Składy kosmetyków do włosów bez tajemnic - Strona 116 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Pielęgnacja włosów i fryzury > Pielęgnacja włosów

Notka

Pielęgnacja włosów W tym miejscu rozmawiamy o pielęgnacji włosów. Jeśli twoje włosy są suche, pozbawione blasku lub zniszczone i szukasz sposobu na poprawę sytuacji. Dołącz do nas.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2011-02-18, 12:26   #3451
Shawtty
Zakorzenienie
 
Avatar Shawtty
 
Zarejestrowany: 2010-08
Lokalizacja: Wonderland
Wiadomości: 10 564
Dot.: Składy kosmetyków do włosów bez tajemnic

Cytat:
Napisane przez Rinaa Pokaż wiadomość
Joanna reflex blond
Skład: aqua, hydrogen peroxide, coceth-7, PPG-1-PEG-9 l, PEG-40 hydrogenated castor oil, cetrimonium chloride, juniperus communis, hydrolyzed keratin, parfum, phosphoric acid, [+/- sodium stannate, salicylic acid, acetanilid]

zastanawiam się co tam jest w środku
Siedzi tam woda utleniona, ciekawe są jeszcze jałowiec i kertyna. Działanie takie jak woda utleniona pewnie, dużo koloru nie zmieni naturalnego może lekko wysuszyć.
__________________
“Would you tell me, please, which way I ought to go from here?" "That depends a good deal on where you want to get to." "I don't much care where –" "Then it doesn't matter which way you go.”
Shawtty jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-02-18, 14:21   #3452
Rinaa
Zakorzenienie
 
Avatar Rinaa
 
Zarejestrowany: 2010-05
Wiadomości: 3 968
Dot.: Składy kosmetyków do włosów bez tajemnic

Cytat:
Napisane przez Shawtty Pokaż wiadomość
Siedzi tam woda utleniona, ciekawe są jeszcze jałowiec i kertyna. Działanie takie jak woda utleniona pewnie, dużo koloru nie zmieni naturalnego może lekko wysuszyć.

dziękuję
ale nie ma w składzie nic bardzo strasznego przez co zniszczę masakrycznie włosy ?
Rinaa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-02-18, 14:33   #3453
anka.d
Wtajemniczenie
 
Avatar anka.d
 
Zarejestrowany: 2005-12
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 2 679
Dot.: Składy kosmetyków do włosów bez tajemnic

Cytat:
Napisane przez gryzelda Pokaż wiadomość
Witam, prosze o analize odzywki ( interesuje mnie tez jak wychodzi na tle innych typu wax ktora najbardziej polecicie do wlosow suchych , farbowanych) :
PILOMAX, HENNA TREATMENT WAX, odżywcza maseczka do włosów.
sklad:
aqua, cetearyl alcohol, sodium lauryl sulphate, methyl paraben, lawsonia inermis, parfum, propyl paraben, citric acid, benzyl alcohol , methylchloroisothiazolino ne, methylisothiazolinone, C.I. 15510, C.I. 17200, C.I . 42090, C.I. 73015
oraz

MARION, PŁYN DO KRĘCONYCH WŁOSÓW

skład:
Skład: Aqua, Glycerin, Polyquaternium-72, Cetrimonium Chloride, Propylene Glycol, Acrylates/Stearth-20 Methacrylate Copolymer, PEG-12 Dimethicone, Triethanolamine, Hydrolyzed Keratin, Cocamidopropyl Betaine, PEG-40 Hydrogenated Castor Oil, Panthenol, Parfum, Benzyl Alcohol (and) Methylchlorisothiazolinon e (and) Methylisothiazolinone.
wax byl analizowany milion razy, a marion do kreconych tez - dokladniejsza analize znajdziesz w watku analizowym dla kreconowlosych

---------- Dopisano o 15:33 ---------- Poprzedni post napisano o 15:30 ----------

Cytat:
Napisane przez Rinaa Pokaż wiadomość
dziękuję
ale nie ma w składzie nic bardzo strasznego przez co zniszczę masakrycznie włosy ?
no wlasnie jest woda utleniona o nieznanym steżeniu
jak przetrzymasz na wlosach to mozesz je zmasakrowac
anka.d jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-02-18, 15:24   #3454
kathy579
Zakorzenienie
 
Avatar kathy579
 
Zarejestrowany: 2009-04
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 3 923
GG do kathy579
Dot.: Składy kosmetyków do włosów bez tajemnic

Cytat:
Napisane przez Rinaa Pokaż wiadomość
Joanna reflex blond
Skład: aqua, hydrogen peroxide, coceth-7, PPG-1-PEG-9 lauryl glycol ether, PEG-40 hydrogenated castor oil, cetrimonium chloride, juniperus communis, hydrolyzed keratin, parfum, phosphoric acid, [+/- sodium stannate, salicylic acid, acetanilid]

zastanawiam się co tam jest w środku
Przypuszczam że stężenie to 1.9%.
__________________
H A I R


...and I will wear him
In my heart's core, ay, in my heart of heart
As i do thee...





Rudy Blog...szybka pomoc fryzjerska
kathy579 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-02-18, 15:55   #3455
gryzelda
Zadomowienie
 
Avatar gryzelda
 
Zarejestrowany: 2004-07
Wiadomości: 1 244
Dot.: Składy kosmetyków do włosów bez tajemnic

Cytat:
Napisane przez Shawtty Pokaż wiadomość
Na początku emolient, a na zielono najważniejszy i jedyny pomocny składnik - henna. Reszta to świństwa - silny detergent, którego nawet w szamponach już bardzo nie ma, parabeny, zapach, konserwanty. Używam angielskiego WAXa o takim składowo na skórę głowy, bo nie jest wrażliwa i licze na tą hennę.

Na włosy nie polecam w żadnym wypadku! Nawet właśnie na skórę głowy może bardzo zaszkodzić wrażliwym.

Polecam serię Biovax, ja mam do suchych i zniszczonych.
Dziekuej za opis, wydaje mi sie ze wlosy szybciej po nim rosly i nawilzal, ale jesli tak go opisujesz to chyba faktycznie musze zakupic ten ktory polecasz i chyba to on podraznil moja skore glowy bo mam ostatnio problemy ze swedzenuiem, i łupieżem

Cytat:
Napisane przez anka.d Pokaż wiadomość
wax byl analizowany milion razy, a marion do kreconych tez - dokladniejsza analize znajdziesz w watku analizowym dla kreconowlosych

---------- Dopisano o 15:33 ---------- Poprzedni post napisano o 15:30 ----------

Ale chyba nie tej firmy? a wiec i sklad sie rozni... Szukalam w spisie i nie znalazlam poza dwoma ktore sa wlasnie innego producenta. Sadzac po opisie to roznica jest kolosalna miedzy tym waxem ktory ja mam a innym wiec moze nie warto uogolniac wszystkich o nazwie wax.
__________________
Większość kobiet czyni wszystko, by ich mężczyzna stał się inny.
Gdy już się staje, przestają go kochać.
Marlena Dietrich

Edytowane przez gryzelda
Czas edycji: 2011-02-18 o 16:06
gryzelda jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-02-18, 16:05   #3456
kathy579
Zakorzenienie
 
Avatar kathy579
 
Zarejestrowany: 2009-04
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 3 923
GG do kathy579
Dot.: Składy kosmetyków do włosów bez tajemnic

Cytat:
Napisane przez gryzelda Pokaż wiadomość
Dziekuej za opis, wydaje mi sie ze wlosy szybciej po nim rosly i nawilzal, ale jesli tak go opisujesz to chyba faktycznie musze zakupic ten ktory polecasz i chyba to on podraznil moja skore glowy bo mam ostatnio problemy ze swedzenuiem, i łupieżem


Ale chyba nie tej firmy? a wiec i sklad sie rozni... Szukalam w spisie i nie znalazlam poza dwoma ktore sa wlasnie innego producenta.
Piętro wyżej #3439 , wyszukiwarka tylko tam się ukłoniła.
__________________
H A I R


...and I will wear him
In my heart's core, ay, in my heart of heart
As i do thee...





Rudy Blog...szybka pomoc fryzjerska
kathy579 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-02-18, 23:07   #3457
anka.d
Wtajemniczenie
 
Avatar anka.d
 
Zarejestrowany: 2005-12
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 2 679
Dot.: Składy kosmetyków do włosów bez tajemnic

Cytat:
Napisane przez Shawtty Pokaż wiadomość
Na początku emolient, a na zielono najważniejszy i jedyny pomocny składnik - henna. Reszta to świństwa - silny detergent, którego nawet w szamponach już bardzo nie ma, parabeny, zapach, konserwanty. Używam angielskiego WAXa o takim składowo na skórę głowy, bo nie jest wrażliwa i licze na tą hennę.

Na włosy nie polecam w żadnym wypadku! Nawet właśnie na skórę głowy może bardzo zaszkodzić wrażliwym.

Polecam serię Biovax, ja mam do suchych i zniszczonych.
ja bym jeszcze tylko dodala ze henna jest po parabenie - czyli konserwancie, ktorego dopuszczalna zawartosc w produkcie to 0,4% to same mozemy sobie dopowiedziec jakie jest stezenie henny - a wiec i jej potencjalne dzialanie.

---------- Dopisano o 00:07 ---------- Poprzedni post napisano o 00:03 ----------

Cytat:
Napisane przez gryzelda Pokaż wiadomość
Ale chyba nie tej firmy? a wiec i sklad sie rozni... Szukalam w spisie i nie znalazlam poza dwoma ktore sa wlasnie innego producenta. Sadzac po opisie to roznica jest kolosalna miedzy tym waxem ktory ja mam a innym wiec moze nie warto uogolniac wszystkich o nazwie wax.
tej firmy również.
warto nie tylko szukać w spisie, ale i uzyc wyszukiwarki.
z reszta ten wax to chyba najgorszy z mozliwych.
anka.d jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2011-02-19, 19:19   #3458
Rinaa
Zakorzenienie
 
Avatar Rinaa
 
Zarejestrowany: 2010-05
Wiadomości: 3 968
Dot.: Składy kosmetyków do włosów bez tajemnic

Cytat:
Napisane przez anka.d Pokaż wiadomość



no wlasnie jest woda utleniona o nieznanym steżeniu
jak przetrzymasz na wlosach to mozesz je zmasakrowac
używałam go już kiedyś, dzięki za odpowiedź

Cytat:
Napisane przez kathy579 Pokaż wiadomość
Przypuszczam że stężenie to 1.9%.
skąd to przypuszczenie ?
Rinaa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-02-19, 19:29   #3459
kathy579
Zakorzenienie
 
Avatar kathy579
 
Zarejestrowany: 2009-04
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 3 923
GG do kathy579
Dot.: Składy kosmetyków do włosów bez tajemnic

Cytat:
Napisane przez Rinaa Pokaż wiadomość
używałam go już kiedyś, dzięki za odpowiedź



skąd to przypuszczenie ?
Składniki, których stężenie wynosi powyżej 1 procent umieszczane są na liście według malejącej masy.
__________________
H A I R


...and I will wear him
In my heart's core, ay, in my heart of heart
As i do thee...





Rudy Blog...szybka pomoc fryzjerska
kathy579 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-02-19, 20:21   #3460
rita77
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-04
Wiadomości: 216
Dot.: Składy kosmetyków do włosów bez tajemnic

Czy jakas dobra Duszyczka moglaby przeanalizowac sklad tego specyfiku:
Rufin Cosmetic, Swiss O Par, Kokos-Milch Haarkur (Kuracja do włosów z proteinami mleka i ekstraktem z kokosa)

Skład: Aqua, Cetearyl Alcohol, Dipalmitoylethyl Hydroxyethylmonium Methosulfate, Cetearyl Ethylhexanoate, Propylene Glycol, Ceteareth-20, Parfum, Potassium Sorbate, Cocos Nucifera Extract, Lactic Acid, Isopropyl Myristate, Cetrimonium Bromide, PEG-60 Hydrogenated Castor Oil, Benzyl Alcohol, Hydroxypropyltrimonium Hydrolyzed Casein, Palmitoyl Hydrolyzed Milk Protein, Ethoxydiglycol, Sodium Benzoate, Cocoyl Glutamic Acid, Hydrolyzed Milk Protein, Potassium Benzoate, Methylchloroisothiazolino ne, Methylisothiazolinone
rita77 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-02-20, 04:20   #3461
Czarna14
Wtajemniczenie
 
Avatar Czarna14
 
Zarejestrowany: 2005-08
Lokalizacja: Okolice Warszawy
Wiadomości: 2 402
Dot.: Składy kosmetyków do włosów bez tajemnic

Bardzo proszę o analizę następujących kosmetyków do włosów:

Joanna Professional, Odżywka wygładzająca z jedwabiem
Skład: Aqua, Cetearyl Alcohol, Dimethicone, Glycerin, Paraffinum Liquidum, Quaternium - 91, Cetrimonium Methylosulfate, Hydrolyzed Silk, Triethanolamine, Hexyl Cinnamal, Butylphenyl Methylproprional, Limonene, Linaool, Dmdm Hydantoin, Methylchlorothiazolinone, Methylisothiazolinone, CI:17200

Przetłumaczyłam sobie skład, ale nie wiem czy mieści się w kategorii ,,dobrej odżywki" (te zapachy na końcu, konserwanty)


Dove, Repair Therapy, Intense Repair Mask (Ekspresowa maseczka regenerująca)
Skład: Water (Aqua), Cetearyl Alcohol, Dimethicone, Stearamidopropyl Dimethylamine, Lactic Acid, Behentrimonium Chloride, Glycerin, Fragrance (Parfum), Dipropylene Glycol, Amodimethicone, Petrolatum, Polyacrylate-1 Crosspolymer, Mineral Oil, Gluconolactone, Potassium Chloride, Disodium EDTA, Trehalose, DMDM Hydantoin, PEG-7 Propylheptyl Ether, Cetrimonium Chloride, PEG-180M, Adipic Acid, Sodium Sulfate, PEG-150 Disterate, Methychloroisothiazolinon e, Methylisothiazolinone, Yellow 5 (CI 19140), Red 33 (CI 17200).

Tu z kolei wysoko zapach, czy to przekreśla tą maseczkę?


L'Oreal Professionnel, Serie Expert, Intense Repair, Maseczka do włosów suchych
Skład: aqua/water, cetearyl alcohol, behentrimonium chloride, glycerin, amodimethicone, peg-180, cetyl esters, isopropyl alcohol, methylparaben, camphor benzalkonium methasulfate cetrimonium chloride, pyridoxine hci, trideceth-12, chlorhexidine dihydrochloride, hydroxypro-pyltrimonium hydrolyzed wheat protein, magnesium acetate, 2-oleamido-1,3-octadecanediol, aspartic acid, glycine, arginine, glutamic acid, zapach/fragrance




Sther, Lorys Professional, Mousse de Chocolate (Odżywka do włosów farbowanych i zniszczonych)
AQUA, CETEARYL ALCOHOL, PARAFFINUM LIQUIDUM/MINERAL OIL, POLYQUATERNIUM-7, BEHENTRIMONIUM METHOSULFATE AND CETEARYL ALCOHOL, GLYCERYL STEARATE, XYDROXYETHYL UREA, CETRIMONIUM CHLORIDE, CARAMEL, CETYL PALMITATE, CYCLOPENTASILOXANO (AND) DIMETHICONOL (AND)DIMETHICONE CROSSPOLYMER, PARFUM, HYDROXYPROPYL STARCH PHOSPHATE, PHENOXYETHANOL, METHYL PARABEN, ETHYL PARABEN, BUTHYL PARABEN (AND) PROPYL PARABEN, COCOA BUTTER, HYDROLIZED KERATIN, METHYLISOTIASOLONONE (AND) METHYLCHLOROISOTIAZOLINON E, CITRICACID
__________________
72-71-70-69-68-67-66-65-64-63-62-61-60
Czarna14 jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2011-02-20, 18:54   #3462
kocurzyca
Zakorzenienie
 
Avatar kocurzyca
 
Zarejestrowany: 2009-06
Lokalizacja: far away land
Wiadomości: 14 308
Dot.: Składy kosmetyków do włosów bez tajemnic

Cytat:
Napisane przez gryzelda Pokaż wiadomość
Ale chyba nie tej firmy? a wiec i sklad sie rozni... Szukalam w spisie i nie znalazlam poza dwoma ktore sa wlasnie innego producenta. Sadzac po opisie to roznica jest kolosalna miedzy tym waxem ktory ja mam a innym wiec moze nie warto uogolniac wszystkich o nazwie wax.
Pilomax to nie jest producent.
https://wizaz.pl/forum/showpost.php?...postcount=1395
__________________


Podczas gdy reszta gatunku pochodzi od małpy,
rude pochodzą od kotów.

Start 13.09.2011
61.5 -66.5 ... 70 -73-75 - 77- 79,5 - 80 - 82 15.04.2013

kocurzyca jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-02-20, 21:28   #3463
cherra
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2011-01
Wiadomości: 30
Dot.: Składy kosmetyków do włosów bez tajemnic

a co sądzicie o nowej wersji WAXu angielskiego bez SLS? zużywam 2 opakwoanie i zastanawiam się czy nie ma tam czegos szkodliwego choc na moje włoski działa cudownie.
Kamille WAX, Pilomax
Aqua, Cetearyl Alcohol, Behentrimonium Chloride, panthenol, parfum, hydrolyzed Keratin, Equisetum Arvense Extract, Anthemis Nobilis, Flower Extract, Lawsonia Inermis extract, Phenoxyethano, Ethylhexylglycerin, DMDM Hydantoin, Lillicum Verum Fruit Oil, Citrus Aurantium Bergamia Fruit Oil, Citrus Aurantium Dulcis Peel Oil, Styrax benzoin, Hexyl Cinnamal, Butylphenyl Methylpropional, Cl 19140.
cherra jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-02-21, 10:04   #3464
maat7
Raczkowanie
 
Avatar maat7
 
Zarejestrowany: 2006-03
Wiadomości: 375
Dot.: Składy kosmetyków do włosów bez tajemnic

Proszę o pomoc w "rozkodowaniu" odżywki firmy ORIGINAL SOURCE "Almond and Coconut".
Ponieważ zaczęłam używać szampony naturalne bez SLS'ów, zastanawiam się czy to co występuje w składzie nie zniweczy mych szamponowych starań (pod koniec właściwie same parabeny - szkodliwe ? czy neutralne dla łagodnych środków? zawiera silikony?). Pytanie podstawowe brzmi - czy odżywka nawilży włosy farbowane i jednocześnie wymyje się szamponem łagodnym bez SLSów?
A oto skład:
Aqua, Cetearyl Alcohol, Glyceryl Stearate SE, Cetrimonium Chlorice, Prunus Amygdalus Amara (Bitter Almond) Oil, Cocos Nucifera (Coconut) Extract, Cymbopogon Citratus (Lemongrass) Oil, Ocimum Basilicum (Basil) Oil, Prunus Amygdalus Dulcis )Sweet Almond) Oil, Cryptocarya Massoy, Hydrolyzed Vegetable Protein, Behentrimonium Chloride, Quatemium-91, Cetrimonium Methosulfate, Isopropyl Alcohol, Hydroxyethylcellulose, Propylene Glycol, Hydrolyzed Wheat Protein PG-Propyl Silanetriol, Citrid Acid, Disodium EDTA, Benzophenone-1, Phenoxyethanol, Potassium Sorbate, Sorbitol, Methylparaben, Ethylparaben, Butylparaben, Propylparaben, Isobutylparaben, Methylisothiazolinone, Methylchloroisothiazolino ne, Magnesium Nitrate, Magnesium Chloride, CI 15985
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg DSC_8421.jpg (25,3 KB, 56 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg DSC_8423.jpg (28,8 KB, 31 załadowań)
maat7 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-02-21, 10:17   #3465
Chardon
Zadomowienie
 
Avatar Chardon
 
Zarejestrowany: 2010-04
Lokalizacja: zza zachodniej granicy
Wiadomości: 1 441
Dot.: Składy kosmetyków do włosów bez tajemnic

Chciałabym prosić o rzut okiem na skład Kallosa Crema Olio di Semi di Lino & Carota Serical czyli krótko mówiąc popularny Kallos Carota. Wiem, że był już analizowany, ale ten, który przyszedł do mnie z allegro tydzień temu ma zupełnie inny skład. Różny nawet od tego na KWC i obawiam się, że "gorszy"...

Skład: Aqua, Cetearyl Alcohol, Cetrimonium Chloride, Dipalmytoylethyl Hydroxyethylmonium Methosulfate, Parfum, Cyclopentasiloxane, Linum Usitatissimum Oil, Zea Mays Oil, Dimethiconol, Benzyl Alcohol, Hexyl Cinnamal, Isopropyl Myristate, Citric Acid, C.I. 14700, C.I. 19140, Methylchloroisothiazolino ne, Daucus Carota Extract, Methylisothiazolinone.
__________________
Znowu henna!
19.10.2013
Chardon jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-02-21, 11:43   #3466
cvxcvxcvx
Raczkowanie
 
Avatar cvxcvxcvx
 
Zarejestrowany: 2011-02
Lokalizacja: Germany
Wiadomości: 60
Dot.: Składy kosmetyków do włosów bez tajemnic

I ja tez poprosze o pomoc (:

Penaten, Baby Shampoo
Sklad: Aqua, Coco-Glucoside, Sodium Lauroamphoacetate, Sodium Laureth Sulfate, Citric Acid, Chamomilla Recutita Extract, Bisabolol, Polysorbate 20, PEG-80 Sorbitan Laurate, PEG-150 Distearate, Polyquaternium-10, Propylene Glycol, Butylene Glycol, Lactic Acid, Glucose, Sodium Benzoate, Potassium Sorbate, Parfum, Cl 47005, Cl 15985.

Tak wiec tu pojawia sie moje pytanie - czy tym szamponem spokojnie moge zmywac lekkie i/albo ciezkie silikony ,czy tez przeciwnie ,sam ma ich mnostwo w skladzie ?
cvxcvxcvx jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-02-21, 20:06   #3467
mrytka
Wtajemniczenie
 
Avatar mrytka
 
Zarejestrowany: 2010-07
Wiadomości: 2 487
Dot.: Składy kosmetyków do włosów bez tajemnic

Ja także proszę o pomoc w analizie
Przeszukałam forum (pielęgnacyjne i dla kręconowłosych) i nie znalazłam przeanalizowanego tego serum. Jest bardzo podobne z nazwy i z wyglądu, ale o innym składzie. (Może znalazłam w sklepie jakąś nowszą wersję tamtego serum )

A mianowicie chodzi mi o:

Farmona - Radical serum ziołowo - witaminowe do włosów zniszczonych i wypadających

Skład:
Aqua, Cetyl Alkohol, Cetostearyl Alkohol, PEG-20 Stearate, Stearalkonium Chloride, PEG-3 Benzyl Ether Myristate, Glycerin, Camelia Sinensis, Equisetum Arvense, Cyclomethicone, Tocopheryl Acetate, Panthenol, Inulin, Parfum, 2-bromo-2-nitropropane-1,3-diol, Methylchloroisothiazolino ne, Methylisothiazolinone, Disodium Edta, Bha, Buthylphenyl Methylpropional, Citronnellol, Hexyl Cinnamal, Linalool


Mam nadzieję, że nic nie pomieszałam w tym składzie, bo przepisywałam ręcznie, niestety google nie za wiele pokazały mi o serum o tym składzie.
__________________
.

"Pragnienia łamią nam serce, męczą nas.
Pożądanie rujnuje nam życie.
Ale jeśli chodzi o pragnienia,
najbardziej cierpią ci, którzy nie wiedzą, czego chcą."


.

Edytowane przez mrytka
Czas edycji: 2011-02-21 o 20:07
mrytka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-02-21, 21:39   #3468
bekii
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2009-01
Lokalizacja: Toruń
Wiadomości: 692
Dot.: Składy kosmetyków do włosów bez tajemnic

Witam

Baardzo proszę o analizę tej odżywki do włosów:

Garnier Naturalna Pielęgnacja, Odżywka do włosów zniszczonych Awokado i masło karité

Skład: Aqua/Water, Cetearyl Alcohol, Elaeis Guineensis Oil/Palm Oil, Behentrimonium Chloride, Cl 15985/Yellow 6, Cl 19140/Yellow 5, Stearamidopropyl Dimethylamine, Chlorhexidine Dihydrochloride, Persea Gratissima Oil/ Avocado Oil, Citric Acid, Butyrospermum Parkii Butter/Shea Butter, Hexyl Cinnamal, Glycerin, Parfum/Fragrance (FIL C39789/1)

Z góry dzięki! )
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg garnier.jpg (16,9 KB, 3 załadowań)
__________________

Moje cuda na szydełku:
http://mojeciuchy.pl
(login: szydelkowakraina)






Edytowane przez bekii
Czas edycji: 2011-02-21 o 21:41
bekii jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-02-21, 21:45   #3469
kathy579
Zakorzenienie
 
Avatar kathy579
 
Zarejestrowany: 2009-04
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 3 923
GG do kathy579
Dot.: Składy kosmetyków do włosów bez tajemnic

Cytat:
Napisane przez bekii Pokaż wiadomość
Witam

Baardzo proszę o analizę tej odżywki do włosów:

Garnier Naturalna Pielęgnacja, Odżywka do włosów zniszczonych Awokado i masło karité

Skład: Aqua/Water, Cetearyl Alcohol, Elaeis Guineensis Oil/Palm Oil, Behentrimonium Chloride, Cl 15985/Yellow 6, Cl 19140/Yellow 5, Stearamidopropyl Dimethylamine, Chlorhexidine Dihydrochloride, Persea Gratissima Oil/ Avocado Oil, Citric Acid, Butyrospermum Parkii Butter/Shea Butter, Hexyl Cinnamal, Glycerin, Parfum/Fragrance (FIL C39789/1)

Z góry dzięki! )
post 3049 tu
__________________
H A I R


...and I will wear him
In my heart's core, ay, in my heart of heart
As i do thee...





Rudy Blog...szybka pomoc fryzjerska

Edytowane przez kathy579
Czas edycji: 2011-02-21 o 21:49
kathy579 jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2011-02-22, 15:06   #3470
INTER KICIU
Przyczajenie
 
Avatar INTER KICIU
 
Zarejestrowany: 2011-01
Lokalizacja: Małopolska
Wiadomości: 12
Czemu moich kosmetyków nikt nie chce przeanalizować...?

bardzo proszę o analizę

NOUVELLE "dopo-colore" maska po koloryzacji

skład:
aqua, behenoyl pg-trimonium chloride, cetylalcohol, bis-peg-18 methylether dimethyl silane, glycerin, peg-8/smdi copolymer, palmitoyl, myristyl seriante, sodium polyacrylate, imidazolidinyl urea, methylchloroisothiazolino ne, methylisothiazolinone, ci 42090, parfum, limonene.

I JASZCZE TO :

1. PROSALON INTENSIS POUR CHEVEUX SECS - 2 faz. odżywka (turkusowa)
skład:
Aqua, Cyclopentasiloxane, Amodimethicone, Polysorbate-20, Phenyl Trimethicone, Dimethiconol, PEG-12 Dimethicone, Polyquatemium-6, Cetimonium Chloride, Ethylhexyl Methoxycinnamate, Hydrolyzed Soy Protein, Propylene glycol, Fucus Vesiculosus Extrat, Passiflora Quadrangularis Fruit Extract, Panthenol, Parfum, Phenoxyethanol, Methylparaben, Ethylparaben, Propylparaben, Isobutylparaben, Butylparaben, Methylchloroisothiazolino ne, Methylisothiazolonone, Citric Acid, Amyl Cinnamal, Hexyl Cinnamal, Linalool, Citronellol, Limonene, Butylphenyl Methylpropianal, Benzyl Alcohol, CI42090.

2. PROSALON INTENSIS POURCHEVEUX COLORES- 2 faz. odżywka (różowa)
skład:Aqua, Cyclopentasiloxane, Polysorbate-20, Phenyl Trimethicone, Dimethiconol, PEG-12 Dimethicne, Polyquatemium-6, Cetimonium Chloride, Ethylhexyl Methoxycinnamate, Polyquatemium-44, Hydrolyzed Silk, Aloe Barbadennis Leaf Juice, Propylene glycol, Vitis Vinifera ( Grape ) Fruit Extract, TocopherylAcetate, Panthenol, Parfum, Phenoxyethanol, Methylparaben, Ethylparaben, Propylparaben, Isobutylparaben, Butylparaben, Methylchloroisothiazolino ne, Methylisothiazolonone, Lactic Acid, Butylphenyl Methylpropianal, Limonene, Linalool, Hydroxyisohexyl 3-Cycohexene Carboxaldehyde, CI 16185.

baaaaaaaaaaardzo proszę niech się ktoś zlituje nade mną....
INTER KICIU jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-02-22, 17:06   #3471
jula smarkula
Raczkowanie
 
Avatar jula smarkula
 
Zarejestrowany: 2010-06
Wiadomości: 488
Dot.: Składy kosmetyków do włosów bez tajemnic

Szampon Oriflame Hair x do codziennej pielęgnacji :
AQUA, SODIUM LAURETH SULFATE, COCAMIDOPROPYL BETAINE, SODIUM CHLORIDE, GLYCOL DISTEARATE, PARFUM, GLYCERIN, LAURETH-4, HYDROXYPROPYL GUAR HYDROXYPROPYLTRIMONIUM CHLORIDE, SODIUM LAUROYL SARCOSINATE, PEG-4 DISTEARYL ETHER, SODIUM BENZOATE,COCO-GLUCOSIDE, GLYCERYL OLEATE, DISTEARYL ETHER, CITRIC ACID, LACTITOL, XYLITOL, DICAPRYLYL ETHER, 2-BROMO-2-NITROPROPANE-1,3-DIOL, SODIUM CITRATE, FORMIC ACID

Głównie chodzi mi o to czy ten szampon nie zawiera silikonów szkodliwych dla włosów
jula smarkula jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-02-22, 17:29   #3472
kathy579
Zakorzenienie
 
Avatar kathy579
 
Zarejestrowany: 2009-04
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 3 923
GG do kathy579
Dot.: Składy kosmetyków do włosów bez tajemnic

Cytat:
Napisane przez jula smarkula Pokaż wiadomość
Szampon Oriflame Hair x do codziennej pielęgnacji :
AQUA, SODIUM LAURETH SULFATE, COCAMIDOPROPYL BETAINE, SODIUM CHLORIDE, GLYCOL DISTEARATE, PARFUM, GLYCERIN, LAURETH-4, HYDROXYPROPYL GUAR HYDROXYPROPYLTRIMONIUM CHLORIDE, SODIUM LAUROYL SARCOSINATE, PEG-4 DISTEARYL ETHER, SODIUM BENZOATE,COCO-GLUCOSIDE, GLYCERYL OLEATE, DISTEARYL ETHER, CITRIC ACID, LACTITOL, XYLITOL, DICAPRYLYL ETHER, 2-BROMO-2-NITROPROPANE-1,3-DIOL, SODIUM CITRATE, FORMIC ACID

Głównie chodzi mi o to czy ten szampon nie zawiera silikonów szkodliwych dla włosów
Silikonów brak.
__________________
H A I R


...and I will wear him
In my heart's core, ay, in my heart of heart
As i do thee...





Rudy Blog...szybka pomoc fryzjerska
kathy579 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-02-22, 18:12   #3473
jula smarkula
Raczkowanie
 
Avatar jula smarkula
 
Zarejestrowany: 2010-06
Wiadomości: 488
Dot.: Składy kosmetyków do włosów bez tajemnic

Dziękuję bardzoo !

To się bardzo ciesze bo to mój ulubiony szampon
jula smarkula jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-02-22, 18:52   #3474
karmazynka99
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2009-11
Wiadomości: 11 159
Dot.: Składy kosmetyków do włosów bez tajemnic

Cytat:
Napisane przez jula smarkula Pokaż wiadomość
Dziękuję bardzoo !

To się bardzo ciesze bo to mój ulubiony szampon

ale po składzie jest niezyt fajny, ma zapach stanowczo za wysoko...
__________________
Twoje kłamstwo trwa tak długo, ze sam zaczynasz w nie wierzyć?


Doceniamy dopiero kiedy stracimy.

Zapuszczanie włosów z wizażem : 65cm completed

Moja pielęgnacja włosów
karmazynka99 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-02-22, 19:18   #3475
kathy579
Zakorzenienie
 
Avatar kathy579
 
Zarejestrowany: 2009-04
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 3 923
GG do kathy579
Dot.: Składy kosmetyków do włosów bez tajemnic

Cytat:
Napisane przez karmazynka99 Pokaż wiadomość
ale po składzie jest niezyt fajny, ma zapach stanowczo za wysoko...
...nie się skarżyła że ma uczulenie więc w czym problem z tymi perfumami, dodam jeszcze że w składzie sa kwasy które powodują domknięcie łuski - w prawdzie na końcu ale są, plus za bark parabenów w składzie, moim zdaniem jeśli pasuje to może byc
__________________
H A I R


...and I will wear him
In my heart's core, ay, in my heart of heart
As i do thee...





Rudy Blog...szybka pomoc fryzjerska
kathy579 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-02-22, 19:27   #3476
karmazynka99
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2009-11
Wiadomości: 11 159
Dot.: Składy kosmetyków do włosów bez tajemnic

Cytat:
Napisane przez kathy579 Pokaż wiadomość
...nie się skarżyła że ma uczulenie więc w czym problem z tymi perfumami, dodam jeszcze że w składzie sa kwasy które powodują domknięcie łuski - w prawdzie na końcu ale są, plus za bark parabenów w składzie, moim zdaniem jeśli pasuje to może byc

ja jakos nie lubie gdy zapach jest wysoko

i gliceryna dopiero za zapachem, wiec ilez jej tam może byc?

ale jak pasuje to ja nic nie mówię, kazdy uzwa tego co chce
__________________
Twoje kłamstwo trwa tak długo, ze sam zaczynasz w nie wierzyć?


Doceniamy dopiero kiedy stracimy.

Zapuszczanie włosów z wizażem : 65cm completed

Moja pielęgnacja włosów
karmazynka99 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-02-22, 20:16   #3477
Czarna14
Wtajemniczenie
 
Avatar Czarna14
 
Zarejestrowany: 2005-08
Lokalizacja: Okolice Warszawy
Wiadomości: 2 402
Dot.: Składy kosmetyków do włosów bez tajemnic

Przypominam się ze swoimi składami. Proszę o pomoc Ja też nie lubię jak zapach jest wysoko... Pozatym naprawdę już samemu można sprawdzić czy w składzie nie ma silikonów... zwykłe lenistwo
__________________
72-71-70-69-68-67-66-65-64-63-62-61-60
Czarna14 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-02-22, 20:26   #3478
Shawtty
Zakorzenienie
 
Avatar Shawtty
 
Zarejestrowany: 2010-08
Lokalizacja: Wonderland
Wiadomości: 10 564
Dot.: Składy kosmetyków do włosów bez tajemnic

Cytat:
Napisane przez rita77 Pokaż wiadomość
Czy jakas dobra Duszyczka moglaby przeanalizowac sklad tego specyfiku:
Rufin Cosmetic, Swiss O Par, Kokos-Milch Haarkur (Kuracja do włosów z proteinami mleka i ekstraktem z kokosa)

Skład: Aqua, Cetearyl Alcohol, Dipalmitoylethyl Hydroxyethylmonium Methosulfate, Cetearyl Ethylhexanoate, Propylene Glycol, Ceteareth-20, Parfum, Potassium Sorbate, Cocos Nucifera Extract, Lactic Acid, Isopropyl Myristate, Cetrimonium Bromide, PEG-60 Hydrogenated Castor Oil, Benzyl Alcohol, Hydroxypropyltrimonium Hydrolyzed Casein, Palmitoyl Hydrolyzed Milk Protein, Ethoxydiglycol, Sodium Benzoate, Cocoyl Glutamic Acid, Hydrolyzed Milk Protein, Potassium Benzoate, Methylchloroisothiazolino ne, Methylisothiazolinone
Nie doszukałam się jakichś kondycjonerów, silikonów. Składniki obiecane na pomarańczowo. Za dużo ich nie ma nie ma, ale mogło być gorzej Reszta składników przeciętna. Taki sobie ten skład.
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: gif 1_roza.gif (1,5 KB, 272 załadowań)
__________________
“Would you tell me, please, which way I ought to go from here?" "That depends a good deal on where you want to get to." "I don't much care where –" "Then it doesn't matter which way you go.”
Shawtty jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-02-22, 20:27   #3479
Shawtty
Zakorzenienie
 
Avatar Shawtty
 
Zarejestrowany: 2010-08
Lokalizacja: Wonderland
Wiadomości: 10 564
Dot.: Składy kosmetyków do włosów bez tajemnic

Czarna14 - cytat dla Ciebie z regulaminu wątku, tak na przyszłość

Cytat:
Napisane przez 'Estelle' Pokaż wiadomość
3. Nie podbijaj postów z prośbą o analizę. Jeśli to zrobisz, licz się z faktem, że spadnie on na koniec kolejki.
__________________
“Would you tell me, please, which way I ought to go from here?" "That depends a good deal on where you want to get to." "I don't much care where –" "Then it doesn't matter which way you go.”
Shawtty jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-02-22, 20:33   #3480
Shawtty
Zakorzenienie
 
Avatar Shawtty
 
Zarejestrowany: 2010-08
Lokalizacja: Wonderland
Wiadomości: 10 564
Dot.: Składy kosmetyków do włosów bez tajemnic

Cytat:
Napisane przez Czarna14 Pokaż wiadomość
Bardzo proszę o analizę następujących kosmetyków do włosów:

Joanna Professional, Odżywka wygładzająca z jedwabiem
Skład: Aqua, Cetearyl Alcohol, Dimethicone, Glycerin, Paraffinum Liquidum, Quaternium - 91, Cetrimonium Methylosulfate, Hydrolyzed Silk, Triethanolamine, Hexyl Cinnamal, Butylphenyl Methylproprional, Limonene, Linaool, Dmdm Hydantoin, Methylchlorothiazolinone, Methylisothiazolinone, CI:17200

Przetłumaczyłam sobie skład, ale nie wiem czy mieści się w kategorii ,,dobrej odżywki" (te zapachy na końcu, konserwanty)

Zapachami i konserwantami na końcu bym się nie martwiła. To ich miejsce, gorzej jak są wysoko. Jeśłi są nisko, jest ich malutko i nie zaszkodzą. A konserwanty być muszą.

Na czerwono jedwab. Początek to emolient, silikon, gliceryna, parafin, kondycjoner. Parafina może obciażac, tak jak i silikon. Ogólnie to śreednia, doraźnie kondycjonować powinna, ale żadnych innych cudów
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: gif 1_roza.gif (1,5 KB, 272 załadowań)
__________________
“Would you tell me, please, which way I ought to go from here?" "That depends a good deal on where you want to get to." "I don't much care where –" "Then it doesn't matter which way you go.”
Shawtty jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Pielęgnacja włosów


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2020-05-04 17:19:32


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 20:34.