Pielęgnacja loków, loczków i fal - wszystkie części - niech się kręcą! - Strona 889 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Pielęgnacja włosów i fryzury > Włosy kręcone: pielęgnacja, fryzury, inspiracje

Notka

Włosy kręcone: pielęgnacja, fryzury, inspiracje Forum dla osób z kręconymi włosami. Rozmawiamy o stylizacji i pielęgnacji loków. Wejdź, podziel się doświadczeniem, zadaj pytanie.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2010-10-24, 11:29   #26641
kathy579
Zakorzenienie
 
Avatar kathy579
 
Zarejestrowany: 2009-04
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 3 923
GG do kathy579
Dot.: Pielęgnacja naturalnych loków, loczków, fal - cz. VI

Cytat:
Napisane przez Volyova Pokaż wiadomość
A ja dzisiaj byłam u fryzjerki. I tak się pochwaliłam, że to robie z włosami i tamto. A ona na to, że tu do niej też taka klientka przychodzi, co różne mazidła na włosy nakłada (hmm, zna któraś fryzjerkę Justynę, co? )

A ostatnio ta tajemnicza klientka nawet "jakieś wodorosty" na głowę kładła Ale nie mam pojęcia o co chodzi - może Wam się z czymś "wodorosty" kojarzą?
...a jak wyszła fryzurka?
__________________
H A I R


...and I will wear him
In my heart's core, ay, in my heart of heart
As i do thee...





Rudy Blog...szybka pomoc fryzjerska
kathy579 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-10-24, 11:31   #26642
malgosia86
Zadomowienie
 
Avatar malgosia86
 
Zarejestrowany: 2009-03
Wiadomości: 1 565
Dot.: Pielęgnacja naturalnych loków, loczków, fal - cz. VI

Paulinka
To jednak nie dla mnie. Poszukam czegoś innego

Znalazłam sklep z zagaranicznymi produktami i przystępnymi cenami:
http://www.wlosy-sklep.pl/produkty.php?id_kategorii=5&

Podam składy tych produktów, które udało mi się znaleźć w internecie. Nie piszę ich w analizowym, bo raczej ich nie kupię, ale może kogoś zainteresują:

Better Braids Leav-In conditioner:

Active Ingredient: Salicylic Acid Water (Aqua) Lactamide MEA Polyquaternium-6 Triethanolamine Isostearamidopropyl Morpholine Lactate Babassuamidopropalkonium Chloride Octoxynol-9 Diazolidinyl Urea PPG-5-Ceteth-10 Phosphate PEG-12 Dimethicone Keratin Amino Acids Hydrolyzed Silk Hydrolyzed Wheat Protein Panthenol Disodium EDTA Aloe Vera Powder (Aloe Barbadensis) Fragrance (Parfum) Ext. Violet 2 (CI 60730)

355 ml/27 zł


Better Braids Shampoo

Active Ingredient: Salicylic Acid Water (Aqua) Glycerin Triethanolamine Polyquaternium-6 Octoxynol-9 Propylene Glycol and Diazolidinyl Urea and Methylparaben and Propylparaben Simethicone Disodium EDTA Fragrance (Parfum)

355 ml/27zł


Better Braids Spray

Active Ingredient: Salicylic Acid Water (Aqua) Glycerin Triethanolamine Polyquaternium-6 Octoxynol-9 Propylene Glycol and Diazolidinyl Urea and Methylparaben and Propylparaben Simethicone Disodium EDTA Fragrance (Parfum)

355ml/27zł


Creme of Nature - odżywka Chamomillie&Comfrey

Ingredient: Ultra-Purified Water - Aqua , Glycerin , Cetearyl Alcohol , Cetyl Alcohol , Dicetyldimonium Chloride , Lanolin Oil , PEG-12 Dimethicone , Amodimethicone , Phenyl Trimethicone , Peppermint Leaf Extract - Mentha Piperita , Basil Extract - Ocimum Basilicum , Polygala Senega Root Extract , Watercress Extract - Nasturtium Officinale , Sage Leaf Extract - Salvia Officinalis , Thyme Extract - Thymus Vulgaris , Rosemary Leaf Extract - Rosmarinus Officinalis , Grapefruit Seed Extract - Citrus Grandis , Matricaria Extract - Chamomilla Recutita , Symphytum Officinale Leaf Extract , Orange Oil - Citrus Aurantium Dulcis , Peppermint Oil - Mentha Piperita , Lime Oil - Citrus Aurantifolia , Spearmint Leaf Oil - Mentha Viridis , Coconut Oil - Cocos Nucifera , Shea Butter - Butyrospermum Parkii , Cocoa Seed Butter - Theobroma Cacao , Jojoba Seed Oil - Simmondsia Chinensis , Soybean Oil - Glycine Soja , Hydrolyzed Wheat Protein , Hydrolyzed Wheat Starch , Panthenol , Behentrimonium Methosulfate , Isostearyl Ethoylimidazolinium Ethosulfate , Polyquaternium-10 , Polyquaternium-32 , Paraffinum Liquidum , Isopropanol, Fragrance (Parfum), Citronellol , Coumarin , Hydroxycitronellal , Limonene , Linalool , Alpha-Isomethyl Ionone , Methylparaben , Ethylparaben , Propylparaben , Butylparaben , Isobutylparaben , Phenoxyethanol. Fragrance Contains: Eucalyptus Globulus Leaf Oil , Cymbopogon Schoenanthus Oil , and Citrus Aurantium Bergamia (Bergamot) Fruit Oil.


IC Braid Sheen Spray

Ingredients:

Water
Glycerin
Propylene Glycol
Methyl Gluceth-20
Ethioxydigycol
Propylene Glycol
Butelyne Glycol
Coltsfoot Extract
Yarrow Extract
Rosemary Extract
Sage Extract
Nettle Extract
Birch Leaf Extract
Birch Sap
Horsetail Extract
Calcium Pantothenate
Inositol
Vitamin B Complex
Polysorbate-20
Quarermuim-15
Sulfur
Fragrance


355ml/37zł


Lets Dred - braid spray

Ingredients: Deionized Water, Glycerine, Propylene Glycol, Osopropyl Myristate, Castor Oil, Coconut Oil, Essential Oil Blend, Herbal Complex, Methyl Paraben, Fragrance.

237ml/30zł


Lets Dred -szampon

Ingredients: Deionized Water, Sodium Laureth Sulfate, Cocoamide DEA, Glycol Stearate, Wheat Germ Oil, Aloe Vera, Sodium Chloride, FD&C Yellow #5, FD&C Yellow #6, Fragrance.

25zł


Pink Protection odżywka

(nie jestem pewna, czy to jest skład tej odżywki)
Deionized Water - Aqua , Mineral Oil - Paraffinum Liquidum , Lanolin , Beeswax - Cera Alba , Petrolatum , Sodium Borate , Panthenol - Provitamin B5 , Tocopherol - Vitamin E , Sorbitan Oleate , Ethylhexyl Dimethyl , PABA , Methylparaben , Propylparaben , Imidazolidinyl Urea , Fragrance - Parfum , Hexyl Cinnamal , Benzyl Salicylate , Limonene , Benzyl Benzoate , Alpha-Isomethyl Ionone , Linalool , Geraniol , Citronellol , Benzyl Alcohol , Red 33 - CI 17200
__________________
Mój blog - lista produktów zgodnych z CG


Edytowane przez malgosia86
Czas edycji: 2010-10-24 o 11:35
malgosia86 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-10-24, 11:39   #26643
kathy579
Zakorzenienie
 
Avatar kathy579
 
Zarejestrowany: 2009-04
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 3 923
GG do kathy579
Dot.: Pielęgnacja naturalnych loków, loczków, fal - cz. VI

[QUOTE=*Basia*;22841903]Ja też nie widziałam tego różowego. Mam właśnie ten żel w dużym opakowaniu https://wizaz.pl/forum/showpost.php?...&postcount=196


Basia - bardzo dziękuję - ja kupiłam ten z różowymi napisami ,,wet,, - no i widzę że ma glicerynę w składzie, kurcze a na samym początku miałam właśnie ten zielony
__________________
H A I R


...and I will wear him
In my heart's core, ay, in my heart of heart
As i do thee...





Rudy Blog...szybka pomoc fryzjerska
kathy579 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-10-24, 12:21   #26644
kosmata kicia
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2006-05
Wiadomości: 107
Pozytywnie zakrecona ;)

A wiec jestem posiadaczka falowanych wlosow bo do kreconych to sie raczej nie zaliczam Chce zapuscic wlosy conajmniej do zapiecia od stanika,zeby te wlosy inaczej sie wowczas ukladaly.Mialam dluzsze i zaluje,ze scielam Wowczas wtedy interesowalo mnie tylko to aby bylo szybciej i wygodniej wyprostowac.Z jasnej farby takze zrezygnuje bo strasznie zniszczyla mi ona wlosy.Czytalam,ze zamiast szamponu najlepiej uzywac odzywki.Wlosy sie wtedy nie pusza itp.Pytanie tylko jakiej???Aktualnie uzywam szamponu pantene pro v do suchych i zniszczonych a z odzywek pantene pro v do fal i lokow oraz balsam z nivei w takiej smiesznej buteleczce
kosmata kicia jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-10-24, 12:28   #26645
kosmata kicia
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2006-05
Wiadomości: 107
Dot.: Pozytywnie zakrecona ;)

Pierwsze to stare zdjecie w dluzszych wloskach,druga zas aktualna
kosmata kicia jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-10-24, 12:46   #26646
insanecurls
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-09
Wiadomości: 234
Dot.: Pielęgnacja naturalnych loków, loczków, fal - cz. VI

Zastanwiam się czy któraś z was ma może studniówke w tym roku? Co zrobicie z włosami? wyprostujecie/ same wystylizujecie naturalne loki czy pojdziecie do fryzjera aby troche wspomogl wasz naturalny skret?
__________________

insanecurls jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-10-24, 12:54   #26647
anka.d
Wtajemniczenie
 
Avatar anka.d
 
Zarejestrowany: 2005-12
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 2 679
Dot.: Pielęgnacja naturalnych loków, loczków, fal - cz. VI

Cytat:
Napisane przez insanecurls Pokaż wiadomość
czy pojdziecie do fryzjera aby troche wspomogl wasz naturalny skret?
bad idea...
znalazlas jakiegos fryzjera, ktory cie nie skrzywdzi na tyle ze w panice bedziesz biegla do domu myc wlosy i ukladac po swojemu? ;P
chyba ze ulozy na walkach, wtedy wieksza szansa powodzenia.

na mojej studniowce wsyztskie dziewczyny z prostymi wlsoami mialy loki, a te z lokami wyprostowane :P bylo tez pare sztywnych kasko-koków, ale to zamierzchle czasy

jakiej dlugosci masz teraz wlosy? w dzienniku takie mniej wiecej do ramion - urosly troche?
przy dlugich bardzo podoba mi sie taka niezwykle prosta fryzurka - wlosy przrzucone na bok do przodu, wszystkie z jednej strony, do tego jakis kwiat i pieknie.

dla krotszych moze jakas wariacja na temat irokeza? przegladnij watek z upieciami, moze cie cos zainspiruje
anka.d jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2010-10-24, 13:14   #26648
malgosia86
Zadomowienie
 
Avatar malgosia86
 
Zarejestrowany: 2009-03
Wiadomości: 1 565
Dot.: Pielęgnacja naturalnych loków, loczków, fal - cz. VI

Cytat:
Napisane przez insanecurls Pokaż wiadomość
Zastanwiam się czy któraś z was ma może studniówke w tym roku? Co zrobicie z włosami? wyprostujecie/ same wystylizujecie naturalne loki czy pojdziecie do fryzjera aby troche wspomogl wasz naturalny skret?
Poszłabym do fryzjera
Dla mnie studniówka to nie jest czas na zajmowanie się włosami (tzn. poprawianie ich, martwienie się, czy fryzura wytrzyma całą noc, co zrobić z nimi następnego dnia itp.).

Moje włosy są dość niepokorne jeśli chodzi o upięcia, tzn. bez lakieru i odpowiedniego ich upięcia (dużo spinek, fachowa ręka) nie ma szans, żeby wytrzymały całą noc.
Także ja polecam wybranie fajnej fryzury i pójście do fryzjera, o którym się wie*, że ładnie upina włosy

*na podstawie np. opinii innych klientek, wiadomo, że 100% pewności nigdy nie ma

Sama na studniówce miałam koka - o tyle zrobionego inaczej, że fryzjerka nie miała czasu na nakładanie włosów na wałki, tylko zakręcała włosy wokół palca i tak przypinała wsuwkami. Włosy wytrzymały całą noc, a na następny dzień wymagały tylko niewielkich poprawek i kok wytrzymał jeszcze kolejną noc
__________________
Mój blog - lista produktów zgodnych z CG

malgosia86 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-10-24, 13:23   #26649
morrigan1986
Wtajemniczenie
 
Avatar morrigan1986
 
Zarejestrowany: 2008-08
Wiadomości: 2 288
Dot.: Pielęgnacja naturalnych loków, loczków, fal - cz. VI

O zakręcone kapłanki Wielkiego Loka, nauczajcie!

Przeczytałam tą część wątku, FAQ, pigułkę i bloga Małgosi. Nawet sobie notatki zrobiłam Włosy zaczęły mi się kręcić w wieku 11 lat, wtedy tego nie znosiłam. Zresztą wystarczy u mnie po umyciu włosy rozczesać i robią się proste. Latem 2006 natknęłam się na szampon Nivea do włosów kręconych. Miałam wakacje, dużo czasu, więc myłam nim włosy, ugniatałam zamiast czesać i pozwalałam wyschnąć na powietrzu. Efekt był super. Wakacje się skończyły, nie chciało mi się z włosami bawić. Zaraz potem nastała u mnie era prostownicy. Ale niedawno włosy zaczęły leźć garściami (dosłownie) więc ją odstawiłam i postanowiłam wrócić do naturalności. Ponownie zakupiłam szmpon Nivea do kręconych razem z kremem. Niestety przy 3 butelce szampon mnie uczulił i zakupiłam timotei do loków. Fryzjerka poleciła mi jeszcze jakiś lotion z londy do włosów kręconych. I tak od 3 miesięcy mam falowane włosy. Mam teraz taki problem, że kiedy są mokrę skręt jest super, jak wysuszę to klops. Nie potrafię go utrzymać. Aktualnie używam tego timotei lub szampony ziołowego Shikakai, odżywki Garnier z awokado i karite, tej Londy, do stylizacji pianki albo gumy do włosów. Raz w tygodniu nakładam olejek amla, ale zauważyłam, że prostuje mi włosy.

I mam do was pytania:
1)czy da się z tego zrobić coś ładniejszego?
2)jaki mam skręt, obstawiam 2a/2b
3) na razie muszę zużyć to co mam, ale plan mam następujący:
O-odżywka Isana z Babassem czy jakoś tak
M-baydream albo Shikakai (jeśli się nadaje)
O-Garnier z awokado
odżywka b/s któraś z Joanny polecanych na blogu Małgosi
stylizacja: krem z Nivea lu żel z rossmanna
Od czasu do czasu szampon z SLS żeby oczyścić włosy
4)czy to coś da? skręt się pogłębi?

Pierwsze dwa zdjęcia z 2006 roku (szampon nivea do kręconych, bez czesania i suszarki). Trzecie zdjęcie po timotei, londzie, suszone z dyfuzorem, nałożona pianka. Dwa kolejne zdjęcia z gumą do włosów zamiast pianki. Ostatnie z mokrymi włosami, szampon shikakai i garnier.
__________________
Instagram
BLOG



Edytowane przez morrigan1986
Czas edycji: 2010-10-24 o 14:33
morrigan1986 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-10-24, 13:39   #26650
insanecurls
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-09
Wiadomości: 234
Dot.: Pielęgnacja naturalnych loków, loczków, fal - cz. VI

Cytat:
Napisane przez anka.d Pokaż wiadomość
koków, ale to zamierzchle czasy

jakiej dlugosci masz teraz wlosy? w dzienniku takie mniej wiecej do ramion - urosly troche?
przy dlugich bardzo podoba mi sie taka niezwykle prosta fryzurka - wlosy przrzucone na bok do przodu, wszystkie z jednej strony, do tego jakis kwiat i pieknie.

dla krotszych moze jakas wariacja na temat irokeza? przegladnij watek z upieciami, moze cie cos zainspiruje
zdj z dziennika sa z zeszłego roku, dodałam aktualne w tym watku jakies 20 stron temu sa teraz nawet przed ramiona;p
hmm... faktycznie fryzjer to ryzyko ale jak sama je sobie ułoże to też nie mam 100% pewnosci że akurat nie zachce im sie puszyc albo nie przesadze i wyjdzie ulizany mops( mialam taka sytuacje na zdj dowodowym) ... wiec jak co to bym poszla do fryzjera zeby je tylko ułożył i utrwalil albo wyprostowac.... jeszcze duzo czasu wiec sie zastanowie

---------- Dopisano o 14:39 ---------- Poprzedni post napisano o 14:37 ----------

Cytat:
Napisane przez malgosia86 Pokaż wiadomość
Poszłabym do fryzjera
Dla mnie studniówka to nie jest czas na zajmowanie się włosami (tzn. poprawianie ich, martwienie się, czy fryzura wytrzyma całą noc, co zrobić z nimi następnego dnia itp.).
dokladnie
__________________


Edytowane przez insanecurls
Czas edycji: 2010-10-24 o 13:38
insanecurls jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-10-24, 14:26   #26651
malgosia86
Zadomowienie
 
Avatar malgosia86
 
Zarejestrowany: 2009-03
Wiadomości: 1 565
Dot.: Pielęgnacja naturalnych loków, loczków, fal - cz. VI

Cytat:
Napisane przez morrigan1986 Pokaż wiadomość
Mam teraz taki problem, że kiedy są mokrę skręt jest super, jak wysuszę to klops. Nie potrafię go utrzymać. Aktualnie używam tego timotei lub szampony ziołowego Shikakai, odżywki Garnier z awokado i karite, tej Londy, do stylizacji pianki albo gumy do włosów. Raz w tygodniu nakładam olejek amla, ale zauważyłam, że prostuje mi włosy.

I mam do was pytania:
1)czy da się z tego zrobić coś ładniejszego?
Twoje włosy mają potencjał, skoro na mokro się kręcą, a poza tym widać to po dwóch pierwszych zdjęciach.

Cytat:
3) na razie muszę zużyć to co mam, ale plan mam następujący:
O-odżywka Isana z Babassem czy jakoś tak
M-baydream albo Shakakai (jeśli się nadaje)
O-Garnier z awokado
Możesz podać linka do składu tego szamponu?

Cytat:
odżywka b/s któraś z Joanny polecanych na blogu Małgosi
stylizacja: krem z Nivea lu żel z rossmanna
Od czasu do czasu szampon z SLS żeby oczyścić włosy
4)czy to coś da? skręt się pogłębi?
Skoro masz potencjał to odpowiednia pielęgnacja powinna pomóc utrzymać skręt, być może także go zwiększyć.

Dowiedziałam się dzisiaj, że można zamówić produkty z Merlina i odebrać bezpłatnie np. w salonach Empik. Merlin ma także produkty dla włosów. Także np. można kupić odżywki/szampony Joanny za 3,49 zł (zdarzało mi się już płacić więcej )i taka opcja mi odpowiada
__________________
Mój blog - lista produktów zgodnych z CG

malgosia86 jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2010-10-24, 14:31   #26652
morrigan1986
Wtajemniczenie
 
Avatar morrigan1986
 
Zarejestrowany: 2008-08
Wiadomości: 2 288
Dot.: Pielęgnacja naturalnych loków, loczków, fal - cz. VI

Poprosiłam już o analizę składu tego szmponu na wątku składowym. Dzięki Małgosiu, będę się starać.
__________________
Instagram
BLOG


morrigan1986 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-10-24, 14:46   #26653
Paulinka675
Zakorzenienie
 
Avatar Paulinka675
 
Zarejestrowany: 2005-07
Lokalizacja: XXX
Wiadomości: 4 248
Dot.: Pozytywnie zakrecona ;)

https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=473611&page=37

zapraszam do wątku dla zakręconych
__________________
"Life is like a box of chocolates. You never know what you're gonna get."

2014 3
Anne Rice - Pandora

włosomaniaczka 11.2009

nic mnie bardziej nie drażni jak brak składów w KWC oraz na blogach kosmetycznych
Paulinka675 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-10-24, 15:16   #26654
malgosia86
Zadomowienie
 
Avatar malgosia86
 
Zarejestrowany: 2009-03
Wiadomości: 1 565
Dot.: Pielęgnacja naturalnych loków, loczków, fal - cz. VI

Na merlin.pl są też balsamy Mrs Potters, jeśli ktoś byłby zainteresowany
W wątku analizowym umieściłam składy serii odżywek, która wydała mi się ciekawa składowo, a poza tym jest zgodna z CG (z wyjątkiem jednego produktu).

Znalazłam jeszcze inne serie odżywek, np. Organix - przykładowa odżywka:
Organix Nourishing Coconut Milk Conditioner - Balsam odżywczy z mleczkiem kokosowym 385 ml

Di Water (Aqua), Cetearyl Alcohol, Behentrimonium Chloride, Cetearyl Alcohol, Cetearyl Glucoside, Glyceryl Stearate, Glycerin, Cyclomethicone, Dimethicone, Jojoba Oil, Panthenol, Silk Amino Complex, Coconut Milk, Egg White Protein, Tocopheryl Acetate Vitamin E, Tetrasodium EDTA, Fragrance (Parfum), DMDM Hydrantoin, Methylchloroisothiazolino ne, Methylisothiazolinone

Jest tu kilka emolientów, ale za to odżywka jest niezgodna z CG.

---------- Dopisano o 16:16 ---------- Poprzedni post napisano o 16:16 ----------

Cytat:
Napisane przez morrigan1986 Pokaż wiadomość
Poprosiłam już o analizę składu tego szmponu na wątku składowym. Dzięki Małgosiu, będę się starać.
__________________
Mój blog - lista produktów zgodnych z CG

malgosia86 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-10-24, 15:23   #26655
*Basia*
Mod-Śnieżynka
 
Avatar *Basia*
 
Zarejestrowany: 2005-05
Wiadomości: 3 364
Dot.: Pielęgnacja naturalnych loków, loczków, fal - cz. VI

Insanecurls, skoro teraz już się tak pięknie kręcą, to co będzie dalej... Moim zdaniem nic im nie brakuje. Piękne . Widać, że będą kręcić się coraz wyżej.

Rybiorko, nudno jak zwykle, czyli pięknie . Rzeczywiście skręt jest trochę inny, większe loki, takie duże. Pięknie, ale wolę Cię jak jesteś Barankiem i Spiralką .

Morrigan1986, zgadzam się z Małgosią. Twoje włosy mogą się bardziej kręcić.
__________________

*Basia* jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-10-24, 15:24   #26656
Lil Bon Bon
Raczkowanie
 
Avatar Lil Bon Bon
 
Zarejestrowany: 2008-10
Wiadomości: 200
GG do Lil Bon Bon
Dot.: Pielęgnacja naturalnych loków, loczków, fal - cz. VI

Cytat:
Napisane przez Rybiorek Pokaż wiadomość

wiecie co, ja to samo uzyskalam kremem do lokow (Strech Silkening Creme) i mam ten komfort ze jak bede chciala baranka to poprostu uzyje innego stylizatora
Rybiorku, bardzo mnie kusi ten Stretch Silkening Creme. Jedno pytanie, czy dostrzegalne jest po tym stylizatorze jakiekolwiek wydlużenie, chociażby 1 cm? Nic na to nie poradzę, ja po prostu choruję na długie włosy. Po roku zapuszczania widoczna długość przyrostu to ok. 4 cm
Cytat:
Napisane przez bernadka20 Pokaż wiadomość
Po takim komentarzu Caskady Siostro Rybiorek mam wieksza motywacje do tego, by ich absolutnie nie prostowac i nie farbowac a jesli chodzi o farbowanie to tylko i wylacznie Casting ! Pielegnacja pelna para
A ja ze swojej strony nie polecam Castingu. Początkowo bylo ślicznie, ale po 4 farbowaniach pustynia na głowie, że o puszaku nie wspomnę.

Kochane moje, kiedy nakładacie żel? Ja wczoraj nałożyłam na mokre po odciśnięciu z b/s i wyszedł z teg jakiś sajgon. Wyglądam dziś jakby mnie krowa polizała
Co ja źle zrobilam ???
__________________
37 cm of 3c/M/ iii
Lil Bon Bon jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-10-24, 15:28   #26657
Paulinka675
Zakorzenienie
 
Avatar Paulinka675
 
Zarejestrowany: 2005-07
Lokalizacja: XXX
Wiadomości: 4 248
Dot.: Pielęgnacja naturalnych loków, loczków, fal - cz. VI

Cytat:
Napisane przez Lil Bon Bon Pokaż wiadomość
Rybiorku, bardzo mnie kusi ten Stretch Silkening Creme. Jedno pytanie, czy dostrzegalne jest po tym stylizatorze jakiekolwiek wydlużenie, chociażby 1 cm? Nic na to nie poradzę, ja po prostu choruję na długie włosy. Po roku zapuszczania widoczna długość przyrostu to ok. 4 cm

A ja ze swojej strony nie polecam Castingu. Początkowo bylo ślicznie, ale po 4 farbowaniach pustynia na głowie, że o puszaku nie wspomnę.

Kochane moje, kiedy nakładacie żel? Ja wczoraj nałożyłam na mokre po odciśnięciu z b/s i wyszedł z teg jakiś sajgon. Wyglądam dziś jakby mnie krowa polizała
Co ja źle zrobilam ???

może za dużo tego żelu dałaś? ja robię tak samo żel nakładam po odżywce b/s i jest git.
__________________
"Life is like a box of chocolates. You never know what you're gonna get."

2014 3
Anne Rice - Pandora

włosomaniaczka 11.2009

nic mnie bardziej nie drażni jak brak składów w KWC oraz na blogach kosmetycznych
Paulinka675 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-10-24, 15:42   #26658
*Basia*
Mod-Śnieżynka
 
Avatar *Basia*
 
Zarejestrowany: 2005-05
Wiadomości: 3 364
Dot.: Pielęgnacja naturalnych loków, loczków, fal - cz. VI

Cytat:
Napisane przez Lil Bon Bon Pokaż wiadomość
Kochane moje, kiedy nakładacie żel? Ja wczoraj nałożyłam na mokre po odciśnięciu z b/s i wyszedł z teg jakiś sajgon. Wyglądam dziś jakby mnie krowa polizała
Co ja źle zrobilam ???
Cytat:
Napisane przez Paulinka675 Pokaż wiadomość
może za dużo tego żelu dałaś? ja robię tak samo żel nakładam po odżywce b/s i jest git.

Robię tak jak Paulinka.
Poza tym bardzo chciałabym zobaczyć jak wyglądasz po polizaniu przez krowę

Przypomniałaś mi o tym, że powinnam pofarbować włosy. Farba czeka w łazience. No to idę (tylko odrosty, na resztę włosów i tak nigdy farby nie starcza)
__________________

*Basia* jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-10-24, 15:48   #26659
anka.d
Wtajemniczenie
 
Avatar anka.d
 
Zarejestrowany: 2005-12
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 2 679
Dot.: Pielęgnacja naturalnych loków, loczków, fal - cz. VI

Cytat:
Napisane przez insanecurls Pokaż wiadomość
zdj z dziennika sa z zeszłego roku, dodałam aktualne w tym watku jakies 20 stron temu sa teraz nawet przed ramiona;p
hmm... faktycznie fryzjer to ryzyko ale jak sama je sobie ułoże to też nie mam 100% pewnosci że akurat nie zachce im sie puszyc albo nie przesadze i wyjdzie ulizany mops( mialam taka sytuacje na zdj dowodowym) ... wiec jak co to bym poszla do fryzjera zeby je tylko ułożył i utrwalil albo wyprostowac.... jeszcze duzo czasu wiec sie zastanowie

---------- Dopisano o 14:39 ---------- Poprzedni post napisano o 14:37 ----------



dokladnie
do fryzjera bym poszla tylko gdybym byla absolutnie pewna ze wyjde zadowolona (czyli do wypróbowanego). albo z takim zapasem czasu zeby ewentualnie w domu zrobic po swojemu (my mielismy studniowke w piatek i bylismy wtedy zwolnieni z zajec )

natomiast jedyna fryzura w przypadku ktorej jestem pewna ze przetrwa cala noc (i to jeszcze tanców) to ... rozpuszczone wlosy

nie prostowalabym raczej, bo raz - mozesz sie spocic, dwa - nie wiadomo jaka bedzie w styczniu pogoda, moze byc mżawka, deszcz ze sniegiem, snieg, wilgoć i wlosy sie skreca.

ta fryzurka ostatnio omawiana w upieciowym jest sliczna, ale to luzne upiecie, ktore tanców raczej nie przetrwa.

ze wzgledow praktycznych stawialabym na:
1. rozpuszczone naturalnie skrecone,
2. rozpuszczone z jednym bokeim podpietym jakims ozdobnym kwiatkiem. upiecie takie, ze w razie rozwalenia sie poprawisz to w pol minuty samodzielnie jednym ruchem
3. sztywny nalakierowany koko-kask, ktorego nic nie ruszy. ale czy to ladne?

jesli fryzjer to wypróbuj go koniecznie wczesniej.

---------- Dopisano o 16:48 ---------- Poprzedni post napisano o 16:42 ----------

Cytat:
Napisane przez Lil Bon Bon Pokaż wiadomość
Kochane moje, kiedy nakładacie żel? Ja wczoraj nałożyłam na mokre po odciśnięciu z b/s i wyszedł z teg jakiś sajgon. Wyglądam dziś jakby mnie krowa polizała
Co ja źle zrobilam ???
albo za duzo zelu, albo zle go wygniotłaś na sucho
co to byl za zel?
anka.d jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2010-10-24, 16:56   #26660
morrigan1986
Wtajemniczenie
 
Avatar morrigan1986
 
Zarejestrowany: 2008-08
Wiadomości: 2 288
Dot.: Pielęgnacja naturalnych loków, loczków, fal - cz. VI

Mam pytanie: czy używanie szamponów do kręconych włosów typu Nivea czy Timotei ma sens i coś daje? Producenci obiecują pogłębienie skrętu i gładkie włosy, ale czy to prawda?
__________________
Instagram
BLOG


morrigan1986 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-10-24, 17:05   #26661
Rybiorek
Zakorzenienie
 
Avatar Rybiorek
 
Zarejestrowany: 2010-01
Lokalizacja: Częstochowa
Wiadomości: 7 537
Dot.: Pielęgnacja naturalnych loków, loczków, fal - cz. VI

Cytat:
Napisane przez Paulinka675 Pokaż wiadomość
Rybiorku jak patrzę na składy kosmetyków które wrzucasz na składowy to trochę ci zazdroszczę

szkoda, że w polsce nie ma specjalnych (dobrych) linii kosmetyków do kręciołów i fryzjerów, którzy umieją się obchodzić z takimi włosami

to kolejne powody dla których mam ochotę emigrować
tak to jest zdecydowanie powod dla ktorego sie ciesze ze nie mieszkam w Polsce

Cytat:
Napisane przez insanecurls Pokaż wiadomość
Zastanwiam się czy któraś z was ma może studniówke w tym roku? Co zrobicie z włosami? wyprostujecie/ same wystylizujecie naturalne loki czy pojdziecie do fryzjera aby troche wspomogl wasz naturalny skret?
ja na swojej (troche dawnano) mialam swoje loczki tylko je fantazyjnie upielam

Cytat:
Napisane przez *Basia* Pokaż wiadomość
Rybiorko, nudno jak zwykle, czyli pięknie . Rzeczywiście skręt jest trochę inny, większe loki, takie duże. Pięknie, ale wolę Cię jak jesteś Barankiem i Spiralką .
Mnie najbardziej podobaja sie spiralki.

Teraz loki sie troche zmniejszyly po powrocie z wycieczki ale i tak sa spore, mysle ze zaopatrze sie w mniejsze pudelko Curly Pudding tak na wypadek jak bym chciala odmiany (zapach ma przepiekny)

Cytat:
Napisane przez Lil Bon Bon Pokaż wiadomość
Rybiorku, bardzo mnie kusi ten Stretch Silkening Creme. Jedno pytanie, czy dostrzegalne jest po tym stylizatorze jakiekolwiek wydlużenie, chociażby 1 cm? Nic na to nie poradzę, ja po prostu choruję na długie włosy. Po roku zapuszczania widoczna długość przyrostu to ok. 4 cm
Lil Bon Bon idz co Codziennika i porownaj fotki z ostatniego tygodnia, wstawilam zdjecia po uzyciu Curly Meringue (baranek, zgodnie z obietnica producenta curl boost, skrocily sie ok.2,5 cm ale pamietaj ze mam krotkie wiec to bylo widac), Strech Silkening Creme (luzniejsze loki i spirale bez grama puchy, zgodnie z obietnica producenta, wloski wygladaly na dluzsze) oraz dzisiaj Curly Pudding (duze loki, zgodnie z obietnica producenta produkt zmienia ciasne, zbite loki w duze wyrazne loki, co ciekawe nie zyskalam na dlugosci pomimo ze loki to takie wieksze kolka, grzywki w ogole nie bylo widac), na fotkach zobaczysz roznice w dlugosci, a przynajmniej mnie sie wydaje ze ja widac, na kazdego produkty dzialaja inaczej, ale akurat jesli chodzi o produkty miss jessie's to wszystkie naprawde daja mi to co producent obiecuje, mam wszystkie produkty (odzywki, maski, stylizatory) i tylko szamponu mi brakuje, jak wykoncze ten co mam to nastepny bedzie z miss jessie's
__________________
Fotograf wizerunkowy/biznesowy, portretowy i ślubny
Miłośniczka psiaków, kawy i naleśników
Moja praca i pasja
Blog fotografa
Poza pracą fotografa
Rybiorek jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-10-24, 17:15   #26662
Lil Bon Bon
Raczkowanie
 
Avatar Lil Bon Bon
 
Zarejestrowany: 2008-10
Wiadomości: 200
GG do Lil Bon Bon
Dot.: Pielęgnacja naturalnych loków, loczków, fal - cz. VI

Cytat:
Napisane przez *Basia* Pokaż wiadomość
Robię tak jak Paulinka.
Poza tym bardzo chciałabym zobaczyć jak wyglądasz po polizaniu przez krowę

Przypomniałaś mi o tym, że powinnam pofarbować włosy. Farba czeka w łazience. No to idę (tylko odrosty, na resztę włosów i tak nigdy farby nie starcza)
Żeby Ci to zobrazować, wyobraź sobie osobę, ktora uczesała się kotletem.

Cytat:
Napisane przez anka.d Pokaż wiadomość


---------- Dopisano o 16:48 ---------- Poprzedni post napisano o 16:42 ----------

albo za duzo zelu, albo zle go wygniotłaś na sucho
co to byl za zel?
Ten żel, dla afrykańskich włosów:

http://www.sallybeauty.com/Protein-S...efault,pd.html
Dałam małą ilość żelu. ale może rzeczywiście następnym razem użyję jeszcze mniej. Właśnie się rozczesałam i wyglądam prawie jak człowiek.

Ja mam złe studniówkowo-fryzjerskie wspomnienia. '' Fryzjerka'' zafundowała mi look a la hełm. Oczywiście w domu z rykiem od razu łeb pod kran i w końcu poszłam w rozpuszczonych.
__________________
37 cm of 3c/M/ iii

Edytowane przez Lil Bon Bon
Czas edycji: 2010-10-24 o 17:20
Lil Bon Bon jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-10-24, 17:29   #26663
Rybiorek
Zakorzenienie
 
Avatar Rybiorek
 
Zarejestrowany: 2010-01
Lokalizacja: Częstochowa
Wiadomości: 7 537
Dot.: Pielęgnacja naturalnych loków, loczków, fal - cz. VI

Cytat:
Napisane przez morrigan1986 Pokaż wiadomość
Mam pytanie: czy używanie szamponów do kręconych włosów typu Nivea czy Timotei ma sens i coś daje? Producenci obiecują pogłębienie skrętu i gładkie włosy, ale czy to prawda?
szampon jest do oczyszczenia skalpu i wlosow, usuwania brudu oraz nadbudowanych produtkow stylizacyjnych a nie do poprawiania skretu, chcesz poprawic skret - nawilz wlosy aby byly elastyczne i mocne, takie wlosy trzymaja skret, nawilzanie i odzywiania to odzywki i maski oraz mazidla wlasnej roboty, naleze do grupy ktora po miesiacach intensywnego dbania moze pochwalic sie wzmocnionym skretem ktory jak moje ostatnie doswiadczenie pokazalo potrafi sie utrzymac 3 dni (dzien 1 mycie i potem 2 dni bez mycia), uzywam produtkow silnie nawilazajacych i natluszczajacych pomimo ze mam cienkie wlosy, roznica naprawde jest kolosalna
__________________
Fotograf wizerunkowy/biznesowy, portretowy i ślubny
Miłośniczka psiaków, kawy i naleśników
Moja praca i pasja
Blog fotografa
Poza pracą fotografa
Rybiorek jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-10-24, 17:33   #26664
*Basia*
Mod-Śnieżynka
 
Avatar *Basia*
 
Zarejestrowany: 2005-05
Wiadomości: 3 364
Dot.: Pielęgnacja naturalnych loków, loczków, fal - cz. VI

Właśnie słucham Mieczysława Fogga . Jego piosenki kojarzą mi się z pięknymi kobietami z cudnymi falami na głowie. Moja babcia takie sobie do tej pory układa. Jak byłam dzieckiem zazdrościłam Jej tych fal i też tak robiłam jako 5-latka

Lil Bon Bon, a ten zapach, iście obiadowy
__________________


Edytowane przez *Basia*
Czas edycji: 2010-10-24 o 17:37
*Basia* jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-10-24, 17:37   #26665
morrigan1986
Wtajemniczenie
 
Avatar morrigan1986
 
Zarejestrowany: 2008-08
Wiadomości: 2 288
Dot.: Pielęgnacja naturalnych loków, loczków, fal - cz. VI

Dzięki za odpowiedź, postaram się stosować. Czy to możliwe, że po olejku z amli prostują się włosy? I co jest lepsze do stylizacji: żel, pianka, guma? Przepraszam, że tak zasypuję pytaniami, ale jestem żądna loczkowej wiedzy.
__________________
Instagram
BLOG


morrigan1986 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-10-24, 17:53   #26666
Paulinka675
Zakorzenienie
 
Avatar Paulinka675
 
Zarejestrowany: 2005-07
Lokalizacja: XXX
Wiadomości: 4 248
Dot.: Pielęgnacja naturalnych loków, loczków, fal - cz. VI

Cytat:
Napisane przez morrigan1986 Pokaż wiadomość
Dzięki za odpowiedź, postaram się stosować. Czy to możliwe, że po olejku z amli prostują się włosy? I co jest lepsze do stylizacji: żel, pianka, guma? Przepraszam, że tak zasypuję pytaniami, ale jestem żądna loczkowej wiedzy.

ja nic takiego po amli nie zauważyłam

co do stylizacji to najlepiej spróbuj sama co ci będzie najlepiej pasowało
ja preferuję żel, pianki mi nie pasują, większość z nich ma alkohol i włosy są jakieś takie sztywne i porowate, gum nie próbowałam i nie zamierzam, nie podoba mi się ich konsystencja
__________________
"Life is like a box of chocolates. You never know what you're gonna get."

2014 3
Anne Rice - Pandora

włosomaniaczka 11.2009

nic mnie bardziej nie drażni jak brak składów w KWC oraz na blogach kosmetycznych
Paulinka675 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-10-24, 17:56   #26667
*Basia*
Mod-Śnieżynka
 
Avatar *Basia*
 
Zarejestrowany: 2005-05
Wiadomości: 3 364
Dot.: Pielęgnacja naturalnych loków, loczków, fal - cz. VI

Cytat:
Napisane przez morrigan1986 Pokaż wiadomość
Dzięki za odpowiedź, postaram się stosować. Czy to możliwe, że po olejku z amli prostują się włosy? I co jest lepsze do stylizacji: żel, pianka, guma? Przepraszam, że tak zasypuję pytaniami, ale jestem żądna loczkowej wiedzy.
Dla mnie najlepsze są żele.
Ważne żeby w składzie nie było alkoholu. Zobacz tutaj masz spis produktów do stylizacji łącznie z analizą

https://wizaz.pl/forum/showpost.php?...7&postcount=10
__________________

*Basia* jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-10-24, 17:58   #26668
morrigan1986
Wtajemniczenie
 
Avatar morrigan1986
 
Zarejestrowany: 2008-08
Wiadomości: 2 288
Dot.: Pielęgnacja naturalnych loków, loczków, fal - cz. VI

Dzięki, biorę się za czytanie.
__________________
Instagram
BLOG


morrigan1986 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-10-24, 18:00   #26669
Rybiorek
Zakorzenienie
 
Avatar Rybiorek
 
Zarejestrowany: 2010-01
Lokalizacja: Częstochowa
Wiadomości: 7 537
Dot.: Pielęgnacja naturalnych loków, loczków, fal - cz. VI

Cytat:
Napisane przez morrigan1986 Pokaż wiadomość
Dzięki za odpowiedź, postaram się stosować. Czy to możliwe, że po olejku z amli prostują się włosy? I co jest lepsze do stylizacji: żel, pianka, guma? Przepraszam, że tak zasypuję pytaniami, ale jestem żądna loczkowej wiedzy.
wszystko zalezy od wlosa i preferencji wlascicielki, ja nie lubie zelow bo nie lubie tej sztywnosci po wyschnieciu, u mnie 'wygniatanie' zelu na suchych wlosach to katastrofa, na razie znalazlam tak naprawde 1 zel po ktorym nie musze nic robic jak wlosy wyschna choc niestety ciutke czuje takie jakby wysuszenie (amerykanski produkt), pianek nie uzywam od dawna ale jak probowalam pare miesiecy temu to nie bylo rewelacyjnie, dlatego uzywam stylizatorow w kremach, mam potem gladkie, sprezyste, ale nie sztywne, trzymajace sie loki i jak wlosy wysychaja nic nie musze robic, ale tez nie polece nic bo wszystko co uzywam to amerykanskie produkty i to jeszcze dla Afroamerykanek, nie wszystkim odpowiadaja, jednak zdecydowanie preferuje kremy stylizacyjne
__________________
Fotograf wizerunkowy/biznesowy, portretowy i ślubny
Miłośniczka psiaków, kawy i naleśników
Moja praca i pasja
Blog fotografa
Poza pracą fotografa
Rybiorek jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-10-24, 18:05   #26670
morrigan1986
Wtajemniczenie
 
Avatar morrigan1986
 
Zarejestrowany: 2008-08
Wiadomości: 2 288
Dot.: Pielęgnacja naturalnych loków, loczków, fal - cz. VI

Najlepiej chyba wypróbować wszystko po kolei i w różnych kombinacjach, co dziewczyny? Po piance troszkę lepiej widać skręt, ale po gumie dłużej się fryzura trzyma i wyglądają na mniej posklejane. Samo mleczko Nivea się nie sprawdza. Zakupię jeszcze żel i będę eksperymentować. I kusi mnie ten krem z TBS, o którym pisałyście, ale troszkę za drogi jak na eksperymenty.
__________________
Instagram
BLOG


morrigan1986 jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Włosy kręcone: pielęgnacja, fryzury, inspiracje


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 00:43.