Jak nie srebro, to co? Czyli wszystko o innych metalach. - Strona 3 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Hobby > Rękodzieło: szydełkowanie, biżuteria DIY, makramy i inne > Biżuteria

Notka

Biżuteria Miejsce dla osób, które robią biżuterię. Tutaj możesz zaprezentować własnoręcznie wykonaną biżuterię, obejrzeć prace innych, podzielić się wiedzą.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2011-02-16, 22:51   #61
ollccia
Zadomowienie
 
Avatar ollccia
 
Zarejestrowany: 2009-09
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 1 497
Dot.: Jak nie srebro, to co? Czyli wszystko o innych metalach.

Wszystkie informacje na ten temat są w wątku o lutowaniu Dziewczyny ostatnio polecały gaz PREMET
ollccia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-02-17, 07:46   #62
Pinezka 56
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2011-01
Wiadomości: 18
Dot.: Jak nie srebro, to co? Czyli wszystko o innych metalach.

Czesc!
I co eksperymentowalas z alpaka?Jaka grubosc najodpowiedniejsza na wisior?
Czym lutowac?
Pinezka 56 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-02-17, 12:57   #63
nema
Raczkowanie
 
Avatar nema
 
Zarejestrowany: 2010-07
Wiadomości: 128
Dot.: Jak nie srebro, to co? Czyli wszystko o innych metalach.

Dziewczyny, a czy któraś z Was pracowała z BRONZ i COPPRclay?
nema jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-02-27, 08:59   #64
viktorej
Wtajemniczenie
 
Avatar viktorej
 
Zarejestrowany: 2008-10
Lokalizacja: Bułgaria
Wiadomości: 2 347
Dot.: Jak nie srebro, to co? Czyli wszystko o innych metalach.

Wiecie czy można stopić kuleczkę na drucie mosiężnym? Nijak mi to nie wychodzi. A jak to jest z kuleczkami w miedzi? Wypaliłam kilka i w sumie to łatwo i ładnie się topi, tylko że strasznie pryska .
viktorej jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-02-27, 15:38   #65
maly_karaluszek
Zadomowienie
 
Avatar maly_karaluszek
 
Zarejestrowany: 2010-07
Lokalizacja: Kawałek za końcem świata
Wiadomości: 1 296
Dot.: Jak nie srebro, to co? Czyli wszystko o innych metalach.

Na miedzi 0,6 mm wytapiałam kulki bez problemu nad kuchenką (nic nie pryskało czy coś), drut mosiężny się nie dawał. Oba kupione w empiku.
maly_karaluszek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-04-16, 20:20   #66
skidblandir
Rozeznanie
 
Avatar skidblandir
 
Zarejestrowany: 2005-05
Lokalizacja: Pszczyna
Wiadomości: 865
GG do skidblandir
Dot.: Jak nie srebro, to co? Czyli wszystko o innych metalach.

Mam właśnie za sobą pierwsze eksperymenty z miedzią.. Główna nauka - nie należy jej dotykać zaraz po próbie lutowania (nieudanej, nota bene)
Co poza tym? Nie udało mi się zrobić kulek na drucie 1mm, mimo, że naprawdę sporo gazu na niego zużyłam. Na 0,8 już dało rade, ale to ciut za miękkie do kolczyków czy czegokolwiek jest, więc odpada. Poza tym - nie udało mi się lutowanie miedzi ze srebrem, ale może to kwestia lutu jest?
Ale ogólnie, poza tym, że pierwsze starcie przegrałam - stwierdzam, że miedź to jest to!
__________________

skidblandir jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-04-16, 21:54   #67
kageki
Raczkowanie
 
Avatar kageki
 
Zarejestrowany: 2010-09
Wiadomości: 478
Dot.: Jak nie srebro, to co? Czyli wszystko o innych metalach.

Cytat:
Napisane przez skidblandir Pokaż wiadomość
Mam właśnie za sobą pierwsze eksperymenty z miedzią.. Główna nauka - nie należy jej dotykać zaraz po próbie lutowania (nieudanej, nota bene)
Nikt o zdrowych zmysłach nie będzie dotykał miedzi która jeszcze "świeci".

Cytat:
Napisane przez skidblandir Pokaż wiadomość
Co poza tym? Nie udało mi się zrobić kulek na drucie 1mm, mimo, że naprawdę sporo gazu na niego zużyłam. Na 0,8 już dało rade,
Masz jakiś malutki palnik? Ja sobie zrobiłem zwykłym dremelem kulkę ze srebra i miedzi o wadze ok 2g to całkiem spora i dało się ja stopić.
Btw małych palników, czytałem że dawniej zwykłym ustnym palnikiem potrafili stopić do 150g złota o.0 kolosalne ilości jak na taki palnik.

Cytat:
Napisane przez skidblandir Pokaż wiadomość
Poza tym - nie udało mi się lutowanie miedzi ze srebrem, ale może to kwestia lutu jest?
Co Ty lutowałaś? Ja lutem w paście zlutowałem razem mosiądz, miedz i srebro, zwykłym drutem próbowałem miedz i srebro i tez dawało rade.
Może chciałaś lutować sporą blaszkę małym palnikiem? Z tym może być faktycznie problem. Jaki lut używałaś?
__________________
Mój wątek
kageki jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2011-04-17, 13:33   #68
skidblandir
Rozeznanie
 
Avatar skidblandir
 
Zarejestrowany: 2005-05
Lokalizacja: Pszczyna
Wiadomości: 865
GG do skidblandir
Dot.: Jak nie srebro, to co? Czyli wszystko o innych metalach.

Cytat:
Napisane przez kageki Pokaż wiadomość
Nikt o zdrowych zmysłach nie będzie dotykał miedzi która jeszcze "świeci".
No co Ty, seeeeeeeeeerio?

Kulkę próbowałam palnikem Dremel Versaflame 2200. A lutowałam drut 1mm, nic wielkiego przecież... Lutem w drucie, średnim..
I chętnie posłucham dobrych rad, bo ja to początkująąąąca dopiero jestem w tym temacie
__________________

skidblandir jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-04-17, 13:52   #69
kageki
Raczkowanie
 
Avatar kageki
 
Zarejestrowany: 2010-09
Wiadomości: 478
Dot.: Jak nie srebro, to co? Czyli wszystko o innych metalach.

To nie taki slaby palnik, versatip jest słabszy.
1mm grzejesz w powietrzu? Spróbuj może rozgrzać trochę dalsza cześć drutu równomiernie, a później znowu końcówkę, miedz dobrze przewozi ciepło i z końca drutu szybko ucieka to ciepło. końcówka płomienia ma najwyższa temp.
Lutowałaś 2 druty srebrny i miedziany srebrnym lutem tak? Na jakiejś podkładce? Skamolex jest dobry, albo może gdzieś znajdziesz cegle szamotowa. Lutówkę masz?
__________________
Mój wątek
kageki jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-04-17, 13:57   #70
skidblandir
Rozeznanie
 
Avatar skidblandir
 
Zarejestrowany: 2005-05
Lokalizacja: Pszczyna
Wiadomości: 865
GG do skidblandir
Dot.: Jak nie srebro, to co? Czyli wszystko o innych metalach.

Cytat:
Napisane przez kageki Pokaż wiadomość
To nie taki slaby palnik, versatip jest słabszy.
1mm grzejesz w powietrzu? Spróbuj może rozgrzać trochę dalsza cześć drutu równomiernie, a później znowu końcówkę, miedz dobrze przewozi ciepło i z końca drutu szybko ucieka to ciepło. końcówka płomienia ma najwyższa temp.
Tak tez próbowałam i nic kurcze! Czy z lutówką czy bez (na srebrze mi się lepiej kuleczki bez lutówki robią).

Cytat:
Napisane przez kageki Pokaż wiadomość
Lutowałaś 2 druty srebrny i miedziany srebrnym lutem tak? Na jakiejś podkładce? Skamolex jest dobry, albo może gdzieś znajdziesz cegle szamotowa. Lutówkę masz?
Lutowałam dwa druty miedziane srebrnym lutem na skamolexie. Lutówka obecna
__________________

skidblandir jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-04-17, 14:13   #71
kageki
Raczkowanie
 
Avatar kageki
 
Zarejestrowany: 2010-09
Wiadomości: 478
Dot.: Jak nie srebro, to co? Czyli wszystko o innych metalach.

Hum, zlutować się powinny, nie grzejesz w 1 miejsce prawda? Tylko po całości grzejesz równomiernie przesuwając płomień unikając grzania samego lutu tylko druty równomiernie.

Edit:
Przypomniało mi się jak był temat o grzaniu na kuchence z garnkiem i bez.
Przy topieniu 1mm drutu zprobuj zrobic jakąś konstrukcje w stylu scianki np z szamotu albo kamienia cegły cy czegoś jak scianka nie pomoze i nie zatrzyma ciepła to zrób tunel, a jak to nie pomoze to zrob piecyk ale taki malutki, ja sobie zrobiłem taki piecyk z cegiełek szamotowych.
__________________
Mój wątek

Edytowane przez kageki
Czas edycji: 2011-04-17 o 14:24
kageki jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2011-04-17, 14:26   #72
skidblandir
Rozeznanie
 
Avatar skidblandir
 
Zarejestrowany: 2005-05
Lokalizacja: Pszczyna
Wiadomości: 865
GG do skidblandir
Dot.: Jak nie srebro, to co? Czyli wszystko o innych metalach.

Osz no i się kuleczki zrobiły mega zadaniem.. Dzięki za podpowiedzi, spróbuję następnym razem.

A lutować próbowałam i tak, i tak - najpierw po całości, później tylko to jedno miejsce. To tyle z tego wyszło, że miedź do wywalenia, taka mięciutka.
__________________

skidblandir jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-04-17, 14:37   #73
kageki
Raczkowanie
 
Avatar kageki
 
Zarejestrowany: 2010-09
Wiadomości: 478
Dot.: Jak nie srebro, to co? Czyli wszystko o innych metalach.

btw fajny wstep artykółu ;]

http://mod-planet.com/palnik-na-propan-butan,301.html

Ja mam taki sam komplet.

Miedz możesz sklepać albo przeciągnąć po pręcie kilka razy i się utwardzi.
__________________
Mój wątek
kageki jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-04-11, 16:34   #74
secesyjka
Raczkowanie
 
Avatar secesyjka
 
Zarejestrowany: 2011-07
Lokalizacja: Płock
Wiadomości: 181
GG do secesyjka
Dot.: Jak nie srebro, to co? Czyli wszystko o innych metalach.

zastanawiam się nad tymi kuleczkami miedziowymi... zrobiłam, udało mi się, ale miedź mi się zrobiła czarna, kwasek nie pomógł (może za krótko trzymałam?) dopiero po potraktowaniu pastą polerską puściło trochę..... tak sobie myślę, że po oksydzie powinno być ok. Ale zastanawiam się, czy nie ma jakiegoś łatwiejszego sposobu na to czyszczenie miedzi....
po drugie chciałabym wiedzieć, czy ktoś kto lutował miedź tym lutem fosforowo-miedziowym może mi powiedzieć jak będzie się zachowywał w biżuterii, czy różni się bardzo lut od materiału? Najchętniej też bym pouczyła się od kogoś na żywo... ech... tyle pytań kołatało mi się po głowie i poszło w pinechy he he
secesyjka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-04-12, 07:46   #75
Jaga1214
Rozeznanie
 
Avatar Jaga1214
 
Zarejestrowany: 2009-09
Lokalizacja: Przemyśl
Wiadomości: 683
Dot.: Jak nie srebro, to co? Czyli wszystko o innych metalach.

Cytat:
Napisane przez secesyjka Pokaż wiadomość
zastanawiam się nad tymi kuleczkami miedziowymi... zrobiłam, udało mi się, ale miedź mi się zrobiła czarna, kwasek nie pomógł (może za krótko trzymałam?) dopiero po potraktowaniu pastą polerską puściło trochę..... tak sobie myślę, że po oksydzie powinno być ok. Ale zastanawiam się, czy nie ma jakiegoś łatwiejszego sposobu na to czyszczenie miedzi....
po drugie chciałabym wiedzieć, czy ktoś kto lutował miedź tym lutem fosforowo-miedziowym może mi powiedzieć jak będzie się zachowywał w biżuterii, czy różni się bardzo lut od materiału? Najchętniej też bym pouczyła się od kogoś na żywo... ech... tyle pytań kołatało mi się po głowie i poszło w pinechy he he
gdzieś kiedyś pisałam, że używam uwodnionego 30% kwasu siarkowego, ale nie o to idzie - ja rzeczy odgrzane, prosto po lutowaniu, robieniu kuleczek, takie gorące wkładam do kwasu na około 3-4 sekundy(może tutaj się sprawdzi roztwór kwasu cytrynowego) i wyciągam czystą miedź - ma nawet jaśniejszy kolor niż przed lutowaniem - i od razu do wody na kąpiel, wycieram ręcznikiem i pracuję dalej
jeśli idzie o lutowanie, to lutuję srebrem - lut fosforowo-miedziowy jest szary, w trakcie lutowania fosfor jest topnikiem i się spala, co zostaje w miejscu lutu - nie wiem; wiem, że takie lutowanie trzeba robić pod wyciągiem ze względu na trujące opary i zrezygnowałam z tego pomysłu w warunkach domowych
a na żywo zapraszam do Przemyśla
Jaga1214 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-04-12, 18:26   #76
loquacee
Zadomowienie
 
Avatar loquacee
 
Zarejestrowany: 2009-10
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 1 759
GG do loquacee
Dot.: Jak nie srebro, to co? Czyli wszystko o innych metalach.

Jaga, kwas siarkowy jest bardzo dobry - ja stosuję do srebra. Ale powinnaś przedmiot zamoczyć potem w czymś co neutralizuje kwas - ja używam sody oczyszczonej.
__________________
Mój wątek na forum
loquacee jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-04-12, 23:35   #77
secesyjka
Raczkowanie
 
Avatar secesyjka
 
Zarejestrowany: 2011-07
Lokalizacja: Płock
Wiadomości: 181
GG do secesyjka
Dot.: Jak nie srebro, to co? Czyli wszystko o innych metalach.

Cytat:
Napisane przez Jaga1214 Pokaż wiadomość
gdzieś kiedyś pisałam, że używam uwodnionego 30% kwasu siarkowego, ale nie o to idzie - ja rzeczy odgrzane, prosto po lutowaniu, robieniu kuleczek, takie gorące wkładam do kwasu na około 3-4 sekundy(może tutaj się sprawdzi roztwór kwasu cytrynowego) i wyciągam czystą miedź - ma nawet jaśniejszy kolor niż przed lutowaniem - i od razu do wody na kąpiel, wycieram ręcznikiem i pracuję dalej
jeśli idzie o lutowanie, to lutuję srebrem - lut fosforowo-miedziowy jest szary, w trakcie lutowania fosfor jest topnikiem i się spala, co zostaje w miejscu lutu - nie wiem; wiem, że takie lutowanie trzeba robić pod wyciągiem ze względu na trujące opary i zrezygnowałam z tego pomysłu w warunkach domowych
a na żywo zapraszam do Przemyśla
ojj dziękuję Ci bardzo
z tego co już popróbowałam, bo właśnie przyszły mi luty zamówione przez mojego męża, to zostają piękne miedziane spoiwa (może uda mi się jutro od niego wyciągnąć co to takiego, ale wydaje mi się, że właśnie te miedziano-fosforowe), oczywiście jakość pozostawia wiele do życzenia (to moje pierwsze lutowanie w życiu było) ale nie zamierzam się poddać zobaczymy jak moje miedziaczki (szczególnie te szpilki z kulkami) będą wyglądały po takiej kąpieli w porządnym kwasie
a jeśli chodzi o Przemyśl.... no cóż, wakacje to czas wyjazdów, a nóż widelec udałoby się umówić na jakieś warsztaty, chociaż mam nadzieję, że metodą prób i błędów dojdę do tego co i jak
secesyjka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-04-13, 06:44   #78
loquacee
Zadomowienie
 
Avatar loquacee
 
Zarejestrowany: 2009-10
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 1 759
GG do loquacee
Dot.: Jak nie srebro, to co? Czyli wszystko o innych metalach.

Secesyjko, bardzo chętnie zobaczę to miedziane spoiwo po lutowaniu (nawet jeśli pierwsze próby jeszcze Cię nie zachwyciły),bo też ostatnio mnie to zastanawiało.
__________________
Mój wątek na forum
loquacee jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-04-13, 11:08   #79
Jaga1214
Rozeznanie
 
Avatar Jaga1214
 
Zarejestrowany: 2009-09
Lokalizacja: Przemyśl
Wiadomości: 683
Dot.: Jak nie srebro, to co? Czyli wszystko o innych metalach.

Cytat:
Napisane przez loquacee Pokaż wiadomość
Secesyjko, bardzo chętnie zobaczę to miedziane spoiwo po lutowaniu (nawet jeśli pierwsze próby jeszcze Cię nie zachwyciły),bo też ostatnio mnie to zastanawiało.
z ust mi to wyjęłaś!

a jak mąż Secesyjki kupił, to gdzie i za ile i oczywiście co? chcę wiedzieć wszystko
Jaga1214 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2012-04-20, 20:45   #80
secesyjka
Raczkowanie
 
Avatar secesyjka
 
Zarejestrowany: 2011-07
Lokalizacja: Płock
Wiadomości: 181
GG do secesyjka
Dot.: Jak nie srebro, to co? Czyli wszystko o innych metalach.

http://allegro.pl/lut-twardy-cup6-mi...241969022.html
oto link do aukcji z lutem a poniżej pierwsze próby lutowania wyczyszczone w kwasie jak radziłyście i wypolerowane pastą, gdyż na polerkę jeszcze mnie nie stać. wiem, że jakość lutowania do bani, lut niestety ciężko się dopasowuje do bazy, ale jeśli chodzi o kolor to muszę powiedzieć, że w świetle dziennym nie widać różnicy... pod lampą (kiedy robiłam zdjęcia) odbija się światło i nie wwiem, czy to widać..... niemniej polecam lut, bo ladnie wychodzi i pewnie jak ktoś ma więcej doświadczenia to lepiej sobie poradzi niż taki amator amatorowaty jak ja
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg 20120420_211047.jpg (49,1 KB, 54 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg 20120420_211059.jpg (52,2 KB, 40 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg 20120420_211149.jpg (44,2 KB, 32 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg 20120420_211249.jpg (50,2 KB, 35 załadowań)
secesyjka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-04-20, 21:31   #81
loquacee
Zadomowienie
 
Avatar loquacee
 
Zarejestrowany: 2009-10
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 1 759
GG do loquacee
Dot.: Jak nie srebro, to co? Czyli wszystko o innych metalach.

Mnie się podoba. Wszystko mi się podoba Lutowanie, lut i w ogóle
__________________
Mój wątek na forum
loquacee jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-04-21, 07:10   #82
Jaga1214
Rozeznanie
 
Avatar Jaga1214
 
Zarejestrowany: 2009-09
Lokalizacja: Przemyśl
Wiadomości: 683
Dot.: Jak nie srebro, to co? Czyli wszystko o innych metalach.

bardzo mi się podoba i nie omieszkam zakupić
Jaga1214 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-04-21, 10:18   #83
pastelowo
Rozeznanie
 
Avatar pastelowo
 
Zarejestrowany: 2012-01
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 826
Dot.: Jak nie srebro, to co? Czyli wszystko o innych metalach.

coraz bardziej mnie kusi, żeby kupić palnik... sęk w tym, że mama uważa go za miotacz ognia i chyba będę się z nim musiała wyprowadzić do piwnicy :/ no, i kasę zżera kurs na prawo jazdy...
__________________
Mój biżu-wątek na Wizażu

Blożek

Falowana!
Dbam o włosy od początku 2013 roku
pastelowo jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-04-21, 11:38   #84
staska_stasia
Zakorzenienie
 
Avatar staska_stasia
 
Zarejestrowany: 2009-10
Lokalizacja: Lublin
Wiadomości: 9 734
Dot.: Jak nie srebro, to co? Czyli wszystko o innych metalach.

Pastelowo- u mnie mama nic o palniku nie wie
Tata też się bał, jak usłyszał słowo palnik to wyobraził mnei sobie w masce spawacza z palnikiem acetylenowo-tlenowym pod bokiem Na początku kupiłam taki mały w leroy marlin za jakieś 7zł i powiem, że tamten to faktycznie zagrożeniem był i nigdy bym nikomu tego nie poleciła. Płomień niestabilny, trzeba było odpalać od świeczki, zapałki lub zapalniczki, a na dodatek przepuszczał gaz.
Teraz mam dremel versatip, ale niestety zbyt mało czasu na eksperymentowanie z nim. Kilka rzeczy już lutowałam (miedź za pomocą tego samego lutu, co Secesyjka, czyli bardzo twardego, musiałam przykładać całą pałeczkę tego lutu do maleńkiego ogniwka, które chciałam zlutować). Kilka ogniwek się udało, w większości jednak wyglądało to kiepsko.
Palnik czeka na wakacje Do tego czasu powoli dokupię sobie skamolex, lutówkę itd.
staska_stasia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-04-21, 12:24   #85
pastelowo
Rozeznanie
 
Avatar pastelowo
 
Zarejestrowany: 2012-01
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 826
Dot.: Jak nie srebro, to co? Czyli wszystko o innych metalach.

no ja właśnie muszę uzbierać tyle kasy, żeby mi wystarczyło na wszystko poza biżu, oraz palnik, lut, lutówkę, skamolex, gaz, etc... wiem, że wiele rzeczy to grosze, ale trzeba mieć te grosze i też zamierzam lutować miedź, bo owszem, srebro śliczne, ale miedź jednak bardziej "moja"
i kończę offtop, bo na mnie nakrzyczą zaraz ;p
__________________
Mój biżu-wątek na Wizażu

Blożek

Falowana!
Dbam o włosy od początku 2013 roku
pastelowo jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-06-15, 12:53   #86
Calluna_Vulgaris
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2010-10
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 972
Art clay copper - wypalanie + PALNIK

Niniejszym laduje tu z moim pytaniem o Art Clay Copper. Zaleca sie je wypalac w piecu. "Wylacznie" w piecu. Niefortunnie spytalam, czy aby na pewno - i zostalam pouczona na temat znaczenia slowa "wylacznie".

Znalazlam dzis kilka obcojezycznych tutoriali, gdzie AC Copper wypalane jest nie w piecu. Moim zdaniem przy uzyciu palnika:
http://www.youtube.com/watch?v=lvEcmnuy9vs

Czy ktos spotkal sie z czyms takim, wie cos na ten temat, probowal?

Drugie moje pytanie dotyczy Dremela VersaTip. Uzywajac go bez koncowek, jak na filmiku (duzy plomien) chyba zapchalam dysze, jak to naprawic?
Calluna_Vulgaris jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-06-15, 20:20   #87
Reneesmee
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-02
Wiadomości: 53
Dot.: Jak nie srebro, to co? Czyli wszystko o innych metalach.

Cytat:
Napisane przez pastelowo Pokaż wiadomość
coraz bardziej mnie kusi, żeby kupić palnik...
Jeżeli chodzi o palnik to jest to w sumie wydatek na dłużej, dlatego warto kupić od razu palnik dobrej jakości, ja kupiłam taki sam palnik jakiego używaliśmy w szkole (złotnik-jubiler) firmy termet można kupić cały zestaw z 4 końcówkami i grotem do lutowania albo części oddzielnie co wychodzi sporo taniej a i końcówka mała i średnia w zupełności wystarczają do srebra miedzi mosiądzu i wgl wszystkiego. Jeżeli chodzi o butle z gazem to taka 2 kg wystarcza na dłuuuuuuugo, z doświadczenia wiem, jak i producent pisze że mała końcówka zużywa 40g gazu na godzinę ciągłego działania a średnia 80g.

Co do innych firm produkujących taki sprzęt wypowiedzieć mogę się o firmie Perun której palnik jest o średnio 100 zł tańszy niż termetu ALE jak potwierdzili moi nauczyciele (notabene jubilerzy długo działający w swoim fachu) jest on kiepski jakościowo i bardzo często od nowości z wadą ( główną wadą wymienianą było nagrzewanie się rękojeści co w termecie się praktycznie nie zdarza).

Podsumowując palnik tej firmy jest chyba najlepszą i pewną inwestycją, a wydaje mi się że lepiej dopłacić choćby te 100 zł a mieć dobry sprzęt, bezpieczny który długo będzie działał. Jakby był ktoś zainteresowany mogę na priva podać stronę na której znalazłam najtaniej ten palnik.

Co do robienia kuleczek na końcu drutu jak było wiele razy wcześniej pisane mogę powiedzieć że na miedzi bez problemu robiłam małym palnikiem tylko że kierując płomień równolegle tak że cały kawałek się nagrzewał i kuleczki w kilka sekund, dzisiaj robiłam na drucie mosiężnym 1mm tym z empiku i wyszło ładnie tylko że to już tym palnikiem Termetu.

Ogólnie co do lutowania to przede wszystkim do większych rzeczy małe palniki mają wystarczającą temperaturę ale za małą moc, bo małym nic większego zlutować nie mogłam.

Cytat:
Napisane przez Calluna_Vulgaris Pokaż wiadomość
Niniejszym laduje tu z moim pytaniem o Art Clay Copper. Zaleca sie je wypalac w piecu. "Wylacznie" w piecu. Niefortunnie spytalam, czy aby na pewno - i zostalam pouczona na temat znaczenia slowa "wylacznie".

Znalazlam dzis kilka obcojezycznych tutoriali, gdzie AC Copper wypalane jest nie w piecu.
Próbowałam, wychodzi metal, ale chyba za krótko wypalałam palnikiem bo popękało trochę, spróbuję dłużej i dam znać jak efekty.

Jakby ktoś miał jakieś pytania odnośnie takich bardziej jubilerskich technik to chętnie odpowiem jeśli będę wiedziała
__________________
https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=595079 - Mój wątek

Edytowane przez Reneesmee
Czas edycji: 2012-06-15 o 20:23
Reneesmee jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-06-15, 21:05   #88
Calluna_Vulgaris
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2010-10
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 972
Dot.: Jak nie srebro, to co? Czyli wszystko o innych metalach.

Powiedz prosze jak dlugo wypalalas? Znalazlam info ze 6 minut, co mnie troszke zdziwilo (ze tak krotko) - czy to mozliwe?

Mam tez pytanie, czy ktos spotkal sie z miedzia wypalana na kuchence gazowej? (Widzialam jednego tutka.)
Calluna_Vulgaris jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-06-16, 06:47   #89
Reneesmee
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-02
Wiadomości: 53
Dot.: Jak nie srebro, to co? Czyli wszystko o innych metalach.

Cytat:
Napisane przez Calluna_Vulgaris Pokaż wiadomość
Powiedz prosze jak dlugo wypalalas? Znalazlam info ze 6 minut, co mnie troszke zdziwilo (ze tak krotko) - czy to mozliwe?
No właśnie ja za krótko mniej niż 6 minut zdecydowanie, muszę włączyć sobie stoper i spróbować, w sumie myślę ze te 6 minut jest możliwe o wyższa temp, dzisiaj spróbuje i napewno dam znać
__________________
https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=595079 - Mój wątek
Reneesmee jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-06-16, 10:40   #90
pastelowo
Rozeznanie
 
Avatar pastelowo
 
Zarejestrowany: 2012-01
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 826
Dot.: Jak nie srebro, to co? Czyli wszystko o innych metalach.

Cytat:
Napisane przez Reneesmee Pokaż wiadomość
Jeżeli chodzi o palnik to jest to w sumie wydatek na dłużej, dlatego warto kupić od razu palnik dobrej jakości, ja kupiłam taki sam palnik jakiego używaliśmy w szkole (złotnik-jubiler) firmy termet można kupić cały zestaw z 4 końcówkami i grotem do lutowania albo części oddzielnie co wychodzi sporo taniej a i końcówka mała i średnia w zupełności wystarczają do srebra miedzi mosiądzu i wgl wszystkiego. Jeżeli chodzi o butle z gazem to taka 2 kg wystarcza na dłuuuuuuugo, z doświadczenia wiem, jak i producent pisze że mała końcówka zużywa 40g gazu na godzinę ciągłego działania a średnia 80g.

Co do innych firm produkujących taki sprzęt wypowiedzieć mogę się o firmie Perun której palnik jest o średnio 100 zł tańszy niż termetu ALE jak potwierdzili moi nauczyciele (notabene jubilerzy długo działający w swoim fachu) jest on kiepski jakościowo i bardzo często od nowości z wadą ( główną wadą wymienianą było nagrzewanie się rękojeści co w termecie się praktycznie nie zdarza).

Podsumowując palnik tej firmy jest chyba najlepszą i pewną inwestycją, a wydaje mi się że lepiej dopłacić choćby te 100 zł a mieć dobry sprzęt, bezpieczny który długo będzie działał. Jakby był ktoś zainteresowany mogę na priva podać stronę na której znalazłam najtaniej ten palnik.

Co do robienia kuleczek na końcu drutu jak było wiele razy wcześniej pisane mogę powiedzieć że na miedzi bez problemu robiłam małym palnikiem tylko że kierując płomień równolegle tak że cały kawałek się nagrzewał i kuleczki w kilka sekund, dzisiaj robiłam na drucie mosiężnym 1mm tym z empiku i wyszło ładnie tylko że to już tym palnikiem Termetu.

Ogólnie co do lutowania to przede wszystkim do większych rzeczy małe palniki mają wystarczającą temperaturę ale za małą moc, bo małym nic większego zlutować nie mogłam.
Reneesmee - dzięki, jesteś wielka! uwielbiam Twoje rzeczowe, poparte argumentami posty! od razu się człowiekowi dzięki nim rozjaśnia w głowie i wszystko się układa! zrobiłaś mi dzień
i jeszcze jedno pytanko - z racji, że oprócz lutowania (głównie) miedzi chciałabym też spróbować tworzenia lampworków, to czy palnik Termetu nadaje się też do topienia szkła?
__________________
Mój biżu-wątek na Wizażu

Blożek

Falowana!
Dbam o włosy od początku 2013 roku
pastelowo jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Biżuteria


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 03:09.