Aparat fot. - Prezent dla TŻ... - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Forum plotkowe

Notka

Forum plotkowe Zapraszamy do plotkowania. Na forum plotkowym nie musisz się trzymać tematyki urodowej. Tutaj porozmawiasz o wszystkim co cię interesuje, denerwuje i zadziwia.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2010-08-20, 13:05   #1
kasiula71
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2005-12
Wiadomości: 152
Lightbulb

Aparat fot. - Prezent dla TŻ...


Drogie Wizażanki!

Otóż zbliżają się urodziny mojego TŻ (30.08) i chciałabym podarować mu z tej okazji aparat, on bardzo lubi fotografować...
Z tym, że ja za bardzo się na tym nie znam i tak sobie pomyślałam, że może któraś z Was mogłaby mnie wesprzeć radą...
Mogę na ten cel przeznaczyć ok. 1000zł.
Na allegro wyszukałam oto takie możliwości:


http://allegro.pl/item1184264084_apa..._lad_4aku.html

http://allegro.pl/item1185166509_apa..._panorama.html

http://allegro.pl/item1186709601_apa...d_nowy_fv.html

http://allegro.pl/item1186250381_now...ar_wys24h.html


Gdybyście miały coś z tego wybrać, to który?
Wiem, że najlepiej byłoby zapytać samego solenizanta, aczkolwiek bardzo mi zależy, żeby zrobić mu niespodziankę...

Będę Wam bardzo wdzięczna za pomoc!
kasiula71 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-08-20, 13:29   #2
dzustam
Zakorzenienie
 
Avatar dzustam
 
Zarejestrowany: 2005-06
Lokalizacja: Przylądek Zieleni
Wiadomości: 6 764
Dot.: Aparat fot. - Prezent dla TŻ...

Cytat:
Napisane przez kasiula71 Pokaż wiadomość
Drogie Wizażanki!

Otóż zbliżają się urodziny mojego TŻ (30.08) i chciałabym podarować mu z tej okazji aparat, on bardzo lubi fotografować...
Z tym, że ja za bardzo się na tym nie znam i tak sobie pomyślałam, że może któraś z Was mogłaby mnie wesprzeć radą...
Mogę na ten cel przeznaczyć ok. 1000zł.
Na allegro wyszukałam oto takie możliwości:


http://allegro.pl/item1184264084_apa..._lad_4aku.html

http://allegro.pl/item1185166509_apa..._panorama.html

http://allegro.pl/item1186709601_apa...d_nowy_fv.html

http://allegro.pl/item1186250381_now...ar_wys24h.html


Gdybyście miały coś z tego wybrać, to który?
Wiem, że najlepiej byłoby zapytać samego solenizanta, aczkolwiek bardzo mi zależy, żeby zrobić mu niespodziankę...

Będę Wam bardzo wdzięczna za pomoc!
Nie pomogę Ci w wyborze konkretnego modelu, ale... jest podforum fotografia.

mam kilka ważnych pytań:
czy on posiada jakiś aparat, czy to będzie jego pierwszy?

czy myśli poważnie o fotografowaniu, czy robi zdjęci na imprezach telefonem i się z tego cieszy?

A dlaczego pytam - jak ktoś myśli poważniej o fotografowaniu, to najczęściej chce lustrzankę cyfrową. Może on będzie wolał, żebyś mu dołożyła do wymarzonego aparatu... Ale musiałabyś pogadać i nici z niespodzianki.

I nie wiem, jak Twój chłopak podchodzi do swojego hobby - bo możesz wydać 1000 zł a on i tak się nie ucieszy (na zasadzie: ktoś chce być krawcem i marzy o dobrym łuczniku lub singerze, a dostaje plastikową maszynę amatorską...)

Bo jak będzie wdzięczy, to wszystko ok, gorzej jak zacznie zaglądać w zęby darowanemu koniowi
__________________

dzustam jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-08-20, 13:33   #3
aktaga13
Zakorzenienie
 
Avatar aktaga13
 
Zarejestrowany: 2007-01
Lokalizacja: zacisze domowe
Wiadomości: 5 872
Dot.: Aparat fot. - Prezent dla TŻ...

Cytat:
Napisane przez dzustam Pokaż wiadomość
(...)
czy on posiada jakiś aparat, czy to będzie jego pierwszy?

czy myśli poważnie o fotografowaniu, czy robi zdjęci na imprezach telefonem i się z tego cieszy?

A dlaczego pytam - jak ktoś myśli poważniej o fotografowaniu, to najczęściej chce lustrzankę cyfrową. Może on będzie wolał, żebyś mu dołożyła do wymarzonego aparatu... Ale musiałabyś pogadać i nici z niespodzianki.
(...)(na zasadzie: ktoś chce być krawcem i marzy o dobrym łuczniku lub singerze, a dostaje plastikową maszynę amatorską...)
lepiej bym tego nie ujęła
__________________
bynajmniej =/= przynajmniej!!
bynajmniej - wcale, zupełnie, ani trochę, zgoła (zwykle w połączeniu z partykułą nie)
aktaga13 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-08-20, 13:39   #4
kasiula71
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2005-12
Wiadomości: 152
Dot.: Aparat fot. - Prezent dla TŻ...

Hehehe dzięki za wypowiedź, rozbawiłaś mnie - co było mi potrzebne

Hm, aparatu własnego nie ma, mamy (mój) wspólny, ale szału i rewelacji nie ma, ot najzwyklejsza cyfrówka. Więc w zasadzie jego (własny) to będzie pierwszy.

O fotografowaniu myśli poważnie w kwestii robienia zdjęć - Nam Otoczeniu, Rodzince , etc - okazjonalnie, z tym, że zależy mu na dobrych jakościowo zdjęciach... Czasem robi i z telefonu, jakościowo kiepskie, ale ujęcia bardzo dobre - i wtedy cieszy się jak dziecko

Planował i w sumie ciągle planuje zakup aparatu, tylko zawsze mamy jakieś inne wydatki i to całe planowanie zakupu odkładane na "kiedyś"...
Więc nie chciałabym mu się dokładać, ani pytać, bo jeszcze znalazłby jakąś wymówkę...
A marudny raczej nie jest, więc zakładam, że doceni i będzie się cieszył
Oby
kasiula71 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-08-20, 13:47   #5
dzustam
Zakorzenienie
 
Avatar dzustam
 
Zarejestrowany: 2005-06
Lokalizacja: Przylądek Zieleni
Wiadomości: 6 764
Dot.: Aparat fot. - Prezent dla TŻ...

Po Twojej wypowiedzi sądzę, że się ucieszy więc wszystkie są ok, teraz trzeba złapać jakąś osobę, która ma któryś z tych modeli i wie, jak wychodzą zdjęcia...

Od siebie dodam, że lubię zdjęcia robione nikonami. Myślę, że to jest firma na tyle dobra, że raczej nie powinna robić szmiry
__________________

dzustam jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-08-20, 14:18   #6
Li O
Wtajemniczenie
 
Avatar Li O
 
Zarejestrowany: 2009-11
Wiadomości: 2 812
Dot.: Aparat fot. - Prezent dla TŻ...

Ja bym ci poleciła w tej cenie Panasonic Lumix DMC-FZ38
__________________
Jesteś tu pierwszy raz?
Zanim o cokolwiek zapytasz przeczytaj pierwszy post lub skorzystaj z wyszukiwarki
Li O jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-08-20, 14:21   #7
Charmain
Zakorzenienie
 
Avatar Charmain
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: Hl.m. Praha
Wiadomości: 24 166
Dot.: Aparat fot. - Prezent dla TŻ...

Z tych podanych, ostatni
Charmain jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2010-08-20, 14:25   #8
aktaga13
Zakorzenienie
 
Avatar aktaga13
 
Zarejestrowany: 2007-01
Lokalizacja: zacisze domowe
Wiadomości: 5 872
Dot.: Aparat fot. - Prezent dla TŻ...

ja bym mimo wszystko stawiała na lustrzankę (nawet tańszą). chłopak ambitny, to będzie mógł rozwinąć skrzydła.. takie aparaty jak przedstawiłaś mnie nie przekonują ( ale ja jestem amatorką)
__________________
bynajmniej =/= przynajmniej!!
bynajmniej - wcale, zupełnie, ani trochę, zgoła (zwykle w połączeniu z partykułą nie)
aktaga13 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-08-20, 14:28   #9
delicja_paryska
Raczkowanie
 
Avatar delicja_paryska
 
Zarejestrowany: 2010-07
Wiadomości: 208
Dot.: Aparat fot. - Prezent dla TŻ...

zdecydowanie model nr 3

__________________
"Ludzie, którzy tracą czas czekając, aż zaistnieją najbardziej sprzyjające warunki, nigdy nic nie zdziałają.
Najlepszy czas na działanie jest teraz!"
~M. Fisher~

delicja_paryska jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-08-20, 15:34   #10
Fela Von Helvete
Zakorzenienie
 
Avatar Fela Von Helvete
 
Zarejestrowany: 2009-05
Lokalizacja: Południe
Wiadomości: 4 955
Dot.: Aparat fot. - Prezent dla TŻ...

Z tych czterech widziałam foty z Olympusa i dają radę
__________________
Fela Von Helvete jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-08-20, 18:27   #11
anka.d
Wtajemniczenie
 
Avatar anka.d
 
Zarejestrowany: 2005-12
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 2 679
Dot.: Aparat fot. - Prezent dla TŻ...

a może jakis bon prezentowy do sklepu fotograficznego (ewentualnie cos typu media, saturn itp)?
nie bedzie mial juz wymowki, bo twoje pieniadze beda 'zamrozone' w bonie, a wypatrzy sobie cos co na pewno bedzie chcial?

jesli chodzi o takie prezenty 'techniczne' to dopoki ktos wyraznie nie mowi 'chce TEN model' to wolalabym nie kupowac (no chyba, ze zachowasz paragon i dogadasz sie z mozliwoscia zwrotu lub wymiany?)
anka.d jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2010-08-20, 19:00   #12
aldenea
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2008-04
Lokalizacja: Gdańsk
Wiadomości: 876
Dot.: Aparat fot. - Prezent dla TŻ...

ja bym Ci radziła tak: przygotuj sobie program graficzny (jeśli masz dostęp do drukarki) lub dużą kartkę kolorowego papieru (takiego sztywniejszego) i zrób mu "czek" na zakup aparatu z jakąś datą realizacji, kiedy będziecie go szukać. Ty spełnisz jego marzenie, a on będzie miał sprzęt dostosowany do jego potrzeb (aparat trzeba "zmacać" przed zakupem, ja np. nie mogę mieć szerokiego aparatu, bo mi go ciężko ręką objąć, a z koleji dla Twojego chłopaka mogą być za małe guziczki i będzie mu nie wygodnie go obsługiwać)
__________________
mam niską tolerancję na łańcuszki szczęścia i na linki do konkursów, proszę nie wysyłaj mi ich.

!szukam podręczników do nauki esperanto.
aldenea jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-08-20, 20:17   #13
marta5106
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2005-07
Wiadomości: 160
Dot.: Aparat fot. - Prezent dla TŻ...

Jeżeli zdecydujesz sie na kupno aparatu, to z czystym sumieniem polecam Nikona. Z tych dwóch, ktore tutaj zaprezentowalas zdecydowanie lepszy jest ten drugi (ostatni link)- lepszy zakres ogniskowej obiektywu i duzo lepsze światło.
marta5106 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-08-21, 11:49   #14
aktaga13
Zakorzenienie
 
Avatar aktaga13
 
Zarejestrowany: 2007-01
Lokalizacja: zacisze domowe
Wiadomości: 5 872
Dot.: Aparat fot. - Prezent dla TŻ...

Cytat:
Napisane przez aldenea Pokaż wiadomość
ja bym Ci radziła tak: przygotuj sobie program graficzny (jeśli masz dostęp do drukarki) lub dużą kartkę kolorowego papieru (takiego sztywniejszego) i zrób mu "czek" na zakup aparatu z jakąś datą realizacji, kiedy będziecie go szukać. Ty spełnisz jego marzenie, a on będzie miał sprzęt dostosowany do jego potrzeb (aparat trzeba "zmacać" przed zakupem, ja np. nie mogę mieć szerokiego aparatu, bo mi go ciężko ręką objąć, a z koleji dla Twojego chłopaka mogą być za małe guziczki i będzie mu nie wygodnie go obsługiwać)
też tak uważam. możesz mu zasugerować, które modele brałaś pod uwagę. aparat musi dobrze leżeć w dłoni, być poręczny dla fotografującego. a może on będzie w stanie dodać kilka stówek i kupić coś, o czym np. marzy skrycie od dawna?
lubię sprawiać innym niespodzianki, ale neicierpię, kiedy ktoś chce mnie na siłę uszczęśliwiać. nie znam chłopaka, ale nalezy brac pod uwage, ze bardziej ucieszyłaby go możliwość samodzielnego wybrania sprzętu.
__________________
bynajmniej =/= przynajmniej!!
bynajmniej - wcale, zupełnie, ani trochę, zgoła (zwykle w połączeniu z partykułą nie)
aktaga13 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-08-21, 12:32   #15
c640cdfa886255292692728c9c3f51a456c1754b_657ce90228a24
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2009-02
Wiadomości: 4 727
Dot.: Aparat fot. - Prezent dla TŻ...

Cytat:
Napisane przez aktaga13 Pokaż wiadomość
też tak uważam. możesz mu zasugerować, które modele brałaś pod uwagę. aparat musi dobrze leżeć w dłoni, być poręczny dla fotografującego. a może on będzie w stanie dodać kilka stówek i kupić coś, o czym np. marzy skrycie od dawna?
lubię sprawiać innym niespodzianki, ale neicierpię, kiedy ktoś chce mnie na siłę uszczęśliwiać. nie znam chłopaka, ale nalezy brac pod uwage, ze bardziej ucieszyłaby go możliwość samodzielnego wybrania sprzętu.
Popieram. Za droga rzecz, żeby ryzykować, że chłopakowi się nie spodoba Poza tym akurat aparat jednej osobie może pasować taki, drugiej inny. Ja bym nie ryzykowała, szkoda kasy.
c640cdfa886255292692728c9c3f51a456c1754b_657ce90228a24 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-08-21, 12:44   #16
aktaga13
Zakorzenienie
 
Avatar aktaga13
 
Zarejestrowany: 2007-01
Lokalizacja: zacisze domowe
Wiadomości: 5 872
Dot.: Aparat fot. - Prezent dla TŻ...

[1=c640cdfa886255292692728 c9c3f51a456c1754b_657ce90 228a24;21525455]Popieram. Za droga rzecz, żeby ryzykować, że chłopakowi się nie spodoba Poza tym akurat aparat jednej osobie może pasować taki, drugiej inny. Ja bym nie ryzykowała, szkoda kasy.[/QUOTE]

nie tylko kasy przecież to ma być niespodzianka, ma (z założenia) sprawić radość i służyć długie lata. głupio by było, gdyby obdarowany skwitował Twoje starania kwaśnym uśmiechem. uważam, że ryzyko jest zbyt wielkie. to co spodoba się jednemu, drugiego może nie satysfakcjonować w pełni. pomysl z bonem (o konkretnym przeznaczeniu) jest w tym wypadku najlepszy
__________________
bynajmniej =/= przynajmniej!!
bynajmniej - wcale, zupełnie, ani trochę, zgoła (zwykle w połączeniu z partykułą nie)
aktaga13 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-08-21, 14:00   #17
skazana_na_bluesa
.
 
Avatar skazana_na_bluesa
 
Zarejestrowany: 2010-07
Lokalizacja: koniec świata
Wiadomości: 28 112
Dot.: Aparat fot. - Prezent dla TŻ...

Cytat:
Napisane przez aktaga13 Pokaż wiadomość
nie tylko kasy przecież to ma być niespodzianka, ma (z założenia) sprawić radość i służyć długie lata. głupio by było, gdyby obdarowany skwitował Twoje starania kwaśnym uśmiechem. uważam, że ryzyko jest zbyt wielkie. to co spodoba się jednemu, drugiego może nie satysfakcjonować w pełni. pomysl z bonem (o konkretnym przeznaczeniu) jest w tym wypadku najlepszy
dobrze powiedziane

mozecie sie tez zastanowic nad lustrzanka sony alfa. calkiem niezly aparacik z wymiennymi obiektywami
skazana_na_bluesa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-08-21, 14:17   #18
c640cdfa886255292692728c9c3f51a456c1754b_657ce90228a24
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2009-02
Wiadomości: 4 727
Dot.: Aparat fot. - Prezent dla TŻ...

Cytat:
Napisane przez aktaga13 Pokaż wiadomość
nie tylko kasy przecież to ma być niespodzianka, ma (z założenia) sprawić radość i służyć długie lata. głupio by było, gdyby obdarowany skwitował Twoje starania kwaśnym uśmiechem. uważam, że ryzyko jest zbyt wielkie. to co spodoba się jednemu, drugiego może nie satysfakcjonować w pełni. pomysl z bonem (o konkretnym przeznaczeniu) jest w tym wypadku najlepszy
Tak, ale gdyby taki aparat kosztował 20 zł, to najwyżej by się nie spodobał i trudno Ale 1000 zł to jednak trochę szkoda głupio wydać
c640cdfa886255292692728c9c3f51a456c1754b_657ce90228a24 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-05-17, 13:45   #19
Darling15
Agencja Spamu - Nie stać nas na reklamę, więc spamujemy!
 
Zarejestrowany: 2010-07
Wiadomości: 279
Dot.: Aparat fot. - Prezent dla TŻ...

Dziewczyny odświeżam wątek bo właśnie poszukuję aparatu dla mojego TŻa. Mam do przeznaczenia jakieś 2 tys. złotych. Zależy mi na czymś na prawdę fajnym, czy któraś może mi coś poradzić?
Darling15 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2012-05-17, 16:56   #20
Darkoz
Zakorzenienie
 
Avatar Darkoz
 
Zarejestrowany: 2011-01
Wiadomości: 4 785
Dot.: Aparat fot. - Prezent dla TŻ...

Cytat:
Napisane przez Darling15 Pokaż wiadomość
Dziewczyny odświeżam wątek bo właśnie poszukuję aparatu dla mojego TŻa. Mam do przeznaczenia jakieś 2 tys. złotych. Zależy mi na czymś na prawdę fajnym, czy któraś może mi coś poradzić?
Za tę cenę możesz dostać niezłą lustrzankę amatorską, ale moim zdaniem firmę powinien wybrać Twój TŻ. Jednym lepiej leżą Canony, innym Nikony, ktoś jeszcze może woleć Pentaxa. Jeśli jednak koniecznie ma to być niespodzianka, rozważ Canona 500d, Pentaxa k-r albo Nikona 3100.
__________________

Darkoz jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-05-17, 17:41   #21
Ineczka33
Wtajemniczenie
 
Avatar Ineczka33
 
Zarejestrowany: 2008-03
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 2 067
Dot.: Aparat fot. - Prezent dla TŻ...

Mój mąż też miał hopla na punkcie nowego aparatu i zanim sobie go kupił, przez kilka miesięcy ''czesał'' tematyczne fora internetowe. Ja bym nie odważyła się mu kupić aparatu, w sensie wybrać go sama, bo on był bardziej w temacie.

Natomiast na którąś ''Gwiazdkę'' zakupiłam mu m.in. podręcznik jakiegoś guru fotograficznego i bardzo się ucieszył. A do wymarzonego sprzętu możesz się po prostu oficjalnie dołożyć i też na pewno będzie ci za to wdzięczny
__________________
Życie na czas?
Czas na życie!
Ineczka33 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Forum plotkowe


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 02:03.