Mamusie MAJOWO- CZERWCOWE 2010. cz. IV :-) - Strona 160 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Być rodzicem > Poczekalnia - będę mamą

Notka

Poczekalnia - będę mamą Forum dla przyszłych rodziców. Poczekalnia - będę mamą to miejsce, w którym podzielisz się tematami związanymi z oczekiwaniem na potomstwo.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2010-05-19, 21:31   #4771
Dilayla
Zadomowienie
 
Avatar Dilayla
 
Zarejestrowany: 2010-01
Wiadomości: 1 235
Dot.: Mamusie MAJOWO- CZERWCOWE 2010. cz. IV :-)

A moja koleżanka nie kupowałą zadnych specjalnych torebek ani pojemników na pokarm,kupiła w aptece te sterylne pojemniczki w których wozimy mocz do analizy i w tym zamroziła pokarm,mówi że praktyczne i tanie....
Dilayla jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-05-19, 21:36   #4772
ewciak123
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-03
Wiadomości: 381
Dot.: Mamusie MAJOWO- CZERWCOWE 2010. cz. IV :-)

Cytat:
Napisane przez iza240
my też całujemy
Dziewczyny mam pytanie w sprawie odchodzącego czopa.Od kilku dni raz dziennie coś ląduje na moich majtkach.Jest to maż ale nie przezroczysta tylko biała......moze to tylko upławy


KOchana, no to ja tez mam to samo , ale nie martw sie ...ja balam sie ze to wody plodowe...stad pobyt w szpitalu dzisiaj 5h i badanie...jest wszystko okej...wiec nie ma powodow do zmartwien. A czy to czop to nie wiem


Kropko ...dzieki za wszelkie ciekawe informacje...fajnie ze juz piszesz, znajdujesz czas dla nas

Edytowane przez ewciak123
Czas edycji: 2010-05-20 o 08:30
ewciak123 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-05-19, 21:51   #4773
Darianna25
Zakorzenienie
 
Avatar Darianna25
 
Zarejestrowany: 2008-02
Lokalizacja: Maidstone U.K.
Wiadomości: 5 185
Dot.: Mamusie MAJOWO- CZERWCOWE 2010. cz. IV :-)

Cytat:
Napisane przez Jola00 Pokaż wiadomość
Moje dziecko od początku będzie spało w swoim pokoiku Kupiłam elektroniczną nianię i myślę,że wystarczy Nie dajmy się zwariować....
I tydzień po porodzie będziesz wstawać i latać do pokoju obok taka obolała?
Zresztą w uk zalecają spanie przez pierwsze tygodnie z dzieckiem w tym samym pokoju.Ja po porodzie będe na drugi dzień już w domu i nie wyobrażam sobie w takim stanie latac do innego pokoju.Tak dziecko z koszyka siup na łóżko i w 5 sekund mam je przy sobie.Nikt się nie denerwuje ani ja bo boli i niewygodnie ani dziecko czekające na mamę. Łatwiej, szybciej i masz oko na dziecko.

Zreszta rzeczywistosć zweryfikuje to co zamierzasz zrobić.
Darianna25 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-05-19, 21:54   #4774
Miira
Zadomowienie
 
Avatar Miira
 
Zarejestrowany: 2008-02
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 1 346
GG do Miira
Dot.: Mamusie MAJOWO- CZERWCOWE 2010. cz. IV :-)

Dziewczyny a nabywacie te poduszki poporodowe "z dziurką"? Czy to faktycznie ratuje życie po porodzie czy da się bez tego obejść?
__________________
I'm running from the light, running from the day to night
Miira jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-05-19, 21:56   #4775
ewciak123
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-03
Wiadomości: 381
Dot.: Mamusie MAJOWO- CZERWCOWE 2010. cz. IV :-)

Cytat:
Napisane przez Dilayla Pokaż wiadomość
A moja koleżanka nie kupowałą zadnych specjalnych torebek ani pojemników na pokarm,kupiła w aptece te sterylne pojemniczki w których wozimy mocz do analizy i w tym zamroziła pokarm,mówi że praktyczne i tanie....
moze i praktyczne, al egdzies juz czytalam o tym na forum...ja balabym sie ze mi sie cos z tym pokarmem jednak moze zadziac...no ale brawo za pomyslowosc
ewciak123 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-05-19, 22:05   #4776
Darianna25
Zakorzenienie
 
Avatar Darianna25
 
Zarejestrowany: 2008-02
Lokalizacja: Maidstone U.K.
Wiadomości: 5 185
Dot.: Mamusie MAJOWO- CZERWCOWE 2010. cz. IV :-)

Cytat:
Napisane przez Miira Pokaż wiadomość
Dziewczyny a nabywacie te poduszki poporodowe "z dziurką"? Czy to faktycznie ratuje życie po porodzie czy da się bez tego obejść?
Podobno kółko do pływania spełnia tą samą funkcje.
Darianna25 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-05-19, 22:09   #4777
Anielllka
Wtajemniczenie
 
Avatar Anielllka
 
Zarejestrowany: 2008-01
Wiadomości: 2 460
Dot.: Mamusie MAJOWO- CZERWCOWE 2010. cz. IV :-)

Gratuluje nowo rozpakowanymjuz zazdrosze a maluszko kochane

ja przy córce miałam laktator i niestety go nie umiałam używaćjakoś do niego mleko nie leciało

Mira ja miałam zamiast takiego koła skrecony i związany recznik w takie koło własnie - a przydaje sie takie coś nieziemsko
__________________
„nie można nic nie robić, tylko dlatego, że nie można zrobić wszystkiego”
Anielllka jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2010-05-19, 22:15   #4778
bydgoszczanka
Zakorzenienie
 
Avatar bydgoszczanka
 
Zarejestrowany: 2006-08
Wiadomości: 7 375
GG do bydgoszczanka
Dot.: Mamusie MAJOWO- CZERWCOWE 2010. cz. IV :-)

Cytat:
Napisane przez Darianna25 Pokaż wiadomość
Podobno kółko do pływania spełnia tą samą funkcje.
Potwierdzam, wypróbowałam
__________________
Łukasz

http://suwaczki.maluchy.pl/li-44203.png

Luiza

http://suwaczki.maluchy.pl/li-44331.png

Jaka jest różnica między kobietą z PMS a terrorystą?
Z terrorystą można negocjować.
bydgoszczanka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-05-19, 22:15   #4779
Miira
Zadomowienie
 
Avatar Miira
 
Zarejestrowany: 2008-02
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 1 346
GG do Miira
Dot.: Mamusie MAJOWO- CZERWCOWE 2010. cz. IV :-)

Cytat:
Napisane przez Anielllka Pokaż wiadomość
Gratuluje nowo rozpakowanymjuz zazdrosze a maluszko kochane

ja przy córce miałam laktator i niestety go nie umiałam używaćjakoś do niego mleko nie leciało

Mira ja miałam zamiast takiego koła skrecony i związany recznik w takie koło własnie - a przydaje sie takie coś nieziemsko
Pomysłowe
__________________
I'm running from the light, running from the day to night
Miira jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-05-19, 22:21   #4780
Anielllka
Wtajemniczenie
 
Avatar Anielllka
 
Zarejestrowany: 2008-01
Wiadomości: 2 460
Dot.: Mamusie MAJOWO- CZERWCOWE 2010. cz. IV :-)

to moja mama taka pomysłowa - ja czekalam na małża z pracy zeby go po takie koło do apteki wysłać
__________________
„nie można nic nie robić, tylko dlatego, że nie można zrobić wszystkiego”
Anielllka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-05-19, 22:23   #4781
Jola00
Zadomowienie
 
Avatar Jola00
 
Zarejestrowany: 2009-11
Lokalizacja: UK
Wiadomości: 1 604
Dot.: Mamusie MAJOWO- CZERWCOWE 2010. cz. IV :-)

Cytat:
Napisane przez Darianna25 Pokaż wiadomość
I tydzień po porodzie będziesz wstawać i latać do pokoju obok taka obolała?
Zresztą w uk zalecają spanie przez pierwsze tygodnie z dzieckiem w tym samym pokoju.Ja po porodzie będe na drugi dzień już w domu i nie wyobrażam sobie w takim stanie latac do innego pokoju.Tak dziecko z koszyka siup na łóżko i w 5 sekund mam je przy sobie.Nikt się nie denerwuje ani ja bo boli i niewygodnie ani dziecko czekające na mamę. Łatwiej, szybciej i masz oko na dziecko.

Zreszta rzeczywistosć zweryfikuje to co zamierzasz zrobić.
Ja u dziecka będę też w 5 sekund I też nikt nie będzie się denerwował,bo i dlaczego...
__________________
Oliver już jest z nami
14.06.2010



Jola00 jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2010-05-19, 22:31   #4782
velluto
Zadomowienie
 
Avatar velluto
 
Zarejestrowany: 2008-11
Wiadomości: 1 831
Dot.: Mamusie MAJOWO- CZERWCOWE 2010. cz. IV :-)

Cytat:
Napisane przez kociakowa Pokaż wiadomość
hejka dziewczyny

Pamietacie mnie.....zagladalam Tu do was czasem przyszlam sie pochwalic

DNIA 16 maja 2010 roku o 23:59 bo Expresowenym porodzie od 20.00 urodzilam synka REMIGIUSZA MARKA przez SN mial 3869/58cm.

chodz mial byc ALbert Jan

jestem przeszczesliwa.....!!!!!! !!!!

od dzisiaj juz w domku.....

tu fotka malego

GRATLULUJE WSZYTSKIM MAMUSIA!!!!
moje gratulcje mały jest śliczny

Cytat:
Napisane przez araczki Pokaż wiadomość
Kropka, dzielna bylas i maz tez. Super, ze sie odezwalas.
Ja w szpitalu mialam ten sam problem z persiami. W drugiej dobie po porodzie dostalam nawalu pokarmu. Moglam wykarmic caly oddzial noworodkow z wszystkich szpitali w okolicy pewnie. W nocy maz lecial po polozna bo mialam 2 kamienie, nie moglam sie polozyc na boku bo stukaly o siebie a ja wylam z bolu a na plecach lezac przygniataly mnie do lozka.
Polozna nie chcial dac laktatora, kazala isc pod prysznc goracy. Koszmar.
W domu na poczatku sciagalam ale za chwile zbieralo sie kilka razy wiecej mleka. Teraz laktacja sie wyrownuje w miare potrzeb malej ale jak je z jednej piersi z drugiej leci ciurkiem wiec zbieram do butelki.
Trzymaj sie dzielnie

A u nas czas leci. Mi dolek pomalu mija. Mala ciagle budzi sie w nocy co 2h ale sa noce, ze wydluza jej sie sen do 4h.
W dzien spi malo albo krotko.
Dostalismy wyniki badan na celiakie i jest w porzadku.

Pogode mamy super letnia do niedzieli. Za to wiesci z Polski nie sa fajne, powodzie, zimno deszcze. Straszne.
Dzisiaj mala nagle sie rozryczala. Darla sie piec minut w nieboglosy, nie chciala jesc, tulenia, nic. Zrobila sie czerwon, sina i jak jej zaspiewalam 'wlazl kotek ....' to zlapala cyca.Pozniej zrobila sie blada i skora byla zimna i zasnela na 2h. raaaany, nie chcialabym powtorki.

na poprawe humoru zamowilam sobie troche ciuchow z h&m

trzymam kciuki z Was babeczki i zycze latwych porodow.
Przesylam tez troche slonca
o kurcze to niezłe jazdy z tymi cyckami są super, że kupiłam ten laktator bo juz bym schize miała

a Ty zaglądaj do nas czesciej i pisz co slychac u Ciebie i Malwinki a dołki przeganiamy precz
Cytat:
Napisane przez kaszpirek Pokaż wiadomość
Witam Was wszystkie!

Wpadłam tylko na chwilę,aby się pochwalić:

14 maja o godzinie 9.00 przyszedł na świat Nasz Kochany Bruno
3320g i 55cm przez cc.
Od poniedziałku jesteśmy już w domuMoje dziecko należy do tych dość absorbujących,nocki zamienił sobie z dniami,ale swoją osobą nadrabia wszystko.Kocham Go nad życie!!!!

Nie jestem w stanie Was nadrobić,ale gratuluję wszystkim rozpakowanym mamusiom
gratulacje

[1=38c1d5d45cddcf54e3786f1 c4160e951215d24cd_5ff1091 60b8e8;19435534]
mam- zostały mi po Maksiu, dla mnie były zbawieniem, warto zainwestować wcześniej te kilka złotych. Mi- nim TŻ przywiózł mi te nakładki- Maksiu tak "poorał" brodawki , że wyłam z bólu przy karmieniu, krew się lała, a potem strupki... [/QUOTE]
ja tez kupilam te nakładki, z aventu rozmiar normal i jestem przerazona jakie one duze są (kupowałam przez net). Czy to napewno sie sprawdzi? Jakie Wy macie te nakładki?

Cytat:
Napisane przez araczki Pokaż wiadomość
To prawda, niedrapki nieocenione. U mnie w szpitalu nie dawali to mala przez noc tak sie poryla na buzi, ze szok. Tescowa za to zablysla, twierdzac, ze zaraz znajdzie w swojej torebce nozyczki jej obetnie. ...
Nie obciela.
Twoja teściowa to jednak jest niezastąpiona babka
Cytat:
Napisane przez kees26 Pokaż wiadomość
Do nierozpakowanych dziewczyn- babeczki używajcie sobie jedzonka ile wlezie! Cholerka, ja teraz żałuje, ze sobie jeszcze bardziej nie folgowałam. Z 15 kg na plusie zostało mi po 10 dniach jedynie 6,5 do zrzucenia! Normalnie nie wiem jak to się dzieje Teraz jednak już muszę się pilnować - chcę żeby Lenka miała zgrabną mamusię
Poza tym, jeśli zamierzacie karmić piersią to niestety wielu rzeczy jeść nie można - a zwłaszcza mojej ukochanej CZEKOLADY No, ale dla maluszka można wyrzec się wszystkiego
od kilku dni odzywiam się zgodnie z ta zasadą dzis jak wpadłam do sklepu to nie wiedziałąm co mam kupować marzy mi sie jeszcze kapuśniak z młodej kapusty, mam nadzieję, ze zdążę sobie zrobić przed porodem
velluto jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-05-19, 22:32   #4783
kardashi
Zakorzenienie
 
Avatar kardashi
 
Zarejestrowany: 2008-11
Lokalizacja: mazowsze
Wiadomości: 12 869
Dot.: Mamusie MAJOWO- CZERWCOWE 2010. cz. IV :-)

Cytat:
Napisane przez Miira Pokaż wiadomość
Dziewczyny a nabywacie te poduszki poporodowe "z dziurką"? Czy to faktycznie ratuje życie po porodzie czy da się bez tego obejść?
Ja takie coś kupiłam

Cytat:
Napisane przez Darianna25 Pokaż wiadomość
Podobno kółko do pływania spełnia tą samą funkcje.
No tą samą Tyle że ja np mam wieeeelkie koło do pływania i jakoś sobie nie wyobrażam na nim siedzieć
A takie kóleczko jest o wiele mniejsze


Odpadł mi następny kawałek czoopa
__________________



10.11.12 - zapuszczam włosy





kardashi jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-05-19, 22:35   #4784
ewciak123
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-03
Wiadomości: 381
Dot.: Mamusie MAJOWO- CZERWCOWE 2010. cz. IV :-)

Cytat:
Napisane przez Darianna25
I tydzień po porodzie będziesz wstawać i latać do pokoju obok taka obolała?
Zresztą w uk zalecają spanie przez pierwsze tygodnie z dzieckiem w tym samym pokoju.Ja po porodzie będe na drugi dzień już w domu i nie wyobrażam sobie w takim stanie latac do innego pokoju.Tak dziecko z koszyka siup na łóżko i w 5 sekund mam je przy sobie.Nikt się nie denerwuje ani ja bo boli i niewygodnie ani dziecko czekające na mamę. Łatwiej, szybciej i masz oko na dziecko.

Zreszta rzeczywistosć zweryfikuje to co zamierzasz zrobić.


Mam kilka kolezanek z dziecmi, jedne stosowaly Twoja metode Darianno inne metode Joli... i kazda z nich zachwalala swoja...zalezy od dzidzi i od mamy wiele...jak dzidzia pozawala na spanie w innym pokoju to czemu nie, pozniej nie ma problemu z odzwyczajaniem spania razem.
Kazdy ma swoje metody i tyle

---------- Dopisano o 23:35 ---------- Poprzedni post napisano o 23:34 ----------

Cytat:
Napisane przez kardashi Pokaż wiadomość
Ja takie coś kupiłam



No tą samą Tyle że ja np mam wieeeelkie koło do pływania i jakoś sobie nie wyobrażam na nim siedzieć
A takie kóleczko jest o wiele mniejsze


Odpadł mi następny kawałek czoopa
o Kardashi Ty juz tego czopa wydalasz i wydalasz a kiedy sie zawijasz na porodowke?:P szczerze, obstawialam ze sie wcisniesz jeszcze miedzy szaje i kropke

Edytowane przez ewciak123
Czas edycji: 2010-05-19 o 22:37
ewciak123 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-05-19, 22:51   #4785
kardashi
Zakorzenienie
 
Avatar kardashi
 
Zarejestrowany: 2008-11
Lokalizacja: mazowsze
Wiadomości: 12 869
Dot.: Mamusie MAJOWO- CZERWCOWE 2010. cz. IV :-)

Cytat:
Napisane przez ewciak123 Pokaż wiadomość
Cytat:
Napisane przez Darianna25
I tydzień po porodzie będziesz wstawać i latać do pokoju obok taka obolała?
Zresztą w uk zalecają spanie przez pierwsze tygodnie z dzieckiem w tym samym pokoju.Ja po porodzie będe na drugi dzień już w domu i nie wyobrażam sobie w takim stanie latac do innego pokoju.Tak dziecko z koszyka siup na łóżko i w 5 sekund mam je przy sobie.Nikt się nie denerwuje ani ja bo boli i niewygodnie ani dziecko czekające na mamę. Łatwiej, szybciej i masz oko na dziecko.

Zreszta rzeczywistosć zweryfikuje to co zamierzasz zrobić.


Mam kilka kolezanek z dziecmi, jedne stosowaly Twoja metode Darianno inne metode Joli... i kazda z nich zachwalala swoja...zalezy od dzidzi i od mamy wiele...jak dzidzia pozawala na spanie w innym pokoju to czemu nie, pozniej nie ma problemu z odzwyczajaniem spania razem.
Kazdy ma swoje metody i tyle

---------- Dopisano o 23:35 ---------- Poprzedni post napisano o 23:34 ----------


o Kardashi Ty juz tego czopa wydalasz i wydalasz a kiedy sie zawijasz na porodowke?:P szczerze, obstawialam ze sie wcisniesz jeszcze miedzy szaje i kropke
Jak wydalam.. Pierwszy kawałek odpadł mi przedwczoraj..
Na porodówkę idę po sobocie
Baa.. dziewczyny obstawiały że pójdę juz ze 2 tygodnie temu na tą porodówkę
__________________



10.11.12 - zapuszczam włosy





kardashi jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-05-19, 22:56   #4786
ewciak123
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-03
Wiadomości: 381
Dot.: Mamusie MAJOWO- CZERWCOWE 2010. cz. IV :-)

Cytat:
Napisane przez kardashi Pokaż wiadomość
Jak wydalam.. Pierwszy kawałek odpadł mi przedwczoraj..
Na porodówkę idę po sobocie
Baa.. dziewczyny obstawiały że pójdę juz ze 2 tygodnie temu na tą porodówkę
eh...cos sie obijasz a ja w szpitalu dzisiaj widzialam fantastyczna scenke na korytarzu...dziewczyna na patologii siedziala na korytarzu z mezem/chlopakiem...i on biedny taki przejety ja po wlosach smyral ....i czule zapytal : co sie dzieje kochanie" i w odpowiedzi dzieczyna zaplakana " a co ma sie ku.... dziac? brzuch mnie napi....la"

tymczasem moj facet zbladly stiwerdzil widzac to , ze jego biedaka tez to czeka...a co, jakos musimy sobie radzic ze stresem
ewciak123 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-05-20, 05:19   #4787
Darianna25
Zakorzenienie
 
Avatar Darianna25
 
Zarejestrowany: 2008-02
Lokalizacja: Maidstone U.K.
Wiadomości: 5 185
Dot.: Mamusie MAJOWO- CZERWCOWE 2010. cz. IV :-)

Dzień dobry,

Cytat:
Napisane przez kardashi Pokaż wiadomość
Ja takie coś kupiłam



No tą samą Tyle że ja np mam wieeeelkie koło do pływania i jakoś sobie nie wyobrażam na nim siedzieć
A takie kóleczko jest o wiele mniejsze


Odpadł mi następny kawałek czoopa
Nie wiem jak cenowo to wychodzi ale możesz kupić takie kołko dla dzieci.Sprzyda się za pare lat.

Cytat:
Napisane przez ewciak123 Pokaż wiadomość

Mam kilka kolezanek z dziecmi, jedne stosowaly Twoja metode Darianno inne metode Joli... i kazda z nich zachwalala swoja...zalezy od dzidzi i od mamy wiele...jak dzidzia pozawala na spanie w innym pokoju to czemu nie, pozniej nie ma problemu z odzwyczajaniem spania razem.
Kazdy ma swoje metody i tyle
No właśnie też napisałm,że rzeczywistość zweryfikuje nasze plany.
Ja nie zamierzam brać dziecka do naszego łóżka, do spania.Bedzie spało obok w koszyku ale ja sobie nie wyobrazam wstawania cała obolała po porodzie i człapania do pokoju obok.Teraz mam prolem ze wstaniem poprawnie szybko a co dopiero z zszytym kroczem i resztą.

No dobra ide do pracy.2 dni i koniec.

Miłego dnia życze.
Może kardashi sie rozpakuje.
Darianna25 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-05-20, 07:34   #4788
margo80
Zakorzenienie
 
Avatar margo80
 
Zarejestrowany: 2006-04
Lokalizacja: Śląsk
Wiadomości: 6 514
Dot.: Mamusie MAJOWO- CZERWCOWE 2010. cz. IV :-)

witam w dwupaku.
nocka ok, 1 pobudka do wc. teraz już po śniadanku, małż pojechał do pracy, a ja mam dziś w planie trochę ogarnąć dół, wrzucić jakieś pranie (kurka, taka paskudna pogoda, że wszystko się kisi zamiast schnąć...), po 16 jadę do chrześniaka. chyba po raz ostatni robię mu angielski, bo coraz trudniej mi się wspinać do nich na 4 piętro, a u mnie chwilowo nie ma warunków do nauki.

Kropuś, trzymam kciuki, żeby Was dziś wypuścili

ciekawe jak tam Szaja i kiedy ją wypuszczają...
__________________
jesteś tym, co czujesz, jesteś tym, co wiesz,
jesteś tym, co potrafisz, jesteś tym, kim być chcesz

Ewcia
Przemek
margo80 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-05-20, 07:34   #4789
Aper
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2009-02
Wiadomości: 1 400
Dot.: Mamusie MAJOWO- CZERWCOWE 2010. cz. IV :-)

Witam!
Wczoraj wieczorem tak Was długo nadrabiałam, że nie napisałam wsio co chciałam.
A więc wczoraj była o s t a t n i a(planowa) wizyta u gin - następnym razem widzimy się pod koniec maja w szpitalu na cc... (jak pisałam wcześniej - planowane - względy okulistyczne). Już wcześniej zapowiadał wstępnie kiedy to będzie, ja już się nastawiałam, ale dopiero wczoraj mnie uderzyło jak obuchem... Wszystko wygląda oki, mały ma 3,3 kg (urósł dwa razy tyle w ciągu 6 tygodni). Tylko kazał mi brać magnez (ale radośnie nie powiedział jaka dawka, ja go tylko wymęczyłam, jaki konkretnie, to powiedział "jakikolwiek" - beztroski czasem ten facet jest...) - i mam do Was pytanie - kupiłam sobie Asmag (34 mg magnezu) mogę brać jak piszą 3 razy/ dzień po 1 tabletce? Jak wy zażywacie?

I mogę tylko podsumować: O rety! To już niedługo! Zbiera mnie panika, ale i mobilizacja...

Marhalczar
, dziękuję Ci bardzo za odpowiedź W ogóle, to muszę powiedzieć, że te różne ciuszki i cudeńka jakie szyje Twoja teściowa to przepiękne są i takie inne, lubię też czytać jak piszesz o "ichniejszych" zwyczajach - tak jak z tymi kolczykami dla dziewczynek. Trzymam za końcówkę

Cytat:
Napisane przez kropka75 Pokaż wiadomość
Aha... laseczki, nie kupujcie ceratowych majtek sobie. To jest koszmar jakiś. Dwie laski tu u mnie mają i klną równo. Dupsko się w tym parzy, do dupy się to przykleja i rozrywa się na dodatek...
Za to siatkowe są boskie, miałam 4 szt. i się podzieliłam, wszystkie baby zachwycone.
Na łóżko też lepsze klasyczne podkłady, takie miękkie z góry. Trochę się to lepi ale nie odparza i jest chłonne, nie ma sensu korzystać z typowej ceraty.
Polecam też zabrać niedrapki. Mój się z takimi szponami urodził że szok. Ja mu łapki ubieram, bo do tego jeszcze są chłodne, ale jak wraca spod lamp, gdzie jest rozbierany, to zawsze ma podrapaną buzię...
Kropka, jesteś niesamowita i nieoceniona. Ja też dziękuję za każde info
Mam podkłady Seni A te ceratkowe majty=fizelinowe? Mam takie, bo dostałam od znajomej, ale wracam do pierwotnego planu kupienia pooperacyjnych siatkowych!!! A swoją drogą, to jestem zaszokowana opisem tej krwawej Niagary, bo (głupia?) uwierzyłam, że po cc mniej zostaje w macicy do wylania, ech... A w ogóle w tym szpitalu gdzie mam rodzić, to na ginekologii jest "zakaz" noszenia wszelkich majtów hehehe... Zwłaszcza po operacjach. Ciekawe jak to będzie wyglądało w praktyce....

Cytat:
Napisane przez Siala_Bala Pokaż wiadomość
Aper - jak mi urośnie jeszcze z centymetr to mnie przeważy i buchnę na brzuch i się będę kulać jak żuczek xD
Taaak, a kolejne drzwi i tak przytachasz - tyle, że na plecach, co?

Cytat:
Napisane przez kees26 Pokaż wiadomość
Do nierozpakowanych dziewczyn- babeczki używajcie sobie jedzonka ile wlezie! Cholerka, ja teraz żałuje, ze sobie jeszcze bardziej nie folgowałam. Z 15 kg na plusie zostało mi po 10 dniach jedynie 6,5 do zrzucenia! Normalnie nie wiem jak to się dzieje Teraz jednak już muszę się pilnować - chcę żeby Lenka miała zgrabną mamusię
No i takich wieści też nam trzeba właśnie pofolgowałam sobie bounty zjedzonym zaraz po obfitym śniadaniu Na dzień dzisiejszy 14 na plusie a jeszcze prawie 2 tyg do dnia "0". Żebym potem dobiła do wagi przedciążowej, bo jak mi coś więcej zostanie, to załamka... Już przedtem miałam nadwagę, i nie potrafiłam (czytaj: nie miałam silnej woli) tego zrzucić, jak dołożę więcej, to nie wiem... Chyba, że uda się mi jako mamie (no właśnie, zgrabna powinna być, nie?) wziąć d..ę w troki i zadbać o siebie Może motywacja będzie inna?

Cytat:
Napisane przez ewciak123 Pokaż wiadomość
ja w szpitalu dzisiaj widzialam fantastyczna scenke na korytarzu...dziewczyna na patologii siedziala na korytarzu z mezem/chlopakiem...i on biedny taki przejety ja po wlosach smyral ....i czule zapytal : co sie dzieje kochanie" i w odpowiedzi dzieczyna zaplakana " a co ma sie ku.... dziac? brzuch mnie napi....la"
Scena piękna, nie ma co... Ale może nie będzie tak źle Ja muszę swojego przygotować powoli na ekstremalne poporodowe huśtawki nastroju, bo do tej pory ze mną ma sielankę - prawie jak nie w ciąży...

Miira, to ja się jednak skuszę na tą truskawkową orgię, bardzo proszę prześlij mi I jeszcze masz "Język niemowląt"? Też ładnie o nią poproszę

Margo - pogoda faktycznie nie pomaga w wiciu gniazda. Ja mam koce jeszcze do wyprania, nie widzę sensu na razie, bo mi skisną, ech

Edytowane przez Aper
Czas edycji: 2010-05-20 o 07:37 Powód: dopisek
Aper jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2010-05-20, 08:04   #4790
mrowak
Zakorzenienie
 
Avatar mrowak
 
Zarejestrowany: 2008-10
Lokalizacja: Konin
Wiadomości: 3 256
Dot.: Mamusie MAJOWO- CZERWCOWE 2010. cz. IV :-)

Dzień dobry
tak sobie do Was zajrzałam przypomnieć sobie jak to było jeszcze niedawno temu
Moja Gabryśka to już poważna 10-cio tygodniowa pannica, więc muszę Was podczytywać, bo zapomniałam już jak to było jak była "mała"
Ktoś pytał o kółko do siedzenia po porodzie- ja po zszywaniu nie wyobrażam sobie go nie mieć. Dostałam od koleżanki, ale pewnie gdybym miała kupić to skusiłabym się na zwykłe do pływania.
mrowak jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-05-20, 08:07   #4791
Miira
Zadomowienie
 
Avatar Miira
 
Zarejestrowany: 2008-02
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 1 346
GG do Miira
Dot.: Mamusie MAJOWO- CZERWCOWE 2010. cz. IV :-)

Dzień dobry mamusie
Ja właśnie wróciłam z pobrania krwi. Pani pielęgniarka zrobiła to tak, że nie zauważyłam kiedy wbiła igłę Jestem pełna podziwu Nie wiem jak to jest, że raz trafi się taka że mam ochotę wyć a innym razem nic nie czuć

Cytat:
Napisane przez Aper Pokaż wiadomość

Miira, to ja się jednak skuszę na tą truskawkową orgię, bardzo proszę prześlij mi I jeszcze masz "Język niemowląt"? Też ładnie o nią poproszę
Aper nie ma problemu tylko prześlij mi maila na pw
__________________
I'm running from the light, running from the day to night
Miira jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-05-20, 08:17   #4792
38c1d5d45cddcf54e3786f1c4160e951215d24cd_5ff109160b8e8
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2006-10
Wiadomości: 7 279
Dot.: Mamusie MAJOWO- CZERWCOWE 2010. cz. IV :-)

to i ja się melduje 2w1, do terminu 7 dni.

kardashi, blokujesz ruch, zmykaj na porodówke, bo wszystkie będę musiały teraz czekać.

Cytat:
Napisane przez Darianna25 Pokaż wiadomość
I tydzień po porodzie będziesz wstawać i latać do pokoju obok taka obolała?
mam znajome, które od początku miały dzidka w pokoju obok, i było ok. Każda kobieta inaczej znosi poród i w innej formie jest zaraz po. Ja akurat wole mieć dzidka w sypialce.

Cytat:
Napisane przez Miira Pokaż wiadomość
Dziewczyny a nabywacie te poduszki poporodowe "z dziurką"? Czy to faktycznie ratuje życie po porodzie czy da się bez tego obejść?
ja miałam koło do pływania dla dzieci- bez tego chyba bym na tyłek nie usiadła na krześle.

Cytat:
Napisane przez velluto Pokaż wiadomość

ja tez kupilam te nakładki, z aventu rozmiar normal i jestem przerazona jakie one duze są (kupowałam przez net). Czy to napewno sie sprawdzi? Jakie Wy macie te nakładki?
nie wiem, jaki mam rozmiar, bo pudelka nie mam, TŻ je kupował, więc nie mam pojęcia... ale faktycznie sa troszkę za duże jak się ma niewielkie brodawki, tyle że przy karmieniu troszke brodawki "popuchły, napęczniały", i nakładki byly oki.
38c1d5d45cddcf54e3786f1c4160e951215d24cd_5ff109160b8e8 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-05-20, 08:20   #4793
ewciak123
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-03
Wiadomości: 381
Dot.: Mamusie MAJOWO- CZERWCOWE 2010. cz. IV :-)

Aper ...magnez ja jadlam az 6 bo mialam skurcze brzucha, wiec Ty spokojnie mozesz jesc 3 zgodnie z ulotka.

Darianno, nie masz zamiaru brac malego do lozka...ale tak jak sama pisalas zycie zweryfikuje wszystko moze Alexandra bedzie takim pieszczochem ze bedzie z mamusia chciala tylko spac nie no ale zarty zartami...i tak bedziemy latac jak nam zagraja
ewciak123 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-05-20, 09:06   #4794
Jola00
Zadomowienie
 
Avatar Jola00
 
Zarejestrowany: 2009-11
Lokalizacja: UK
Wiadomości: 1 604
Dot.: Mamusie MAJOWO- CZERWCOWE 2010. cz. IV :-)

lea jej,to już tylko tydzień

Witam Was kochane
Ja też 2w1 Małż wczoraj zamocował roletę w oknie w pokoiku małego i wzięłam się dziś za sprzątanko Mogę w końcu wszystko na gotowo już posprzątać i poukładać Bardzo opornie mi to idzie,bo siły nie mam wcale,ale pomalutku dam radę
Która dziś się rozpakowuje? Kardashi może Ty

Laski mam pytanko: magnez bierzecie do końca,czy trzeba go odstawić na krótko przed porodem
__________________
Oliver już jest z nami
14.06.2010



Jola00 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-05-20, 09:11   #4795
bydgoszczanka
Zakorzenienie
 
Avatar bydgoszczanka
 
Zarejestrowany: 2006-08
Wiadomości: 7 375
GG do bydgoszczanka
Dot.: Mamusie MAJOWO- CZERWCOWE 2010. cz. IV :-)

Dzień dobry

Słońce u mnie świeci przynajmniej na razie....żeby nie zapeszyć .

Znalazłam fajny artykuł
http://mamo-tato.pl/article_show.php...s_id=1&ss_id=2


Przechowywanie odciągniętego mleka
• w temp. pokojowej (19-22 C) do 10 h
• w lodowce (0-4 C) do 8 dni
• w zamrażarce do 2 tyg. (jeżeli lodówka i zamrażarka mają te same drzwi)
• w zamrażarce do 4 m-cy (jeżeli drzwi są osobne)
• w zamrażarce do 6 m-cy (wolno stojąca)
Przed zamrożeniem mleko powinno być schłodzone w lodowce! W czym przechowywać:
• plastikowy lub szklany pojemnik ze szczelnym wieczkiem
• woreczki przystosowane do przechowywania mleka
Jak podgrzewać:
• rozmrażać/podgrzewać pod ciepłą wodą
• mleko nigdy nie powinno być zagotowane ani podgrzane w mikrofalówce
Mleko po rozmrożeniu może być przechowywane w lodowce do 24 h. Nigdy nie powinno się go ponownie zamrażać.
__________________
Łukasz

http://suwaczki.maluchy.pl/li-44203.png

Luiza

http://suwaczki.maluchy.pl/li-44331.png

Jaka jest różnica między kobietą z PMS a terrorystą?
Z terrorystą można negocjować.
bydgoszczanka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-05-20, 09:17   #4796
ewciak123
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-03
Wiadomości: 381
Dot.: Mamusie MAJOWO- CZERWCOWE 2010. cz. IV :-)

Cytat:
Napisane przez bydgoszczanka Pokaż wiadomość
Dzień dobry

Słońce u mnie świeci przynajmniej na razie....żeby nie zapeszyć .

Znalazłam fajny artykuł
http://mamo-tato.pl/article_show.php...s_id=1&ss_id=2

.
oooo przyda sie...

a gdzie szlaony buziaczek i bratka????

lea jeszcze tydzien...a u mnie jeszcze tylko 3 dni
ewciak123 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-05-20, 10:20   #4797
bratkab
Zadomowienie
 
Avatar bratkab
 
Zarejestrowany: 2009-12
Lokalizacja: śląsk
Wiadomości: 1 064
Dot.: Mamusie MAJOWO- CZERWCOWE 2010. cz. IV :-)

Cytat:
Napisane przez ewciak123 Pokaż wiadomość
oooo przyda sie...

a gdzie szlaony buziaczek i bratka????

lea jeszcze tydzien...a u mnie jeszcze tylko 3 dni
No jestem. Nadal 2w1. W nocy nie mogłam spać, a do teraz książkę w łóżku czytałam. Właśnie siadłam sobie przed kompem a mnie już brzuchol ciągnie, mam wrażenie że tonę waży. Wpadłam tylko na chwilkę. Mam dziś po południu wizytę u ginki, więc po obiadku muszę się przygotować. Trzymajcie kciuki, aby wieści były optymistyczne. Jak usłyszę od niej że szyjka ładnie zamknięta, to się jej w gabinecie chyba dziś poryczę.
Lea ma rację. Niech się Kardashi wypakowuje bo nam kolejkę wstrzymuje, a my kulturalnie czekamy i się nie wpychamy.

---------- Dopisano o 11:20 ---------- Poprzedni post napisano o 11:13 ----------

A co do majtasów do szpitala to ja mam te flizelinowe jednorazowe. Po łyżeczkowaniu też je miałam i za każdą zmianą podpachy brałam nowe,a zużyte lądowały w koszu. I to mi odpowiadało. Teraz też tak zamierzam zrobić. Ale po osłonki na brodawki chyba dziś jeszcze zajrzę do sklepu przy okazji wizyty lekarskiej. Mam pod nosem.

I jeszcze serdeczne gratulacje dla mamusiek rozpakowanych co się chwaliły wczoraj
__________________
BOGUŚ
Moje ząbki

Edytowane przez bratkab
Czas edycji: 2010-05-20 o 10:22
bratkab jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-05-20, 10:23   #4798
Silpe
Zadomowienie
 
Avatar Silpe
 
Zarejestrowany: 2009-12
Lokalizacja: Małopolska
Wiadomości: 1 453
Dot.: Mamusie MAJOWO- CZERWCOWE 2010. cz. IV :-)

[1=38c1d5d45cddcf54e3786f1 c4160e951215d24cd_5ff1091 60b8e8;19444385]

kardashi, blokujesz ruch, zmykaj na porodówke, bo wszystkie będę musiały teraz czekać.

[/QUOTE]

Własnie - opóznia kolejke

Cytat:
Napisane przez bydgoszczanka Pokaż wiadomość
Dzień dobry

Słońce u mnie świeci przynajmniej na razie....żeby nie zapeszyć .
.
Daj troche tego słonca

Witam wszystkie w kolejny pochmurny dzien
my nadal 2w1 - mamy jeszcze troche czasu
dzis na 15,30 mam wizyte u gina i zobaczymy ile tego czasu nam jeszcze zostało i jak bardzo mała zmasakrowała szyjke
Wiecie co ja już mogła bym rodzic - no tak pod koniec maja powiedzmy - nie chce mi sie czekac do konca terminu
__________________
God is a DJ
---------------------------------------




Silpe jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-05-20, 10:29   #4799
lucja26_wroc
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-01
Wiadomości: 93
Dot.: Mamusie MAJOWO- CZERWCOWE 2010. cz. IV :-)

[1=38c1d5d45cddcf54e3786f1 c4160e951215d24cd_5ff1091 60b8e8;19444385]
kardashi, blokujesz ruch, zmykaj na porodówke, bo wszystkie będę musiały teraz czekać.

Coś w tym jest. Bo zdaniem lekarza to ja do dzisiejszego dnia powinnam była się rozpakować. A tu - nadal w dwupaku siedzę.
Kardashi bo zaczniemy sie wpychać bez kolejki!!!

Cytat:
Napisane przez Jola00 Pokaż wiadomość

Laski mam pytanko: magnez bierzecie do końca,czy trzeba go odstawić na krótko przed porodem
Ja mam brać magnez do końca. Tylko nospę miałam bezwzględnie odstawić po 37 tygodniu-chyba że bym już nie mogła wytrzymać. Magnez na pewno nie powstrzyma porodu- o to się nie martw
__________________
22.05.2010 Borys
lucja26_wroc jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-05-20, 10:42   #4800
Jola00
Zadomowienie
 
Avatar Jola00
 
Zarejestrowany: 2009-11
Lokalizacja: UK
Wiadomości: 1 604
Dot.: Mamusie MAJOWO- CZERWCOWE 2010. cz. IV :-)

Cytat:
Napisane przez lucja26_wroc Pokaż wiadomość
[1=38c1d5d45cddcf54e3786f1 c4160e951215d24cd_5ff1091 60b8e8;19444385]
Ja mam brać magnez do końca. Tylko nospę miałam bezwzględnie odstawić po 37 tygodniu-chyba że bym już nie mogła wytrzymać. Magnez na pewno nie powstrzyma porodu- o to się nie martw
Dzięki No właśnie...No bo jakby miał opóźnić,to ja też nie chcę A o ile dobrze pamiętam któraś z dziewczyn pisała,że odstawiła...Ale nie pamiętam kto A ja i tak żadnych skurczy nie miałam,brałam go tylko profilaktycznie...
__________________
Oliver już jest z nami
14.06.2010



Jola00 jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Poczekalnia - będę mamą


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 06:25.