Alergia? Leki zupełnie nie pomagają - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Zdrowie ogólnie

Notka

Zdrowie ogólnie W tym miejscu rozmawiamy o zdrowiu: od profilaktyki po sposoby leczenia. Porada uzyskana na forum nie zastępuje wizyty u lekarza, ma funkcję informacyjną!

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2015-08-29, 18:29   #1
kasia5266
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2012-09
Wiadomości: 1 951

Alergia? Leki zupełnie nie pomagają


Kilka miesięcy temu pojawiły się u mnie niepokojące objawy. Zatkany nos, katar i wydzielina spływająca do gardła. W efekcie osłabiony węch i brak smaku. Kiedyś już tak miałam, ale po pewnym czasie samo przeszło. Lekarz stwierdził alergiczne zapalenie błony śluzowej nosa i dał mi leki. Niestety zamiast lepiej jest jeszcze gorzej. Od kilku dni praktycznie w ogóle nie czuję smaku a węch średnio:/ Mam iść do tego lekarza za tydzień choć zaczynam wątpić, że mi pomoże. Mam tego dośćCzy ktoś miał podobnie?
kasia5266 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-08-30, 11:02   #2
palomama
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2015-07
Wiadomości: 375
Dot.: Alergia? Leki zupełnie nie pomagają

Ale masz stwierdzoną alergię...? Na co?
Ja kiedyś też ciągle miałam katar. Nie miałam kasy na prywatnego lekarza i testy, a na NFZ wiadomo jakie są kolejki...
Tak więc testów nie robiłam i nie wiem na 100% na co byłam/jestem uczulona. Pomogła zmiana pościeli na antyalergiczną. Od tamtej pory nie mam już problemu z katarem.
A odkąd odstawiłam nabiał, nie mam żadnych problemów ze spływającą wydzieliną z gardła i zatkanym nosem.
Polecam
palomama jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-08-30, 13:44   #3
kasia5266
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2012-09
Wiadomości: 1 951
Dot.: Alergia? Leki zupełnie nie pomagają

No właśnie nie miałam żadnych testów robionych. Dlatego nie wiem skąd diagnoza alergii. Pójdę do lekarz rodzinnej to może da mi jakieś skierowanie.
kasia5266 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-08-30, 20:21   #4
hrabinadesroutoutou
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-05
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 148
Dot.: Alergia? Leki zupełnie nie pomagają

Może być alergia, może być zapalenie zatok. Lekarz stwierdził alergię, bo to najbardziej typowe objawy.
Pamiętasz, w jakiej porze roku coś takiego się ostatnio zdarzyło? Sprawdź, co pyli w tym okresie. Wywietrz pościel. Nie wietrz mieszkania. Zacznij wycierać kurze - katar się nasila wtedy? To pewnie alergia na roztocza. Nasila się na dworze? Pewnie jakieś pyłki.
Niestety, leczenie kataru alergicznego często nie kończy się na samych tabletkach antyhistaminowych. One pomagają w stu procentach wtedy, gdy objawy są niewielkie. Z nosem niestety jest tak, że często potrzebuje kropel ze sterydami, aby wygasić hulający stan zapalny.
Spróbuj w aptece kupić Buderhin, czasami sprzedają bez recepty, albo coś podobnego. Nie używaj "odtykaczy" nosa typu Xylometazolin i inne częściej, niż raz dziennie - wtedy dochodzi do obumarcia śluzówki (to działa na nią jak oparzenie) i objawy zamiast znikać, nasilają się. Płucz nos wodą morską - tak często, jak możesz, złagodzisz objawy - jeśli to alergen, wypłuczesz go, jeżeli zapalenie zatok, wspomożesz proces regeneracji.
A smaku nie masz, bo węchu prawie nie masz Normalne.
hrabinadesroutoutou jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-08-30, 21:03   #5
201605090949
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2015-02
Wiadomości: 3 491
Dot.: Alergia? Leki zupełnie nie pomagają

Ja od dziecka mam alergię. Objawowo zawsze brałem leki sterydowe przeciwzapalne - w kremie, w tabletkach czy w spreju. W zeszłym roku suplementowałem olej z wiesiołka, kwas liponowy (w tym), a także probiotyki. Odpowiednio dobrane mogą łagodzić alergię. Obecnie, tj. w te wakacje to może łącznie z 4-5 razy brałem objawowo feksofenadynę. Wcześniej, przed tą kuracją, to musiałem praktycznie codziennie brać.
201605090949 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-09-03, 08:33   #6
kasia5266
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2012-09
Wiadomości: 1 951
Dot.: Alergia? Leki zupełnie nie pomagają

Dziękuję za rady. Kupiłam wodę morską a buderhinu niestety nie chcieli mi sprzedać bez recepty:/ Objawy pojawiły się wiosną a wcześniej zimą, więc może faktycznie ma to związek z zatokami a nie z alergią. Nie wiem.Wczoraj byłam u tego lekarza i on stwierdził, że nie mam żadnych objawów i chyba sobie żarty robię. I spytał czy może choruje na nerwy. Po prostu jestem wściekła. Nie zrobił żadnych badań, żadnego szczegółowego wywiadu, więc najłatwiej uznać kogoś za wariata. Zapisałam się teraz do lekarza prywatnego w większym mieście i w przyszłym tygodniu mam wizytę. Może jak zapłacę to w końcu ktoś potraktuje mnie poważnie. Obecnie jest tragedia. Nie czuję nawet smaku kawy co nigdy się nie zdarzało. Nos mam tylko lekko zatkany ale wydzielina w gardle jest praktycznie ciągle.
kasia5266 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-09-10, 15:19   #7
wera1122
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2015-08
Wiadomości: 4
Dot.: Alergia? Leki zupełnie nie pomagają

a może warto zainwetować w oczyszczacz powietrza? Wiadomo, że w 100% to nie pomoże, ale przynajmniej przebywając w domu będziesz mieć spokój (oczywiście o ile alergia jest na pyłki i inne). Ja mam AZS i jakiś czas temu kupiłam ***ciach reklama***, w odróżnieniu od innych, nie ma filtrów, tylko ceramiczny rdzeń, który spala wszystko co złe w powietrzu, na wiosnę najlepszy

Edytowane przez klempaa
Czas edycji: 2015-09-23 o 12:34
wera1122 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2015-09-10, 21:39   #8
VI4
Zakorzenienie
 
Avatar VI4
 
Zarejestrowany: 2008-04
Lokalizacja: Dąbrowa Górnicza
Wiadomości: 11 168
GG do VI4
Dot.: Alergia? Leki zupełnie nie pomagają

Kup sobie witamine c w proszku i bierz np po lyzeczce dziennie (rozpuszczona w chlodnej wodzie, pic przez slomke). Jak ja w zeszlym roku poszlam do lekarki z kluciem w klatce piersiowej, trawlo jakis czas i sie nasilalo, dostalam prochy na stany lekowe...a u mnie alergia objawia sie m.in uciskiem w klatcie piersiowej, glownie w lezeniu.
VI4 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-09-11, 07:58   #9
DOJRZALAJAKWINO
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2015-09
Lokalizacja: WARSZAWA
Wiadomości: 48
Dot.: Alergia? Leki zupełnie nie pomagają

Moim zdaniem może to być alergiczny nieżyt nosa. Ja tak mam. Jestem uczulana na roztocze kurzu domowego i cholerne pleśnie. Nie kicham, nie smarczę, tylko gil sobie leci tylną ścianą gardła, przez co mam upośledzony węch i smak, chrząkam i czasami, gdy to się nasili kaszlę nieco.
W moim przypadku jedynym rozwiązaniem jest codzienne branie leku przeciwhistaminowego i sterydowe krople do nosa - wcześniej Avamys, teraz Nasonex.
__________________
Śmiej się - niech reszta świata zastanawia się dlaczego <3
DOJRZALAJAKWINO jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-09-16, 13:24   #10
kasia5266
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2012-09
Wiadomości: 1 951
Dot.: Alergia? Leki zupełnie nie pomagają

Brałam sterydowe krople do nosa i pomagały tylko kilka tygodni. Potem było tylko gorzej. Teraz dostałam steryd o nazwie metypred i mam go brać przez miesiąc. Mam nadzieję, że coś zadziała bo chcę w końcu coś normalnie zjeść ze smakiem
kasia5266 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-09-21, 09:00   #11
martiwera
martiwera
 
Zarejestrowany: 2012-06
Lokalizacja: Ksawerów
Wiadomości: 35
Dot.: Alergia? Leki zupełnie nie pomagają

dziewczyny też mam problem z katarem, a konkretniej katarem lub"wodą" która męczy mnie cały dzień.. non stop muszę mieć przy sobie chusteczki, nie pomagają krople, sole morskie. Lekarz jedynie posilił się żeby przepisać mi ową wodę, nie mam już pomysłu co to może być. Alergia raczej odpada robiłam próby i sprawdzałam kilka opcji w domu ;/
martiwera jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2015-09-22, 18:57   #12
hrabinadesroutoutou
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-05
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 148
Dot.: Alergia? Leki zupełnie nie pomagają

spróbuj wziąć przez parę dni dostępne bez recepty leki na alergię - claritin, allertec... jest tego mnóswo. Jeśli choć trochę zelżeje to tak, to może być alergia. A do tego testy tez się mylą i w niesprzyjających warunkach potrafią wyjść fałszywie ujemne.
hrabinadesroutoutou jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-09-22, 19:18   #13
aljenka
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2006-09
Lokalizacja: Wro
Wiadomości: 390
Dot.: Alergia? Leki zupełnie nie pomagają

Brak węchu i smaku + alergia kojarzy mi się tylko z grzybem w domu...
Dodam tylko, że postępująca alergia może przerodzić się w astmę.
aljenka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-09-23, 07:54   #14
martiwera
martiwera
 
Zarejestrowany: 2012-06
Lokalizacja: Ksawerów
Wiadomości: 35
Dot.: Alergia? Leki zupełnie nie pomagają

w takim razie dzis ląduję w aptece po lekarstwa, dzięki dziewczyny
martiwera jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-09-23, 08:27   #15
kasia5266
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2012-09
Wiadomości: 1 951
Dot.: Alergia? Leki zupełnie nie pomagają

Dziś minął tydzień jak biorę ten metypred. Jest lekka poprawa ale bez szału. Mam brać jeszcze 2,5 tygodnia to zobaczymy. Poza tym dostałam skierowanie na testy alergiczne i lekarka powiedziała, że problemem może być to że pracuję w bibliotece. Jeśli to się potwierdzi to chcąc być zdrowa będę musiała zmienić zajęcie.
kasia5266 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-09-24, 09:20   #16
martiwera
martiwera
 
Zarejestrowany: 2012-06
Lokalizacja: Ksawerów
Wiadomości: 35
Dot.: Alergia? Leki zupełnie nie pomagają

Cytat:
Napisane przez kasia5266 Pokaż wiadomość
Dziś minął tydzień jak biorę ten metypred. Jest lekka poprawa ale bez szału. Mam brać jeszcze 2,5 tygodnia to zobaczymy. Poza tym dostałam skierowanie na testy alergiczne i lekarka powiedziała, że problemem może być to że pracuję w bibliotece. Jeśli to się potwierdzi to chcąc być zdrowa będę musiała zmienić zajęcie.

daj znac
martiwera jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-09-28, 12:38   #17
switeziankamarta
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2015-07
Wiadomości: 65
Dot.: Alergia? Leki zupełnie nie pomagają

brak smaku i węchu czasami występuje jako działanie niepożądane po niektórych lekach
switeziankamarta jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-09-29, 10:20   #18
Sylwia1900r
Wtajemniczenie
 
Avatar Sylwia1900r
 
Zarejestrowany: 2010-08
Lokalizacja: Polska
Wiadomości: 2 464
Dot.: Alergia? Leki zupełnie nie pomagają

Katar trzeba wyleczyć normalnymi środkami na katar, typu maść majerankowa, aspiryna, no bo jak jest katar to środki na katar.
Sylwia1900r jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-10-01, 18:47   #19
kasia5266
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2012-09
Wiadomości: 1 951
Dot.: Alergia? Leki zupełnie nie pomagają

Leków żadnych nie biorę więc to raczej nie od tego. Póki co jest raz lepiej raz gorzej, ale w czuć smak i węch w 100 % zdarza mi się nadal niezwykle rzadko. Dziś odstawiłam leki bo musi być 2 tygodnie przerwy przed testami alergicznymi. Mam nadzieję, że wtedy w koncu sprawa się wyjaśni.
kasia5266 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2015-10-24, 17:05   #20
kasia5266
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2012-09
Wiadomości: 1 951
Dot.: Alergia? Leki zupełnie nie pomagają

Zrobiłam testy alergiczne. Póki co nic nie wyszło, ale mają być jeszcze dwie serie. Po 3 tygodniach brania tych sterydów i tak jest lepiej niż było. Czyli węch i smak czuję o połowę lepiej. Teraz od kilku dni biorę tylko aerozol do nosa bo przed zakończeniem testów żadnych leków nie mogę. Swoją drogą myślałam że na zrobienie takich testów wystarczy jedna wizyta.
kasia5266 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-06-08, 10:49   #21
katpio
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2016-06
Wiadomości: 10
Dot.: Alergia? Leki zupełnie nie pomagają

Wow, no to masz niezłą masakrę. Ja przez lata miałam wodnisty katar i ciągły nieżyt nosa , jedyny lek jaki mi na to pomógł to tabletki Allegra, więc może spróbuj z tym?

Edytowane przez Trzepotka
Czas edycji: 2016-06-14 o 23:44 Powód: Link.
katpio jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-06-28, 14:59   #22
MagdaXA
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2016-06
Wiadomości: 19
Dot.: Alergia? Leki zupełnie nie pomagają

Stosowałam bardzo fajny preparat na zatoki ale wyczytałam że stosuje się go także na alergie katar czy zaburzenia dróg oddechowych u mnie się sprawdził aquamer to naturalny środek w aerozolu roztwór soli morskiej.
MagdaXA jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-11-21, 21:14   #23
Riciaka
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2015-10
Wiadomości: 10
Dot.: Alergia? Leki zupełnie nie pomagają

Jeżeli leki nie pomagają to może warto byłoby iść do lekarza? Ja jestem alergikiem i mnie zazwyczaj pomagają leki. Teraz też w ruch pójdzie Alnosin od Medarfa i zobaczymy czy nie będę ni sena. Mam nadzieję, ze nie bo jest na bazie naturalnych składników. Jeżeli tobie nie pomagają leki to myślę, że musi interweniować lekarz. Innego rozwiązania nie widzę
Riciaka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-01-11, 18:13   #24
Yezia
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2018-01
Wiadomości: 2
Dot.: Alergia? Leki zupełnie nie pomagają

Cytat:
Napisane przez kasia5266 Pokaż wiadomość
Dziękuję za rady. Kupiłam wodę morską a buderhinu niestety nie chcieli mi sprzedać bez recepty:/ Objawy pojawiły się wiosną a wcześniej zimą, więc może faktycznie ma to związek z zatokami a nie z alergią. Nie wiem.Wczoraj byłam u tego lekarza i on stwierdził, że nie mam żadnych objawów i chyba sobie żarty robię. I spytał czy może choruje na nerwy. Po prostu jestem wściekła. Nie zrobił żadnych badań, żadnego szczegółowego wywiadu, więc najłatwiej uznać kogoś za wariata. Zapisałam się teraz do lekarza prywatnego w większym mieście i w przyszłym tygodniu mam wizytę. Może jak zapłacę to w końcu ktoś potraktuje mnie poważnie. Obecnie jest tragedia. Nie czuję nawet smaku kawy co nigdy się nie zdarzało. Nos mam tylko lekko zatkany ale wydzielina w gardle jest praktycznie ciągle.
Zrezygnowałem też z mojej pracy
Yezia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Zdrowie ogólnie


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2018-01-11 19:13:23


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 01:38.