Ostatnio obejrzane filmy cz. III - Strona 108 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Kultura(lnie)

Notka

Kultura(lnie) Kultura(lnie) to forum dla osób, które interesują się kulturą, sztuką, filmem, literaturą, polityką itd. Zapraszamy do dyskusji.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2010-05-06, 13:19   #3211
rinoa_woman
Wtajemniczenie
 
Avatar rinoa_woman
 
Zarejestrowany: 2007-03
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 2 413
GG do rinoa_woman
Dot.: Ostatnio obejrzane filmy cz. III

The Blind Side - świetny film, przede wszystkim bardzo wzruszający, przejmujący, świetna Sandra, ale jeszcze lepszy Murzynek grający Michaela. Bardzo mi się podobał, i myślę że Oscar dla Sandry się należał. Ona jest rewelacyjna w komediach, ale tutaj w dramacie była bardziej przekonywująca, bardziej naturalna, przynajmniej takie mam wrażenie. 10/10
rinoa_woman jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-05-06, 15:55   #3212
KawaMarcepanowa
Zakorzenienie
 
Avatar KawaMarcepanowa
 
Zarejestrowany: 2009-01
Wiadomości: 7 306
Dot.: Ostatnio obejrzane filmy cz. III

ona dostała Oscara za ten film?
no w każdym razie też polecam tylko za mało było pokazanego moim zdaniem tej sławy jaką zdobył, to znaczy no w opisie filmu jest "zostaje sławnym graczem" a w filmie jakoś tego nie widać, tylko to jego rozchwytywanie w drodze na uczelnię
KawaMarcepanowa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-05-06, 16:50   #3213
rinoa_woman
Wtajemniczenie
 
Avatar rinoa_woman
 
Zarejestrowany: 2007-03
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 2 413
GG do rinoa_woman
Dot.: Ostatnio obejrzane filmy cz. III

Cytat:
Napisane przez KawaMarcepanowa Pokaż wiadomość
ona dostała Oscara za ten film?
no w każdym razie też polecam tylko za mało było pokazanego moim zdaniem tej sławy jaką zdobył, to znaczy no w opisie filmu jest "zostaje sławnym graczem" a w filmie jakoś tego nie widać, tylko to jego rozchwytywanie w drodze na uczelnię
ano dostała a mnie się wydaje że akurat to co opisałaś nie było takie istotne, co prawda to była historia oparta na faktach i w zasadzie mogłoby się wydawać że to właśnie jest istotne, ale tutaj reżyser chciał chyba bardziej przedstawić to jak Michael zyskał nową rodzinę, ich relacje i to co rodzina dała jemu i odwrotnie, po prostu zrobiono z tego bardziej dramat/obyczaj chwytający za serce, samo przedstawienie jego sukcesu zjechało na drugi plan. Takie ja mam odczucie, ale mimo wszystko film mi się podobał i myślę że warto go obejrzeć.
rinoa_woman jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-05-07, 07:50   #3214
pempek
Zakorzenienie
 
Avatar pempek
 
Zarejestrowany: 2006-02
Wiadomości: 4 302
Dot.: Ostatnio obejrzane filmy cz. III

Witam

wczorajszy seans:

Gdzie jesteś Amando (Gone Baby gone) 2007 - Jest to historia dwójki detektywów (Casey Affleck i Michelle Monaghan), którzy zostają wynajęci, by wyjaśnić tajemnicze zniknięcie małej Amandy. Kiedy tradycyjne metody zawodzą, a każdy trop wydaje się być fałszywym, detektywi zdają sobie sprawę, że aby osiągnąć cel i rozwikłać zagadkę muszą zaryzykować wszystko - zdrowy rozsądek, poczytalność, łączące ich relacje, a nawet własne życie... - czytałam książkę Denisa Lehane'a, która bardzo mi się podobała i cóż mogę powiedzieć o filmie... uważam, że Ben Affleck udźwignął ciężar reżyserski, bardzo dobre zdjęcia, fajnie kręcony film, jednak odtwórca roli głównego bohatera oraz jego partnerka nie popisali się zbyt dużymi zdolnościami... historia broni się sama, bo jest adaptacją książki film oceniam na słabe 6/10 polecam szczególnie tym, którzy nie czytali książki - na pewno ocenią ten film wyżej, gdyż zakończenie jest bardzo zaskakujące
pempek jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-05-07, 08:45   #3215
Vampirria
Raczkowanie
 
Avatar Vampirria
 
Zarejestrowany: 2008-06
Lokalizacja: Festung Breslau
Wiadomości: 479
Dot.: Ostatnio obejrzane filmy cz. III

Ostatnio:
1.Toxic avenger 1 i 4
Obejrzane czysto imprezowo do piwka - i do tego filmy Tromy sie glownie nadaja- glupawy humor, niesmaczne zarty i marne efekty specjalne.I tak i ch lubie.Jesli chodzi o fabule- niezbyt lotny pan, poleruajcy i konserwujacy w ramach pracy zarobkowej powierzchnie basenu, przypadkowo trafia do pojemnika z toksycznymi odpadami i zamienia sie w odrazajacego potwora w przyodziewku rozowej baletnicy.Mimo odrazajacej fizjonomii- intencje ma czyste i szlachetne. 5/10 za kilka przezabawnych scenek.
2.Pontypool
Jedna z nowszych produkcji.Obejrzalam zachecona pochlebna recenzja na horroronline.Film sredni.Akcja toczy sie w zamknietej przestrzeni stacji radiowej opanowanej przez ludzi-zombie.Co powoduje ich przemiane?.Jak dla mnie za spokojne- akcia baaardzo powoli sie rozkreca, w 1 polowie filmu w zasadzie niewiele sie dzieje.5/10
3.Prince of darkness
Opis z filmwebu:
Centrum Los Angeles. Grupa studentów i naukowców przybywa do opuszczonego kościoła, by rozwiązać tajemnicę pojemnika, od setek lat strzeżonego przez sektę Bractwa Snu. Gdy ciecz w pojemniku ożywa, a członkowie znikają w tajemniczych okolicznościach, naukowcy odkrywają przerażającą prawdę. W pojemniku zamknięte jest zło. Zło, które się przebudziło.Moge polecic- Carpenter to Carpenter.9/10
4.Road.
Dosc ciekawa produkcja.Akcja toczy sie w postapokaliptycznym swiecie zniszczonym wybuchem/zaraza/innym nieszczesciem.Generalnie swiat to ponury, gdzie rzadzi prawo silniejszego, a kradzieze i kanibalizm to codziennosc...Obserwujemy jak sobie w nim radza podrozujacy na wybrzeze ojciec(Viggo Mortensen)z synem.Niezle- zwlaszcza ukazany swiat po zagladzie.Muzyke stworzyl Nick Cave 9/10.
__________________
"Zwątpiwszy w miłość i cnotę, zostaje jeszcze rozpusta..."
http://www.lastfm.pl/user/Vampirria_85
www.azja.edu.pl
Vampirria jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-05-07, 17:45   #3216
KawaMarcepanowa
Zakorzenienie
 
Avatar KawaMarcepanowa
 
Zarejestrowany: 2009-01
Wiadomości: 7 306
Dot.: Ostatnio obejrzane filmy cz. III

Sekretne życie pszczół - powiem tak, arcydzieło to nie jest ale warto obejrzeć. Dakota niestety w tym filmie jakoś nie zachwyciła, wolę ją w mroczniejszych pozycjach, tu w filmie niejako familijnym, obyczajowym, nie za bardzo. Już wolę Alicię Keys która zagrała bardzo fajnie. 8/10.
KawaMarcepanowa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-05-07, 18:26   #3217
Wyrak
Zakorzenienie
 
Avatar Wyrak
 
Zarejestrowany: 2008-02
Wiadomości: 19 268
Dot.: Ostatnio obejrzane filmy cz. III

Cytat:
Napisane przez pempek Pokaż wiadomość
Witam

wczorajszy seans:

Gdzie jesteś Amando (Gone Baby gone) 2007 - Jest to historia dwójki detektywów (Casey Affleck i Michelle Monaghan), którzy zostają wynajęci, by wyjaśnić tajemnicze zniknięcie małej Amandy. Kiedy tradycyjne metody zawodzą, a każdy trop wydaje się być fałszywym, detektywi zdają sobie sprawę, że aby osiągnąć cel i rozwikłać zagadkę muszą zaryzykować wszystko - zdrowy rozsądek, poczytalność, łączące ich relacje, a nawet własne życie... - czytałam książkę Denisa Lehane'a, która bardzo mi się podobała i cóż mogę powiedzieć o filmie... uważam, że Ben Affleck udźwignął ciężar reżyserski, bardzo dobre zdjęcia, fajnie kręcony film, jednak odtwórca roli głównego bohatera oraz jego partnerka nie popisali się zbyt dużymi zdolnościami... historia broni się sama, bo jest adaptacją książki film oceniam na słabe 6/10 polecam szczególnie tym, którzy nie czytali książki - na pewno ocenią ten film wyżej, gdyż zakończenie jest bardzo zaskakujące
Zakonczenie jest wg mnie skaszanione No i faktycznie - historia zla nie jest, ale aktorzy tacy sobie. Zgodzilbym sie z ta 6stka.
__________________
Łajrak blog: https://wizaz.pl/forum/blog.php?u=288138

Myslisz, ze mu sie podobasz? Czyli rzecz o nadinterpretacji: https://wizaz.pl/forum/blog.php?b=2437

OCZY (patrz av) cisna mi na MOZG. Prosze wez to pod uwage przy czytaniu moich postow.
Wyrak jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2010-05-07, 18:47   #3218
Ciara16
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-04
Wiadomości: 288
Smile Dot.: Ostatnio obejrzane filmy cz. III

Pamięnik jestem w totalnym szoku po obejrzeniu tego filmu! jednym słowem : Magia! polecam naprawdę warto
__________________
"Bo mnie na uśmiech zawsze stać
Nie lubię życia brać-zbyt serio...
Bo ja na przekór wszystkim tym
Co zasmucają świat, uśmiecham się [...]"

Zmierzchomanka
Bo świat aż pęka z nadmiaru piękna
Ciara16 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-05-07, 20:07   #3219
pingwinek=]
Zakorzenienie
 
Avatar pingwinek=]
 
Zarejestrowany: 2007-07
Lokalizacja: Wawalove
Wiadomości: 5 468
Dot.: Ostatnio obejrzane filmy cz. III

co nas kreci co nas podnieca- cale szczescie ze za darmo z pieniedzy klasowych ze szkoly, nie warto zupelnie, jesli juz radze sciagnac kiedys z neta. na naprawde nudny wieczor.. nie rozumiem tej sensacji wokol niego i tych plakatow na kazdym kroku. ;/
pingwinek=] jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-05-07, 20:40   #3220
Kropkaa
Rozeznanie
 
Avatar Kropkaa
 
Zarejestrowany: 2006-10
Wiadomości: 971
Dot.: Ostatnio obejrzane filmy cz. III

Kwiat Pustyni.

Bardzo dobry film.
__________________
"Pokochać to największe ryzyko ze wszystkich, to oddanie swojej przyszłości i swojego szczęścia w ręce drugiego człowieka, to zaufanie bez reszty, to odsłonięcie swoich słabości..."


Zapuszczam paznokcie dzień:2
Kropkaa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-05-07, 20:56   #3221
Dorotka...
Rozeznanie
 
Avatar Dorotka...
 
Zarejestrowany: 2006-05
Lokalizacja: Łódź
Wiadomości: 822
Dot.: Ostatnio obejrzane filmy cz. III

Men who stare at goats: Przyznam, że spodziewałam się czegoś lepszego, ale można spokojnie obejrzeć. Są śmieszne momenty, no i bardzo dobra obsada. Do kina nie polecam słabe 6/10
__________________
filmomaniaczka i serialomaniaczka


"people don't get what they deserve, they just get what they get".
Dorotka... jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2010-05-07, 22:38   #3222
Dzikun
Zakorzenienie
 
Avatar Dzikun
 
Zarejestrowany: 2009-03
Wiadomości: 5 729
Dot.: Ostatnio obejrzane filmy cz. III

Cytat:
Napisane przez Kropkaa Pokaż wiadomość
Kwiat Pustyni.

Bardzo dobry film.
Bardzo rzetelna i pomocna opinia
Dzikun jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-05-07, 22:48   #3223
rinoa_woman
Wtajemniczenie
 
Avatar rinoa_woman
 
Zarejestrowany: 2007-03
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 2 413
GG do rinoa_woman
Dot.: Ostatnio obejrzane filmy cz. III

Cytat:
Napisane przez dzikun Pokaż wiadomość
bardzo rzetelna i pomocna opinia
:d
rinoa_woman jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-05-07, 23:13   #3224
KawaMarcepanowa
Zakorzenienie
 
Avatar KawaMarcepanowa
 
Zarejestrowany: 2009-01
Wiadomości: 7 306
Dot.: Ostatnio obejrzane filmy cz. III

aa chyba nie pisałam, parę dni temu oglądałam też Co się zdarzyło w Las Vegas, chyba taki tytuł, z Cameron Diaz w każdym razie. W zasadzie niechętnie siadałam do tego filmu, bo po 1. nie za bardzo trawię samą Cameron, a po 2. mam dość głupich komedyjek z Hollywood. I tu muszę przyznać że pozytywnie się zaskoczyłam. Kilka razy normalnie rżałam ze śmiechu co mi się nie zdarza, naprawdę mnie rozśmieszył Oczywiście są całe fragmenty do bani, ale które z tego gatunku filmy są w 100% idealne? Dlatego daję 7/10, niska nota głównie za koniec
KawaMarcepanowa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-05-07, 23:58   #3225
xflyleafx
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-01
Wiadomości: 16
Dot.: Ostatnio obejrzane filmy cz. III

a oglądałyscie badz znacie jakies filmy po hiszpansku? nie hiszpanskiej produkcji a w jezyku hiszpanskim. bylabym wdzieczna za info
xflyleafx jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-05-08, 09:16   #3226
aklina
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2007-06
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 719
Dot.: Ostatnio obejrzane filmy cz. III

If Only- nie wytrwałam, beznadziejnie nudny

Valentine's Day- było parę zabawnych momentów... dobra obsada, ale wiadomo- komedyjka jakich wiele. Ze śmiechu nie umarłam



A jeśli kośby umiał mi pomóc, poszukuję takiego filmu/ bajki filmowej, w której był motyw z czarownicą i dwoma dziewczynkami, które chciały wyrwać ogromnego prawdziwka i była tam jeszcze jakaś skacząca bułeczka...:r oza:
__________________
aklina jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-05-08, 10:10   #3227
flawless2903
Zadomowienie
 
Avatar flawless2903
 
Zarejestrowany: 2008-08
Wiadomości: 1 744
Dot.: Ostatnio obejrzane filmy cz. III

Ostatnio się trochę nazbierało.
Człowiek który gapił się na kozy - przyznaję, tytuł intrygujący. Obejrzałam zachęcona dobrymi opiniami na filmwebie, ale niestety... GNIOT jakich mało. Po pierwszych 15 minutach doszłam do wniosku, że spokojnie, rozkręci się, po 0,5 godziny miałam jeszcze jakąś nadzieję. A potem nadzieja znikła, niestety... ;/ Film jest, według mnie, tragiczny - śmieszne momenty mogę policzyć na palcach jednej dłoni. Aż żal, że Clooney zagrał w takim badziewiu.
2/10.

Co nas kręci, co nas podnieca - kolejny gniot. Kompletnie do mnie nie przemówił. Zaśmiałam sie maksymalnie trzy razy, postać głownego bohatera mnie irytowała straszliwie. Także, albo po prostu nie ogarniam twórczości Woody'ego albo ten film był słaby.
2/10.

Dorwać byłą - i tutaj, po serii nieudanych seansów, coś lepszego. Wprawdzie bez rewelacji, ale całkiem przyjemna komedia. Miło się oglądało, zarówno Jennifer Aniston jak i Gerard Butler bardzo ładnie wypadli. Na odmóżdżenie idealny, bo jakichś ambitnych treści nie przedstawia. Co nie zmienia faktu, że naprawdę miła dla oka produkcja.
7/10. - tylko w kwestii tego typu filmów. Bo są komedie romantyczne i 'komedie romantyczne'. Ta, stanowczo, jest tą pierwszą.

Valentine's Day - a to z kolei jest idealny dowód na to, że w filmie mogą zagrać WSZYSCY, dosłownie, Julia Roberts, Jessica Alba, Aschton Kutcher etc. - krótko, duuużo gorących nazwisk, ale mimo to produkcja wcale dobra być nie musi. Nuda, nuda, nuuuda. Milion wątków, mnóstwo znanych twarzy, ale mimo panuje wszechobecny chaos. Dwie godziny niczego, w sumie. Dopiero końcówka jest jakaś, ale żeby do niej dotrwać to nie lada wyzwanie.
3/10.

Everybody's fine - i nareszcie coś dobrego. Przepiękny film, z Robertem De Niro w roli głownej. Ten film jest dowodem na to, że De Niro jest jednym z najbardziej wszechstronnych aktorów obecnego kina. Oprócz Niego także Drew Barrymore, Kate Beckinsale. Wzruszający, prawdziwy, nakłaniający do refleksji. Naprawdę szczerze polecam.
9/10.
__________________
tak.
flawless2903 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-05-08, 10:23   #3228
ameliataka
Rozeznanie
 
Avatar ameliataka
 
Zarejestrowany: 2009-05
Lokalizacja: pomorskie
Wiadomości: 521
GG do ameliataka
Dot.: Ostatnio obejrzane filmy cz. III

Cytat:
Napisane przez pingwinek=] Pokaż wiadomość
co nas kreci co nas podnieca- cale szczescie ze za darmo z pieniedzy klasowych ze szkoly, nie warto zupelnie, jesli juz radze sciagnac kiedys z neta. na naprawde nudny wieczor.. nie rozumiem tej sensacji wokol niego i tych plakatow na kazdym kroku. ;/
zgadzam sie,obejrzalam kilka dni temu nie polecam szczerze..zawiodłam sie czytajac opinie ze "powrocił dobry woody allen-"
__________________
gdy jest mi dobrze moja dusza mruczy
ameliataka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-05-08, 11:39   #3229
gothika
Zakorzenienie
 
Avatar gothika
 
Zarejestrowany: 2006-01
Wiadomości: 9 553
GG do gothika
Dot.: Ostatnio obejrzane filmy cz. III

Crazies/Opętani - horoor, ogólnie dobry, wciągający, końcówka dość typowa, a napewno już z raz podobną widziałam, żona głównego bochatera zachorowała po wypiciu butelki wody?
gothika jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2010-05-08, 18:13   #3230
Opiumalfa
Zakorzenienie
 
Avatar Opiumalfa
 
Zarejestrowany: 2005-10
Lokalizacja: BE
Wiadomości: 10 381
Dot.: Ostatnio obejrzane filmy cz. III

Frost/Nixon - ogolnie moze byc. Historia dziennikarza, ktory na codzien nie zajmuje sie polityka, wrecz odwrotnie postanawia przeprowadzic wywiad rzeke z wlasnie ustepujacym po aferze watergate prezydencie Nixonie. troszke nudnawy momentami 7/10
Opiumalfa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-05-08, 21:28   #3231
gothika
Zakorzenienie
 
Avatar gothika
 
Zarejestrowany: 2006-01
Wiadomości: 9 553
GG do gothika
Dot.: Ostatnio obejrzane filmy cz. III

Ciacho - fajna komedia, pierwsza część filmu bardziej komediowa i ciekawa, później więcej sensacji (choć dalej komediowej) i już mniej ciekawie Jak zobaczyłam Małaszyńskiego to myślałam że padne - co oni mu zrobili! Ale rolę miał świetną, bez dwóch zdań. Tak samo Bosak. Oprócz tego Liszowska mi się podobała. Ogólnie przesadzili z ilością wybujałych fryzur i peruk 8/10
gothika jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-05-08, 21:46   #3232
aniolusiek_
Zakorzenienie
 
Avatar aniolusiek_
 
Zarejestrowany: 2007-01
Wiadomości: 7 690
Dot.: Ostatnio obejrzane filmy cz. III

Ciacho
film tak przygłupawy że momentami aż śmieszny reklama wszech obecna; gra aktorska słaba, choć przyznam że granie takich idiotów wymaga pewnych umiejętności aktorskich dla mnie film wygrywa kategorię " Największy odmóżdżacz" takie 3/10 aha, i dziwię się niektórym aktorom/aktorkom że zdecydowali się na udział w tym filmie (Stenka) bo dla niektórych to poziom akuratny(Trzebiatowska, Karolak)
__________________

aniolusiek_ jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-05-08, 21:51   #3233
Sconosciuta
Przyczajenie
 
Avatar Sconosciuta
 
Zarejestrowany: 2009-09
Wiadomości: 13
Dot.: Ostatnio obejrzane filmy cz. III

Everybody's fine - oglądałam, trudno się z Tobą nie zgodzić. Film jest poprostu uniwersalny. Popieram również zdanie o De Niro.

A ostatnio oglądałam:

Po raz kolejny:

Little Miss Sunshine- genialny !

w kinie :

Woody Allen-''Whatever work'' : bawiłam się wyśmienicie ! Doskonała komedia.
Sconosciuta jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-05-08, 22:09   #3234
rinoa_woman
Wtajemniczenie
 
Avatar rinoa_woman
 
Zarejestrowany: 2007-03
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 2 413
GG do rinoa_woman
Dot.: Ostatnio obejrzane filmy cz. III

potrzebuję pomocy w znalezieniu tytułu filmu, który oglądałam bardzo dawno temu. Film opowiadał o kobiecie która urodziła pięcioraczki, ale nic nie wskazywało na to że będzie to ciąża mnoga, pamiętam że scena z porodu była tak niesamowita że czułam jaki ból przeżywa ta kobieta. Wszystko działo się w odległych czasach, nie umiem określić jakich dokładnie, ale w każdym razie pięcioraczki były wtedy fenomenem na skalę światową. Potem w filmie odebrano jej te dzieci i zamknięto w jakimś zoo czy cyrku i wystawiono dzieci na widok publiczny i oczywiście pobierano za to kasę, ogólnie film opowiada o okrutnej walce o te dzieci, to był jedyny film na jakim ryczałam jak bóbr, bardzo mi zależy aby znaleźć tytuł.
rinoa_woman jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-05-09, 13:26   #3235
hunterman
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-02
Wiadomości: 90
Dot.: Ostatnio obejrzane filmy cz. III

Kwiat Pustyni
Czytałem tę książkę oraz "Córkę nomadów" i film bardzo mi się podobał. Świetna rola głównej aktorki, emocjonalny, miejscami zabawny. Minusem dla mnie jest to, że nie ukazali wielu ważnych momentów, m.in. podróży Waris do Somalii. ogólnie 9-/10
hunterman jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-05-09, 19:30   #3236
rabid
Zadomowienie
 
Avatar rabid
 
Zarejestrowany: 2006-02
Wiadomości: 1 711
Dot.: Ostatnio obejrzane filmy cz. III

Cytat:
Napisane przez rinoa_woman Pokaż wiadomość
potrzebuję pomocy w znalezieniu tytułu filmu, który oglądałam bardzo dawno temu. Film opowiadał o kobiecie która urodziła pięcioraczki, ale nic nie wskazywało na to że będzie to ciąża mnoga, pamiętam że scena z porodu była tak niesamowita że czułam jaki ból przeżywa ta kobieta. Wszystko działo się w odległych czasach, nie umiem określić jakich dokładnie, ale w każdym razie pięcioraczki były wtedy fenomenem na skalę światową. Potem w filmie odebrano jej te dzieci i zamknięto w jakimś zoo czy cyrku i wystawiono dzieci na widok publiczny i oczywiście pobierano za to kasę, ogólnie film opowiada o okrutnej walce o te dzieci, to był jedyny film na jakim ryczałam jak bóbr, bardzo mi zależy aby znaleźć tytuł.
http://www.filmweb.pl/f40192/Million+Dollar+Babies,1994 ?
__________________
I could surf the earth on a banana peel
rabid jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-05-09, 19:38   #3237
KawaMarcepanowa
Zakorzenienie
 
Avatar KawaMarcepanowa
 
Zarejestrowany: 2009-01
Wiadomości: 7 306
Dot.: Ostatnio obejrzane filmy cz. III

33 sceny z życia - polski film, ukazujący jak zachowują się ludzie w sytuacji straty kogoś bliskiego. Naprawdę? nuda. Od połowy, a nawet mniej, przewijałam film, w ogóle mnie nie przekonał, męczyłam się oglądając go. Szkoda że niewiele w polskim wykonaniu jest udanych dramatów, ten w każdym razie dramatem jest ale dla widza w oglądaniu. 3/10.
KawaMarcepanowa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-05-09, 20:05   #3238
rinoa_woman
Wtajemniczenie
 
Avatar rinoa_woman
 
Zarejestrowany: 2007-03
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 2 413
GG do rinoa_woman
Dot.: Ostatnio obejrzane filmy cz. III

prawdopodobnie to ten film, ale nie jestem do końca pewna, musiałabym go zobaczyć jeszcze raz, ale dzięki
rinoa_woman jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-05-09, 20:19   #3239
rabid
Zadomowienie
 
Avatar rabid
 
Zarejestrowany: 2006-02
Wiadomości: 1 711
Dot.: Ostatnio obejrzane filmy cz. III

Cytat:
Napisane przez rinoa_woman Pokaż wiadomość
prawdopodobnie to ten film, ale nie jestem do końca pewna, musiałabym go zobaczyć jeszcze raz, ale dzięki
Najprawdopodobniej. Chodzi pewnie o historię, a to jedyny fabularny film na ten temat.
__________________
I could surf the earth on a banana peel
rabid jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-05-09, 21:55   #3240
marthinisa
Rozeznanie
 
Avatar marthinisa
 
Zarejestrowany: 2005-11
Lokalizacja: zielono mi
Wiadomości: 883
Dot.: Ostatnio obejrzane filmy cz. III

Właśnie obejrzałam Elegię z B.Kingsleyem i P.Cruz. Historia dojrzałego wykładowcy akademickiego, który ponad relacje ceni czysty seks, sczególnie ze studentkami. Kiedy nawiązuje romans z Consuelą liczy tylko na łóżko tymczasem ta młoda kobieta zaczyna go fascynować, a flirt przeradza się w związek pełen pożądania i namiętności.

Świetny film z fenomenalną moim zdaniem rolą Cruz. Historia pokazana w dość surowy sposób, chwilami może nieco się dłużyć, ale ja akurat lubię takie leniwie sączące się historie. Bardzo dobre dialogi - ani jednego zbędnego słowa, piękna muzyka, klimat, sceny erotyczne.
Troszkę rozczarowuje zakończenie, ale jakoś wybaczam Film o samotnści, i relacjach z drugim człowiekiem. Gorąco polecam!

Ps. Elegia została nakręcona na podstawie książki "Konające zwierzę" P.Rotha, która podobno jest bardziej kontrowersyjna i skupia się na pożądaniu jako głównym motorze działań człowieka. Przyznam że sama nie czytałam, ale mam straszną ochotę
__________________
Nieśmiertelność jest bardzo łatwa do osiągnięcia.

Wystarczy nie umierać.



Woody Allen
marthinisa jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Kultura(lnie)


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 02:40.