Matki Emigrantki, czyli jak to się robi w UK - Strona 19 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Być rodzicem

Notka

Być rodzicem Forum dla osób, które starają się o dziecko, czekają na poród lub już posiadają potomstwo. Rozmawiamy o blaskach i cieniach macierzyństwa.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2011-02-15, 16:22   #541
kasia_don
Zadomowienie
 
Avatar kasia_don
 
Zarejestrowany: 2010-05
Lokalizacja: Doncaster
Wiadomości: 1 421
GG do kasia_don
Dot.: Matki Emigrantki, czyli jak to się robi w UK

Anessa sliczna fotka

Jola dla Synusia duzy klocek z niego

Moja sama nauczyla sie zasypiac w lozeczku zanosze ja jak widze ze jest zmeczona przewaznie jest to ta sama godzina :p wkladam do lozeczka zapinam swpiworek daje smoczka pieluszke i wlaczam konika i czasem karuzele i po 5 min spi

Ja po pracy padam na twarz hahah masakra :p ide odpoczywac

Buziaki
__________________
Slub 04.07.2009

Moj Najwiekszy Skarb Bianka 29.05.2010

Nasze Zabki

http://s2.pierwszezabki.pl/037/037312980.png?7166

Dieta Sb od 14.03.2011

73->72->71->70->69->68->67->66->65->64->63->62->61->60
kasia_don jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-02-15, 17:09   #542
Anessa
Wtajemniczenie
 
Avatar Anessa
 
Zarejestrowany: 2009-02
Lokalizacja: UK - Hampshire
Wiadomości: 2 077
Wyślij wiadomość przez Yahoo do Anessa Send a message via Skype™ to Anessa
Dot.: Matki Emigrantki, czyli jak to się robi w UK

Dziewczyny, bardzo dziekuje za wszystkie komplementy - kochane jestescie

Ciesze sie, ze wasze maluszki czuja sie lepiej i rosna slicznie

Ja wciagnelam juz polowe gara barszczu ukrainskiego - jakos ostatnio mam smak na wszelkiego rodzaju zupy, mniam.
Pieke ciasto czekoladowe dla TZa, bo bidulek troszke mi zdolowany od wczoraj chodz Mial rozmowe kwalifikacyjna na bardzo zaawansowanym poziomie technicznym (jest specjalista informatykiem) i zupelnie z tej rozmowy nie jest zadowolony.
Wiazemy z ta nowa praca wielkie nadzieje na przyszlosc, bo jest bardzo dobrze platna ale teraz TZ nie ma juz pewnosci, ze ja dostanie...
ech... Bidulek moj, moze ciasto choc troszke oslodzi mu humor

Za 1,5 h wychodze na zajecia w szkole rodzenia. tym razem sama, bo TZ sie wymigal. Daruje mu ze wzgledu na kiepskie samopoczucie Taka kochajaca kobieta jestem
__________________
07.05.2011, 13.17 - Sono diventata la mamma di Adriano!!!!

Moj Nino

02.06.2014, 4.24 - Flavia e' con noi!!!
Anessa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-02-15, 17:25   #543
1985ewa
Rozeznanie
 
Avatar 1985ewa
 
Zarejestrowany: 2009-07
Lokalizacja: uk
Wiadomości: 680
Dot.: Matki Emigrantki, czyli jak to się robi w UK

Cytat:
Napisane przez Jola00 Pokaż wiadomość
Wczoraj Oliver skończył 8 m-cy
A dziś byliśmy na ważeniu.Gadzik waży już 8300g
klask i:

Oliver jest z 14? Bo mój mały urodził się 14. Wczoraj skończył 5 miesięcy. Jak ten czas leci
__________________

1985ewa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-02-15, 17:43   #544
asia_25
Raczkowanie
 
Avatar asia_25
 
Zarejestrowany: 2010-05
Wiadomości: 344
GG do asia_25
Dot.: Matki Emigrantki, czyli jak to się robi w UK

Cytat:
Napisane przez Jola00 Pokaż wiadomość
Witam mamuśki
Wczoraj Oliver skończył 8 m-cy
A dziś byliśmy na ważeniu.Gadzik waży już 8300g
Pogoda okropna: raz deszcz,a za chwilę słońce...Nieźle zmokłam...
za 8 miesiecy i wage

---------- Dopisano o 19:43 ---------- Poprzedni post napisano o 19:40 ----------

Cytat:
Napisane przez 1985ewa Pokaż wiadomość
klask i:

Oliver jest z 14? Bo mój mały urodził się 14. Wczoraj skończył 5 miesięcy. Jak ten czas leci
dla twojego synusiaza 5 miesiecy
asia_25 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-02-15, 19:04   #545
ewi83
Zadomowienie
 
Avatar ewi83
 
Zarejestrowany: 2008-09
Lokalizacja: Milton Keynes
Wiadomości: 1 669
Dot.: Matki Emigrantki, czyli jak to się robi w UK

Cytat:
Napisane przez Jola00 Pokaż wiadomość
Witam mamuśki
Wczoraj Oliver skończył 8 m-cy
A dziś byliśmy na ważeniu.Gadzik waży już 8300g
Pogoda okropna: raz deszcz,a za chwilę słońce...Nieźle zmokłam...

za wage i 8 m-cy

Cytat:
Napisane przez 1985ewa Pokaż wiadomość

Oliver jest z 14? Bo mój mały urodził się 14. Wczoraj skończył 5 miesięcy. Jak ten czas leci
Dlatwoje synka rowniez za 5 m-cy

Moj gad odpuscil sobie dzisiaj popoludniowa drzemke i potem chodzil taki marudny, ale spac dalej nie chcial TZ go teraz kapie a ja ide robic kache
__________________
02 maj 2009- slub

21 maja 2010- Nikolas Filip
06 kwiecien 2013- Anton Leon
ewi83 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-02-15, 20:49   #546
potty
Wtajemniczenie
 
Avatar potty
 
Zarejestrowany: 2008-11
Lokalizacja: Swindon, Wiltshire
Wiadomości: 2 389
GG do potty
Dot.: Matki Emigrantki, czyli jak to się robi w UK

Cytat:
Napisane przez Jola00 Pokaż wiadomość
Witam mamuśki
Wczoraj Oliver skończył 8 m-cy
A dziś byliśmy na ważeniu.Gadzik waży już 8300g
Pogoda okropna: raz deszcz,a za chwilę słońce...Nieźle zmokłam...
o kurcze... to moj gad ma 6miesiecy i wazy 8200!!!
__________________
8.08.2010 - 2+1


Dziecko poniżej pięciu lat to istota całkowicie szalona.
potty jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-02-16, 11:19   #547
justine_
Raczkowanie
 
Avatar justine_
 
Zarejestrowany: 2010-04
Wiadomości: 347
Dot.: Matki Emigrantki, czyli jak to się robi w UK

ale rozpisalyscie przez te kilka dni! Ja pracowalam od soboty do wczoraj wlacznie wiec dopiero dzis nadrabiam zaleglosci. Dzisiaj mam spotkanie z polozna, to juz bedzie skonczony 16sty tydzien wiec moze uslysze serduszko? mam nadzieje A w piatek lece do Polski na tydzien, powiem szczerze ze nie moge sie doczekac W pracy jeszcze nie wiedza, udalo mi sie to ukryc ale powiem zaraz jak wroce z polski.

Anessa, ty juz 31 tydzien? wooow jak ten czas szybko leci piekny brzuszek
Kasia_don, ja wlasnie planuje leciec do polski jak bede w 30 -31 tyg ciazy, na slub przyjaciolki wiec tez mam nadzieje ze wszystko sie uda
Jola00, gratulacje 8 miesiecy
1985ewa, a tobie 5 ciu

edit: a co do mojego badania, to z ciekawostek wyszlo mi, ze osoby otyle (na podstawie BMI) mieszkajace w angli maja znaczaco wyzsza jakas zycia (na podstawie konkretnego testu) w porownaniu do osob otylych mieszkajacych w polsce. W sumie to jest to co przypuszczalam ale i tak mnie zaskoczylo. Po za tym, osoby mieszkajace w angli maja wyzsza jakos zycia niz osoby mieszkajace w angli. A osoby z 'normalna' waga (znow na podstawie BMI) maja wyzsza samoocene niz osoby ktore sa otyle. (wiem, ze troche pomieszane)

Edytowane przez justine_
Czas edycji: 2011-02-16 o 11:31
justine_ jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2011-02-16, 11:23   #548
Jola00
Zadomowienie
 
Avatar Jola00
 
Zarejestrowany: 2009-11
Lokalizacja: UK
Wiadomości: 1 604
Dot.: Matki Emigrantki, czyli jak to się robi w UK

Ewa Tak,Oliver jest z 14
Gratki dla Twojego syniusia za 5 m-cy

Dziewczynki dziękujemy

potty to faktycznie spory ten Twój kurczaczek
Własciwie,to nie wiem dlaczego dzieci sie tak roznia waga i skad sie to bierze (jak sa malutkie). ...Moj Dawid urodzil sie wiekszy i ciezszy od Daniela.A teraz Daniel przerosl juz Dawida...Suchmelce sa obaj,ale Dawid ze wzrostem zostal zdecydowanie w tyle i to juz sie na pewno nie zmieni...
__________________
Oliver już jest z nami
14.06.2010



Jola00 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-02-16, 11:36   #549
milkasz
Raczkowanie
 
Avatar milkasz
 
Zarejestrowany: 2009-11
Lokalizacja: Birmingham
Wiadomości: 131
Cool Dot.: Matki Emigrantki, czyli jak to się robi w UK

witam
My teraz lenimy sie w Polsce ale powiem Wam ze jestem bardziej zmeczona niz jak jestem sama
Planowalismy chrzciny na poczatek marca ale męzowi nie chca dac urlopu i niewiem co teraz, wracać już do Anglii czy tu siedzieć

no i mój Kubus oszalal ze wstawaniem, codziennie pobudka jest o 5 i jest wyspany, gotowy do zabawy, oprocz tego w nocy 2 pobudki niewiem jak go nauczyc dłuższego spania?

Jola00 gratulacje 8 m, 1985ewa tobie 5

wlaśnie też sie zastawnawiac dlaczego dzieci tak różnie ważą mój za 8dni kończy 4 miesiace a juz wazy 7,5 kg a wcale nie je tak strasznie duzo
milkasz jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-02-16, 12:15   #550
hanjah
Zakorzenienie
 
Avatar hanjah
 
Zarejestrowany: 2008-01
Lokalizacja: UK
Wiadomości: 12 786
Dot.: Matki Emigrantki, czyli jak to się robi w UK

My idziemy na ważenie jutro. Dorotka ma 8,5 miesiąca, ale na pewno 8 kg jeszcze nie ma...

Tak się zastanawiam jak to jest z Working Tax Credit. Póki byłam na maternity to dostawaliśmy ponad 500f (łącznie z Child Tax Credit). Jak zrezygnowałam z pracy to zadzwoniliśmy do Revenue im o tym powiedzieć. Dziś dostałam pocztą potwierdzenie, że "zmieniły nam się warunki". Jest tam też takie prognozowane wyliczenie ile nam jeszcze kasy wypłacą do końca roku podatkowego (czyli do początku kwietnia). No i z tego ich wyliczenia wychodzi, że dostaniemy połowę tego co do tej pory. Jeśli to prawda, to chyba będę musiała pójść do pracy, bo nie damy rady Chociaż myślałam, że kasy teraz dostaniemy więcej skoro nie pracuję ale jestem w domu z dzieckiem. Jak tylko ja pracowałam (przed ciążą), a tż nie to dostawaliśmy sporo kasy... Jak tż wróci z pracy to poczyta o co chodzi-może to ja czegoś nie rozumiem?

Nie pamiętam czy któraś z Was też po macierzyńskim nie wróciła do pracy? Jak sobie radzisz/radzicie finansowo? Tzn. chodzi mi tylko o to czy dostajecie WTC?
hanjah jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-02-16, 12:44   #551
blonde_hair
Zakorzenienie
 
Avatar blonde_hair
 
Zarejestrowany: 2010-03
Wiadomości: 14 395
Dot.: Matki Emigrantki, czyli jak to się robi w UK

Cytat:
Napisane przez hanjah Pokaż wiadomość
My idziemy na ważenie jutro. Dorotka ma 8,5 miesiąca, ale na pewno 8 kg jeszcze nie ma...

Tak się zastanawiam jak to jest z Working Tax Credit. Póki byłam na maternity to dostawaliśmy ponad 500f (łącznie z Child Tax Credit). Jak zrezygnowałam z pracy to zadzwoniliśmy do Revenue im o tym powiedzieć. Dziś dostałam pocztą potwierdzenie, że "zmieniły nam się warunki". Jest tam też takie prognozowane wyliczenie ile nam jeszcze kasy wypłacą do końca roku podatkowego (czyli do początku kwietnia). No i z tego ich wyliczenia wychodzi, że dostaniemy połowę tego co do tej pory. Jeśli to prawda, to chyba będę musiała pójść do pracy, bo nie damy rady Chociaż myślałam, że kasy teraz dostaniemy więcej skoro nie pracuję ale jestem w domu z dzieckiem. Jak tylko ja pracowałam (przed ciążą), a tż nie to dostawaliśmy sporo kasy... Jak tż wróci z pracy to poczyta o co chodzi-może to ja czegoś nie rozumiem?

Nie pamiętam czy któraś z Was też po macierzyńskim nie wróciła do pracy? Jak sobie radzisz/radzicie finansowo? Tzn. chodzi mi tylko o to czy dostajecie WTC?
My dostalismy ostanio list ze nam zmniejszaja, myslalam, ze to z powodu ze maz nie ma pracy, a po pierwszym roku dziecka juz wyplacaja mniejDostawalismy ok 70 na tydz a teraz 50

Czesc!

Umieram po nocce
__________________
Nasz Wielki Dzień- 22.09.2007 https://wizaz.pl/forum/album.php?albumid=10556
Nasza Miłość Sebastianek- 02.01.2010 https://wizaz.pl/forum/album.php?albumid=10442
blonde_hair jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2011-02-16, 14:40   #552
justine_
Raczkowanie
 
Avatar justine_
 
Zarejestrowany: 2010-04
Wiadomości: 347
Dot.: Matki Emigrantki, czyli jak to się robi w UK

wlasnie wrocilismy od poloznej, uslyszalam bicie serduszka - wspaniale uczucie, no i troche sie uspokoilam No i oficjalnie zmienili mi date porodu na 29 lipca, wiec hanjah jak bedziesz miala chwile to mozesz zmienic Ale jestem szczesliwa
justine_ jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-02-16, 15:43   #553
Miszi
Raczkowanie
 
Avatar Miszi
 
Zarejestrowany: 2005-07
Wiadomości: 438
Dot.: Matki Emigrantki, czyli jak to się robi w UK

Cytat:
Napisane przez Sysunia_d Pokaż wiadomość
Blonde mnie sie podoba pomysł utworzenia klubu Bo tu jednak kazdy ma wglad i tak rozdrabniac sie na forum publicznym o swoich sprawach prywatnych to nie bardzo .

Jestem ZA


Miszi dostaniesz wezwania przynajmniej ja dostaje a co do szczepien to wysylaja mi sms.

A do ktorej przychodni jestes zapisana w Witney?? tej koło policji??

---------- Dopisano o 10:53 ---------- Poprzedni post napisano o 10:54 ----------

Blonde mnie sie podoba pomysł utworzenia klubu Bo tu jednak kazdy ma wglad i tak rozdrabniac sie na forum publicznym o swoich sprawach prywatnych to nie bardzo .

Jestem ZA


Miszi dostaniesz wezwania przynajmniej ja dostaje a co do szczepien to wysylaja mi sms.

A do ktorej przychodni jestes zapisana w Witney?? tej koło policji??
Sysunia ja chodzę do przychodni na Deer Parku.

Przyszło mi zawiadomienie z NHS, ze mam się umówić na bilans - 8 tygodni po porodzie, więc zadzwoniłam do przychodni i jestem umówiona na 9 marca.

Dziewczyny co jest lepiej kupić: podgrzewacz czy termos. Czasami jak gdzieś jade chciałabym wziąć mleko ze sobą, ale wiadomo będzie zimne, wiec jak je ogrzać ?

---------- Dopisano o 17:43 ---------- Poprzedni post napisano o 17:40 ----------

Justine za serduszko.
Miszi jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-02-16, 15:50   #554
kasia_don
Zadomowienie
 
Avatar kasia_don
 
Zarejestrowany: 2010-05
Lokalizacja: Doncaster
Wiadomości: 1 421
GG do kasia_don
Dot.: Matki Emigrantki, czyli jak to się robi w UK

Czesc ja dzis bylam w pracy do 10 nie chcialo mi sie dluzej :P:P

Co do tego WTC to ja nie dostaje zreszta jak zawsze nic nie dostaje haha tylko place podatki zeby inni mieli ale zeby dostawac to trzeba jakis tam roczny dochod na rodzine przekraczac.

I przypomnialo mi sie Blonde pamietasz jak mowilas o tych darmowych zabezpieczeniach domu dla dziecka ? to tego tez nie dostane haha dostana to tylko osoby ktore maja jakies taxy i w to nie wchodzi CTC i podobno maja to wycofac do marca albo do konca marca :P:P tak mowila moja HV jak byla bo pytalam o to ;P wiec to tez musze kupic we wlasnym zakresie haha

Jutro wolne i tez skocze na wazenie Haniu nie martw sie moja tez chyba nie ma jeszcze 8 :P:P

Ale mi sie oczka kleja :P chyba sie zdrzemne :P:P ale co ja bede wtedy w nocy robic

Buziole
__________________
Slub 04.07.2009

Moj Najwiekszy Skarb Bianka 29.05.2010

Nasze Zabki

http://s2.pierwszezabki.pl/037/037312980.png?7166

Dieta Sb od 14.03.2011

73->72->71->70->69->68->67->66->65->64->63->62->61->60
kasia_don jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-02-16, 15:56   #555
hanjah
Zakorzenienie
 
Avatar hanjah
 
Zarejestrowany: 2008-01
Lokalizacja: UK
Wiadomości: 12 786
Dot.: Matki Emigrantki, czyli jak to się robi w UK

Dorotka już sama siedzi Ten kojec genialnie się sprawdza
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg SDC15989.jpg (77,3 KB, 21 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg SDC15988.jpg (81,5 KB, 18 załadowań)
hanjah jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-02-16, 18:00   #556
blonde_hair
Zakorzenienie
 
Avatar blonde_hair
 
Zarejestrowany: 2010-03
Wiadomości: 14 395
Dot.: Matki Emigrantki, czyli jak to się robi w UK

Cytat:
Napisane przez kasia_don Pokaż wiadomość
I przypomnialo mi sie Blonde pamietasz jak mowilas o tych darmowych zabezpieczeniach domu dla dziecka ? to tego tez nie dostane haha dostana to tylko osoby ktore maja jakies taxy i w to nie wchodzi CTC i podobno maja to wycofac do marca albo do konca marca :P:P tak mowila moja HV jak byla bo pytalam o to ;P wiec to tez musze kupic we wlasnym zakresie haha
wystarczy, ze pobierasz tylko CTC, inne nie maja tu nic do rzeczyode mnie chciano tylko to pismo, ze otrzymuje ten dodatek...

Hania
Narazie ciesz sie z kojca, ale potem radziłabym jak najmniej tam wsadzac(chyba ze musisz cos zrobic, to jest bezpieczne)Znam kilka mam, które ograniczyły rozwój dziecka poprzez kojec bo im było tak wygodnie...to jest dobre, ale nie zastapi kawałka podłogi i mozliwosci poruszania sie

Miszi ja mam podgzrewacz i termos z TT.Podgzrewacz uzywam na codzien a termos jest dobry an wyjazdy. On jest fajny, bo mozesz wlac w niego wode i np. wlozyc słoiczek

Bylismy w tesco na zakupach, teraz musze wszystko upzratnac i kapac Sebusia
__________________
Nasz Wielki Dzień- 22.09.2007 https://wizaz.pl/forum/album.php?albumid=10556
Nasza Miłość Sebastianek- 02.01.2010 https://wizaz.pl/forum/album.php?albumid=10442
blonde_hair jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-02-16, 18:08   #557
1985ewa
Rozeznanie
 
Avatar 1985ewa
 
Zarejestrowany: 2009-07
Lokalizacja: uk
Wiadomości: 680
Dot.: Matki Emigrantki, czyli jak to się robi w UK

Cytat:
Napisane przez hanjah Pokaż wiadomość
Dorotka już sama siedzi
Super
Cytat:
Napisane przez Miszi Pokaż wiadomość
Dziewczyny co jest lepiej kupić: podgrzewacz czy termos. Czasami jak gdzieś jade chciałabym wziąć mleko ze sobą, ale wiadomo będzie zimne, wiec jak je ogrzać ?
Ja mam termoopakowanie Avent i średnio trzyma ciepło. Jak podgrzeje mleko bardziej to trzyma tak z 2 godziny a producent zapewnia że trzyma ciepło do 4 godzin, chyba że wsadziłabym wrzątek
Cytat:
Napisane przez justine_ Pokaż wiadomość
wlasnie wrocilismy od poloznej, uslyszalam bicie serduszka - wspaniale uczucie, no i troche sie uspokoilam
Gratulacje
__________________

1985ewa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-02-16, 18:14   #558
Anessa
Wtajemniczenie
 
Avatar Anessa
 
Zarejestrowany: 2009-02
Lokalizacja: UK - Hampshire
Wiadomości: 2 077
Wyślij wiadomość przez Yahoo do Anessa Send a message via Skype™ to Anessa
Dot.: Matki Emigrantki, czyli jak to się robi w UK

Cytat:
Napisane przez justine_ Pokaż wiadomość
wlasnie wrocilismy od poloznej, uslyszalam bicie serduszka - wspaniale uczucie, no i troche sie uspokoilam No i oficjalnie zmienili mi date porodu na 29 lipca, wiec hanjah jak bedziesz miala chwile to mozesz zmienic Ale jestem szczesliwa
za serduszko!! To wspaniale uczucie uslyszec je pierwszy raz I kazdy nastepny

Cytat:
Napisane przez kasia_don Pokaż wiadomość
Czesc ja dzis bylam w pracy do 10 nie chcialo mi sie dluzej :P:P

Co do tego WTC to ja nie dostaje zreszta jak zawsze nic nie dostaje haha tylko place podatki zeby inni mieli ale zeby dostawac to trzeba jakis tam roczny dochod na rodzine przekraczac.

I przypomnialo mi sie Blonde pamietasz jak mowilas o tych darmowych zabezpieczeniach domu dla dziecka ? to tego tez nie dostane haha dostana to tylko osoby ktore maja jakies taxy i w to nie wchodzi CTC i podobno maja to wycofac do marca albo do konca marca :P:P tak mowila moja HV jak byla bo pytalam o to ;P wiec to tez musze kupic we wlasnym zakresie haha
Mnie tez nic nie przysluguje, bo albo juz rzad obcial fundusze od 1 stycznia albo obetnie lub zmieni prog od 1 kwietnia, wiec sie nie lapie
Jak to TZ mowi - poradzimy sobie i bez nich

Cytat:
Napisane przez hanjah Pokaż wiadomość
Dorotka już sama siedzi Ten kojec genialnie się sprawdza
Alez zdolniacha

Jejku, jak ja sie dzisiaj w pracy zmeczylam Kondycha juz nie ta, choc checi wielkie I tak m dziwnie czesto jest, jakby cala energia, ktora mam, nagle odplywala a ja tylko musze sie czegos przytrzymac, bo inaczej moze byc nieciekawie Tez tak mialyscie?

Jutro do Londynu na szkolenie jade Moze byc ciekawie
__________________
07.05.2011, 13.17 - Sono diventata la mamma di Adriano!!!!

Moj Nino

02.06.2014, 4.24 - Flavia e' con noi!!!
Anessa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-02-16, 18:50   #559
hanjah
Zakorzenienie
 
Avatar hanjah
 
Zarejestrowany: 2008-01
Lokalizacja: UK
Wiadomości: 12 786
Dot.: Matki Emigrantki, czyli jak to się robi w UK

Cytat:
Napisane przez blonde_hair Pokaż wiadomość

Hania
Narazie ciesz sie z kojca, ale potem radziłabym jak najmniej tam wsadzac(chyba ze musisz cos zrobic, to jest bezpieczne)Znam kilka mam, które ograniczyły rozwój dziecka poprzez kojec bo im było tak wygodnie...to jest dobre, ale nie zastapi kawałka podłogi i mozliwosci poruszania sie
Tak, tak-wiem, że kojec to jest dobre rozwiązanie na krótki czas. Jak zacznie chodzić, albo choćby raczkować to nie będę jej tam trzymać całymi dniami. Na podłodze też się bawi, ale wtedy jak siedzę w jednym miejscu i mam ją na oku. Jak muszę wyjść z pokoju to dziecko do kojca i wiem, że jest tam bezpieczna.
Wystarczyły 3 dni i moje dziecko siedzi (troszkę się jeszcze podpiera, ale zakumała o co chodzi i już nie potrzebuje oparcia)
hanjah jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2011-02-16, 20:35   #560
ewi83
Zadomowienie
 
Avatar ewi83
 
Zarejestrowany: 2008-09
Lokalizacja: Milton Keynes
Wiadomości: 1 669
Dot.: Matki Emigrantki, czyli jak to się robi w UK

Cytat:
Napisane przez hanjah Pokaż wiadomość
My idziemy na ważenie jutro. Dorotka ma 8,5 miesiąca, ale na pewno 8 kg jeszcze nie ma...


Nie pamiętam czy któraś z Was też po macierzyńskim nie wróciła do pracy? Jak sobie radzisz/radzicie finansowo? Tzn. chodzi mi tylko o to czy dostajecie WTC?
Ja nie wrocilam do pracy Tez nie mamy zadnych benefitow WTc sie nam nie nalezy bo tz 'za duzo' zarabia


Cytat:
Napisane przez blonde_hair Pokaż wiadomość
My dostalismy ostanio list ze nam zmniejszaja, myslalam, ze to z powodu ze maz nie ma pracy, a po pierwszym roku dziecka juz wyplacaja mniejDostawalismy ok 70 na tydz a teraz 50

Czesc!

Umieram po nocce
Nam tez przyslali list ze nam zmniejsza CTC. Teraz dostajemy 90f miesiecznie a od kwietnia napisali ze bedziemy mieli 18f


Cytat:
Napisane przez justine_ Pokaż wiadomość
wlasnie wrocilismy od poloznej, uslyszalam bicie serduszka - wspaniale uczucie, no i troche sie uspokoilam No i oficjalnie zmienili mi date porodu na 29 lipca, wiec hanjah jak bedziesz miala chwile to mozesz zmienic Ale jestem szczesliwa
- wspaniale uczucie Ja swoje nagralam na tel i potem sluchalam caly czas


Cytat:
Napisane przez hanjah Pokaż wiadomość
Dorotka już sama siedzi Ten kojec genialnie się sprawdza

Dla Dorotki


Nikos od kilku dni nie chce jesc obiadkow, ani sloiczkowych ani moich gotowanych Nie wiem comu sie stalo, zawsze jadl bez zadnych problemow. Za to dzisiaj zajadal sie moimi ziemniakami z obiadu Wsunal chyba z pol ziemniaka
I dzisiaj poszlismy na spacerek rowerkiem Maly byl zachwycony
__________________
02 maj 2009- slub

21 maja 2010- Nikolas Filip
06 kwiecien 2013- Anton Leon
ewi83 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-02-16, 20:53   #561
Sysunia_d
Zakorzenienie
 
Avatar Sysunia_d
 
Zarejestrowany: 2007-01
Lokalizacja: UK
Wiadomości: 3 437
Dot.: Matki Emigrantki, czyli jak to się robi w UK

Cytat:
Napisane przez kasia_don Pokaż wiadomość
Czesc ja dzis bylam w pracy do 10 nie chcialo mi sie dluzej :P:P

Co do tego WTC to ja nie dostaje zreszta jak zawsze nic nie dostaje haha tylko place podatki zeby inni mieli ale zeby dostawac to trzeba jakis tam roczny dochod na rodzine przekraczac.

I przypomnialo mi sie Blonde pamietasz jak mowilas o tych darmowych zabezpieczeniach domu dla dziecka ? to tego tez nie dostane haha dostana to tylko osoby ktore maja jakies taxy i w to nie wchodzi CTC i podobno maja to wycofac do marca albo do konca marca :P:P tak mowila moja HV jak byla bo pytalam o to ;P wiec to tez musze kupic we wlasnym zakresie haha



Buziole
Bo ja ci powiem ze to jest powalone z tymi dodatkami. Ja tez nic nie dostałam poza CHB I CTC i sie wkurzylam na maxa bo płace podatki a gówno mi sie nalezy

Cytat:
Napisane przez blonde_hair Pokaż wiadomość
wystarczy, ze pobierasz tylko CTC, inne nie maja tu nic do rzeczyode mnie chciano tylko to pismo, ze otrzymuje ten dodatek...

Hania
Narazie ciesz sie z kojca, ale potem radziłabym jak najmniej tam wsadzac(chyba ze musisz cos zrobic, to jest bezpieczne)Znam kilka mam, które ograniczyły rozwój dziecka poprzez kojec bo im było tak wygodnie...to jest dobre, ale nie zastapi kawałka podłogi i mozliwosci poruszania sie

-)
A gdzie sie te zabezpieczenia załatwia???? Gdzie wyslac te papiery

Cytat:
Napisane przez 1985ewa Pokaż wiadomość
Super

Ja mam termoopakowanie Avent i średnio trzyma ciepło. Jak podgrzeje mleko bardziej to trzyma tak z 2 godziny a producent zapewnia że trzyma ciepło do 4 godzin, chyba że wsadziłabym wrzątek

Gratulacje
Ja mam termoopakowanie z TT i tez trzyma ciepło tylko do 3 godzin i to mleko musi byc naprawde gorace. Tak wiec wydaje mi sie ze najlepiej to kupic termos.
Jak bylismy w ambasadzie to mala miala mlekko letnie pomimo ze zagrzalam na maxa.

Podgrzewacz mam z TT do codziennego uzytku i jestem zadowolona
__________________
25.07.2009 - Nasz Cudowny Dzień - Ślub

http://www.slub-wesele.pl/suwaczki/200304251135.png

17.11.2010 urodził sie nasz Skarbek
Sysunia_d jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-02-16, 21:01   #562
anilkadro
Rozeznanie
 
Avatar anilkadro
 
Zarejestrowany: 2009-07
Lokalizacja: U.K.
Wiadomości: 533
Dot.: Matki Emigrantki, czyli jak to się robi w UK

Cytat:
Napisane przez justine_ Pokaż wiadomość
wlasnie wrocilismy od poloznej, uslyszalam bicie serduszka - wspaniale uczucie, no i troche sie uspokoilam
Rzeczywiście wspaniałe uczucie
Ja nawet na e-bayu kupiłam sobie takie urządzenie do domowego podsłuchiwania dziecka ale jakoś nie mogłam usłyszeć nic poza trzaskami

Cytat:
Napisane przez hanjah Pokaż wiadomość
Wystarczyły 3 dni i moje dziecko siedzi (troszkę się jeszcze podpiera, ale zakumała o co chodzi i już nie potrzebuje oparcia)
dla Dorotki

Moja Jaga odkryła ostatnio, że ma stopy do swojej dyspozycji do zabawy. Super tak obserwować jak swoimi rączkami i nieskoordynowanymi ruchami próbuje złapać stópki
Zapewne za niedługo zacznie je sobie ładować do buźki


Mój TŻ złożył ostatnio aplikację w pracy, żeby go przenieśli na inny dział i na popołudniową zmianę. Wtedy ja zostanę na dniówce ale chyba na pół etatu i tak będziemy się wymieniać w opiece nad Małą. Ciekawe czy się uda tak jak sobie zaplanowałam

---------- Dopisano o 21:01 ---------- Poprzedni post napisano o 20:54 ----------

Cytat:
Napisane przez Sysunia_d Pokaż wiadomość
Ja mam termoopakowanie z TT i tez trzyma ciepło tylko do 3 godzin i to mleko musi byc naprawde gorace. Tak wiec wydaje mi sie ze najlepiej to kupic termos.
Jak bylismy w ambasadzie to mala miala mlekko letnie pomimo ze zagrzalam na maxa.
Ja na wyjazdy właśnie używam termos + specjalny pojemnik z przegródkami na dawkę mleka w proszku.

A na co dzień podgrzewam samą wodę w mikrofali i potem dosypuję mleko. Kiedyś robiłam kąpiele wodne ale mikrofala szybsza
anilkadro jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-02-16, 21:06   #563
ewi83
Zadomowienie
 
Avatar ewi83
 
Zarejestrowany: 2008-09
Lokalizacja: Milton Keynes
Wiadomości: 1 669
Dot.: Matki Emigrantki, czyli jak to się robi w UK

Dziewczyny czy ktoras z was podaje juz jogurty dzieciakom? Jesli tak to ktore?
__________________
02 maj 2009- slub

21 maja 2010- Nikolas Filip
06 kwiecien 2013- Anton Leon
ewi83 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-02-16, 21:29   #564
blonde_hair
Zakorzenienie
 
Avatar blonde_hair
 
Zarejestrowany: 2010-03
Wiadomości: 14 395
Dot.: Matki Emigrantki, czyli jak to się robi w UK

Cytat:
Napisane przez ewi83 Pokaż wiadomość
Dziewczyny czy ktoras z was podaje juz jogurty dzieciakom? Jesli tak to ktore?
ja podawałam te dzieciowe i nadal podaje
kilka dni temu zrobiłam próbe na serkach homo tych malutkich petite filous(czy jakos tak)

Sysunia, ale ja tez nie dostaje zadnych innych dodatków jak CTC i CHBi chyba mało kto dostaje wiecej
O zabezpieczenia musisz pytac HV, pzryjdzie do ciebie do domu, rozejzry sie co Ci potzreba i z Councilu Ci dowioza...tylko musisz pokazac rozliczenie z CTC
__________________
Nasz Wielki Dzień- 22.09.2007 https://wizaz.pl/forum/album.php?albumid=10556
Nasza Miłość Sebastianek- 02.01.2010 https://wizaz.pl/forum/album.php?albumid=10442
blonde_hair jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-02-17, 08:35   #565
potty
Wtajemniczenie
 
Avatar potty
 
Zarejestrowany: 2008-11
Lokalizacja: Swindon, Wiltshire
Wiadomości: 2 389
GG do potty
Dot.: Matki Emigrantki, czyli jak to się robi w UK

czesc dziewczyny

ja uzywam termosu - gotuje rano wode i do wieczora jest ciepla
a jak cos zimne (herbatka, obiadek) to podgrzewam w mikrofali

ja malej dalam jogurt nestle tu sie nazywa misiowy jogurcik od 6go mca
ale sie zajadala!

moja mala tez ostatnio cos swiruje z jedzeniem
moze to przez ta chorobe
krzyczy przy jedzeniu i sie wygina ale otwiera buzke do jedzenia
__________________
8.08.2010 - 2+1


Dziecko poniżej pięciu lat to istota całkowicie szalona.
potty jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-02-17, 12:40   #566
ewi83
Zadomowienie
 
Avatar ewi83
 
Zarejestrowany: 2008-09
Lokalizacja: Milton Keynes
Wiadomości: 1 669
Dot.: Matki Emigrantki, czyli jak to się robi w UK

Cytat:
Napisane przez blonde_hair Pokaż wiadomość
ja podawałam te dzieciowe i nadal podaje
kilka dni temu zrobiłam próbe na serkach homo tych malutkich petite filous(czy jakos tak)
Nikos kiedys widzial jak jadlam serek waniliowy i dalam mu sprobowac ( tak tylko troszke na czubku lyzeczki) bardzo mu posmakowal i potem sie darl bo nie chcialam mu dac wiecej


Cytat:
Napisane przez potty Pokaż wiadomość
czesc dziewczyny


ja malej dalam jogurt nestle tu sie nazywa misiowy jogurcik od 6go mca
ale sie zajadala!

moja mala tez ostatnio cos swiruje z jedzeniem
moze to przez ta chorobe
krzyczy przy jedzeniu i sie wygina ale otwiera buzke do jedzenia
No wlasnie w PL te jogurty sa jakos oznaczone, tutaj nic takiego nie widzialam, ale tak naprawde sie nie rozgladalam. Musze dokladnie sprawdzic jak pojade jutro na zakupy

U nas noc koszmarna Nikos budzil sie co godxz i strasznie marudzil, nie plakal tylko marudzil
__________________
02 maj 2009- slub

21 maja 2010- Nikolas Filip
06 kwiecien 2013- Anton Leon
ewi83 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-02-17, 13:04   #567
blonde_hair
Zakorzenienie
 
Avatar blonde_hair
 
Zarejestrowany: 2010-03
Wiadomości: 14 395
Dot.: Matki Emigrantki, czyli jak to się robi w UK

Cytat:
Napisane przez ewi83 Pokaż wiadomość
Nikos kiedys widzial jak jadlam serek waniliowy i dalam mu sprobowac ( tak tylko troszke na czubku lyzeczki) bardzo mu posmakowal i potem sie darl bo nie chcialam mu dac wiecej




No wlasnie w PL te jogurty sa jakos oznaczone, tutaj nic takiego nie widzialam, ale tak naprawde sie nie rozgladalam. Musze dokladnie sprawdzic jak pojade jutro na zakupy
tez tak zaczynalismy

Ja daje z tych dzieciowych chyba firmy Cow&Gate sa rózne smaki, ale tez w sloiczkach Hippa rózne sa...powoli teraz zaczynam zwykłe na mleku krowim, ale ich nie chce dawac z duzo
Sebus codziennie je jogurcikczasem wkruszam biszkopcika i ma smaczny deser

Bylismy na szczepieniu MMR, teraz troszke marudzi, dalam mu Nurofen...podobno to najgorsze szczepienie, goraczke moze miec 7-10 dni

Teraz gotuje rosół

Aaa... spotkałam dzis kolezanke...ma synka 4 miesiecznego i wazy 8kgniezle co?

Potty na zabki tez moze swirowac z jedzeniem
__________________
Nasz Wielki Dzień- 22.09.2007 https://wizaz.pl/forum/album.php?albumid=10556
Nasza Miłość Sebastianek- 02.01.2010 https://wizaz.pl/forum/album.php?albumid=10442
blonde_hair jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-02-17, 13:36   #568
potty
Wtajemniczenie
 
Avatar potty
 
Zarejestrowany: 2008-11
Lokalizacja: Swindon, Wiltshire
Wiadomości: 2 389
GG do potty
Dot.: Matki Emigrantki, czyli jak to się robi w UK

mam naprawde nadzieje ze to zeby!
i jeszcze spi duzo wiecej niz zwykle
czy to tez przez zeby???

dostala jakiejs wysypki na brzuchu i plecach
lekarz mowi ze to trzydniowka w takim ukladzie byla
ja juz nie wiem...
__________________
8.08.2010 - 2+1


Dziecko poniżej pięciu lat to istota całkowicie szalona.
potty jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-02-17, 13:45   #569
hanjah
Zakorzenienie
 
Avatar hanjah
 
Zarejestrowany: 2008-01
Lokalizacja: UK
Wiadomości: 12 786
Dot.: Matki Emigrantki, czyli jak to się robi w UK

Byliśmy na ważeniu. Dorotka waży 6,5 kg. HV mówi, że wszystko w porządku, bo przybiera na wadze i trzyma się tego samego centyla. No cóż, olbrzymem to moje dziecko nie będzie
hanjah jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-02-17, 13:46   #570
blonde_hair
Zakorzenienie
 
Avatar blonde_hair
 
Zarejestrowany: 2010-03
Wiadomości: 14 395
Dot.: Matki Emigrantki, czyli jak to się robi w UK

Cytat:
Napisane przez potty Pokaż wiadomość
mam naprawde nadzieje ze to zeby!
i jeszcze spi duzo wiecej niz zwykle
czy to tez przez zeby???

dostala jakiejs wysypki na brzuchu i plecach
lekarz mowi ze to trzydniowka w takim ukladzie byla
ja juz nie wiem...
tego to niewiem, Sebus na zeby mniej spał...

To mzoe przez ta trzydiowke tak je inaczej
__________________
Nasz Wielki Dzień- 22.09.2007 https://wizaz.pl/forum/album.php?albumid=10556
Nasza Miłość Sebastianek- 02.01.2010 https://wizaz.pl/forum/album.php?albumid=10442
blonde_hair jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Być rodzicem


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 13:36.