Ciulanie,ciulanie ile sie da. - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Forum plotkowe > Emigrantki

Notka

Emigrantki Emigrantki to forum dla "zagranicznych" Wizażanek. Wejdź, poznaj rodaczki, wymień się opiniami i swoim doświadczeniem.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2012-03-02, 18:41   #1
Diament83
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2012-02
Wiadomości: 98

Ciulanie,ciulanie ile sie da.


Czesc dziewczyny,chcialam poruszyc pewien temat,a mianowicie zjawisko tak zwanego ,,ciulania''pieniazkow przez (w szczegolnosci)polskich mezczyzn za granica.Od razu napomne ze NIE kazdego to zjawisko dotyczy.Mam kilka znajomych polek ktore maja polakow za mezow,partnerow i prawie kazda z nich ma ten sam problem.
Zadnych wyjsc -przeciez za piwo trzeba zaplacic,a po co jak duzo taniej wyjdzie piwko w domu przed tv
Zadnego kina,teatru-oczywiscie strata pieniedzy ,jak mozna za darmo w necie albo jeszcze gozej nielegalnie sciagnac.
Zadnych kawiarni,restauracji-przeciez duzo taniej wyjdzie kolacja zrobiona w domu przy swiecach
Zadnych wypadow za miasto-paliwo drogie
Ksiazki jakas ciekawa lektura -brak
Rozumiem ze wiekszosc z nas przyjechala do uk w jednym celu ,ale przeciez ludzie nie dajmy sie zwariowac,czy to az tyle kosztuje.Nie wiem czy to jest kwestia sknerstwa,lenistwa,przyzw ycczajenia??To takze dotyczy dziewczyn,kobiet ale z tego co slysze i widze w mniejszym stopniu.A Wy jakie macie na ten temat zdanie?pozdrawiam.
Diament83 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-03-03, 10:47   #2
Kofika13
Zakorzenienie
 
Avatar Kofika13
 
Zarejestrowany: 2008-06
Wiadomości: 4 107
Dot.: Ciulanie,ciulanie ile sie da.

My tak nie mamy ( my czyli ja i tz)
Ile możemy tyle odlozymy o ciulaniu nie ma mowy
Wyjścia,kino,teatr,koncer ty,wypad za miasto i wakacje są na porządku dziennym....
__________________
Mad about Mad Men

“Two things are infinite: the universe and human stupidity; and I'm not sure about the universe.”
Albert Einstein
Kofika13 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-03-03, 12:55   #3
little_ola
Zakorzenienie
 
Avatar little_ola
 
Zarejestrowany: 2010-03
Lokalizacja: na sofie
Wiadomości: 13 587
Dot.: Ciulanie,ciulanie ile sie da.

ja myślę, że to dotyczy starszych ludzi, którzy jeszcze pamiętają czasy komuny :/
gdzie wszystkiego było się trzeba dorobić, zaoszczędzić...
zresztą wiele osób przyjechało do UK w celu zaoszczędzenia np. na nowy samochód, czy nowe meble, więc zachowują się tak a nie inaczej.
nie neguję tego zjawiska - każdy robi, jak mu odpowiada :P
little_ola jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-03-03, 13:08   #4
Wyrak
Zakorzenienie
 
Avatar Wyrak
 
Zarejestrowany: 2008-02
Wiadomości: 19 268
Dot.: Ciulanie,ciulanie ile sie da.

Cytat:
Napisane przez Diament83 Pokaż wiadomość
Czesc dziewczyny,chcialam poruszyc pewien temat,a mianowicie zjawisko tak zwanego ,,ciulania''pieniazkow przez (w szczegolnosci)polskich mezczyzn za granica.Od razu napomne ze NIE kazdego to zjawisko dotyczy.Mam kilka znajomych polek ktore maja polakow za mezow,partnerow i prawie kazda z nich ma ten sam problem.
Zadnych wyjsc -przeciez za piwo trzeba zaplacic,a po co jak duzo taniej wyjdzie piwko w domu przed tv
Zadnego kina,teatru-oczywiscie strata pieniedzy ,jak mozna za darmo w necie albo jeszcze gozej nielegalnie sciagnac.
Zadnych kawiarni,restauracji-przeciez duzo taniej wyjdzie kolacja zrobiona w domu przy swiecach
Zadnych wypadow za miasto-paliwo drogie
Ksiazki jakas ciekawa lektura -brak
Rozumiem ze wiekszosc z nas przyjechala do uk w jednym celu ,ale przeciez ludzie nie dajmy sie zwariowac,czy to az tyle kosztuje.Nie wiem czy to jest kwestia sknerstwa,lenistwa,przyzw ycczajenia??To takze dotyczy dziewczyn,kobiet ale z tego co slysze i widze w mniejszym stopniu.A Wy jakie macie na ten temat zdanie?pozdrawiam.
A to sa ludzie, ktorzy sa raczej na okreslony okres czasu i odkladaja na dany cel?
__________________
Łajrak blog: https://wizaz.pl/forum/blog.php?u=288138

Myslisz, ze mu sie podobasz? Czyli rzecz o nadinterpretacji: https://wizaz.pl/forum/blog.php?b=2437

OCZY (patrz av) cisna mi na MOZG. Prosze wez to pod uwage przy czytaniu moich postow.
Wyrak jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-03-04, 18:54   #5
AisaS
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2002-12
Wiadomości: 23
GG do AisaS
Dot.: Ciulanie,ciulanie ile sie da.

Powiem Ci ze poznalam kilku Polakow na obczyznie i wszyscy ktorzy tlumacza sie "oszczedzaniem" okazali sie wielkimi sciemniaczami. Zdziwiona ze otoczeni cudownymi rzeczami do zwiedzania nie widzieli jeszcze nic (?!) zawsze slyszalam, ze przyjechali tu pracowac a nie zwiedzac, ze koszty, brak czasu. Wierzylam do czasu, kiedy przez kilka weekendow mozna bylo zwiedzac palac krolewski za darmo (!), kiedy gmina organizowala cale wakacje darmowe zwiedzanie z przewodnikiem lokalnych cudow i nikt nie byl zainteresowany To zwykle lenistwo i ograniczenie horyzontow do kasy, tv i konsumpcji.
AisaS jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-03-04, 23:22   #6
katakumba
Zakorzenienie
 
Avatar katakumba
 
Zarejestrowany: 2008-07
Lokalizacja: bedlam
Wiadomości: 5 384
Dot.: Ciulanie,ciulanie ile sie da.

padlam. brak kreseczki przy literca "L" spowodowal ze przeczytalam ciulanie. ale tak po slasku.

my nie ciulamy. nie umiemy. a szkoda w sumie
__________________
swoje rady zwin w ciasny rulonik i rozwaz znaczenie slowa "czopek"

Haters gonna hate.
Potatoes gonna potate.



katakumba jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-03-05, 13:32   #7
Vedma
Zadomowienie
 
Avatar Vedma
 
Zarejestrowany: 2007-08
Lokalizacja: Wyspa
Wiadomości: 1 680
Dot.: Ciulanie,ciulanie ile sie da.

Cytat:
Napisane przez Diament83 Pokaż wiadomość
Czesc dziewczyny,chcialam poruszyc pewien temat,a mianowicie zjawisko tak zwanego ,,ciulania''pieniazkow przez (w szczegolnosci)polskich mezczyzn za granica.
Wedlug mnie ten problem bardziej dotyczy kobiet, niz mezczyzn, ktorzy sa z natury rozrzutni

Poza tym jeszcze nigdy nie spotkalam sie z tym zjawiskiem w wydaniu tak ekstremalnym, jak opisane przez autorke watku.

My wychodzimy, jezdzimy, kupujemy - a zaoszczedzic i tak sie jakos udaje
__________________
Tu jestem- w mrokach ziemi i jestem- tam jeszcze.
W szumie gwiazd, gdzie niecały w mgle bożej się mieszczę,
Gdzie powietrze, drżąc ustnie, sny mówi i gra mi,
I jestem jeszcze dalej poza tymi snami.
(...)I trwam, niby modlitwa, poza swa żałoba,
Ta, co spełnić się nie chce, bo woli być sobą.
Vedma jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2012-03-05, 19:42   #8
Kofika13
Zakorzenienie
 
Avatar Kofika13
 
Zarejestrowany: 2008-06
Wiadomości: 4 107
Dot.: Ciulanie,ciulanie ile sie da.

Aaaa zapomniałem dodać, ze za granicami naszego kraju mieszkają dwie grupy Polaków: pierwsza wyjechała z polski "za chlebem" i będzie "ciulac" ile sie da, aby z zapasem pieniędzy powrócić na ojczyzny łono.
Jest także druga grupa, ci także przyjechali tu "za chlebem" nawet bardziej nazwałbym to ucieczka niż przyjazdem. Pracują w wyuczonych zawodach lub wykonują prace która daje im satysfakcję. Myślę, ze oszczędzają ( na wakacje, na dom) ale praktycznie każdy weekend spędzają robiąc coś ciekawego. Układają ☠sobie zycie na obczyznie i raczej nie maja zamiaru wracać do kraju, no przynajmniej nie przez natepne 20lat.
Zaliczam siebie do tej drugie grupy i czasem bardzo bym chciała aby ta pierwsza uciulała co ma uciułać i szybko stad wyjechała
__________________
Mad about Mad Men

“Two things are infinite: the universe and human stupidity; and I'm not sure about the universe.”
Albert Einstein

Edytowane przez Kofika13
Czas edycji: 2012-03-05 o 23:30
Kofika13 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-03-05, 23:07   #9
Vedma
Zadomowienie
 
Avatar Vedma
 
Zarejestrowany: 2007-08
Lokalizacja: Wyspa
Wiadomości: 1 680
Dot.: Ciulanie,ciulanie ile sie da.

Cytat:
Napisane przez Kofika13 Pokaż wiadomość
Zaliczam siebie do tej drugie grupy i czasami bardzo bym chciała aby ta pierwsza uciulała co ma uciulałac i szybko stad wyjechała
Kofi jestes okropna!!!
... i nigdy, ale to przenigdy nie przyznam sie, ze mam dokladnie takie same odczucia
__________________
Tu jestem- w mrokach ziemi i jestem- tam jeszcze.
W szumie gwiazd, gdzie niecały w mgle bożej się mieszczę,
Gdzie powietrze, drżąc ustnie, sny mówi i gra mi,
I jestem jeszcze dalej poza tymi snami.
(...)I trwam, niby modlitwa, poza swa żałoba,
Ta, co spełnić się nie chce, bo woli być sobą.
Vedma jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-03-05, 23:20   #10
Kofika13
Zakorzenienie
 
Avatar Kofika13
 
Zarejestrowany: 2008-06
Wiadomości: 4 107
Dot.: Ciulanie,ciulanie ile sie da.

Cytat:
Napisane przez Vedma Pokaż wiadomość
Kofi jestes okropna!!!
... i nigdy, ale to przenigdy nie przyznam sie, ze mam dokladnie takie same odczucia
Dziękuje lubię czasami być okropna .....
A
Koń jaki jest, każdy widzi
__________________
Mad about Mad Men

“Two things are infinite: the universe and human stupidity; and I'm not sure about the universe.”
Albert Einstein
Kofika13 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-03-05, 23:27   #11
little_ola
Zakorzenienie
 
Avatar little_ola
 
Zarejestrowany: 2010-03
Lokalizacja: na sofie
Wiadomości: 13 587
Dot.: Ciulanie,ciulanie ile sie da.

Cytat:
Napisane przez Kofika13 Pokaż wiadomość
Zaliczam siebie do tej drugie grupy i czasami bardzo bym chciała aby ta pierwsza uciulała co ma uciulałac i szybko stad wyjechała
Cytat:
Napisane przez Vedma Pokaż wiadomość
Kofi jestes okropna!!!
... i nigdy, ale to przenigdy nie przyznam sie, ze mam dokladnie takie same odczucia
Kofi często lubi powiedzieć na głos to co większość myśli
little_ola jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2012-03-06, 10:58   #12
Bakteryika
Wtajemniczenie
 
Avatar Bakteryika
 
Zarejestrowany: 2008-08
Wiadomości: 2 281
Dot.: Ciulanie,ciulanie ile sie da.

ja znam mnostwo przykladow tej pierwszej grupy..

uczciwi, ciezko pracujacy ludzie, duzo z nich ma domy w budowach, kredyty pozaciagane, chore dzieci czy rodzicow i zbieraja grosz do grosza.
Kupuja tesco savers chleb i puszke fasolki, w piatek ida na 2 piwa do pubu. Mieszkaja po kilku w pokoju - zadnej hanby w tym nie ma

Jest grupa natomiast ktora mnie mocno dobija, ta co dorabia sie na nieszczesciu innych, prowadzi nielegalne lub niemoralne interesy (nie mowie o domach radosci - a raczej tych co np kradna ciuchy na charity i sprzedaja w szmatexach czy na allegro w polsce)

albo grupa beligijska np - ci ktorzy kiedys do belgii na 'szaber' jezdzili - teraz tutaj robia dobra renome ziomkom

tych bardzo chetnie samolotem rzadowym od razu pod prokurature w stolicy
Bakteryika jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-03-06, 15:23   #13
katakumba
Zakorzenienie
 
Avatar katakumba
 
Zarejestrowany: 2008-07
Lokalizacja: bedlam
Wiadomości: 5 384
Dot.: Ciulanie,ciulanie ile sie da.

Cytat:
Napisane przez Bakteryika Pokaż wiadomość
ja znam mnostwo przykladow tej pierwszej grupy..

uczciwi, ciezko pracujacy ludzie, duzo z nich ma domy w budowach, kredyty pozaciagane, chore dzieci czy rodzicow i zbieraja grosz do grosza.
Kupuja tesco savers chleb i puszke fasolki, w piatek ida na 2 piwa do pubu. Mieszkaja po kilku w pokoju - zadnej hanby w tym nie ma

Jest grupa natomiast ktora mnie mocno dobija, ta co dorabia sie na nieszczesciu innych, prowadzi nielegalne lub niemoralne interesy (nie mowie o domach radosci - a raczej tych co np kradna ciuchy na charity i sprzedaja w szmatexach czy na allegro w polsce)

albo grupa beligijska np - ci ktorzy kiedys do belgii na 'szaber' jezdzili - teraz tutaj robia dobra renome ziomkom

tych bardzo chetnie samolotem rzadowym od razu pod prokurature w stolicy
sie zgodzic musze, ale pierwsze slysze o grupach belgijskich albo ze ktos kradnie w charity shopach
ale to moze dlatego ze jam naiwna i nie mam takich znajomych

grupa belgijska? az sobie ide wygoglowac
__________________
swoje rady zwin w ciasny rulonik i rozwaz znaczenie slowa "czopek"

Haters gonna hate.
Potatoes gonna potate.



katakumba jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-03-06, 16:12   #14
Kofika13
Zakorzenienie
 
Avatar Kofika13
 
Zarejestrowany: 2008-06
Wiadomości: 4 107
Dot.: Ciulanie,ciulanie ile sie da.

Cytat:
Napisane przez Bakteryika Pokaż wiadomość
uczciwi, ciezko pracujacy ludzie, duzo z nich ma domy w budowach, kredyty pozaciagane, chore dzieci czy rodzicow i zbieraja grosz do grosza.
Kupuja tesco savers chleb i puszke fasolki, w piatek ida na 2 piwa do pubu. Mieszkaja po kilku w pokoju - zadnej hanby w tym nie ma
nikt tu o hanibe nie wspomnial,
nikt tez nie twierdzi, ze tylko ci co w "w bialych kolnierzykach" to jedyni porzadni ludzie na ziemi .....

bakti gdybysmy sie chcialy tak rozdrabniac na tych co pracuja ciezko ale mieszkaja w pokojach po pieciu i sa uczciwi
i na tych co j/w ale nie sa uczciwi
i na rodziny pobierajace benefity i te ktore jakos sobie radza bez .... etc etc
to by nam zapewne watku zabraklo

Znalam kiedys taka pare, on pracowal w fabryce, ona zajmowala sie dwojka dzieci .... obydwoje prawie wcale nie mowiacy po angielsku, zerujacy na pomocy innych, ciagle czegos potrzebujacy,ciagle cos kombinujacy
nie dosc, ze mieszkali w councilowskim domu to jeszcze wynajmowali pokoj jakiemus facetowi.
Czasmi gdzies wyjzedzali ale to sie zdarzalo moze 2 razy do roku o wyjsciach "na jedzenie" tez raczej nie bylo mowy ... a przepreaszam wyszli raz do chinskiego buffetu (tam gdzie placisz 10f i jesz do woli) i co....
on "obzarl sie jak swinia" (przepraszam, za stwierdzienie ale inaczej tego nie mozna okreslic) Ani corka ani zona nie zjadly za wiele. Stwierdzil zatem, ze te 20f nie moze sie zmarnowac i jadl za 3
Przykro bylo na niego patrzec, gdy kilka godzin pozniej zwijal sie z bolu zoladka i praktycznie nie wychodzil z toalety :/

i takich wlasnie ludzi zaliczam do 1 grupy
zachlannych
narzekajacych na anglie i anglikow
nazywajaych rodakow "polaczkami" w obecnosci swojej 6 letniej corki
mowiacych " ta wstretna ciapata" w obecnosci swojej 6 letniej corki

etc etc etc

moglabym tak pisac i pisac na temat tej rodziny bo niestety mialam wielka nieprzyjemnosc, przez jakis czas z nimi obcowac .......
__________________
Mad about Mad Men

“Two things are infinite: the universe and human stupidity; and I'm not sure about the universe.”
Albert Einstein
Kofika13 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-03-06, 16:54   #15
Bakteryika
Wtajemniczenie
 
Avatar Bakteryika
 
Zarejestrowany: 2008-08
Wiadomości: 2 281
Dot.: Ciulanie,ciulanie ile sie da.

katakumba - nie z charity shopow, tylko torby ktore ludzie wystawiaja z ciuchami na charity przed dom - dlatego ja juz tego nie robie a Polacy, Rumuni, Litwini niezly biznes na tym robia....

(grupa beligijska -nie wiem czy cos znajdziesz, u nas sie tak mowi/mowilo o tych co kiedys namietnie kradli - przede wszystkim w Belgii)

kofcia - ty o swoim wiec ja o swoim, mi ci co ciulaja nie przeszkadzaja.... podzielilas Polakow za granica na dwie grupy i twierdzisz ze wolalabys zeby ta pierwsza wyjechala, ty nalezysz do tej drugiej....
Bakteryika jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-03-06, 17:40   #16
amber2046
Zakorzenienie
 
Avatar amber2046
 
Zarejestrowany: 2006-02
Lokalizacja: na zachód od HollyŁódź
Wiadomości: 4 399
Dot.: Ciulanie,ciulanie ile sie da.

My wyjechaliśmy, żeby było nas na wszystko bez problemu stać. Teraz cieszę się z ładnego mieszkania w atrakcyjnym turystycznie miejscu oraz możliwości podróżowania. Nie planujemy ekstremalnego oszczędzania.
__________________
"Związki partnerskie? Ja od razu na małżeństwa homoseksualne bym pozwolił. Nikt nigdzie nie powinien być zwalniany z tego koszmaru. (...)
Co to ma być - same romanse? Jakieś przyjemności? I uważam, że absolutnie powinni dostać prawo adopcji."
Janusz Głowacki

Crucify Your Mind
amber2046 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-03-06, 20:00   #17
Vedma
Zadomowienie
 
Avatar Vedma
 
Zarejestrowany: 2007-08
Lokalizacja: Wyspa
Wiadomości: 1 680
Dot.: Ciulanie,ciulanie ile sie da.

Cytat:
Napisane przez amber2046 Pokaż wiadomość
My wyjechaliśmy, żeby było nas na wszystko bez problemu stać. Teraz cieszę się z ładnego mieszkania w atrakcyjnym turystycznie miejscu oraz możliwości podróżowania. Nie planujemy ekstremalnego oszczędzania.
Ladnie napisane i pod tym wlasnie moge sie podpisac.

Bakti, my mamy znajomych, budujacych w Polsce dom i takich z chorym dzieckiem tez. Pracuja ciezko, odkladaja, ale nie przeszkadza im to w wynajeciu normalnego mieszkania i wyjsciu na kawe...
__________________
Tu jestem- w mrokach ziemi i jestem- tam jeszcze.
W szumie gwiazd, gdzie niecały w mgle bożej się mieszczę,
Gdzie powietrze, drżąc ustnie, sny mówi i gra mi,
I jestem jeszcze dalej poza tymi snami.
(...)I trwam, niby modlitwa, poza swa żałoba,
Ta, co spełnić się nie chce, bo woli być sobą.
Vedma jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-03-06, 20:04   #18
Bakteryika
Wtajemniczenie
 
Avatar Bakteryika
 
Zarejestrowany: 2008-08
Wiadomości: 2 281
Dot.: Ciulanie,ciulanie ile sie da.

Vedmo - pewnie sa, ale nie o to loto. Tylko ze ktos widzi w ciulajacych jakis problem - po co wogole taki watek? czemu kogos to dziwi?
Bakteryika jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-03-06, 20:16   #19
Kofika13
Zakorzenienie
 
Avatar Kofika13
 
Zarejestrowany: 2008-06
Wiadomości: 4 107
Dot.: Ciulanie,ciulanie ile sie da.

Cytat:
Napisane przez Bakteryika Pokaż wiadomość
Vedmo - pewnie sa, ale nie o to loto. Tylko ze ktos widzi w ciulajacych jakis problem - po co wogole taki watek? czemu kogos to dziwi?

Oj bakti ale to nie to ciulanie dziwi ....tylko to, ze nie korzystają z życia,ze skapia na wszystko,ze nigdzie nie wyjdą nie wyjadą .....
O to chodzi☠
Przecież normalne, ze każdy z nas odkłada jakieś pieniądze...☠
Rozumiem, ze są ludzie tacy co potrafią wszystko wydać☠
Ale nie rozumiem takich co zostawiają sobie 100f na cały miesiąc a resztę odlaza ( no chyba, ze tak jak napisałeś sytuacja jest extremalnie ciężka) etc etc☠
__________________
Mad about Mad Men

“Two things are infinite: the universe and human stupidity; and I'm not sure about the universe.”
Albert Einstein
Kofika13 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2012-03-06, 20:23   #20
olka_222
Zakorzenienie
 
Avatar olka_222
 
Zarejestrowany: 2005-02
Lokalizacja: North east
Wiadomości: 3 651
Dot.: Ciulanie,ciulanie ile sie da.

Cytat:
Napisane przez Bakteryika Pokaż wiadomość
..
podzielilas Polakow za granica na dwie grupy i twierdzisz ze wolalabys zeby ta pierwsza wyjechala, ty nalezysz do tej drugiej....
Cytat:
Napisane przez Bakteryika Pokaż wiadomość

uczciwi, ciezko pracujacy ludzie, duzo z nich ma domy w budowach, kredyty pozaciagane, chore dzieci czy rodzicow i zbieraja grosz do grosza.
Kupuja tesco savers chleb i puszke fasolki, w piatek ida na 2 piwa do pubu. Mieszkaja po kilku w pokoju - zadnej hanby w tym nie ma
i to jest ta trzecia grupa o której bardzo często się zapomina a która pośród dwóch innych ma chyba najciężej

Albo i nie idą do pubu bo pracują 6 czy 7 dni w tygodniu... Znam takich, nie tylko z UK... Holandia, NIemcy, Hiszpania.... Współczuję im jak najbardziej...
__________________
Jestem jak Marmite: albo się mnie kocha albo nienawidzi

Edytowane przez olka_222
Czas edycji: 2012-03-06 o 20:25
olka_222 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-03-06, 20:43   #21
Bakteryika
Wtajemniczenie
 
Avatar Bakteryika
 
Zarejestrowany: 2008-08
Wiadomości: 2 281
Dot.: Ciulanie,ciulanie ile sie da.

za dobrych czasow tak sie pracowalo

ja robilam jakies 70/80h w tygodniu (nie ciulalam po prostu pracoholik albo zostalo sie wrobionym w potrojna zmiane...)
Bakteryika jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-03-06, 23:28   #22
d9dafda22031a08fb930d3c506630231eeee4640
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2004-03
Wiadomości: 3 317
Dot.: Ciulanie,ciulanie ile sie da.

tez nie bardzo widze sens takiego watku, ktos chce wychodzic do restauracji co wieczor: a prosze bardzo, co tydzien: nie ma problemu, w ogole: no to nie...

to samo sie tyczy wycieczek, zwiedzania itp
a czy ktos tak sie zachowuje w Uk, Polsce, czy w jakim innym kraju, co za roznica?

chyba nie myslicie, ze ci ludzie ktorzy tu nie prowadza zadnego zycia kulturalnego itp nagle wroca do Polski i tam jezdza po niej w wzdluz i wszerz, chodza do restauracji, zwiedzaja muzea, wystawy itp
d9dafda22031a08fb930d3c506630231eeee4640 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-03-08, 21:36   #23
Wyrak
Zakorzenienie
 
Avatar Wyrak
 
Zarejestrowany: 2008-02
Wiadomości: 19 268
Dot.: Ciulanie,ciulanie ile sie da.

Cytat:
Napisane przez Vedma Pokaż wiadomość
Wedlug mnie ten problem bardziej dotyczy kobiet, niz mezczyzn, ktorzy sa z natury rozrzutni
A skad taki wniosek niby ?

Cytat:
Napisane przez Kofika13 Pokaż wiadomość
Aaaa zapomniałem dodać, ze za granicami naszego kraju mieszkają dwie grupy Polaków: pierwsza wyjechała z polski "za chlebem" i będzie "ciulac" ile sie da, aby z zapasem pieniędzy powrócić na ojczyzny łono.
Jest także druga grupa, ci także przyjechali tu "za chlebem" nawet bardziej nazwałbym to ucieczka niż przyjazdem. Pracują w wyuczonych zawodach lub wykonują prace która daje im satysfakcję. Myślę, ze oszczędzają ( na wakacje, na dom) ale praktycznie każdy weekend spędzają robiąc coś ciekawego. Układają ☠sobie zycie na obczyznie i raczej nie maja zamiaru wracać do kraju, no przynajmniej nie przez natepne 20lat.
Zaliczam siebie do tej drugie grupy i czasem bardzo bym chciała aby ta pierwsza uciulała co ma uciułać i szybko stad wyjechała
Cytat:
Napisane przez Kofika13 Pokaż wiadomość
Dziękuje lubię czasami być okropna .....
A
Koń jaki jest, każdy widzi
Co tu duzo mowic - takie podejscie jest dla mnie zenujace, elita sie psia mac poznajdowala. Niby piszesz o konkretnych zachowaniach, ale widac pogarde dla ludzi, ktorzy w wiekszosci ciezko zasuwaja na troche lepszy kawalek chleba. Okropnosc
__________________
Łajrak blog: https://wizaz.pl/forum/blog.php?u=288138

Myslisz, ze mu sie podobasz? Czyli rzecz o nadinterpretacji: https://wizaz.pl/forum/blog.php?b=2437

OCZY (patrz av) cisna mi na MOZG. Prosze wez to pod uwage przy czytaniu moich postow.
Wyrak jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-03-09, 07:15   #24
Kofika13
Zakorzenienie
 
Avatar Kofika13
 
Zarejestrowany: 2008-06
Wiadomości: 4 107
Dot.: Ciulanie,ciulanie ile sie da.

Cytat:
Napisane przez Wyrak Pokaż wiadomość
Co tu duzo mowic - takie podejscie jest dla mnie zenujace, elita sie psia mac poznajdowala. Niby piszesz o konkretnych zachowaniach, ale widac pogarde dla ludzi, ktorzy w wiekszosci ciezko zasuwaja na troche lepszy kawalek chleba. Okropnosc
co tu duzo mowic nie zrozumiales mojej wypowiadzi i tyle....
ale nie mam zamiaru sie ani tlumaczyc ani nic wyjasniac.
a takie analizy j/w to prosze zatrzymaj sobie dla siebie

milego dnia zycze
__________________
Mad about Mad Men

“Two things are infinite: the universe and human stupidity; and I'm not sure about the universe.”
Albert Einstein
Kofika13 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-03-09, 13:19   #25
Vedma
Zadomowienie
 
Avatar Vedma
 
Zarejestrowany: 2007-08
Lokalizacja: Wyspa
Wiadomości: 1 680
Dot.: Ciulanie,ciulanie ile sie da.

Cytat:
Napisane przez Wyrak Pokaż wiadomość
A skad taki wniosek niby ?
Z zycia.
__________________
Tu jestem- w mrokach ziemi i jestem- tam jeszcze.
W szumie gwiazd, gdzie niecały w mgle bożej się mieszczę,
Gdzie powietrze, drżąc ustnie, sny mówi i gra mi,
I jestem jeszcze dalej poza tymi snami.
(...)I trwam, niby modlitwa, poza swa żałoba,
Ta, co spełnić się nie chce, bo woli być sobą.
Vedma jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-03-09, 18:41   #26
Wyrak
Zakorzenienie
 
Avatar Wyrak
 
Zarejestrowany: 2008-02
Wiadomości: 19 268
Dot.: Ciulanie,ciulanie ile sie da.

Cytat:
Napisane przez Kofika13 Pokaż wiadomość
co tu duzo mowic nie zrozumiales mojej wypowiadzi i tyle....
ale nie mam zamiaru sie ani tlumaczyc ani nic wyjasniac.
a takie analizy j/w to prosze zatrzymaj sobie dla siebie

milego dnia zycze
Jak chcesz, zeby ktos cos zatrzymywal dla siebie, to sama tak zrob

Moze nie mialas nic zlego na mysli, ale wyglada to jak patrzenie z gory zasuwajacych ciezko, a to zenada.

Cytat:
Napisane przez Vedma Pokaż wiadomość
Z zycia.
Myslalem, ze jakies bardziej konkretne zrodlo. Wg mnie jestes w bledzie tj. to raczej kwestia charakteru, a nie plci.
__________________
Łajrak blog: https://wizaz.pl/forum/blog.php?u=288138

Myslisz, ze mu sie podobasz? Czyli rzecz o nadinterpretacji: https://wizaz.pl/forum/blog.php?b=2437

OCZY (patrz av) cisna mi na MOZG. Prosze wez to pod uwage przy czytaniu moich postow.
Wyrak jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-03-09, 22:02   #27
Vedma
Zadomowienie
 
Avatar Vedma
 
Zarejestrowany: 2007-08
Lokalizacja: Wyspa
Wiadomości: 1 680
Dot.: Ciulanie,ciulanie ile sie da.

Cytat:
Napisane przez Wyrak Pokaż wiadomość
Myslalem, ze jakies bardziej konkretne zrodlo. Wg mnie jestes w bledzie tj. to raczej kwestia charakteru, a nie plci.
A co jest konkretnym zrodlem? Ksiazki? Gazety?
Bo w badania statystycznie przestalam wierzyc na 1 roku studiow, kiedy to dokladnie zapoznalam sie z roznymi metodami.

Wg mnie jestes w bledzie. To raczej kwestia plci niz charakteru.
__________________
Tu jestem- w mrokach ziemi i jestem- tam jeszcze.
W szumie gwiazd, gdzie niecały w mgle bożej się mieszczę,
Gdzie powietrze, drżąc ustnie, sny mówi i gra mi,
I jestem jeszcze dalej poza tymi snami.
(...)I trwam, niby modlitwa, poza swa żałoba,
Ta, co spełnić się nie chce, bo woli być sobą.
Vedma jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-03-11, 21:01   #28
Wyrak
Zakorzenienie
 
Avatar Wyrak
 
Zarejestrowany: 2008-02
Wiadomości: 19 268
Dot.: Ciulanie,ciulanie ile sie da.

Cytat:
Napisane przez Vedma Pokaż wiadomość
A co jest konkretnym zrodlem? Ksiazki? Gazety?
Bo w badania statystycznie przestalam wierzyc na 1 roku studiow, kiedy to dokladnie zapoznalam sie z roznymi metodami.
To wg mnie masz fundamentalnie zle podejscie, bo badania statystyczne sie albo rozumie (tj. wyniki i metodologie), albo nie, nie ma w co wierzyc
Statystyka jest uzytecznym zestawem narzedzi, nie do zastapienia w naukach spolecznych i przy wszystkich swoich ograniczeniach, jest o eony do przodu w stosunku do czyichs subiektywnych odczuc.

Cytat:
Napisane przez Vedma Pokaż wiadomość
Wg mnie jestes w bledzie. To raczej kwestia plci niz charakteru.
No ale do odrzucenia Twojego twierdzenia wystarczy znalezienie oszczednego mezczyzny i rozrzutnej kobiety, jedno i drugie znam w x przypadkach, dziekuje, koniec dyskusji*.

* Oczywiscie, to nie bylby koniec dyskusji, gdyby nie nastapilo odrzucenie statystyki jako takiej
__________________
Łajrak blog: https://wizaz.pl/forum/blog.php?u=288138

Myslisz, ze mu sie podobasz? Czyli rzecz o nadinterpretacji: https://wizaz.pl/forum/blog.php?b=2437

OCZY (patrz av) cisna mi na MOZG. Prosze wez to pod uwage przy czytaniu moich postow.
Wyrak jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-03-13, 13:45   #29
anka!
Rozeznanie
 
Avatar anka!
 
Zarejestrowany: 2005-09
Lokalizacja: UK/South East
Wiadomości: 565
Dot.: Ciulanie,ciulanie ile sie da.

Cytat:
Napisane przez Bakteryika Pokaż wiadomość
Vedmo - pewnie sa, ale nie o to loto. Tylko ze ktos widzi w ciulajacych jakis problem - po co wogole taki watek? czemu kogos to dziwi?
[1=d9dafda22031a08fb930d3c 506630231eeee4640;3276806 7]tez nie bardzo widze sens takiego watku, ktos chce wychodzic do restauracji co wieczor: a prosze bardzo, co tydzien: nie ma problemu, w ogole: no to nie...

to samo sie tyczy wycieczek, zwiedzania itp
a czy ktos tak sie zachowuje w Uk, Polsce, czy w jakim innym kraju, co za roznica?
[/QUOTE]


zgadzam sie niech ludzie robia ze swoimi pieniedzmi co chca jak ktos woli na wszystkim oszczedzac to nikomu nic do tego i tyle
__________________
"Attitude is a little thing that makes a big difference"
anka! jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Emigrantki


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Wyłączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 05:50.