Reklamacja bluzki w Orsay - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Forum plotkowe

Notka

Forum plotkowe Zapraszamy do plotkowania. Na forum plotkowym nie musisz się trzymać tematyki urodowej. Tutaj porozmawiasz o wszystkim co cię interesuje, denerwuje i zadziwia.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2011-05-21, 22:04   #1
piorka22
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-04
Wiadomości: 4

Reklamacja bluzki w Orsay


Witam wszystkie wizażanki
Kupiłam bluzkę 100% bawełny w sklepie Orsay. Po pierwszym praniu bluzka się znacznie skurczyła. Wyprana była zgodnie z metką w 30 stopniach. Postanowiłam oddać do reklamacji. Wcześniej jednak wypłukałam ją tylko w płynie do płukania(trwało to dosłownie kilka sekund, temp wody także 30 st.).Po wyschnięciu patrze a ona skurczyła się ponownie.
Moją reklamację oczywiście odrzucono, pani manager sklepu napisała, że naturalną rzeczą jest kurczenie się bawełnianych ubrań przy praniu w temp wyższej niż na metce i pewnie wypralam ją w temp>30 st. Pani manager nie wyjaśniła w jaki sposób to stwierdziła, pewnie tylko tak na oko. Nie wiem czy jest sens sie odwoływać czy nie? Jedno jest pewne, wiecej tam nic nie kupię.
piorka22 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-05-21, 22:20   #2
szprotka_
Zakorzenienie
 
Avatar szprotka_
 
Zarejestrowany: 2011-04
Wiadomości: 4 550
Dot.: Reklamacja bluzki w Orsay

spróbuj w innym sklepie. mojej mamie odpadły ćwieki z rękawiczek to jej uznali reklamację od ręki. jakoś się z tym nie spotkałam, że w orsay'u odmawiają reklamację, bo tak się komuś uwidziało.
szprotka_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-05-21, 22:36   #3
skazana_na_bluesa
.
 
Avatar skazana_na_bluesa
 
Zarejestrowany: 2010-07
Lokalizacja: koniec świata
Wiadomości: 28 112
Dot.: Reklamacja bluzki w Orsay

Cytat:
Napisane przez szprotka_ Pokaż wiadomość
spróbuj w innym sklepie. mojej mamie odpadły ćwieki z rękawiczek to jej uznali reklamację od ręki. jakoś się z tym nie spotkałam, że w orsay'u odmawiają reklamację, bo tak się komuś uwidziało.
reklamacje uwzgledniaja chyba tylko w miejscu, gdzie zostalo to zakupione. nawet gdyby bylo 5 sklepow tej sieci to trzeba isc do konkretnego, w ktorym sie robilo zakupy.

szczerze mowiac watpie,zeby uznali te reklamacje. nie udowodnisz im, ze pralas w odpowiedniej temp.
skazana_na_bluesa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-05-21, 23:38   #4
201604190949
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2007-06
Wiadomości: 7 274
Dot.: Reklamacja bluzki w Orsay

Ale to chyba oni mają udowodnić, że prała w wyższej
201604190949 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-05-22, 09:07   #5
szprotka_
Zakorzenienie
 
Avatar szprotka_
 
Zarejestrowany: 2011-04
Wiadomości: 4 550
Dot.: Reklamacja bluzki w Orsay

Cytat:
Napisane przez skazana_na_bluesa Pokaż wiadomość
reklamacje uwzgledniaja chyba tylko w miejscu, gdzie zostalo to zakupione. nawet gdyby bylo 5 sklepow tej sieci to trzeba isc do konkretnego, w ktorym sie robilo zakupy.

szczerze mowiac watpie,zeby uznali te reklamacje. nie udowodnisz im, ze pralas w odpowiedniej temp.
w moim przypadku albo nie zwrócili na to uwagi gdzie to było kupione, albo nie zrobiło im to różnicy.
szprotka_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-05-22, 09:25   #6
anka.d
Wtajemniczenie
 
Avatar anka.d
 
Zarejestrowany: 2005-12
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 2 679
Dot.: Reklamacja bluzki w Orsay

idz jeszcze raz i o odmowe reklamacji popros na pismie.
anka.d jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-05-22, 11:32   #7
Rena
Zakorzenienie
 
Avatar Rena
 
Zarejestrowany: 2004-07
Lokalizacja: Paris
Wiadomości: 29 331
Dot.: Reklamacja bluzki w Orsay

Jakas taka nieprofesjonalna ta pani "menedzer" A mialas wszystkie metki i dowod zakupu? Generalnie robilam w tej sieci zwrot (do ktorego dnia mozna sie rozmyslic - ja wymienialam na inny rozmiar) i nie bylo problemu. Wychodzi na to, ze musisz tam isc raz jeszcze i dokladnie zapytac kto o czym decyduje, moze to wcale nie byla kierowniczka sklepu tylko sie samowladnie tak nazwala - niektorym nadambitnym pracownikom sie to zdarza.
Rena jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2011-05-22, 19:31   #8
Elfia4
DOMator
 
Avatar Elfia4
 
Zarejestrowany: 2006-04
Lokalizacja: z nad morza
Wiadomości: 7 151
Dot.: Reklamacja bluzki w Orsay

Ustawa mówi wprost, że do 6 miesięcy od zakupu to sprzedawca musi udowodnić (na piśmie), że to twoja wina, a nie wada produktu istniejąca w momencie zakupu, która ujawniła się w trakcie normalnego używania produktu. Zawsze możesz też poprosić o opinię rzeczoznawcę albo poprosić o interwencję rzecznika konsumentów lub inspekcję handlową. Zwykle sklepy po takiej interwencji ustępują i przyznają klientowi rację.
Menedżer nie jest rzeczoznawcą i poprosiłabym, aby w takim razie odesłał bluzkę do kompetentnej osoby lub zamówił ekspertyzę rzeczoznawcy.

Fakt, że bawełna się nieco kurczy, ale nie jakoś drastycznie i zwykle rozciąga się podczas noszenia. Jeśli twoja bluzka po każdym kontakcie z wodą kurczy się to coś nie tak jest z materiałem, z którego jest uszyta.
Mam sporo rzeczy z orsaya i nigdy czegoś takiego nie zauważyłam w ich ubraniach.
Elfia4 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-05-23, 07:28   #9
lemoorka
Zakorzenienie
 
Avatar lemoorka
 
Zarejestrowany: 2006-07
Lokalizacja: Lemoorland
Wiadomości: 7 072
Dot.: Reklamacja bluzki w Orsay

Pamiętam jak kilka lat temu mama kupiła mi bluzke granatowa z jakas biała wstawką. Juz nie pamiętam co to dokłądnie było. W każdym razie w ręcznym praniu w niskiej temperaturze granat przeszedł na biłaczą częśc. Po pierwszym praniu nadawało się do wyrzucenia. Pani w sklepie nie chciała uznac reklamacji, ze moja mama żle pierze. W tym czasie pracowała jescze blisko centrum miasta, wiec wzieła z pracy miske, z ktora wmaszerowała do sklepu, kazałą wlac letnia wode i szok- miska była granatowac.
Reklamacje uznano.
lemoorka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-05-23, 10:11   #10
piorka22
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-04
Wiadomości: 4
Dot.: Reklamacja bluzki w Orsay

Dziękuję za podpowiedzi.
Odmowę reklamacji dostałam na pismie. Większość moich ubrań pochodzi z Orsay'a i pierwszy raz mi się coś takiego zdażyło. Może bluzka nie kosztowała niewiadomo ile, ale jak dla mnie 69 zł to zbyt dużo aby założyć coś praktycznie na jeden raz.
Dzisiaj spróbuję napisać jakieś sensowne odwołanie, podając paragrafy, pogrożę rzecznikiem konsumentów, może to coś da.
A swoją drogą to zawsze myślałam, że oddając do reklamacji cokolwiek, to reklamowana rzecz zostaje wysłana do ekspertyzy, jest zbadana przez rzeczoznawcę a nie jak w moim wypadku, jedynym wyjaśnieniem są słowa menagera sklepu: musiała byc wprana w wyższej temeraturze.
Zawsze miałam dobra opinie na temat Orsay'a i jak widać mylną.
Pozdrawiam
piorka22 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-05-23, 12:02   #11
_chocolate
Zakorzenienie
 
Avatar _chocolate
 
Zarejestrowany: 2010-11
Lokalizacja: W.
Wiadomości: 3 343
Dot.: Reklamacja bluzki w Orsay

Bawełna w 30 stopniach - moim zdaniem nic się nie powinno stać...Ja piorę w dużo wyższej. Napisz to odwołanie, dodaj, że byłaś stałym klientem i zawsze byłaś zadowolona, dlatego tym bardziej jest ci przykro...
__________________


_chocolate jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2011-05-23, 12:43   #12
201803290936
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2006-10
Wiadomości: 43 642
Dot.: Reklamacja bluzki w Orsay

Za pierwszym razem prałaś w pralce w 30 stopniach C. OK. A teraz pytanie: a czy wirowałaś? I ewentualnie na jakich obrotach?

Jeżeli masz gdzieś fotkę tej bluzki, to może pokaż ku przestrodze, aby inne się nie nacięły.
201803290936 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-11-13, 16:15   #13
natalitka1988
wkręcona :)
 
Avatar natalitka1988
 
Zarejestrowany: 2008-10
Wiadomości: 1 696
Dot.: Reklamacja bluzki w Orsay

Witam. Miesiąc temu w sklepie Orsay zakupiłam kurtkę.Na wysokości klatki piersiowej ma ona zamki. Przy ruszaniu rękami rękawy haczą o te zamki przez co na jednym rękawieie powstało zmechacenie materiału- Czy w sklepie przyjmą taki towar do reklamacji??
natalitka1988 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-11-13, 17:17   #14
Meier Link
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-10
Wiadomości: 323
Dot.: Reklamacja bluzki w Orsay

Dziewczyny jeśli macie wątpliwości, szukajcie w necie namiarów na instytucje, które udzielają bezpłatnych porad prawnych przez telefon albo bezpośrednio. Ja kilka razy uzyskałam pomoc u Miejskiego Rzecznika Konsumentów.
Meier Link jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-10-29, 23:14   #15
TenderHeartedGirl
Raczkowanie
 
Avatar TenderHeartedGirl
 
Zarejestrowany: 2011-01
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 35
Dot.: Reklamacja bluzki w Orsay

A ja mam problem z torebką z Orsay... Materiał na rączkach, w miejscu zszycia po prostu popękał i zaczęły wyłazić ze środka nitki. Tyle, że minął już prawie rok i zastanawiam się czy w ogóle jest sens o cokolwiek walczyć. Problem pojawił się co prawda sporo wcześniej, ale wtedy wyglądało to niewinnie, nie wiedziałam że dojdzie do takiego stanu jak teraz, pojedyncze nitki to co innego, już w momencie zakupu była jakaś jedna...
TenderHeartedGirl jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Forum plotkowe


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2015-10-30 00:14:08


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 04:02.