Matki Emigrantki, czyli jak to się robi w UK - Strona 15 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Być rodzicem

Notka

Być rodzicem Forum dla osób, które starają się o dziecko, czekają na poród lub już posiadają potomstwo. Rozmawiamy o blaskach i cieniach macierzyństwa.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2011-02-11, 13:45   #421
Jola00
Zadomowienie
 
Avatar Jola00
 
Zarejestrowany: 2009-11
Lokalizacja: UK
Wiadomości: 1 604
Dot.: Matki Emigrantki, czyli jak to się robi w UK

Cytat:
Napisane przez Sysunia_d Pokaż wiadomość
Jolaaa może sa Jasnowidzami
hehe no chyba raczej nie Ale właśnie ciekawa jestem jak wynajdują nadżerki,no bo to trzeba przecież wypatrzeć...
A ja fotela ginekologicznego tutaj nie widziałam nawet w szpitalu...

---------- Dopisano o 13:45 ---------- Poprzedni post napisano o 13:37 ----------

Cytat:
Napisane przez hanjah Pokaż wiadomość
Jak miałam robioną pierwszą cytologię 3 lata temu w PL, to też mi lekarz znalazł nadżerkę (cyt na szczęście w porządku) i chciał mi ją wypalić. Ale się na to nie zdecydowałam, jak sobie poczytałam o tym wypalaniu. Potem byłam u innego, który powiedział, że nadżerka jest malutka i że jak nie rodziłam jeszcze to nie ma co tego ruszać i że może po ciąży się wchłonie czy zaleczy. No i od tamtego czasu nie byłam u gina I nie wiem czy się wybiorę jak teraz będę w Polsce...

W poniedziałek pójdę do przychodni umówić się na tę cytologię. Ciekawe ile się na wyniki czeka
Oj Haniu ja Cię nie chcę straszyć,ale mam w tym temacie już też doświadczenia...
Jak byłam w ciąży z Dawidem (mój najstarszy) miałam nadżerkę. Po porodzie czasu nie miałam iść do lekarza,a potem jakoś zaraz zaszłam w następną ciążę. No to przy dwójce dzieci jeszcze mniej czasu dla siebie...
W końcu do lekarza trafiłam jak Dawid miał 4,a Daniel 2 lata. Pobrali mi cytologię,a że byłam prywatnie za niedługo telefon od gina żeby jak najszybciej przyjść do gabinetu. Okazało się,że wynik z cyt. brzydki i trzeba położyć się do szpitala na wycinek. Pobrali mi wycinek pod narkozą i czekałam dwa tygodnie na wynik.To było chyba najdłuższe dwa tygodnie w moim życiu. Na szczęście zmian nowotworowych nie było,ale byłam naprawdę blisko....
Dziewczyny dlatego apeluję,nie lekceważcie "tych spraw"!
__________________
Oliver już jest z nami
14.06.2010



Jola00 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-02-11, 13:46   #422
***luna
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2006-07
Lokalizacja: UK
Wiadomości: 8 190
Dot.: Matki Emigrantki, czyli jak to się robi w UK

Cytat:
Napisane przez Jola00 Pokaż wiadomość
A właśnie kobietki! Przed powrotem do UK byłam w Polsce u mojej ginekolog.Pobrała cytologię i wypatrzyła małą nadżerkę. Umówiona już byłam z nią,żeby to zamrozić i na dwa dni przed dostałam pierwszy(!) okres Niestety nie zdążyłam zrobić z tym porządku...
Ale wybiorę się tutaj na cytologię.No i ciekawa jestem czy znajdą moją nadżerkę No bo przecież oni "tam" w ogóle nie zaglądają....
Ciekawe....

---------- Dopisano o 13:33 ---------- Poprzedni post napisano o 13:31 ----------



Hania herbatą możesz przemywać oczko
Witaj w klubie,ja też dostałam drugą @
Oczywiście, że zagladają.
Robia cytologie, wynik nie dobry, umawiają z lekarzem, lekarz bada, jak trzeba to wymraża a nawet pobiera wycinki , biopsję robi.
__________________
Blogi są dwa
blogowo: poradnik emigranta nowy post:
14/10/2012 Obyście tego postu nie potrzebowali
blogowo:
aktywnie
nowy post 12/09/2012 Veni Vidi Vici
***luna jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-02-11, 13:46   #423
hanjah
Zakorzenienie
 
Avatar hanjah
 
Zarejestrowany: 2008-01
Lokalizacja: UK
Wiadomości: 12 786
Dot.: Matki Emigrantki, czyli jak to się robi w UK

Ja tu gina widziałam raz Jak przyszedł mi powiedzieć, że wykryli u mnie bakterię (tę samą co miała Dorotka) i że dostanę antybiotyk. O badaniu nie było mowy, bo wymaz pobierała mi położna To jest jakieś pokręcone strasznie. Tak się trąbi o profilaktyce, o regularnych badaniach, a tutaj tego zero. Ciekawa jestem, czy ktoś tu kobietom bada piersi czy każda zostawiona jest sama sobie? Bo na mammografię to chyba jesteśmy za młode?

No to ja tylko liczę, że cyt nadal będzie dobra.
No i widzicie-oni tu wymrażają, a nie wypalają tak jak mi ten pierwszy gin chciał zrobić.

Edytowane przez hanjah
Czas edycji: 2011-02-11 o 13:48
hanjah jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-02-11, 13:54   #424
Sysunia_d
Zakorzenienie
 
Avatar Sysunia_d
 
Zarejestrowany: 2007-01
Lokalizacja: UK
Wiadomości: 3 437
Dot.: Matki Emigrantki, czyli jak to się robi w UK

Dlatego ja chodze regularnie do gina jak tylko jestem w PL wtedy mnie bada , robi cytologie i bada mi piersi.

Ja tutaj gina nie widziałam , nawet w ciąży . Dla mnie to jest jakas paranoja ze badaja cie dopiero wtedy jak cos jest nie tak. No ale moze jestem zbyt wymagajaca


A co do nadżerki tez mi jej nie usnieto ze wzgledu ze jeszcze nie rodziłam i byc moze po porodzie sie wchłonie. Zobaczymy oby tak było. Badania zawsze wychodzily mi dobre naszczescie.
__________________
25.07.2009 - Nasz Cudowny Dzień - Ślub

http://www.slub-wesele.pl/suwaczki/200304251135.png

17.11.2010 urodził sie nasz Skarbek
Sysunia_d jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-02-11, 13:57   #425
Diari
Rozeznanie
 
Avatar Diari
 
Zarejestrowany: 2008-04
Wiadomości: 721
Dot.: Matki Emigrantki, czyli jak to się robi w UK

Tomkowi oczko ropieje juz 3 tydzien, przemywam tylko woda przegotowana. Byłam w 4 aptekach i pytałam o sól fizjologiczna i nigdzie nie było

Ja na wynik cytologi czekałam około 3 miesiace
__________________
Tomasz 04.07.2010
Diari jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-02-11, 15:07   #426
ursull
Zakorzenienie
 
Avatar ursull
 
Zarejestrowany: 2009-08
Lokalizacja: Była Twierdza Wrocław... są jeziora...
Wiadomości: 3 393
Dot.: Matki Emigrantki, czyli jak to się robi w UK

Laski będę później,a teraz tylko do Hanjah i Diari sól fizjologiczna to saline drops i w aptekach mają coś takiego:

http://www.oneclickpharmacy.co.uk/he...ource=webgains
__________________
  
ursull jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-02-11, 15:56   #427
kasia_don
Zadomowienie
 
Avatar kasia_don
 
Zarejestrowany: 2010-05
Lokalizacja: Doncaster
Wiadomości: 1 421
GG do kasia_don
Dot.: Matki Emigrantki, czyli jak to się robi w UK

Ja bylam w PL u gina i zrobila mi cytologie i mialam ja robiona jakies pare dni przed @ Nadzerke oczywiscie mam mala ale jest podczas ciazy miala sie wchlanac ale tego nie zrobila wiec poczekam na wyniki z cyt i moze wybiore sie do PL na usuniecie tego gow.....
__________________
Slub 04.07.2009

Moj Najwiekszy Skarb Bianka 29.05.2010

Nasze Zabki

http://s2.pierwszezabki.pl/037/037312980.png?7166

Dieta Sb od 14.03.2011

73->72->71->70->69->68->67->66->65->64->63->62->61->60
kasia_don jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2011-02-11, 16:07   #428
blonde_hair
Zakorzenienie
 
Avatar blonde_hair
 
Zarejestrowany: 2010-03
Wiadomości: 14 395
Dot.: Matki Emigrantki, czyli jak to się robi w UK

Ja zawsze jak chodze w polsce do gina (raz do roku )to robi mi cytologie, mialam przed ciaza nadzerke ale malutka i naarzie mam tylko na kontrole chodzic i sprawdzac
Tu mialam cytologie kilka miesiecy temu, tez wykryli, ze mala jest, ale na nic dalej nie skierowali, pewnie nic groznego. Na wynik zcekalam ok 10 dniPrzyszedł listownie
A sposobow na usuniecie jest kilka:wypalanie, wymrazanie...niewiem co lepsze,bo jeszcze sie tym nie interesowalam
__________________
Nasz Wielki Dzień- 22.09.2007 https://wizaz.pl/forum/album.php?albumid=10556
Nasza Miłość Sebastianek- 02.01.2010 https://wizaz.pl/forum/album.php?albumid=10442
blonde_hair jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-02-11, 16:28   #429
1985ewa
Rozeznanie
 
Avatar 1985ewa
 
Zarejestrowany: 2009-07
Lokalizacja: uk
Wiadomości: 680
Dot.: Matki Emigrantki, czyli jak to się robi w UK

Dziewczyny jak to jest z tą cytologią. Jak robiłam w Polsce przed ciążą to też miałam nadżerkę i grupę 2 a teraz robiłam po ciąży to tylko przyszło powiadomienie listowne że wynik jest wporządku i to wszystko
__________________

1985ewa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-02-11, 16:30   #430
potty
Wtajemniczenie
 
Avatar potty
 
Zarejestrowany: 2008-11
Lokalizacja: Swindon, Wiltshire
Wiadomości: 2 389
GG do potty
Dot.: Matki Emigrantki, czyli jak to się robi w UK

helloł jeszcze raz...
mam troche czasu bo maz siedzi z mala (wlasnie przyszedl i mowi ze on juz nie ma pomyslu w co sie z nia bawic

czytalam i czytalam i pozapominalam co mialam odpisac...

Diari u lekarza bylam dopiero dwa dni temu, bo byla epidemia grypy i nie chcial mnie wczesniej przyjac
otrzepywanie sie to objaw jaknajbardziej normalny i duzo dzieci tak ma
otrzepuja sie bo przy sikaniu im zimno, przy jedzeniu kwasno, przy kupie nieprzyjemnie itd... itd...

jesli chodzi o cytologie to zrobilam zaraz po przyjezdzie tutaj i dopiero wczoraj zadzwonilam po wyniki - jakos mi sie zapominalo wczesniej
jak bylam jeszcze w UK to dostalam zawiadomienie ze mnie zapraszaja na test ale olalam bo wiedzialam ze zrobie w PL
natomiast moja kolezanka ktora rodzila 3 miesiace przede mna jak dostala zaproszenie na test zadzwonila do mnie w panice ze o co im chodzi i co to za test no to jej tlumacze ze cytologia a ona ze co to... rece mi opadly... dziewczyna w moim wieku... pierwsza ciaze stracila okolo 2 lata temu (nie wiem czy to akurat ma jakis zwiazek) i nigdy cytologii wczesniej nie miala...
a ktos wspominal cos o profilaktyce ;p

Michasce na ropiejace oczko pomogl rumianek i krople z apteki bez recepty sulfacetamidum polpharma

my tez miewamy problemy z jedzeniem
glownie z deserem - kilka razy zdazylo mi sie dac mleko zamiast owocow bo nijak nie chcialo trafic do dziobka
z zupka/warzywami nie ma problemu zarowno sloikowymi jak i gotowanymi przeze mnie



a u nas....
bylysmy na tym bilansie 2 dni temu
mala skonczyla 6 miesiecy
wazy 8200g
ma 68cm
i 34cm obw glowki
taka jest duza raczej
siedzi juz stabilnie - czasem jej sie zdaza gibnac do tylu (dwa razy juz rabnela glowa w podloge )
podskakuje na siedzaco
pelza do przodu jak jej sie nozki potrzyma
wydaje dzwieki typu ggggggrrrrrrruuuuu-ga!, ejo!, aja!, niiiijjjjeee!, ehe, aha, bu-bu, bi-bu, bu-gu i rozbraja mnie ammmm! podczas jedzenia
smieje sie jak najeta, codziennie cos innego rozsmiesza ja do lez
oddaje przedmiot do reki jak jej sie powie 'daj'
zaczyna pchac stopki do buzi
i straszny z niej nerwus!
i jeszcze ma luski na glowie - smarujemy roztworem salicylolu i oliwki dla dzieci 1:1 3x w tygodniu pol godz przed kapaniem i schodzi

ja siedze w domu...
na szczescie pogoda lepsza to chodzimy na dlugie spacery
mysle o pracy kadrowej-placowej i w zwiazku z tym zapisalam sie na kurs, zaczynam na poczatku marca

w skrocie to tyle...

a i obiecuje pisac czesciej
__________________
8.08.2010 - 2+1


Dziecko poniżej pięciu lat to istota całkowicie szalona.
potty jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-02-11, 16:56   #431
Darianna25
Zakorzenienie
 
Avatar Darianna25
 
Zarejestrowany: 2008-02
Lokalizacja: Maidstone U.K.
Wiadomości: 5 185
Dot.: Matki Emigrantki, czyli jak to się robi w UK

Cytat:
Napisane przez Jola00 Pokaż wiadomość
A właśnie kobietki! Przed powrotem do UK byłam w Polsce u mojej ginekolog.Pobrała cytologię i wypatrzyła małą nadżerkę. Umówiona już byłam z nią,żeby to zamrozić i na dwa dni przed dostałam pierwszy(!) okres Niestety nie zdążyłam zrobić z tym porządku...
Ale wybiorę się tutaj na cytologię.No i ciekawa jestem czy znajdą moją nadżerkę No bo przecież oni "tam" w ogóle nie zaglądają....
Ciekawe....

Zaglądają ale czy znajdą?

Cytat:
Napisane przez hanjah Pokaż wiadomość
Jak miałam robioną pierwszą cytologię 3 lata temu w PL, to też mi lekarz znalazł nadżerkę (cyt na szczęście w porządku) i chciał mi ją wypalić. Ale się na to nie zdecydowałam, jak sobie poczytałam o tym wypalaniu. Potem byłam u innego, który powiedział, że nadżerka jest malutka i że jak nie rodziłam jeszcze to nie ma co tego ruszać i że może po ciąży się wchłonie czy zaleczy. No i od tamtego czasu nie byłam u gina I nie wiem czy się wybiorę jak teraz będę w Polsce...

W poniedziałek pójdę do przychodni umówić się na tę cytologię. Ciekawe ile się na wyniki czeka
Ja czekałam 2 tyg na wynik.

Cytat:
Napisane przez 1985ewa Pokaż wiadomość
Dziewczyny jak to jest z tą cytologią. Jak robiłam w Polsce przed ciążą to też miałam nadżerkę i grupę 2 a teraz robiłam po ciąży to tylko przyszło powiadomienie listowne że wynik jest wporządku i to wszystko
Ja miałam to samo.Przed przyjazdem do uk w pl miałam nadżerkę 2 , dostałam zaproszenie na cytologie tutaj i wynik wyszedł normalny tzn.nadzerki brak.Dziwiłam się,ze w ciągu poł roku wyleczyła mi się sama nadżerka.No nic potem przed ciążą w pl mialam robioną nadżerkę i wyszła znowu 2,nawet jak sie dowiedziałam o ciąży będąc u polskiego gin w Londynie wyszła mi nadżerka a po porodzie czysto.
Będac w pl zamierzam jeszcze raz zrobić cytologie.
__________________

Darianna25 jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2011-02-11, 17:00   #432
blonde_hair
Zakorzenienie
 
Avatar blonde_hair
 
Zarejestrowany: 2010-03
Wiadomości: 14 395
Dot.: Matki Emigrantki, czyli jak to się robi w UK

Wiecie pewnie wyszedł wynik prawidłowy(znaczy ze nie potrzeba dalszego leczenia) i dlatego napisali ze nadzerki brak
Ja tam robie tu cytologie, ale bardziej ufam lekarzowi w Pl, bo dokladnie mi wszystko wyjasni,a tu mam tylko w liscie wynik
__________________
Nasz Wielki Dzień- 22.09.2007 https://wizaz.pl/forum/album.php?albumid=10556
Nasza Miłość Sebastianek- 02.01.2010 https://wizaz.pl/forum/album.php?albumid=10442
blonde_hair jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-02-12, 10:56   #433
asia_25
Raczkowanie
 
Avatar asia_25
 
Zarejestrowany: 2010-05
Wiadomości: 344
GG do asia_25
Dot.: Matki Emigrantki, czyli jak to się robi w UK

Witam dziewczyny
Dzis juz u nas nie pada,przynajmniej na razie,ale pochmurno jest i jakos tak nieprzyjemnie
Ursull ano kwiatki ladnie kwitna, nawet stokrotki juz widzialam,ale co z tego jak w tym tygodniu tylko jeden dzien ladnie slonecznie bylo a takto pada lub jest pochmurnie i zimno,a z tym plamieniem to idz do lekarza bo jak dla mnie normalne to nie jest i moze trzeba zmienic tabletki
Jolaoo ale sie wystraszylam jak przeczytalam twojego posta,bo ja tez mialam problemy z nadzerka, chyba zaraz jak skonczy mi sie @ umowie sobie wizyte na cytologie

Luna dziekuje za zaproszenie
asia_25 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-02-12, 13:53   #434
justine_
Raczkowanie
 
Avatar justine_
 
Zarejestrowany: 2010-04
Wiadomości: 347
Dot.: Matki Emigrantki, czyli jak to się robi w UK

Czesc dziewczyny

U nas znowu ladna pogoda, szkoda ze mam tyle do zrobienia bo chetnie wybralabym sie na jakis spacerek. Naszczescie mieszkanie juz wysprzatane, zaraz zabieram sie za pisanie pracy, potem obiad i praca na kilka godzin... ale mi sie nie chce.

Co do cytologi to i tak macie dobrze ze mozecie ja tutaj zrobic.. ja jeszcze sie nie kwalifikuje bo jestem za mloda (rocznikowo 24) 'Profilaktyka' mnie tutaj powala.. W polsce mialam naszczescie robiona, po porodzie pojade i znowu powtorze.
justine_ jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-02-12, 18:20   #435
tajka88
Zakorzenienie
 
Avatar tajka88
 
Zarejestrowany: 2008-02
Lokalizacja: Malaga Tiki Taki i Kasztanki:)
Wiadomości: 3 709
Dot.: Matki Emigrantki, czyli jak to się robi w UK

Cytat:
Napisane przez justine_ Pokaż wiadomość
Czesc dziewczyny

U nas znowu ladna pogoda, szkoda ze mam tyle do zrobienia bo chetnie wybralabym sie na jakis spacerek. Naszczescie mieszkanie juz wysprzatane, zaraz zabieram sie za pisanie pracy, potem obiad i praca na kilka godzin... ale mi sie nie chce.

Co do cytologi to i tak macie dobrze ze mozecie ja tutaj zrobic.. ja jeszcze sie nie kwalifikuje bo jestem za mloda (rocznikowo 24) 'Profilaktyka' mnie tutaj powala.. W polsce mialam naszczescie robiona, po porodzie pojade i znowu powtorze.
Ja mialam robiona cytologie poltora roku temu a mam rocznikowo 23 lata. Nie wyslali mi zadnego listu, tylko poszlam i powiedzialam, ze chce cytologie nawet jelsi nie musze;p
__________________
Puedes ser nada para el mundo pero para alquien puedes ser el mundo entero

tajka88 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-02-12, 19:03   #436
hanjah
Zakorzenienie
 
Avatar hanjah
 
Zarejestrowany: 2008-01
Lokalizacja: UK
Wiadomości: 12 786
Dot.: Matki Emigrantki, czyli jak to się robi w UK

Kolega zadzwonił, że już dziś możemy przyjść po kojec Tż właśnie go przywiózł, ale na razie go nie rozkładamy, bo muszę wyprać obicie materaca. Ale się cieszę z nowego mebla w domu
hanjah jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-02-12, 19:15   #437
Paulizia
Wtajemniczenie
 
Avatar Paulizia
 
Zarejestrowany: 2009-03
Wiadomości: 2 795
Dot.: Matki Emigrantki, czyli jak to się robi w UK

Hej Dziewczyny
Ile ja sie naszukalam watku o mamusiach w UK
W koncu sie udalo!!! Bardzo sie ciesze, bo jestem w ciazy w 25 tygodniu. To moj pierwszy maluszek i wielu rzczy nie wiem i mam nadzieje, ze czytajac i udzielajac sie na Waszym watku dowiem sie wielu pomocnych rzeczy . Teraz jestem na etapie kompletowania wyprawki i zastanawiam sie nad kupnem kosmetykow... nie bardzo usmiecha mi sie korzystac z Johnsona, bo mnie uczula, a co dopiero takiego malucha... mam nadzieje, ze przyjmiecie mnie do swojego grona, a ja dowiem sie wielu pomocnych rzeczy od juz doswiadczonych JUKEJOWSKICH Mamus
Pozdrawiamy z Antosiem
__________________
''...Look at me! I Just can’t believe what they’ve done to me. We could never get free. I just wanna be! I just wanna dream...''
Paulizia jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-02-12, 20:07   #438
hanjah
Zakorzenienie
 
Avatar hanjah
 
Zarejestrowany: 2008-01
Lokalizacja: UK
Wiadomości: 12 786
Dot.: Matki Emigrantki, czyli jak to się robi w UK

Cytat:
Napisane przez Paulizia Pokaż wiadomość
Hej Dziewczyny
Ile ja sie naszukalam watku o mamusiach w UK
W koncu sie udalo!!! Bardzo sie ciesze, bo jestem w ciazy w 25 tygodniu. To moj pierwszy maluszek i wielu rzczy nie wiem i mam nadzieje, ze czytajac i udzielajac sie na Waszym watku dowiem sie wielu pomocnych rzeczy . Teraz jestem na etapie kompletowania wyprawki i zastanawiam sie nad kupnem kosmetykow... nie bardzo usmiecha mi sie korzystac z Johnsona, bo mnie uczula, a co dopiero takiego malucha... mam nadzieje, ze przyjmiecie mnie do swojego grona, a ja dowiem sie wielu pomocnych rzeczy od juz doswiadczonych JUKEJOWSKICH Mamus
Pozdrawiamy z Antosiem
Witaj!
śliczne imię wybraliście dla synka-mnie się ono szalenie podoba

Z kosmetyków używam właśnie tych z Johnsona i jestem zadowolona. Ale jeśli Ciebie uczulają, to ja bym nie ryzykowała przy dziecku.

A z której części UK do nas klikasz?
hanjah jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-02-12, 20:10   #439
ewi83
Zadomowienie
 
Avatar ewi83
 
Zarejestrowany: 2008-09
Lokalizacja: Milton Keynes
Wiadomości: 1 669
Dot.: Matki Emigrantki, czyli jak to się robi w UK

Cytat:
Napisane przez Paulizia Pokaż wiadomość
Hej Dziewczyny
Ile ja sie naszukalam watku o mamusiach w UK
W koncu sie udalo!!! Bardzo sie ciesze, bo jestem w ciazy w 25 tygodniu. To moj pierwszy maluszek i wielu rzczy nie wiem i mam nadzieje, ze czytajac i udzielajac sie na Waszym watku dowiem sie wielu pomocnych rzeczy . Teraz jestem na etapie kompletowania wyprawki i zastanawiam sie nad kupnem kosmetykow... nie bardzo usmiecha mi sie korzystac z Johnsona, bo mnie uczula, a co dopiero takiego malucha... mam nadzieje, ze przyjmiecie mnie do swojego grona, a ja dowiem sie wielu pomocnych rzeczy od juz doswiadczonych JUKEJOWSKICH Mamus
Pozdrawiamy z Antosiem
Witamy i gratuluje Antosia.
Napewno pomozemy jak tylko bedziemy mogly

U nas dzis piekna pogoda, wiec zrobilismy sobie dlugi spacerek
Nikos dzis wogole nie chcial spac Jak go klade aten wstaje i smieje i tak znowu przez godz ( dzis 2 razy) Nawet na spacerku nie chcial spac, za bardzo interesowaly go dzieci i pieski w parku Za to teraz usnal zanim jeszcze skonczylam czytac bajke Mam tylko nadzieje ze bedzie spokojny w nocy ( zwykle jak nie spi w dzien to nocki sa tez kiepskie).

1 Niespodzianka
2 moj nowy rowerek
3 uwielbiam chustawki
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg february 2011 032.jpg (44,2 KB, 15 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg february 2011 051.jpg (46,4 KB, 18 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg february 2011 059.jpg (82,1 KB, 17 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg february 2011 060.jpg (66,4 KB, 5 załadowań)
__________________
02 maj 2009- slub

21 maja 2010- Nikolas Filip
06 kwiecien 2013- Anton Leon
ewi83 jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2011-02-12, 20:12   #440
blonde_hair
Zakorzenienie
 
Avatar blonde_hair
 
Zarejestrowany: 2010-03
Wiadomości: 14 395
Dot.: Matki Emigrantki, czyli jak to się robi w UK

Cytat:
Napisane przez Paulizia Pokaż wiadomość
Hej Dziewczyny
Ile ja sie naszukalam watku o mamusiach w UK
W koncu sie udalo!!! Bardzo sie ciesze, bo jestem w ciazy w 25 tygodniu. To moj pierwszy maluszek i wielu rzczy nie wiem i mam nadzieje, ze czytajac i udzielajac sie na Waszym watku dowiem sie wielu pomocnych rzeczy . Teraz jestem na etapie kompletowania wyprawki i zastanawiam sie nad kupnem kosmetykow... nie bardzo usmiecha mi sie korzystac z Johnsona, bo mnie uczula, a co dopiero takiego malucha... mam nadzieje, ze przyjmiecie mnie do swojego grona, a ja dowiem sie wielu pomocnych rzeczy od juz doswiadczonych JUKEJOWSKICH Mamus
Pozdrawiamy z Antosiem
Czesc! Serdecznie gratuluje

Z kosmetyków na sam poczatek polecam serie bambino(ale to z pl), ja na poczatku kapałam synka w oilatum, tak chyba z 2 miesiace. Pozniej uzywalismy mydełka bambino i oliwki
Teraz (ale ma juz ponad rok)stosujemy Johnsona

Ewi sliczne zdjecia. a rowerek mamy identyczny, tylko kolorowy
__________________
Nasz Wielki Dzień- 22.09.2007 https://wizaz.pl/forum/album.php?albumid=10556
Nasza Miłość Sebastianek- 02.01.2010 https://wizaz.pl/forum/album.php?albumid=10442

Edytowane przez blonde_hair
Czas edycji: 2011-02-12 o 20:13
blonde_hair jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-02-12, 20:54   #441
Paulizia
Wtajemniczenie
 
Avatar Paulizia
 
Zarejestrowany: 2009-03
Wiadomości: 2 795
Dot.: Matki Emigrantki, czyli jak to się robi w UK

Dziekuje Dziewczyny za cieple przyjecie i komplementy odnosnie imienia. To po Dziadku mojego TZeta
My klikamy z samgo centrum Anglii. Warwickshire
Co do kosmetykow no to wlansie myslalam o ty Oliatum i widzialam, ze to tutaj tez jest, ale JUNIOR i nie wiem czy mozna stosowac od urodzenia. Najwyzej w Polsce jak bede kupie sobie 3 opakowania tego SOFT
Co do Johnsona to kiedys kupilam krem do twarzy i dostalam okropnej wysypki a jak w ciazy juz bylam to slyszalam wiele dobrego o oliwce w zelu, ale niestety... wysypka na brzuchu mnie dopadla nie wiem czemu akurat kosmetyki z tej firmy mnie uczulaja


Akurat w przyszla srode lece do Polski na tydzien zrobic USG 4d i ogolnie pogadac z lekarzem plus zrobic male zakupki kosmetyczne. Moj TZ jest troche przeciwny bym leciala, ale GP nie widzi przeciwskazan, polozna tez wiec sie zgodzil... tez sie troszke martwie czy wszytsko bedzie ok, no ale przeciez tyle kobiet lata w ciazy i to bardziej zaawansowanej i nic sie nie dzieje...

---------- Dopisano o 20:54 ---------- Poprzedni post napisano o 20:52 ----------

Ewi slicznego masz Synka
widze, ze jestes mama majowa 2010 ja sie zalapalam na maj 2011
rowerek kosmiczny
__________________
''...Look at me! I Just can’t believe what they’ve done to me. We could never get free. I just wanna be! I just wanna dream...''

Edytowane przez Paulizia
Czas edycji: 2011-02-12 o 20:57
Paulizia jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-02-12, 21:00   #442
potty
Wtajemniczenie
 
Avatar potty
 
Zarejestrowany: 2008-11
Lokalizacja: Swindon, Wiltshire
Wiadomości: 2 389
GG do potty
Dot.: Matki Emigrantki, czyli jak to się robi w UK

witaj Pauliziu

Michaska sie pochorowala
miala dzis 39.2C w pupce
oprocz tego leci jej katar ale tak malutko i kaszle ale to chyba po Mucosolvanie
mam nadzieje ze to 3dniowka bo to jej pierwszy raz albo zeby
gadalam z doktorem - mam podawac cos przeciwgoraczkowego, mucosolvan i czysic nos 3x dziennie
jak do poniedzialku nie przejdzie mamy sie zglosic na wizyte
__________________
8.08.2010 - 2+1


Dziecko poniżej pięciu lat to istota całkowicie szalona.
potty jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-02-12, 21:04   #443
blonde_hair
Zakorzenienie
 
Avatar blonde_hair
 
Zarejestrowany: 2010-03
Wiadomości: 14 395
Dot.: Matki Emigrantki, czyli jak to się robi w UK

Cytat:
Napisane przez Paulizia Pokaż wiadomość
Dziekuje Dziewczyny za cieple przyjecie i komplementy odnosnie imienia. To po Dziadku mojego TZeta
My klikamy z samgo centrum Anglii. Warwickshire
Co do kosmetykow no to wlansie myslalam o ty Oliatum i widzialam, ze to tutaj tez jest, ale JUNIOR i nie wiem czy mozna stosowac od urodzenia. Najwyzej w Polsce jak bede kupie sobie 3 opakowania tego SOFT
Co do Johnsona to kiedys kupilam krem do twarzy i dostalam okropnej wysypki a jak w ciazy juz bylam to slyszalam wiele dobrego o oliwce w zelu, ale niestety... wysypka na brzuchu mnie dopadla nie wiem czemu akurat kosmetyki z tej firmy mnie uczulaja


Akurat w przyszla srode lece do Polski na tydzien zrobic USG 4d i ogolnie pogadac z lekarzem plus zrobic male zakupki kosmetyczne. Moj TZ jest troche przeciwny bym leciala, ale GP nie widzi przeciwskazan, polozna tez wiec sie zgodzil... tez sie troszke martwie czy wszytsko bedzie ok, no ale przeciez tyle kobiet lata w ciazy i to bardziej zaawansowanej i nic sie nie dzieje...

Fajnie jest byc

---------- Dopisano o 20:54 ---------- Poprzedni post napisano o 20:52 ----------

Ewi slicznego masz Synka
widze, ze jestes mama majowa 2010 ja sie zalapalam na maj 2011
rowerek kosmiczny
ja miałam oilatum jeden z pl, ale tutaj kupiłam tez , musisz sie rozejrzec, jak pytałam w aptece to mi powiedziala babka ze mozna stosowac od urodzenia i on jest tez dla dorosłych
Kupiłam tez w Pl oliatum krem specjalny na rózne podraznienia, wysuszenia skory, tez polecamo i z Pl przywiozłam sobie tez tantum rosa, to do zabiegów w czasie połogu

Co do lotu sa obawy, ale jak sie dobrze czujesz...
Ja leciałam do POlski w 28 tyg, wracałam w 31 i wszystko było w porzadku, z tym ze w drodze powrotnej juz miałam stresa
Tylko uwazaj, zeby nie dzwigac tych ciezkich walizzawsze ktos pomocny sie znajdzie
A na jak długo lecisz?
W ogóle ile masz lat, jak na imie? to pierwsze dziecko?

Udanego pobytu w Polsce

---------- Dopisano o 21:04 ---------- Poprzedni post napisano o 21:02 ----------

Zdrówkadla Michaski
__________________
Nasz Wielki Dzień- 22.09.2007 https://wizaz.pl/forum/album.php?albumid=10556
Nasza Miłość Sebastianek- 02.01.2010 https://wizaz.pl/forum/album.php?albumid=10442
blonde_hair jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-02-12, 21:10   #444
ewi83
Zadomowienie
 
Avatar ewi83
 
Zarejestrowany: 2008-09
Lokalizacja: Milton Keynes
Wiadomości: 1 669
Dot.: Matki Emigrantki, czyli jak to się robi w UK

Cytat:
Napisane przez blonde_hair Pokaż wiadomość
Czesc! Serdecznie gratuluje

Z kosmetyków na sam poczatek polecam serie bambino(ale to z pl), ja na poczatku kapałam synka w oilatum, tak chyba z 2 miesiace. Pozniej uzywalismy mydełka bambino i oliwki
Teraz (ale ma juz ponad rok)stosujemy Johnsona

Ewi sliczne zdjecia. a rowerek mamy identyczny, tylko kolorowy
Mnie sie podobal zielony, ale byl o 20£ drozszy Coprawda tesciowa placila, ale nie chcialam jej juz naciagac, a ten tez troszke kosztowal


Cytat:
Napisane przez Paulizia Pokaż wiadomość
Dziekuje Dziewczyny za cieple przyjecie i komplementy odnosnie imienia. To po Dziadku mojego TZeta
My klikamy z samgo centrum Anglii. Warwickshire
Co do kosmetykow no to wlansie myslalam o ty Oliatum i widzialam, ze to tutaj tez jest, ale JUNIOR i nie wiem czy mozna stosowac od urodzenia. Najwyzej w Polsce jak bede kupie sobie 3 opakowania tego SOFT
Co do Johnsona to kiedys kupilam krem do twarzy i dostalam okropnej wysypki a jak w ciazy juz bylam to slyszalam wiele dobrego o oliwce w zelu, ale niestety... wysypka na brzuchu mnie dopadla nie wiem czemu akurat kosmetyki z tej firmy mnie uczulaja


Akurat w przyszla srode lece do Polski na tydzien zrobic USG 4d i ogolnie pogadac z lekarzem plus zrobic male zakupki kosmetyczne. Moj TZ jest troche przeciwny bym leciala, ale GP nie widzi przeciwskazan, polozna tez wiec sie zgodzil... tez sie troszke martwie czy wszytsko bedzie ok, no ale przeciez tyle kobiet lata w ciazy i to bardziej zaawansowanej i nic sie nie dzieje...

---------- Dopisano o 20:54 ---------- Poprzedni post napisano o 20:52 ----------

Ewi slicznego masz Synka
widze, ze jestes mama majowa 2010 ja sie zalapalam na maj 2011
rowerek kosmiczny

Ja lecialam w ciazy kilka razy samolotem i nie mialam zadnych problemow Ale ja ogolnie przez cala ciaze czulam sie bardzo dobrze

Mialam byc mama na poczatku maja, ale NIkos sie nie spieszyl,przetrzymal mnie 2 tygodnie


Potty zdrowka dla Michalinki
39 to troszke za duzo jak na zabki. Obserwuj mala, mam nadzieje ze szybko jej przejdzie
__________________
02 maj 2009- slub

21 maja 2010- Nikolas Filip
06 kwiecien 2013- Anton Leon

Edytowane przez ewi83
Czas edycji: 2011-02-12 o 21:16
ewi83 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-02-12, 21:21   #445
1985ewa
Rozeznanie
 
Avatar 1985ewa
 
Zarejestrowany: 2009-07
Lokalizacja: uk
Wiadomości: 680
Dot.: Matki Emigrantki, czyli jak to się robi w UK

Cytat:
Napisane przez Paulizia Pokaż wiadomość
Hej Dziewczyny
Ile ja sie naszukalam watku o mamusiach w UK
W koncu sie udalo!!! Bardzo sie ciesze, bo jestem w ciazy w 25 tygodniu. To moj pierwszy maluszek i wielu rzczy nie wiem i mam nadzieje, ze czytajac i udzielajac sie na Waszym watku dowiem sie wielu pomocnych rzeczy . Teraz jestem na etapie kompletowania wyprawki i zastanawiam sie nad kupnem kosmetykow... nie bardzo usmiecha mi sie korzystac z Johnsona, bo mnie uczula, a co dopiero takiego malucha... mam nadzieje, ze przyjmiecie mnie do swojego grona, a ja dowiem sie wielu pomocnych rzeczy od juz doswiadczonych JUKEJOWSKICH Mamus
Pozdrawiamy z Antosiem
Witamy Ja używam od początku Johnsona i małego nie uczula.
Cytat:
Napisane przez potty Pokaż wiadomość
witaj Pauliziu

Michaska sie pochorowala
miala dzis 39.2C w pupce
oprocz tego leci jej katar ale tak malutko i kaszle ale to chyba po Mucosolvanie
mam nadzieje ze to 3dniowka bo to jej pierwszy raz albo zeby
gadalam z doktorem - mam podawac cos przeciwgoraczkowego, mucosolvan i czysic nos 3x dziennie
jak do poniedzialku nie przejdzie mamy sie zglosic na wizyte
Dużo zdrówka
__________________

1985ewa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-02-12, 21:31   #446
Darianna25
Zakorzenienie
 
Avatar Darianna25
 
Zarejestrowany: 2008-02
Lokalizacja: Maidstone U.K.
Wiadomości: 5 185
Dot.: Matki Emigrantki, czyli jak to się robi w UK

Witam
Dopiero teraz dorwałam sie do forum.
Cały dzień latania.
Byłam dziś u fryzjera mam piękne blond włoski.
Wogóle to mało brakowało a wizyta by się nie odbyła.Ubzdurałam sobie ,ze do fryzjera mam na 12.00. Było 10.45 a ja dzwonie do niej aby podała mi post code i że na 12.00 mam wizyte itp.A ona mi,że nie .Wizyta na 11.00.Do niej mam 25min autem.Dobrze,ze byłam już wyszykowana tylko cycka miałam Oli dac to już nie dałam tylko jak stałam tak wybieglam z domu.Jechałam dośc szybko ale spóźniłam sie tylko 20min.
Po powrocie znowu zakupy,mały spacerek i wystawianie ciuchów Oli na ebayu.
Padam.

Witam nową koleżankę.

Wiecie ile ja mam ciuchów na zbyciu.Ostatnio szukałam czegoś na strychu i spojżałam na te pudła pełne moich ciuchów i starszej córki.Chyba jakiś bootfair zalicze ale jako sprzedawca.

A tu moja rządzicielka
http://www.youtube.com/watch?v=A3-77eepSYQ
__________________


Edytowane przez Darianna25
Czas edycji: 2011-02-12 o 21:37
Darianna25 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-02-12, 21:34   #447
potty
Wtajemniczenie
 
Avatar potty
 
Zarejestrowany: 2008-11
Lokalizacja: Swindon, Wiltshire
Wiadomości: 2 389
GG do potty
Dot.: Matki Emigrantki, czyli jak to się robi w UK

no ladnie...
jesc dziecku nie dala bo wlosy wazniejsze
kobieto wstydz sie!
__________________
8.08.2010 - 2+1


Dziecko poniżej pięciu lat to istota całkowicie szalona.
potty jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-02-12, 22:16   #448
Paulizia
Wtajemniczenie
 
Avatar Paulizia
 
Zarejestrowany: 2009-03
Wiadomości: 2 795
Dot.: Matki Emigrantki, czyli jak to się robi w UK

Ja mam na imie Paulina i mam 24 lata Toni to moje pierwsze dziecko ja tez cala ciaze czulam sie dobrze i przytylam juz niewyobrazalna ilosc kilogramow Dieta bedzie po ciazy W Anglii jestem juz prawie 5 lat. Tu poznalam swojego meza

Lece na tydzien tylko. W 26 tygodniu, a wracam w 27. Wizzair egzekwuje papierek od lekarza po 28 tygodniu takze ja sie jeszcze lapie bez Poza tym cisnienie mam w porzadku, Maly rozwija sie prawidlowo, zadnych boli, plamien nic.
Najbardziej ciesze sie na to USG, bo te ktore przysluguja w UK juz sie odbyly i niestety nie mam co liczyc na trzecie, a ceny 3d powalaja...
Pokupuje sobie ta serie Oliatum, bo wiele dobrego o niej slyszalam... podobno nie ma potrzeby uzwyania oliwki po tym Soft. Wiadomo im mniej chemii tym lepiej

Potty wysylam fluidy zdrowia dla Michasi
__________________
''...Look at me! I Just can’t believe what they’ve done to me. We could never get free. I just wanna be! I just wanna dream...''
Paulizia jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-02-12, 22:20   #449
Darianna25
Zakorzenienie
 
Avatar Darianna25
 
Zarejestrowany: 2008-02
Lokalizacja: Maidstone U.K.
Wiadomości: 5 185
Dot.: Matki Emigrantki, czyli jak to się robi w UK

Cytat:
Napisane przez potty Pokaż wiadomość
no ladnie...
jesc dziecku nie dala bo wlosy wazniejsze
kobieto wstydz sie!
Głodna nie była.Maż jej mm dał ale podziękowała i poszla spać.A jak wstała to ja już w domu byłam.
__________________

Darianna25 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-02-12, 22:26   #450
asia_25
Raczkowanie
 
Avatar asia_25
 
Zarejestrowany: 2010-05
Wiadomości: 344
GG do asia_25
Dot.: Matki Emigrantki, czyli jak to się robi w UK

Cytat:
Napisane przez Paulizia Pokaż wiadomość
Hej Dziewczyny
Ile ja sie naszukalam watku o mamusiach w UK
W koncu sie udalo!!! Bardzo sie ciesze, bo jestem w ciazy w 25 tygodniu. To moj pierwszy maluszek i wielu rzczy nie wiem i mam nadzieje, ze czytajac i udzielajac sie na Waszym watku dowiem sie wielu pomocnych rzeczy . Teraz jestem na etapie kompletowania wyprawki i zastanawiam sie nad kupnem kosmetykow... nie bardzo usmiecha mi sie korzystac z Johnsona, bo mnie uczula, a co dopiero takiego malucha... mam nadzieje, ze przyjmiecie mnie do swojego grona, a ja dowiem sie wielu pomocnych rzeczy od juz doswiadczonych JUKEJOWSKICH Mamus
Pozdrawiamy z Antosiem
witam

---------- Dopisano o 00:26 ---------- Poprzedni post napisano o 00:25 ----------

Cytat:
Napisane przez ewi83 Pokaż wiadomość
Witamy i gratuluje Antosia.
Napewno pomozemy jak tylko bedziemy mogly

U nas dzis piekna pogoda, wiec zrobilismy sobie dlugi spacerek
Nikos dzis wogole nie chcial spac Jak go klade aten wstaje i smieje i tak znowu przez godz ( dzis 2 razy) Nawet na spacerku nie chcial spac, za bardzo interesowaly go dzieci i pieski w parku Za to teraz usnal zanim jeszcze skonczylam czytac bajke Mam tylko nadzieje ze bedzie spokojny w nocy ( zwykle jak nie spi w dzien to nocki sa tez kiepskie).

1 Niespodzianka
2 moj nowy rowerek
3 uwielbiam chustawki
sliczne zdjecia
asia_25 jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Być rodzicem


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 14:09.