Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - Strona 166 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Biochemia kosmetyczna

Notka

Biochemia kosmetyczna Interesujesz się biochemią kosmetyczną? Chcesz poznać działanie poszczególnych składników zawartych w kosmetykach oraz ich wpływ na zdrowie. Dołącz do nas.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2011-07-20, 07:20   #4951
vea7
Zakorzenienie
 
Avatar vea7
 
Zarejestrowany: 2008-01
Lokalizacja: Wroclove
Wiadomości: 4 546
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna

Cytat:
Napisane przez jp91 Pokaż wiadomość
O olej arganowy i z opuncji Już się nie mogę doczekać, aż je wprowadzą
Świetna wiadomość
Bo mi po powrocie z wakacji szykuje sie zamówienie z Mazideł... może w ten miesiąc coś się pojawi...


Cytat:
Napisane przez lulaluna Pokaż wiadomość
A nie ma żadnego preparatu, który by powstrzymał te włoski? Ja też mam z tym problem. Nienawidzę tego robić

Olejek z Alterry? Ja też chcę! Pokażcie mi go szybko!
Anulka, z tego co pamiętam (bo teraz już nie mam siły i czasu szukać tego składu) to puder ma dużo silikonów, konserwantów. Może zapychać i drażnić. Ale na pewno pięknie wygładza cerę. Jak jutro będę miała czas to przyjrzę się dokładniej, ok?
Kurcze, nigdy się nie skubałam, ale może by spróbować czegoś co opóźnia odrastanie włosków na nogach - nie wiem co naturalnego spowalnia, ale trochę drogeryjnych balsamów jest - można mieć dwa w jednym - do nóg i do brwi

Cytat:
Napisane przez lulaluna Pokaż wiadomość
Właśnie googluje na ten temat i też zwróciły moją uwagę pomidory. Kiedyś jadłam ich b. dużo, bo je uwielbiałam, a od jakiegos czasu jem ich mało bo mi sie przejadły. Może faktycznie to one tak działają, bo nigdy nie miałam takiego problemu jak teraz (tylko przed okresem bywałam opuchnięta) Teraz czuje się jak słoń, jakbym miała ciężarki przy kostkach, nogi jak kamienie, piersi jak balony, koszmar!
Wiesz co, zanim zaczniesz coś moczopędnego brać, spróbuj się dowiedzieć, czemu zatrzymujesz wodę. Może to być problem hormonów, złej gospodarki elektrolitami, niedoboru potasu albo diety (nadmiar soli albo glutaminianu sodu).
Pomidory rzeczywiście są dobre, bo działają lekko moczopędnie, a jednocześnie mają dużo potasu i elektrolitów. Dobrym wistem jest też picie soku z winogron albo/i jabłkowego. No i ruch - dużo ruchu

A w ogóle na dietetycznym był taki wątek Do poczytania
https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=188481
__________________
Żyję, myślą żegluję...

WYMIENIĘ

2012... liczenie poszło w koperczaki

vea7 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-07-20, 07:24   #4952
anula_ga
Zakorzenienie
 
Avatar anula_ga
 
Zarejestrowany: 2011-05
Wiadomości: 8 896
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna

Cytat:
Napisane przez jp91 Pokaż wiadomość
O olej arganowy i z opuncji Już się nie mogę doczekać, aż je wprowadzą


A nie ma żadnego preparatu, który by powstrzymał te włoski? Ja też mam z tym problem. Nienawidzę tego robić

To jak wrócisz albo będziesz miała dostep do neta to pokaż te góry! Zazdroszczę Ci wakacji. Baw się dobrze, odpoczywaj i wracaj szybko

Olejek z Alterry? Ja też chcę! Pokażcie mi go szybko!
Anulka, z tego co pamiętam (bo teraz już nie mam siły i czasu szukać tego składu) to puder ma dużo silikonów, konserwantów. Może zapychać i drażnić. Ale na pewno pięknie wygładza cerę. Jak jutro będę miała czas to przyjrzę się dokładniej, ok?
A kto tu chce się dzielić olejem wspaniałym, a? Ale pewnie już się spóźniłam...
Jestem wykończona po dzisiejszym dniu, mykam spać
Rozumiem.
No zobacz a mi tak dziad jeden pasuje, że nawet minerały przy nim wysiadaja....
To może się rozejrze po sephorze za tym ich mineralnym?
Kurde, do kitu z tą moją mordą.
Chociaż przyznam, że po 2 użyciach balsamu regenerującego dla dzieci essential care mam ryjka tak ładnego, jak juz chyba ze 2 lata nie miałam.... Dziasiaj całkiem bez stresu nałożyłam tylko trochę kremu tonującego madary (zero krycia) i przyprószyłam odrobina revlona. I wyglądam o niebo lepiej niż parę dni temu z 3-4 warstwami lumiere. Cos tam mi widać, wiadomo, szczególnie na brodzie mam brzydkie slady po "zimnie", ale w prównaniu tym co było chwile temu to wogole nie ma oczym mówić!!
Chyba całkiem przypadkiem odkryłam dla siebie coś idealnego
Cytat:
Napisane przez lulaluna Pokaż wiadomość
Właśnie googluje na ten temat i też zwróciły moją uwagę pomidory. Kiedyś jadłam ich b. dużo, bo je uwielbiałam, a od jakiegos czasu jem ich mało bo mi sie przejadły. Może faktycznie to one tak działają, bo nigdy nie miałam takiego problemu jak teraz (tylko przed okresem bywałam opuchnięta) Teraz czuje się jak słoń, jakbym miała ciężarki przy kostkach, nogi jak kamienie, piersi jak balony, koszmar!

---------- Dopisano o 21:47 ---------- Poprzedni post napisano o 21:44 ----------



Dzięki kochana, tak sobie myślałam kto jak kto, ale Wachlarzyk to się na ziołach zna
A wiesz, że ja dwa dni temu pierwszy raz w życiu miałam spuchnięte nogi???
Tak głupie i źle się z tym czułam, że nie wiedzialam co ze soba zrobić Nawet pod koniec ciąży nie miałam problemu z puchnięciem nóg, a tu w środku dnia, w pracy, nogi jak balony - az kostki mi sie pochowały!
__________________
anula_ga jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-07-20, 07:27   #4953
vea7
Zakorzenienie
 
Avatar vea7
 
Zarejestrowany: 2008-01
Lokalizacja: Wroclove
Wiadomości: 4 546
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna

Anula, tylko ten z Sephory Korah oceniła jako "nie do końca" mineralny.
Skład jest w wątku, gdyby jakaś dobra dusza spojrzała, to byśmy jasność miały

Znalazłam opinię Korah - przy okazji był oceniany podkład

"Cytat:
Napisane przez vea7
To i ja poproszę o analizę

Podkład Sephora light veil foundation
Dimethicone, Aqua, Isododecane, Hydrogenated Didecne, Polymethyl Methacrylate, Lauryl PEG-8 Dimethicone, Tribehenin, Dimethicone Crosspolymer, Distearidimonium Hectorite, Polimethylsilsesquioxane, Glycerin, Silica Dimethyl Silylate, Benzyl Alcohol, Sodium Dehydroacetate, Disodium EDTA, Tocopheryl Acetate, Methicone, Prunus Amygdalus Dulcis (Sweet Almond) Seed Extract, Dehydroacetic Acid, Sodium Hyaluroante
+/- : CI 77891 (Titanium Dioxide), CI77491/ CI 77492/ CI 77499 (Iron Dioxide)

Puder Sephora Mineral Foundation Compact
Mica, Titanium Dioxide, Ethylhexyl Pakmitate, Zinc Stearate, Silica, Phenoxyethanol, Sodium Dehydracetate, (+/-): CI77491 (Iron Oxides), CI 77492 (Iron Oxides), CI 77499 (Iron Oxides)



Podklad silikonowy, zapychacz, ale powinien ladnie wygladzać. Nie powinien uczulic. Puder nie jest w 100% mineralny, jednak godny wyprobowania, jesli nie masz uczulenia na phenoxyetanol. "
__________________
Żyję, myślą żegluję...

WYMIENIĘ

2012... liczenie poszło w koperczaki


Edytowane przez vea7
Czas edycji: 2011-07-20 o 07:30
vea7 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-07-20, 07:28   #4954
zai
Organizatorka
 
Avatar zai
 
Zarejestrowany: 2007-01
Lokalizacja: jak zwykle nie tam gdzie powinnam
Wiadomości: 2 217
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna

Olej wspaniały już poszedł
Wczoraj tak wkręciłam się w oglądanie serialu, że jak skończyłam to była 12 w nocy i było nieodpowiednie światło do robienia zdjęć.
Na Tuli kupiłam: kokosowe (dla męża), marchewkowe, z jedwabiem i balsam. Na razie nic nie otwierałam, ponieważ jakieś resztki mydła jeszcze się plączą po mydelniczce.
Wieczorem uzupełnię post o zdjęcia.
Ja od kilku dni mam jazdę na oleje. Na przemian wcinam chleb z olejem lnianym i olejem z orzechów włoskich.
Czy któraś mogłaby wrzucić zdjęcie tego oleju z Alterry?
__________________
zamówienia arkusz
mail w sprawie zamówień: zaimox@gmail.com
zai jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-07-20, 07:33   #4955
vea7
Zakorzenienie
 
Avatar vea7
 
Zarejestrowany: 2008-01
Lokalizacja: Wroclove
Wiadomości: 4 546
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna

Cytat:
Napisane przez zai Pokaż wiadomość
Olej wspaniały już poszedł
Wczoraj tak wkręciłam się w oglądanie serialu, że jak skończyłam to była 12 w nocy i było nieodpowiednie światło do robienia zdjęć.
Na Tuli kupiłam: kokosowe (dla męża), marchewkowe, z jedwabiem i balsam. Na razie nic nie otwierałam, ponieważ jakieś resztki mydła jeszcze się plączą po mydelniczce.
Wieczorem uzupełnię post o zdjęcia.
Ja od kilku dni mam jazdę na oleje. Na przemian wcinam chleb z olejem lnianym i olejem z orzechów włoskich.
Czy któraś mogłaby wrzucić zdjęcie tego oleju z Alterry?
Zai
Daj znać jak się balsam będzie sprawował - jak wykończę swoje mydełka z LF, to zamówię kolejne na wypróbowanie i właśnie balsamy Chyba, że zdecyduję się Tuli wypróbować

A w ogóle dziewczyny, czy któraś ma i mogłaby porównać balsamy z Tuli i LF?
__________________
Żyję, myślą żegluję...

WYMIENIĘ

2012... liczenie poszło w koperczaki

vea7 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-07-20, 07:39   #4956
zai
Organizatorka
 
Avatar zai
 
Zarejestrowany: 2007-01
Lokalizacja: jak zwykle nie tam gdzie powinnam
Wiadomości: 2 217
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna

Cytat:
Napisane przez vea7 Pokaż wiadomość
Zai
Daj znać jak się balsam będzie sprawował - jak wykończę swoje mydełka z LF, to zamówię kolejne na wypróbowanie i właśnie balsamy Chyba, że zdecyduję się Tuli wypróbować

A w ogóle dziewczyny, czy któraś ma i mogłaby porównać balsamy z Tuli i LF?
Dla mnie balsam z LF jest za tłusty. Stosuje go tylko na noc. Głownie do dłoni i stóp. Nie wyobrażam sobie aby "położyć" go na dzień. Po za tym jest odrobinę za twardy i ciężko go się nakłada na całe ciało. Ja to chciałabym coś w rodzaju twardych balsamów z LUSHa. Ładnie "rozpuszczają" się w dłoni i fajnie ślizgają po ciele. Dlatego duże nadzieje pokładam w balsamie Tuli. Albo będę musiała coś sama ukręcić.
__________________
zamówienia arkusz
mail w sprawie zamówień: zaimox@gmail.com
zai jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-07-20, 08:27   #4957
T'ai
Zakorzenienie
 
Avatar T'ai
 
Zarejestrowany: 2007-05
Wiadomości: 24 494
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna

Cytat:
Napisane przez anula_ga Pokaż wiadomość
Marilou mam peeling - wszystko z nim w porządku, ale ponieważ jest w biolanderze nowy peeling z olejkiem herbacicanym to musze szybko zuzyc peeling marilou, zeby sobie nowy kupić
crystal chyba po 14 z hakiem, nie pamietam. Normalnie coś koło 17 kosztuje.
mam ten peeling dla mnie fajny

a w ogóle mniej mam łupieżu i nawet mąż zauważył
i głowa tak nie swędzi

to jeszcze muszę coś zrobić z wypadaniem włosów ale od 1.5h nie mogę dodzwonić się do dermatologa
i dziś odbieram wyniki z krwi
T'ai jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2011-07-20, 08:53   #4958
SekretnyWachlarz
Zakorzenienie
 
Avatar SekretnyWachlarz
 
Zarejestrowany: 2009-12
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 13 378
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna

Cytat:
Napisane przez lulaluna Pokaż wiadomość
Dzięki kochana, tak sobie myślałam kto jak kto, ale Wachlarzyk to się na ziołach zna
Cytat:
Napisane przez vea7 Pokaż wiadomość
Wiesz co, zanim zaczniesz coś moczopędnego brać, spróbuj się dowiedzieć, czemu zatrzymujesz wodę. Może to być problem hormonów, złej gospodarki elektrolitami, niedoboru potasu albo diety (nadmiar soli albo glutaminianu sodu).
Pomidory rzeczywiście są dobre, bo działają lekko moczopędnie, a jednocześnie mają dużo potasu i elektrolitów. Dobrym wistem jest też picie soku z winogron albo/i jabłkowego. No i ruch - dużo ruchu
Nie ma za co.
I właśnie wiedziałam, że o czymś zapomniałam. Wyeliminuj sól, bo ona bardzo zatrzymuje wodę w organizmie. A ja bym do lekarza nie szła, ostatnio jestem na nich bardzo cięta. Kiedyś sama latałam do nich w sprawie hormonów i nigdy więcej, nigdy.

Na Wasze życzenia znalazłam zdjęcie olejku, są aż 3!:
http://www.rossnet.pl/GalleryImages/...umb8080786.jpg z tego, co widzę, co jest napisane po niemiecku to ten jest pielęgnacyjny, zapach: granat i awokado
http://www.rossnet.pl/GalleryImages/...umb8080709.jpg ten jest do masażu, zapach: migdał, papaja
http://www.rossnet.pl/GalleryImages/...umb8080687.jpg a ten jest po prostu do ciała i zapach limetka i aloes

Ten ostatni o ile się nie mylę to są już perfumy o takim zapachu. Jeżeli to ten sam zapach to miałam okazję w czerwcu wąchać i ładnie pachnie.
__________________
"Któregoś dnia zrozumiesz, że szukasz tego, co już posiadasz".

Treningi
2016: 117/100
2017: 71/100


Edytowane przez SekretnyWachlarz
Czas edycji: 2011-07-20 o 08:59
SekretnyWachlarz jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-07-20, 09:02   #4959
anula_ga
Zakorzenienie
 
Avatar anula_ga
 
Zarejestrowany: 2011-05
Wiadomości: 8 896
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna

Cytat:
Napisane przez vea7 Pokaż wiadomość
Anula, tylko ten z Sephory Korah oceniła jako "nie do końca" mineralny.
Skład jest w wątku, gdyby jakaś dobra dusza spojrzała, to byśmy jasność miały

Znalazłam opinię Korah - przy okazji był oceniany podkład

"Cytat:
Napisane przez vea7
To i ja poproszę o analizę

Podkład Sephora light veil foundation
Dimethicone, Aqua, Isododecane, Hydrogenated Didecne, Polymethyl Methacrylate, Lauryl PEG-8 Dimethicone, Tribehenin, Dimethicone Crosspolymer, Distearidimonium Hectorite, Polimethylsilsesquioxane, Glycerin, Silica Dimethyl Silylate, Benzyl Alcohol, Sodium Dehydroacetate, Disodium EDTA, Tocopheryl Acetate, Methicone, Prunus Amygdalus Dulcis (Sweet Almond) Seed Extract, Dehydroacetic Acid, Sodium Hyaluroante
+/- : CI 77891 (Titanium Dioxide), CI77491/ CI 77492/ CI 77499 (Iron Dioxide)

Puder Sephora Mineral Foundation Compact
Mica, Titanium Dioxide, Ethylhexyl Pakmitate, Zinc Stearate, Silica, Phenoxyethanol, Sodium Dehydracetate, (+/-): CI77491 (Iron Oxides), CI 77492 (Iron Oxides), CI 77499 (Iron Oxides)


Podklad silikonowy, zapychacz, ale powinien ladnie wygladzać. Nie powinien uczulic. Puder nie jest w 100% mineralny, jednak godny wyprobowania, jesli nie masz uczulenia na phenoxyetanol. "
Tak, tak, wiem uprzedzałaś o nie całkiem naturalnym składzie. Mój revlon wcale nie lepszy widocznie nasze paszcze troche chemii potrzebują

Właśnie - Korah to juz naprawde mogłaby do nas wrócic..... KORAH!!! WRÓĆ
Cytat:
Napisane przez T'ai Pokaż wiadomość
mam ten peeling dla mnie fajny

a w ogóle mniej mam łupieżu i nawet mąż zauważył
i głowa tak nie swędzi

to jeszcze muszę coś zrobić z wypadaniem włosów ale od 1.5h nie mogę dodzwonić się do dermatologa
i dziś odbieram wyniki z krwi
To sie ciesze strasznie, że jest poprawa
Trzymam kciuki, żeby dalej tak dobrze szło.

---------- Dopisano o 10:00 ---------- Poprzedni post napisano o 09:55 ----------

Vea - mam amethyst siedzę i niucham sobie ręke od rana.....

Sekretny - jesli ten olej ma avocado i granat nie tylko na rysunku to sama go sobie kupię!!!
A one wszystkie 3 do włosów? Przepraszam z niemieckiego matura była dawno....

---------- Dopisano o 10:02 ---------- Poprzedni post napisano o 10:00 ----------

O widzę, że już dopisałaś o olejach alterry - tak mi sie własnie wydawało, jednak cos tam jeszcze z niemickiego pamietam, niewiele, ale lepsze to niz nic!!
__________________
anula_ga jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-07-20, 09:02   #4960
SekretnyWachlarz
Zakorzenienie
 
Avatar SekretnyWachlarz
 
Zarejestrowany: 2009-12
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 13 378
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna

Cytat:
Napisane przez anula_ga Pokaż wiadomość
Sekretny - jesli ten olej ma avocado i granat nie tylko na rysunku to sama go sobie kupię!!!
A one wszystkie 3 do włosów? Przepraszam z niemieckiego matura była dawno....
No wiesz... widzę tylko to opakowanie, nie wiem, co jest napisane na bocznych ściankach, ale wątpię aby olejek do masażu mógł być na włosy no chyba, że ma takie wielorakie zastosowanie.

Właśnie widzę, że doczytałaś to, co dopisałam. Stwierdziłam, że dobrze byłoby coś dopisać. A czemu miałabyś nie pamiętać? Więcej wiary w siebie Anula.
I taki olejek to dobra odskocznia od HiPPa, wprawdzie zapach jeszcze mi się nie znudził, bo to moja pierwsza butelka, ale nie wiem, co bym potem kupiła. Ten z Babydream mi się nie podoba, a HiPPowi nie można nic zarzucić (no dobra, ewentualnie ten Parfum na końcu składu), wiec pewnie jego bym kupowała, a tak mam 3 dodatkowe olejki do wyboru. I jak tu się nie cieszyć?
__________________
"Któregoś dnia zrozumiesz, że szukasz tego, co już posiadasz".

Treningi
2016: 117/100
2017: 71/100


Edytowane przez SekretnyWachlarz
Czas edycji: 2011-07-20 o 09:06
SekretnyWachlarz jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-07-20, 09:06   #4961
anula_ga
Zakorzenienie
 
Avatar anula_ga
 
Zarejestrowany: 2011-05
Wiadomości: 8 896
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna

Z alterry jest jeszcze brzoza i pomarańcza na cellulit http://www.rossnet.pl/Produkt/Alterr...arancza,110493
__________________
anula_ga jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2011-07-20, 09:09   #4962
vea7
Zakorzenienie
 
Avatar vea7
 
Zarejestrowany: 2008-01
Lokalizacja: Wroclove
Wiadomości: 4 546
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna

Cytat:
Napisane przez SekretnyWachlarz Pokaż wiadomość
Nie ma za co.
I właśnie wiedziałam, że o czymś zapomniałam. Wyeliminuj sól, bo ona bardzo zatrzymuje wodę w organizmie. A ja bym do lekarza nie szła, ostatnio jestem na nich bardzo cięta. Kiedyś sama latałam do nich w sprawie hormonów i nigdy więcej, nigdy.

Na Wasze życzenia znalazłam zdjęcie olejku, są aż 3!:
http://www.rossnet.pl/GalleryImages/...umb8080786.jpg z tego, co widzę, co jest napisane po niemiecku to ten jest pielęgnacyjny, zapach: granat i awokado
http://www.rossnet.pl/GalleryImages/...umb8080709.jpg ten jest do masażu, zapach: migdał, papaja
http://www.rossnet.pl/GalleryImages/...umb8080687.jpg a ten jest po prostu do ciała i zapach limetka i aloes

Ten ostatni o ile się nie mylę to są już perfumy o takim zapachu. Jeżeli to ten sam zapach to miałam okazję w czerwcu wąchać i ładnie pachnie.
Ha, ja mam na nich sposób
Co roku we wrześniu (nie pytaj dlaczego, po prostu ten miesiąc "się wybrał") robię sobie "przegląd techniczny" - załatwiam wszystkie badania - oczy, zęby, krew, hormony, różne babskie i usg piersi (niestety ze wzgęldów rodzinnych bardzo muszę uważać, czy jakaś paskuda się mi nie robi). Raz a dobrze i mam spokój na kolejny roku - chyba, że coś wynajdą, to leczymy. Mam dzięki temu bieżącą kontrolę and tym co mi się w organizmie dzieje

Podpinam się pod pytanie, czy wszystkie można do włosów stosować - bo mój niemiecki, po programowym nieuczeniu się, leży i kwiczy

Cytat:
Napisane przez anula_ga Pokaż wiadomość
Tak, tak, wiem uprzedzałaś o nie całkiem naturalnym składzie. Mój revlon wcale nie lepszy widocznie nasze paszcze troche chemii potrzebują

Vea - mam amethyst siedzę i niucham sobie ręke od rana.....

Sekretny - jesli ten olej ma avocado i granat nie tylko na rysunku to sama go sobie kupię!!!
A one wszystkie 3 do włosów? Przepraszam z niemieckiego matura była dawno....
Niom, widać potrzebują, chociaż ten mój miał najkrótszy skład z drogeryjnych jaki wypatrzyłam

Amethyst obłędny jest Też sobie nim dzisiaj pachnę - jeżynki moje ukochane
__________________
Żyję, myślą żegluję...

WYMIENIĘ

2012... liczenie poszło w koperczaki

vea7 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-07-20, 09:09   #4963
SekretnyWachlarz
Zakorzenienie
 
Avatar SekretnyWachlarz
 
Zarejestrowany: 2009-12
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 13 378
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna

Cytat:
Napisane przez anula_ga Pokaż wiadomość
Z alterry jest jeszcze brzoza i pomarańcza na cellulit http://www.rossnet.pl/Produkt/Alterr...arancza,110493
Wow, wow! Oczywiście cena wyższa, hahaha.
__________________
"Któregoś dnia zrozumiesz, że szukasz tego, co już posiadasz".

Treningi
2016: 117/100
2017: 71/100

SekretnyWachlarz jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-07-20, 09:10   #4964
anula_ga
Zakorzenienie
 
Avatar anula_ga
 
Zarejestrowany: 2011-05
Wiadomości: 8 896
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna

Kurcze, te olejki są cudne !!
Sekretny, proszę Cię, nie wyszukuj juz nic tak fajnego (przynajmniej do wtorku, we wtorek na wakacje jadę), bo niedługo zamiast w góry przyjade na wakację do Ciebie , bo w góry to juz mi niedługo nawet na paliwo zabraknie
__________________
anula_ga jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-07-20, 09:14   #4965
SekretnyWachlarz
Zakorzenienie
 
Avatar SekretnyWachlarz
 
Zarejestrowany: 2009-12
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 13 378
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna

Cytat:
Napisane przez anula_ga Pokaż wiadomość
Kurcze, te olejki są cudne !!
Sekretny, proszę Cię, nie wyszukuj juz nic tak fajnego (przynajmniej do wtorku, we wtorek na wakacje jadę), bo niedługo zamiast w góry przyjade na wakację do Ciebie , bo w góry to juz mi niedługo nawet na paliwo zabraknie
Ja za to pomyślałam, że to wina Rossmanna on nas kusi, ale kurde nie pójdę kupić tego olejku, bo mam balsam z Alterry, olejek z HiPPa i jeszcze teraz balsam z Sanoflore i po cholerę mi kolejna rzecz do ciała? Kupię jak mi się przynajmniej jedna z tych rzeczy skończy, a przy mojej dziwnej zawsze bardzo dużej wydajności to trochę potrwa.
Ale inne Dziewczyny mogłyby kupić i zdać relacje. W ogóle kto o nich pierwszy wspomniał, bo zapomniałam. Przyznać się!
__________________
"Któregoś dnia zrozumiesz, że szukasz tego, co już posiadasz".

Treningi
2016: 117/100
2017: 71/100

SekretnyWachlarz jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-07-20, 09:35   #4966
anula_ga
Zakorzenienie
 
Avatar anula_ga
 
Zarejestrowany: 2011-05
Wiadomości: 8 896
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna

Cytat:
Napisane przez SekretnyWachlarz Pokaż wiadomość
Ja za to pomyślałam, że to wina Rossmanna on nas kusi, ale kurde nie pójdę kupić tego olejku, bo mam balsam z Alterry, olejek z HiPPa i jeszcze teraz balsam z Sanoflore i po cholerę mi kolejna rzecz do ciała? Kupię jak mi się przynajmniej jedna z tych rzeczy skończy, a przy mojej dziwnej zawsze bardzo dużej wydajności to trochę potrwa.
Ale inne Dziewczyny mogłyby kupić i zdać relacje. W ogóle kto o nich pierwszy wspomniał, bo zapomniałam. Przyznać się!
No to sie przyznawaj Sekretny bo mi sie wydaje, że to Ty byłaś....
__________________
anula_ga jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-07-20, 09:36   #4967
SekretnyWachlarz
Zakorzenienie
 
Avatar SekretnyWachlarz
 
Zarejestrowany: 2009-12
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 13 378
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna

Cytat:
Napisane przez anula_ga Pokaż wiadomość
No to sie przyznawaj Sekretny bo mi sie wydaje, że to Ty byłaś....
A właśnie, że nie. Wczoraj Lulaluna wspomniała. ^^
__________________
"Któregoś dnia zrozumiesz, że szukasz tego, co już posiadasz".

Treningi
2016: 117/100
2017: 71/100

SekretnyWachlarz jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-07-20, 09:38   #4968
anula_ga
Zakorzenienie
 
Avatar anula_ga
 
Zarejestrowany: 2011-05
Wiadomości: 8 896
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna

O przepraszam Sekretny!!!
Juz znalazłam winowajcę - to Lulaluna napisała o olejku alterry!!!!!!!!

---------- Dopisano o 10:38 ---------- Poprzedni post napisano o 10:37 ----------

Cytat:
Napisane przez SekretnyWachlarz Pokaż wiadomość
A właśnie, że nie. Wczoraj Lulaluna wspomniała. ^^
w tej samej chwili znalazłam
__________________
anula_ga jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-07-20, 09:40   #4969
SekretnyWachlarz
Zakorzenienie
 
Avatar SekretnyWachlarz
 
Zarejestrowany: 2009-12
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 13 378
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna

Cytat:
Napisane przez vea7 Pokaż wiadomość
Ha, ja mam na nich sposób
Co roku we wrześniu (nie pytaj dlaczego, po prostu ten miesiąc "się wybrał") robię sobie "przegląd techniczny" - załatwiam wszystkie badania - oczy, zęby, krew, hormony, różne babskie i usg piersi (niestety ze wzgęldów rodzinnych bardzo muszę uważać, czy jakaś paskuda się mi nie robi). Raz a dobrze i mam spokój na kolejny roku - chyba, że coś wynajdą, to leczymy. Mam dzięki temu bieżącą kontrolę and tym co mi się w organizmie dzieje
Ja już dawno powinnam iść piersi zbadać, bo badałam całe wieki temu i to w latach kiedy lekarz był w ogóle zdziwiony, że podejrzewam, że mam raka. Niestety ja sobie badać nie umiem, bo rzekomo mam piersi jak kobieta po ciąży (i bardziej wyczuwalne gruczoły mlekowe). Jak mi to lekarz powiedział, wcześniej pytając czy mam już dziecko (miałam wtedy 17 lat) to oniemiałam.
A ostatnio jak robiłam badania krwi to lekarz myślał, że przygotowuję się do ciąży, bo prawdopodobnie wtedy najwięcej kobiet robi badania. Kiedy się dowiedział, że nie, nie planuję to jakby mniej miły się zrobił.

---------- Dopisano o 10:40 ---------- Poprzedni post napisano o 10:38 ----------

Cytat:
Napisane przez anula_ga Pokaż wiadomość
O przepraszam Sekretny!!!
Juz znalazłam winowajcę - to Lulaluna napisała o olejku alterry!!!!!!!!

---------- Dopisano o 10:38 ---------- Poprzedni post napisano o 10:37 ----------


w tej samej chwili znalazłam
A widzisz, widzisz. Ładnie to tak mnie oskarżać?
__________________
"Któregoś dnia zrozumiesz, że szukasz tego, co już posiadasz".

Treningi
2016: 117/100
2017: 71/100

SekretnyWachlarz jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2011-07-20, 09:43   #4970
lulaluna
Rozeznanie
 
Avatar lulaluna
 
Zarejestrowany: 2009-10
Wiadomości: 630
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna

Cytat:
Napisane przez anula_ga Pokaż wiadomość
Z alterry jest jeszcze brzoza i pomarańcza na cellulit http://www.rossnet.pl/Produkt/Alterr...arancza,110493
Oj, czekam na niego, póki co kupiłam ten co mieli i było już przygotowane miejsce i karteczka na migdał&papaja, ale pani w sklepie powiedziała, że jeszcze nie przyjechał.

Mam nadzieję że 2 pozostałe też w końcu się pojawią, to chyba jedyne produkty alterry, które są zdrowe i bez alkoholu

---------- Dopisano o 09:43 ---------- Poprzedni post napisano o 09:40 ----------

[QUOTE=anula_ga;28239025]O przepraszam Sekretny!!!
Juz znalazłam winowajcę - to Lulaluna napisała o olejku alterry!!!!!!!!

---------- Dopisano o 10:38 ---------- Poprzedni post napisano o 10:37 ----------


/QUOTE]

No od razu musiałam wam napisać. Pomyślałam fajny, tani - powiem jak najszybciej, to może dziewczynom starczy jeszcze na jedzenie w tym miesiącu.
lulaluna jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-07-20, 09:43   #4971
SekretnyWachlarz
Zakorzenienie
 
Avatar SekretnyWachlarz
 
Zarejestrowany: 2009-12
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 13 378
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna

Cytat:
Napisane przez lulaluna Pokaż wiadomość
Oj, czekam na niego, póki co kupiłam ten co mieli i było już przygotowane miejsce i karteczka na migdał&papaja, ale pani w sklepie powiedziała, że jeszcze nie przyjechał.

Mam nadzieję że 2 pozostałe też w końcu się pojawią, to chyba jedyne produkty alterry, które są zdrowe i bez alkoholu
Jeszcze chusteczki do demakijażu nie mają alkoholu i zbierają bardzo dobre oceny.
__________________
"Któregoś dnia zrozumiesz, że szukasz tego, co już posiadasz".

Treningi
2016: 117/100
2017: 71/100

SekretnyWachlarz jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-07-20, 09:44   #4972
vea7
Zakorzenienie
 
Avatar vea7
 
Zarejestrowany: 2008-01
Lokalizacja: Wroclove
Wiadomości: 4 546
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna

Ha, no to rzeczywiście nieźle trafiłaś Się nie dziwię, że lekarzy nie lubisz Mnie kiedyś ginekolog ochrzaniła, że biorę tabletki, zamiast dzieci rodzić... miałam 20 lat, studia na głowie i utrzymanie u rodziców... taaak, dziecko to byłoby to
Sama też nie umiem, stąd to usg.
A w ogóle mam fajną lekarz pierwszego kontaktu - mój pomysł pochwala i już od kilku lat we wrześniu mi skierowanie an większość badań wypisuje - jak sama mówi, profilaktyka jest najważniejsza
__________________
Żyję, myślą żegluję...

WYMIENIĘ

2012... liczenie poszło w koperczaki

vea7 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-07-20, 09:47   #4973
lulaluna
Rozeznanie
 
Avatar lulaluna
 
Zarejestrowany: 2009-10
Wiadomości: 630
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna

Cytat:
Napisane przez anula_ga Pokaż wiadomość
Sekretny - jesli ten olej ma avocado i granat nie tylko na rysunku to sama go sobie kupię!!!
A one wszystkie 3 do włosów? Przepraszam z niemieckiego matura była dawno....
One są do ciała, tylko ja spróbowałam użyć na włosy i spodobało mi się, bardziej niż na ciało
lulaluna jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-07-20, 09:48   #4974
SekretnyWachlarz
Zakorzenienie
 
Avatar SekretnyWachlarz
 
Zarejestrowany: 2009-12
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 13 378
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna

Cytat:
Napisane przez vea7 Pokaż wiadomość
Ha, no to rzeczywiście nieźle trafiłaś Się nie dziwię, że lekarzy nie lubisz Mnie kiedyś ginekolog ochrzaniła, że biorę tabletki, zamiast dzieci rodzić... miałam 20 lat, studia na głowie i utrzymanie u rodziców... taaak, dziecko to byłoby to
Sama też nie umiem, stąd to usg.
A w ogóle mam fajną lekarz pierwszego kontaktu - mój pomysł pochwala i już od kilku lat we wrześniu mi skierowanie an większość badań wypisuje - jak sama mówi, profilaktyka jest najważniejsza
A gdzie ty chodzisz do lekarza, bo ty też z Wrocławia.
I ja się nie przez to zraziłam, najwyraźniej takie moje ciało, ale zraziłam się od endokrynolog na Dobrzyńskiej, odradzam! Ta kobieta mi powiedziała, że mam nieuleczalną chorobę!
Zresztą ja całe życie mam pecha, bo kilka lat później podejrzewano u mnie stwardnienie rozsiane.
Dzisiaj zmagam się z czymś takim jak kancerofobia.
__________________
"Któregoś dnia zrozumiesz, że szukasz tego, co już posiadasz".

Treningi
2016: 117/100
2017: 71/100

SekretnyWachlarz jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-07-20, 09:49   #4975
lulaluna
Rozeznanie
 
Avatar lulaluna
 
Zarejestrowany: 2009-10
Wiadomości: 630
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna

Cytat:
Napisane przez SekretnyWachlarz Pokaż wiadomość
Jeszcze chusteczki do demakijażu nie mają alkoholu i zbierają bardzo dobre oceny.
Chusteczek to już 2 opakowanie zużywam

Edytowane przez lulaluna
Czas edycji: 2011-07-20 o 09:59
lulaluna jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-07-20, 09:54   #4976
vea7
Zakorzenienie
 
Avatar vea7
 
Zarejestrowany: 2008-01
Lokalizacja: Wroclove
Wiadomości: 4 546
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna

Lekarza rodzinnego mam w Przychodni Sportowej na Stadionie Olimpijskim - bo pod pracą Lekarza Rodzinnego - endokrynologa właśnie - mam w domu w postaci własnej rodzonej Matki
Część badań robię w swojej przychodni, część (tych płatnych) w Dolmedzie. Alergologa (jeden z lepszych w mieście, prowadzi mnie już 3 lata odczulania) mam w małym NZOZie koło placu Kromera - bez problemów, jako odczulanie praktycznie bez kolejek.

Niestety w każdej specjalności można trafić na dobrego i złego lekarza - moja mam też się kilka razy złapała za głowę, co pacjenci opowiadają, że od innych lekarzy usłyszeli... ale też i sami pacjenci potrafią niestworzone rzeczy wymyślać, głównie dzięki internetowi... bo oni przeczytali że... i teraz na pewno umrą

A tak z ciekawości, mogłabyś mi nazwisko tego endokrynologa na priv podesłać?
__________________
Żyję, myślą żegluję...

WYMIENIĘ

2012... liczenie poszło w koperczaki


Edytowane przez vea7
Czas edycji: 2011-07-20 o 09:55
vea7 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-07-20, 09:57   #4977
asiek14
Zakorzenienie
 
Avatar asiek14
 
Zarejestrowany: 2006-05
Wiadomości: 3 533
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna

Dziewczyny a co robicie z tymi olejkami? Smarujecie bezpośrednio skórę, dodajecie do jakiegoś balsamu czy jak? Bo 100ml to chyba na wiele smarowania nie wystarczy...
boże, jestem taka zielona :sciana:
asiek14 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-07-20, 09:58   #4978
lulaluna
Rozeznanie
 
Avatar lulaluna
 
Zarejestrowany: 2009-10
Wiadomości: 630
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna

Cytat:
Napisane przez anula_ga Pokaż wiadomość
A wiesz, że ja dwa dni temu pierwszy raz w życiu miałam spuchnięte nogi???
Tak głupie i źle się z tym czułam, że nie wiedzialam co ze soba zrobić Nawet pod koniec ciąży nie miałam problemu z puchnięciem nóg, a tu w środku dnia, w pracy, nogi jak balony - az kostki mi sie pochowały!
No właśnie ja też nie wiedziałam, ale wyznaczyłyście mi jakiś kierunekNajpierw myślałam, że strasznie przytyłam, ale potem skapnęłam się że wyglądam i czuję się spuchnięta, napompowana, ociężała jak zwyczajowo przed okresem, tyle że 5 razy bardziej i od rana do nocy!

Sekretny pisał jeszcze o soli, biorąc pod uwage moje zamiłowanie do serów - to dostarczam jej za dużo.
lulaluna jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-07-20, 10:00   #4979
vea7
Zakorzenienie
 
Avatar vea7
 
Zarejestrowany: 2008-01
Lokalizacja: Wroclove
Wiadomości: 4 546
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna

Asiek
Ja oleje stosuję na mokre ciało - kończę kąpiel i jeszcze przed wycieraniem smaruję się olejkiem - łatwo się wtedy rozprowadza, więc nie potrzebuję dużo, nie tłuści tak bardzo i w razie czego nadmiar mogę zetrzeć ręcznikiem. Uwierz, 100 ml to całkiem sensowna ilość
__________________
Żyję, myślą żegluję...

WYMIENIĘ

2012... liczenie poszło w koperczaki

vea7 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-07-20, 10:04   #4980
lulaluna
Rozeznanie
 
Avatar lulaluna
 
Zarejestrowany: 2009-10
Wiadomości: 630
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna

Cytat:
Napisane przez asiek14 Pokaż wiadomość
Dziewczyny a co robicie z tymi olejkami? Smarujecie bezpośrednio skórę, dodajecie do jakiegoś balsamu czy jak? Bo 100ml to chyba na wiele smarowania nie wystarczy...
boże, jestem taka zielona :sciana:
Ja używam bezpośrednio na skórę czy włosy. Faktycznie 100ml na ciało starcza mi na krótko, ale ja zalewam się hojnie Wszystkich kosmetyków jakich używałam do ciała starcza mi max na 2 tygodnie ( pod warunkiem że nie smaruję się nimi cała) 100 ml na całe ciało, w moim przypadku starcza na kilka dni.

Na włosy starcza na dłużej, bo obcięłam na krótko
lulaluna jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Biochemia kosmetyczna


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 21:22.