moja świadkowa mnie ignoruje - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Forum ślubne > Jeszcze przed ślubem

Notka

Jeszcze przed ślubem Na tym forum rozmawiamy o tym co powinno zadziać się jeszcze przed ślubem, czyli o wieczorku panieńskim, prezentach.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2015-07-28, 19:41   #1
Ameliea
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2012-07
Wiadomości: 12

moja świadkowa mnie ignoruje


W kwietniu za rok wychodzę za mąż. Na świadkową poprosiłam przyjaciółkę jeszcze ze studiów. Po inżynierze wyjechała do Warszawy, ale miałyśmy kontakt ze sobą- mniejszy, ale zawsze. Bardzo się ucieszyła że będzie moją świadkową. Jednak od miesiąca nie daje znaku życia. Dzwoniłam kilka razy, pisałam- nic. Od maja rozmawiałyśmy raz jakieś 5 min bo była zajęta. O ślubie rozmawiałyśmy raz. Nie chodzi mi o to że ma za mną skakać, ale chciałabym ustalić z nią kilka szczegółów, wybrać sukienkę etc. Sądzicie, że ona po prostu nie chce być tą świadkową?
Ameliea jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-07-28, 20:29   #2
biala lila
Zadomowienie
 
Avatar biala lila
 
Zarejestrowany: 2009-08
Lokalizacja: Śląsk
Wiadomości: 1 033
Dot.: moja świadkowa mnie ignoruje

Nie no, to faktycznie na dniach musisz wszystko ustalać bo to prawie jutro. Dziewczyno pewnie dla Twojej świadkowej to jeszcze kupa czasu, bo taka jest prawda. Zresztą można ona nie pojmuje swojej roli tak jak Ty widzisz jej udział. Ja wychodzę za mąż za miesiąc i nie angażowałam świadkowej w rzeczy które opisujesz chociaż jest to moja przyjaciółka. Moim zdaniem przesadzasz

Co do milczenia to jest kilka powodów. Może serio nie ma czasu albo nie ma ochoty na zgrywanie przyjaźni skoro sama piszesz, że kontakt nieco się rozluźnił. Jak często rozmawiałyście zanim poprosiłaś ją o świadkowanie?
__________________
PM 5 września 2015

biala lila jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-07-28, 21:09   #3
Ameliea
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2012-07
Wiadomości: 12
Dot.: moja świadkowa mnie ignoruje

To że nie angażujesz w nic swojej świadkowej nie oznacza, że ja mam robić to samo. Dla mnie normalnym jest to, że pomoże mi w wyborze sukni. Rozmawiałyśmy średnio co tydzień/dwa
Ameliea jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-07-28, 21:17   #4
biala lila
Zadomowienie
 
Avatar biala lila
 
Zarejestrowany: 2009-08
Lokalizacja: Śląsk
Wiadomości: 1 033
Dot.: moja świadkowa mnie ignoruje

Tylko widzisz, że skoro ona nawet nie odpisuje na zwykłe wiadomości to chyba średnio interesuje ją wybór sukni. Może to przykre co napisałam, że zazwyczaj to PM wszystko przeżywa, ale ludzie wokół niej nie podchodzą do tego już z takim zapałem. Pewnie dziewczyna nawet nie pomyślał, że już chcesz szukać sukienki na ślub w kwietniu.
__________________
PM 5 września 2015

biala lila jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-07-28, 21:24   #5
201801191006
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2010-07
Wiadomości: 13 252
Dot.: moja świadkowa mnie ignoruje

moja świadkowa też się za bardzo niczym nie interesuje, ale dla mnie to ok, bo nie wymagam żeby ze mną wybierała sukienki czy cokolwiek. także wg mnie przesadzasz trochę.
201801191006 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-07-28, 21:25   #6
Orimonka
Raczkowanie
 
Avatar Orimonka
 
Zarejestrowany: 2015-07
Wiadomości: 323
Dot.: moja świadkowa mnie ignoruje

Jeśli przeszkadza ci brak kontaktu z nią po prostu jej to napisz, kawa na ławę, że chciałabyś z nią wybrać sukienkę, spędzić trochę czasu i w ogóle, przynajmniej będziesz wiedziała, jakie ona ma do tego podejście. Skąd my mamy wiedzieć, co ona myśli?
Orimonka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-07-28, 21:49   #7
18d73f41c1c01aef8fdf04b5e3282c14752c25f5_62181c6d1d29a
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2006-08
Wiadomości: 22 549
Dot.: moja świadkowa mnie ignoruje

Cytat:
Napisane przez Ameliea Pokaż wiadomość
To że nie angażujesz w nic swojej świadkowej nie oznacza, że ja mam robić to samo. Dla mnie normalnym jest to, że pomoże mi w wyborze sukni. Rozmawiałyśmy średnio co tydzień/dwa
No a dla niej to pewnie nie jest normalne. Jeśli nie powiesz jej czego oczekujesz, to nie będzie wiedziała. Ja też bym nie wpadła na to, że jak ktoś mnie pyta o pełnienie funkcji świadkowej (de facto podpisanie papieru urzędowego), to w rzeczywistości ma na myśli wspólne zakupy.
18d73f41c1c01aef8fdf04b5e3282c14752c25f5_62181c6d1d29a jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2015-07-28, 22:31   #8
Paulinagm
Zadomowienie
 
Avatar Paulinagm
 
Zarejestrowany: 2010-11
Wiadomości: 1 256
Dot.: moja świadkowa mnie ignoruje

Szczerze - jakby ktoś z moich bliskich nie dawał znaku życia od miesiąca to chyba bardziej obawiałabym się o jego zdrowie/życie i poruszyłabym niebo i ziemię, żeby dowiedzieć się czy u tej osoby wszystko w porządku...
Paulinagm jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-07-28, 23:21   #9
Sophie24
Zakorzenienie
 
Avatar Sophie24
 
Zarejestrowany: 2012-01
Wiadomości: 13 732
Dot.: moja świadkowa mnie ignoruje

Cytat:
Napisane przez Ameliea Pokaż wiadomość
To że nie angażujesz w nic swojej świadkowej nie oznacza, że ja mam robić to samo. Dla mnie normalnym jest to, że pomoże mi w wyborze sukni. Rozmawiałyśmy średnio co tydzień/dwa
Brizdella wychodzi
Nie no, żartuje.
Zrozum, że dla nie-PMek do ślubu jest jeszcze kupa czasu i nikt sobie tym nie zaprząta głowy, podejrzewam, że nawet i Twój TŻ uważa, że jest jeszcze dużo czasu. A już jakieś funkcje czy ustalenia? Daj spokój, podejrzewam, że dla niej jej rola zacznie się jak faktycznie trzeba będzie wybrać suknie (a dla niej to pewnie o wiele za wcześnie), zorganizować panieński i być w kościele/urzędzie a potem coś tam na weselu porobić - i tak ona to widzi. Najwyżej napisz do niej, że planujesz ruszyć szukać sukni ślubnej i chcesz aby poszła z Tobą. Może wtedy się ocknie i zobaczy, że jej rola już się zaczyna.
Co do braku czasu - jest sezon urlopowy. Jeśli pracuje to może być po prostu w pracy gdzie brakuje współpracowników i ma nawał pracy albo sama urlopuje.
Wrzuć na luz. Bez świadkowej też można sukni poszukać Poza tym, może faktycznie okazać się, że nie specjalnie ją to bawi i tyle. Lepiej teraz niż bliżej wesela.
Sophie24 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-07-29, 08:27   #10
89anioleknh89
~*~Szalona Narzeczona~*~
 
Avatar 89anioleknh89
 
Zarejestrowany: 2015-05
Lokalizacja: Bochnia
Wiadomości: 6 673
Dot.: moja świadkowa mnie ignoruje

Ja też uważam, że może dziewczyna po prostu nie wie, że chcesz by się tak angażowała we wszystko bo dla niej do ślubu jeszcze kupa czasu.
Porozmawiaj z nią na spokojnie, przedstaw jej swoje oczekiwania i zapytaj czy jej to odpowiada, czy ma w ogóle czas na takie coś
Poza tym każdy ma swoje życie, to że "przyjaciółka, znajoma, koleżanka" wychodzi za mąż, nie oznacza że rzucę wszystko i jestem na każde jej zawołanie
89anioleknh89 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-07-29, 08:52   #11
1999a18a2ffdaccef542471663304a63305f1c5c
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2009-04
Wiadomości: 10 807
Dot.: moja świadkowa mnie ignoruje

Panikujesz.

Może zapytaj o jej plany?
Bo żądać, że dziewczyna rzuci wszystko i przyjedzie z Warszawy bo Ty chcesz już teraz sukienki mierzyć jest dosyć słabe.
1999a18a2ffdaccef542471663304a63305f1c5c jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2015-07-29, 10:10   #12
cranberry juice
ctrl alt delete
 
Avatar cranberry juice
 
Zarejestrowany: 2013-05
Lokalizacja: San Escobar
Wiadomości: 4 826
Dot.: moja świadkowa mnie ignoruje

Gdyby moja przyjaciółka nie dawała znaku życia, nie odbierała telefonu, nie odpisywała na maile, to martwiłabym się, że coś się mogło stać, a nie że nie chce być świadkową

Dziewczyna może zwyczajnie nie wiedzieć, że to już czas wybierać suknię ślubną, może też nie wiedzieć, że chcesz jej pomocy itp. Napisz jej może maila, w stylu "Kiedy będziesz w domu? Chciałabym iść wybrać suknię ślubną i byłoby fajnie, gdybyś poszła ze mną, żeby mi doradzić".
cranberry juice jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-07-29, 16:11   #13
smerfetk_a
Żona Gargamel
 
Avatar smerfetk_a
 
Zarejestrowany: 2006-08
Lokalizacja: Śląsk
Wiadomości: 20 283
Dot.: moja świadkowa mnie ignoruje

Ok, może ją tam nie interesować mierzenie czy inne winietki albo może twierdzić że to za szybko. Ale nie odpisywać na wiadomości z prośbą o pomoc? Pomyślałabym nad inną świadkową.
__________________
All you need is love. But a new pair of shoes never hurt anyone.

smerfetk_a jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-07-29, 23:09   #14
stesia
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2014-10
Wiadomości: 3 527
Dot.: moja świadkowa mnie ignoruje

hmm może faktycznie ma jakieś inne sprawy ważniejsze od twojego ślubu który jest za 9 miesięcy? może po prostu jest bardzo zajęta i niezbyt ma teraz czas na rozmowy?
przede wszystkim skoro tobie tak bardzo zależy na jej pomocy i uważasz że ona cię ignoruje porozmawiaj z nią jak ona podchodzi do tego świadkowania, bo jak widać ty należysz do osób które uważają że świadkowa musi we wszystkim pomagać i pm ma mieć w niej oparcie cały czas, a może być tak że ona należy do grupy osób dla których świadkowa ma tylko być, podpisać papierek i ewentualnie uczestniczyć w zabawach czy pomóc w ubieraniu, a nie wtrącać się w przygotowania.
w ogóle to bardzo daleko mieszkacie? bo jeśli ktoś by ode mnie wymagał że mam przyjechać nie ważne że daleko, nie ważne że mogę nie mieć czasu, mam brać wolne i być bo ona za 9 miesięcy bierze ślub a ja jako świadkowa muszę iść z nią oglądać sukienki, to chyba bym wyśmiała taką osobę a jakby się okazało że jej wcale nie jest do śmiechu to zaproponowałabym zmianę świadkowej bo się chyba nie nadaję.
także porozmawiaj żeby się nie okazało nagle że dla ciebie świadkowa to prawa ręka która ma uczestniczyć w przygotowaniach a dla niej to tylko osoba która ma podpisać papierek

Edytowane przez stesia
Czas edycji: 2015-07-29 o 23:10
stesia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-07-30, 00:23   #15
Escorpio
Zakorzenienie
 
Avatar Escorpio
 
Zarejestrowany: 2014-09
Lokalizacja: świętokrzyskie
Wiadomości: 6 441
Dot.: moja świadkowa mnie ignoruje

Ja swój ślub mam w październiku, moją siostrę mieszkającą w Niemczech poprosiłam 2 tyg temu o bycie świadkową. Suknie mam już od pół roku, wybrałam ją z mamą, bo dla mnie jej zdanie jest ważniejsze niż świadkowej. A siostra kolejny raz będzie w Polsce w piątek przed moim ślubem, więc nawet wieczór panieński miszę sama zrobić wrzuć na luz, jeśli koleżanka nie chce iść z To ą, to weź kogoś innego, albo sama się porozglądaj. Jeżeli nie podoba Ci się ta sytuacja, to albo powiedz świadkowej czego od niej oczekujesz, albo ją zmień.
Escorpio jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-07-30, 16:03   #16
cornflower_girl
Zakorzenienie
 
Avatar cornflower_girl
 
Zarejestrowany: 2013-08
Wiadomości: 3 605
Dot.: moja świadkowa mnie ignoruje

Cytat:
Napisane przez Ameliea Pokaż wiadomość
To że nie angażujesz w nic swojej świadkowej nie oznacza, że ja mam robić to samo. Dla mnie normalnym jest to, że pomoże mi w wyborze sukni. Rozmawiałyśmy średnio co tydzień/dwa
Ja też bym się martwiła, czy wszystkjo u niej w porządku, skoro się tak wycofała.

Czy mówiłaś o swoich oczekiwaniach przed poinformowaniem/ zapytaniem, czy będzie Twoją świadkową? Pogadaj z nią teraz o swoich oczekiwaniach, ale i wysłuchaj, jakie ona ma możliwości.
Widocznie każda z Was może miała różne wyobrażenia, co do funkcji świadkowej.
__________________

Bogini kuchennego zniszczenia
cornflower_girl jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-07-31, 20:54   #17
Elfir
Zakorzenienie
 
Avatar Elfir
 
Zarejestrowany: 2006-07
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 14 836
Dot.: moja świadkowa mnie ignoruje

zmień świadkową, albo znajdź sobie na miejscu koleżankę/kuzynkę do łażenia po sklepach i oglądania inspiracji w necie.

Skoro nie mieszka w twojej miejscowości, to chyba jasne, że w niczym ci nie pomoże (jeśli tego oczekujesz, poza byciem świadkiem ślubu).
Wątpię czy byłaby w stanie zorganizować tobie panieński, jeśli nie zna twoich znajomych na miejscu.

Pewnie w Wawie wkręciła się w pracę i nie ma czasu.
__________________
https://wizaz.pl/forum/showthread.ph...story by Elfir

***
Kiedy stwórca składał ten świat, miał mnóstwo znakomitych pomysłów, jednak uczynienie go zrozumiałym jakoś nie przyszło mu do głowy.
T.Pratchett

Edytowane przez Elfir
Czas edycji: 2015-07-31 o 20:56
Elfir jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-08-01, 17:44   #18
klakla91
Zakorzenienie
 
Avatar klakla91
 
Zarejestrowany: 2013-04
Lokalizacja: Małopolska
Wiadomości: 8 956
Dot.: moja świadkowa mnie ignoruje

Cytat:
Napisane przez Paulinagm Pokaż wiadomość
Szczerze - jakby ktoś z moich bliskich nie dawał znaku życia od miesiąca to chyba bardziej obawiałabym się o jego zdrowie/życie i poruszyłabym niebo i ziemię, żeby dowiedzieć się czy u tej osoby wszystko w porządku...
Dokłądnie. W ogóle Ci nie odpisuje czy tylko w ślubnych tematach?
Cytat:
Napisane przez smerfetk_a Pokaż wiadomość
Ok, może ją tam nie interesować mierzenie czy inne winietki albo może twierdzić że to za szybko. Ale nie odpisywać na wiadomości z prośbą o pomoc? Pomyślałabym nad inną świadkową.
Ja też. Ale mogę być nieobiektywna, bo czasami mam wrażenie, że moja świadkowa jest bardziej zaangażowana w przygotowania niż ja
__________________
13.12.2008
10.05.2014
18.06.2016


34/2021
klakla91 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-08-27, 17:44   #19
Kaoru22
Zadomowienie
 
Avatar Kaoru22
 
Zarejestrowany: 2010-05
Wiadomości: 1 190
Dot.: moja świadkowa mnie ignoruje

A może zapytaj ją wprost czy unika tematu bo nie chce się angażować w sukienki i inne sprawy czy po prostu czasu teraz nie ma i zajmiecie się tym później?
Kaoru22 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Jeszcze przed ślubem


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2015-08-27 18:44:38


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 09:56.