Naturalna pielęgnacja skóry dla fanek minerałów i nie tylko... - Strona 116 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Kosmetyki mineralne

Notka

Kosmetyki mineralne Lubisz kosmetyki mineralne? Chcesz pogłębić swoją wiedzę? Wiemy wszystko o kosmetykach mineralnych. Zapraszamy do dyskusji.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2010-06-16, 11:24   #3451
grazkako
Zadomowienie
 
Avatar grazkako
 
Zarejestrowany: 2010-01
Lokalizacja: dolnośląskie
Wiadomości: 1 178
Dot.: Naturalna pielęgnacja skóry dla fanek minerałów i nie tylko...

Już czas jakiś stosuję naturalne kosmetyki i chce pochwalić się jak to wygląda :
rano:
hydrolat z kwiatu kocanki BU

serum wit. C olejowe(z olejem jojoba) na to HA - przez 2 dni
HA + kropla oleju jojoba lub makadamia + ekstrakt z jabłka NP -na trzeci dzień

żel pod oczy z Morskim kolagenem i ogórkiem NP
puder perłowy BU
minerały

wieczorem:

olej myjący z drzewka różanego BU
hydrolat oczarowy Mazidła lub woda z kwiatu pomarańczy NP
pod oczy żel z Morskim kolagenem i ogórkiem NP
krem odzywczo-normalizujący NP
Olej nakładam tak kropelkami bo nie bardzo moja skóra go lubi i wyskakują mi niespodzianki.
Piling przynajmniej raz w tygodniu kawowy.

I w końcu moja skóra się uspokoiła , nie jest podrażniona nie piecze a burak zelżał troche jeszcze się świeci więc musze jakoś jeszcze ją mocniej nawilżyć albo poczekać troche dlużej na efekt obecnej pielegnacji

Jak zwykle bez pytań się nie obejdzie
1.Czy do serum wit. C olejowego mogę dosypać (oczywiście w okreslonych proporcjach) ekstrakt z pszenicy (NP) ? Wiem , że rozpuszcza się w oleju ale nie wiem czy to jest dobre połączenie składników.
2.Czy do miksu "HA + kropla oleju jojoba lub makadamia + ekstrakt z jabłka " mogę dodać jeszcze ekstrakt Ginko-Biloba NP czy lepiej stosować np. zamiast ekstraktu z jabłka ?
3.Czy nie popelniam jakiegoś błędu o ktorym nawet nie pomyslałam

Mam nadzieję , że nie wszystkie wizażanki stukają do egzaminów.
Oczywiście bedę bardzo wdzięczna za wszystkie uwagi
__________________

Edytowane przez grazkako
Czas edycji: 2010-06-16 o 12:23 Powód: literówka
grazkako jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-06-16, 18:47   #3452
asix86
Wtajemniczenie
 
Avatar asix86
 
Zarejestrowany: 2008-04
Wiadomości: 2 101
Dot.: Naturalna pielęgnacja skóry dla fanek minerałów i nie tylko...

Dziewczyny, chciałabym kupić krem z wysokim filtrem i zastanawiam się czy brać SPF 30 czy 50+ (chodzi o krem Avene). Czy mniejszy filtr zmniejsza ryzyko zapychania? Mam próbki kremu Avene SPF 30 i jest chyba OK (na razie 1 raz użyłam, jeszcze potestuję ..) , a SPF 50+ niestety nie mogę nigdzie dostać próbki. Dodam, że nie zamierzam się opalać, tyle co spacer/wycieczka rowerowa i może SPF 30 da wystarczającą ochronę?
__________________
asix86 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-06-16, 19:06   #3453
coldold
Zakorzenienie
 
Avatar coldold
 
Zarejestrowany: 2007-01
Lokalizacja: W pokoiku, samotnie, przy zielonej herbatce...
Wiadomości: 8 393
Dot.: Naturalna pielęgnacja skóry dla fanek minerałów i nie tylko...

Cytat:
Napisane przez asix86 Pokaż wiadomość
Dziewczyny, chciałabym kupić krem z wysokim filtrem i zastanawiam się czy brać SPF 30 czy 50+ (chodzi o krem Avene). Czy mniejszy filtr zmniejsza ryzyko zapychania? Mam próbki kremu Avene SPF 30 i jest chyba OK (na razie 1 raz użyłam, jeszcze potestuję ..) , a SPF 50+ niestety nie mogę nigdzie dostać próbki. Dodam, że nie zamierzam się opalać, tyle co spacer/wycieczka rowerowa i może SPF 30 da wystarczającą ochronę?
Ja bym jednak polecała SPF 50, to raczej dodatki w kremie mogą zapchać, choć filtry zaskakująco rzadko zapychają.
Mnie wcale, a jestem w grupie podwyższonego ryzyka
__________________
Pamiętam, że tego czerwcowego dnia obudził mnie mój własny krzyk. Serce łomotało mi tak, jakby dusza chciała wyrwać się z piersi i uciec schodami w dół. Tata przybiegł natychmiast i wystraszony, przytulił mnie do siebie, usiłując uspokoić.
- Nie mogę przypomnieć sobie jej twarzy.
coldold jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-06-16, 19:36   #3454
hodowca_pokrzyw
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2010-03
Lokalizacja: Wroclaw
Wiadomości: 613
Dot.: Naturalna pielęgnacja skóry dla fanek minerałów i nie tylko...

U mnie sesje ma pokrzywa JR to chyba moge odpowiedziec
Cytat:
Napisane przez grazkako Pokaż wiadomość
[...]
1.Czy do serum wit. C olejowego mogę dosypać (oczywiście w okreslonych proporcjach) ekstrakt z pszenicy (NP) ? Wiem , że rozpuszcza się w oleju ale nie wiem czy to jest dobre połączenie składników.
2.Czy do miksu "HA + kropla oleju jojoba lub makadamia + ekstrakt z jabłka " mogę dodać jeszcze ekstrakt Ginko-Biloba NP czy lepiej stosować np. zamiast ekstraktu z jabłka ?
3.Czy nie popelniam jakiegoś błędu o ktorym nawet nie pomyslałam
Fajna pielegnacja, grunt, ze skora uspokojona.
Ad. 1. Ja bym nie dodawala. Vit C jest dosc kaprysna. Jeszcze niedawno w kosmetykach samorobionych z vit C nawet hydrolatu nie moglo byc Teraz na szczescie sa inne formy vitaminy C.

Ad. 2. Mozesz dodac w odpowiednim stezeniu rzecz jasna.

Ad. 3. Skora sama Ci odpowie. Ja nie zauwazylam zadnego bledu.
__________________
WYMIANA MINERALNA nowosci!!!
jesli cos Ci wpadlo w oko-pisz na PW
hodowca_pokrzyw jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-06-16, 20:19   #3455
grazkako
Zadomowienie
 
Avatar grazkako
 
Zarejestrowany: 2010-01
Lokalizacja: dolnośląskie
Wiadomości: 1 178
Dot.: Naturalna pielęgnacja skóry dla fanek minerałów i nie tylko...

Cytat:
Napisane przez hodowca_pokrzyw Pokaż wiadomość
U mnie sesje ma pokrzywa JR to chyba moge odpowiedziec


Fajna pielegnacja, grunt, ze skora uspokojona.
Ad. 1. Ja bym nie dodawala. Vit C jest dosc kaprysna. Jeszcze niedawno w kosmetykach samorobionych z vit C nawet hydrolatu nie moglo byc Teraz na szczescie sa inne formy vitaminy C.

Ad. 2. Mozesz dodac w odpowiednim stezeniu rzecz jasna.

Ad. 3. Skora sama Ci odpowie. Ja nie zauwazylam zadnego bledu.
Jak to dobrze , że są wizażanki , dla ktorych sesja jest juz tylko wspomnieniem choc ech... fajne to były czasy Nareszcie wiem co oznacza Twoj nick . Ślicznie dziekuję za komentarz.
Z wit. C jest jak mówisz jedni radzą odczekać po przetarciu hydrolatem ok. 30 min. inni kłaść serum na jeszcze wilgotną skóre-to olejowe . Ja zgodnie z zaleceniem pani Lidii smaruję na jeszcze wilgotną. Chyba ten ekstrakt z pszenicy wepchne do kremu odżywczo-normalizującego a ekstrakt z Ginko i z Jablek wymieszam z HA .
Jak mnie strasznie kusi zestaw dla cery dojrzalej z Joppy -nie macie pojęcia . Co ja mowię na pewno macie . Na szczęscie na tej polskiej stronce nie ma go w tej chwili. Może poki co zdążę zużyć troche zapasow .
__________________
grazkako jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-06-17, 08:23   #3456
hodowca_pokrzyw
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2010-03
Lokalizacja: Wroclaw
Wiadomości: 613
Dot.: Naturalna pielęgnacja skóry dla fanek minerałów i nie tylko...

Cytat:
Napisane przez grazkako Pokaż wiadomość
Jak to dobrze , że są wizażanki , dla ktorych sesja jest juz tylko wspomnieniem choc ech... fajne to były czasy Nareszcie wiem co oznacza Twoj nick . Ślicznie dziekuję za komentarz.
Z wit. C jest jak mówisz jedni radzą odczekać po przetarciu hydrolatem ok. 30 min. inni kłaść serum na jeszcze wilgotną skóre-to olejowe . Ja zgodnie z zaleceniem pani Lidii smaruję na jeszcze wilgotną. Chyba ten ekstrakt z pszenicy wepchne do kremu odżywczo-normalizującego a ekstrakt z Ginko i z Jablek wymieszam z HA .
Jak mnie strasznie kusi zestaw dla cery dojrzalej z Joppy -nie macie pojęcia . Co ja mowię na pewno macie . Na szczęscie na tej polskiej stronce nie ma go w tej chwili. Może poki co zdążę zużyć troche zapasow .
no zobacz, a ja nie o mojej pkorzywce myslalam piszac-hodowca

ja jeszcze go nie mam, boje sie nakupic n kosmetykow a potem bede sie zastanawiac, co uzywac. mam Lure Beauty i tego sie poki co trzymam.
__________________
WYMIANA MINERALNA nowosci!!!
jesli cos Ci wpadlo w oko-pisz na PW
hodowca_pokrzyw jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-06-17, 08:37   #3457
asix86
Wtajemniczenie
 
Avatar asix86
 
Zarejestrowany: 2008-04
Wiadomości: 2 101
Dot.: Naturalna pielęgnacja skóry dla fanek minerałów i nie tylko...

Cytat:
Napisane przez coldold Pokaż wiadomość
Ja bym jednak polecała SPF 50, to raczej dodatki w kremie mogą zapchać, choć filtry zaskakująco rzadko zapychają.
Mnie wcale, a jestem w grupie podwyższonego ryzyka
dzięki za odpowiedź
jeszcze poczytam o fitrach, Avene ma jeszcze filtr mineralny spf50+ ale muszę doczytać czy można się na niego malować.
Cytat:
Napisane przez hodowca_pokrzyw Pokaż wiadomość
no zobacz, a ja nie o mojej pkorzywce myslalam piszac-hodowca
dobre!!
__________________
asix86 jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2010-06-17, 09:21   #3458
coldold
Zakorzenienie
 
Avatar coldold
 
Zarejestrowany: 2007-01
Lokalizacja: W pokoiku, samotnie, przy zielonej herbatce...
Wiadomości: 8 393
Dot.: Naturalna pielęgnacja skóry dla fanek minerałów i nie tylko...

Cytat:
Napisane przez asix86 Pokaż wiadomość
dzięki za odpowiedź
jeszcze poczytam o fitrach, Avene ma jeszcze filtr mineralny spf50+ ale muszę doczytać czy można się na niego malować.
Miałam mineralny z Avene i byłam załamana. Takiej tragedii nie robi chyba żaden inny filtr.
Był w kolorze świńskiego różu, zostawiał lepką warstwę na skórze przez cały dzień. Czuć było, że się go ma, i nie było to przyjemne uczucie, a minerały koszmarnie się na nim mazały. NIGDY WIĘCEJ!
Miałam dokładnie ten.
__________________
Pamiętam, że tego czerwcowego dnia obudził mnie mój własny krzyk. Serce łomotało mi tak, jakby dusza chciała wyrwać się z piersi i uciec schodami w dół. Tata przybiegł natychmiast i wystraszony, przytulił mnie do siebie, usiłując uspokoić.
- Nie mogę przypomnieć sobie jej twarzy.

Edytowane przez coldold
Czas edycji: 2010-06-17 o 09:26
coldold jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-06-17, 09:26   #3459
Pampelina
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-02
Wiadomości: 65
Dot.: Naturalna pielęgnacja skóry dla fanek minerałów i nie tylko...

Dziewczyny no ja już zgłupiałam do reszty z tą "naturalną " pielęgnacją":
( jeśli post na niewłaściwym forum to proszę o przesunięcie miłe moderatorki)

a konkretnie: wczoraj użyłam oleju z Emu (z Lumiere) najpierw na suchą buzię ( przetarą micelem Provegol z SVR), potem posmarowałam Physiogelem. I co? Masakra
Zamiast nawilżyć, łagodzić itp. ja poczułam jak moja skóra mnie swędzi ( szczypie) i zaczyna się ściągać. No klasyczna reakcja uczuleniowa. A jak smarowałam Emu Oil na buzię już posmarowaną kremem to było w miarę ok
Dzisiaj już przynjamniej brak buraka
na policzkach, ale okropny przesusz i ściąganie czuję ( do tego łyknęłam Zyrtec żeby wyciszyć swędzenie ).
Czy tez tak ktoś miał z Emu Oil ? A może to akurat z tej firmy ten olej mi nie podpasował? Może próbować z innych testować ( ale już nie na całejbuzi )? Czy raczej dac sobie spokój z tym "cudem" tak wychwalanym przez innych?
I jak teraz z tego "przesuszu" po "cudownym nawilżeniu czyt. przesuszeniu" po Emu sobie poradzić?

Eh, już mi ręce opadaja jeśli chodzi o tą moją 'przewrażliwioną " buźkę

Edytowane przez Pampelina
Czas edycji: 2010-06-17 o 09:31
Pampelina jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-06-17, 09:40   #3460
201804200952
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2005-06
Wiadomości: 2 129
Dot.: Naturalna pielęgnacja skóry dla fanek minerałów i nie tylko...

Cytat:
Napisane przez coldold Pokaż wiadomość
Miałam mineralny z Avene i byłam załamana. Takiej tragedii nie robi chyba żaden inny filtr.
Był w kolorze świńskiego różu, zostawiał lepką warstwę na skórze przez cały dzień. Czuć było, że się go ma, i nie było to przyjemne uczucie, a minerały koszmarnie się na nim mazały. NIGDY WIĘCEJ!
Miałam dokładnie ten.
Mam podobne doswiadczenia z tym filtrem
Kolor rzeczywiscie tragiczny
i chocbym nie wiem na jak dlugo zostawila go do wchloniecia,
to on sie nie wchlania,
siedzi taki rozowo-bialy, lepki na buzi...
ze mineraly mozna nalozyc w postaci pieknych plackow

Edytowane przez 201804200952
Czas edycji: 2010-06-17 o 09:41
201804200952 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-06-17, 12:59   #3461
coldold
Zakorzenienie
 
Avatar coldold
 
Zarejestrowany: 2007-01
Lokalizacja: W pokoiku, samotnie, przy zielonej herbatce...
Wiadomości: 8 393
Dot.: Naturalna pielęgnacja skóry dla fanek minerałów i nie tylko...

Szukając info na temat korundu znalazłam aukcję na Allegro, z takim oto zachęcającym zdjęciem przed i po. Nie wiem czy się śmiać czy płakać.
http://stanoss.nserwer.pl/galeria/ga...beero14/11.gif
__________________
Pamiętam, że tego czerwcowego dnia obudził mnie mój własny krzyk. Serce łomotało mi tak, jakby dusza chciała wyrwać się z piersi i uciec schodami w dół. Tata przybiegł natychmiast i wystraszony, przytulił mnie do siebie, usiłując uspokoić.
- Nie mogę przypomnieć sobie jej twarzy.
coldold jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2010-06-17, 13:13   #3462
madziula3101
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-06
Wiadomości: 11
Dot.: Naturalna pielęgnacja skóry dla fanek minerałów i nie tylko...

Hej dziewuszki jeśli chodzi o opalanie to filtry są niezbędne uczę się w kierunku kosmetyki i na zajęciach było powiedziane wyraznie : opalamy się z filtrem wszystko zależy od koloru cery wiadomo, że osoby które mają jasną karnację potrzebują filtry nawet 50 bo ich skóra jest wrażliwa na światło słoneczne kto ma ciemniejszą karnację może używać filtrów 25-30 wiadome jest to, że nie opalimy się tak szybko jakbyśmy leżeli w upale w mielnie posmarowane oliwką ale bardziej bezpieczne zasady opalania: od 10 do 15 nie można opalać się bez filtrów obowiązkowo pić dużą ilość płynów i nie zapomnijcie ubrać czegość na głowe opalajcię się z głową jest tyyyyle chorób skóry że wam się to w głowie nie mieści ja już sie naoglądałam na dermatologii:P pozdrawiam
madziula3101 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-06-17, 13:22   #3463
grazkako
Zadomowienie
 
Avatar grazkako
 
Zarejestrowany: 2010-01
Lokalizacja: dolnośląskie
Wiadomości: 1 178
Dot.: Naturalna pielęgnacja skóry dla fanek minerałów i nie tylko...

Cytat:
Napisane przez coldold Pokaż wiadomość
Szukając info na temat korundu znalazłam aukcję na Allegro, z takim oto zachęcającym zdjęciem przed i po. Nie wiem czy się śmiać czy płakać.
http://stanoss.nserwer.pl/galeria/ga...beero14/11.gif
ojej szkoda mi tej kobiety. Tak przeraźliwie , z tak wielkim wysilkiem widocznym w oczach marszczy się na zdjęciu "przed" .
__________________
grazkako jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-06-17, 13:40   #3464
asix86
Wtajemniczenie
 
Avatar asix86
 
Zarejestrowany: 2008-04
Wiadomości: 2 101
Dot.: Naturalna pielęgnacja skóry dla fanek minerałów i nie tylko...

Cytat:
Napisane przez coldold Pokaż wiadomość
Miałam mineralny z Avene i byłam załamana. Takiej tragedii nie robi chyba żaden inny filtr.
Był w kolorze świńskiego różu, zostawiał lepką warstwę na skórze przez cały dzień. Czuć było, że się go ma, i nie było to przyjemne uczucie, a minerały koszmarnie się na nim mazały. NIGDY WIĘCEJ!
Miałam dokładnie ten.
Cytat:
Napisane przez Myszi Pokaż wiadomość
Mam podobne doswiadczenia z tym filtrem
Kolor rzeczywiscie tragiczny
i chocbym nie wiem na jak dlugo zostawila go do wchloniecia,
to on sie nie wchlania,
siedzi taki rozowo-bialy, lepki na buzi...
ze mineraly mozna nalozyc w postaci pieknych plackow
Dzięki dziewczyny, mam 3 próbki tego mineralnego i wypróbuję
a ten krem Avene SPF 30 wydaje mi się dość treściwy i pozostawia błysk, ciekawe czy spf 50+ będzie taki sam, czy treściwszy. Mam też próbkę Avene emulsja spf50+ ale mam po niej uczucie ściągnięcia cery, czy lepiej kupić krem czy użyć swojego kremu i na to emulsję

Jeszcze mam pytanie, czy któraś z Was może porównać krem Avene z parabenami i bez (ta nowa wersja z tego roku)
Cytat:
Napisane przez coldold Pokaż wiadomość
Szukając info na temat korundu znalazłam aukcję na Allegro, z takim oto zachęcającym zdjęciem przed i po. Nie wiem czy się śmiać czy płakać.
http://stanoss.nserwer.pl/galeria/ga...beero14/11.gif
hahaha...
__________________

Edytowane przez asix86
Czas edycji: 2010-06-17 o 13:42
asix86 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-06-17, 16:33   #3465
martusienka
Wtajemniczenie
 
Avatar martusienka
 
Zarejestrowany: 2006-03
Lokalizacja: Manchester
Wiadomości: 2 125
Dot.: Naturalna pielęgnacja skóry dla fanek minerałów i nie tylko...

Cytat:
Napisane przez coldold Pokaż wiadomość
Szukając info na temat korundu znalazłam aukcję na Allegro, z takim oto zachęcającym zdjęciem przed i po. Nie wiem czy się śmiać czy płakać.
http://stanoss.nserwer.pl/galeria/ga...beero14/11.gif
Dobre
__________________
martusienka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-06-17, 16:38   #3466
enaiv
Zakorzenienie
 
Avatar enaiv
 
Zarejestrowany: 2005-05
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 4 666
Dot.: Naturalna pielęgnacja skóry dla fanek minerałów i nie tylko...

Cytat:
Napisane przez coldold Pokaż wiadomość
Szukając info na temat korundu znalazłam aukcję na Allegro, z takim oto zachęcającym zdjęciem przed i po. Nie wiem czy się śmiać czy płakać.
http://stanoss.nserwer.pl/galeria/ga...beero14/11.gif
hehehehe
enaiv jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-06-17, 19:07   #3467
PanzerKitty
Wtajemniczenie
 
Avatar PanzerKitty
 
Zarejestrowany: 2008-11
Wiadomości: 2 324
Dot.: Naturalna pielęgnacja skóry dla fanek minerałów i nie tylko...

Cytat:
Napisane przez coldold Pokaż wiadomość
Szukając info na temat korundu znalazłam aukcję na Allegro, z takim oto zachęcającym zdjęciem przed i po. Nie wiem czy się śmiać czy płakać.
http://stanoss.nserwer.pl/galeria/ga...beero14/11.gif

Łaaaaaaaahahhahahaha aż się zakrztusiłam kawą
__________________
“Ten, kto przeniósł górę, zaczął od małych kamyków.”



PanzerKitty jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-06-18, 05:21   #3468
Anetuniaa
Wtajemniczenie
 
Avatar Anetuniaa
 
Zarejestrowany: 2008-03
Lokalizacja: Lublin
Wiadomości: 2 514
Dot.: Naturalna pielęgnacja skóry dla fanek minerałów i nie tylko...

Cytat:
Napisane przez coldold Pokaż wiadomość
Szukając info na temat korundu znalazłam aukcję na Allegro, z takim oto zachęcającym zdjęciem przed i po. Nie wiem czy się śmiać czy płakać.
http://stanoss.nserwer.pl/galeria/ga...beero14/11.gif
Poszaleli z tym zdjęciem po. Ale w sumie zobaczcie dobry ten korund, jak po użyciu pani mogła przestać się marszczyć, myśmy wszystkie głupie myślały że to na cerę a tu proszę okazało się że to rozkurczowe dla mięśni więc brać i najpóźniej przy @ się przyda

A tak poza tym i na poważnie nie mogę się doczekać kiedy mi pielęgnacja z Joppy przyjdzie ale widziałam że ostatnio na wspólnych b. szybko dziewczynom przychodziła więc mam nadzieję że mi też błyskawicą
__________________
astrominikleopatopeteczer ekiewiczanki
Anetuniaa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-06-18, 08:44   #3469
PanzerKitty
Wtajemniczenie
 
Avatar PanzerKitty
 
Zarejestrowany: 2008-11
Wiadomości: 2 324
Dot.: Naturalna pielęgnacja skóry dla fanek minerałów i nie tylko...

Dziewczyny po co Korund ja kupiłam peeling ze skały wulkanicznej, mieszam odrobinę dosłownie ( bo to ostre) z żelem do mycia twarzy i masuje skórę , działa jak mikro dermabrazja
__________________
“Ten, kto przeniósł górę, zaczął od małych kamyków.”



PanzerKitty jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2010-06-18, 16:16   #3470
Julianka_7oo7
Zadomowienie
 
Avatar Julianka_7oo7
 
Zarejestrowany: 2009-09
Wiadomości: 1 297
Dot.: Naturalna pielęgnacja skóry dla fanek minerałów i nie tylko...

Dziewczyny jakie znacie kosmetyczne zastosowanie krzemionki? Zauważyłam ze moja cera bardzo sie polubiła z krzemionką, generalnie mam ją w ok.20% w primerze i jest w 100% w moim finiszerze z AwGM. Szperam teraz w necie i co widze, krzemionka jest maseczkach, kremach przeciwzmarszczkowych, oczyszcza, wygladza... itp. Stosowałyscie ją w taki sposób? Myslicie że mogę dodać ją np. do mojego serum na dzień? Albo zrobic sobie spokojnie maseczkę z nią? Macie jakies sprawdzone przepisy na krzemionkowe cuda?
Julianka_7oo7 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-06-18, 19:00   #3471
EmilaDz78
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2009-11
Lokalizacja: Łódz
Wiadomości: 1 375
Dot.: Naturalna pielęgnacja skóry dla fanek minerałów i nie tylko...

Cytat:
Napisane przez coldold Pokaż wiadomość
Szukając info na temat korundu znalazłam aukcję na Allegro, z takim oto zachęcającym zdjęciem przed i po. Nie wiem czy się śmiać czy płakać.
http://stanoss.nserwer.pl/galeria/ga...beero14/11.gif


---------- Dopisano o 20:00 ---------- Poprzedni post napisano o 19:58 ----------

Cytat:
Napisane przez Julianka_7oo7 Pokaż wiadomość
Dziewczyny jakie znacie kosmetyczne zastosowanie krzemionki? Zauważyłam ze moja cera bardzo sie polubiła z krzemionką, generalnie mam ją w ok.20% w primerze i jest w 100% w moim finiszerze z AwGM. Szperam teraz w necie i co widze, krzemionka jest maseczkach, kremach przeciwzmarszczkowych, oczyszcza, wygladza... itp. Stosowałyscie ją w taki sposób? Myslicie że mogę dodać ją np. do mojego serum na dzień? Albo zrobic sobie spokojnie maseczkę z nią? Macie jakies sprawdzone przepisy na krzemionkowe cuda?
Moja cera początkowo pokochała krzemionkę ale po ok.3 tyg spowodowała u mnie straszny przesusz mimo tłustej skóry
EmilaDz78 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-06-18, 19:52   #3472
aaniutek
Rozeznanie
 
Avatar aaniutek
 
Zarejestrowany: 2009-03
Lokalizacja: Brv / Wawa
Wiadomości: 597
GG do aaniutek
Dot.: Naturalna pielęgnacja skóry dla fanek minerałów i nie tylko...

Mam korund, zakupiony w ZSK. Trzeba umieć się z nim obchodzić. Jakiś czas temu "poszalałam" lekko i efektem były małe ranki a potem strupki. Masakra.
Przy mądrym stosowaniu, buzia jak aksamit, wygładza!!!
Mieszam odrobinę z mleczkiem nagietkowym Ziajki.
__________________





aaniutek jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-06-19, 07:24   #3473
Charlotte95
Wtajemniczenie
 
Avatar Charlotte95
 
Zarejestrowany: 2010-01
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 2 206
Dot.: Naturalna pielęgnacja skóry dla fanek minerałów i nie tylko...

Cytat:
Napisane przez coldold Pokaż wiadomość
Szukając info na temat korundu znalazłam aukcję na Allegro, z takim oto zachęcającym zdjęciem przed i po. Nie wiem czy się śmiać czy płakać.
http://stanoss.nserwer.pl/galeria/ga...beero14/11.gif
no nie
Charlotte95 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-06-21, 18:30   #3474
Anecka
Zakorzenienie
 
Avatar Anecka
 
Zarejestrowany: 2006-08
Lokalizacja: UB8
Wiadomości: 8 712
Dot.: Naturalna pielęgnacja skóry dla fanek minerałów i nie tylko...

Dziewczyny, ja po ratunek.. Poniewaz Ziaja SPA micel zaczal mnie zle domywac, kupilam jeszcze Under 20 jakis zel oczyszczajacy. Oczyszcza ok, ale strasznie mam wysuszona twarz. Patrzylam na sklad, nie jest zly ale jednak ma Sodium LS cos tam..

No i teraz porada o cos nawilzajacego. Do 20zł ew. 30. Myslalam zeby kupic krem z Lure BeaUTY ale droga wysylka jest. Moze sa jakies firmy z tansza wysylka? i szybka dostawa? ew. cos polskiego na nawilzenie?

Z braku laku zastosowalam krem jakis rumiankowy dla dzieci co stal u mnie na polce, ale mnie zapchal.

Zapychaja mnie: parafinum liquidum, maslo shea, caprylic tg, (gliceryny wole unikac). Chcialabym tez uniknac parabenow. JESTEM W CIAZY wiec kwasow nie moge stosowac (szkoda, bo kwas mlekowy mnie nawilzal tam z czyms..), mam cere taka mieszana, tlusci sie troszke, problemowa.

Pls, HELP
__________________
28.05 - dokument do odbioru

Aneckowo

metal gora - 06.02.2012
metal dol - 12.06.2012

Edytowane przez Anecka
Czas edycji: 2010-06-21 o 18:31
Anecka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-06-21, 18:47   #3475
EmilaDz78
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2009-11
Lokalizacja: Łódz
Wiadomości: 1 375
Dot.: Naturalna pielęgnacja skóry dla fanek minerałów i nie tylko...

Cytat:
Napisane przez madziula3101 Pokaż wiadomość
Hej dziewuszki jeśli chodzi o opalanie to filtry są niezbędne uczę się w kierunku kosmetyki i na zajęciach było powiedziane wyraznie : opalamy się z filtrem wszystko zależy od koloru cery wiadomo, że osoby które mają jasną karnację potrzebują filtry nawet 50 bo ich skóra jest wrażliwa na światło słoneczne kto ma ciemniejszą karnację może używać filtrów 25-30 wiadome jest to, że nie opalimy się tak szybko jakbyśmy leżeli w upale w mielnie posmarowane oliwką ale bardziej bezpieczne zasady opalania: od 10 do 15 nie można opalać się bez filtrów obowiązkowo pić dużą ilość płynów i nie zapomnijcie ubrać czegość na głowe opalajcię się z głową jest tyyyyle chorób skóry że wam się to w głowie nie mieści ja już sie naoglądałam na dermatologii:P pozdrawiam
Ja od ok.10 lat używam blokerów LPR i Avene,znajomi czasem sie ze mnie śmiali a pózniej pożyczali filtry odemnie ale dopiero jak im uczulenie wyskakiwało,dla mnie to głupota smażyć sie na słońcu a po kilku tygodniach zamiast pięknej opalenizny mamy suchą ,postarzałą skóre.Każdy wie jak wyglądaja TANOREKTYCZKI.

Cytat:
Napisane przez Anecka Pokaż wiadomość
Dziewczyny, ja po ratunek.. Poniewaz Ziaja SPA micel zaczal mnie zle domywac, kupilam jeszcze Under 20 jakis zel oczyszczajacy. Oczyszcza ok, ale strasznie mam wysuszona twarz. Patrzylam na sklad, nie jest zly ale jednak ma Sodium LS cos tam..

No i teraz porada o cos nawilzajacego. Do 20zł ew. 30. Myslalam zeby kupic krem z Lure BeaUTY ale droga wysylka jest. Moze sa jakies firmy z tansza wysylka? i szybka dostawa? ew. cos polskiego na nawilzenie?

Z braku laku zastosowalam krem jakis rumiankowy dla dzieci co stal u mnie na polce, ale mnie zapchal.

Zapychaja mnie: parafinum liquidum, maslo shea, caprylic tg, (gliceryny wole unikac). Chcialabym tez uniknac parabenow. JESTEM W CIAZY wiec kwasow nie moge stosowac (szkoda, bo kwas mlekowy mnie nawilzal tam z czyms..), mam cere taka mieszana, tlusci sie troszke, problemowa.

Pls, HELP
A TEN lub TEN by Tobie odpowiadał?
Jezeli tak to dawaj PW z adresem to ci podeslę mam nowe sample.
Fajny jest Green Tea i coś tam ale mam tylko ,pół sampla i go katuje.
Uwielbiam kobietki z brzuszkami
EmilaDz78 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-06-21, 18:54   #3476
Anecka
Zakorzenienie
 
Avatar Anecka
 
Zarejestrowany: 2006-08
Lokalizacja: UB8
Wiadomości: 8 712
Dot.: Naturalna pielęgnacja skóry dla fanek minerałów i nie tylko...

emulsifying wax (plant source) - wosk? , vegetable stearic acid, alpha lipoic acid - nie wiem czy to mi nie zaszkodzi? w sensie dziecku. Jesli to by nie zaszkodzilo to pewnie warto sprobowac, ale musze poszukac info o tych skladnikach Dzieki Emila za "oferte"

Wlasnie znalazlam u siebie to czemu LB juz nie produkuje, a szkoda..
Baby Magic Type lotion


Sklad: destilled water, macadamia oil, avocado oil, apricot kernel oil, vegetable glycerin, emulsyfying wax , fragrance oil, vit. e, cosmetic coloring.

Posmarowalam sie bo po prostu skora mi plastkami malymi odpada od tego Under 20 (przed chwila sprawdzilam sklad, ma SLS a dalej za nim Panthenol ..

edit:
No evidence suggests whether or not alpha-lipoic acid is safe for women who are pregnant or breastfeeding, so such women should not take alpha-lipoic acid.

Niby nie przyjmowac, wiec pewnie nie smarowac sie z takim skladnikiem..
__________________
28.05 - dokument do odbioru

Aneckowo

metal gora - 06.02.2012
metal dol - 12.06.2012

Edytowane przez Anecka
Czas edycji: 2010-06-21 o 19:06
Anecka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-06-21, 19:29   #3477
Hanneke
Rozeznanie
 
Avatar Hanneke
 
Zarejestrowany: 2006-03
Wiadomości: 956
GG do Hanneke
Dot.: Naturalna pielęgnacja skóry dla fanek minerałów i nie tylko...

Anecko, Emulsyfing Wax to bardzo fajny emulgator, zobacz sobie na mazidłach.


A kwasu alfa liponowego z tego co wiem nie można w ciąży ani zażywać ani stosować na skórę, podobno ma za silne działanie ten antyoksydant, gdzieś kiedyś to czytałam, ale nie pamiętam gdzie.
__________________
65

250
Hanneke jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-06-21, 19:32   #3478
kmb1
Zakorzenienie
 
Avatar kmb1
 
Zarejestrowany: 2009-08
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 5 417
Dot.: Naturalna pielęgnacja skóry dla fanek minerałów i nie tylko...

Mam takie pytanie dot.kwasu migdałowego- czy jeśli chcę zrobić sobie mocniejsze stężenie ( tak koło 20% ) to na ile powinnam je położyć (skóra trądzikowa,sucha) , i czy później powinnam posmarować się czymś poza kremem nawilżającym (do niektórych 'kupnych' kwasów dodawany jest neutralizator,na jakiej zasadzie on działa i czy jest potrzebny)? Pytam,ponieważ czytałam o tym,że dziewczyny robią sobie same mocniejsze stężenia tego kwasu.
Codziennie używam toniku na tym kwasie 10% robionego samodzielnie .
Jakby już to pytanie padło to proszę nie krzyczcie,bo już szukałam, w razie czego przekopię wątek jeszcze. ;]
__________________
Kasia


WYMIANA

WISHLISTA


jest : 75kg ---razem z Ewą Chodakowską--- będzie : 55kg
kmb1 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-06-21, 19:43   #3479
coldold
Zakorzenienie
 
Avatar coldold
 
Zarejestrowany: 2007-01
Lokalizacja: W pokoiku, samotnie, przy zielonej herbatce...
Wiadomości: 8 393
Dot.: Naturalna pielęgnacja skóry dla fanek minerałów i nie tylko...

Cytat:
Napisane przez kmb1 Pokaż wiadomość
Mam takie pytanie dot.kwasu migdałowego- czy jeśli chcę zrobić sobie mocniejsze stężenie ( tak koło 20% ) to na ile powinnam je położyć (skóra trądzikowa,sucha) , i czy później powinnam posmarować się czymś poza kremem nawilżającym (do niektórych 'kupnych' kwasów dodawany jest neutralizator,na jakiej zasadzie on działa i czy jest potrzebny)? Pytam,ponieważ czytałam o tym,że dziewczyny robią sobie same mocniejsze stężenia tego kwasu.
Codziennie używam toniku na tym kwasie 10% robionego samodzielnie .
Jakby już to pytanie padło to proszę nie krzyczcie,bo już szukałam, w razie czego przekopię wątek jeszcze. ;]
A ja Cię odeślę tu, bo tu jest wszystko o co pytasz i jeszcze więcej, miłej lektury
https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=197242
__________________
Pamiętam, że tego czerwcowego dnia obudził mnie mój własny krzyk. Serce łomotało mi tak, jakby dusza chciała wyrwać się z piersi i uciec schodami w dół. Tata przybiegł natychmiast i wystraszony, przytulił mnie do siebie, usiłując uspokoić.
- Nie mogę przypomnieć sobie jej twarzy.
coldold jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-06-21, 19:55   #3480
Alsilatiel
Raczkowanie
 
Avatar Alsilatiel
 
Zarejestrowany: 2010-05
Lokalizacja: Republika Zielonego Przylądka
Wiadomości: 97
Dot.: Naturalna pielęgnacja skóry dla fanek minerałów i nie tylko...

Anecka- dobre opinie czytałam o przeciwzmarszkowym mleczku przeciwsłonecznym do twarzy Lavery z filtrem 15. Filtr jest nieduży ale skład obiecujący i ponoć nawilżenie też (nie wiem, nie próbowałam, zamierzam kupić dopiero). http://www.lavera.com.pl/p171-przeci...zne.spf.15.htm
Na pewno jest bezpieczne dla kobiet w ciąży i pomyślałam, że ochrona przeciwsłoneczna i nawilżenie w jednym Ale dopiero je przetestuję więc może znajdziesz coś bardziej sprawdzonego.
__________________
"Kiedyś Grace Budd powiedziała mi:
-Nie ma nic piękniejszego niż przestrzeń.
A było to w jednej z małych, brudnych, ciemnych stacji metra w Nowym Jorku.Chodziło jej o przestrzeń nie tę, która nas otaczała, ale tę, która dawała się pomyśleć, dawała się stworzyć mocą wyobraźni."

Ryszard Kapuściński

Alsilatiel jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Kosmetyki mineralne


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 16:56.