AU PAIR- Bylas?Jestes? Chcesz byc? Zapraszamy tutaj! part IX - Strona 7 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Forum plotkowe > Emigrantki

Notka

Emigrantki Emigrantki to forum dla "zagranicznych" Wizażanek. Wejdź, poznaj rodaczki, wymień się opiniami i swoim doświadczeniem.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2012-04-16, 10:22   #181
roux666
Zakorzenienie
 
Avatar roux666
 
Zarejestrowany: 2008-02
Lokalizacja: Suisse
Wiadomości: 7 521
GG do roux666
Dot.: AU PAIR- Bylas?Jestes? Chcesz byc? Zapraszamy tutaj! part IX

Cytat:
Napisane przez banana84 Pokaż wiadomość
Powodzenia

A co to za praca?


U mnie sie sytuacja sama rozwiazala. Babeczka znala w 1 dzien nowa dziewczyne. Zaczyna w sobote. Dobrze ze bylam przezorna i znalam pokoj w niedziele od piatku. Bo w sumie nie pytala czy mam gdzie spac, tylko stwierdzila ze musze czegos poszukac. A 5 dni to tez nieduzo na znalezienie pokoju w mojej miejscowosci. A czuje ze gdyby nie to ze mnie w tym tygodniu potrzebuje to pewnie moja "wyprowadzka" odbylaby sie znacznie szybciej
Stanelo wczesniej na tym, ze mam pracowac az kogos znajdzie - tyle ze mowila ze to potrwa do polowy maja.

Dobrze sie zlozylo -ale jak same widzicie trzeba myslec o innych - ale najbardziej dbac o siebie- bo my w obcym kraju jestesmy na gorszej pozycji.
czyli nie ma tego zlego...fajnie, Banana ze tak wyszlo )

Powodzenia w nowej pracy!!
__________________
FoodSenses Jedzonko fit i absolutnie nie fit

FoodSenses INSTA #foodphotography #fitfood
roux666 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-04-16, 11:49   #182
Nana8903
Raczkowanie
 
Avatar Nana8903
 
Zarejestrowany: 2011-09
Wiadomości: 132
Dot.: AU PAIR- Bylas?Jestes? Chcesz byc? Zapraszamy tutaj! part IX

Roux666 i Edeldredzia czy możecie mi w czymś doradzić?

Nie wiem jak sformułować to pytanie, by było w pełni zrozumiałe nawet dla mnie
Czy jest coś, co powinnam wziąć ze sobą z Polski, jakieś rady odnośnie leków, elektroniki, itd.? Mam nadzieję, że wiecie o co mi chodzi Czytam różne fora ale im więcej info tym lepiej
__________________
"[...] Podstawowy zestaw, wywołujący wschód słońca oraz nową miłość do niewiadomoczego,
na nic konkretnego nas nie stać i nie będzie nas stać,
a za chwilę nie będziemy tu stali, pan tu stał,
a teraz nie stoi, poszedł. Piekło i przestało."
Nana8903 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-04-16, 11:53   #183
201610310857
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2009-02
Wiadomości: 15 803
Dot.: AU PAIR- Bylas?Jestes? Chcesz byc? Zapraszamy tutaj! part IX

Polecam wziac przejsciowke. Tu sa inne kontakty


BANANA- PRACA W RESTAURACJI
201610310857 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-04-16, 12:16   #184
roux666
Zakorzenienie
 
Avatar roux666
 
Zarejestrowany: 2008-02
Lokalizacja: Suisse
Wiadomości: 7 521
GG do roux666
Dot.: AU PAIR- Bylas?Jestes? Chcesz byc? Zapraszamy tutaj! part IX

Nana
jak juz dredzia napisala- przejsciowka koniecznie- ale do laptopa, do ladowarki do komorki nie bedzie Ci potrzebna.

Leki: jesli masz problem z grypami, przeziebieniami, gardlem..zatokami- ja tak mam- to nabierz sobie z PL lekarstw, bo tu ciezko o jakies dobre, a poza tym sa strasznie drogie a lekarze od razu wypisuja antybiotyki. Ja uratowalam sobie tylek tym, ze wzielam duzo tabsow na gardlo, Ibupromow MAX i Ibuptonmow zatoki, Gripexow.

hehe dla mnie osobiscie najwiekszy problem stanowia farby do wlosow:d nie ma tutaj akurat tego, czym ja sie farbuje ( ruda Feria L' oreala), no i ...farby tu sa doslownie 3x drozsze niz w PL.
Fryzjer tez. dlatego ostatnio kupilam sobie nozyczki fryzjerskie.

A reszta to jak wszedzie- wiadomo, jedzenie jest inne, nie zawsze takie jak w PL, ceny duzo wyzsze ( ale w koncu bedziesz zarabiac we frankach, wiec na poczatku moze beda przerazac, ale z czasem sie oswoisz).
ah, a na zakupy jakies wieksze zawsze lepiej pojechac do Niemiec albo Francji ( akurat w Szwajcarii nie ma jakis super extra sklepow, aby warto bylo wydac franciszki:P to samo, albo moze i lepsze, wiecej ...i TANIEJ znajdziesz w innych sasiadujacych krajach). I nie martw sie, ze bedziesz musiala jezdzic na zakupy daleko...tutaj prawie kazdy wybiera sie raz na jakis czas do De albo Fr na zakupy ( w zaleznosci od tego, w ktorej czesci CH mieszka), wiec napewno znajdziesz sobie szybko kompana do shoppingu.


ah no i radzilabym sobie na poczatek wziac jakas stabilniejsza sumke pieniedzy- chocby po to, zeby sobie od razy kupic demi Tarif ( bilet dajacy Ci roczna 50% znizke na komunikacje w Szwajcarii). www.sbb.ch zobacz ceny biletow do miejsc, ktore chcialabys zwiedzic, zobacz jaka roznica z DT...przyda Ci sie to na dzien dobry. ( ja kupowalam swoja pol roku temu i kosztowala 160chf, rok wczesniej jak kupowalam to zaplacilam 150...drozeje z roku na rok).
__________________
FoodSenses Jedzonko fit i absolutnie nie fit

FoodSenses INSTA #foodphotography #fitfood
roux666 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-04-16, 14:28   #185
moya07
Zakorzenienie
 
Avatar moya07
 
Zarejestrowany: 2007-10
Wiadomości: 4 326
Dot.: AU PAIR- Bylas?Jestes? Chcesz byc? Zapraszamy tutaj! part IX

Cytat:
Napisane przez bubbles Pokaż wiadomość
Edeldredzia - zdrowiej!



Dzisiaj prawie cały wieczór spędziłam na pisanie do rodzinek i też tak to sobie tłumacze - że ćwiczę francuski
Właśnie skończyłam naprawdę długaśnego maila... uff... jestem z siebie dumna Gdyby jeszcze coś z tego wyszło to już w ogóle byłoby pięknie Bo po raz pierwszy trafiłam na rodzinkę, która by mi faktycznie pasowała. Jedna rzecz mi się tylko trochę nie podoba, choć może to jakiś mój wymysł... Mianowicie kobieta jest lekarką, facet wykłada na uniwersytecie, a w mailu podkreślała że dzieci mają doktoraty. I pyta mnie o zawód rodziców - tak jakby chciała na tej podstawie ocenić moją pozycję społeczną czy coś... Trochę mnie to pytanie zdziwiło, jeszcze w połączeniu z tymi doktoratami...
Ale może to ja przewrażliwiona jestem Poczekam co odpisze.
oj rozni są ludzie. Dla przykładu, mialam babke od korepetycji, ktora sie przeprowadzila poza miasto, wiec musiala wynajac pokoj do udzielania korkow. Szukała długo, bo stewierdzila, ze wynajac moze tlyko u innej nauczycielki, gdyz np fryzjerka, badz sprzedawca w sklepie moze byc jakas patologią...

Cytat:
Napisane przez banana84 Pokaż wiadomość
Powodzenia

A co to za praca?


U mnie sie sytuacja sama rozwiazala. Babeczka znala w 1 dzien nowa dziewczyne. Zaczyna w sobote. Dobrze ze bylam przezorna i znalam pokoj w niedziele od piatku. Bo w sumie nie pytala czy mam gdzie spac, tylko stwierdzila ze musze czegos poszukac. A 5 dni to tez nieduzo na znalezienie pokoju w mojej miejscowosci. A czuje ze gdyby nie to ze mnie w tym tygodniu potrzebuje to pewnie moja "wyprowadzka" odbylaby sie znacznie szybciej
Stanelo wczesniej na tym, ze mam pracowac az kogos znajdzie - tyle ze mowila ze to potrwa do polowy maja.

Dobrze sie zlozylo -ale jak same widzicie trzeba myslec o innych - ale najbardziej dbac o siebie- bo my w obcym kraju jestesmy na gorszej pozycji.
wow, gratuluje praca juz pewna, pewna?
__________________
Hold your head up high.
Life is full of small, perfect moments.
moya07 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-04-16, 15:28   #186
201610310857
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2009-02
Wiadomości: 15 803
Dot.: AU PAIR- Bylas?Jestes? Chcesz byc? Zapraszamy tutaj! part IX

Roux, mój lapek bez przejsciówki się nie podłączy!.


FAKTYCZNIE, FARBY DO WŁOSÓW, CALKIEM ZAPOMNIAŁAM

---------- Dopisano o 16:28 ---------- Poprzedni post napisano o 16:23 ----------

Ala, czemu demitarif? to po francusku?

Ja polecam też kupić GLEIS 7, po 19 do 5 rano jeździsz za darmo pociagami. halbtax+g7= 273chf!
zdrożało, ja płaciłam 260
Na jak dlugo przyjeżdżasz?
201610310857 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-04-16, 15:29   #187
ojp
Wtajemniczenie
 
Avatar ojp
 
Zarejestrowany: 2005-12
Lokalizacja: Londyn
Wiadomości: 2 241
Dot.: AU PAIR- Bylas?Jestes? Chcesz byc? Zapraszamy tutaj! part IX

Ja wróciłam wczoraj z 9cio dniowych wakacji w PL. I ciągle narzekam, czas się wlecze, nie chcę już być au pair ! Podziwiam osoby, że wytrzymują z host rodzinami po 2-4 lata. I serio przestrzegam przyszłe au pair - zastanówcie się dwa razy, zanim zdecydujecie się na ROK au pairkowania... Dla mnie jednak 6-8 miesięcy to maksymalna opcja. Na szczęście już nigdy więcej nie będę au pair, bo wiem z czym to się je... W ogóle zauważyłam, że dziewczyny, które zostają na więcej niż rok, to z reguły mają hostkę/hosta mówiącego w języku ojczystym au pair. U mnie był wyjątek, bo poprzednia au pair z Czech, była tu 2 lata. Ja bym nie wytrzymała.

Moja hostka szuka już nowej dziewczyny, nie chce nikogo z PL ani z Czech. Pewnie chcą powiew świeżości, lol.
__________________
"Eat clean, train hard and surround yourself with those on the same mission as you".

Aparatka: 16.08.2007-10.09.2009
11.03.2015-?

Walczę:
82,6 kg --> 80,2 kg --> 75,9 ?

cel I: 79 kg
cel II: 75 kg
cel III: 71 kg

"Per aspera ad astra".
ojp jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2012-04-16, 15:39   #188
moya07
Zakorzenienie
 
Avatar moya07
 
Zarejestrowany: 2007-10
Wiadomości: 4 326
Dot.: AU PAIR- Bylas?Jestes? Chcesz byc? Zapraszamy tutaj! part IX

jej, nie straszcie, bo ja mam wrażenie, ze moja hostka jest spoko babką, i ze raczej będe tam chciała zostac na dłuzej niz czekac z utesknieniem na powrót...
__________________
Hold your head up high.
Life is full of small, perfect moments.
moya07 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-04-16, 15:55   #189
201610310857
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2009-02
Wiadomości: 15 803
Dot.: AU PAIR- Bylas?Jestes? Chcesz byc? Zapraszamy tutaj! part IX

Zgadzam się z OJP,
ja jestem 8 miechów i rzygać mi się chcę, NIGDY WIĘCEJ
201610310857 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-04-16, 15:57   #190
moya07
Zakorzenienie
 
Avatar moya07
 
Zarejestrowany: 2007-10
Wiadomości: 4 326
Dot.: AU PAIR- Bylas?Jestes? Chcesz byc? Zapraszamy tutaj! part IX

dzięki
__________________
Hold your head up high.
Life is full of small, perfect moments.
moya07 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-04-16, 16:01   #191
rom4ntyczk4
Rozeznanie
 
Avatar rom4ntyczk4
 
Zarejestrowany: 2008-12
Lokalizacja: De
Wiadomości: 735
Dot.: AU PAIR- Bylas?Jestes? Chcesz byc? Zapraszamy tutaj! part IX

Zależy na kogo się trafi. Ja mam prześwietną hostkę! A po polsku wie tylko jak jest czapka:P

Ważne jest, żeby szczerze ze sobą rozmawiać o wszystkim! O jakichkolwiek wątpliwościach czy o tym co się nie podoba. Bo później są jakieś niedomówienia, niejasne sytuacje i z czasem jest tylko gorzej...

Mieliśmy być na rok a zostajemy na dwa lata Hostka powiedziała nam po kilku miesiącach, że jak dla niej możemy u nich i 10 lat mieszkać

moya nie martw się Jeśli takie masz odczucie co do hostki to tak pewnie będzie
My z hostami nie rozmawialiśmy ani telefonicznie ani na skypie, pisaliśmy tylko maile. Przeczucie miałam od razu, że to świetna kobitka i jest jeszcze świetniejsza niż myślałam
__________________
Au pair w De do 09.2013 (z Tż)

26.04.2007

12.09.2012

26.07.2014


Edytowane przez rom4ntyczk4
Czas edycji: 2012-04-16 o 16:03
rom4ntyczk4 jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2012-04-16, 16:11   #192
ojp
Wtajemniczenie
 
Avatar ojp
 
Zarejestrowany: 2005-12
Lokalizacja: Londyn
Wiadomości: 2 241
Dot.: AU PAIR- Bylas?Jestes? Chcesz byc? Zapraszamy tutaj! part IX

Cytat:
Napisane przez moya07 Pokaż wiadomość
jej, nie straszcie, bo ja mam wrażenie, ze moja hostka jest spoko babką, i ze raczej będe tam chciała zostac na dłuzej niz czekac z utesknieniem na powrót...
Ja też miałam takie wrażenie, że spoko osoba itd. Ale potem wyszło, jaka jest naprawdę. Mogę więcej napisać o tym na naszej grupie na FB...

Cytat:
Napisane przez Edeldredzia Pokaż wiadomość
Zgadzam się z OJP,
ja jestem 8 miechów i rzygać mi się chcę, NIGDY WIĘCEJ
Nigdy !

Cytat:
Napisane przez rom4ntyczk4 Pokaż wiadomość
Zależy na kogo się trafi. Ja mam prześwietną hostkę! A po polsku wie tylko jak jest czapka:P

Ważne jest, żeby szczerze ze sobą rozmawiać o wszystkim! O jakichkolwiek wątpliwościach czy o tym co się nie podoba. Bo później są jakieś niedomówienia, niejasne sytuacje i z czasem jest tylko gorzej...

Mieliśmy być na rok a zostajemy na dwa lata Hostka powiedziała nam po kilku miesiącach, że jak dla niej możemy u nich i 10 lat mieszkać

moya nie martw się Jeśli takie masz odczucie co do hostki to tak pewnie będzie
My z hostami nie rozmawialiśmy ani telefonicznie ani na skypie, pisaliśmy tylko maile. Przeczucie miałam od razu, że to świetna kobitka i jest jeszcze świetniejsza niż myślałam

Też wydaje mi się, że Tobie jest troszkę łatwiej, bo masz obok TŻta. My jesteśmy całkiem same, wracamy do pustego pokoju i jedyne co mamy, to laptop. W ciągu tygodnia ja np. kończę o 18:40-20:00, więc nigdzie nie wychodzę. Zostają tylko weekendy. Mnie moja hostka stresuje, poważnie. Jestem z nimi prawie 9 miesięcy, byle te 3 jeszcze wytrzymać...
__________________
"Eat clean, train hard and surround yourself with those on the same mission as you".

Aparatka: 16.08.2007-10.09.2009
11.03.2015-?

Walczę:
82,6 kg --> 80,2 kg --> 75,9 ?

cel I: 79 kg
cel II: 75 kg
cel III: 71 kg

"Per aspera ad astra".

Edytowane przez ojp
Czas edycji: 2012-04-16 o 16:13
ojp jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-04-16, 16:11   #193
moya07
Zakorzenienie
 
Avatar moya07
 
Zarejestrowany: 2007-10
Wiadomości: 4 326
Dot.: AU PAIR- Bylas?Jestes? Chcesz byc? Zapraszamy tutaj! part IX

no własnie mi tez się wydają mega spoko. Tzn. host z twarzy wydaje sie powazny i dosyc rygorystyczny, ale hostka nadrabia za niego. On mało sie uśmiecha, ale na wszystko się jakby godzi bezproblemowo.
__________________
Hold your head up high.
Life is full of small, perfect moments.
moya07 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-04-16, 16:16   #194
rom4ntyczk4
Rozeznanie
 
Avatar rom4ntyczk4
 
Zarejestrowany: 2008-12
Lokalizacja: De
Wiadomości: 735
Dot.: AU PAIR- Bylas?Jestes? Chcesz byc? Zapraszamy tutaj! part IX

Cytat:
Napisane przez ojp Pokaż wiadomość
Też wydaje mi się, że Tobie jest troszkę łatwiej, bo masz obok TŻta. My jesteśmy całkiem same, wracamy do pustego pokoju i jedyne co mamy, to laptop. W ciągu tygodnia ja np. kończę o 18:40-20:00, więc nigdzie nie wychodzę. Zostają tylko weekendy. Mnie moja hostka stresuje, poważnie. Jestem z nimi prawie 9 miesięcy, byle te 3 jeszcze wytrzymać...
Wiem. Sama w życiu bym się na to nie zdecydowała ale dlatego, że nigdy nie myślałam o wyjeździe z Pl.

Jednak wydaje mi się, że jeśli się szczerze rozmawia i ustala wszystko z rodziną to można wielu nieporozumień uniknąć.
__________________
Au pair w De do 09.2013 (z Tż)

26.04.2007

12.09.2012

26.07.2014

rom4ntyczk4 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-04-16, 16:16   #195
moya07
Zakorzenienie
 
Avatar moya07
 
Zarejestrowany: 2007-10
Wiadomości: 4 326
Dot.: AU PAIR- Bylas?Jestes? Chcesz byc? Zapraszamy tutaj! part IX

Cytat:
Napisane przez ojp Pokaż wiadomość
Ja też miałam takie wrażenie, że spoko osoba itd. Ale potem wyszło, jaka jest naprawdę. Mogę więcej napisać o tym na naszej grupie na FB...



Nigdy !




Też wydaje mi się, że Tobie jest troszkę łatwiej, bo masz obok TŻta. My jesteśmy całkiem same, wracamy do pustego pokoju i jedyne co mamy, to laptop. W ciągu tygodnia ja np. kończę o 18:40-20:00, więc nigdzie nie wychodzę. Zostają tylko weekendy. Mnie moja hostka stresuje, poważnie. Jestem z nimi prawie 9 miesięcy, byle te 3 jeszcze wytrzymać...
hm, nie zostałam zaakceptowana do tej grupy jeszcze, więc trudno mi będzie to przeczytac.
__________________
Hold your head up high.
Life is full of small, perfect moments.
moya07 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-04-16, 16:27   #196
bubbles
Raczkowanie
 
Avatar bubbles
 
Zarejestrowany: 2009-06
Wiadomości: 117
Dot.: AU PAIR- Bylas?Jestes? Chcesz byc? Zapraszamy tutaj! part IX

Cytat:
Napisane przez rom4ntyczk4 Pokaż wiadomość
Zależy na kogo się trafi. Ja mam prześwietną hostkę! A po polsku wie tylko jak jest czapka:P

Ważne jest, żeby szczerze ze sobą rozmawiać o wszystkim! O jakichkolwiek wątpliwościach czy o tym co się nie podoba. Bo później są jakieś niedomówienia, niejasne sytuacje i z czasem jest tylko gorzej...

Mieliśmy być na rok a zostajemy na dwa lata Hostka powiedziała nam po kilku miesiącach, że jak dla niej możemy u nich i 10 lat mieszkać

moya nie martw się Jeśli takie masz odczucie co do hostki to tak pewnie będzie
My z hostami nie rozmawialiśmy ani telefonicznie ani na skypie, pisaliśmy tylko maile. Przeczucie miałam od razu, że to świetna kobitka i jest jeszcze świetniejsza niż myślałam
Super wam się trafiło! Pozazdrościć

Ojp, zrób sobie listę plusów tego wyjazdu, powieś nad łóżkiem i czytaj jak cię dopadną wątpliwości! (w ogóle to polecam wszelkie autosugestie - np. na moim lustrze pisze "jesteś za☠☠☠ista" od razu człowiekowi się humor poprawia ) Na pewno jakieś korzyści są, poza tym już więcej za tobą niż przed tobą, głowa do góry!
bubbles jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-04-16, 16:52   #197
201610310857
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2009-02
Wiadomości: 15 803
Dot.: AU PAIR- Bylas?Jestes? Chcesz byc? Zapraszamy tutaj! part IX

moi hosci tez byli za☠☠☠isci na skypie itp, a teraz...;/

sprobuje troche odbudowac nasza relacje po ich powrocie, bede mila, bede jadla z nimi, itp.
zobacze, moze to zmieni choc odrobine atmosfere, bo ja juz nie daje rady, serio.
jedyne co to Adrian mnie tu trzyma
201610310857 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-04-16, 18:30   #198
roux666
Zakorzenienie
 
Avatar roux666
 
Zarejestrowany: 2008-02
Lokalizacja: Suisse
Wiadomości: 7 521
GG do roux666
Dot.: AU PAIR- Bylas?Jestes? Chcesz byc? Zapraszamy tutaj! part IX

Cytat:
Napisane przez Edeldredzia Pokaż wiadomość
Roux, mój lapek bez przejsciówki się nie podłączy!.


FAKTYCZNIE, FARBY DO WŁOSÓW, CALKIEM ZAPOMNIAŁAM

---------- Dopisano o 16:28 ---------- Poprzedni post napisano o 16:23 ----------

Ala, czemu demitarif? to po francusku?

Ja polecam też kupić GLEIS 7, po 19 do 5 rano jeździsz za darmo pociagami. halbtax+g7= 273chf!
zdrożało, ja płaciłam 260
Na jak dlugo przyjeżdżasz?
ale tak wlasnie napisalam:P laptop potrzebuje przejsciowki, ale ladowarka do tel nie

hehe no tak, demi tarif (halb tax) to po francusku


Cytat:
Napisane przez ojp Pokaż wiadomość
Ja wróciłam wczoraj z 9cio dniowych wakacji w PL. I ciągle narzekam, czas się wlecze, nie chcę już być au pair ! Podziwiam osoby, że wytrzymują z host rodzinami po 2-4 lata. I serio przestrzegam przyszłe au pair - zastanówcie się dwa razy, zanim zdecydujecie się na ROK au pairkowania... Dla mnie jednak 6-8 miesięcy to maksymalna opcja. Na szczęście już nigdy więcej nie będę au pair, bo wiem z czym to się je... W ogóle zauważyłam, że dziewczyny, które zostają na więcej niż rok, to z reguły mają hostkę/hosta mówiącego w języku ojczystym au pair. U mnie był wyjątek, bo poprzednia au pair z Czech, była tu 2 lata. Ja bym nie wytrzymała.

Moja hostka szuka już nowej dziewczyny, nie chce nikogo z PL ani z Czech. Pewnie chcą powiew świeżości, lol.
Masz racje, trzeba sie porzadnie zastanowic...

ja np. pomimo wielu przygod...i roznych problemow...nie zaluje ze na tak dlugo sie zdecydowalam wyjechac. Nie wiem czy mialam taki dzien ( nawet jak host nas terroryzowal) ze chcialam z tego zrezygnowac i rzucic to w cholere.

Mnie 2 lata mija szybko i calkiem przyjemnie...

Cytat:
Napisane przez moya07 Pokaż wiadomość
hm, nie zostałam zaakceptowana do tej grupy jeszcze, więc trudno mi będzie to przeczytac.
Moya, wyslij mi na prv swoje dane- hjesli wyslalas jzu zaproszenie do grupy to zaakceptuje

Cytat:
Napisane przez Edeldredzia Pokaż wiadomość
moi hosci tez byli za☠☠☠isci na skypie itp, a teraz...;/

sprobuje troche odbudowac nasza relacje po ich powrocie, bede mila, bede jadla z nimi, itp.
zobacze, moze to zmieni choc odrobine atmosfere, bo ja juz nie daje rady, serio.
jedyne co to Adrian mnie tu trzyma
o to to !


Te nasze relacje z rodzinka, to nie tylko ich nastawienie, ich charaktery, ale takze my same..

Warto tez nad soba pracowac.
Choc...nie mowie, ze to w wiekszosci nasza wina- nie nie.

Ja sie przyznam, ze najciezej mi bylo jak nic nie robilam, nie wychodzilam z domu, po pracy uciekalam do pokoju na kompa, nie rozmawialam z hostka, nie spotykalam sie ze znajomymi...i generalnie zylam GG i wszystkim co polskie- pograzyc sie mozna!!
__________________
FoodSenses Jedzonko fit i absolutnie nie fit

FoodSenses INSTA #foodphotography #fitfood
roux666 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-04-16, 18:52   #199
moya07
Zakorzenienie
 
Avatar moya07
 
Zarejestrowany: 2007-10
Wiadomości: 4 326
Dot.: AU PAIR- Bylas?Jestes? Chcesz byc? Zapraszamy tutaj! part IX

Cytat:
Napisane przez roux666 Pokaż wiadomość
ale tak wlasnie napisalam:P laptop potrzebuje przejsciowki, ale ladowarka do tel nie

hehe no tak, demi tarif (halb tax) to po francusku




Masz racje, trzeba sie porzadnie zastanowic...

ja np. pomimo wielu przygod...i roznych problemow...nie zaluje ze na tak dlugo sie zdecydowalam wyjechac. Nie wiem czy mialam taki dzien ( nawet jak host nas terroryzowal) ze chcialam z tego zrezygnowac i rzucic to w cholere.

Mnie 2 lata mija szybko i calkiem przyjemnie...



Moya, wyslij mi na prv swoje dane- hjesli wyslalas jzu zaproszenie do grupy to zaakceptuje



o to to !


Te nasze relacje z rodzinka, to nie tylko ich nastawienie, ich charaktery, ale takze my same..

Warto tez nad soba pracowac.
Choc...nie mowie, ze to w wiekszosci nasza wina- nie nie.

Ja sie przyznam, ze najciezej mi bylo jak nic nie robilam, nie wychodzilam z domu, po pracy uciekalam do pokoju na kompa, nie rozmawialam z hostka, nie spotykalam sie ze znajomymi...i generalnie zylam GG i wszystkim co polskie- pograzyc sie mozna!!
ok, zaraz wyślę.

Dokładnie, polacy strasznie narzekają. Wiadomo, ze to jets jednak pewna różnica, nie jets to wasz prawdziwy dom, w każdym domu sa inne zasady, ale wąłsnie dlatego się jedzie by poznac cos innego. Mimo wszystko, obce, zawsze bedzie obce i albo się nabierze do tego dystansu i jednka bedzie się patrzec przychylnym okiem, albo będziemy się sami nakręcac w tym jak to nam źle i smutno.
Ja np jadę tez po to by nauczyc się gospodarowac pieniedzmi, umiec wypelniac obowiązki. W domu rodzice przyzwyczaili mnie do tego, ze decyduje sama czego chcę, a oni w sumie tlyko daja mi kase bym to realizowała co sobie wymarze(po czesci zrobili tutaj ogromny blad, i teraz chyba to zauwazyli i już widze, że wprowadzaja mi ograniczenia). A wiem, że nie na tym polega zycie, i to będzie okazja by się sprawdzic i samemu o cos zapracowac. Pewnie wrocę do domu i zaczne baredziej wszystko doceniac, i na to wlasnie liczę.
__________________
Hold your head up high.
Life is full of small, perfect moments.
moya07 jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2012-04-16, 19:07   #200
mabo
Rozeznanie
 
Avatar mabo
 
Zarejestrowany: 2006-01
Wiadomości: 557
Dot.: AU PAIR- Bylas?Jestes? Chcesz byc? Zapraszamy tutaj! part IX

Dziewczęta!

Mam pytanie do tych, które na co dzień opiekują się więcej niż dwójką dzieci
Początkowo po otrzymaniu zapytania od rodziny z trójką byłam... przerażona. Teraz uważam, że dam radę. Czyli pojawiają się myśli "a to i nawet lepiej, że trójka - będą się ze sobą bawić" "przynajmniej nie będzie nudno" itp. nie wiem czy sobie zbytnio nie koloryzuję rzeczywistości. Nie mam doświadczenia w ciągłym zajmowaniu się trójką. Miałam zajęcia z grupą dzieciaczków, ale było to jednak 1 godz. maksymalnie na dzień Będę wdzięczna za Wasze opinie na temat: ilość dzieci, a ciężkość pracy
mabo jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-04-16, 19:12   #201
moya07
Zakorzenienie
 
Avatar moya07
 
Zarejestrowany: 2007-10
Wiadomości: 4 326
Dot.: AU PAIR- Bylas?Jestes? Chcesz byc? Zapraszamy tutaj! part IX

a w jakim są wieku?

ja będe 4 dzieci się zajmowac
__________________
Hold your head up high.
Life is full of small, perfect moments.
moya07 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-04-16, 19:29   #202
lucyohlucy
Wtajemniczenie
 
Avatar lucyohlucy
 
Zarejestrowany: 2010-05
Lokalizacja: Sydney
Wiadomości: 2 962
Dot.: AU PAIR- Bylas?Jestes? Chcesz byc? Zapraszamy tutaj! part IX

Cytat:
Napisane przez mabo Pokaż wiadomość
Dziewczęta!

Mam pytanie do tych, które na co dzień opiekują się więcej niż dwójką dzieci
Początkowo po otrzymaniu zapytania od rodziny z trójką byłam... przerażona. Teraz uważam, że dam radę. Czyli pojawiają się myśli "a to i nawet lepiej, że trójka - będą się ze sobą bawić" "przynajmniej nie będzie nudno" itp. nie wiem czy sobie zbytnio nie koloryzuję rzeczywistości. Nie mam doświadczenia w ciągłym zajmowaniu się trójką. Miałam zajęcia z grupą dzieciaczków, ale było to jednak 1 godz. maksymalnie na dzień Będę wdzięczna za Wasze opinie na temat: ilość dzieci, a ciężkość pracy
Ja opiekowałam się 3 dzieci, 3,4,6 lat przez 4 miesiące. Jak dla mnie było dość łatwo. Młodsze dziewczynki bawiły się razem, zresztą brat razem z nimi też. Dużo zależy od wieku i wychowania. Moje łatwo dawały się opanować i zabawić.

I pytanie, czy będziesz je miała, całą 3, na głowie? Czy np któreś chodzi do szkoły. Moje młodsze chodziły do przedszkola na 3 h, a starszy chłopiec do szkoły od 8-15. Więc było bardzo ok. W wakacje też fajnie się bawiły razem, chodziliśmy do muzeum, do parku, rodzice też przecież z nimi byli

Lepsza dobrze wychowana 3,4,5 niż 2 albo jedynak rozpuszczony i marudny.

W jakim wieku jest ta trójka?
__________________
Instagram
Monnotone
lucyohlucy jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-04-16, 19:43   #203
kmb1
Zakorzenienie
 
Avatar kmb1
 
Zarejestrowany: 2009-08
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 5 417
Dot.: AU PAIR- Bylas?Jestes? Chcesz byc? Zapraszamy tutaj! part IX

Mój tata rozmawiał dzisiaj z moim "przyszłym hostem" i mam pozwolenie na wyjazd (w sensie, że się do mnie rodzice będą odzywać )
Jeszcze 2 tygodnie, jeżeli wszystko się uda!
__________________
Kasia


WYMIANA

WISHLISTA


jest : 75kg ---razem z Ewą Chodakowską--- będzie : 55kg
kmb1 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-04-16, 19:51   #204
moya07
Zakorzenienie
 
Avatar moya07
 
Zarejestrowany: 2007-10
Wiadomości: 4 326
Dot.: AU PAIR- Bylas?Jestes? Chcesz byc? Zapraszamy tutaj! part IX

kmb1, gdzie dokładnie bedziesz w tej belgii, antwerpia?
__________________
Hold your head up high.
Life is full of small, perfect moments.
moya07 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-04-16, 20:52   #205
verkasok
kizia_mizia
 
Avatar verkasok
 
Zarejestrowany: 2008-07
Lokalizacja: Gdańsk
Wiadomości: 453
Dot.: AU PAIR- Bylas?Jestes? Chcesz byc? Zapraszamy tutaj! part IX

Dziwne, całe Niemcy płacą po 260 euro
Chyba, że jest 3-4 dzieci, albo Ci się trafiło
__________________
Wszystko, co zdarza się raz, może już się nie przydarzyć nigdy więcej, ale to, co zdarza się dwa razy, zdarzy się na pewno i trzeci.
Paulo Coelho
verkasok jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-04-16, 20:55   #206
roxi92
Raczkowanie
 
Avatar roxi92
 
Zarejestrowany: 2009-01
Lokalizacja: 3city
Wiadomości: 407
Dot.: AU PAIR- Bylas?Jestes? Chcesz byc? Zapraszamy tutaj! part IX

oj dziewczyny ale straszycie tymi ZŁYMI hostami
__________________
*60->58->53

*pani magister!
*samorealizacja!
*walka o formę na LATA, nie na lato!
*dbam o włosy i cerę

Burza w garnkach- gotuję!
już trochę mniej...
roxi92 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-04-16, 21:05   #207
lucyohlucy
Wtajemniczenie
 
Avatar lucyohlucy
 
Zarejestrowany: 2010-05
Lokalizacja: Sydney
Wiadomości: 2 962
Dot.: AU PAIR- Bylas?Jestes? Chcesz byc? Zapraszamy tutaj! part IX

Ja mam świetnych!
__________________
Instagram
Monnotone
lucyohlucy jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-04-16, 21:27   #208
kmb1
Zakorzenienie
 
Avatar kmb1
 
Zarejestrowany: 2009-08
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 5 417
Dot.: AU PAIR- Bylas?Jestes? Chcesz byc? Zapraszamy tutaj! part IX

Cytat:
Napisane przez moya07 Pokaż wiadomość
kmb1, gdzie dokładnie bedziesz w tej belgii, antwerpia?
Okolice Brukseli, 25 minut od centrum, koło Wavre... jak chcesz to podam bliżej, ale na PW
__________________
Kasia


WYMIANA

WISHLISTA


jest : 75kg ---razem z Ewą Chodakowską--- będzie : 55kg
kmb1 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-04-16, 21:51   #209
moya07
Zakorzenienie
 
Avatar moya07
 
Zarejestrowany: 2007-10
Wiadomości: 4 326
Dot.: AU PAIR- Bylas?Jestes? Chcesz byc? Zapraszamy tutaj! part IX

Cytat:
Napisane przez kmb1 Pokaż wiadomość
Okolice Brukseli, 25 minut od centrum, koło Wavre... jak chcesz to podam bliżej, ale na PW
obczaiła, ajkies 120km ode mnie, ale jak np bedziesz chciała do Antwerpii pojechac, ja mam jakies 50km, wiec mozmey jak cos to tam się spotkac.
Zobacze jak wszystko z hostami wypali, bo jak będzie dobry lajt (juz i tak wiekszosc znajomych z Polski chce mnie nawiedzic tam) to I Bruksele zaliczę.
O, a jak chcesz isc na Kanyego(dalej szukam chetnej osoby/osob) to daj mi znac. 3 czerwca, w Antwerpii.
__________________
Hold your head up high.
Life is full of small, perfect moments.
moya07 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-04-16, 22:05   #210
blackberry456
Zadomowienie
 
Avatar blackberry456
 
Zarejestrowany: 2007-09
Wiadomości: 1 124
Dot.: AU PAIR- Bylas?Jestes? Chcesz byc? Zapraszamy tutaj! part IX

Jejku, jak ja zazdroszcze tym co juz maja ustalone gdzie jada, zalatwione wszystko, kupione bilety itp. Ja coraz bardziej watpie czy cos znajde.. na początku maja chciałam już leciec do angli a tu lipa. Co prawda rodzinek pozytywnie mi odpowiadających jest dużo, ale albo zaraz na początku mnie olewaja i nie racza odpisac, albo piszemy dlugo, a oni nagle przestaja sie odzywać, albo - co najcześciej sie zdarza - chyba jestem zbyt wybredna, bo przy tych zainteresowanych mną zawsze znajde cos nie tak.. np teraz pisze z jedna rodzina, wszystko fajnie, miejsce mi pasuje, idealny wiek dzieci (1 i 3 latka), moge na kurs chodzic itp. Ale okazuje sie ze to praca codziennie od 7 rano do 7 wieczorem I niby nie jest "ciężka", bo mama jest w domu i mam jej tylko pomagac, bo jak bede miala kurs to bez problemu na ta godzine czy dwie sie urwa, bo jak dzieci w dzien spia to tez mam teoretycznie wolne. Przy "specjalnych okazjach" moge sie z nia dogadywac o dodatkowe dni wolne czy cos. Placa 100 funtow. Jak myslicie? Mi to srednio pasuje, bo taka "praca nie praca"
ale non stop na posterunku. sama nie wiem, boje sie ze zostane z niczym..
__________________
W deszczu maleńkich żółtych kwiatów
w spokoju przy sobie
nie czując czasu..
blackberry456 jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Emigrantki


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Wyłączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 06:40.