Pielęgnacja loków, loczków i fal - wszystkie części - niech się kręcą! - Strona 841 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Pielęgnacja włosów i fryzury > Włosy kręcone: pielęgnacja, fryzury, inspiracje

Notka

Włosy kręcone: pielęgnacja, fryzury, inspiracje Forum dla osób z kręconymi włosami. Rozmawiamy o stylizacji i pielęgnacji loków. Wejdź, podziel się doświadczeniem, zadaj pytanie.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2010-10-02, 16:40   #25201
LadyMadalena
Wtajemniczenie
 
Avatar LadyMadalena
 
Zarejestrowany: 2006-01
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 2 145
Dot.: Pielęgnacja naturalnych loków, loczków, fal - cz. V

Cytat:
Napisane przez wrily_curly Pokaż wiadomość
powiem wam, że się chyba uzależnię od tego szamponu Sanosan (https://wizaz.pl/forum/showpost.php?...postcount=1107 analiza junamaatt )
Oj, zazdroszczę Ci go już
Cytat:
Napisane przez wrily_curly Pokaż wiadomość
Muszę się nimi zająć bo chyba faktycznie przefarbuję się na rudo, ale może powinnam się henną zainteresować bardziej? W sumie to by była dobra okazja żeby przejść na bardziej naturalną koloryzację ale trochę się boję bo pewnie musiałabym rozjaśnić lub kąpiel rozjaśniającą robić, nie będę chodziła 4 miesiące bez farbowania żeby mi się farba sama wypłukała, boję się jakby to wyglądało Może któraś z Was rozjaśniała a potem kładła hennę lub ma inne związane z tym refleksje? Będę wdzięczna Póki co, muszę włosy karmić ile wlezie żeby je przygotować do ew. rewolucji.
A teraz lecę robić torcika
Ja farbowałam henną na rozjaśniane włosy, najpierw była joanna płomienna iskra a po 1,5 miesiąca henna. Wyszło bardzo intensywnie, po paru dniach trochę ściemniało i trzyma się równo do tej pory(już 4 tygodnie). Odrostów też jakoś nie widać. Przy hennie jest tak jakby łagodne przejście pomiędzy nimi a farbowaną częścią włosów, oczywiście między odrostami pokrytymi henną a odrostami z naturalnym kolorem. Te włosy po joannie jednak się trochę odznaczają ale w sumie wygląda to zdecydowanie ładniej niż odrosty przy "chemicznej" farbie. Do tego na zachętę dodam, że u mnie objawiło się lepszym skrętem ale również lekkim wysuszeniem, z którym poradziłam sobie oliwą z oliwek zmywaną odżywką
Namieszałam trochę Mam nadzieję, że zrozumiesz co autor miał na myśli
__________________
Stosuję bardziej lub mniej pokracznie zasady CG od 22.07.10r

Moja fragrantica

Edytowane przez LadyMadalena
Czas edycji: 2010-10-02 o 16:44
LadyMadalena jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-10-02, 17:41   #25202
insanecurls
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-09
Wiadomości: 234
Dot.: Pielęgnacja naturalnych loków, loczków, fal - cz. V

Midnight Poison kocham twoje włosy!! co robisz że są takie zbite i grube?
__________________

insanecurls jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-10-02, 17:48   #25203
polelavendove
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2007-08
Wiadomości: 2 208
Dot.: Pielęgnacja naturalnych loków, loczków, fal - cz. V

Cytat:
Napisane przez jumaatt Pokaż wiadomość
A mnie coś nie pasuje z tym składem
Lavenda pisała o budyniowatej konsystencji, w jaki sposób ekstrakt miałby przerobić oliwę na budyń? Poza tym jakim cudem pantenol został połączony z oliwą bez emulgatora? Moim zdaniem nie napisali całego składu
No wlaśnie mnie też to zastanowiło jak to zemulgowało do takiej postaci.
Zdziwiło mnie,że do tej pory odżywki "przedmyciowe" były ciężkie,dość maziste a ta ma zupełnie inną konsystencję.
Pewnie Agison ma rację,dziady nie piszą wszystkiego...
polelavendove jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-10-02, 17:59   #25204
MidnightPoison
Raczkowanie
 
Avatar MidnightPoison
 
Zarejestrowany: 2009-11
Wiadomości: 189
Dot.: Pielęgnacja naturalnych loków, loczków, fal - cz. V

Dzięki za komplementy
Co do grubości rulonów jak to któraś wyżej nazwała to ja musze docisnąć pasmo do pasma i ono się samo tak zakręci. Inaczej mam drobne loki. Wyjątek to włosy pod pod spodem bo one same mi się kręcą w takie rulony, nie wiem czemu może są mniej zniszczone.
__________________
"Praca nad samym sobą jest najtrudniejsza i najbardziej żmudna."

Pasmo pamięci:
(23.05.10 - 14cm)
(26.09.10 - 20 cm)

MidnightPoison jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-10-02, 20:35   #25205
*Basia*
Mod-Śnieżynka
 
Avatar *Basia*
 
Zarejestrowany: 2005-05
Wiadomości: 3 364
Dot.: Pielęgnacja naturalnych loków, loczków, fal - cz. V

Znalazłam ręcznik dr bacty za 39 zł (przesyłka 7,50). Wymiary 40x90. Zamawiać?

Rybiorko Ty chyba używasz ręcznika dr Bacty. Ten ręcznik jest gładki i chyba będzie lepszy od takiego z pętelkami?
__________________


Edytowane przez *Basia*
Czas edycji: 2010-10-02 o 20:37
*Basia* jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-10-02, 21:12   #25206
i_lonka
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-04
Lokalizacja: nie ta bajka
Wiadomości: 331
Dot.: Pielęgnacja naturalnych loków, loczków, fal - cz. V

Cytat:
Napisane przez danusiaes Pokaż wiadomość

i_lonka wielkie dzięki, miałaś absolutną rację-2 mycie tylko z Joanną Naturiąbs i moje włosy zaczęły być właściwe
Strasznie cieszę się, że mogłam Ci jakoś pomóc. Pozdrowienia dla loków.
__________________

7.07.10
- CG
14.07.10 - bez prostowania
13.09.10 - pokrzywa


i_lonka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-10-02, 23:50   #25207
Rybiorek
Zakorzenienie
 
Avatar Rybiorek
 
Zarejestrowany: 2010-01
Lokalizacja: Częstochowa
Wiadomości: 7 537
Dot.: Pielęgnacja naturalnych loków, loczków, fal - cz. V

Zanim sobie poczytam co napisalyscie dzisiaj to tylko chcialam wyjasnic ze artykul wstawie jutro bo dzisiaj zaspalo mi sie, planowalam przepisanie notatek na kompie rano bo potem to juz szykowanie party urodzinowego dla meza ale niestety wstalam za pozno i czasu nie bylo

najlepsze ze kolezanka ktorej nie widzialam 10 miesiecy jak mnie zobaczyla to zdziwiona powiedziala 'ale masz baranka' (przed CG mialam zawsze szope frizowa) w trakcie party chciala wiedziec jakie walki uzylam, po wyjasnieniu ze to naturalne, wynik odpowiedniej pielegnacji zazadala wyjasnien, ona sama ma luzne loko-fale, ja zaczelam CG po tym jak ja ostatnio widzialam wiec nie mialysmy okazji tego tematu ruszac, skonczylo sie ze zniknelysmy na godzine w mojej lazience ale wiecie, godzina to malo, ona powiedziala ze generalnie jest zadowolona z wlosow (ma rowne do ramion) ale czasami one robia co chca, powiedzialam na to 'witaj w klubie', po godzinie wyjasnien stwierdzila ze mam jej napisac co kupic i jak stosowac, trudna sprawa bo ona ma inny skret, wlosy koloru ciemnego zlota, jako ze nasi mezczyzni zaczeli sie niecierpliwic musialysmy zakonczyc wlosowa konwersacje ale juz sobie ustalilysmy ze sie spotkamy zebym jej zrobila pelny kurs swiadomej pielegnacji lokow, na zakonczenie dalam jej troche Curl Junkie - odzywke do mycia Daily Fix, odzywke Hibiscus&Banana, curl fix, smoothing, szampon bez sls z Kinky Curly, i krem Madagaskar Vanilla, no i teraz czekam na relacje, jej narzeczony jak zobaczyl siatke z kosmetykami to sie za glowe zlapal, moj maz sie ucieszyl bo stwierdzil ze miejsca nam w szafie przybylo.

Pod koniec party kolezanka stwierdzila ze obcielaby sie tak jak ja (?????) ale ze jej wlosy sa nieprzewidywalne i raz sie kreca a raz nie to narazie sie jeszcze nie zdecydowala, gdyby wiedziala ze zawsze beda loki jak u mnie to bez niczego, rzecz jasna jej narzeczony zaczal prostestowac ze sie nie zgadza, wczesniej moj mazlonek glosno powiedzial ze tez nie przepada za krotkoscia moich lokow i obwiescil ze mam fryz na kalafiora, kolezanka sie usmiala ale powiedziala ze marzy jej sie kalafiorowa fryzura

wiec sumujac - nie jest zle, powiedzialabym ze nawet jest fajnie

---------- Dopisano o 23:50 ---------- Poprzedni post napisano o 23:37 ----------

Cytat:
Napisane przez *Basia* Pokaż wiadomość
Znalazłam ręcznik dr bacty za 39 zł (przesyłka 7,50). Wymiary 40x90. Zamawiać?

Rybiorko Ty chyba używasz ręcznika dr Bacty. Ten ręcznik jest gładki i chyba będzie lepszy od takiego z pętelkami?
Niestety Basiu ale ja mam curl-ease towel, o ten

Wykonany z gladkiej bawelny. Lubie go i po krotkiej przerwie gdy uzywalam rekawic znow do niego wrocilam, jak odcisne wode rekami to nakladam go zawijajac w turban, recznik zbiera pozostala wode, czas trzymania recznika wplywa potem na dlugosc suszenia

co do petelek to rekawice sa zrobione z takiej mikrofibry ze petelki sa ale jakos to w niczym nie przeszkadzalo. Wrocilam do recznika bo od 1,5 tygodnia nie potrzebuje dodatkowo wydobywac skretu poprzez ugniatanie, sa skrecone fajnie juz po odcisnieciu wody rekami
__________________
Fotograf wizerunkowy/biznesowy, portretowy i ślubny
Miłośniczka psiaków, kawy i naleśników
Moja praca i pasja
Blog fotografa
Poza pracą fotografa

Edytowane przez Rybiorek
Czas edycji: 2010-10-03 o 01:11
Rybiorek jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2010-10-03, 09:53   #25208
syrenka
Wtajemniczenie
 
Avatar syrenka
 
Zarejestrowany: 2006-01
Wiadomości: 2 907
Dot.: Pielęgnacja naturalnych loków, loczków, fal - cz. V

Cytat:
Napisane przez Rybiorek Pokaż wiadomość

ja wstawie jutro wieczorem, mam na brudno w notesie , dostalam takiej weny ze pisalam w autobusie jak wracalam z pracy, wydrukowalam sobie tlumaczenie zeby miec naukowe rzeczy pod reka i sobie pisalam, fatalnie sie pisze w jadacym busie, tego co napisalam nikt nie dalby rady odczytac, naprawde wyszlo gryzmolowato ale wazne ze ja moge odczytac, no nie wiem na ile Wam sie spodoba moja wersja bo sie mnie chochlik zlapal popoludniu, przeczytacie to powiecie, musze to tylko przepisac na kompie
czekamy na efekt twojej twórczości


Cytat:
Napisane przez i_lonka Pokaż wiadomość
Syrenko, czytałam Twojego posta na nowym wątku, tytuł wątku i treść posta bardzo mi się podobają .
Cieszę się, że te artykuły zostaną wzbogacone o doświadczenia kręconowłosych i własne refleksje.
cieszę się, że ci się podoba

Cytat:
Napisane przez kropcia007 Pokaż wiadomość
Dziewczyny może przeniesiemy (tzn Pani moderator czy może przenieść ) te wszystkie posty o blogu, prawie itd na plotkowy??
ja już się przenoszę


Cytat:
Napisane przez Volyova Pokaż wiadomość

Czy można w uproszczeniu powiedzieć, że w niskiej wilgotności dobrze będą się spisywać jako nawilżacze oleje wnikające do włosa (kokosowy, oliwa z oliwek, awokado)?
na zimę są polecane substancje, które nie pozwolą wodzie uciec z włosa; oleje, które wnikają kładzione na włos w celu ochronnym nie wpisują się idealnie w to zalecenie.

w kontekście substancji dobrych na zimę mamy składniki, które
1. nawilżą, ale nie są humektantami
2. zatrzymają wodę wewnątrz włosa poprzez utworzenie filmu, który tę wodę zatrzyma;

Co do 1. - może to być kokos i inne oleje wnikające
Ale co do 2 lepsze byłyby oleje niewnikające lub parafina, silikony itd.

Swoją drogą, twój cytat i kwestia nawilżaczy też nie dawała mi spokoju

Oleje wnikające też mogłyby spełnić się w obu tych rolach, ale po jakimś czasie ich funkcja zatrzymująca wodę będzie słabnąć, bo zaczną wnikać;

Z tym, że czy mówimy tu o o kokosie jako samodzielnym oleju czy odżywce z olejami (np. wnikającymi)?
Odżywki zazwyczaj zawierają też inne emolienty, więc ich funkcje nie opierają się tylko na jednym oleju.
Olejem solo lepiej nie próbować zatrzymywać ucieczki wody z włosa, bo całych włosów olejem nie pokryjemy (gdy gdzieś wychodzimy)

Czyli na zimę będą się wpisywać oleje wnikające jako nawilżacze. Można je wspomóc czymś co utworzy bardziej stabilną warstwę zapobiegającą ucieczce wody z włosa.

Cytat:
Na lato wg tego samego artykuły polecane są anty-humektanty.
Czy w takim razie na dni wysokiej wilgotności lepsze są oleje, zostające na włosie (nie przenikające), bo tworzą na włosie barierę dla wody z zewn.?
Właśnie doczytałam, że w artykule na NC olej kokosowy, palmowy, oliwa i masło shea zostały zaliczone do anty-humektantów nieźle mnie już skołowali
tu chodzi o moc danego anty-humektanta;
parafina będzie silniejszym i bardziej długotrwałym anty-humektantem, bo nie wniknie jak kokos i będzie dłużej chronić włosy przez nabraniem wody.
Ale oleje wnikające też się nadadzą, tworzą barierę, ale po jakimś czasie będzie ona słabnąć. Z tym, że ten czas to nie są minuty ale pewnie bardziej godziny.

Cytat:
Poza tym, chyba ktoś się przyznawał, że to zimą właśnie sięga po silikony, bo to taki trudny czas dla włosów.
to byłam ja
w zimie się u mnie sprawdzają mocno emolientowe odżywki; olejowo - silikonowo - parafinowe;
najlepszą dla mnie odżywką b/s była Ziaja zawierająca silikon i parafinę; ale nie mogę powiedzieć, że oleje w odżywce b/s by się u mnie nie sprawdziły, bo nie miałam takiej odżywki do dyspozycji. Naturia czy mrs Potters nie mają w składzie olejów, żeby porównać działanie olejów z silikonami.
W każdym razie oleje w odżywkach d/s były bardzo ok.

Cytat:
A proteiny - czy można powiedzieć, że te przenikające to nawilżacze, a te wielkocząsteczkowe to bardziej blokada dla wilgoci (choć oczywiście nie aż taka jak olej czy silikon)?
jeśli ktoś ma mało porowate zdrowe włosy, proteiny wnikające nie wnikną w takiej ilości jak wtedy gdy ktoś ma zniszczone i porowate włosy.
Poza tym, niektóre proteiny mogą i pozostawać na włosie (bo są za duże na wniknięcie) jak i być humektantami czyli przyciągać wodę; pewnie też w jakimś stopniu zatrzymają wodę na zewnątrz.

Jeszcze jedna kwestia mnie zastanawia; czy chodzi nam tylko o poziom wody wewnątrz włosa czy również na powierzchni włosa.
Np. zimą stosowałam olejowo-silikonowo-parafinową otulinkę na włosy, ale zdarzało mi się w trakcie dnia spryskać się psikadłem humektantowym z dobrym efektem.
Jeśli otulinka była dobrym filtem dla wody to woda zatrzymała się na zewnątrz włosa.

Trzeba również pamiętać, że te zasady to są ogólne wytyczne; trzeba samej opracować które, w jakich warunkach, w jakich ilościach, w jakiej kombinacji się sprawdzają.
syrenka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-10-03, 10:00   #25209
Paulinka675
Zakorzenienie
 
Avatar Paulinka675
 
Zarejestrowany: 2005-07
Lokalizacja: XXX
Wiadomości: 4 248
Dot.: Pielęgnacja naturalnych loków, loczków, fal - cz. V

które oleje wnikają do wnętrza włosa?
__________________
"Life is like a box of chocolates. You never know what you're gonna get."

2014 3
Anne Rice - Pandora

włosomaniaczka 11.2009

nic mnie bardziej nie drażni jak brak składów w KWC oraz na blogach kosmetycznych
Paulinka675 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-10-03, 10:07   #25210
MidnightPoison
Raczkowanie
 
Avatar MidnightPoison
 
Zarejestrowany: 2009-11
Wiadomości: 189
Dot.: Pielęgnacja naturalnych loków, loczków, fal - cz. V

Cytat:
Napisane przez Paulinka675 Pokaż wiadomość
które oleje wnikają do wnętrza włosa?
O ile się nie mylę to kokos i avocado.
__________________
"Praca nad samym sobą jest najtrudniejsza i najbardziej żmudna."

Pasmo pamięci:
(23.05.10 - 14cm)
(26.09.10 - 20 cm)

MidnightPoison jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-10-03, 10:43   #25211
malgosia86
Zadomowienie
 
Avatar malgosia86
 
Zarejestrowany: 2009-03
Wiadomości: 1 565
Dot.: Pielęgnacja naturalnych loków, loczków, fal - cz. V

Cytat:
Napisane przez MidnightPoison Pokaż wiadomość
O ile się nie mylę to kokos i avocado.
I jeszcze oliwa z oliwek

Nie pamiętam, czy juz o tym pisałyśmy, ale w KWC są już dwie nowe odzywki Isany:
http://www.wizaz.pl/kosmetyki/produk...ez-polysku.htm
http://www.wizaz.pl/kosmetyki/produk...jacych-sie.htm

I nawet mają dobre opinie
Sama bym się na którąś skusiła, gdyby nie q-87
Może jest jakaś z tej serii bez q czy pq
__________________
Mój blog - lista produktów zgodnych z CG

malgosia86 jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2010-10-03, 11:26   #25212
MidnightPoison
Raczkowanie
 
Avatar MidnightPoison
 
Zarejestrowany: 2009-11
Wiadomości: 189
Dot.: Pielęgnacja naturalnych loków, loczków, fal - cz. V

Kurcze, ja chyba się skuszę na tą isane bo taka tania jest.
A może się włosom spodoba.
Ale później bo i tak nakupowałam odżywek w tym tygodniu.
A chce zrobić zamówienie na mazidłach, tzn. keratyne, avocado i coś jeszcze dobiorę ale na tych dwóch rzeczach mi baardzo zależy.
Ide kokosować łeb, chyba z 2 czy 3 tygodnie tego nie robiłam, zobaczymy jak teraz włosy zareagują.
__________________
"Praca nad samym sobą jest najtrudniejsza i najbardziej żmudna."

Pasmo pamięci:
(23.05.10 - 14cm)
(26.09.10 - 20 cm)

MidnightPoison jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-10-03, 11:35   #25213
malgosia86
Zadomowienie
 
Avatar malgosia86
 
Zarejestrowany: 2009-03
Wiadomości: 1 565
Dot.: Pielęgnacja naturalnych loków, loczków, fal - cz. V

Cytat:
Napisane przez MidnightPoison Pokaż wiadomość
Kurcze, ja chyba się skuszę na tą isane bo taka tania jest.
A może się włosom spodoba.
Ale później bo i tak nakupowałam odżywek w tym tygodniu.
A chce zrobić zamówienie na mazidłach, tzn. keratyne, avocado i coś jeszcze dobiorę ale na tych dwóch rzeczach mi baardzo zależy.
Ide kokosować łeb, chyba z 2 czy 3 tygodnie tego nie robiłam, zobaczymy jak teraz włosy zareagują.
ile kosztuje olej z avocado na mazidłach?
Najtańszy jaki ja widziałam był na d o z . p l.

Ja dzisiaj planuje olej jojoba na skalp i naftę na włosy. Już od kilku dni się do tego zabieram, a im później od ostatniego olejowania, tym gorzej włosy mi reagują na mycie odzywką.
__________________
Mój blog - lista produktów zgodnych z CG

malgosia86 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-10-03, 11:49   #25214
MidnightPoison
Raczkowanie
 
Avatar MidnightPoison
 
Zarejestrowany: 2009-11
Wiadomości: 189
Dot.: Pielęgnacja naturalnych loków, loczków, fal - cz. V

Nie moge znaleźć na mazidłach awokado. Raczej nie wycofali, chyba jestem ślepcem..
Czy któraś z kręconych używała któregos z tych olejów? Bo jakoś mnie kuszą.
- olej z nasion bawełny
- olej ryżowy
- olej z pestek moreli
- olej z orzechów laskowych
- olej z orzecha włoskiego
__________________
"Praca nad samym sobą jest najtrudniejsza i najbardziej żmudna."

Pasmo pamięci:
(23.05.10 - 14cm)
(26.09.10 - 20 cm)

MidnightPoison jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-10-03, 11:49   #25215
caskada
Zakorzenienie
 
Avatar caskada
 
Zarejestrowany: 2010-03
Lokalizacja: BXL
Wiadomości: 9 124
Dot.: Pielęgnacja naturalnych loków, loczków, fal - cz. V

a czy olejek migdalowy tez wnika do wlosa?
__________________
dlugosc 74 /cel 80 cm
blond przyciemniony(7wn)
caskada jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-10-03, 11:58   #25216
MidnightPoison
Raczkowanie
 
Avatar MidnightPoison
 
Zarejestrowany: 2009-11
Wiadomości: 189
Dot.: Pielęgnacja naturalnych loków, loczków, fal - cz. V

Wydaje mi się że tylko avocado, oliwa i kokos mają na tyle małe cząsteczki by wniknąć..
__________________
"Praca nad samym sobą jest najtrudniejsza i najbardziej żmudna."

Pasmo pamięci:
(23.05.10 - 14cm)
(26.09.10 - 20 cm)

MidnightPoison jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-10-03, 12:25   #25217
insanecurls
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-09
Wiadomości: 234
Dot.: Pielęgnacja naturalnych loków, loczków, fal - cz. V

Dziewczyny ile mniej wiecej procent ekstraktu roślinnego czy owocowego powinno być w odżywce żeby wzmoniły włosy?
__________________

insanecurls jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-10-03, 12:34   #25218
malgosia86
Zadomowienie
 
Avatar malgosia86
 
Zarejestrowany: 2009-03
Wiadomości: 1 565
Dot.: Pielęgnacja naturalnych loków, loczków, fal - cz. V

Cytat:
Napisane przez MidnightPoison Pokaż wiadomość
Wydaje mi się że tylko avocado, oliwa i kokos mają na tyle małe cząsteczki by wniknąć..
Jesli jesteście angielskojęzyczne to warto przejrzeć np. te wpisy na blogu NH:
http://thenaturalhaven.blogspot.com/...to-use-is.html
http://thenaturalhaven.blogspot.com/...-micelles.html
http://thenaturalhaven.blogspot.com/...lmond-oil.html
http://thenaturalhaven.blogspot.com/...hair-oils.html
__________________
Mój blog - lista produktów zgodnych z CG

malgosia86 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-10-03, 12:56   #25219
12b24d2a455c078f5629813f5df538e108ef39c5_6556ae3ede293
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2010-02
Wiadomości: 9 850
Dot.: Pielęgnacja naturalnych loków, loczków, fal - cz. V

ale afera
ide Was kochane nadrabiac, strasznie duzo napisalyscie

---------- Dopisano o 13:56 ---------- Poprzedni post napisano o 13:50 ----------

Cytat:
Napisane przez polelavendove Pokaż wiadomość
Navo!
jeżeli tu jesteś to chcialam pięknie podziękować za miłe spotkanie w Amsterdamie
Niestety odkąd zobaczyłam Twoje loki moje życie stało się koszmarem,spać nie mogę i agresywna jestem dla otoczenia
jeszcze raz więc Ci powiem,że loki masz przepiękne,jakby żywcem wzięte z reklamy.Do tej pory nie widziałam tak fajnych loczków
...a jeżeli zaczną Ci wypadać włosy to znaczy,że to ja...
Pole, dziekuje rowniez za milo-ploteczkowe spotkanie
dziekuje za komplementy
mi sie bardzo podobaly Twoje wlosiska i ich dlugosc
ale chyba bede Cie musiala zaczac unikac z racji ochrony owlosienia (noo tego na glowie ma sie rozumiec)
12b24d2a455c078f5629813f5df538e108ef39c5_6556ae3ede293 jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2010-10-03, 13:13   #25220
i_lonka
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-04
Lokalizacja: nie ta bajka
Wiadomości: 331
Dot.: Pielęgnacja naturalnych loków, loczków, fal - cz. V

Moje loki i skalp czeka ciężkie wyzwanie. Powrót na studia oznacza dla nich twardą wodę w kranach. Dzisiaj myłam głowę i zaraz zobaczyłam łupież, swędzenie. Przeszkodę dla loków stanowi także silny wiatr. Jakie macie sposoby na taką wietrzną pogodę? Lakier dla mnie to samo zło? Jakiś inny stylizator? A na twardą wodę. Proszę o pomoc, bo chcę zachować loki, nie chcę znowu wrócić do prostowania.

---------- Dopisano o 14:13 ---------- Poprzedni post napisano o 14:09 ----------

Cytat:
Napisane przez malgosia86 Pokaż wiadomość

I nawet mają dobre opinie
Sama bym się na którąś skusiła, gdyby nie q-87
Może jest jakaś z tej serii bez q czy pq
Małgosiu, ja przeglądałam składy tych odżywek, niestety wszystkie mają q albo p, ponieważ sama chciałam kupić bez p, q. Mimo to ja się skusiłam i jestem bardzo zadowolona. Ale jak już piałam stosuję tylko na końcówki włosów.

Cytat:
Napisane przez caskada Pokaż wiadomość
a czy olejek migdalowy tez wnika do wlosa?
Kiedyś Yasmin wyjaśniła mi, że ten olejek nie wnika do wnętrza włosa. Pytałam, czy mogę nałożyć na loki olejek Hipp, one zawiera właśnie olejek migdałowy.
__________________

7.07.10
- CG
14.07.10 - bez prostowania
13.09.10 - pokrzywa


i_lonka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-10-03, 14:19   #25221
polelavendove
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2007-08
Wiadomości: 2 208
Dot.: Pielęgnacja naturalnych loków, loczków, fal - cz. V

[1=12b24d2a455c078f5629813 f5df538e108ef39c5_6556ae3 ede293;22459903]
Pole, dziekuje rowniez za milo-ploteczkowe spotkanie
dziekuje za komplementy
mi sie bardzo podobaly Twoje wlosiska i ich dlugosc
ale chyba bede Cie musiala zaczac unikac z racji ochrony owlosienia (noo tego na glowie ma sie rozumiec) [/QUOTE]
Pójdźmy na kompromis
Skupię się na tych wystających między oczkami kabaretek

I czytaj czytaj,może i Ciebie kryminał czeka
polelavendove jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-10-03, 14:20   #25222
*Basia*
Mod-Śnieżynka
 
Avatar *Basia*
 
Zarejestrowany: 2005-05
Wiadomości: 3 364
Dot.: Pielęgnacja naturalnych loków, loczków, fal - cz. V

Cytat:
Napisane przez Rybiorek Pokaż wiadomość

Niestety Basiu ale ja mam curl-ease towel, o ten

Wykonany z gladkiej bawelny. Lubie go i po krotkiej przerwie gdy uzywalam rekawic znow do niego wrocilam, jak odcisne wode rekami to nakladam go zawijajac w turban, recznik zbiera pozostala wode, czas trzymania recznika wplywa potem na dlugosc suszenia

co do petelek to rekawice sa zrobione z takiej mikrofibry ze petelki sa ale jakos to w niczym nie przeszkadzalo. Wrocilam do recznika bo od 1,5 tygodnia nie potrzebuje dodatkowo wydobywac skretu poprzez ugniatanie, sa skrecone fajnie juz po odcisnieciu wody rekami
Dziękuję za odpowiedź. Jestem pewna, że któraś używa dr bacty, bo na forum spotkałam się z tą nazwą. Zaraz dokładnie poszukam.
Chyba go zamówię.

Moje włosy po ciachaniu są dużo krótsze. Nie podobają mi się. Trudno, poczekam parę miesięcy i odrosną, a potem do fryzjera na wyrównanie mojej wesołej niefrasobliwej kreatywności

Małgosiu , przeczytałam i podziwiam. Kolejny wpis, który bardzo dobrze się czyta i wszystko jest w nim jasne i zrozumiałe (tak jak wcześniej, bo to Twoje dzieło)

I wszystko jasne. To Eloe używa dr bacty . Wyszukiwarka nie gryzie. Poczekam jeszcze co powie Eloe, ale właściwie jestem zdecydowana. Mam ochotę zamówić go już
__________________


Edytowane przez *Basia*
Czas edycji: 2010-10-03 o 14:46
*Basia* jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-10-03, 15:08   #25223
12b24d2a455c078f5629813f5df538e108ef39c5_6556ae3ede293
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2010-02
Wiadomości: 9 850
Dot.: Pielęgnacja naturalnych loków, loczków, fal - cz. V

Cytat:
Napisane przez polelavendove Pokaż wiadomość
Pójdźmy na kompromis
Skupię się na tych wystających między oczkami kabaretek
ok Pole, taki kompromis mnie sie podoba
to kabaretki przywdzieje na nastepne spotkanie
Cytat:
I czytaj czytaj,może i Ciebie kryminał czeka
ta.... skopiowala slowo w slowo wiekszosc pigulki, FQA, tlumaczen....
oby zostala lysa, lysa jak kolano i czego jej z calego serca zycze
12b24d2a455c078f5629813f5df538e108ef39c5_6556ae3ede293 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-10-03, 15:21   #25224
syrenka
Wtajemniczenie
 
Avatar syrenka
 
Zarejestrowany: 2006-01
Wiadomości: 2 907
Dot.: Pielęgnacja naturalnych loków, loczków, fal - cz. V

Cytat:
Napisane przez i_lonka Pokaż wiadomość
Moje loki i skalp czeka ciężkie wyzwanie. Powrót na studia oznacza dla nich twardą wodę w kranach. Dzisiaj myłam głowę i zaraz zobaczyłam łupież, swędzenie. Przeszkodę dla loków stanowi także silny wiatr. Jakie macie sposoby na taką wietrzną pogodę? Lakier dla mnie to samo zło? Jakiś inny stylizator? A na twardą wodę. Proszę o pomoc, bo chcę zachować loki, nie chcę znowu wrócić do prostowania.
w przypadku twardej wody może by pomogło ostatnie płukanie wodą przegotowaną albo destylowaną?
syrenka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-10-03, 16:09   #25225
wrily_curly
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2010-07
Wiadomości: 645
Dot.: Pielęgnacja naturalnych loków, loczków, fal - cz. V

Cytat:
Napisane przez caskada Pokaż wiadomość
dziewczyny spojrzcie i mi poradzcie bo dol kreci sie dobrze i jest ok natomiast od ucha w gore to totalnie niewiem co tam sie dzieje za malo nawilzone czy za malo stylizatora
ps jakos nie najlepsza bo robiona skypem
dokarm je bardziej, nawilżanie, olejowanie jak dla mnie, i odżywki bs się nie bój, więcej dawaj

Cytat:
Napisane przez LadyMadalena Pokaż wiadomość
Oj, zazdroszczę Ci go już
Ja farbowałam henną na rozjaśniane włosy, najpierw była joanna płomienna iskra a po 1,5 miesiąca henna. Wyszło bardzo intensywnie, po paru dniach trochę ściemniało i trzyma się równo do tej pory(już 4 tygodnie). Odrostów też jakoś nie widać. Przy hennie jest tak jakby łagodne przejście pomiędzy nimi a farbowaną częścią włosów, oczywiście między odrostami pokrytymi henną a odrostami z naturalnym kolorem. Te włosy po joannie jednak się trochę odznaczają ale w sumie wygląda to zdecydowanie ładniej niż odrosty przy "chemicznej" farbie. Do tego na zachętę dodam, że u mnie objawiło się lepszym skrętem ale również lekkim wysuszeniem, z którym poradziłam sobie oliwą z oliwek zmywaną odżywką
Namieszałam trochę Mam nadzieję, że zrozumiesz co autor miał na myśli

hmmm rozumiem rozumiem a zdjęcia jakieś wrzucałaś? Kurczę, boję się strasznie rozjaśniania, boję się, że rozwalę sobie strukturę kręciołów, chociaż niby miałam platynowy blond i się kręciły ale boję się w sumie dość mocno wypłukuje mi się kolor, bym raz zafarbowała jeszcze ale szamponetką (mam jedno spotkanie i muszę jak ludź wyglądać) a potem bym wyprała kolor i zaczęła nakładać np. delię z henną? Wiem, że mogę mieć nierówny kolor ale na lokach nie powinno tak widać, najwyżej będę podpinać, opaskę zakładać etc. Nie wiem, wydaje mi się że tak najlepiej będzie

Nava, czeeeść dawno Cię nie było


Cytat:
Napisane przez *Basia* Pokaż wiadomość
Dziękuję za odpowiedź. Jestem pewna, że któraś używa dr bacty, bo na forum spotkałam się z tą nazwą. Zaraz dokładnie poszukam.
Chyba go zamówię.

Moje włosy po ciachaniu są dużo krótsze. Nie podobają mi się. Trudno, poczekam parę miesięcy i odrosną, a potem do fryzjera na wyrównanie mojej wesołej niefrasobliwej kreatywności

Małgosiu , przeczytałam i podziwiam. Kolejny wpis, który bardzo dobrze się czyta i wszystko jest w nim jasne i zrozumiałe (tak jak wcześniej, bo to Twoje dzieło)

I wszystko jasne. To Eloe używa dr bacty . Wyszukiwarka nie gryzie. Poczekam jeszcze co powie Eloe, ale właściwie jestem zdecydowana. Mam ochotę zamówić go już
jeśli ogólnie chodzi o mikrofibrę to jest bardzo dobra do loków więc pewnie ten ręcznik też się nada, Eloe zawsze go chwali, chyba Kropcia też go kupowała niedawno?
wrily_curly jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-10-03, 16:16   #25226
Volyova
Rozeznanie
 
Avatar Volyova
 
Zarejestrowany: 2010-07
Wiadomości: 613
Dot.: Pielęgnacja naturalnych loków, loczków, fal - cz. V

Cytat:
Napisane przez syrenka Pokaż wiadomość
Trzeba również pamiętać, że te zasady to są ogólne wytyczne; trzeba samej opracować które, w jakich warunkach, w jakich ilościach, w jakiej kombinacji się sprawdzają.
Dziękuję
Czyli testować, testować, testować Już się nie mogę doczekać zimy
__________________
zakręcona od: 2010-07-30
Moje włosy

Dumna fala (klik)


Zakręcone lektury obowiązkowe, uzupełniające i filmiki instruktażowe -> blog
Bryk dla zabieganych > Za dużo informacji, nie wiem od czego zacząc
Volyova jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-10-03, 16:18   #25227
*Basia*
Mod-Śnieżynka
 
Avatar *Basia*
 
Zarejestrowany: 2005-05
Wiadomości: 3 364
Dot.: Pielęgnacja naturalnych loków, loczków, fal - cz. V

Cytat:
Napisane przez wrily_curly Pokaż wiadomość

jeśli ogólnie chodzi o mikrofibrę to jest bardzo dobra do loków więc pewnie ten ręcznik też się nada, Eloe zawsze go chwali, chyba Kropcia też go kupowała niedawno?
To zamawiam. Skoro wszystkie tak chwalicie
__________________

*Basia* jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-10-03, 16:20   #25228
Indios Bravos
Zakorzenienie
 
Avatar Indios Bravos
 
Zarejestrowany: 2008-09
Wiadomości: 3 927
GG do Indios Bravos
Dot.: Pielęgnacja naturalnych loków, loczków, fal - cz. V

Cytat:
Napisane przez wrily_curly Pokaż wiadomość
a jak jej używasz? Masz proszek, który mieszasz z odżywką?
Mam olejek Dabur amla

Cytat:
Napisane przez jumaatt Pokaż wiadomość
Po jakim czasie używania zauważyłaś efekty?
Użyłam 3 razy Po pierwszym razie znacznie miększe włosy Potem już tylko lepiej

Cytat:
Napisane przez MidnightPoison Pokaż wiadomość
Byłam na zakupach wreszcie, kupiłam seboradin, Mrs Potters, FructisVolum Restructure i balsam Nivea Fale i Loki.

Zmoczyłam włosy, dałam na godzine Fructis VR. Potem dałam troche seboradinu czarna rzodkiew z mrs potters, odczekałam 20 minut i wgniotłam balsam nivea.
Masz piękne loki aczkolwiek ja siebie w takich bym nie widziała Czułabym się nienaturalnie
Aczkolwiek może Tobie pasują do twarzy- nie wiem- nie pokazywałaś
__________________
"Look into my eyes
You will see...
You know it´s true

everything I do I do it for you..."

27.05.2009r.- najszczęśliwsza kobieta na Ziemi

www.radicalis.fbl.pl - strona mojego najzdolniejszego
Wybrałam kuszącą Lady Berry!

Indios Bravos jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-10-03, 16:24   #25229
Volyova
Rozeznanie
 
Avatar Volyova
 
Zarejestrowany: 2010-07
Wiadomości: 613
Dot.: Pielęgnacja naturalnych loków, loczków, fal - cz. V

Cytat:
Napisane przez Paulinka675 Pokaż wiadomość
które oleje wnikają do wnętrza włosa?
Oliwa z oliwek, kokosowy i z awokado, wg tego źródła:
http://thenaturalhaven.blogspot.com/...ping-list.html
http://thenaturalhaven.blogspot.com/...ally-deep.html
__________________
zakręcona od: 2010-07-30
Moje włosy

Dumna fala (klik)


Zakręcone lektury obowiązkowe, uzupełniające i filmiki instruktażowe -> blog
Bryk dla zabieganych > Za dużo informacji, nie wiem od czego zacząc
Volyova jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-10-03, 17:05   #25230
12b24d2a455c078f5629813f5df538e108ef39c5_6556ae3ede293
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2010-02
Wiadomości: 9 850
Dot.: Pielęgnacja naturalnych loków, loczków, fal - cz. V

Cytat:
Napisane przez wrily_curly Pokaż wiadomość
Nava, czeeeść dawno Cię nie było
czesc wrily ale juz bede, juz Was nie opuszcze

MidnightPoison- masz boskie krecioly, wlasnie jak ktoras juz napisala- rulony

Edytowane przez 12b24d2a455c078f5629813f5df538e108ef39c5_6556ae3ede293
Czas edycji: 2010-10-03 o 17:07
12b24d2a455c078f5629813f5df538e108ef39c5_6556ae3ede293 jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Włosy kręcone: pielęgnacja, fryzury, inspiracje


Ten wątek obecnie przeglądają: 2 (0 użytkowników i 2 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 00:46.