Katastrofa pod Smoleńskiem - cz. II - Strona 110 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Forum plotkowe

Notka

Forum plotkowe Zapraszamy do plotkowania. Na forum plotkowym nie musisz się trzymać tematyki urodowej. Tutaj porozmawiasz o wszystkim co cię interesuje, denerwuje i zadziwia.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2012-10-31, 05:03   #3271
_vixen_
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2009-09
Wiadomości: 17 087
Dot.: Katastrofa pod Smoleńskiem - cz. II

Cytat:
Napisane przez My Life Pokaż wiadomość
To jest nie do pomyślenia, żeby takie coś napisać w takim drażliwym temacie w Polsce jakim jest katastrofa samolotu w Smoleńsku, a potem ...przepraszać
Pewnie o to chodziło, część ludzi uwierzy, że jednak było coś na rzeczy z tym trotylem, tyle że nasz rząd kazał wyciszyć aferę.

Z tego, co widzę, to i tak wiele osób ma już smoleńską katastrofę gdzieś, ludzie mają inne problemy niż ładunki wybuchowe i kolejne teorie spiskowe.
_vixen_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-10-31, 07:10   #3272
visionAM
Zakorzenienie
 
Avatar visionAM
 
Zarejestrowany: 2009-05
Wiadomości: 32 059
Dot.: Katastrofa pod Smoleńskiem - cz. II

Vixen, ja jestem daleka od siania jakiś propagandowych poglądów albo zakładania, że ta katastrofa to był zamach, ale tak jak czytam Twoje wypowiedzi to nasuwa mi się jedno - Ty na prawdę wierzysz w to, że my jako szarzy obywatele wiemy wszystkim co się dzieje w naszym rządzie i o wszystkich relacjach Polska - reszta świata? Serio wierzysz w to, że nie istnieją tematy/działania, o których zwykły obywatel nie wie?
Bo raczej od dawien dawna wiadomo, że to co się dzieje na prawdę na scenie politycznej w Polsce oraz na scenie politycznej międzynarodowej, jest raczej niedostępne dla szarego obywatela. Pierwszy lepszy przykład to wspomniany już Katyń, znalazłoby się tego jeszcze więcej...
visionAM jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-10-31, 10:54   #3273
_vixen_
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2009-09
Wiadomości: 17 087
Dot.: Katastrofa pod Smoleńskiem - cz. II

Cytat:
Napisane przez visionAM Pokaż wiadomość
Vixen, ja jestem daleka od siania jakiś propagandowych poglądów albo zakładania, że ta katastrofa to był zamach, ale tak jak czytam Twoje wypowiedzi to nasuwa mi się jedno - Ty na prawdę wierzysz w to, że my jako szarzy obywatele wiemy wszystkim co się dzieje w naszym rządzie i o wszystkich relacjach Polska - reszta świata? Serio wierzysz w to, że nie istnieją tematy/działania, o których zwykły obywatel nie wie?
Bo raczej od dawien dawna wiadomo, że to co się dzieje na prawdę na scenie politycznej w Polsce oraz na scenie politycznej międzynarodowej, jest raczej niedostępne dla szarego obywatela. Pierwszy lepszy przykład to wspomniany już Katyń, znalazłoby się tego jeszcze więcej...
Nie wierzę, ale chyba przeciętny obywatel nie musi wiedzieć o wszystkim, prawda? I może nawet lepiej, żeby nie wiedział.
Katyń to jednak były inne realia.

Ciekawe, co zrobiłby Kaczyński po dojściu do władzy? Wojnę Rosji miałby wypowiedzieć? Jaki Polska ma interes w konflikcie z Rosją?

A co do teorii spiskowych - kto w sumie zyskał na katastrofie smoleńskiej? PO poparcie jednak spada, PiSowi idzie w górę Nie widzę po prostu niczyjego realnego interesu w spowodowaniu zamachu. Gdyby ktoś chciał zabić naszego prezydenta, nie musiałby od razu wysadzać całego samolotu.
_vixen_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-10-31, 11:55   #3274
niemodnaPOLKA
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2012-09
Wiadomości: 312
Dot.: Katastrofa pod Smoleńskiem - cz. II

Cytat:
Napisane przez _vixen_ Pokaż wiadomość
Nie wierzę, ale chyba przeciętny obywatel nie musi wiedzieć o wszystkim, prawda? I może nawet lepiej, żeby nie wiedział.
Katyń to jednak były inne realia.

Ciekawe, co zrobiłby Kaczyński po dojściu do władzy? Wojnę Rosji miałby wypowiedzieć? Jaki Polska ma interes w konflikcie z Rosją?

A co do teorii spiskowych - kto w sumie zyskał na katastrofie smoleńskiej? PO poparcie jednak spada, PiSowi idzie w górę Nie widzę po prostu niczyjego realnego interesu w spowodowaniu zamachu. Gdyby ktoś chciał zabić naszego prezydenta, nie musiałby od razu wysadzać całego samolotu.
zgineli tam ludzie z różnych partii, z różnych środowisk, i juz tak poza podzialami politycznymi, my- obywatele, mamy prawo wiedziec co było przyczyną tak ogromnej katastrofy.
niemodnaPOLKA jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-10-31, 12:14   #3275
_vixen_
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2009-09
Wiadomości: 17 087
Dot.: Katastrofa pod Smoleńskiem - cz. II

Przecież nie pisałam, że nie mamy prawa.

Problem w tym, ze wiele osób zadowoli jedynie ich "prawda", że to był zamach, zadnego innego wyjasnienia nie uznają.
_vixen_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-10-31, 13:08   #3276
Agnieszka987
Zakorzenienie
 
Avatar Agnieszka987
 
Zarejestrowany: 2010-05
Wiadomości: 5 143
Dot.: Katastrofa pod Smoleńskiem - cz. II

Cytat:
Napisane przez _vixen_ Pokaż wiadomość
Prowincjonalny polityk, mający niskie poparcie we własnym kraju miałby stanowić jakiekolwiek zagrożenia dla Putina? Nie bądźmy śmieszni.

I co to znaczy "dbał o Polskę"? To są takie ogólniki, za którymi nic nie idzie. Komorowski to "dba o Polskę" czy nie?
Ze sformułowaniem "prowincjonalny polityk" nie będę dyskutować bo ty to powiedziałaś, a ja mam nieco odmienne zdanie Nie napisałam że był zagrożeniem dla Putina- mógł być po prostu niewygodny.
Nie miał wcale tak niskiego poparcia, skoro go wybrano jednak na prezydenta a PO wówczas przegrało... To PO już wogóle musiało mieć niskie poparcie

"Dbał o Polskę" oznacza, ze troszczył się o naszą historię, naszą kulturę, modernizację Polski- wiedział że przyszłość można budować tylko na prawdzie.
Co do Komorowskiego- nie wiem czy dbanie o Polskę powinno wyglądać w ten sposób, że siedzi się cicho przez już prawie pół kadencji, nie wychyla się- niby należy do partii PO ale nie "opowiada się głośno" za nią byleby nie stracić poparcia

---------- Dopisano o 14:08 ---------- Poprzedni post napisano o 14:06 ----------

Cytat:
Napisane przez _vixen_ Pokaż wiadomość
Przecież nie pisałam, że nie mamy prawa.

Problem w tym, ze wiele osób zadowoli jedynie ich "prawda", że to był zamach, zadnego innego wyjasnienia nie uznają.
a dlaczego od razu stwierdzono że to nie był zamach na 100% jeszcze w kwietniu ? Gdyby tego nie zrobiono, sledztwo nie byłoby oddane Rosjanom, byłoby prowadzone rzetelnie przez stronę Polską czy tez grupę miedzynarodową nie byłoby takich pogłosek. A tak mamy kłamstwo na kłamstwie, oszukiwanie ludzi, dziwne śmierci samobójcze, śledztwo od Pani Anodiny które powiedzy sobie szczerze- zbyt rzetelnie prowadzone nie było. Za dużo tej nie prawdy. W jakim celu myto wrak samolotu na przykad?

Cytat z wp:
"Skandaliczne sekcje zwłok, wyciek zdjęć, unieważnione zeznania kontrolerów, zaorany pas, wycięte drzewa, pocięty i umyty wrak, znieważone zwłoki Polaków (rękawice w trumnach, resztki ziemi, pety, zwłoki w czarnej folii zamiast w ubraniu!), okradanie ciał, przetrzymywanie dowodów w tym czarnej skrzynki, sfałszowane nagrania z czarnej skrzynki, upodlenie śp. generała Błasika. Pytam czego jeszcze Wam Polacy trzeba? A Tusk jak chłopczyk z piaskownicy na wszystko się godzi! Gdzie my mamy HONOR? Jak dbamy o Ojczyznę?!"


Ps Oglądałyście już dawno superwizjer gdzie była przedstawiona historia chłopaka- rosjanina który był wtedy w smoleńsku i został napadnięty?

Edytowane przez Agnieszka987
Czas edycji: 2012-10-31 o 13:22
Agnieszka987 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-10-31, 13:45   #3277
_vixen_
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2009-09
Wiadomości: 17 087
Dot.: Katastrofa pod Smoleńskiem - cz. II

Gdzieś przeczytałam, że aby było rzetelne śledztwo, to musiałby niemiecki samolot rozbić się w Szwajcarii, a nie polski w Rosji. Coś w tym jest
_vixen_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2012-10-31, 13:47   #3278
Agnieszka987
Zakorzenienie
 
Avatar Agnieszka987
 
Zarejestrowany: 2010-05
Wiadomości: 5 143
Dot.: Katastrofa pod Smoleńskiem - cz. II

Cytat:
Napisane przez _vixen_ Pokaż wiadomość
Gdzieś przeczytałam, że aby było rzetelne śledztwo, to musiałby niemiecki samolot rozbić się w Szwajcarii, a nie polski w Rosji. Coś w tym jest
właśnie
Agnieszka987 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-10-31, 16:23   #3279
Suvia
Zakorzenienie
 
Avatar Suvia
 
Zarejestrowany: 2011-02
Lokalizacja: in Terra Mirabili
Wiadomości: 6 560
Dot.: Katastrofa pod Smoleńskiem - cz. II

Cytat:
Napisane przez _vixen_ Pokaż wiadomość
Z tego, co widzę, to i tak wiele osób ma już smoleńską katastrofę gdzieś, ludzie mają inne problemy niż ładunki wybuchowe i kolejne teorie spiskowe.
no właśnie zdziwiłam się trochę, no bo jednak Rz wypuściła bombę, halo halo materiały wybuchowe na samolocie. A na wątku cisza, co świadczy chyba o tym jak ludzie już wymiotują tematem.
__________________
My whole life is about doing better tomorrow, that's a solid philosophy.

~ Hank Moody
Suvia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-10-31, 16:51   #3280
kennedy
Zakorzenienie
 
Avatar kennedy
 
Zarejestrowany: 2007-02
Wiadomości: 18 401
Dot.: Katastrofa pod Smoleńskiem - cz. II

Cytat:
Napisane przez Agnieszka987 Pokaż wiadomość
właśnie
ci ludzie nie chca prawdy. oni chca zeby to byl zamach bo wtedy beda mieli : 1 racje 2 beda mogli sie umartwiac jak to cierpia za ojczyzne.

Innej wersji nie przyjma do wiadomosci po prostu.
kennedy jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-10-31, 16:58   #3281
Suvia
Zakorzenienie
 
Avatar Suvia
 
Zarejestrowany: 2011-02
Lokalizacja: in Terra Mirabili
Wiadomości: 6 560
Dot.: Katastrofa pod Smoleńskiem - cz. II

A dziś (a propos dążenia do prawdy) słuchałam sobie w Trójce kogoś z PiS-u (możliwe, że sam lyder był to) i owy ktoś jak byk stwierdził, ze on wie, że to był zamach, co więcej - PIS ma na to dowody.

Tak sie zastanawiam teraz - to co na Boga im przeszkadza w ich upublicznieniu i zakończeniu tej farsy raz na zawsze?

Taki grono kurczaczków, panicznie bojących się, ze ktoś im zabierze tę głośną zabawkę z ręki i już nikt nie będzie na nich zwracał żadnej uwagi ;/
__________________
My whole life is about doing better tomorrow, that's a solid philosophy.

~ Hank Moody
Suvia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2012-10-31, 17:56   #3282
Agnieszka987
Zakorzenienie
 
Avatar Agnieszka987
 
Zarejestrowany: 2010-05
Wiadomości: 5 143
Dot.: Katastrofa pod Smoleńskiem - cz. II

Cytat:
Napisane przez kennedy Pokaż wiadomość
ci ludzie nie chca prawdy. oni chca zeby to byl zamach bo wtedy beda mieli : 1 racje 2 beda mogli sie umartwiac jak to cierpia za ojczyzne.

Innej wersji nie przyjma do wiadomosci po prostu.
Przeraża mnie to kłamstwo, to śledztwo- to wszystko rodzi wątpliwości. Bardzo źle się stało że Rosja otrzymała to sledztwo (już pominmy dlaczego na to się zgodził premier) Wiele rzeczy zostały pominiętych. Dlaczego np. Polska strona zrezygnowała z badań chemicznych od razu po katastrofie? Takie rzeczy powinny być zbadane- to był obowiązek Polski i premiera, żeby zrobić wszystko co możliwe i jeszcze więcej żeby wszystkie wątpliwości zbadać. Dlaczego nikt stanowczo nie reagował jak myto i wybijano szyby z wraku- najpowazniejszego dowodu??? sledztwo zostało niechlujnie- powiedzmy przeprowadzone.
Sledząc sytuację w Polsce polityczną- dochodzę do wniosku że Pis chce rzeczywiście prawdy, nie omija żadnych ważnych badań. PO natomiast wciąż się tłumaczy, tłumaczy Rosjan, omija najważniejsze fakty- to budzi moje wątpliwości i ogranicza zaufanie co do porządnego przeprowadzenia tego śledztwa przez PO. Jak na razie wiele czynników daje powody by mysleć ze to był zamach--> a potęguje to spojrzenie na tą katastrofę przez to że PO i Rosja wciąż kłamie. Równie dobrze mogę powiedzieć, że PO robi wszystko, żeby stwierdzić ze to nie był zamach<--- i rzeczywiście tak robi---> Dlaczego PO twierdzi od kwietnia 2010r. że to nie był zamach na pewno mimo ze wszystko nie zostało przebadane? Oni też chcą pokazać swoje racje.... ale prawda jest tylko jedna. Tu mniej kłamstw w związku ze śledztwem powiedził Pis niż PO- o ile nie wogóle-a wciąż kłamią.

O czym rozmawiał Tusk na molo z Putinem?

http://niepoprawni.pl/blog/5653/rozm...-klamstw-tuska

---------- Dopisano o 18:56 ---------- Poprzedni post napisano o 18:43 ----------

http://wiadomosci.wp.pl/kat,1342,tit...wiadomosc.html

Edytowane przez Agnieszka987
Czas edycji: 2012-10-31 o 17:52
Agnieszka987 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-10-31, 19:20   #3283
My Life
Rozeznanie
 
Avatar My Life
 
Zarejestrowany: 2008-09
Wiadomości: 784
Dot.: Katastrofa pod Smoleńskiem - cz. II

Cytat:
Napisane przez Suvia Pokaż wiadomość
A dziś (a propos dążenia do prawdy) słuchałam sobie w Trójce kogoś z PiS-u (możliwe, że sam lyder był to) i owy ktoś jak byk stwierdził, ze on wie, że to był zamach, co więcej - PIS ma na to dowody.

Tak sie zastanawiam teraz - to co na Boga im przeszkadza w ich upublicznieniu i zakończeniu tej farsy raz na zawsze?

Taki grono kurczaczków, panicznie bojących się, ze ktoś im zabierze tę głośną zabawkę z ręki i już nikt nie będzie na nich zwracał żadnej uwagi ;/
Też się nad tym zastanawiam.
Na tvn24 był wywiad z Kamińskim, który stwierdził, że właśnie ta osoba z Pisu ( chyba Hoffman?) powinien zostać wezwany do prokuratury i przesłuchany w charakterze świadka, bo wie coś w sprawie. Powiedział też, że jakby ktoś ogłosił, że wie kto zabił Madzię z Sosnowca do od razu by prokuratura go przesłuchała.

Ale o to właśnie chodzi "wiem, ale nie powiem".

A co z tą sztuczną mgłą?
My Life jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-10-31, 19:23   #3284
Agnieszka987
Zakorzenienie
 
Avatar Agnieszka987
 
Zarejestrowany: 2010-05
Wiadomości: 5 143
Dot.: Katastrofa pod Smoleńskiem - cz. II

Cytat:
Napisane przez My Life Pokaż wiadomość
Też się nad tym zastanawiam.
Na tvn24 był wywiad z Kamińskim, który stwierdził, że właśnie ta osoba z Pisu ( chyba Hoffman?) powinien zostać wezwany do prokuratury i przesłuchany w charakterze świadka, bo wie coś w sprawie. Powiedział też, że jakby ktoś ogłosił, że wie kto zabił Madzię z Sosnowca do od razu by prokuratura go przesłuchała.

Ale o to właśnie chodzi "wiem, ale nie powiem".

A co z tą sztuczną mgłą?

Prokuratorzy też poświadczali nieprawdę w śledztwie
Agnieszka987 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-10-31, 21:02   #3285
coccinelle7
Zadomowienie
 
Avatar coccinelle7
 
Zarejestrowany: 2008-02
Lokalizacja: far far away
Wiadomości: 1 188
Dot.: Katastrofa pod Smoleńskiem - cz. II

Cytat:
Napisane przez Agnieszka987 Pokaż wiadomość
Przeraża mnie to kłamstwo, to śledztwo- to wszystko rodzi wątpliwości. Bardzo źle się stało że Rosja otrzymała to sledztwo (już pominmy dlaczego na to się zgodził premier) Wiele rzeczy zostały pominiętych. Dlaczego np. Polska strona zrezygnowała z badań chemicznych od razu po katastrofie? Takie rzeczy powinny być zbadane- to był obowiązek Polski i premiera, żeby zrobić wszystko co możliwe i jeszcze więcej żeby wszystkie wątpliwości zbadać. Dlaczego nikt stanowczo nie reagował jak myto i wybijano szyby z wraku- najpowazniejszego dowodu??? sledztwo zostało niechlujnie- powiedzmy przeprowadzone.
Sledząc sytuację w Polsce polityczną- dochodzę do wniosku że Pis chce rzeczywiście prawdy, nie omija żadnych ważnych badań. PO natomiast wciąż się tłumaczy, tłumaczy Rosjan, omija najważniejsze fakty- to budzi moje wątpliwości i ogranicza zaufanie co do porządnego przeprowadzenia tego śledztwa przez PO. Jak na razie wiele czynników daje powody by mysleć ze to był zamach--> a potęguje to spojrzenie na tą katastrofę przez to że PO i Rosja wciąż kłamie. Równie dobrze mogę powiedzieć, że PO robi wszystko, żeby stwierdzić ze to nie był zamach<--- i rzeczywiście tak robi---> Dlaczego PO twierdzi od kwietnia 2010r. że to nie był zamach na pewno mimo ze wszystko nie zostało przebadane? Oni też chcą pokazać swoje racje.... ale prawda jest tylko jedna. Tu mniej kłamstw w związku ze śledztwem powiedził Pis niż PO- o ile nie wogóle-a wciąż kłamią.

O czym rozmawiał Tusk na molo z Putinem?

http://niepoprawni.pl/blog/5653/rozm...-klamstw-tuska

---------- Dopisano o 18:56 ---------- Poprzedni post napisano o 18:43 ----------

http://wiadomosci.wp.pl/kat,1342,tit...wiadomosc.html

Równie dobrze można by zapytać, dlaczego PIS uważa, że to był zamach i też nie przyjmuje do wiadomości innej "prawdy"? śledztwo było przeprowadzone niechlujnie, racja, ale to uprawnia Kaczyńskiego do wciskania wszem i wobec swojej teorii o zamachu. Na początku były "strzały" na lotnisku, potem sztuczna mgła, a jak to nie przeszło to teraz jest nagle trotyl. Przy czym są to badania kompletnie niepotwierdzone, a Jarek już nawija o morderstwie 96 osób. Czy on nie jest trochę oderwany od rzeczywistości? Rozumiem, że śmierć brata itp, ale jak sobie nie potrafi poradzić z zachowaniem zimnej krwi w polityce, to może czas na emeryturę?

Moje zdanie jest takie, że nigdy nie dowiemy się jak było naprawdę. My jako szara masa możemy wyciągać wnioski na podstawie tego co serwują nam media, a one jak wiadomo, mogą sobie manipulować faktami jak tylko chcą. Możemy sobie tylko na podstawie tego wyciągać jakieś wnioski- mój jest taki, że był to nieszczęśliwy wypadek. Mimo wszystko żyjemy w Europie, gdzie nie wysadza się ot tak samolotu rządowego. Jeżeli ktoś chciałby to zrobić, to musiałby mieć baaaaardzo ważny powód. Dla mnie osoba Lecha Kaczyńskiego, z całym szacunkiem, aż tak ważnym powodem dla nikogo być nie mogła.
__________________
coccinelle7 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-10-31, 22:02   #3286
201705250955
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2010-01
Wiadomości: 8 665
Dot.: Katastrofa pod Smoleńskiem - cz. II

Cytat:
Napisane przez _vixen_ Pokaż wiadomość
Przecież nie pisałam, że nie mamy prawa.

Problem w tym, ze wiele osób zadowoli jedynie ich "prawda", że to był zamach, zadnego innego wyjasnienia nie uznają.
Skarbie, teorie spiskowe będą rosnąć i jakby nie było - opozycja zawsze będzie takie sytuacje podsycać. Czy na tym miejscu byłby Tusk, czy ktokolwiek inny byłby po tej stronie, wyglądałoby to bardzo podobnie.

Cytat:
Napisane przez _vixen_ Pokaż wiadomość
Gdzieś przeczytałam, że aby było rzetelne śledztwo, to musiałby niemiecki samolot rozbić się w Szwajcarii, a nie polski w Rosji. Coś w tym jest
Moim zdaniem wystarczyłoby nie oddawać pełni śledztwa, dysponowania materiałami dowodowymi, a przede wszystkim "dysponowania" ciałami zmarłych w ręce rosyjskich prokuratorów...

Tusk będzie długo płacił za to, że pozwolił na wydanie takiego raportu przez MAK o tym wypadku (szczególnie w aspekcie historycznym, bo uważam, że w kwestii wyborów jeszcze nie jest na przegranej pozycji - myślę, że dużo osób boi się 'drugiej' strony barykady). To smutne, ale moim zdaniem to straszne tchórzostwo. Najbardziej dramatyczny fakt dla mnie to zamiany ciał i wycieki drastycznych zdjęć ze Smoleńska. Wstydzę się za to jako Polka.

Cytat:
Napisane przez coccinelle7 Pokaż wiadomość
Możemy sobie tylko na podstawie tego wyciągać jakieś wnioski- mój jest taki, że był to nieszczęśliwy wypadek.
Też obstaję przy takiej wersji.
201705250955 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-10-31, 22:16   #3287
Agnieszka987
Zakorzenienie
 
Avatar Agnieszka987
 
Zarejestrowany: 2010-05
Wiadomości: 5 143
Dot.: Katastrofa pod Smoleńskiem - cz. II

Cytat:
Napisane przez coccinelle7 Pokaż wiadomość
Równie dobrze można by zapytać, dlaczego PIS uważa, że to był zamach i też nie przyjmuje do wiadomości innej "prawdy"? śledztwo było przeprowadzone niechlujnie, racja, ale to uprawnia Kaczyńskiego do wciskania wszem i wobec swojej teorii o zamachu. Na początku były "strzały" na lotnisku, potem sztuczna mgła, a jak to nie przeszło to teraz jest nagle trotyl. Przy czym są to badania kompletnie niepotwierdzone, a Jarek już nawija o morderstwie 96 osób. Czy on nie jest trochę oderwany od rzeczywistości? Rozumiem, że śmierć brata itp, ale jak sobie nie potrafi poradzić z zachowaniem zimnej krwi w polityce, to może czas na emeryturę?

Moje zdanie jest takie, że nigdy nie dowiemy się jak było naprawdę. My jako szara masa możemy wyciągać wnioski na podstawie tego co serwują nam media, a one jak wiadomo, mogą sobie manipulować faktami jak tylko chcą. Możemy sobie tylko na podstawie tego wyciągać jakieś wnioski- mój jest taki, że był to nieszczęśliwy wypadek. Mimo wszystko żyjemy w Europie, gdzie nie wysadza się ot tak samolotu rządowego. Jeżeli ktoś chciałby to zrobić, to musiałby mieć baaaaardzo ważny powód. Dla mnie osoba Lecha Kaczyńskiego, z całym szacunkiem, aż tak ważnym powodem dla nikogo być nie mogła.
Moja wypowiedź była odpowiedzią na twoje pierwsze pytanie (Znaczy nie przez ciebie zadane, ale o to chodziło). To że żyjemy w Europie to dla mnie żaden argument W Europie: strzelano do papieża- i nie chcę tu zaczynać wątku religijnego- daję przykład, w Europie na Ukrainie także w dziwnych "samobójczych" okolicznościach ginęli politycy powiązani z Julia Tymoszenko, w Europejskim kraju- Ukraina nie ma demokracji, nie ma demokracji na Białorusi, w Rosji. Co się dzieje na Litwie.... - też Europa Gibraltar też jest w Europie i do dnia dzisiejszego nie stwierdzono jak zginął generał (Choć tu może za daleko się posuwam w czasie). W Europie- w Polsce też były podobno tajne więzenia CSI. Europa nie jest gwarancją dobrobytu, kraju wolności i spokoju.

Edytowane przez Agnieszka987
Czas edycji: 2012-10-31 o 22:24
Agnieszka987 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-11-01, 05:01   #3288
_vixen_
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2009-09
Wiadomości: 17 087
Dot.: Katastrofa pod Smoleńskiem - cz. II

Cytat:
Napisane przez asia_aisa Pokaż wiadomość
Tusk będzie długo płacił za to, że pozwolił na wydanie takiego raportu przez MAK o tym wypadku (szczególnie w aspekcie historycznym, bo uważam, że w kwestii wyborów jeszcze nie jest na przegranej pozycji - myślę, że dużo osób boi się 'drugiej' strony barykady). To smutne, ale moim zdaniem to straszne tchórzostwo. Najbardziej dramatyczny fakt dla mnie to zamiany ciał i wycieki drastycznych zdjęć ze Smoleńska. Wstydzę się za to jako Polka.
Nie sądzę, żeby Tusk miał taką moc sprawczą, żeby cokolwiek zabraniać i nakazywać Rosji. Co więcej, śmiem twierdzić, że sam Kaczyński też by takiej nie posiadał
_vixen_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-11-01, 07:31   #3289
Diablica z Tasmanii
Zakorzenienie
 
Avatar Diablica z Tasmanii
 
Zarejestrowany: 2009-12
Lokalizacja: z zielonej łąki:)
Wiadomości: 3 503
Dot.: Katastrofa pod Smoleńskiem - cz. II

Cytat:
Napisane przez coccinelle7 Pokaż wiadomość
Moje zdanie jest takie, że nigdy nie dowiemy się jak było naprawdę. My jako szara masa możemy wyciągać wnioski na podstawie tego co serwują nam media, a one jak wiadomo, mogą sobie manipulować faktami jak tylko chcą. Możemy sobie tylko na podstawie tego wyciągać jakieś wnioski- mój jest taki, że był to nieszczęśliwy wypadek. Mimo wszystko żyjemy w Europie, gdzie nie wysadza się ot tak samolotu rządowego. Jeżeli ktoś chciałby to zrobić, to musiałby mieć baaaaardzo ważny powód. Dla mnie osoba Lecha Kaczyńskiego, z całym szacunkiem, aż tak ważnym powodem dla nikogo być nie mogła.
I ja mam identyczne zdanie nie wiem dlaczego niektórym ludziom tak to trudno pojąć.
__________________
...gdyby tak człowieka skrzyżować z kotem,
człowiekowi wyszłoby to na dobre, ale kotu by z pewnością zaszkodziło...

Mark Twain
Diablica z Tasmanii jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2012-11-01, 08:35   #3290
Mileva_
Zakorzenienie
 
Avatar Mileva_
 
Zarejestrowany: 2012-01
Wiadomości: 4 679
Dot.: Katastrofa pod Smoleńskiem - cz. II

Cytat:
Napisane przez Diablica z Tasmanii Pokaż wiadomość
I ja mam identyczne zdanie nie wiem dlaczego niektórym ludziom tak to trudno pojąć.
Z pierwszą częścią wypowiedzi cytowanego przez ciebie fragmentu wypowiedzi coccinelle7 całkowicie się zgadzam. Z drugą już nie za bardzo, bo czy osoba LK była dla Rosjan znacząca czy nie, to już nie nam oceniać. Natomiast wątpię, by Putinowi zależało na osobie, która chciała większej niezależności Polski i która jawnie krytykowała jego poczynania w Gruzji. Do tego bardzo niewygodny był dla niektórych osób i frakcji politycznych w kraju.

Anna Politkowska zginęła akurat przypadkiem w rocznicę urodzin Putina

Co do tych "baaardzo ważnych powodów", to myślę, że czym innym mogą być dla zwykłego obywatela, czym innym dla szczytów władzy. Co do współczesnej Europy - proszę cię, ten argument przeczy wcześniejszej części wypowiedzi. Katastrofa gibraltarska to też była cywilizowana Europa, a nie zamordyzm.

W przypadku zabójstwa Jaroszewiczów też jakieś głębsze przyczyny wydają się być niemożliwe, bo przecież osiemdziesięcioletni były premier "aż tak ważny być nie mógł", a jednak morderstwa nie wyjaśniono do dziś i nic nie wskazuje na "zwykłe" przyczyny, jak chęć rabunku.
Mileva_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-11-01, 21:03   #3291
Wyrak
Zakorzenienie
 
Avatar Wyrak
 
Zarejestrowany: 2008-02
Wiadomości: 19 268
Dot.: Katastrofa pod Smoleńskiem - cz. II

Co do wiarygodnosci GP, to akurat zabawne, bo to kupa innych mediow dala ciala w tej sprawie, piszac jako o faktach o rzeczach, ktore okazaly sie nieprawdziwe

Motywow do zamachu to Putinowi akurat by nie brakowalo, wystarczy chocby to jak sie Kaczynski zachowywal, gdy Rosjanie sie za Gruzje zabierali. Inny przykladowy motyw - granie na destabilizacje sytuacji w Polsce (co akurat wyszlo ze hoho).

Cytat:
Napisane przez _vixen_ Pokaż wiadomość
I co to znaczy "dbał o Polskę"? To są takie ogólniki, za którymi nic nie idzie. Komorowski to "dba o Polskę" czy nie?
Wziawszy pod uwage, ze palcem nie kiwnie w sprawie gdzie goscia ktory mial o nim satyryczna strone wciskaja do wiezienia, czy lansuje/podpisuje projekty ograniczajace wolnosc obywateli (np. dostep do informacji publicznych, ustawa o zgromadzeniach), to niespecjalnie w najlepszym razie.

Cytat:
Napisane przez _vixen_ Pokaż wiadomość
Gdzieś przeczytałam, że aby było rzetelne śledztwo, to musiałby niemiecki samolot rozbić się w Szwajcarii, a nie polski w Rosji. Coś w tym jest
Nie cos w tym jest, tylko slaba demagogia i tyle.
Rosjanie w pierwszej chwili sami nam to sledztwo wciskali, a to, ze jest jak jest, to nie kwestia tego, ze Polacy to czy tamto, tylko ze rzad to banda partaczy i oportunistow. Taka lgaja w zywe oczy Kopacz o "przekopaniu na metr" i to, ze dalej jest na swieczniku, to nie problem polskosci, to problem ekipy Tuska i PO (inne ugrupowania maja swoje, ale mniejsza o to).
__________________
Łajrak blog: https://wizaz.pl/forum/blog.php?u=288138

Myslisz, ze mu sie podobasz? Czyli rzecz o nadinterpretacji: https://wizaz.pl/forum/blog.php?b=2437

OCZY (patrz av) cisna mi na MOZG. Prosze wez to pod uwage przy czytaniu moich postow.
Wyrak jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-11-02, 10:05   #3292
_vixen_
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2009-09
Wiadomości: 17 087
Dot.: Katastrofa pod Smoleńskiem - cz. II

Cytat:
Napisane przez Wyrak Pokaż wiadomość
Inny przykladowy motyw - granie na destabilizacje sytuacji w Polsce (co akurat wyszlo ze hoho).
Do tej destabilizacji bardzo intensywnie przyczynia się żyjący Kaczyński zresztą...

I ta nieszczęsna Gruzja...faktycznie bardzo atrakcyjny partner strategiczny dla Polski
_vixen_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-11-02, 19:57   #3293
Wyrak
Zakorzenienie
 
Avatar Wyrak
 
Zarejestrowany: 2008-02
Wiadomości: 19 268
Dot.: Katastrofa pod Smoleńskiem - cz. II

Cytat:
Napisane przez _vixen_ Pokaż wiadomość
Do tej destabilizacji bardzo intensywnie przyczynia się żyjący Kaczyński zresztą...
Nie ma to jak skutek mylic z przyczyna. Faktycznie, to Kaczora wina, ze rzad Tuska kierowal sie interesem wlasnej partii i wylozyl lache na sledztwo i zajecie sie skutkami takiego zdarzenia jak cywilizowane panstwo.
To Kaczora wina, ze "sledztwo" rzadowe to jedna wielka kompromitacja - gdzie materialow dowodowych w ogole nie ma w PL, jest tylko nic nie warty raport Millera czy klamstwa Kopacz.

Tak czy siak, brak charakteru rzadu Tuska i kompromitujace ten rzad "sledztwo", ktore polaryzuje scene polityczna rezimowi Putina jest niewatpliwie na reke.

Cytat:
Napisane przez _vixen_ Pokaż wiadomość
I ta nieszczęsna Gruzja...faktycznie bardzo atrakcyjny partner strategiczny dla Polski
Sie zdecyduj, czy Ci nie pasi, ze polski prezydent prowadzi aktywna i podmiotowa polityke w tym kierunku, czy polscy wszyscy politycy sa prowincjonalni. Bo to, ze Ci kierunek nie pasi (tudziez: nie rozumiesz jego znaczenia), nie powinno miec nic do rzeczy w tej sprawie.

A ze Gruzja ma potencjal na waznego partnera dla Polski, to akurat powinno byc oczywiste - cokolwiek oslabia na dluzsza mete kremlowskich czekistow dla Polski jest istotne. No ale to trzeba myslec w perspektywie nieco dluzszej i istotniejszej niz - jakby tu wygrac nastepne wybory.
__________________
Łajrak blog: https://wizaz.pl/forum/blog.php?u=288138

Myslisz, ze mu sie podobasz? Czyli rzecz o nadinterpretacji: https://wizaz.pl/forum/blog.php?b=2437

OCZY (patrz av) cisna mi na MOZG. Prosze wez to pod uwage przy czytaniu moich postow.
Wyrak jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-11-02, 21:07   #3294
Nimfa20
Elwirka-Elmirka :D
 
Avatar Nimfa20
 
Zarejestrowany: 2008-09
Lokalizacja: Dolina Pałaców i Ogrodów :)
Wiadomości: 11 216
Dot.: Katastrofa pod Smoleńskiem - cz. II

Cytat:
Napisane przez visionAM Pokaż wiadomość
Mam nadzieję, że kiedyś dowiemy się prawdy.
Moja nauczycielka historii powiedziała, że może nastąpi to za jakieś 100 lat. Wytłumaczyła to tak, że gdyby teraz okazało się, że było to zrobione celowo i świadomie, mogłaby wybuchnąć wojna itd.

A jeśli nie będzie już obecnego pokolenia, które było tego świadkiem, to nic takiego raczej się nie zdarzy.

Gdyby teraz każde państwo chciałoby 'pomścić' (nie wiem jakiego użyć wyrazu) ofiary wojen, katastrof, zamachów, sami wiecie co by się działo...

A tak Polacy pewnie będą odczuwać żal, jakiś smutek itd, ale na tym chyba się skończy.

Zastanawia mnie taka sprawa. Śp. Lech Kaczyński co roku leciał do Katynia na obchody zbrodni katyńskiej. Co roku przypominał Polakom o tej tragedii, o tamtych wydarzeniach. I co za tym idzie, Rosjanom również. A dla Rosjan było to jak cierń w oku.
L. Kaczyński chciał, by cały świat wiedział o tej zbrodni. I udało mu się, kosztem m.in. jego życia...

Nie wiem czy tylko ja mam takie wrażenie, ale Katyń jakby wyblakł od 10.04.2010 r... teraz zamiast o Katyniu, słyszymy o Smoleńsku...
Nimfa20 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-11-03, 15:06   #3295
Diablica z Tasmanii
Zakorzenienie
 
Avatar Diablica z Tasmanii
 
Zarejestrowany: 2009-12
Lokalizacja: z zielonej łąki:)
Wiadomości: 3 503
Dot.: Katastrofa pod Smoleńskiem - cz. II

Cytat:
Napisane przez Nimfa20 Pokaż wiadomość


Zastanawia mnie taka sprawa. Śp. Lech Kaczyński co roku leciał do Katynia na obchody zbrodni katyńskiej. Co roku przypominał Polakom o tej tragedii, o tamtych wydarzeniach. I co za tym idzie, Rosjanom również. A dla Rosjan było to jak cierń w oku.
L. Kaczyński chciał, by cały świat wiedział o tej zbrodni. I udało mu się, kosztem m.in. jego życia...

Nie wiem czy tylko ja mam takie wrażenie, ale Katyń jakby wyblakł od 10.04.2010 r... teraz zamiast o Katyniu, słyszymy o Smoleńsku...
Kaczyński nie latał co roku na obchody. Przypominał sobie o Katyniu tylko w roku wyborczym
Same rodziny katyńskie miały do niego o to żal.
__________________
...gdyby tak człowieka skrzyżować z kotem,
człowiekowi wyszłoby to na dobre, ale kotu by z pewnością zaszkodziło...

Mark Twain
Diablica z Tasmanii jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-11-03, 18:07   #3296
gwiazdeczka172
Zakorzenienie
 
Avatar gwiazdeczka172
 
Zarejestrowany: 2008-10
Lokalizacja: B.
Wiadomości: 10 083
GG do gwiazdeczka172
Dot.: Katastrofa pod Smoleńskiem - cz. II

Mnie już szlag jasny trafia, jak codziennie we Wiadomościach i innych takich naczelny temat to Smoleńsk. Nie można zaprzeczyć, że tragedia była wielka, przeogromna, ale na Boga! Ileż można to samo wałkować? Życia i tak tym ludziom nikt i nic już nie wróci. A w Polsce na tyle źle się dzieje, że powinni całą swoją uwagę skierować właśnie w tę stronę, np. bezrobocie.

Swoją drogą, codziennie tyle ludzi ginie w wypadkach, rodziny zostają bez głównego żywiciela, ale państwo praktycznie w ogóle się tym nie przejmuje. Jedna wielka farsa, cyrk na kółkach - chociażby Katarzyna W. chodzi sobie nadal na wolności, śmiechu warte jak dla mnie. I wiele wiele wiele wiele innych spraw nierozwiązanych... Ale ja chyba nigdy nie pojmę sposobu funkcjonowania naszych polityków, chyba jestem na to za głupia
__________________
21.06.2008 03.09.2011



Wymiana
gwiazdeczka172 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-11-03, 19:30   #3297
Wyrak
Zakorzenienie
 
Avatar Wyrak
 
Zarejestrowany: 2008-02
Wiadomości: 19 268
Dot.: Katastrofa pod Smoleńskiem - cz. II

Cytat:
Napisane przez Diablica z Tasmanii Pokaż wiadomość
Kaczyński nie latał co roku na obchody. Przypominał sobie o Katyniu tylko w roku wyborczym
Same rodziny katyńskie miały do niego o to żal.
Nie tylko, bo przeciez byl w Katyniu kilka lat wczesniej.
Swoja droga, jakby latal co roku, to by pewnie bylo, ze sie pluska w marytorologii. Co by nie mowic, to zeby formulowac akurat w tej sprawie zarzut o koniunkturalizm Kaczynskiego, to albo trzeba zlej woli albo braku pamieci/wiedzy. Jakby nie patrzec, to Muzeum PW czy Dzien Zolnierzy Wykletych z powietrza sie nie wziely.
__________________
Łajrak blog: https://wizaz.pl/forum/blog.php?u=288138

Myslisz, ze mu sie podobasz? Czyli rzecz o nadinterpretacji: https://wizaz.pl/forum/blog.php?b=2437

OCZY (patrz av) cisna mi na MOZG. Prosze wez to pod uwage przy czytaniu moich postow.
Wyrak jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-11-07, 23:28   #3298
Precious things
Rozeznanie
 
Avatar Precious things
 
Zarejestrowany: 2010-02
Lokalizacja: praskie klimaty
Wiadomości: 758
Dot.: Katastrofa pod Smoleńskiem - cz. II

Cytat:
Napisane przez gwiazdeczka172 Pokaż wiadomość
Mnie już szlag jasny trafia, jak codziennie we Wiadomościach i innych takich naczelny temat to Smoleńsk. Nie można zaprzeczyć, że tragedia była wielka, przeogromna, ale na Boga! Ileż można to samo wałkować? Życia i tak tym ludziom nikt i nic już nie wróci. A w Polsce na tyle źle się dzieje, że powinni całą swoją uwagę skierować właśnie w tę stronę, np. bezrobocie.
Podobne odczucia ma autor tego tekstu, zresztą nie tylko on. Ja np. też się w większości zgadzam. Polecam przeczytać.

http://www.tokfm.pl/blogi/jakubspiew..._smolenskiem/1
__________________




Precious things jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-11-08, 05:34   #3299
_vixen_
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2009-09
Wiadomości: 17 087
Dot.: Katastrofa pod Smoleńskiem - cz. II

Mój TŻ też ostatnio powiedział brzydko, że ma Smoleńsk w d... Normalni ludzie żyją innymi sprawami i problemami, tym bardziej w czasach kryzysu niż fantazjami i wymysłami Macierewicza i ekipy.
_vixen_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-11-08, 08:03   #3300
gwiazdeczka172
Zakorzenienie
 
Avatar gwiazdeczka172
 
Zarejestrowany: 2008-10
Lokalizacja: B.
Wiadomości: 10 083
GG do gwiazdeczka172
Dot.: Katastrofa pod Smoleńskiem - cz. II

Cytat:
Napisane przez Precious things Pokaż wiadomość
Podobne odczucia ma autor tego tekstu, zresztą nie tylko on. Ja np. też się w większości zgadzam. Polecam przeczytać.

http://www.tokfm.pl/blogi/jakubspiew..._smolenskiem/1
Cytat:
Napisane przez _vixen_ Pokaż wiadomość
Mój TŻ też ostatnio powiedział brzydko, że ma Smoleńsk w d... Normalni ludzie żyją innymi sprawami i problemami, tym bardziej w czasach kryzysu niż fantazjami i wymysłami Macierewicza i ekipy.
Tekst bardzo fajny i ma coś w sobie! Co ma? Całkowitą prawdę. Bardzo popieram autora!

Ja może nie jestem specjalistą w tych sprawach, bo już spory czas temu przestałam słuchać tego całego bełkotu na ten temat... Dlatego jakoś szczególnie wypowiadać się nie chcę, ale szczerze mam dość.

Czasem boję się, że jak otworzę lodówkę - to tam będzie J. Kaczyński

Tak bardzo bym chciała, aby rząd zajął się w końcu tym co trzeba, co wymaga natychmiastowej interwencji bo ja sama jestem Polką, która jak miliony innych nie może znaleźć pracy - a chciałabym zostać w kraju, z rodziną, nie musieć wyjeżdżać...
__________________
21.06.2008 03.09.2011



Wymiana
gwiazdeczka172 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Forum plotkowe


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2016-05-27 02:37:38


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 10:12.