Najlepsze preparaty na cerę tłustą-- jakie polecacie?? - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Dermatologia

Notka

Dermatologia Forum dla osób, które interesują się dermatologią lub mają problemy ze skórą. Masz trądzik lub atopowe zapalenie skóry? Dołącz do nas, pomóż sobie i innym.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2006-01-02, 15:21   #1
tysiulka18
Zakorzenienie
 
Avatar tysiulka18
 
Zarejestrowany: 2005-01
Wiadomości: 3 188
GG do tysiulka18

Najlepsze preparaty na cerę tłustą-- jakie polecacie??


Stosowałam już Dermikę Mat-B, Vichy normaderm i wiele innych kremów matujących moją tłustą cerę, ale już po godzinie świecę się, moja skóra jest tłusta Czy znacie jakieś dobre kremy matujące??? może jakieś inne preparaty typu: maseczki, peelingi do cery tłustej?? Będę wdzięczna za wszelkie propozycje!!
tysiulka18 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-01-02, 15:59   #2
indiego
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2005-09
Wiadomości: 254
Dot.: Najlepsze preparaty na cerę tłustą-- jakie polecacie??

a czy twoja cera nalezy do dotknietych tradzikiem?
jesli tak warto abys zastosowala preparaty z nadtlenkiem benzoilu napewno zmniejsza produkcje loju tym samym stosowane na dzien zapewnia efekt matujacy!!!
indiego jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-01-02, 21:27   #3
tysiulka18
Zakorzenienie
 
Avatar tysiulka18
 
Zarejestrowany: 2005-01
Wiadomości: 3 188
GG do tysiulka18
Dot.: Najlepsze preparaty na cerę tłustą-- jakie polecacie??

hmmm moja cera kiedyś była dotknięta mocno trądzikiem. Przeszłam wiele oczyszczeń u kosmetyczki, w tym dwa peelingi azjatyckie...teraz mam czasami krostki ale mało, za to mam rozszeżone pory i wągry...a w jakich kosmetykach znajduje się nadtlenek benzoilu ?
tysiulka18 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-01-03, 14:19   #4
ewaes
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2004-03
Wiadomości: 147
Dot.: Najlepsze preparaty na cerę tłustą-- jakie polecacie??

Tysiulka wypróbuj krem Biodermine firmy Biocodex. Kosztuje ok. 20 zł i jest dostępny w aptece albo w sklepach internetowych. Dla mnie rewelacja. Żaden nie matował skóry tak dobrze. Poza tym nie wałkuje się przy nakładaniu na niego podkładu. Polecam!
ewaes jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-01-03, 19:01   #5
indiego
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2005-09
Wiadomości: 254
Dot.: Najlepsze preparaty na cerę tłustą-- jakie polecacie??

Cytat:
Napisane przez tysiulka18
hmmm moja cera kiedyś była dotknięta mocno trądzikiem. Przeszłam wiele oczyszczeń u kosmetyczki, w tym dwa peelingi azjatyckie...teraz mam czasami krostki ale mało, za to mam rozszeżone pory i wągry...a w jakich kosmetykach znajduje się nadtlenek benzoilu ?
nadtlenek benzoilu nie znajduje sie w kosmetyckach preparaty z jego zawartoscia mozna kupic w aptece pod roznymi nazwami m-in akneroxid benzacne acne fug oxid, brevoxyl,
indiego jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-01-04, 13:07   #6
justa84_
Raczkowanie
 
Avatar justa84_
 
Zarejestrowany: 2006-01
Lokalizacja: Szczecin/Suwałki
Wiadomości: 159
GG do justa84_
Dot.: Najlepsze preparaty na cerę tłustą-- jakie polecacie??

stosowalam biodermine i jak dla mnie efekt matowienia byl nikly. musisz poszukac, porobowac, zawsze tak jest ze dla jednych pomaga dla innych nie. ja teraz stosuje strefa T Tolpy.. skora nadal sie swieci ale nie az tak. w sumie to juz przyzwyczailam sie do tego swicenia, po prostu w ciagu dnia skore matowie pudrem, wczesniej przykladajac do swiecacych partii chusteczke higieniczna.
justa84_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-01-04, 19:22   #7
indiego
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2005-09
Wiadomości: 254
Dot.: Najlepsze preparaty na cerę tłustą-- jakie polecacie??

Cytat:
Napisane przez justa84_
stosowalam biodermine i jak dla mnie efekt matowienia byl nikly. musisz poszukac, porobowac, zawsze tak jest ze dla jednych pomaga dla innych nie. ja teraz stosuje strefa T Tolpy.. skora nadal sie swieci ale nie az tak. w sumie to juz przyzwyczailam sie do tego swicenia, po prostu w ciagu dnia skore matowie pudrem, wczesniej przykladajac do swiecacych partii chusteczke higieniczna.

stosowanie pudru moze nasilac tradzik, taki sposób matowienia skory nie jest wskazany do cery tradzikowej!!!
indiego jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2006-01-04, 19:40   #8
yedanna
Zakorzenienie
 
Avatar yedanna
 
Zarejestrowany: 2005-09
Lokalizacja: Mazowieckie
Wiadomości: 4 345
Dot.: Najlepsze preparaty na cerę tłustą-- jakie polecacie??

ja przed makijażem stosuję krem matujący Mary Kay, jedyny który matowi mi skórę na dłużej. Efekt utrzymuje się ok 5godzin. Minus za to, ze mała tubka a cena chyba 70 albo 90zł.
yedanna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-01-05, 13:39   #9
Domina
Zakorzenienie
 
Avatar Domina
 
Zarejestrowany: 2005-05
Lokalizacja: K@towice
Wiadomości: 3 386
Dot.: Najlepsze preparaty na cerę tłustą-- jakie polecacie??

Mam tak samo... Niestety nie pomaga mi NIC.. Świece się tylko ciut mniej po użyciu.. mąki.
Domina jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-01-05, 19:00   #10
indiego
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2005-09
Wiadomości: 254
Dot.: Najlepsze preparaty na cerę tłustą-- jakie polecacie??

Cytat:
Napisane przez Domina
Mam tak samo... Niestety nie pomaga mi NIC.. Świece się tylko ciut mniej po użyciu.. mąki.
ktora chyba zapycha ci pory!!!
indiego jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-01-05, 20:32   #11
Domina
Zakorzenienie
 
Avatar Domina
 
Zarejestrowany: 2005-05
Lokalizacja: K@towice
Wiadomości: 3 386
Dot.: Najlepsze preparaty na cerę tłustą-- jakie polecacie??

Cytat:
Napisane przez indiego
ktora chyba zapycha ci pory!!!

Na pewno nie. Nie czytałaś nic na wizażu o tej metodzie? Większość ją sobie chwali. Gdyby mi zapychała pory, to bym się świeciła jeszcze gorzej niż bez niej. Pomaga mi ale na krótki czas i świecenie nie jest już tak intensywne.
Po za tym mimo tego że się świecę nawilżam skórę bo wiem że wysuszanie jej wcale nie jest dobrym pomysłerm.
Domina jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2006-01-05, 20:52   #12
Seona
Zakorzenienie
 
Avatar Seona
 
Zarejestrowany: 2005-03
Lokalizacja: Rzeszów
Wiadomości: 10 537
Dot.: Najlepsze preparaty na cerę tłustą-- jakie polecacie??

Mi anjbardziej pomaga zel do mycia twarzy Iwostin Purritin (z apteki) i do tego emulsca matujaco- nawilżając. Ok.4 godzinki mam matową skóre Dodam ze choruje na trądzik, chociaż obecnie jest on zaleczony tonikiem pichtowym=>przepis tutaj na dermatologii "czym wyleczyć zaskórniki???".
__________________

Ślub
Pati
Lili
Seona jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-01-06, 17:51   #13
brunetcia
Przyczajenie
 
Avatar brunetcia
 
Zarejestrowany: 2005-12
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 23
GG do brunetcia
Smile Dot.: Najlepsze preparaty na cerę tłustą-- jakie polecacie??

Cytat:
Napisane przez Domina
Na pewno nie. Nie czytałaś nic na wizażu o tej metodzie? Większość ją sobie chwali. Gdyby mi zapychała pory, to bym się świeciła jeszcze gorzej niż bez niej. Pomaga mi ale na krótki czas i świecenie nie jest już tak intensywne.
Po za tym mimo tego że się świecę nawilżam skórę bo wiem że wysuszanie jej wcale nie jest dobrym pomysłerm.
Dokładnie sie z Tobą zgadzam, że nawilżanie to klucz do sukcesu Z czasem skóra zaczyna produkowac mniej łoju. Mączkę ziemniaczana można też zmieszać z odrobiną cynamonu. Uprzedzam, że nie próbowałam ale cynamon ogólenie ma bardzo dobre działanie w maseczkach do cery tłustej/trądzikowej, więc odrobina dodana do maki nie powinna zaszkodzić. Wręcz przeciwnie. Regularne stosowanie maseczek z glinki zielonej też ogranicza przetłuszczanie. Moja cera akurat jest zbyt wrażliwa na zieloną,więc stosuje białą i też dobrze matuje.

Natomiast odstawiłam kremy matujące bo na którejś stonie p. H. Różańskiego doczytałam, że pod wpływem silnego słońca (a właśnie w lecie wiekszośc pań nawet z normalna cerą sięga po te kremy) moga powodować zapalenie mieszków włosowych. Wogóle to wydaje mi się że nadmierne matowienie skóry to ingerencja w jej naturalne procesy wydalania: z łojem wychodzą też toksyny. Jeśli blokujemy ujścia gruczołów łojowych to powstaje więcej zaskórników i stanów zapalnych. Najlepiej regulować łojotok od wewnatrz (dieta bez nadmiernej ilości tłuszczów zwierzęcych, witaminy, minerały) i nawilżać dostatecznie skórę, bo samo matowienie to tylko działanie doraźne i nie rozwiązuje problemu.
__________________
'The best things in life are free...'
brunetcia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-11-02, 08:01   #14
martika26
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2007-08
Wiadomości: 25
Dot.: Najlepsze preparaty na cerę tłustą-- jakie polecacie??

-wierzbownica drobnokwiatowa - http://www.herbapis.nazwa.pl/catalog...roducts_id/647
-cynk (najlepiej zincas - najtańszy)
-witamina B6 (której jak wiadomo niedobory nasilają łojotok)
Bardzo skuteczny zestaw. Ponadto dobry nie wysuszający żel do twarzy i dobry matująco nawilżający krem na dzień. Ponadto dobry regulujący i regenerujący krem na noc.
Kremy to sprawa indywidualnych predyspozycji skóry jednak polecam dermokosmetyki lub kosmoceutyki.


Bardzo dobry zestaw. Polecam też przeczytać artykuł:
http://www.obcasy.pl/index.php?art=1...234&dzial2=363
martika26 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-11-17, 18:31   #15
Beata_Batumi
Zadomowienie
 
Avatar Beata_Batumi
 
Zarejestrowany: 2009-09
Lokalizacja: Konstancin- Jeziorna
Wiadomości: 1 873
Dot.: Najlepsze preparaty na cerę tłustą-- jakie polecacie??

Wierzbownicę już mam tylko jakoś nie chce mi się codziennie jej pić (nic mi sie nie chce...), ja ją sobie zaparzam w duuużej szklance z pokrzywa (która oczyszcza organizam), ale piłam kilka razy... Chyba się skuszę jeszcze na cynk i wit b. W sumie to prosta sprawa. Czy to faktycznie dziala? Ja polecam na krostki tabletki z drożdzami i krem siarkowa moc.
Beata_Batumi jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Dermatologia


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 17:55.