Homoseksualizm. Co sądzicie? - Strona 19 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Forum plotkowe

Notka

Forum plotkowe Zapraszamy do plotkowania. Na forum plotkowym nie musisz się trzymać tematyki urodowej. Tutaj porozmawiasz o wszystkim co cię interesuje, denerwuje i zadziwia.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2009-02-20, 21:05   #541
maniutek-mania
Wtajemniczenie
 
Avatar maniutek-mania
 
Zarejestrowany: 2004-12
Lokalizacja: Częstochowa
Wiadomości: 2 096
GG do maniutek-mania Send a message via Skype™ to maniutek-mania
Dot.: Homoseksualizm. Co sadzicie?

Cytat:
Napisane przez Deede Pokaż wiadomość
Wyrak, kościół nieźle namieszał w Piśmie Świętym.. Nawet 10 przykazań popierniczyli.
Przepraszam za OT, ale to niezmiernie ciekawe... Powiesz mi jak?
maniutek-mania jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-02-20, 21:08   #542
sine.ira
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2006-09
Wiadomości: 15 264
Dot.: Homoseksualizm. Co sadzicie?

Cytat:
Napisane przez Maniwa Pokaż wiadomość

A dlaczego od razu mam działać? Chodziło mi o to, że nie zamierzam, czyli nie będę tolerować. Działać będę dopiero gdy przekroczą próg mojej prywatności. Ale homo to moda, która, jak każda minie za jakiś czas. Może nie sama orientacja, bo ta istnieje od wieków, ale moda na obnoszenie się z tym i nakazywanie tolerancji.
Rozumiem, że jak znajdzie się w Twoim otoczeniu gej czy lesbijka, to otwarcie ich o tej swojej nietolarancji poinformujesz, choćby byli przesympatycznymi i ugodowymi ludźmi ? A znasz w ogóle jakiegoś homoseksualistę ? Bo ja owszem i jakoś nie zauważylam, żeby się ze swoją orientacją obnosili. Jeżeli zaś masz na myśli tzw. parady miłości orgnizowane w Berlinie, to nie ukrywam, że i mnie się one nie podobają. Zbyt wulgarne jak na mój gust. Trzeba jednak brać poprawkę na to, że na tego typu imprezach manifestuje specyficzna grupa spośród homo.
sine.ira jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-02-20, 21:41   #543
paula78
Zakorzenienie
 
Avatar paula78
 
Zarejestrowany: 2003-01
Lokalizacja: z daleka
Wiadomości: 34 839
Dot.: Homoseksualizm. Co sadzicie?

Cytat:
Napisane przez agniesikk Pokaż wiadomość
Dla mnie homoseksualizm jest wybrykiem natury. W naturze wszystko powinno być idealne, działać jak w zegarku. Leworęczność, bezpłodność do wybryków natury nie należą- bo bezpłodni mogą adoptować dzieci i tworzyć rodziny prawdziwe, czyli z matką i ojcem.
Homoseksualizm tę naturalność po prostu zaburza- jeśli będą się wiązali homoseksualiści, to ludzie wyginą, bo kto ma ich spłodzić? Nie uwierzę nigdy, że homoseksualizm jest naturalny, skoro prawom natury zaprzecza i zaburza ich porządek.
jestes homo?
znasz kogos homo?

wiec jednak swiat nie wyginie a co bedzie za 100 ,200,500 lat ?
co nas to obchodzi ?i czy mamy na przyszlosc tak odległa jakis wplyw ?

czy wdg. Ciebie naturalnosc zaburza tez np. kalectwo i co z nimi proponujesz zrobic ?

prawdziwa rodzina ?co to znaczy ?pan ,pani i dzieci ?uwazasz ze w rodzinie chodzi tylko o to co masz miedzy nogami -na co zreszta nie masz i nie miales zadnego wplywu ?
__________________
Mleko migdałowe:
http://pichceiknoce.blogspot.com/


paula78 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-02-20, 22:09   #544
Mysia_Pysia
Zadomowienie
 
Avatar Mysia_Pysia
 
Zarejestrowany: 2005-11
Lokalizacja: Białystok
Wiadomości: 1 523
Wyślij wiadomość przez ICQ do Mysia_Pysia GG do Mysia_Pysia Send a message via Skype™ to Mysia_Pysia
Dot.: Homoseksualizm. Co sadzicie?

Po pierwsze, orientacja jest jedną, niewielką cząstką człowieka. Więc postrzeganie innych tylko przez pryzmat ich orientacji jest głupotą.

Po drugie. Ludzie wiążą się ze sobą z miłości, a przynajmniej mnie się tak wydaje. A nie po to tylko, żeby fajne dzieci razem spłodzic.

A co do tego, co ktoś napisał, że jak homo będą się wiązac, to ludzie wyginą, to... Ignorancja i niewiedza ludzka nie zna granic.

A w końcu to heteroseksualiści rodzą homoseksualistów. Więc ani ludzkośc nie wyginie, ani homoseksualizm niestety.
__________________
"Najwspanialsza rzecz na świecie, to siedzieć na końskim grzbiecie..."


Mysia_Pysia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-02-20, 22:15   #545
Maniwa
Wtajemniczenie
 
Avatar Maniwa
 
Zarejestrowany: 2006-02
Lokalizacja: Clearwater, Fl
Wiadomości: 2 841
Dot.: Homoseksualizm. Co sadzicie?

Cytat:
Napisane przez sine.ira Pokaż wiadomość
Rozumiem, że jak znajdzie się w Twoim otoczeniu gej czy lesbijka, to otwarcie ich o tej swojej nietolarancji poinformujesz, choćby byli przesympatycznymi i ugodowymi ludźmi ? A znasz w ogóle jakiegoś homoseksualistę ? Bo ja owszem i jakoś nie zauważylam, żeby się ze swoją orientacją obnosili. Jeżeli zaś masz na myśli tzw. parady miłości orgnizowane w Berlinie, to nie ukrywam, że i mnie się one nie podobają. Zbyt wulgarne jak na mój gust. Trzeba jednak brać poprawkę na to, że na tego typu imprezach manifestuje specyficzna grupa spośród homo.
Tak, mam znajomego homo i na moje oko nie przekroczył progu mojej prywatności, a o jego orientacji dowiedziałam się przypadkiem, więc nie zbombardował mnie tą cudowną wiadomością sam z siebie. A mówię głównie o moim systemie wartości, z którym zdecydowanie gryzie się np adoptowanie dzieci przez pary homo, albo chociażby wspomniane przez Ciebie parady (specyficzna grupa czy nie - sami sobie nalepiają łatkę, że homo dobiera się, gej ubiera się i mówi jak baba, więc niech się potem nie dziwią, że są tak postrzegani)
Cóż, nie podoba mi się to co on robi, ale nie zabronię mu, a zrywać znajomości też nie będę, bo motyw seksualności jest w naszych rozmowach zupełnie obcy.
Maniwa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-02-20, 22:17   #546
Deede
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2007-09
Wiadomości: 3 965
Dot.: Homoseksualizm. Co sadzicie?

Cytat:
Napisane przez maniutek-mania Pokaż wiadomość
Przepraszam za OT, ale to niezmiernie ciekawe... Powiesz mi jak?
Wątki kościelne już dawno mi się przejadły, więc tylko maleńkie pytanie - a nie zauważyłaś, że np. 9 i 10 przykazanie to JEDNO rozbite na 2 części?? Dziesiątego przykazania de facto nie ma, bo było bardzo nie na rękę kościołowi.. Zainteresowanych zachęcam do szukania informacji, bo nie będę oświecać w temacie KK, skoro nie mam z nim nic wspólnego. Katolików o ateizm nie pytam..
__________________

Deede jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-02-20, 23:07   #547
Wyrak
Zakorzenienie
 
Avatar Wyrak
 
Zarejestrowany: 2008-02
Wiadomości: 19 268
Dot.: Homoseksualizm. Co sadzicie?

Cytat:
Napisane przez sine.ira Pokaż wiadomość
Rozumiem, że jak znajdzie się w Twoim otoczeniu gej czy lesbijka, to otwarcie ich o tej swojej nietolarancji poinformujesz, choćby byli przesympatycznymi i ugodowymi ludźmi ? A znasz w ogóle jakiegoś homoseksualistę ? Bo ja owszem i jakoś nie zauważylam, żeby się ze swoją orientacją obnosili. Jeżeli zaś masz na myśli tzw. parady miłości orgnizowane w Berlinie, to nie ukrywam, że i mnie się one nie podobają. Zbyt wulgarne jak na mój gust. Trzeba jednak brać poprawkę na to, że na tego typu imprezach manifestuje specyficzna grupa spośród homo.
Ale ta impreza nie miala za zadanie promowania homoseksualizmu, z paradami rownosci chyba Ci sie pomylilo?

No wlasnie zalezy z tym obnoszeniem sie - dla mnie jesli sie ktos z tym nie obnosi, to jego sprawa, ale jesli ktos wciaz to podkresla, wlacznie ze swoja rzekoma martyrologia i wymaga afirmacji dla np. adoptowania dzieci przez pary jednoplciowe, to mi juz sie zapas tolerancji wyczerpuje.

Cytat:
Napisane przez maniutek-mania Pokaż wiadomość
Przepraszam za OT, ale to niezmiernie ciekawe... Powiesz mi jak?

Cytat:
Napisane przez Deede Pokaż wiadomość
Wątki kościelne już dawno mi się przejadły, więc tylko maleńkie pytanie - a nie zauważyłaś, że np. 9 i 10 przykazanie to JEDNO rozbite na 2 części?? Dziesiątego przykazania de facto nie ma, bo było bardzo nie na rękę kościołowi.. Zainteresowanych zachęcam do szukania informacji, bo nie będę oświecać w temacie KK, skoro nie mam z nim nic wspólnego. Katolików o ateizm nie pytam..
"Wiem ale nie powiem". Najlepsze jest to, jak ateisci mowia jak to cos kosciol poprzekrecal, a to ze usunal czesc drugiego przykazania (choc w Biblii to jak najbardziej jest), a to ze smial nie uwzglednic pisanych po koptyjsku kilka wiekow po Chrystusie apokryfow itd., badz takie kwiatki. Niezmiennie cieniutko uzasadnione. Dodajmy, ze X przykazan jest w takiej samej formie nie tylko w KK, ale w kazdym mi znanym kosciele chrzescijanskim.
__________________
Łajrak blog: https://wizaz.pl/forum/blog.php?u=288138

Myslisz, ze mu sie podobasz? Czyli rzecz o nadinterpretacji: https://wizaz.pl/forum/blog.php?b=2437

OCZY (patrz av) cisna mi na MOZG. Prosze wez to pod uwage przy czytaniu moich postow.
Wyrak jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2009-02-20, 23:47   #548
sine.ira
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2006-09
Wiadomości: 15 264
Dot.: Homoseksualizm. Co sadzicie?

Cytat:
Napisane przez Maniwa Pokaż wiadomość
Tak, mam znajomego homo i na moje oko nie przekroczył progu mojej prywatności, a o jego orientacji dowiedziałam się przypadkiem, więc nie zbombardował mnie tą cudowną wiadomością sam z siebie. A mówię głównie o moim systemie wartości, z którym zdecydowanie gryzie się np adoptowanie dzieci przez pary homo, albo chociażby wspomniane przez Ciebie parady (specyficzna grupa czy nie - sami sobie nalepiają łatkę, że homo dobiera się, gej ubiera się i mówi jak baba, więc niech się potem nie dziwią, że są tak postrzegani)
Cóż, nie podoba mi się to co on robi, ale nie zabronię mu, a zrywać znajomości też nie będę, bo motyw seksualności jest w naszych rozmowach zupełnie obcy.
Nie za bardzo rozumiem tego przekraczania progu prywatności. To znaczy, że co musiałby zrobić, żeby go przekroczyć ?
I ja się nie spotkałam, żeby geje których znam bombardowali kogokolwiek wieściami o swojej orientacji. Nie wiem, może jakichś dziwaków spotykam, ale to są najnormalniejsi pod słońcem, zwykli ludzie.

Skoro nie zamierzasz zrywać znajomości, a temat seksualności znajomych Ci osób nie jest przedmiotem Twojego zainteresowania, to nie wiem w czym masz problem. A gdyby ten Twój znajomy wychowywał dziecko wraz z partnerem, to jak byś zareagowała ? Wtedy zerwałabyś znajomość ?
sine.ira jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-02-21, 09:09   #549
maniutek-mania
Wtajemniczenie
 
Avatar maniutek-mania
 
Zarejestrowany: 2004-12
Lokalizacja: Częstochowa
Wiadomości: 2 096
GG do maniutek-mania Send a message via Skype™ to maniutek-mania
Dot.: Homoseksualizm. Co sadzicie?

Cytat:
Napisane przez Deede Pokaż wiadomość
Wątki kościelne już dawno mi się przejadły, więc tylko maleńkie pytanie - a nie zauważyłaś, że np. 9 i 10 przykazanie to JEDNO rozbite na 2 części?? Dziesiątego przykazania de facto nie ma, bo było bardzo nie na rękę kościołowi.. Zainteresowanych zachęcam do szukania informacji, bo nie będę oświecać w temacie KK, skoro nie mam z nim nic wspólnego. Katolików o ateizm nie pytam..
Hmmm... Domyślam się, że chodzi Ci o komentarz do I przykazania, który de facto JEST nadal w ST i którego Kościół jakoś się nie wypiera ... Po prostu w skróconej wersji się go nie wypowiada, jak pozostałych komentarzy zwartych w księgach Wyjścia i Powtórzonego Prawa. Poza tym, zauważ, że po tym zakazie jest jeszcze raz powtórzony sens pierwszego przykazania, co jednoznacznie sugeruje, że jest całością:
"Nie będziesz miał bogów innych oprócz Mnie. Nie uczynisz sobie posągu ani żadnego obrazu tego, co jest na niebie wysoko albo na ziemi nisko, lub w wodzie poniżej ziemi. Nie będziesz oddawał im pokłonu ani służył. Bo Ja jestem Pan, Bóg twój, Bóg zazdrosny(...)" (Pwt, 5)
Więc dlaczego niby uważasz, że rozbić na dwa przykazania należy początek Dekalogu, a nie koniec? Czyżbyś traktowała kobiety na równi z rzeczami ? Bo jak podzielić na dziesięć części "dziesięć" słów które Mojżesz dostał od Boga, nikt tak naprawdę do końca nie wie i istnieją trzy tradycje. Ale Dekalog nadal jest całym Dekalogiem i nikt nic z niego nie usuwa...
A na pytanie dlaczego chrześcijanie jednak malują obrazy Jezusa i świętych to sama poszukaj odpowiedzi. Bo poprodukowałabym się jeszcze trochę, ale krótki OT wyjdzie baaardzo długi.
I powiem Ci jeszcze tylko, ze pomimo tego, że masz Go w dupie, Bóg i tak Cię kocha. Może kiedyś, jak ja, zmądrzejesz.
Pozdrawiam

Wyrak, dokładnie

koniec OT

Edytowane przez maniutek-mania
Czas edycji: 2009-02-21 o 09:23
maniutek-mania jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-02-21, 10:03   #550
aniko 23
Zakorzenienie
 
Avatar aniko 23
 
Zarejestrowany: 2008-12
Wiadomości: 5 531
GG do aniko 23
Dot.: Homoseksualizm. Co sadzicie?

Cytat:
Napisane przez Mysia_Pysia Pokaż wiadomość
Po pierwsze, orientacja jest jedną, niewielką cząstką człowieka. Więc postrzeganie innych tylko przez pryzmat ich orientacji jest głupotą.

Po drugie. Ludzie wiążą się ze sobą z miłości, a przynajmniej mnie się tak wydaje. A nie po to tylko, żeby fajne dzieci razem spłodzic.

A co do tego, co ktoś napisał, że jak homo będą się wiązac, to ludzie wyginą, to... Ignorancja i niewiedza ludzka nie zna granic.

A w końcu to heteroseksualiści rodzą homoseksualistów
. Więc ani ludzkośc nie wyginie, ani homoseksualizm niestety.

ciekawe stwierdzenie ...jednak odwrotnosci zastosowac sie nie da
__________________

...noszę twe serce z sobą (noszę je w moim sercu).

aniko 23 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-02-21, 10:12   #551
syntagma
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2006-12
Wiadomości: 4 509
Dot.: Homoseksualizm. Co sadzicie?

Cytat:
Napisane przez Deede Pokaż wiadomość
Wracając do tematu - zastanawia mnie jedno: mężczyźni - hetero - są często negatywnie nastawieni do gejów (a fuj, to zboczenie i w ogóle). Natomiast co innego, kiedy chodzi o lesbijki... Przecież to ten sam homoseksualizm. Taka wybiórcza homofobia.
to jest problem z wlasna seksualnoscia/meskoscia.

Cytat:
Napisane przez Maniwa Pokaż wiadomość
O takiej dyskryminacji właśnie pisałam. Krzywdzą czy nie, wolno mi chyba czegoś nie lubieć?
Wolno Ci czegos nie lubic. Ale czy Ty wiesz co znaczy tolerowac? Tolerowac to znaczy szanowac, ze ktos ma takie czy inne poglady/orientacje.

Tolerowac nie oznacza: zgadzac sie, popierac, lubic.

No wiec pytam, Ciebie dlaczego nie uszanujesz tego, ze ktos ma inna orientacje?
__________________
.................
syntagma jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2009-02-21, 10:14   #552
aniko 23
Zakorzenienie
 
Avatar aniko 23
 
Zarejestrowany: 2008-12
Wiadomości: 5 531
GG do aniko 23
Dot.: Homoseksualizm. Co sadzicie?

[quote=Wyrak;11074548]Wiesz, ja tam jestem tak samo nastawiony do homoseksualistow obydwu plci - generalnie, to ich sprawa.

Inna sprawa, ze to nie jest ten sam homoseksualizm, bo w wiekszosci przypadkow te pozytywnie postrzegane lesbijki, to "lesbijki" a nie lesbijki.[/quote]


słuszna uwaga
__________________

...noszę twe serce z sobą (noszę je w moim sercu).

aniko 23 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-02-21, 10:40   #553
maniutek-mania
Wtajemniczenie
 
Avatar maniutek-mania
 
Zarejestrowany: 2004-12
Lokalizacja: Częstochowa
Wiadomości: 2 096
GG do maniutek-mania Send a message via Skype™ to maniutek-mania
Dot.: Homoseksualizm. Co sadzicie?

Cytat:
Napisane przez syntagma Pokaż wiadomość
to jest problem z wlasna seksualnoscia/meskoscia.



Wolno Ci czegos nie lubic. Ale czy Ty wiesz co znaczy tolerowac? Tolerowac to znaczy szanowac, ze ktos ma takie czy inne poglady/orientacje.

Tolerowac nie oznacza: zgadzac sie, popierac, lubic.

No wiec pytam, Ciebie dlaczego nie uszanujesz tego, ze ktos ma inna orientacje?
Tylko, że tu trzeba zwrócić uwagę, że ludzie którzy tak głośno krzyczą o tolerancji sami nie tolerują, czyli jak stwierdziłaś nie szanują tych, którzy na tolerancję mają inny pogląd. Czyli na ten przykład tolerują homoseksualistów (czyt. szanują ich jako ludzi, nie mają zamiaru ich obrzucać jajkami ani kamienować), ale po prostu się z "normalnością" tej orientacji nie zgadzają. I głośno i otwarcie o tym mówią. I spotykają ich za to szykany, bo przecież tacy "nietolerancyjni"...

Edytowane przez maniutek-mania
Czas edycji: 2009-02-21 o 10:49
maniutek-mania jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-02-21, 11:01   #554
Deede
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2007-09
Wiadomości: 3 965
Dot.: Homoseksualizm. Co sadzicie?

Cytat:
Napisane przez Wyrak Pokaż wiadomość


"Wiem ale nie powiem". Najlepsze jest to, jak ateisci mowia jak to cos kosciol poprzekrecal, a to ze usunal czesc drugiego przykazania (choc w Biblii to jak najbardziej jest), a to ze smial nie uwzglednic pisanych po koptyjsku kilka wiekow po Chrystusie apokryfow itd., badz takie kwiatki. Niezmiennie cieniutko uzasadnione. Dodajmy, ze X przykazan jest w takiej samej formie nie tylko w KK, ale w kazdym mi znanym kosciele chrzescijanskim.
Nie podniecaj się niepotrzebnie. Nie "wiem, ale nie powiem", tylko nie prowadzę spisu źródeł ani niczego innego, bo nie jest to dla mnie aż tak fascynujący temat. Pracy doktorskiej też na ten temat nie piszę. Od razu zarzucicie mi brak wiarygodności ("podaj źródło, bezbożnico!"). Naprawdę dużo czytałam o historii kościoła i znam ludzi, którzy skończyli seminaria, ale zrezygnowali na samym końcu. Od nich można się dowiedzieć naprawdę interesujących rzeczy. Nie mam zamiaru obalać niczyjej wiary, bo jeśli WIERZY, to jej niczym nie obalę. Natomiast jeśli go coś interesuje, to niech sam szuka. A ad. tego przykazania - w oficjalnej, nauczanej wersji prawdziwego drugiego NIE MA. A dlaczego, to chyba wiadomo.. Cały kościół - głównie katolicki - łamie to przykazanie, natomiast oficjalnie nauczane drugie brzmi: "Nie będziesz wzywał (brał) imienia Pana Boga twego (nadaremno)" To są 2 różne przykazania i nie mówcie, że nie. Biblia Biblią, ale kościół i jego "teorie" budują księża i generalnie władze kościelne. To na ich naukach opiera się przeciętny wierny, bo nawet mu do głowy nie przyjdzie, że w Piśmie Świętym to trochę inaczej napisano. Mało tego - że jest miejscami źle przetłumaczone i z czasem pewne rzeczy pousuwano lub poprzeinaczano (i nie podam wam teraz źródeł, bo nie pamiętam, ale nie były to wywody 1 nawiedzonego ateisty!) Wierzy np., że celibat duchownych jest nakazany przez Pismo Święte, podczas gdy formalnie dopiero w 1917 r. pojawił się w kodeksie zapis o celibacie, przywołujący prawodawstwo soboru trydenckiego. Niby już na synodzie w Elwirze usankcjonowano obyczaj (który istniał już jakiś czas), wedle którego od żonatych mężczyzn, którzy przyjęli święcenia kapłańskie, żądano wyrzeczenia się pożycia małżeńskiego. Tylko, że do VII wieku papieże i biskupi miewali żony i dzieci.. NO I CO Z TEGO? Czy ja wam chce coś udowodnić? NIE. chcecie, to módlcie się nawet do słupów telegraficznych - co mnie to obchodzi? I jak to wszystko ma się do homoseksualizmu??

Maniutek-mania - w dupie mogę mieć tylko coś, co istnieje, a z czym się nie zgadzam.. Siłą rzeczy nie mogę mieć Boga w tym miejscu, skoro w jego istnienie nie wierzę.. Moje podejście do tego nie powinno nikogo obrażać, bo nie odmawiam nikomu prawa do wiary w cokolwiek, ani też nie uważam, że jest głupi przez sam ten fakt. Natomiast ty mi życzysz "zmądrzenia". Sorry cię bardzo, ale takiej "mądrości" naprawdę nie potrzebuję.. Żyj po swojemu i to tobie życzę trochę pokory, bo kto miał rację, dowiemy się dopiero za czas jakiś..
__________________


Edytowane przez Deede
Czas edycji: 2009-02-21 o 11:04
Deede jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-02-21, 11:38   #555
maniutek-mania
Wtajemniczenie
 
Avatar maniutek-mania
 
Zarejestrowany: 2004-12
Lokalizacja: Częstochowa
Wiadomości: 2 096
GG do maniutek-mania Send a message via Skype™ to maniutek-mania
Dot.: Homoseksualizm. Co sadzicie?

Cytat:
Napisane przez Deede
Cały kościół - głównie katolicki - łamie to przykazanie, natomiast oficjalnie nauczane drugie brzmi: "Nie będziesz wzywał (brał) imienia Pana Boga twego (nadaremno)" To są 2 różne przykazania i nie mówcie, że nie.
Czy Ty w ogóle czytałaś to, co ja ci wcześniej pisałam? Może przeczytaj jednak, bo dwa razy tego samego pisać nie będę...

Poza tym, nie łamie. Po pierwsze nie możesz rozpatrywać Starego Przymierza w oderwaniu od Nowego(tematu nie będę rozwijać, bo dalej OT), po drugie kuliminacją opisu I przykazania są słowa "Nie będziesz oddawał im pokłonu ani służył." Chrześcijanie nie modlą się do obrazów, tak jak zapewne i ty nie tankujesz przy znaku informującym o stacji benzynowej...
Poza tym, celibat jest zasugerowany przez Pismo Święte - poczytaj sobie listy św. Pawła, choćby tu:

"Chciałbym, żebyście byli wolni od utrapień. Człowiek bezżenny troszczy się o sprawy Pana, o to, jak by się przypodobać Panu. Ten zaś, kto wstąpił w związek małżeński, zabiega o sprawy świata, o to, jak by się przypodobać żonie.I doznaje rozterki. Podobnie i kobieta: niezamężna i dziewica troszczy się o sprawy Pana, o to, by była święta i ciałem, i duchem. Ta zaś, która wyszła za mąż, zabiega o sprawy świata, o to, jak by się przypodobać mężowi. Mówię to dla waszego pożytku, nie zaś, by zastawiać na was pułapkę; po to, byście godnie i z upodobaniem trwali przy Panu." (1 Kor, 7)

A fragmentów znalazłoby się więcej. Poza tym Jezus sam powiedział, że co Kościół zwiąże na ziemi będzie związane w Niebie, a celibat ustanowili księża dla księży, bo uznali, że tak będzie lepiej. A on dziwnym trafem najbardziej boli tych, których najmniej dotyczy... No a że ludzie nie wiedzą, że nawet apostołowie mieli żony, to już nie jest wina Kościoła. I tu się zgodzę, że wiedza teologiczna wiernych (w tym moja, wiem, że tak naprawdę nic nie wiem) jest zniokoma. Ale jak na razie na twoje argumenciki starcza...

I na koniec. Ty też wierzysz. Wierzysz w to, że Boga nie ma. I szczerze powiedziawszy, to ja mam chyba więcej argumentów potwierdzających moją wiarę .
I jeśli chodzi o zmądrzenie, nie chodziło mi o to, że jesteś głupia. Chodziło mi o o mądrość Bożą - uwierzysz, zrozumiesz.
Na razie mogę się tylko za Tobą wstawić u Tatusia

No i jak sama zauważyłaś, ten OT nijak się ma do homoseksualizmu, więc już kończę.
Przepraszam, ale nie dam obrażać mego Rodziciela

Edytowane przez maniutek-mania
Czas edycji: 2009-02-21 o 11:45
maniutek-mania jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-02-21, 12:16   #556
doloresd
Wtajemniczenie
 
Avatar doloresd
 
Zarejestrowany: 2008-08
Wiadomości: 2 455
Dot.: Homoseksualizm. Co sadzicie?

Zawsze mnie zastanawiało, dziwiło jakie emocje wywołuje w innych czyjaś seksualność. Ja do homoseksualistów podchodzę jak do każdego innego człowieka. Gej, lesbijka ma takie samo prawo do szczęścia jak i heterycy. Zupełnie mnie to nie interesuje co homoseksualista robi w swojej sypialni, dopóki nie wywleka tego na zewnątrz. Oburzało by mnie zarówno obnoszenie się swoją seksualnością jak i przez homo jak heteroseksualistów.
Poza tym w przyrodzie istnieje równowaga, od wieków zawsze jakiś procent ludzkości / zwierząt / ogólnie istot żywych jest homo, chyba 7 % (gdzieś coś takiego wyczytałam, może się mylę) i ta liczba jest niezmienna!
Co do Kościoła, to wiadomo ta instytucja uważa homoseksualizm za chorobę i radzi leczyć się z niej, jakby to była grypa, czy rak. Głupota moim zdaniem.
doloresd jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-02-21, 12:24   #557
aniko 23
Zakorzenienie
 
Avatar aniko 23
 
Zarejestrowany: 2008-12
Wiadomości: 5 531
GG do aniko 23
Dot.: Homoseksualizm. Co sadzicie?

Cytat:
Napisane przez doloresd Pokaż wiadomość
Zawsze mnie zastanawiało, dziwiło jakie emocje wywołuje w innych czyjaś seksualność. Ja do homoseksualistów podchodzę jak do każdego innego człowieka. Gej, lesbijka ma takie samo prawo do szczęścia jak i heterycy. Zupełnie mnie to nie interesuje co homoseksualista robi w swojej sypialni, dopóki nie wywleka tego na zewnątrz. Oburzało by mnie zarówno obnoszenie się swoją seksualnością jak i przez homo jak heteroseksualistów.
Poza tym w przyrodzie istnieje równowaga, od wieków zawsze jakiś procent ludzkości / zwierząt / ogólnie istot żywych jest homo, chyba 7 % (gdzieś coś takiego wyczytałam, może się mylę) i ta liczba jest niezmienna!
Co do Kościoła, to wiadomo ta instytucja uważa homoseksualizm za chorobę i radzi leczyć się z niej, jakby to była grypa, czy rak. Głupota moim zdaniem.



to nieprawda...ludzie zlitujcie sie...a jesli juz to doczytajcie...to nie watek o KK ale badzmy obiektywni
__________________

...noszę twe serce z sobą (noszę je w moim sercu).

aniko 23 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-02-21, 12:26   #558
doloresd
Wtajemniczenie
 
Avatar doloresd
 
Zarejestrowany: 2008-08
Wiadomości: 2 455
Dot.: Homoseksualizm. Co sadzicie?

Cytat:
Napisane przez aniko 23 Pokaż wiadomość
[/b]

to nieprawda...ludzie zlitujcie sie...a jesli juz to doczytajcie...to nie watek o KK ale badzmy obiektywni
niestety prawda. Oglądałam program "Warto rozmawiać" , brał w nim udział ksiądz i wypowiadał się w ten sposób. A chyba ksiądz reprezentuje Kościół ?
doloresd jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-02-21, 12:27   #559
aniko 23
Zakorzenienie
 
Avatar aniko 23
 
Zarejestrowany: 2008-12
Wiadomości: 5 531
GG do aniko 23
Dot.: Homoseksualizm. Co sadzicie?

Cytat:
Napisane przez doloresd Pokaż wiadomość
niestety prawda. Oglądałam program "Warto rozmawiać" , brał w nim udział ksiądz i wypowiadał się w ten sposób. A chyba ksiądz reprezentuje Kościół ?

odsylam do oficjalnego stanowiska KK odnosnie tego tematu...a nie jakiegos tam ksiedza i pana pospieszalskiego
__________________

...noszę twe serce z sobą (noszę je w moim sercu).

aniko 23 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2009-02-21, 12:41   #560
doloresd
Wtajemniczenie
 
Avatar doloresd
 
Zarejestrowany: 2008-08
Wiadomości: 2 455
Dot.: Homoseksualizm. Co sadzicie?

Cytat:
Napisane przez aniko 23 Pokaż wiadomość
odsylam do oficjalnego stanowiska KK odnosnie tego tematu...a nie jakiegos tam ksiedza i pana pospieszalskiego
Ależ dziękuję za radę:
Czy list napisany przez Ratzingera i skierowany do biskupów nt. homoseksualizmu jest oficjalną nauką kościoła?
Bo tam naprawdę ciekawe rzeczy można wyczytać np. że homoseksualizm jest obiektywnym zaburzeniem, biskupów zaś zachęcał do tworzenia grup - wraz ze specjalistami typu psychologowie, lekarze itp, do krzewienia opinii, że homoseksualizm jest chorobą , zaburzeniem.
A o "Odwadze " słyszałaś? http://www.odwaga.oaza.pl/homepage.html
ODWAGA wpisuje się w działalność statutową Fundacji, proponując pomoc duchową i terapeutyczną osobom o skłonnościach homoseksualnych.
Organizacja wspierana przez K.K
doloresd jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-02-21, 13:04   #561
aniko 23
Zakorzenienie
 
Avatar aniko 23
 
Zarejestrowany: 2008-12
Wiadomości: 5 531
GG do aniko 23
Dot.: Homoseksualizm. Co sadzicie?

Cytat:
Napisane przez doloresd Pokaż wiadomość
Ależ dziękuję za radę:
Czy list napisany przez Ratzingera i skierowany do biskupów nt. homoseksualizmu jest oficjalną nauką kościoła?
Bo tam naprawdę ciekawe rzeczy można wyczytać np. że homoseksualizm jest obiektywnym zaburzeniem, biskupów zaś zachęcał do tworzenia grup - wraz ze specjalistami typu psychologowie, lekarze itp, do krzewienia opinii, że homoseksualizm jest chorobą , zaburzeniem.
A o "Odwadze " słyszałaś? http://www.odwaga.oaza.pl/homepage.html
ODWAGA wpisuje się w działalność statutową Fundacji, proponując pomoc duchową i terapeutyczną osobom o skłonnościach homoseksualnych.
Organizacja wspierana przez K.K

Kościół katolicki potępia praktykowanie homoseksualizmu, powołując się na Biblię. Katechizm kościoła katolickiego, nie uważa, że homoseksualizm jako orientacja seksualna jest grzeszna; są nimi natomiast akty seksualne, które nie są nastawione na prokreacje. Kościół katolicki zajmuje w tej sprawie konserwatywne stanowisko, opierając je na nauczaniu zawartym w Piśmie Swiętym.


KK nie uważa homoseksualizmu za chorobe...bo tym aspektem zajmuje sie WHO...
__________________

...noszę twe serce z sobą (noszę je w moim sercu).

aniko 23 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-02-21, 13:15   #562
doloresd
Wtajemniczenie
 
Avatar doloresd
 
Zarejestrowany: 2008-08
Wiadomości: 2 455
Dot.: Homoseksualizm. Co sadzicie?

Cytat:
Napisane przez aniko 23 Pokaż wiadomość
Kościół katolicki potępia praktykowanie homoseksualizmu, powołując się na Biblię. Katechizm kościoła katolickiego, nie uważa, że homoseksualizm jako orientacja seksualna jest grzeszna; są nimi natomiast akty seksualne, które nie są nastawione na prokreacje. Kościół katolicki zajmuje w tej sprawie konserwatywne stanowisko, opierając je na nauczaniu zawartym w Piśmie Swiętym.


KK nie uważa homoseksualizmu za chorobe...bo tym aspektem zajmuje sie WHO...
Skoro kościół nie uważa homoseksualizmu za chorobę to czemu tak nazywa tę orientację w listach skierowanych do duchownych i świeckich ? (schizofrenia czy co?)
Po drugie skoro nie jest to chorobą według Kościoła to po co K.K tworzy organizacje w Polsce i w USA np., które oferują pomoc terapeutyczną homoseksualistom ? Z mojej strony koniec OT
doloresd jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-02-21, 13:30   #563
maniutek-mania
Wtajemniczenie
 
Avatar maniutek-mania
 
Zarejestrowany: 2004-12
Lokalizacja: Częstochowa
Wiadomości: 2 096
GG do maniutek-mania Send a message via Skype™ to maniutek-mania
Dot.: Homoseksualizm. Co sadzicie?

Doloresd a według Ciebie nie jest zaburzeniem? Ciekawe. Czyli np. kiedy kobieta ma dwie macice to wszystko jest ok? Bo według mnie (jak ktoś mi kiedyś słusznie zwrócił uwagę) kiedy tłok zamiast pracować w cylindrze pracuje w rurze wydechowej, to to jest bardzo duże zaburzenie (jeśli kogoś uraziła bezpośredniość przykładu, przepraszam)

Aniko ma co do nauczania Kościoła całkowitą rację.
Dodam tylko, że gdyby Kościół przyzwolił na stosunki homoseksualne, to by się znowu podniósł krzyk, że Pismo Święte interpretują jak chcą. A jak się go ściśle trzymają też się nie podoba...
maniutek-mania jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-02-21, 13:35   #564
Deede
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2007-09
Wiadomości: 3 965
Dot.: Homoseksualizm. Co sadzicie?

Cytat:
Napisane przez maniutek-mania Pokaż wiadomość
Czy Ty w ogóle czytałaś to, co ja ci wcześniej pisałam? Może przeczytaj jednak, bo dwa razy tego samego pisać nie będę...

Poza tym, nie łamie. Po pierwsze nie możesz rozpatrywać Starego Przymierza w oderwaniu od Nowego(tematu nie będę rozwijać, bo dalej OT), po drugie kuliminacją opisu I przykazania są słowa "Nie będziesz oddawał im pokłonu ani służył." Chrześcijanie nie modlą się do obrazów, tak jak zapewne i ty nie tankujesz przy znaku informującym o stacji benzynowej...
Poza tym, celibat jest zasugerowany przez Pismo Święte - poczytaj sobie listy św. Pawła, choćby tu:

"Chciałbym, żebyście byli wolni od utrapień. Człowiek bezżenny troszczy się o sprawy Pana, o to, jak by się przypodobać Panu. Ten zaś, kto wstąpił w związek małżeński, zabiega o sprawy świata, o to, jak by się przypodobać żonie.I doznaje rozterki. Podobnie i kobieta: niezamężna i dziewica troszczy się o sprawy Pana, o to, by była święta i ciałem, i duchem. Ta zaś, która wyszła za mąż, zabiega o sprawy świata, o to, jak by się przypodobać mężowi. Mówię to dla waszego pożytku, nie zaś, by zastawiać na was pułapkę; po to, byście godnie i z upodobaniem trwali przy Panu." (1 Kor, 7)

A fragmentów znalazłoby się więcej. Poza tym Jezus sam powiedział, że co Kościół zwiąże na ziemi będzie związane w Niebie, a celibat ustanowili księża dla księży, bo uznali, że tak będzie lepiej. A on dziwnym trafem najbardziej boli tych, których najmniej dotyczy... No a że ludzie nie wiedzą, że nawet apostołowie mieli żony, to już nie jest wina Kościoła. I tu się zgodzę, że wiedza teologiczna wiernych (w tym moja, wiem, że tak naprawdę nic nie wiem) jest zniokoma. Ale jak na razie na twoje argumenciki starcza...

I na koniec. Ty też wierzysz. Wierzysz w to, że Boga nie ma. I szczerze powiedziawszy, to ja mam chyba więcej argumentów potwierdzających moją wiarę .
I jeśli chodzi o zmądrzenie, nie chodziło mi o to, że jesteś głupia. Chodziło mi o o mądrość Bożą - uwierzysz, zrozumiesz.
Na razie mogę się tylko za Tobą wstawić u Tatusia

No i jak sama zauważyłaś, ten OT nijak się ma do homoseksualizmu, więc już kończę.
Przepraszam, ale nie dam obrażać mego Rodziciela
Nie jestem specjalistką ani ad teologii, ani od religioznawstwa, więc nie twierdzę, że znam wszystkie materiały na ten temat. Zresztą to nie ja powinnam być otrzaskana w tym temacie Szanuję tych ludzi, którzy wierzą, stosują się do tej wiary, a przede wszystkim pogłębiają WIEDZĘ na jej temat. Ty do takich osób chyba należysz, ale jak sama wiesz - jest was garstka.
Co do tego na czerwono - nie zgodzę się z tym, ale to też w sporej mierze kwestia interpretacji, więc do porozumienia nie dojdziemy. I nie musimy.
Denerwuje mnie jedno, co często spotykam u Wierzących (tak, przez wielkie "W") - to, że tych niewierzących traktują tak naprawdę z góry i do tego wymagają, by żyli zgodnie z ich wiarą (aborcja, eutanazja, homoseksualizm właśnie). To jest chore.. "Pożyjesz, zobaczysz i przyznasz mi rację" - jasne... Wiele widziałam, wiele doświadczyłam jak na mój wiek - i co? Zawsze było tak, że część ludzi w coś wierzy, a część nie i nie wiem, dlaczego niektórym tak trudno to zaakceptować? Wierzą ci, którzy tej wiary potrzebują - i mają do tego prawo. Podobnie jak ci, co nie wierzą. I nie musisz się za mnie wstawiać - poradzę sobie.. Swoją drogą - czy to, że ja nie wierzę, ma jakikolwiek wpływ na twoją wiarę??

P.S. Jakie argumenty na istnienie Boga?? To przecież wiara właśnie na tym polega, że tych argumentów nie ma i albo WIERZYSZ, albo nie.. Inaczej nie mówilibyśmy o "wierze".
Jeszcze jedno - spora część księży oficjalnie wypowiada się o homoseksualizmie jako o chorobie. Nie zawsze nazywają go "chorobą", ale zalecają "leczyć" się z niego (leczy się choroby, nieprawdaż?), a przynajmniej powstrzymywać się przed praktykami homoseksualnymi. Jeśli tak nie jest, to może kościół powinien lepiej kształcić lub wybierać swoich "podwładnych"?
A na zakończenie tego tematu - gdybym była homoseks. i do tego wierzącą, to powiedziałabym tak: Jaką mnie, Panie Boże, stworzyłeś, taką mnie masz..
__________________

Deede jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-02-21, 13:47   #565
sine.ira
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2006-09
Wiadomości: 15 264
Dot.: Homoseksualizm. Co sadzicie?

Dajcie sobie już spokój z tymi teologicznymi wywodami... Czuję się jakbym przełączyła na TRWAM.
sine.ira jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-02-21, 13:53   #566
aniko 23
Zakorzenienie
 
Avatar aniko 23
 
Zarejestrowany: 2008-12
Wiadomości: 5 531
GG do aniko 23
Dot.: Homoseksualizm. Co sadzicie?

Cytat:
Napisane przez Mysia_Pysia Pokaż wiadomość
To, że coś jest rzadziej spotykane, nie znaczy jeszcze, że nie jest normalne czy naturalne.

Ja jestem homoseksualna (leworęczna również ), większośc moich znajomych wie o tym i nie widzi w tym żadnego problemu. W końcu, zachowuję się tak jak inni, po prostu kocham kobietę.

Przykro jest czasem słuchac, że ktoś uważa homoseksualizm za chorobę. Ostatnio miałam nieprzyjemną sytuację, ponieważ na angielskim rozmawialiśmy właśnie na temat homoseksualizmu i koleżanka, która nie wie o mnie, powiedziała mi, że uważa to za chorobę. Zabolało trochę, ale cóż, zdarza się.

Cieszę się jednak, że wśród moich znajomych jest większośc tolerancyjnych osób.

Może czasami ludzie po prostu nie rozumieją tego.

Wczoraj podczas spektaklu z teatrze była scena w której rozmawiało ze sobą o miłości 2 mężczyzn - heteroseksualny i gej. Heteroseksualista powiedział "To wy potraficie kochac? Naprawdę? Przecież jesteś pedałem"

Ano, każdy potrzebuje miłości. I nie ma miłości lepszej czy gorszej.
tesknie do czasow kiedy slowo pedał kojarzylo mi sie o dziwo wylacznie z rowerem
__________________

...noszę twe serce z sobą (noszę je w moim sercu).

aniko 23 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-02-21, 13:58   #567
maniutek-mania
Wtajemniczenie
 
Avatar maniutek-mania
 
Zarejestrowany: 2004-12
Lokalizacja: Częstochowa
Wiadomości: 2 096
GG do maniutek-mania Send a message via Skype™ to maniutek-mania
Dot.: Homoseksualizm. Co sadzicie?

Deede Ja nie traktuję nikogo z góry. Wiem, że osoby niewierzące są często dużo lepsze niż ja. I nikt nie dał mi prawa by czuć się "lepszą". A co do życia zgodnie z wiarą i przykładów, które podałaś, to tu akurat uważam, że wiara ma z tym niewiele wspólnego. Ważniejsze jest naturalne prawo, w przypadku aborcji np. do życia. Bo czy to wyznanie ustala, od kiedy człowiek jest człowiekiem? Gdyby tak bylo to chrześcijanie mogliby mówić, że od poczęcia, muzułmanie że od urodzenia a ateiści, że w ogóle czlowieka można zabić zawsze. I co, będziemy mówić, że moja wiara jest lepsza i pozwala mi cię zabić, więc cię zabijam, nie każ mi przestrzegać twojej?

A czy to, że Ty nie wierzysz ma na mnie jakiś wpływ? Nie, ale wiem jaki wpływ ma wiara na mnie i żaluję, że nie wszyscy mogą tego doświadczyć .
Co do argumentów, to jest ich więcej niż się wydaje: cuda, uzdrowienia, badania potwierdzające autentyczność pism...

A wracając do homoseksualizmu - czy to jest ważne, jak nazywa go Kościół? Ważne, że homoseksualitsów nie potępia, a wzywa do pracy nad sobą, przyjęcia tego krzyża i życia w czystości. Żeby ułatwić im tę pracę, powstają grupy terapeutyczne. I tyle.

Edytowane przez maniutek-mania
Czas edycji: 2009-02-21 o 14:07
maniutek-mania jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-02-21, 14:15   #568
francis drake
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2008-11
Wiadomości: 19
Dot.: Homoseksualizm. Co sadzicie?

Cytat:
Napisane przez loverek Pokaż wiadomość
Witam wszystkich a wiec co sądzicie na ten temat? jak postrzegacie gejów i lesbijki? czy dla Was są to kreowani fałszywie przez stereotypy i media faceci mowiącyy przegietym glosem i kobiety ktore bardziej przypominaja facetow niz kobiety? nie chce sie w tym temacie zaglebiac w polityke, kosciol, parady rownosci bo o tym juz bylo. Chce wiedziec czy znacie takie osoby? Czy dla Was to jak kochaja jest w pozadku? wiem ze znajda sie osoby nietolerancyjne, ale fakt ze sama jestem homoselsualistka wywoluje u mnie chec konfrontacji z osobami hetero dodam ze nie wygladam jak facet i nie pasuje do stereotypu lesbijki oby wiecej takich to moze ta tolerancja tak marna wzrosnie nam kiedys obym dozyla
----------------------------------------------------
Oczywiscie,ze jako czlowiek tolerancyjny-toleruje homoseksualistow,ale ich nie akceptuje.Ponadto nie widze potrzeby jakichs parad i tego typu propagacji tej choroby.Niestety stalo sie tak,ze w roku 1999 UE a przedtem WHO-PRZEGLOSOWALY,ze odtad choroba zwana homoseksualizmem-nie jest juz wiecej choroba.Ty autorko sprytnie unikasz dyskusji na poruszony przez ciebie temat-piszac o "znalezionych nietolerancyjnych".A czy ty tolerujesz to,co ja napisalem powyzej?Czy ty popierasz dzialania kryminalisty Biedronia?Czy popierasz to,ze jego kryminalne wyczyny,jego kryminalna przeszlosc sa ukrywane przez media w sytuacji,gdy innym wytyka sie przewinienia,lub wykroczenia?Czy nie laczysz(jak wszyscy inni heterofobi)tolerancji z akceptacja?Skoro wam-w tych tzw.paradach chodzi o tolerancje,jak twierdzicie,to dlaczego zaraz pozniej domagacie sie tego wszystkiego,od czego odzegnujecie sie przed kolejna tzw. parada?Pederasci i lesby istnieli od zawsze.Kazdy o tym wie.Wiec tak naprawde o co wam chodzi?Ja odpowiem za ciebie-chodzi o zrownanie par homoseksualnych w kazdej dziedzinie z malzenstwami.To jest wasz ukryty cel.Po to stosujecie te wszystkie wybiegi.Wedlug was-cel uswieca srodki.Ubiegajac twoje i byc moze ataki innych-piszac dosc stanowczo-pisze z niechecia o chorobie ktora was dreczy a nie o was jako o ludziach.Pisze o tym,ze za pomaca glosowania utrudniono wam powrot do normalnosci,bo jak mozna leczyc 'zdrowego'.?
francis drake jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-02-21, 14:22   #569
Maniwa
Wtajemniczenie
 
Avatar Maniwa
 
Zarejestrowany: 2006-02
Lokalizacja: Clearwater, Fl
Wiadomości: 2 841
Dot.: Homoseksualizm. Co sadzicie?

Cytat:
Napisane przez sine.ira Pokaż wiadomość
Nie za bardzo rozumiem tego przekraczania progu prywatności. To znaczy, że co musiałby zrobić, żeby go przekroczyć ?
Sprawić, że poczuję się nieswojo ze swoją wyobraźnią, racząc mnie szczegółami ze swojego życia erotycznego, na ten przykład. Gdy nie myślę w kogo zmienia się w nocy w swojej pościeli, nie mam żadnych oporów by z nim przebywać.
Ależ Wy mnie tu demonizujecie, jakbym naprawdę nie miała o czym rozmyślać, więc podkreślę, że dla mnie to temat typowo plotkowy

Cytat:
Napisane przez sine.ira Pokaż wiadomość
Skoro nie zamierzasz zrywać znajomości, a temat seksualności znajomych Ci osób nie jest przedmiotem Twojego zainteresowania, to nie wiem w czym masz problem. A gdyby ten Twój znajomy wychowywał dziecko wraz z partnerem, to jak byś zareagowała ? Wtedy zerwałabyś znajomość ?
Akurat z homoseksualistami nie mam żadnego problemu.
Wtedy tak.

Cytat:
Napisane przez syntagma Pokaż wiadomość
Wolno Ci czegos nie lubic. Ale czy Ty wiesz co znaczy tolerowac? Tolerowac to znaczy szanowac, ze ktos ma takie czy inne poglady/orientacje.

Tolerowac nie oznacza: zgadzac sie, popierac, lubic.

No wiec pytam, Ciebie dlaczego nie uszanujesz tego, ze ktos ma inna orientacje?
Wiem, że tolerować bynajmniej nie znaczy szanować. Znaczy - znosić, cierpieć, dopuszczać, dozwalać, pobłażać, popuszczać, godzić się, patrzeć na coś przez palce, przymknąć/przymrużyć/zamknąć na coś oczy/oko.
Tak tłumaczył mój wykładowca. Słownik wyrazów bliskoznacznych, synonimów, świetnie to obrazuje:
http://www.synonimy.pl/?word=tolerow...&search=Szukaj
http://www.synonimy.pl/?word=tolerancja&search=Szukaj
Maniwa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-02-21, 14:34   #570
7b876ccefd4157b39b86852d237c1fcdcf44b9c3_64850071d5e54
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2007-09
Wiadomości: 7 406
Dot.: Homoseksualizm. Co sadzicie?

[quote=maxi82;11055164]A to, że ludzie rodzą się bez nóg czy rąk albo bezpłodne kobiety i mężczyźni, albo kobiety które nie czują instynktu macierzyńskiego, ludzie leworęczni.... to wszystko są odstępstwa od normy, ale powodowane naturalnymi czynnikami, są wytworem natury, biologii albo jak kto woli Boga. Więc co w tym nienaturalnego? Jest mnóstwo na tym świecie odstępstw od tzw. przyjętych norm, ale to nie znaczy, że nie są naturalne, że trzeba je zwalczać, leczyć czy izolować tych ludzi.
quote]

Co proszę?!
Odczep się. Ja jestem leworęczna i nie jestem żadnym "wybrykiem natury", ani "odstępstwem od normy". Wypraszam sobie takie teksty, nawet w formie żartu.
Poza tym co ma to wspólnego z pozostałymi wymienionymi rzeczami, że leworęcznych do tej samego worka wrzucasz? Ja nie widzę żadnego związku.

Edytowane przez 7b876ccefd4157b39b86852d237c1fcdcf44b9c3_64850071d5e54
Czas edycji: 2009-02-21 o 14:35
7b876ccefd4157b39b86852d237c1fcdcf44b9c3_64850071d5e54 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Forum plotkowe


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2020-11-28 20:58:10


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 01:51.