Dlaczego??? - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Intymnie

Notka

Intymnie Forum intymnie, to wyjątkowe miejsce, w którym podzielisz się emocjami, uczuciami, związkami oraz uzyskasz wsparcie i porady społeczności.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2016-02-12, 17:57   #1
motylak234
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2016-02
Wiadomości: 8

Dlaczego???


Ostatnio wśród znajomych zauważyłam, że dużo par w wieku 17 - 22 lata się rozpada po kilku miesiącach. Zastanawiam się dlaczego. Pytanie nurtuje mnie tym bardziej, że ja jestem w szkole średniej a mój chłopak już studiuje ( jest 2 lata ode mnie starszy) i jest kolegą mojego brata. Dzieli nas jakieś 120 km i moja mama ostatnio mi powiedziała, że nie wierzy, aby ten związek przetrwał i wskazała kilkanaście podobnych przypadków typu on tu, ona tam lub odwrotnie. Swoją decyzję wytłumaczyła tym, że na razie liczy się tylko to, żeby kogoś mieć a dopiero w wieku dwudziestu paru lat uświadamiamy sobie pewne cechy, których oczekujemy od życia jak np. stabilizacja, poczucie bezpieczeństwa itd. Wiem, że moja mama umie komuś dodać otuchy, jak mało kto. Ale gdy teraz nad tym się głębiej zastanawiam myślę, że moja mama ma sporo racji. A co wy o tym myślicie?
motylak234 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-02-12, 18:15   #2
zlotniczanka
plum plum
 
Avatar zlotniczanka
 
Zarejestrowany: 2012-12
Wiadomości: 4 384
Dot.: Dleczego???

Cytat:
Napisane przez motylak234 Pokaż wiadomość
Ostatnio wśród znajomych zauważyłam, że dużo par w wieku 17 - 22 lata się rozpada po kilku miesiącach. Zastanawiam się dlaczego. Pytanie nurtuje mnie tym bardziej, że ja jestem w szkole średniej a mój chłopak już studiuje ( jest 2 lata ode mnie starszy) i jest kolegą mojego brata. Dzieli nas jakieś 120 km i moja mama ostatnio mi powiedziała, że nie wierzy, aby ten związek przetrwał i wskazała kilkanaście podobnych przypadków typu on tu, ona tam lub odwrotnie. Swoją decyzję wytłumaczyła tym, że na razie liczy się tylko to, żeby kogoś mieć a dopiero w wieku dwudziestu paru lat uświadamiamy sobie pewne cechy, których oczekujemy od życia jak np. stabilizacja, poczucie bezpieczeństwa itd. Wiem, że moja mama umie komuś dodać otuchy, jak mało kto. Ale gdy teraz nad tym się głębiej zastanawiam myślę, że moja mama ma sporo racji. A co wy o tym myślicie?
Tak, mama ma sporo racji. Pierwsze związki są często jeszcze bardzo naiwne i choć wydaje się, że są "na zawsze", to ludzie dorastając, odkrywają, że bardzo się od siebie różnią i mają różne wartości, cele w życiu itp. Ale to nie znaczy, że to dotyczy to wszystkich par. Są takie, które przeżywają od liceum razem niemal całe życie.
__________________
May the Force be with You!

zlotniczanka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-02-12, 19:15   #3
dorris23
Pyskatka
 
Avatar dorris23
 
Zarejestrowany: 2015-04
Lokalizacja: Daleko w świecie
Wiadomości: 2 832
Dot.: Dlaczego???

Cytat:
Napisane przez motylak234 Pokaż wiadomość
Ostatnio wśród znajomych zauważyłam, że dużo par w wieku 17 - 22 lata się rozpada po kilku miesiącach. Zastanawiam się dlaczego. Pytanie nurtuje mnie tym bardziej, że ja jestem w szkole średniej a mój chłopak już studiuje ( jest 2 lata ode mnie starszy) i jest kolegą mojego brata. Dzieli nas jakieś 120 km i moja mama ostatnio mi powiedziała, że nie wierzy, aby ten związek przetrwał i wskazała kilkanaście podobnych przypadków typu on tu, ona tam lub odwrotnie. Swoją decyzję wytłumaczyła tym, że na razie liczy się tylko to, żeby kogoś mieć a dopiero w wieku dwudziestu paru lat uświadamiamy sobie pewne cechy, których oczekujemy od życia jak np. stabilizacja, poczucie bezpieczeństwa itd. Wiem, że moja mama umie komuś dodać otuchy, jak mało kto. Ale gdy teraz nad tym się głębiej zastanawiam myślę, że moja mama ma sporo racji. A co wy o tym myślicie?
Ja bylam w zwiazku na odleglosc od 18 r.ż , pozniej razem zamieszkalismy.
Obecnie jestesmy juz prawie 2 lata malzenstwem i mamy dziecko.
Wiem, że on jest Tą jedyną osobą.
__________________
Najważniejsza na świecie jest rodzina.
Najpierw ta, w której się urodziłeś.
Później ta, którą sam stworzyłeś.
dorris23 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-02-12, 19:40   #4
kahoko hino
Zakorzenienie
 
Avatar kahoko hino
 
Zarejestrowany: 2011-04
Wiadomości: 8 060
Dot.: Dlaczego???

zaczęliśmy być parą w wieku 19 lat, zamieszkaliśmy razem w wieku 20, obecnie 25 (ponad ) na karku, narzeczeni, ślub w planach. da się, ale to nie jest proste.
kahoko hino jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-02-12, 19:45   #5
qrrrczak
Raczkowanie
 
Avatar qrrrczak
 
Zarejestrowany: 2015-12
Lokalizacja: SCI
Wiadomości: 63
Dot.: Dlaczego???

Kiedy miałam 18 lat spotykałam się z ówczesnym chłopakiem całe 3 miesiące... Czar prysł. Teraz czasem się widujemy i szczerze mówiąc niekiedy odnoszę wrażenie, że jesteśmy zupełnie innymi ludźmi (ja 21 on 22 lata.) tak że coś jest w tym, o czym mówiła Twoja mama.
qrrrczak jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-02-12, 21:20   #6
Suprises
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2016-01
Wiadomości: 58
Dot.: Dlaczego???

Cytat:
Napisane przez kahoko hino Pokaż wiadomość
zaczęliśmy być parą w wieku 19 lat, zamieszkaliśmy razem w wieku 20, obecnie 25 (ponad ) na karku, narzeczeni, ślub w planach. da się, ale to nie jest proste.
My z kolei w wieku 14 lat (tz 18 ), teraz 21 i 25. Od lipca mieszkamy razem. Otworzyło mi to oczy jakim jest dobrym człowiekiem, jak dba o dom, pomaga mi, widziałam to wcześniej a teraz jest to poparte działaniem,a nie tylko domyslami, że tak będzie. Daje poczucie bezpieczeństwa, czuwa "męskim okiem" , kocha nad życie z wzajemnością. planujemy zaręczyny, ślub i wspólne życie. da się tylko właśnie... To nie jest takie proste z biegiem czasu ludzie się zmieniają i mama autorki na rację, aczkolwiek my zmieniliśmy się równocześnie i obojgu te zmiany odpowiadają.

Ktos kiedyś powiedział, ze w zależności od rozdziału naszego życia pasują do nas inne połówki jabłka. W tym też coś jest
Suprises jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-02-12, 21:24   #7
Djuno
Regulator reniferów
 
Avatar Djuno
 
Zarejestrowany: 2011-03
Wiadomości: 3 155
Dot.: Dlaczego???

Cytat:
Napisane przez Suprises Pokaż wiadomość
Ktos kiedyś powiedział, ze w zależności od rozdziału naszego życia pasują do nas inne połówki jabłka.
Jaka straszna ekwilibrystyka.
__________________
Bo wy wszyscy naiwnie myślicie, że istnieje jakaś norma. Że wy ją tworzycie. Że do niej należycie.
A gdzieś tam, za murem są oni - nienormalni.
Djuno jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2016-02-12, 23:17   #8
Glodomorek
Zakorzenienie
 
Avatar Glodomorek
 
Zarejestrowany: 2010-11
Wiadomości: 8 301
Dot.: Dlaczego???

Poznałam mojego męża w wieku 18lat, on 20. Rok później zamieszkaliśmy razem. Niedługo będziemy obchodzić 8 rocznicę. Wśród moich znajomych to długi staż.

Wasz związek może nie przetrwać, ale teraz tego nie będziesz wiedzieć. Na pewno odległość nie pomaga. A kiedyś możesz stwierdzić, że to jednak nie ten na całe życie i rozejdziecie się. Można gdybać. Na razie ciesz się i korzystaj z czasu jaki macie.
Glodomorek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-02-12, 23:43   #9
Lexie
Przyjaciel wizaz.pl
 
Avatar Lexie
 
Zarejestrowany: 2004-06
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 33 873
Dot.: Dleczego???

Mama ma dużo racji.
To, czy taki wcześnie zawarty związek okaże się tym ostatnim, to taka loteria. Można mieć szczęście i po latach wciąż mieć te same wartości, cele i dogadywać się bardzo dobrze. A można odkryć, że drogi dwóch osób się zupełnie rozeszły.
Lexie jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-02-13, 00:22   #10
Gwiazdeczka223
Zakorzenienie
 
Avatar Gwiazdeczka223
 
Zarejestrowany: 2010-04
Wiadomości: 3 819
Dot.: Dlaczego???

Prawda jest taka że nie wiadomo.
Może się zdarzyć tak, że zostaniecie razem, nic się między Wami nie popsuje.

Ale może też się okazać, że chłopak który był dla Ciebie ideałem w wieku 16 lat, kompletnie nie będzie Ci pasował w wieku 22.

Ja tak właśnie miałam. Pierwsza miłość, no po prostu ideał. A po kilku latach okazało się, że zaczęła mi przeszkadzać jego niechęć do noszenia koszul, pragnienie spędzania każdych wakacji pod namiotem, brak chęci do podjęcia jakiejkolwiek pracy, straszne skąpstwo, okazało się że cały jego światopogląd jest inny niż mój (chciał mieszkać na wsi, ja jestem typowym mieszczuchem). Jemu z kolei przeszkadzało moje "księżniczkowanie", moja rozrzutność i pragnienie życia na "wysokim poziomie"

Mało która nastoletnia para rozmawia o oczekiwaniach, planach na przyszłość. Na garnuszku u rodziców, w bezpiecznych murach szkoły średniej wszystko jest piękniejsze, i łatwo idealizować drugą osobę.

Ludzie dojrzewają, zmieniają się wartości, oczekiwania co do drugiej osoby. Jako nastolatka oczekiwałam od chłopaka że będzie przystojny, zabawny i miły. Jeśli spełniał te trzy warunki, byłam gotowa zakochać się teraz, zaraz Obecnie to się zmieniło, zaczęłam zwracać uwagę na inne rzeczy, typu odpowiedzialność, zaradność, wykształcenie, dojrzałość, opiekuńczość, maniery.

Wybacz że tak się rozpisałam, ale próbowałam odpowiedzieć na pytanie zawarte w pierwszym zdaniu postu.
__________________
Wymiana

Edytowane przez Gwiazdeczka223
Czas edycji: 2016-02-13 o 00:24
Gwiazdeczka223 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-02-13, 12:07   #11
raita
Zakorzenienie
 
Avatar raita
 
Zarejestrowany: 2012-12
Lokalizacja: Małopolska
Wiadomości: 4 354
Dot.: Dlaczego???

Związałam się z moim TŻtem w liceum. Nie przetrwaliśmy pójścia na studia, chcieliśmy oboje czegoś innego.
Spotkaliśmy się po dwóch latach i zowu jesteśmy razem. Oboje się zmieniliśmy i wydorośleliśmy.
__________________
A żyć możesz tylko dzięki temu, za co mógłbyś umrzeć.



raita jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2016-02-13, 13:23   #12
AngielskaPogoda
Zadomowienie
 
Avatar AngielskaPogoda
 
Zarejestrowany: 2016-02
Lokalizacja: United Kingdom
Wiadomości: 1 180
Dot.: Dlaczego???

Cytat:
Napisane przez motylak234 Pokaż wiadomość
Ostatnio wśród znajomych zauważyłam, że dużo par w wieku 17 - 22 lata się rozpada po kilku miesiącach. Zastanawiam się dlaczego. Pytanie nurtuje mnie tym bardziej, że ja jestem w szkole średniej a mój chłopak już studiuje ( jest 2 lata ode mnie starszy) i jest kolegą mojego brata. Dzieli nas jakieś 120 km i moja mama ostatnio mi powiedziała, że nie wierzy, aby ten związek przetrwał i wskazała kilkanaście podobnych przypadków typu on tu, ona tam lub odwrotnie. Swoją decyzję wytłumaczyła tym, że na razie liczy się tylko to, żeby kogoś mieć a dopiero w wieku dwudziestu paru lat uświadamiamy sobie pewne cechy, których oczekujemy od życia jak np. stabilizacja, poczucie bezpieczeństwa itd. Wiem, że moja mama umie komuś dodać otuchy, jak mało kto. Ale gdy teraz nad tym się głębiej zastanawiam myślę, że moja mama ma sporo racji. A co wy o tym myślicie?
Twoja mama dobrze Ci mowi. Po co mialaby Ci slodzic?
Przezyla troszke wiecej lat i wie co w trawie piszczy.
__________________
If You Wanna Make The World
A Better Place
Take A Look At Yourself And
Then Make A Change

AngielskaPogoda jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-02-13, 16:35   #13
ef54e0a2a1d8c328bd9581b7d386552d742cc4ca
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2008-05
Wiadomości: 3 240
Dot.: Dlaczego???

Treść usunięta
ef54e0a2a1d8c328bd9581b7d386552d742cc4ca jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-02-13, 19:43   #14
y@kor
Silveris
 
Avatar y@kor
 
Zarejestrowany: 2007-04
Lokalizacja: Świdnik
Wiadomości: 489
Dot.: Dlaczego???

Ja też poznałam obecnego już męża jak miałam 18 lat. Od dwóch jesteśmy małżeństwem a w kwietniu obchodzimy 16-tą rocznicę. To wszystko zależy od ludzi, sytuacji, tego co nas spotyka - my przetrwaliśmy Razem się zmienialiśmy, dojrzewaliśmy - na szczęście w tym samym kierunku i dlatego się udało. Ale wiele moich koleżanek nie miała tyle szczęścia.
y@kor jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-02-13, 19:52   #15
MissChievousTess
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2012-04
Wiadomości: 12 916
Dot.: Dlaczego???

Może dlatego, że kobiety dojrzewają szybciej niż mężczyźni i zmieniają się ich oczekiwania?
Idealna różnica w związku to różnica 7 lat (w układzie facet starszy o 7 lat od kobiety).Przynajmniej tak wychodzi z badań.
__________________
Proszę zajrzyj do tego wątku i wypełnij ankietę:
https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=733894
MissChievousTess jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-02-13, 22:26   #16
PaulinciaKWC
Zakorzenienie
 
Avatar PaulinciaKWC
 
Zarejestrowany: 2007-08
Lokalizacja: garnek złota na końcu tęczy
Wiadomości: 60 422
Dot.: Dleczego???

Cytat:
Napisane przez zlotniczanka Pokaż wiadomość
Tak, mama ma sporo racji. Pierwsze związki są często jeszcze bardzo naiwne i choć wydaje się, że są "na zawsze", to ludzie dorastając, odkrywają, że bardzo się od siebie różnią i mają różne wartości, cele w życiu itp. Ale to nie znaczy, że to dotyczy to wszystkich par. Są takie, które przeżywają od liceum razem niemal całe życie.
Zgadzam sie. Od mojego dawnego chlopaka oczekiwalam zupelnie czego innego niz od obecnego. Zmienilam sie przez te lata i zaczelam patrzec na swiat przez bardziej "dorosle" okulary.
__________________
Z tobą chcę oglądać rzeki, co samotnie płyną
Gwiazdy nad łąkami w środku lasu i jagód czarnych...
Tyranozaury
PaulinciaKWC jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Intymnie


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2016-02-13 23:26:17


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 06:27.