Znieczulenie w każdym szpitalu? Czy to możliwe? - Strona 3 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Forum plotkowe

Notka

Forum plotkowe Zapraszamy do plotkowania. Na forum plotkowym nie musisz się trzymać tematyki urodowej. Tutaj porozmawiasz o wszystkim co cię interesuje, denerwuje i zadziwia.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2011-02-05, 23:30   #61
Wyrak
Zakorzenienie
 
Avatar Wyrak
 
Zarejestrowany: 2008-02
Wiadomości: 19 268
Dot.: Znieczulenie w każdym szpitalu? Czy to możliwe?

Cytat:
Napisane przez cava Pokaż wiadomość
A to nie jest wcale takie proste. To co dzieje się z dzieckiem podczas naturalnego orodu, te wszystkie przeciążenia, ściskania, ma wbrew pozorom bardzo pozytywny wpływ na nie. N ajego ukłąd hormonalny. Tak jak w trakci naturalnego porodu uwalniające się hormony pobudzaja akcję porodową i naturalnie znieczulają, tak i u dziecka zachodza takie procesy a dawka hormonów stresu od matki pobudz ajego funkcje zyciowe.
Jeszcze więcej powiedzieliby psychologowie, i tez byłoby to za.

Ja po 2 naturalnych porodach nie mam nic popcięte do odbytu (się nie ciacha w ta stronę, nie wiem skąd pomysł w ogóle- na dodatek mozna się umówić z połozną że się chce bez cięcia- tyle że ja osobiście ... odradzam) i ani 1 studenta przy porodzie nie widziałam.
No i nie rodziłam aż tak dawno, a widziałam róznicę- ja po naturalnym normalnie funkcjonowałam od razu a babki po CC jakoś tak nie bardzo funkcjonowały, a nawet bym rzekła że leżały jak zwłoki a otem łaziły w tempie pół metra na 10 minut zgięte w pół.

Pewnie że są porody ciężkie i pewnie ze kobieta powinna mieć wybór.
Miałam lekko, rodziłam bez znieczulenia bo nie było potrzebne, ale miałam jednak komfort psychiczny, ze jakbym zachciała to natychmiast by mi je podano.
Ale też nie ma co demonizować naturalnego procesu, IMO, porody sa przereklamowane.
A własnie przez takie głupie straszenie nimi: siądze 5 co nie rodziło i opowiadają horrory o porodach jak wędkarze o wielkości ryb, im później tym większa ryba i bardziej krwawa jatka porodowa
Ta mitologia wokol porodu moze chyba niezle narobic wody z mozgu...

Mysle podobnie do Ciebie... jak sobie przypomne temat o cc na zyczenie (jak dla mnie - paranoja) i co tam sie dzialo
__________________
Łajrak blog: https://wizaz.pl/forum/blog.php?u=288138

Myslisz, ze mu sie podobasz? Czyli rzecz o nadinterpretacji: https://wizaz.pl/forum/blog.php?b=2437

OCZY (patrz av) cisna mi na MOZG. Prosze wez to pod uwage przy czytaniu moich postow.
Wyrak jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-02-05, 23:36   #62
muszynianka
Zakorzenienie
 
Avatar muszynianka
 
Zarejestrowany: 2009-12
Wiadomości: 19 347
Dot.: Znieczulenie w każdym szpitalu? Czy to możliwe?

mi się troszeczkę zmieniły poglądy w tej kwestii. uważam że jeżeli ktoś jest za cesarką na żądanie nawet zupełnie bezzasadne w imię zasad i swojego lęku przed bólem, nigdy po prostu nie przeżył operacji, zwłaszcza jamy brzusznej która się rwie ciągnie i w ogóle powodzenia z czynnościami fizjologicznymi i karmieniem dziecka ;p
muszynianka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-02-05, 23:46   #63
201604250941
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2008-10
Wiadomości: 22 811
Dot.: Znieczulenie w każdym szpitalu? Czy to możliwe?

Cytat:
Napisane przez muszynianka Pokaż wiadomość
mi się troszeczkę zmieniły poglądy w tej kwestii. uważam że jeżeli ktoś jest za cesarką na żądanie nawet zupełnie bezzasadne w imię zasad i swojego lęku przed bólem, nigdy po prostu nie przeżył operacji, zwłaszcza jamy brzusznej która się rwie ciągnie i w ogóle powodzenia z czynnościami fizjologicznymi i karmieniem dziecka ;p
No i dobrze Musz, jego sprawa, jak ktos tego chce to powinien miec prawo, a nie ze przyjdzie stado madrych ludzi i powie, nieee, my wiemy lepiej co dobre dla ciebie.
201604250941 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-02-05, 23:51   #64
muszynianka
Zakorzenienie
 
Avatar muszynianka
 
Zarejestrowany: 2009-12
Wiadomości: 19 347
Dot.: Znieczulenie w każdym szpitalu? Czy to możliwe?

Nie do końca, bo lekarz jest odpowiedzialny za leczenie. To nie jest wybieranie kremu do twarzy tylko niestety operacja, która kosztuje. Kobieta jest ważna, ale rodzących kobiet... są setki, tysiące w danym szpitalu przez miesiące. Lekarzy jest o wiele mniej. Przy naturalnym porodzie kobieta tak naprawdę nie potrzebuje wielkiej pomocy przez większość czasu. Nie wyobrażam sobie takiej ilości lekarzy robiącej na raz tyle operacji, sali operacyjnych by nie starczyło.
Dłuższa rekonwalescencja oznacza dłuższy pobyt w szpitalu, który nie jest do tego przygotowany. To najęcie większej ilości pielęgniarek. Dłuższe leczenie, gojenie. No i chodzi przede wszystkim o to że to większe ryzyko, ja na miejscu lekarzy też bym się burzyła. Bo lekarz jest be kiedy nie chce zrobić cesarki, a jak zrobi na żądanie i coś pójdzie źle, to dalej jest be, a nawet bardziej fe niż przedtem...
muszynianka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-02-06, 00:35   #65
Wyrak
Zakorzenienie
 
Avatar Wyrak
 
Zarejestrowany: 2008-02
Wiadomości: 19 268
Dot.: Znieczulenie w każdym szpitalu? Czy to możliwe?

Cytat:
Napisane przez candycotton Pokaż wiadomość
No i dobrze Musz, jego sprawa, jak ktos tego chce to powinien miec prawo, a nie ze przyjdzie stado madrych ludzi i powie, nieee, my wiemy lepiej co dobre dla ciebie.
Bzdura - lekarz nie przepisuje lekow bo komus sie chce je lykac jak pastylki, dlaczego niby mialby na zadanie wykonywac jakies zabiegi ?

Co najwyzej ma ktos prawo sobie samemu probowac zrobic cesarke, wymagac spelniania widzimisie pacjentow od lekarza juz nie.
__________________
Łajrak blog: https://wizaz.pl/forum/blog.php?u=288138

Myslisz, ze mu sie podobasz? Czyli rzecz o nadinterpretacji: https://wizaz.pl/forum/blog.php?b=2437

OCZY (patrz av) cisna mi na MOZG. Prosze wez to pod uwage przy czytaniu moich postow.
Wyrak jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-02-06, 00:35   #66
201604190949
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2007-06
Wiadomości: 7 274
Dot.: Znieczulenie w każdym szpitalu? Czy to możliwe?

Cytat:
Napisane przez muszynianka Pokaż wiadomość
mi się troszeczkę zmieniły poglądy w tej kwestii. uważam że jeżeli ktoś jest za cesarką na żądanie nawet zupełnie bezzasadne w imię zasad i swojego lęku przed bólem, nigdy po prostu nie przeżył operacji, zwłaszcza jamy brzusznej która się rwie ciągnie i w ogóle powodzenia z czynnościami fizjologicznymi i karmieniem dziecka ;p
Kurde, Mucha, ludzie są różni. Ja przeżyłam operację, jamy brzusznej. Następnego dnia wstałam i pomagałam babce opuszczać łóżko bo za wysoko miała. Sikałam i inne rzeczy, przy których trzeba się bardziej wysilić też robiłam normalnie. Nawet łeb sobie umyłam w umywalce.
Potem w domu trochę przeszkadzały mi spodnie więc jeansy zamieniłam na dresy i to było moje jedyne wyrzeczenie. Ah, i na rolki nie poszłam
Goiło się na mnie jak na szczurze i nie mam z tego powodu jakiejś większej traumy. Mam straszne wspomnienia sprzed operacji czyli ból, masa badań, godziny czekania na ostrym. To było kijowe. A potem? To, że mi rurka w nosie dmuchała i nie mogłam jej ruszyć bo ma dmuchać.
Kuniec.
201604190949 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-02-06, 00:42   #67
muszynianka
Zakorzenienie
 
Avatar muszynianka
 
Zarejestrowany: 2009-12
Wiadomości: 19 347
Dot.: Znieczulenie w każdym szpitalu? Czy to możliwe?

Nie wiem, ja niestety zgadzam się z Wyrakiem (oh God, its happening again).
I gdybyśmy mieli warunki, wielkie szpitale, dużo wolnych lekarzy, anestezjologów, możliwości, trochę inne prawo. To też trochę inaczej by wyglądało. Z punktu widzenia jednostki cc na życzenie jest jak najbardziej słuszne. Z punktu widzenia lekarza, anestezjologa, ekonoma, dyrektora szpitala, setki innych rodzących... Nie bardzo
muszynianka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2011-02-06, 00:47   #68
201604190949
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2007-06
Wiadomości: 7 274
Dot.: Znieczulenie w każdym szpitalu? Czy to możliwe?

Wiesz, ja i tak będę miała cc bo inaczej nie mogę (kardiolog) ale bez takich mi tutaj, że operacja na jamie brzusznej to katusze i już lepiej się z okna rzucić bo potem dochodzi się do siebie dwa miesiące.
201604190949 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-02-06, 00:55   #69
muszynianka
Zakorzenienie
 
Avatar muszynianka
 
Zarejestrowany: 2009-12
Wiadomości: 19 347
Dot.: Znieczulenie w każdym szpitalu? Czy to możliwe?

Nieee no to nie są katusze, tylko wiadomo że jest to znacznie większa ingerencja niż poród naturalny.
Ja najprawdopodobniej też będę mieć cc. O ile w ogóle ktokolwiek kiedykolwiek dziwnym trafem zamieszka w moim brzuchu. O ile w ogóle będzie mógł
muszynianka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-02-06, 01:07   #70
enex
Zakorzenienie
 
Avatar enex
 
Zarejestrowany: 2007-03
Wiadomości: 11 419
Dot.: Znieczulenie w każdym szpitalu? Czy to możliwe?

Cytat:
Napisane przez muszynianka Pokaż wiadomość
Nieee no to nie są katusze, tylko wiadomo że jest to znacznie większa ingerencja niż poród naturalny.
Ja najprawdopodobniej też będę mieć cc. O ile w ogóle ktokolwiek kiedykolwiek dziwnym trafem zamieszka w moim brzuchu. O ile w ogóle będzie mógł
Zgadzam się z pogrubionym. Nie mówię, żeby CC to była jakaś hiper mega operacja, ale jest i jako każda ma swoje ryzyka. Tak samo poród naturalny je ma. Nikt do przodu u porodu naturalnego nie jest w stanie powiedzieć jeśli przebiegnie od od początku do końca fizjologicznie. W każdym momencie poród do tej pory dobrze przebiegający może się zmienić w zupełnie odwrotny. CC to zawsze ingerencja w macicę. Jasne, zgoi się, ale nie można tak w nieskończoność ją ciąć bez ryzyka jeśli chodzi o dalszą ciążę i poród.
Co do nacinania. O ile nie chodzi o poród kleszczowy czy wakuumekstraktorem to jest ono robione bez znieczulenia, w momencie kiedy główka maksymalnie napiera, czyli części nacinane są tak odkrwione, że faktycznie tego nie czuć podobno. A szczerze - lepiej dać się naciąć niż protestować, protestować a potem się rozerwać od iks do ypsylon. U nacięcia lekarz bardzo dobrze wie jakie struktury nacina. U rozerwania spontanicznego nigdy nie można przewidzieć co wszystko zostało uszkodzone.
I tak.
enex jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-02-06, 02:13   #71
201604190949
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2007-06
Wiadomości: 7 274
Dot.: Znieczulenie w każdym szpitalu? Czy to możliwe?

Cytat:
CC to zawsze ingerencja w macicę. Jasne, zgoi się, ale nie można tak w nieskończoność ją ciąć bez ryzyka jeśli chodzi o dalszą ciążę i poród.
A tego problemu nie ma jeśli ktoś chce tylko jedno dziecko
201604190949 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2011-02-06, 07:27   #72
0096a1e2f6245c4e98bc18de9b0ed84c369ef137_632f8bf2adc0b
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2006-03
Wiadomości: 44 997
Dot.: Znieczulenie w każdym szpitalu? Czy to możliwe?

Kuriozum: rodziłam w szpitalu prywatnym, zz0 500zł (aczkolwiek potem i tak nie musiałam płacić), a koleżanka z innego miasta, szpital państwowy, 1200zł. Oba szpitale dostały refundację z nfz. Ktoś mi to wyjaśni?
0096a1e2f6245c4e98bc18de9b0ed84c369ef137_632f8bf2adc0b jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-02-06, 09:10   #73
13aa9d55ec6ef8489ab3852d90deb2979ef9d608
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2010-06
Wiadomości: 2 710
Dot.: Znieczulenie w każdym szpitalu? Czy to możliwe?

Ja rodziłam naturalnie i mimo 17 godzinnych męk , jeżeli była by taka możliwość rodziła bym drugi raz także naturalnie (podobno z dugim dzieckiem idzie szybciej ), dlatego, że cc nie wchodzi w grę bo umieram jakby mi mają "teflon "w łape wbić a dopiero jak by mnie ciąć mieli, już nie mówiąc o ZOO i szczykawie w plery ( a czkolwiek podczas porodu darłam się o to i wołałam że zapłace tylko niech dadzą - nie dali, może to i lepiej).
Ja po porodzie normalnie funkcjonowałam a dziewczyny po cc skulone biedne wyglądały jak zombi.
13aa9d55ec6ef8489ab3852d90deb2979ef9d608 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-02-06, 10:01   #74
0096a1e2f6245c4e98bc18de9b0ed84c369ef137_632f8bf2adc0b
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2006-03
Wiadomości: 44 997
Dot.: Znieczulenie w każdym szpitalu? Czy to możliwe?

Paula, a ja po cc śmigałam bez problemu =- jedynym dyskomfortem było wstawanie i kładzenie się, ale do przejścia. Nie ma reguły
0096a1e2f6245c4e98bc18de9b0ed84c369ef137_632f8bf2adc0b jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-02-06, 10:07   #75
Ivy123
Zadomowienie
 
Avatar Ivy123
 
Zarejestrowany: 2008-07
Wiadomości: 1 452
Dot.: Znieczulenie w każdym szpitalu? Czy to możliwe?

Wyrak, byłeś przy porodzie?.
Ivy123 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-02-06, 11:29   #76
Wyrak
Zakorzenienie
 
Avatar Wyrak
 
Zarejestrowany: 2008-02
Wiadomości: 19 268
Dot.: Znieczulenie w każdym szpitalu? Czy to możliwe?

Cytat:
Napisane przez muszynianka Pokaż wiadomość
Nie wiem, ja niestety zgadzam się z Wyrakiem (oh God, its happening again).
I gdybyśmy mieli warunki, wielkie szpitale, dużo wolnych lekarzy, anestezjologów, możliwości, trochę inne prawo. To też trochę inaczej by wyglądało. Z punktu widzenia jednostki cc na życzenie jest jak najbardziej słuszne. Z punktu widzenia lekarza, anestezjologa, ekonoma, dyrektora szpitala, setki innych rodzących... Nie bardzo
To rownia pochyla, raz sie zgodzisz i po Tobie

Wlasnie - wg mnie to autorka nie bardzo chce przyjac do wiadomosci fakt, ze przepisy nie sa takie zlosc, ale warunkowane chocby ta dostepnoscia anestezjologow.

Cytat:
Napisane przez 1000days Pokaż wiadomość
Wiesz, ja i tak będę miała cc bo inaczej nie mogę (kardiolog) ale bez takich mi tutaj, że operacja na jamie brzusznej to katusze i już lepiej się z okna rzucić bo potem dochodzi się do siebie dwa miesiące.
Nie chodzi o to juz nawet czy katusze czy nie, tylko po co fundowac niepotrzebnie bolesny i wymagajacy rekonwalescencji zabieg pacjentowi?

Cytat:
Napisane przez Ivy123 Pokaż wiadomość
Wyrak, byłeś przy porodzie?.
Nie, wiem tyle co uslyszalem, aczkolwiek spodziewam sie samych fajnosci:


__________________
Łajrak blog: https://wizaz.pl/forum/blog.php?u=288138

Myslisz, ze mu sie podobasz? Czyli rzecz o nadinterpretacji: https://wizaz.pl/forum/blog.php?b=2437

OCZY (patrz av) cisna mi na MOZG. Prosze wez to pod uwage przy czytaniu moich postow.
Wyrak jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-02-06, 11:37   #77
enex
Zakorzenienie
 
Avatar enex
 
Zarejestrowany: 2007-03
Wiadomości: 11 419
Dot.: Znieczulenie w każdym szpitalu? Czy to możliwe?

Cytat:
Napisane przez Wyrak Pokaż wiadomość
To rownia pochyla, raz sie zgodzisz i po Tobie

Wlasnie - wg mnie to autorka nie bardzo chce przyjac do wiadomosci fakt, ze przepisy nie sa takie zlosc, ale warunkowane chocby ta dostepnoscia anestezjologow.



Nie chodzi o to juz nawet czy katusze czy nie, tylko po co fundowac niepotrzebnie bolesny i wymagajacy rekonwalescencji zabieg pacjentowi?


Temat CC czy poród naturalny przebieraliśmy całkiem dużo na porodówce...z lekarzami, pacjentkami...i naprawdę są kobiety, które wolą być obolałe po CC niż przejść bólem porodu naturalnego i bólem wszystkich tych struktur anatomicznych po porodzie. Choć w 95% kobiety, które miały CC i rodziły też naturalnie zawsze potwierdzały, że lepiej się znosi niedogodności po porodzie naturalnym niż po CC.
W krajach ameryki środkowej/południowej? jest wielki procent porodów drogą CC. Dlaczego? Bo to szybsze niż krążyć koło takiej kobiety godzinami, śledzić KTG, rozwarcie, stan ogólny kobiety... Pozatym same też wybierają, że lepiej mała blizna na podbrzuszu niż rodzenie naturalne i potem na stare lata ryzyko nietrzymania moczu, uszkodzenia aparatu podtrzymującego organy rozrodcze wewnętrzne itp..
Co nie zmienia faktu na tym, że o ile przyroda tak to zmajstrowała, żeby poród naturalny przebiegał tak ja przebiega to dobrze wiedziała co robi
enex jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-02-06, 13:06   #78
DariaKom
Zakorzenienie
 
Avatar DariaKom
 
Zarejestrowany: 2008-08
Wiadomości: 4 123
Dot.: Znieczulenie w każdym szpitalu? Czy to możliwe?

Cytat:
Napisane przez sabi Pokaż wiadomość
Podpisałam bez wahania, chociaż na moją sytuację nie wpłynie to już bezpośrednio. Jestem w siódmym miesiącu ciąży, i zdecydowałam się rodzić w szpitalu najdalej oddalonym od mojego miejsca zamieszkania, bo tylko w nim jest zzo. W pobliskim szpitalu, z piękną, odnowioną porodówką, medalami na korytarzu i dyplomami za akcję "rodzić po ludzku", zrezygnowano całkowicie z zzo. Nie ma opcji wykupienia znieczulenia, ani otrzymania go ze wskazań medycznych. Ze wskazań medycznych mogą zrobić cesarkę, pod warunkiem, że "wskazanie" pochodzi od lekarza pracującego w tym szpitalu, bo jeśli od innego, to też niechętnie. Generalnie nastawienie w drugiej dekadzie XXI wieku jest takie, że każda kobieta jest w stanie, ba! powinna, urodzić dziecko siłami natury. Szlachetny i wspaniałomyślny wymysł mężczyzn.
*W kilku kolejnych szpitalach, które minę po drodze do tego najbardziej oddalonego, też od bieżącego roku zrezygnowano z zzo. Oficjalnym powodem są koszty (jak pisał Wyrak - anestezjolog obecny podczas całego porodu) i niefinansowanie zzo przez NFZ (szpital musiałby to robić z własnych środków). Są też powody lokalne - np. skargi pacjentek, że zzo było za opłatą, co powodowało nierówny dostęp do znieczulenia i uprzywilejowanie bogatszych ciężarnych. Wystarczyło kilkanaście pisemnych skarg i szpital się wycofał z zzo nawet za dopłatą.
Mam dokładnie taką samą sytuację, jestem w 23 tc i zdecydowałam się, że w Ełku nie będę rodzić, bo nie dają ZZO.. a jak jest wskazanie, to jest CC. Dlatego urodzę sobie tam, gdzie dadzą i tyle.

Petycję podpisałam.
DariaKom jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-02-06, 13:27   #79
201604190949
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2007-06
Wiadomości: 7 274
Dot.: Znieczulenie w każdym szpitalu? Czy to możliwe?

Cytat:
Napisane przez Wyrak Pokaż wiadomość

Nie chodzi o to juz nawet czy katusze czy nie, tylko po co fundowac niepotrzebnie bolesny i wymagajacy rekonwalescencji zabieg pacjentowi?

Widzisz, inaczej to by wyglądało, gdyby poród miał być wygodny dla rodzącej a nie lekarza. Gdyby nie kładzono nas z nogami na uszach i zadkiem wypiętym nie w tę stronę co trzeba. Gdyby ten cholerny lekarz się pofatygował i połaził za nami po sali, gdybyśmy mogły wejść do basenu czy pokucać sobie pod ścianą. No ale to takie niewygodne dla lekarza, trzeba przecież leżeć i być waginą na poziomie wzroku siedzącego lekarza. A z tego powodu poród może być bardzo bolesnym i traumatycznym przeżyciem dla kobiety...

Tylko, że zmiana tego co opisałam wyżej jest procesem bardzo długotrwałym. Bo nie tylko trzeba zdjąć z porodu tę złą legendę ale też pokazać, że można inaczej i zmienić myślenie lekarzy. W tym momencie, jeśli kobieta dostaje histerii na myśl o porodzie (a są takie, uwierz mi) to myślę, że lepiej już jej zrobić tą całą cc (bo może wtedy zdecyduje się na kolejne dziecko i my, emeryci będziemy jej klaskać ) niż kazać rodzić na stole, z zzo czy bez zzo.

Edytowane przez 201604190949
Czas edycji: 2011-02-06 o 13:31
201604190949 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2011-02-06, 13:35   #80
enex
Zakorzenienie
 
Avatar enex
 
Zarejestrowany: 2007-03
Wiadomości: 11 419
Dot.: Znieczulenie w każdym szpitalu? Czy to możliwe?

Cytat:
Napisane przez 1000days Pokaż wiadomość
Widzisz, inaczej to by wyglądało, gdyby poród miał być wygodny dla rodzącej a nie lekarza. Gdyby nie kładzono nas z nogami na uszach i zadkiem wypiętym nie w tę stronę co trzeba. Gdyby ten cholerny lekarz się pofatygował i połaził za nami po sali, gdybyśmy mogły wejść do basenu czy pokucać sobie pod ścianą. No ale to takie niewygodne dla lekarza, trzeba przecież leżeć i być waginą na poziomie wzroku siedzącego lekarza.
Tylko, że zmiana tego co opisałam wyżej jest procesem bardzo długotrwałym. Bo nie tylko trzeba zdjąć z porodu tę złą legendę ale też pokazać, że można inaczej i zmienić myślenie lekarzy. W tym momencie, jeśli kobieta dostaje histerii na myśl o porodzie (a są takie, uwierz mi) to myślę, że lepiej już jej zrobić tą całą cc (bo może wtedy zdecyduje się na kolejne dziecko i my, emeryci będziemy jej klaskać ) niż kazać rodzić na stole, z zzo czy bez zzo.

Akurat dla lekarza by "wygodniej" było zrobić CC. Dlaczego? Bo do godziny jest gotów ze wszystkim włącznie z wypisaniem dokumentacji. Skontroluje zaraz czy łożysko całe zostało odebrane, czy tam co nie zostało, nie musi się obawiać czy aby nie dojdzie to złamania obojczyka u dziecka co zdarza się przy porodzie naturalnym czasami, no stress z przejściowego uszkodzenia nerwu twarzowego.
Tak na porodówce krąży wokół tej kobiety godzinami. I nonstop trzeba kontrolować ktg, drogi rodne, trwa to długo a i tak nie ma pewności czy w końcu przyroda nie da mu w kość i nie skomplikuje porodu.
Nie wiem jakie macie przeżycia z porodówki, ale ja w trzech sztpitalach byłam u porodów i wszędzie kobiety mogły sobie chodzić pod prysznic nagrzewać, na piłce do ćwiczeń posiedzieć, chodzić, o ile nie było przeciwskazań mogły leżyć na boku, plecach, wcale nie musiały cały czas mieć nogi no górze i od siebie na maksa dopóki naprawdę nie zaczęły przeć.

Edytowane przez enex
Czas edycji: 2011-02-06 o 13:37
enex jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-02-06, 13:41   #81
201604190949
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2007-06
Wiadomości: 7 274
Dot.: Znieczulenie w każdym szpitalu? Czy to możliwe?

Cytat:
Napisane przez enex Pokaż wiadomość
Akurat dla lekarza by "wygodniej" było zrobić CC. Dlaczego? Bo do godziny jest gotów ze wszystkim włącznie z wypisaniem dokumentacji. Skontroluje zaraz czy łożysko całe zostało odebrane, czy tam co nie zostało, nie musi się obawiać czy aby nie dojdzie to złamania obojczyka u dziecka co zdarza się przy porodzie naturalnym czasami, no stress z przejściowego uszkodzenia nerwu twarzowego.
Tak na porodówce krąży wokół tej kobiety godzinami. I nonstop trzeba kontrolować ktg, drogi rodne, trwa to długo a i tak nie ma pewności czy w końcu przyroda nie da mu w kość i nie skomplikuje porodu.
Nie wiem jakie macie przeżycia z porodówki, ale ja w trzech sztpitalach byłam u porodów i wszędzie kobiety mogły sobie chodzić pod prysznic nagrzewać, na piłce do ćwiczeń posiedzieć, chodzić, o ile nie było przeciwskazań mogły leżyć na boku, plecach, wcale nie musiały cały czas mieć nogi no górze i od siebie na maksa dopóki naprawdę nie zaczęły przeć.

Ja porównuję ''cc'' z tym jakże wspaniałym i naturalnym ''sn''.
Tak, lekarz przy sn łazi, przyłazi, idzie sobie, wraca ale jak ma już dość to wymyśla jakąś komplikacje, wali na przyspieszenie czy coś i wyciąga dzieciaka. Poza tym, jednak w tej ostatniej fazie kiedy na prawdę trzeba przeć nadal walą na plecy i zakładają nogi na uszy!
Sn w tej chwili wygląda tak źle, że nie dziwię się kobietom, że chcą cc. I niech ją dostaną. Może wtedy zaczną zmieniać wygląd sn. Jak zmienią to kobiety same do niego wrócą.
201604190949 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-02-06, 13:50   #82
enex
Zakorzenienie
 
Avatar enex
 
Zarejestrowany: 2007-03
Wiadomości: 11 419
Dot.: Znieczulenie w każdym szpitalu? Czy to możliwe?

Cytat:
Napisane przez 1000days Pokaż wiadomość
Ja porównuję ''cc'' z tym jakże wspaniałym i naturalnym ''sn''.
Tak, lekarz przy sn łazi, przyłazi, idzie sobie, wraca ale jak ma już dość to wymyśla jakąś komplikacje, wali na przyspieszenie czy coś i wyciąga dzieciaka. Poza tym, jednak w tej ostatniej fazie kiedy na prawdę trzeba przeć nadal walą na plecy i zakładają nogi na uszy!
Sn w tej chwili wygląda tak źle, że nie dziwię się kobietom, że chcą cc. I niech ją dostaną. Może wtedy zaczną zmieniać wygląd sn. Jak zmienią to kobiety same do niego wrócą.
Tak, walą na plecy i każą podciągać nogi, bo tak mogą najlepiej pomagać kobiecie przy porodzie. To pozycja kiedy majądostęp do kobiety i dróg rodnych najlepszy. Byłam przy porodzie kiedy kobieta ewidentnie nie wiedziała jak przeć, parła poza skurczami, przy skurczach niedobrze, gdyby nie pielęgniarka dosłownie ciągniąca z niej dzieko i lekarz oparty o jej brzuch to chyba do dziś dziecko rodzi i przydusza.
Problem w tym, że jest dużo porodówek zapewnie, gdzie pracują lekarze i pielęgniarki średnio mili i co za tym idzie zamiast "umilający" poród to robiący z niego niezbyt dobrze pamiętane przeżycie. I co za tym idzie inny problem - porody w domu. Niestety niezawsze kończące się szczęśliwie...
enex jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-02-06, 13:55   #83
201604190949
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2007-06
Wiadomości: 7 274
Dot.: Znieczulenie w każdym szpitalu? Czy to możliwe?

Może gdyby miała inną pomoc i inną pozycję to poszłoby jej dużo lepiej Może gdyby nie to, że leżała na plecach...
201604190949 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-02-06, 14:00   #84
Marseille
Rozeznanie
 
Avatar Marseille
 
Zarejestrowany: 2009-01
Lokalizacja: Pod słońcem Toskanii...
Wiadomości: 634
Dot.: Znieczulenie w każdym szpitalu? Czy to możliwe?

To prawda, żadne moje koleżanki nie rodziły w ostatnich latach tylko na porodówce. Miały możliwość posiedzieć na piłce lub w wannie. Zauważyłam tez ciekawą rzecz , że w niektórych szpitalach w Warszawie prawie każdej pacjentce podają oksytocynę na wywołanie porodu. Traktują szpital jak fabrykę im wiecej porodów tym więcej pieniedzy dostanie szpital za poród. Natomiast w innych szpitalach połozniczych lekarze starają się obserwować, sprawdzać wody płodowe. Robią wszystko aby poród odbył się w sposób naturalny i bezpieczny.
__________________
"Najlepszą metodą przewidywania przyszłości jest jej tworzenie."
Marseille jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-02-06, 14:09   #85
enex
Zakorzenienie
 
Avatar enex
 
Zarejestrowany: 2007-03
Wiadomości: 11 419
Dot.: Znieczulenie w każdym szpitalu? Czy to możliwe?

Cytat:
Napisane przez 1000days Pokaż wiadomość
Może gdyby miała inną pomoc i inną pozycję to poszłoby jej dużo lepiej Może gdyby nie to, że leżała na plecach...
Nic by jej nie pomogło. Są rzeczy na które nie ma cudownych specyfików i cudownych rad. Tam była tylko jedna i to najzwyklejsza - przeć. A ona tego nie robiła. Parła poza skurczami, choć nonstop jej pielęgniarka mówiła by tego nie robić, bo tylko szkodzi dziecku a siebie zbytecznie wymęcza, że to skurcz jest od tego żeby przeć, żeby skoncentrować wszystek siły i współgrać z naturą. Ale niestety. Miała oksytocynę by posilić skurcze, miała leki na "zmiękczenie" dróg rodnych by szybciej odrodziła, by tak się długo nie męczyła i dziecko nie było zagrożone, ale co z tego, jeśli ona nie miała pojęcia co robić podczas porodu. Nawet choć nonstop z nią komunikowała pielęgniarka, mówiła co robić, mówiła jak robić, poświęcała od A do B, ale marne.
Jestem absolutnie za, żeby podczas pierwszej doby porodowej mogły kobiety jak najdłużej mieć swobodę ruchu na ile pozwala im na to samopoczucie i stan dziecka. By mogły chodzić pod ciepły prysznic, siedzieć na piłce, chodzić po pokoju, opierać o łóżko, cokolwiek by przyspieszyć ją i czuć się choć trochę bardziej komfortowo. Bo właśnie takie leżenie plackiem od momentu kiedy się pojawią pierwsze skurcze to jest to najgorsze co może być. Przykro mi, że nie ma tej możliwości we wszystkich szpitalach choć ja zawsze stażowałam w tzw.baby friendly, czyli wszystko dla matki i dziecka.
enex jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-02-06, 14:24   #86
pappaya
Zadomowienie
 
Avatar pappaya
 
Zarejestrowany: 2006-10
Wiadomości: 1 828
Dot.: Znieczulenie w każdym szpitalu? Czy to możliwe?

Największym problemem w polskich szpitalach to okropne traktowanie kobiet rodzących. Brakuje szacunku, wyrozumiałości, delikatności, wsparcia jest po prostu rutyna i przedmiotowe traktowanie więc nie ma co się dziwić że rodząca o zzo nie ma co nawet marzyć.
W Polsce jest przekonanie że kobieta musi rodzić w bólu bo tak rodziły nasze matki, babki i prababki i przeżyły i tyle.
W szpitalu w którym rodziłam (a jakże pozytywnych opinii sie naczytałam) personel medyczny był niemiły albo wręcz chamski. Trzeba było wyciągać wszelkie informacje od lekarzy bo sami nic nie raczyli powiedzieć, gruboskórni, opryskliwi miałam wrażenie jakby robili mi wielką łaskę.
Podczas porodu (o mało co nie urodziłabym na korytarzu bo brakowało łóżek) kiedy krzyczałam z bólu jedna z położnych stojąca przy moim kroczu wydarła się co ona się tak drze! Druga wstrzyknęła mi dolargan.
Zaraz po porodzie mój mąż widząc pielęgniarkę (czy ktokolwiek to był) niosącą nasze dziecko podszedł aby zobaczyć córeczkę na co dostał odpowiedz że ma się nie zbliżać i że nie obchodzi tą panią że jest ojcem i zaraz zniknęła mu z oczu. Normalnie cyrk!
Czy poród musi być takim niemiłym wspomnieniem? Niech już nawet nie dają tego znieczulenia ale niech traktują kobiety po ludzku z czułością, niech dają warunki żeby ta kobieta się mogła zrelaksować, wybrać pozycję jaka jej odpowiada, żeby mogła rodzić w wannie i żeby czuła wsparcie.
__________________

Edytowane przez pappaya
Czas edycji: 2011-02-06 o 14:30
pappaya jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-02-06, 14:31   #87
enex
Zakorzenienie
 
Avatar enex
 
Zarejestrowany: 2007-03
Wiadomości: 11 419
Dot.: Znieczulenie w każdym szpitalu? Czy to możliwe?

Cytat:
Napisane przez pappaya Pokaż wiadomość
Największym problemem w polskich szpitalach to okropne traktowanie kobiet rodzących. Brakuje szacunku, wyrozumiałości, delikatności, wsparcia jest po prostu rutyna i przedmiotowe traktowanie więc nie ma co się dziwić że rodząca o zzo nie ma co nawet marzyć.
W Polsce jest przekonanie że kobieta musi rodzić w bólu bo tak rodziły nasze matki, babki i prababki i przeżyły i tyle.
W szpitalu w którym rodziłam (a jakże pozytywnych opinii sie naczytałam) personel medyczny był niemiły albo wręcz chamski. Trzeba było wyciągać wszelkie informacje od lekarzy bo sami nic nie raczyli powiedzieć, gruboskórni, opryskliwi miałam wrażenie jakby robili mi wielką łaskę.
Podczas porodu (o mało co urodziłabym na korytarzu bo brakowało łóżek) kiedy krzyczałam z bólu jedna z położnych stojąca przy moim kroczu wydarła się niech się pani tak nie drze! Druga wstrzyknęła mi dolargan.
Zaraz po porodzie mój mąż widząc pielęgniarkę czy ktokolwiek to był niosącą nasze dziecko podszedł aby zobaczyć córeczkę na co dostał odpowiedz że ma się nie zbliżać i że nie obchodzi tą panią że jest ojcem i zaraz zniknęła mu z oczu. Normalnie cyrk!
Czy poród musi być takim niemiłym wspomnieniem? Niech już nawet nie dają tego znieczulenia ale niech traktują kobiety po ludzku z czułością, niech dają warunki żeby ta kobieta się mogła zrelaksować, wybrać pozycję jaka jej odpowiada, żeby mogła rodzić w wannie i żeby czuła wsparcie.
Ooo, to u nas ojciec może być przy porodzie, nawet przeciąć pępowinę, bez problemu może iść z pielęgniarką i dzieckiem do pomieszczenia gdzie noworodek jest mierzony, ważony, są mu zakraplane oczy, jest oczyszczony, zawinięty...może bez problemu sobie go fotografować, potem być z matką i noworodkiem po porodzie kiedy kobieta jest skontrolowana czy wszystko jest w porządku na pokoju.
Btw.co do rodzenia w wannie - nie wiem czy chciała bym urodzić dziecko do wanny pełnej krwi i z ewentualną domieszką zawartości moich jelit...
enex jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-02-06, 14:54   #88
żurawinka
Zakorzenienie
 
Avatar żurawinka
 
Zarejestrowany: 2006-03
Lokalizacja: kraina uśmiechu i dobrego humoru :-D
Wiadomości: 9 033
Dot.: Znieczulenie w każdym szpitalu? Czy to możliwe?

I tak o wszystkim w tym temacie będą decydować mężczyźmi, począwszy od sejmu aż do lekarzy - facetów a Ci nie zrozumieją nigdy co kobiety muszą/nie muszą przejść. Oczywiście "wiedzą" dużo ale codzienna rutyna zabija w nich empatię.

Podobno są dobre szpitale, cudowni lekarze ale co z tego jesli wciąż jak na lekarstwo.

---------- Dopisano o 16:54 ---------- Poprzedni post napisano o 16:52 ----------

Cytat:
Napisane przez enex Pokaż wiadomość
Ooo, to u nas ojciec może być przy porodzie, nawet przeciąć pępowinę, bez problemu może iść z pielęgniarką i dzieckiem do pomieszczenia gdzie noworodek jest mierzony, ważony, są mu zakraplane oczy, jest oczyszczony, zawinięty...może bez problemu sobie go fotografować, potem być z matką i noworodkiem po porodzie kiedy kobieta jest skontrolowana czy wszystko jest w porządku na pokoju.
Btw.co do rodzenia w wannie - nie wiem czy chciała bym urodzić dziecko do wanny pełnej krwi i z ewentualną domieszką zawartości moich jelit...
No tak, bo poród na stole to czysta, nieśmierdząca przyjemność, niebrudząca wcale itp. Jeśli poród w wodzie jest w stanie zmniejszyć ból to czemu nie ?
żurawinka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-02-06, 14:57   #89
kotka20093
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2009-12
Lokalizacja: małopolska
Wiadomości: 941
Dot.: Znieczulenie w każdym szpitalu? Czy to możliwe?

tak sobie myslę że ja nigdy nie chciałam mieć dzieci ale teraz czytając to że kobieta nie ma prawa do zmieczulenia , do cc na zyczenia, plus paskudne traktowanie przez personel utwierdza mnie w przekonaniu ze na 100% nie będę mieć dzieci
kotka20093 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-02-06, 15:06   #90
żurawinka
Zakorzenienie
 
Avatar żurawinka
 
Zarejestrowany: 2006-03
Lokalizacja: kraina uśmiechu i dobrego humoru :-D
Wiadomości: 9 033
Dot.: Znieczulenie w każdym szpitalu? Czy to możliwe?

Cytat:
Napisane przez kotka20093 Pokaż wiadomość
tak sobie myslę że ja nigdy nie chciałam mieć dzieci ale teraz czytając to że kobieta nie ma prawa do zmieczulenia , do cc na zyczenia, plus paskudne traktowanie przez personel utwierdza mnie w przekonaniu ze na 100% nie będę mieć dzieci
Moja koleżanka też miała takie podejście ale z wiekiem jej przeszło, a własciwie życie zadecydowało za nią. Chce cc ale nie wie czy będzie miała taką szansę ( nie rodzi w Polsce) Można powiedzieć że czy tu czy tam - różnie może być. Jedna znajoma rodziła pierwsze w Polsce, drugie w Anglii i "zadowolenie" z porodów było podobne. Jedyny plus że tam szczepienia np. na pneumokoki są za darmo a tutaj mimo ze powinny być... wiadomo.
żurawinka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Forum plotkowe


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 14:17.