jak pójść na badanie krwii? - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Zdrowie ogólnie

Notka

Zdrowie ogólnie W tym miejscu rozmawiamy o zdrowiu: od profilaktyki po sposoby leczenia. Porada uzyskana na forum nie zastępuje wizyty u lekarza, ma funkcję informacyjną!

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2016-08-16, 20:42   #1
kalimali
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2016-08
Wiadomości: 1
Exclamation

jak pójść na badanie krwii?


witajcie drogie Panie!
mam nadzieję,że otrzymam tutaj poważną odpowiedź i z góry przepraszam, że pytanie jest tak...banalne, że aż niektórym może się wydawać dziwne!:mu r::mu r: małolaty tak mają...

ostatnio skończyłam 18 lat i chciałabym iść sobie na badanie krwi
zawsze mama to za mnie załatwiała, a teraz nie ma jej, wyjechała na wakacje i nie chcę jej zawracać głowy takimi sprawami.

chodzi mi o to, czy powinnam się gdzies najpierw zarejestrować? czy może pojsc do lekarza po jakies skierowanie? czy wystarczy do samej rejestracji i potem od razu do gabinetu pielęgniarki?
chodzi mi o zwykle rutynowe badanie krwi oraz o badanie hormonów, badanie chciałabym wykonać w ośrodku zdrowia, gdzie zwykle chodze do lekarza

HELP !! :pros i:

Pozdrawiam, Kama!
kalimali jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-08-16, 21:40   #2
Adrianna_8
Zakorzenienie
 
Avatar Adrianna_8
 
Zarejestrowany: 2014-02
Wiadomości: 9 612
Dot.: jak pójść na badanie krwii?

Mozesz isc prywatnie lub dostac skierowanie od lekarza. Wtedy rejestrujesz sie z rana na czczo w laboratorium, mowisz, jakie badania chcesz, placisz lub dajesz skierowanie i nie placisz. Idziesz na pobieranie, a potem odbierasz wyniki (musisz zapytac, kiedy mozesz odebrac).

Wysłane z mojego HTC Desire 820 przy użyciu Tapatalka

---------- Dopisano o 22:40 ---------- Poprzedni post napisano o 22:39 ----------

No i sprecyzuj jakich hormonow, jest ich duzo i ze skierowaniem na nie moze byc problem.

Wysłane z mojego HTC Desire 820 przy użyciu Tapatalka
Adrianna_8 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-08-16, 21:40   #3
Wesel
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2014-05
Wiadomości: 621
Dot.: jak pójść na badanie krwii?

Idź do lekarza pierwszego kontaktu po skierowanie (najczęściej trzeba się rejestrować), a potem ze skierowaniem w inny dzień na badania. U mnie najczęściej tak to wygląda. Nie wiem jakie hormony chcesz zbadać, ale nie na wszystkie możesz dostać skierowanie od lekarza pierwszego kontaktu.
Wesel jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-08-17, 10:57   #4
Faxu
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2011-10
Wiadomości: 796
Dot.: jak pójść na badanie krwii?

Ja takie rutynowe, profilaktyczne badania krwi to robię prywatnie bo nie kosztują majątku, a żeby dostać skierowanie to trzeba najpierw iść do lekarza, a w niektórych przychodniach to i tydzień się czeka do rodzinnego + lekarze niekoniecznie chętnie dają skierowania...
Wygląda to tak, że jadę rano na czczo do przychodni (nie trzeba się wcześniej rejestrować), w rejestracji mówię jakie badania chcę zrobić, płacę, dostaję wydruk z tym jakie badania maja mi zrobić i idę czekać w kolejce w punkcie pobrań. Jak jest moja kolej to wchodzę, podaję wydruk, siadam na krześle i daję się kłuć. No i tyle, potem tylko odebrać wyniki (w zależności od badań albo na drugi dzień albo np. po tygodniu, trzeba się dopytać), u mnie odbiera się w rejestracji.
Faxu jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-08-17, 10:59   #5
ramona28
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2015-07
Wiadomości: 222
Dot.: jak pójść na badanie krwii?

Jeśli chcesz iśc prywatnie to po prostu idziesz do ośrodka zdrowia z rana bez rejestracji i mówisz jakie chcesz badania wykonać. Powinnaś być na czczo. Pamiętaj,że możesz pić przed pobraniem wodę
ramona28 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-08-17, 11:43   #6
fotalia
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2014-11
Wiadomości: 5
Dot.: jak pójść na badanie krwii?

dziękuję, kochane!
fotalia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-08-25, 07:54   #7
Ms_Camille
Raczkowanie
 
Avatar Ms_Camille
 
Zarejestrowany: 2016-01
Wiadomości: 68
Dot.: jak pójść na badanie krwii?

Cytat:
Napisane przez kalimali Pokaż wiadomość
witajcie drogie Panie!
mam nadzieję,że otrzymam tutaj poważną odpowiedź i z góry przepraszam, że pytanie jest tak...banalne, że aż niektórym może się wydawać dziwne!:mu r::mu r: małolaty tak mają...

ostatnio skończyłam 18 lat i chciałabym iść sobie na badanie krwi
zawsze mama to za mnie załatwiała, a teraz nie ma jej, wyjechała na wakacje i nie chcę jej zawracać głowy takimi sprawami.

chodzi mi o to, czy powinnam się gdzies najpierw zarejestrować? czy może pojsc do lekarza po jakies skierowanie? czy wystarczy do samej rejestracji i potem od razu do gabinetu pielęgniarki?
chodzi mi o zwykle rutynowe badanie krwi oraz o badanie hormonów, badanie chciałabym wykonać w ośrodku zdrowia, gdzie zwykle chodze do lekarza

HELP !! :pros i:

Pozdrawiam, Kama!

Skierowanie od rodzinnego musisz mieć
Ms_Camille jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Zdrowie ogólnie


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2016-08-25 08:54:16


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 11:00.