Uczulenie Na Farbe Do Wlosów - Strona 4 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Dermatologia

Notka

Dermatologia Forum dla osób, które interesują się dermatologią lub mają problemy ze skórą. Masz trądzik lub atopowe zapalenie skóry? Dołącz do nas, pomóż sobie i innym.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2012-01-05, 20:05   #91
angeells
Rozeznanie
 
Avatar angeells
 
Zarejestrowany: 2008-08
Lokalizacja: BERGEN
Wiadomości: 972
Dot.: Uczulenie Na Farbe Do Wlosów

Naatalaaa henna Khadi dziewczyny bardzo polecają wejdź na ich stronę zobaczysz efekty koloryzacji o niebo lepsze niż po chemicznych farbach transparentny kolor sa dostępne od czarnego po brązy aż do rudości
__________________
Zapuszczam włosy ^^
17cm(27.12.11)->
19cm(27.01.12)

Olejek rycynowy na brwi i rzęsy
30.12.2011-> widoczna poprawa

Piję drożdże 01.02.12

Piję skrzypopokrzywę 11.02.2012
angeells jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-01-17, 19:09   #92
TERESKA10
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2012-01
Wiadomości: 2
Dot.: Uczulenie Na Farbe Do Wlosów

Auuuu, jestem po zastrzyku 2 dni drapania,bąble jakbym przeszedł przez tor pokrzywowy! farbowałem żonie włosy i to był błąd zostałem ukarany 3 dniową męczarnią zakończoną zastrzykiem.:mu r:
TERESKA10 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-01-17, 21:28   #93
karotka92
Przyczajenie
 
Avatar karotka92
 
Zarejestrowany: 2012-01
Wiadomości: 12
Dot.: Uczulenie Na Farbe Do Wlosów

Cześć, mam takie pytanko... Jakiś czas temu farbowałam włosy szamponem koloryzującym do 24 myć i następnego dnia po farbowaniu obudziłam się z wielką opryszczką na ustach. Stwierdziłam że to zwykły zbieg okoliczności ale jak zobaczyłam ten wątek to tak się teraz zastanawiam czy to mogło mieć ze sobą coś wspólnego?
karotka92 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-01-18, 00:53   #94
TERESKA10
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2012-01
Wiadomości: 2
Dot.: Uczulenie Na Farbe Do Wlosów

Cytat:
Napisane przez karotka92 Pokaż wiadomość
Cześć, mam takie pytanko... Jakiś czas temu farbowałam włosy szamponem koloryzującym do 24 myć i następnego dnia po farbowaniu obudziłam się z wielką opryszczką na ustach. Stwierdziłam że to zwykły zbieg okoliczności ale jak zobaczyłam ten wątek to tak się teraz zastanawiam czy to mogło mieć ze sobą coś wspólnego?
cześć Karotka, możliwe acz kolwiek nie jest też wykluczone : ślinka Ci pociekła i dostałaś opryczkę, może liznęłaś językiem jakiś nadmiar jedzenia co został na wardze,wieczorem wracałaś do domu liznęłas usta wiaterek zawiał i też mogło być przyczyną Twojego klopotu.Powodów może być dużo. Nie zalecam tego bąbelka usuwać lepiej niech sam przejdzie bo będzie się paprać 2-3dni nie dość że boli to kiepsko wygląda i żadne kremy nie pomagają-przypadek znajomej.Pozdrawiam
TERESKA10 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-01-21, 15:11   #95
angeells
Rozeznanie
 
Avatar angeells
 
Zarejestrowany: 2008-08
Lokalizacja: BERGEN
Wiadomości: 972
Dot.: Uczulenie Na Farbe Do Wlosów

karotka92 może mieć to wpływ ale raczej jesli miała byś uczulenie to towarzyszył by temu jeszcze świąd skóry głowy albo wysypka w okolicach linii włosów albo twarzy lub dekoltu czy szyi także nie wydaje mi się aby była to tylko sama opryszczka uczulenie przeważnie zaczyna się od świądu potem ten świąd zaczyna doskwierać co raz to bardziej następnie po którymś farbowaniu i ignorowaniu świądu pojawia się czerwona wysypka przy linii włosów a potem już tylko opuchlizna i przeraźliwie bolące i swędzące pęcherze z których wydziela się jak by ropa ja bynajmniej przechodziłam takie etapy

tak więc jeśli tylko po farbowaniu pojawia się świąd należy natychmiast wybrać się na testy alergiczne żeby upewnić się czy włąsnie nie mamy do czynienia z alergią na PPD czy metale ciężkie jesli ktoś to zignoruje to mogę tylko współczuć powikłań sama przeszłam przez to dwukrotnie i na prawdę nie życzę nikomu!
__________________
Zapuszczam włosy ^^
17cm(27.12.11)->
19cm(27.01.12)

Olejek rycynowy na brwi i rzęsy
30.12.2011-> widoczna poprawa

Piję drożdże 01.02.12

Piję skrzypopokrzywę 11.02.2012
angeells jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-01-22, 11:34   #96
Dojotka1987
Zakorzenienie
 
Avatar Dojotka1987
 
Zarejestrowany: 2010-02
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 3 453
Dot.: Uczulenie Na Farbe Do Wlosów

mnie nigdy nie swedzi skora glowy ani nie mam wysypki mi tylko puchna oczy i wygladam jak zaba;p wczoraj farbowalam wlosy i dzis mam spuchniete oczy, ale mam dobra masc z antybiotykiem i krople do oczów przeciw alergiczna wiec licze ze do jutra mi przejdzie opuchlizna;/ a co najwazniejsze ze sie nie powiekszy...
__________________
Dojotka1987 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-01-22, 21:36   #97
angeells
Rozeznanie
 
Avatar angeells
 
Zarejestrowany: 2008-08
Lokalizacja: BERGEN
Wiadomości: 972
Dot.: Uczulenie Na Farbe Do Wlosów

Dojotka1987 tak więc albo masz bardzo wrażliwe oczy albo to również początki alergii oby nie to drugie
__________________
Zapuszczam włosy ^^
17cm(27.12.11)->
19cm(27.01.12)

Olejek rycynowy na brwi i rzęsy
30.12.2011-> widoczna poprawa

Piję drożdże 01.02.12

Piję skrzypopokrzywę 11.02.2012
angeells jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2012-02-07, 11:59   #98
2017031714
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2011-09
Wiadomości: 26
Dot.: Uczulenie Na Farbe Do Wlosów

Rzadko farbuję włosy, jak już mam kaprys przyciemnić sobie kolor to używam henny, po której nic mi nie jest. Minusem jest tylko to, że szybko się spiera i brudzi ręczniki... Pamiętam, że kilka lat temu zamarzyły mi się czarne włosy, pofarbowałam się więc jakimś Schwarzkopfem (nomen omen ) i od razu potwornie zaczęła mnie piec skóra. Wcześniej nie używałam takich rzeczy, więc myślałam, że tak musi być... A potem na potęgę wypadały mi włosy, nic nie pomagało. Po tej traumie miałam dość eksperymentów.
Ale niedawno kupiłam sobie casting, myślę sobie, że skoro nie zawiera amoniaku, zmywalna, to nie będzie pewnie tak źle, w dodatku moja koleżanka serdecznie ją polecała. I co? TO SAMO! Nie wytrzymałam 20 minut, tak paliła mnie skóra. Kolor wyszedł bombowy (bardzo ciemny brąz), ale co z tego, skoro pozbyłam się przy tym połowy włosów
Ale nie mam przy tym żadnej opuchlizny.

Więc farby nie są dla mnie. Teraz to jeszcze nie problem, ale jak zacznę siwieć... Mojej mamie zawsze bardzo wypadały włosy, może to też od farb i ja mam to po niej.
2017031714 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-02-08, 15:12   #99
angeells
Rozeznanie
 
Avatar angeells
 
Zarejestrowany: 2008-08
Lokalizacja: BERGEN
Wiadomości: 972
Dot.: Uczulenie Na Farbe Do Wlosów

Kawiarnia_Noca kochana nigdy więcej nie daj się nabrać na farby chemiczne oni tak piszą tylko i co ze nie ma amoniaku jak jest wstrętne PPD :/ o którym nigdzie się nie mówi i jak człowiek dozna krzywdy to dopiero się dowiaduje co mu jest ... nie nagłaśnia się tego w telewizji bo to by mogło zaszkodzić markom produkującym farby do włosów :/ masakra

Jeśli marzą Ci się ciemne włosy to kup sobie KHADI na pewno osiągniesz piękniejszy efekt i trójwymiarowy kolor niż po tym chemicznym badziewiu
__________________
Zapuszczam włosy ^^
17cm(27.12.11)->
19cm(27.01.12)

Olejek rycynowy na brwi i rzęsy
30.12.2011-> widoczna poprawa

Piję drożdże 01.02.12

Piję skrzypopokrzywę 11.02.2012
angeells jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-02-12, 14:59   #100
awera
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2011-07
Wiadomości: 3
Dot.: Uczulenie Na Farbe Do Wlosów

Mam pytanie - jak ma się sprawa ze sprawdzeniem czy jest się uczulonym w przypadku gdy chciałabym pofarbować włosy u fryzjera, tam przecież testu się nie robi.
awera jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-02-12, 22:17   #101
2017031714
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2011-09
Wiadomości: 26
Dot.: Uczulenie Na Farbe Do Wlosów

Cytat:
Napisane przez angeells Pokaż wiadomość
Kawiarnia_Noca kochana nigdy więcej nie daj się nabrać na farby chemiczne oni tak piszą tylko i co ze nie ma amoniaku jak jest wstrętne PPD :/ o którym nigdzie się nie mówi i jak człowiek dozna krzywdy to dopiero się dowiaduje co mu jest ... nie nagłaśnia się tego w telewizji bo to by mogło zaszkodzić markom produkującym farby do włosów :/ masakra

Jeśli marzą Ci się ciemne włosy to kup sobie KHADI na pewno osiągniesz piękniejszy efekt i trójwymiarowy kolor niż po tym chemicznym badziewiu
Serdecznie dziękuję za odpowiedź! Na pewno będę miała to na uwadze, jak znowu zachce mi się zmienić kolor.
Na razie skupiam się na odratowaniu tego, co zostało. Od farbowania tym nieszczęsnym castingiem minęły 3 tygodnie, a włosy nadal lecą jak głupie
2017031714 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2012-02-12, 23:33   #102
angeells
Rozeznanie
 
Avatar angeells
 
Zarejestrowany: 2008-08
Lokalizacja: BERGEN
Wiadomości: 972
Dot.: Uczulenie Na Farbe Do Wlosów

wiemco czujeszja się musiałam ściąć na chłopaka po ostatnim majstrowaniu z chemiczną farbą a włosy miałam za łopatki :_( pij drożdże albo skrzyp i pokrzywę dobrze działa na włosy sama zaczęłam tą kurację a do tego wcierki (ampułki Radical albo Seboradin) polecam
__________________
Zapuszczam włosy ^^
17cm(27.12.11)->
19cm(27.01.12)

Olejek rycynowy na brwi i rzęsy
30.12.2011-> widoczna poprawa

Piję drożdże 01.02.12

Piję skrzypopokrzywę 11.02.2012
angeells jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-02-25, 19:33   #103
Blond_20
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2011-08
Wiadomości: 2
GG do Blond_20
Dot.: Uczulenie Na Farbe Do Wlosów

Przed malowaniem, trzeba łyknąć Zyrtec lub coś na uczulenie, do tego wapno na uczulenie, zakryć nos podczas malowania żeby nie wdychać i nic nie powinno się wydarzyć. Miałam takie uczulenie a zaczęło się od niewinnej pokrzywki na plecach a skończyło poważnie. Tak więc albo spróbujcie tak zrobić albo nie malujcie włosów. Pozdrawiam
Blond_20 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-03-09, 15:28   #104
marleykaaa
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2012-03
Wiadomości: 4
Talking Dot.: Uczulenie Na Farbe Do Wlosów

czesc.tez mam to koszmarne uczulenie..kiedys farbowalam wlosy na rozne kolory i nic nagle zafarbowalam jak zwykle na granatowa czern i strsznie zaczelo swiedziec mnie cialo a potem leciala mi ropa z glowy......poszlam do dermatologa bo nie moglam wytrzymac glowe mialam mokra cialo podrapane przepisal mi masci i leki ze sterydami zeszlo po prau dnaich ale znaki na skorze zostaly po wysypce mocne...ale te sterydy spowodowaly ze teraz nie moge nawet szamponetka farbowac ...bo puchnie mi twarz strasznie..wygladam jak ufo..chce sobie dac spokuj z tym nie farbuje juz dluuuggooo ale jednak zastanawiam sie czy nie moglabym zrobic pasemek?tak zeby farba nie dotykala skory glowy?bo to powoduje alergie gdy farba dotyka sie ze skora...jak myslicie?z gory dzieki za odp
__________________
,,blogoslowiony ten co daje a nie tylko bierze.."
marleykaaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-03-29, 18:37   #105
iwona7777
Raczkowanie
 
Avatar iwona7777
 
Zarejestrowany: 2010-11
Lokalizacja: Małopolska
Wiadomości: 66
Dot.: Uczulenie Na Farbe Do Wlosów

Witam
Mam taki sam problem z farbami. Mogę tylko używać szamponów koloryzujących na 5 - 6 myć. Byłam pół roku w Krakowie u fryzjera i tam Pani fryzjerka powiedziała mi, że jest taka farba która nie powoduje uczulenia. Mówiła, że jej kuzynka też miała duża reakcję alergiczną. Na próbę zrobiły jej tą farbę i nie wyszło żadne uczulenie. Z tego co widziałam to pracują tam na produktach firmy JOICO. Farba taka kosztuje chyba cos kolo 60 zl.
iwona7777 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-04-18, 18:14   #106
Kornelia90
Raczkowanie
 
Avatar Kornelia90
 
Zarejestrowany: 2012-01
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 82
Dot.: Uczulenie Na Farbe Do Wlosów

znalazłam na alegro te farby JOICO ale sprzedawca nie chce podac skladu zalezy na co ta kuzynka byla uczulona bo moze ta farba jest delikatniejsza od drogeryjnych ale tez pewnie ma duzo chemii
Kornelia90 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-05-28, 21:56   #107
Czokou
Zadomowienie
 
Avatar Czokou
 
Zarejestrowany: 2008-08
Wiadomości: 1 426
Dot.: Uczulenie Na Farbe Do Wlosów

up up
chętnie poczytam coś o bardziej naturalnych farbach,
gdyż ostatnio mnie naszła chrapka na ciemny brąz.
Miałam już dwie próby (farba z amoniakiem i bez), obydwie skończyły
się na ostrym dyżurze. Szamponetki są ok, ale na dłuższą metę męczące.
A jak to jest z tą henną? I gdzie można dostać naturalną, bo po takiej mieszance ze zwykłego sklepu na bank będę musiała znów odwiedzić szpital
Czokou jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-05-28, 23:11   #108
angeells
Rozeznanie
 
Avatar angeells
 
Zarejestrowany: 2008-08
Lokalizacja: BERGEN
Wiadomości: 972
Dot.: Uczulenie Na Farbe Do Wlosów

Czokou witam ja też niestety jestem uczulona na wszelakie drogeryjne farby fryzjerkom też nie ufam ^^ jedn wciskała mi kit że ma farbe która nie uczula i będzie na pewno ok. niestety po jej eksperymentach wylądowałam w szpitalu Jedyne co mogę polecić to henna jak wiadomo henną na blond się nie ufarbuje ale mają piękne gamy brązów i czerni na pewno naturalne są henny KHADI mają je na allegro i mają własną stronę wystarczy wpisać w google "khadi" i wyskoczy Ja aktualnie hennuje włosy henną z afganistanu jest dostępna w moim indyjskim sklepie aczkolwiek ja mieszkam w Norwegii to też ta opcja jest dla mnie najwygodniejsza, z tego co wiem Khadi nie uczulają i mają fajniejszą konsystencje niż ta którą ja hennuje, moge jeszcze polecić dostępne w sklepach fryzjerskich "odżywki koloryzujące" niestety nie trzymają się zbyt długo ale przynajmniej mnie nie uczulały henna się spiera ale po kilku zastosowaniach kolorek się utrwala więc jak najbardziej polecam, tym bardziej że henna daje efekt trójwymiarowego koloru nie tak jak w przypadku drogeryjnych farb
__________________
Zapuszczam włosy ^^
17cm(27.12.11)->
19cm(27.01.12)

Olejek rycynowy na brwi i rzęsy
30.12.2011-> widoczna poprawa

Piję drożdże 01.02.12

Piję skrzypopokrzywę 11.02.2012
angeells jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-10-29, 16:29   #109
sandra1406
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2012-10
Wiadomości: 4
Exclamation Dot.: Uczulenie Na Farbe Do Wlosów

Też mam identyczny problem :/ jakieś 7 lat temu byłam na obozie zrobiłam sobie tatuaż z henny i dostałam wysypki. 4 lata temu miałam iść na wesele. Oczywiście zachciało mi się wyglądać ,,lepiej'' ;-) i poszłam do fryzjera zrobić sobie nowy kolorek włosków (Nigdy wcześniej się nie farbowałam jedyne co parę razy używałam szamponetek). No i skończyło się tragicznie. Pierwszego dnia swędziała mnie głowa, drugiego pojawiła się wysypka a trzeciego dnia opuchlizna. Wesele spędziłam.... w szpitalu ;-) wyglądałam identycznie jak ta dziewczyna: http://kobieta.dziennik.pl/piekna-i-...-fryzjera.html . Straciłam wzrok również na parę dni ale po tygodniu wszystko wróciło do normy. Od tamtej pory nie farbuje się - nie ryzykuje. Zrobiłam badania dermatologiczne (nie były zbyt przyjemne, ponieważ plecy mi okropnie spuchły, zaropiały, spać nie mogłam itd.) A wyniki zgubiłam ;-D Taka była moja historia.
sandra1406 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2012-11-05, 11:00   #110
angeells
Rozeznanie
 
Avatar angeells
 
Zarejestrowany: 2008-08
Lokalizacja: BERGEN
Wiadomości: 972
Dot.: Uczulenie Na Farbe Do Wlosów

sandra1406 Twój przypadek ewidentnie wskazuje na uczulenie na PPD przeważnie zaczyna się od tatuaży z henny Ja takiego tatuażu nigdy nie robiłam a uczulenia i tak dostałam także nie ma reguł tyle że mnie od kilku farbowań swędziała skóra i gdyby nie to ze zbagatelizowałam spr. może nie musiała bym przechodzić przez tę okropną opuchliznę aż 2 razy...

DZIEWCZYNY PAMIĘTAJCIE UCZULENIE NA FARBY DO WŁOSÓW TO NIE PRZELEWKI,,, W MOIM PRZYPADKU KOLEJNE FARBOWANIE MOGŁO BY SIĘ SKOŃCZYĆ WSTRZĄSEM ANAFILAKTYCZNYM I ŚMIERCIĄ

tak więc jeśli nie potraficie żyć bez farbowania jedynym wyjściem jest naturalna henna do włosów niestety dla miłośniczek blondów nikt nie wymyślił naturalnych rozjaśniaczy ale blond pasemka można robić jesli ma się zaufanego fryzjera ktory zrobi to w taki sposób aby farba w żadnym wypadku nie miała styczności ze skórą głowy
__________________
Zapuszczam włosy ^^
17cm(27.12.11)->
19cm(27.01.12)

Olejek rycynowy na brwi i rzęsy
30.12.2011-> widoczna poprawa

Piję drożdże 01.02.12

Piję skrzypopokrzywę 11.02.2012
angeells jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-11-11, 18:49   #111
marleykaaa
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2012-03
Wiadomości: 4
Dot.: Uczulenie Na Farbe Do Wlosów

zastanawiam sie nad kupnem tej henny khadi ale nie wiem czy mnie nie uczuli...
__________________
,,blogoslowiony ten co daje a nie tylko bierze.."
marleykaaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-11-12, 12:09   #112
angeells
Rozeznanie
 
Avatar angeells
 
Zarejestrowany: 2008-08
Lokalizacja: BERGEN
Wiadomości: 972
Dot.: Uczulenie Na Farbe Do Wlosów

Cytat:
Napisane przez marleykaaa Pokaż wiadomość
zastanawiam sie nad kupnem tej henny khadi ale nie wiem czy mnie nie uczuli...

Ja używałam irańskiej henny w 100% naturalnej też miałam obawy dlatego zrobiłam najpierw jeden test i nie mogłam uwierzyć że nie uczula więc test powtórzyłam później przez rok farbowałam się tą henną a uczulenia nie miałam choć tak jak wspominałam wyżej ja już jestem zagrożona wstrząsem anafilaktycznym przy zetknięciu z PPD i inną chemią, z tego co czytałam na różnych forach dziewczyny z tą samą przypadłością używają henny KHADI i nie skarżą się na uczulenie więc jest to w 100% naturalna mieszanka ziół możesz śmiało spróbować
__________________
Zapuszczam włosy ^^
17cm(27.12.11)->
19cm(27.01.12)

Olejek rycynowy na brwi i rzęsy
30.12.2011-> widoczna poprawa

Piję drożdże 01.02.12

Piję skrzypopokrzywę 11.02.2012
angeells jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-12-13, 18:19   #113
iLoNuS_ktl
Zadomowienie
 
Avatar iLoNuS_ktl
 
Zarejestrowany: 2007-01
Lokalizacja: Pomorskie
Wiadomości: 1 624
Dot.: Uczulenie Na Farbe Do Wlosów

2 lata temu również odkryłam u siebie uczulenie na PPD... Malowałam włosy od paru lat (czerń, granatowa czerń), raz zmieniłam farbę i po niej zaczęła mnie swędzieć głowa. Nie przejęłam się problemem i malowałam kolejny raz. Wtedy już pojawiły się bąble i ropa... Wystraszyłam się i zaprzestałam malować.
Któregoś dnia trafiłam do fryzjera. Zapewniał mnie, że ma jakąś super farbę z włoch - ona na 100% nie uczula. A ja głupia zamiast poprosić o próbkę to zaufałam. I wtedy już trafiłam na oddział. Mega spuchnięta, włosy całe miałam posklejane od ropy, tak swędziało, że nie dało się wytrzymać W szpitalu leżałam tydzień, codziennie zastrzyki sterydowe + maści.
Później zrobiłam testy alergiczne i wyszło mi właśnie bardzo silne uczulenie na PPD. Naturalnie włosy mam ciemny blond, więc wyobraźcie sobie jak wyglądałam z czarnymi odrostami... Musiałam trochę ściąć włosy. Po roku zapuszczania trafiłam na wizaż i dowiedziałam się o hennie. Zamówiłam Khadi, zrobiłam próbę. Od roku maluję i jestem bardzo zadowolona i moje włosy też, bo są zdrowsze To było moje zbawienie bo byłam załamana, że nie mogę sobie przyciemnić włosów.

---------- Dopisano o 19:19 ---------- Poprzedni post napisano o 19:18 ----------

Cytat:
Napisane przez marleykaaa Pokaż wiadomość
zastanawiam sie nad kupnem tej henny khadi ale nie wiem czy mnie nie uczuli...
Kup i zrób próbę. Mnie nie uczuliła i stosuję z powodzeniem od ponad roku.
__________________
02-08-2014
06-06-2015 Szymek
18-06-2018 ??
iLoNuS_ktl jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-01-20, 21:29   #114
sandra1406
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2012-10
Wiadomości: 4
Dot.: Uczulenie Na Farbe Do Wlosów

Ze 3 lata temu fryzjerka powiedziała mi, że ma jakąś za☠☠☠istą farbę z naturalnych jakichś tam składników i się cholera musiałam skusić zrobiłam próbki i znowu miałam powtórkę... Tydzień czasu opuchlizna i smarowanie się maściami :/ Ale w sumie piszecie o tej hennie Khadi i normalnie aż korci mnie żeby spróbować. Zawsze myślałam, że takie henny są gorsze niż takie zwykłe farby. Ale boje się, że ta henna może mi też zaszkodzić. Nie wiem. Tatuaże z henny miałam robione i też miałam problemy z wysypkami...
sandra1406 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-01-21, 13:11   #115
angeells
Rozeznanie
 
Avatar angeells
 
Zarejestrowany: 2008-08
Lokalizacja: BERGEN
Wiadomości: 972
Dot.: Uczulenie Na Farbe Do Wlosów

sandra1406 z tego co się orientuje właśnie od tatuaży z henny zaczyna się problem z uczuleniem na PPD dlatego że tatuażyści nie używają naturalnej henny tylko syntetycznego barwnika i dlatego później są takie objawy Jeśli chodzi o henny to w 100% naturalny specyfik bez żadnej chemii wygogluj sobie i poczytaj na ten temat a może się przekonasz ja się skusiłam tyle że nie na Khadi a na irańską henne u mnie w sklepie ziołowym w Norwegii też na początku się bałam robiłam 2 próby i o dziwo wszystko pięknie poszło bez żadnego problemu henny dziś już nie używam bo w moim sklepiku jest tylko czarna a że zrezygnowałam z solarium i bladzioch jestem więc doszłam do wniosku że niekorzystnie wyglądam z tym kolorze ale wszystkim polecam tą metode bo z włosami potrafi zdziałać cuda nie dość że sa grubsze i lśniące to z pewnością zdrowsze niż po chmicznych farbach ja juz mam z planach zakupić jakiś delikatny brąz z Khadi jak tylko będę w PL
__________________
Zapuszczam włosy ^^
17cm(27.12.11)->
19cm(27.01.12)

Olejek rycynowy na brwi i rzęsy
30.12.2011-> widoczna poprawa

Piję drożdże 01.02.12

Piję skrzypopokrzywę 11.02.2012
angeells jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-02-08, 19:46   #116
szprotka19
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2008-05
Wiadomości: 18
Dot.: Uczulenie Na Farbe Do Wlosów

Witajcie, podejrzewam, że moje uczulenie mogło być również spowodowane farbą. Malowałam włosy farbą Vitality's. W jej składzie nie znalazłam 4-Parafenylendiaminy, ale ma p- Methylaminophenol sulfate, - czy to jest p-Methylaminofenol?:d - ponoć to też jest składnik uczulający. Jak tak to pewnie od tego mam uczulenie na klatce piersiowej, brzuchu, rekach. Dodam, że farbowanie przeszłam bez problemów, nie swędziała mnie głowa, nie mam żadnych strupów na głowie ani nic. W pn mam testy. Jeśli to przez tę farbę to co z mymi włosami?
szprotka19 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-02-11, 12:13   #117
angeells
Rozeznanie
 
Avatar angeells
 
Zarejestrowany: 2008-08
Lokalizacja: BERGEN
Wiadomości: 972
Dot.: Uczulenie Na Farbe Do Wlosów

szprotka19 koniecznie testy ! to prawdopodobnie od farby ja na początku miałam wysypkę na szyi tylko a z kolejnymi farbowaniami było już tylko gorzej także farby na bok kochana zostaje Ci tylko henna i tylko naturalna nie żadne mieszanki z chemią
__________________
Zapuszczam włosy ^^
17cm(27.12.11)->
19cm(27.01.12)

Olejek rycynowy na brwi i rzęsy
30.12.2011-> widoczna poprawa

Piję drożdże 01.02.12

Piję skrzypopokrzywę 11.02.2012
angeells jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-03-28, 23:15   #118
luboczka
Raczkowanie
 
Avatar luboczka
 
Zarejestrowany: 2012-12
Lokalizacja: stund
Wiadomości: 312
Dot.: Uczulenie Na Farbe Do Wlosów

witajcie,
jestem niestety uczulona , najpewniej na ppd...
na razie "jadę" na szamponetkach, ale jest to bardzo uciążliwe tak na dłuższą metę, zaznaczam, że farbuję bo muszę, siwców jest cała masa i to bardzo widocznych bo jestem naturalną brunetką,
podsumowując,
wiem, że jestem uczulona nawet na tzw. farby dla alergików: np. biokap....
proszę poradźcie co Wy oprócz henny używacie, słyszałam o metodzie farbowania na czepek, na odżywce lub oleju, o tzw. farbach półtrwałych np. Herbatintu, o Sanotint light niby bez ppd ?
"czaję się" też na tę hennę khadi ale kiedyś hennowałam włosy i stały się bardzo suche po dłuższym czasie, poza tym brzydko się henna wymywała, utworzyły się poziome pasy - brązy, czernie, siwce i fiolety...słowem syf nie do ogarnięcia
luboczka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-05-21, 16:55   #119
Renatka_2108
Zakorzenienie
 
Avatar Renatka_2108
 
Zarejestrowany: 2006-12
Lokalizacja: Tu i tam ;)
Wiadomości: 7 463
GG do Renatka_2108
Dot.: Uczulenie Na Farbe Do Wlosów

No i ja chyba dolacze do grona "szczesliwców" , od lat farbowalam wlosy na ciemne kolory, od kilku lat ciagle czarny i ciagle Joanną, ta samą. Wkoncu wyskoczylo mi paskudne uczulenie ale tylko na uszach, nic wiecej, pojechalam do dermatologa, ale mowila ze to moze byc od szamponu, od wszystkiego.
Pozniej farbowalam inna i nic, jakąś Palette tyle ze niemiecką, pozniej znów Joanna i znów uszy w opłakanym stanie.
Jakis czas temu tez robilam Joanna ale innymi farbami i delikatnie wyszlo na uszach ale za to cale cialo mnie swędziało, ranki małe od drapania, myslalam ze od wody to jest (chociaz mozliwe to nadal), w goracej wodzie mnie swędzi najbardziej wszystko, kolezanka ma to samo choc nie robila nic z włosami ostatnio.
No i dzis bylam u fryzjera, i cala głowa mnie swedzi, myslalam ze od źle zmytej farby, wiec umylam jeszcze raz w domu ale nadal chociaz teraz troche mniej.

Wzielam ZYX bo mialam jeszcze jedną, i zobaczymy jutro. Opuchnieta nie bylam wczesniej nigdy, tylko te uszy wlasnie a skóra glowy przechodzila po 2-3 dniach, wybieram sie do innego dermatologa bo moja jakas niekompetentna, zbagatelizowała swedzenie ciała itd. Zobaczymy co ktoś inny powie.
__________________
Renatka_2108 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-05-21, 21:30   #120
iLoNuS_ktl
Zadomowienie
 
Avatar iLoNuS_ktl
 
Zarejestrowany: 2007-01
Lokalizacja: Pomorskie
Wiadomości: 1 624
Dot.: Uczulenie Na Farbe Do Wlosów

Renatka_2108, miałam to samo. Najpierw delikatne swędzenie uszu, bagatelizowałam i malowałam dalej. Za każdym razem było coraz gorzej po 3 farbowaniu tak mnie głowa swędziała, że nie mogłam usnąć. Obudziłam się rano cała opuchnięta, nie mogłam się w lustrze poznać. Od razu do dermatologa i dostałam skierowanie do szpitala. Leżałam tydzień. Dostawałam zastrzyki sterydowe... Nikomu nie polecam takich przygód, nie radzę Ci więcej malować bo tylko pogorszysz swój stan. Nie wspomnę o bólu jaki sprawiała ta opuchlizna i sączącej się bez przerwy wydzielinie ropnej ze skóry głowy... Całe włosy oblepione, po prostu katastrofa
Ja teraz maluję włosy henną khadi. Na przesusz też są sposoby, trzeba więcej olejować i nawilżać kłaki, a będzie wszystko ok. Im dłużej maluję tym dłużej kolor się utrzymuje i nie wypłukuje tak bardzo.
__________________
02-08-2014
06-06-2015 Szymek
18-06-2018 ??

Edytowane przez iLoNuS_ktl
Czas edycji: 2013-05-21 o 21:32
iLoNuS_ktl jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Dermatologia


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2023-10-31 07:10:50


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 12:48.