przedstawianie się ksywką - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Forum plotkowe

Notka

Forum plotkowe Zapraszamy do plotkowania. Na forum plotkowym nie musisz się trzymać tematyki urodowej. Tutaj porozmawiasz o wszystkim co cię interesuje, denerwuje i zadziwia.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2009-04-13, 00:04   #1
Damayanti
DAMAYANTI TROLLING INC.
 
Avatar Damayanti
 
Zarejestrowany: 2007-03
Lokalizacja: Chicago
Wiadomości: 3 397

przedstawianie się ksywką


czy jeśli ktoś przedstawia nam się za pomocą ksywki np.Łysy,Krzywa,Zielona itd. wypada nam zapytać o imię? ja zazwyczaj tak robię,czuję się niezręcznie zwracając się do obcej osoby per np Krzywa.nie chcę jednak wyjść na osobę niewychowaną bo może jednak ktoś woli się nie przedstawiać z imienia(co moim zdaniem jest bardzo nieładne ale nie o tym wątek).
co myślicie?
Damayanti jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-04-13, 00:20   #2
hecate
Zakorzenienie
 
Avatar hecate
 
Zarejestrowany: 2004-07
Lokalizacja: Manchester
Wiadomości: 9 232
GG do hecate
Dot.: przedstawianie się ksywką

Skoro ktos orzedstawia mi sie jako 'Krzywa' to Krzywa dla mnie zostaje.
I to juz tej osoby brocha, ja nie musze sie o nic dopytywac.

Zreszta - moze ktos nie lubi swojego imienia? Moze uwaza, ze wyskoczyc z ksywa to tak fajnie? Moze faktycznie wszyscy znaja ja jako Krzywa i nawet matka tak ja wola?
__________________
__
foto


Corey 15.04.12

Mudvayne - Happy?
hecate jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-04-13, 00:24   #3
Hultaj
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2007-12
Wiadomości: 27 877
Dot.: przedstawianie się ksywką

Gdy ktoś się przedstawia jako Krzywa albo Prosta, no to nie bardzo się czuje Bożenką lub Wieśką i Krzywą jest wtedy. Ale ja za to żyje w dziwnym świecie, w którym ludzie określają się za pomocą imion, za pomocą ksyw (i za wiedzą o tym określanych) okreslają ich inni.
Hultaj jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-04-13, 01:18   #4
caipirinha
Rozeznanie
 
Avatar caipirinha
 
Zarejestrowany: 2008-04
Wiadomości: 506
Dot.: przedstawianie się ksywką

Ja znam wiele osób, do których naprawdę niemalże wszyscy mówią po ksywie i logicznym następstwem jest, że te osoby same już tak się przedstawiają. Jeśli ktoś przedstawia się jako Łysy, to znaczy, że akceptuje to przezwisko i chce być nazywany właśnie tak. Chociaż z drugiej strony, "Łysych", "Grubych" itd. jest na każdym osiedlu co najmniej trzech, więc nie ma nic dziwnego w zapytaniu o imię. Tyle że już nazywanie kogoś po imieniu, gdy ta osoba definitywnie woli swoje przezwisko, uznałabym za raczej niesympatyczne.
__________________

caipirinha jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-04-13, 06:59   #5
Funghi
Raczkowanie
 
Avatar Funghi
 
Zarejestrowany: 2008-12
Wiadomości: 208
Dot.: przedstawianie się ksywką

Ja przeważnie też przedstawiam się ksywą. Swojego imienia nie lubie i nie reaguje jak ktos mnie woła po imieniu no chyba ze nauczyciele w szkole ale tez czasami mam zawachanie czy ja to ja . Nie jestem do niego przyzywyczajona tak jak to ksywki.
Funghi jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-04-13, 09:01   #6
Renatka_2108
Zakorzenienie
 
Avatar Renatka_2108
 
Zarejestrowany: 2006-12
Lokalizacja: Tu i tam ;)
Wiadomości: 7 463
GG do Renatka_2108
Dot.: przedstawianie się ksywką

Ja sie imieniem przedstawiam bo jako takiej ksywy nie mam zeby ja gadac kazdemu Znajomi gadaja normalnie, a przedstawiam sie imieniem. Jak ktos z nowego towarzystwa uslyszy jak na mnie mowia to bez problemu moga tak gadac.
__________________
Renatka_2108 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-04-13, 09:53   #7
Lexie
Przyjaciel wizaz.pl
 
Avatar Lexie
 
Zarejestrowany: 2004-06
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 33 873
Dot.: przedstawianie się ksywką

Hm, ja też żyję w świecie gdzie ludzie się przedstawiają imionami. Z ksywek już wszyscy wyrośli No ale jeśli już ktoś się tą ksywką przedstawia, to niech mu będzie. Mogę tak na niego mówić, nawet jeśli uważam że to głupie
Lexie jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2009-04-13, 10:03   #8
Nelkaa
Zadomowienie
 
Avatar Nelkaa
 
Zarejestrowany: 2008-04
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 1 199
Dot.: przedstawianie się ksywką

Jeśli ktoś woli przedstawiać się ksywką , to ok. nie mam nic przeciwko, ale i tak wcześniej czy później muszę poznać tego kogoś imię, zwłaszcza, że niektórzy z przyzwyczajenia podają ksywę, bo wszyscy wkoło tak się do nich zwracają
__________________
..połamane skrzydła, zgubiona aureola - taki ze mnie Anioł....



MOJE TWORY BIŻUTERYJNE
Nelkaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-04-13, 15:19   #9
koKOro
Zakorzenienie
 
Avatar koKOro
 
Zarejestrowany: 2005-09
Wiadomości: 3 159
Dot.: przedstawianie się ksywką

ja zazwyczaj chyba pozniej jak mam sie zwrocic do tej sosoby pierwszy raz to troche zartem: yyy łysy, dobrze pamiętam tak? i uśmiech, a póżniej kolejne razy już bez wahania, ale za pierwszym razem to mi dziwnie bo ksywka to wydaje mi sie dla bliższych znajomych stąd się za pierwszym razem trochę krempuje
__________________
narysuj mi baranka...

zakorzenienie
koKOro jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-04-13, 15:57   #10
nicRu
maszyna, nie człowiek
 
Avatar nicRu
 
Zarejestrowany: 2006-12
Lokalizacja: Stolica Południa
Wiadomości: 24 775
Dot.: przedstawianie się ksywką

Jak widac wyzej być moze jest jakis powod dla ktorego lepiej czuje sie z ksywą niż ze swoim imieniem. Jezeli ktos by mi sie tak przedstawil, to nazywalabym go ową ksywą i "no problem" A o imie zawsze można podpytać, chocby jakos zartobliwie.
__________________
Rosyjski A1-A2-B1-B2-C1
Francuski A1-A2-B1-B2-C1
nicRu jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-04-13, 16:06   #11
Malaika85
Zadomowienie
 
Avatar Malaika85
 
Zarejestrowany: 2008-01
Lokalizacja: Łódź
Wiadomości: 1 583
Dot.: przedstawianie się ksywką

Cytat:
Napisane przez Damayanti Pokaż wiadomość
czy jeśli ktoś przedstawia nam się za pomocą ksywki np.Łysy,Krzywa,Zielona itd. wypada nam zapytać o imię? ja zazwyczaj tak robię,czuję się niezręcznie zwracając się do obcej osoby per np Krzywa.nie chcę jednak wyjść na osobę niewychowaną bo może jednak ktoś woli się nie przedstawiać z imienia(co moim zdaniem jest bardzo nieładne ale nie o tym wątek).
co myślicie?

dla mnie przedstawianie sie ksywka oznacza brak kultury...ktory dorosly, powazny i rozumny czlowiek tak robi? zadne z tych , ktorych znam....to raczej takie gowniarstwo z podworka albo panowie ze stereotypowej silowni...
__________________
pij mleko
bedziesz wielki
Malaika85 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2009-04-13, 16:17   #12
sss7
Zadomowienie
 
Avatar sss7
 
Zarejestrowany: 2005-09
Lokalizacja: Cambridge
Wiadomości: 1 320
Dot.: przedstawianie się ksywką

Cytat:
Napisane przez Malaika85 Pokaż wiadomość
dla mnie przedstawianie sie ksywka oznacza brak kultury...ktory dorosly, powazny i rozumny czlowiek tak robi? zadne z tych , ktorych znam....to raczej takie gowniarstwo z podworka albo panowie ze stereotypowej silowni...

Zgadzam się.
Jako osoba już dorosła uwazam, ze przedstawianie sie ksywką to brak ogłady. Jeżeli kogos nie znamy i dopiero mu sie przedstawiamy, nalezy podac swoje imie tak jak dorosłemu, dojrzałemu człowiekowi przystało. Ksywki zostawiamy dla starej poczciwej paczki znajomych, no chyba, że ta obca osoba powoli staje sie częscią naszej poczciwej "paczki", wtedy możemy używac ksywek. Jesli natomiast mówimy o przedstawianiu się to PRZEDSTAWIAMY SIĘ Z IMIENIA
__________________
Odchudzam sie, bez kija nie podchodz...
82kg/170cm, cel: 62kg
sss7 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-04-13, 16:46   #13
domininia
Rozeznanie
 
Avatar domininia
 
Zarejestrowany: 2005-09
Wiadomości: 868
Dot.: przedstawianie się ksywką

Cytat:
Napisane przez Malaika85 Pokaż wiadomość
dla mnie przedstawianie sie ksywka oznacza brak kultury...ktory dorosly, powazny i rozumny czlowiek tak robi? zadne z tych , ktorych znam....to raczej takie gowniarstwo z podworka albo panowie ze stereotypowej silowni...
No ok ale moze autorka watku nie jest dorosla i nie ma doroslych znajomych?Wsrod nastolatkow to jest normalne,wiec nie wiem po co odrazu sformulowania typu"gowniarstwo z podworka".
domininia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-04-13, 16:59   #14
Damayanti
DAMAYANTI TROLLING INC.
 
Avatar Damayanti
 
Zarejestrowany: 2007-03
Lokalizacja: Chicago
Wiadomości: 3 397
Dot.: przedstawianie się ksywką

hm,właściwie to jestem już dorosła-mam 21 lat i znajomych też raczej w tym wieku
Damayanti jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-04-13, 17:07   #15
kiniaczeq
Zakorzenienie
 
Avatar kiniaczeq
 
Zarejestrowany: 2006-04
Wiadomości: 11 397
Dot.: przedstawianie się ksywką

Ja się przedstawiam po imieniu, ale nawet jeśli powiem jak się nazywam, to i tak jeśli ktoś się dowie jak na mnie mówią [bo w towarzystwie tylko tak się do mnie zwracają] no to używa z automatu ksywki. Wychodzi na to, że to jest łatwizna, bo imie moje jest długie jak sto pięćdziesiąt a ksywa ma 5 liter

Ale ja, ja pytam o imię.
__________________

Edytowane przez kiniaczeq
Czas edycji: 2009-04-13 o 17:08
kiniaczeq jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-04-13, 18:21   #16
sylwónia
Zadomowienie
 
Avatar sylwónia
 
Zarejestrowany: 2005-03
Wiadomości: 1 557
Dot.: przedstawianie się ksywką

A tam zaraz brak kultury No może jakby się jakiś doktor/profesor na pierwszym wykładzie przedstawił "Siema, mówcie mi Szczerbaty" byłoby dziwnie ( chociaż czy źle od razu? :P ), ale na imprezie czy jak przypadkiem poznaję znajomych znajomego to w niczym mi ksywka nie przeszkadza. Świat jest ciekawszy I tak egoistycznie większa szansa że zapamiętam na przyszłość, bo pięćdziesiąta Anka czy Łukasz tak jakoś sie pamięci nie trzymają, a nie ma dla mnie nic gorszego niż musieć pytać kogoś drugi raz o imię, jeśli pamiętam że kiedyś sie sobie przedstawialiśmy...
__________________
"Jednocześnie muszę prać skarpetki i zastanawiać się nad Zagadką Wszechbytu. Rozpiętość, skala i wielość planów jest doprawdy wielka. Odbija mi się po jedzeniu oraz podobno mam duszę nieśmiertelną"


Widzisz błąd w mojej wypowiedzi? Proszę popraw mnie na PW, będę wdzięczna
sylwónia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-04-13, 18:30   #17
merczi
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2006-11
Lokalizacja: Fribourg
Wiadomości: 455
Dot.: przedstawianie się ksywką

Ja przedstawiam sie swoim imieniem, znajomi potem je wedlug wlasnego uznania przeksztalcaja (w sumie norma, juz przywyklam, ze imie jak imie, ale nazwiska to juz nikt kompletnie nie potrafi wymawiac poprawnie), ale jak ktos mi sie ksywka przedstawia, to jest ok, nie dopytuje sie o imie.
__________________
PRZYGARNIJ PSIAKA!
https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=310486

Uwierz w siebie, a przyjdzie lepszy czas
merczi jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-04-13, 19:36   #18
mary_alice_young
Wtajemniczenie
 
Avatar mary_alice_young
 
Zarejestrowany: 2007-05
Wiadomości: 2 972
Dot.: przedstawianie się ksywką

a ja jednak zawsze wolę dowiedzieć się o imię, jakoś nie lubię się zwracać do ludzi za pomocą ksyw, nie wiem czemu

sylwónia - boski podpis
__________________
WYMIANA
mary_alice_young jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-04-13, 20:05   #19
caipirinha
Rozeznanie
 
Avatar caipirinha
 
Zarejestrowany: 2008-04
Wiadomości: 506
Dot.: przedstawianie się ksywką

Cytat:
Napisane przez Malaika85 Pokaż wiadomość
dla mnie przedstawianie sie ksywka oznacza brak kultury...ktory dorosly, powazny i rozumny czlowiek tak robi? zadne z tych , ktorych znam....to raczej takie gowniarstwo z podworka albo panowie ze stereotypowej silowni...
W tym poście sama wykazałaś się brakiem kultury. Chcesz być poważna to fajnie, możesz nawet przedstawiać się imieniem, nazwiskiem i numerem pesel, ale nie nazywaj ludzi bezrozumnymi gówniarzami, bo wolą przedstawiać się ksywą.
__________________

caipirinha jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2009-04-13, 20:08   #20
agniesikk
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2006-11
Wiadomości: 10 183
Dot.: przedstawianie się ksywką

Ja wolę jednak, jak ktoś mi się przedstawia imieniem. Nie lubię do ludzi mówić ksywami, chyba że już naprawdę, ale to tak mocno pasuje do tej osoby, albo jestem przyzwyczajona. Nie lubię nowo poznanych Krasnali, Łysych itp.
agniesikk jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-04-13, 21:20   #21
Orlica
Zakorzenienie
 
Avatar Orlica
 
Zarejestrowany: 2007-12
Wiadomości: 20 817
Dot.: przedstawianie się ksywką

Do mnie nawet nauczyciele mówią Orlica ^^ Przejęli to chyba, bo cała klasa tak na mnie woła - i jest mi to na rękę. Próbowano kiedyś to zmienić, ale ani imię ani inna ksywa się nie przyjęły. Chyba tylko najbliższa rodzina i TŻ mówią do mnie po imieniu ;P
Dlatego też sama się już przedstawiam jako Orlica. Odnoszę wrażenie, że ksywę łatwiej zapamiętać niż imię, szczególnie, kiedy nie ma tej ksywy połowa ludzi z danego społeczeństwa

Edytowane przez Orlica
Czas edycji: 2009-04-13 o 21:21
Orlica jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-04-13, 21:40   #22
201604210939
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2008-10
Wiadomości: 1 761
Dot.: przedstawianie się ksywką

Część z moich dawnych znajomych ze starej paczki nosiła ksywki, nikt nie widział w tym problemu, jednakże były gorące momenty gdy wpadało się np z wizyta do kogoś, a przez domofon trzeba było zapytać czy dana osoba jest w domu wyglądało to mniej więcej tak :
- Dzień dobry, Czy zastałam yyyyyyyy aaaaaaa yyyyy pani syna??
- Którego syna?
- Hmmm, wysokiego bruneta??
- Paweł podejdź do domofonu!! Jacyś twoi znajomi co nawet nie wiedzą jak się nazywasz!!!
I w taki oto sposób przynajmniej ja dowiedziałam się jak nieoceniona może być znajomość czyjegoś imienia
A tak na poważnie to ksywka ksywką, imię przy przedstawianiu się należy podać, np nazywam się tak i tak, ale wszyscy mówią na mnie inaczej i po sprawie
201604210939 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-04-13, 21:49   #23
Nancy_Franciss
Zadomowienie
 
Avatar Nancy_Franciss
 
Zarejestrowany: 2007-06
Lokalizacja: Polska
Wiadomości: 1 120
Dot.: przedstawianie się ksywką

Ja jak kiedys przedstawialam się pare razy ksywą ,to po chwili ludzie ciągleprosili żebym powtórzyła bo zapomnieli jak leciała ta ksywa... Jak przedstawie sie imieniem to łatwiej im zapamiętać normalne imię ,niż jakieś wymysły. A jesli chodzi o mnie to mi obojętnie kto jak sie przedstawia, ale zawsze wole mowic po ksywie niz po imieniu Juz tak mam

---------- Dopisano o 22:49 ---------- Poprzedni post napisano o 22:44 ----------

Cytat:
Napisane przez misiakasiulec Pokaż wiadomość
Część z moich dawnych znajomych ze starej paczki nosiła ksywki, nikt nie widział w tym problemu, jednakże były gorące momenty gdy wpadało się np z wizyta do kogoś, a przez domofon trzeba było zapytać czy dana osoba jest w domu wyglądało to mniej więcej tak :
- Dzień dobry, Czy zastałam yyyyyyyy aaaaaaa yyyyy pani syna??
- Którego syna?
- Hmmm, wysokiego bruneta??
- Paweł podejdź do domofonu!! Jacyś twoi znajomi co nawet nie wiedzą jak się nazywasz!!!
I w taki oto sposób przynajmniej ja dowiedziałam się jak nieoceniona może być znajomość czyjegoś imienia
A tak na poważnie to ksywka ksywką, imię przy przedstawianiu się należy podać, np nazywam się tak i tak, ale wszyscy mówią na mnie inaczej i po sprawie
Hmm ja zawsze jak idę po znajomych ,mimo to że znam ich imiona i odbierze np. czyjas matka to mowie np. "Czy zastałam łysego" przecież wiedzą mniej więcej jaką ksywe nosi ich syn czy tam corka
__________________


Nancy_Franciss jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-04-13, 22:04   #24
201604210939
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2008-10
Wiadomości: 1 761
Dot.: przedstawianie się ksywką

Cytat:
Napisane przez Nancy_Franciss Pokaż wiadomość
Ja jak kiedys przedstawialam się pare razy ksywą ,to po chwili ludzie ciągleprosili żebym powtórzyła bo zapomnieli jak leciała ta ksywa... Jak przedstawie sie imieniem to łatwiej im zapamiętać normalne imię ,niż jakieś wymysły. A jesli chodzi o mnie to mi obojętnie kto jak sie przedstawia, ale zawsze wole mowic po ksywie niz po imieniu Juz tak mam

---------- Dopisano o 22:49 ---------- Poprzedni post napisano o 22:44 ----------



Hmm ja zawsze jak idę po znajomych ,mimo to że znam ich imiona i odbierze np. czyjas matka to mowie np. "Czy zastałam łysego" przecież wiedzą mniej więcej jaką ksywe nosi ich syn czy tam corka
Właśnie w tym sęk że rodzice moich znajomych rzadko orientowali się w tym, że ich syn/córka ma jakąś ksywkę
201604210939 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-04-14, 10:58   #25
agniesikk
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2006-11
Wiadomości: 10 183
Dot.: przedstawianie się ksywką

Cytat:
Napisane przez misiakasiulec Pokaż wiadomość
Część z moich dawnych znajomych ze starej paczki nosiła ksywki, nikt nie widział w tym problemu, jednakże były gorące momenty gdy wpadało się np z wizyta do kogoś, a przez domofon trzeba było zapytać czy dana osoba jest w domu wyglądało to mniej więcej tak :
- Dzień dobry, Czy zastałam yyyyyyyy aaaaaaa yyyyy pani syna??
- Którego syna?
- Hmmm, wysokiego bruneta??
- Paweł podejdź do domofonu!! Jacyś twoi znajomi co nawet nie wiedzą jak się nazywasz!!!
I w taki oto sposób przynajmniej ja dowiedziałam się jak nieoceniona może być znajomość czyjegoś imienia
A tak na poważnie to ksywka ksywką, imię przy przedstawianiu się należy podać, np nazywam się tak i tak, ale wszyscy mówią na mnie inaczej i po sprawie
Czy zastałam pani syna?
agniesikk jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-04-14, 12:13   #26
Klarissa
Zakorzenienie
 
Avatar Klarissa
 
Zarejestrowany: 2007-11
Wiadomości: 16 431
Smile Dot.: przedstawianie się ksywką

Uważam stosowanie ksywek za delikatnie mówiąc mało dorosłe, ale co kto lubi, mnie się to nie podoba. Dla mnie to takie przedłużenie podwórka, jeśli jednak sam/sama/sami zainteresowani życzą sobie być nazywani ksywą to się staram stosować, chociaż imię i nazwisko staram się poznać i zapamiętać, przypasować do tej ksywki.

Jednak i ja o zgrozo w pewnych kręgach mam jakieś ksywki, przezwiska (jeśli znam ludzi jedynie z jakiegoś internetowego forum/klubu itp. nie czuję potrzeby przedstawiania się imieniem, nazwiskiem i adresem) chociaż ze względu na moją pracę nie mam szczególnego oporu przed przedstawianiem się imieniem i oboma nazwiskami Wielu kolegów mojego męża ma ksywki (zazwyczaj pochodzące od nazwisk) i jakoś się do nich przyzwyczaiłam. Z ciekawych zjawisk to na kuzynka mojego męża nawet żona mówi jego pseudonimem (to jest muzyk). Mnie się to wydaje co najmniej dziwne, zawsze się śmieję, że po 25 latach małżeństwa będzie "ej ty żono/mężu, jak ci tam?"

Dawniej ksywki/przezwiska/przydomki zastępowały nazwiska, w dzisiejszych czasach nie ma takiej potrzeby.
__________________
Mam dwoje okruszków - jeden większy, a drugi całkiem malutki
Klarissa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-04-14, 14:03   #27
wsiowy_gupek
Zakorzenienie
 
Avatar wsiowy_gupek
 
Zarejestrowany: 2007-05
Lokalizacja: Piekło
Wiadomości: 10 954
GG do wsiowy_gupek
Dot.: przedstawianie się ksywką

Osobiście wolałabym żeby ktoś się przedstawiał np:
"Cześć jestem Kasia, dla znajomych/pryjaciół Krzywa" albo "Cześć jestem Kasia, ale mów mi Krzywa" czy coś w tym stylu..
Wtedy i wiem jak ktoś ma na imie i wiem jak chce żeby się do niego zwracać
Miałam kolege który przedstawił mi się jako Tadzik. Wszyscy tak do niego mówili, nawet mama tak go wołała
Po pół roku dowiedziałam się, że Tadzik to ksywka a naprawde ma na imie Marcin
Byłam w szoku bo widywałam się z nim średnio 4 razy w tygodniu
__________________
I'll kill Raszpla!!!
I swear, I'll kill her...


Zapuszczam:
włosy, paznokcie i biust.

Po prostu od urodzenia jestem chora na lenia
Wszystko co robię - robię tak od niechcenia...

Bo wolny czas to jest coś co lubie,
tych co pracują i się uczą nie rozumiem!
wsiowy_gupek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-04-14, 14:13   #28
Fresa
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2006-01
Wiadomości: 26 228
Dot.: przedstawianie się ksywką

Cytat:
Napisane przez Klarissa Pokaż wiadomość
jeśli znam ludzi jedynie z jakiegoś internetowego forum/klubu itp. nie czuję potrzeby przedstawiania się imieniem, nazwiskiem i adresem
Otóż to.
Czasami do ludzi skóra przyrasta niczym druga skóra, że czasami nawet trudno jest sobie wyobrazić, że ktoś ma naprawdę jakieś imię


Jeśli ktoś przedstawia się ksywą, znaczy chce, żeby tak go tytułować, proste
__________________



Fresa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-04-14, 15:49   #29
881a135baa34e075ff271ac6ad77e43317518c11
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2007-07
Wiadomości: 1 151
Dot.: przedstawianie się ksywką

ja wole zwracac sie do ludzi po ich imieniu bo jakos tak mi dziwnie po ksywie
881a135baa34e075ff271ac6ad77e43317518c11 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-04-14, 17:15   #30
Ciarra
Raczkowanie
 
Avatar Ciarra
 
Zarejestrowany: 2009-02
Lokalizacja: Londyn
Wiadomości: 340
Dot.: przedstawianie się ksywką

Cytat:
Napisane przez Malaika85 Pokaż wiadomość
dla mnie przedstawianie sie ksywka oznacza brak kultury...ktory dorosly, powazny i rozumny czlowiek tak robi? zadne z tych , ktorych znam....to raczej takie gowniarstwo z podworka albo panowie ze stereotypowej silowni...

zgadzam sie, wyjelas mi to z ust

rozumiem tylko osoby przedstawiajace sie swoim imieniem-ksywka - tzn dziewczyna np na imie kasia, ale kazdy mowi na nia ola i przedstawia sie ola - znam takie przypadki, powod takiego przeinaczenia ma korzenie w dziecinstwie
__________________
All you need in this life is ignorance and confidence; then success is sure.

Ciarra jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Forum plotkowe


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 07:48.