Tu katarek, tam ząbek, mama biega i robi porządek - Mamy maj -czerwiec 2012 - Strona 43 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Być rodzicem > Odchowalnia - jestem mamą

Notka

Odchowalnia - jestem mamą Forum dla rodziców. Tutaj porozmawiasz o połogu, karmieniu, wychowaniu dziecka. Wejdź i podziel się swoją wiedzą i doświadczeniem.

Pokaż wyniki sondy: wybieramy tytuł nowego wątku
Mija zima, idzie wiosna, każda mama jest radosna 1 1,59%
Pod serduszkiem sie chowały, teraz roczek będą miały 33 52,38%
Pierwsze kroki stawiają, mamom radość dają 1 1,59%
Pierwsze kroki stawiają, mamom odpocząć nie dają 0 0%
Wczoraj świat witały, jutro będą roczek miały 3 4,76%
Zaraz pierwszy kroczek, zaraz będzie roczek 0 0%
Piłka, lalka, czy kopara? Pierwsze urodziny zaraz! 23 36,51%
Pierwsze urodziny zaraz, więc prezentów będzie chmara... 0 0%
Wczoraj bóle porodowe, dziś przyjęcie urodzinowe. 2 3,17%
Głosujący: 63. Nie możesz głosować w tej sondzie

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2012-11-30, 19:43   #1261
natusiakac21
Raczkowanie
 
Avatar natusiakac21
 
Zarejestrowany: 2010-08
Wiadomości: 436
Dot.: Tu katarek, tam ząbek, mama biega i robi porządek - Mamy maj -czerwiec 2012

Cytat:
Napisane przez onething Pokaż wiadomość
My w tym roku robiliśmy losowanie i każdy komuś kupuje, więc nie muszę kupować każdemu z osobna (w końcu), a z mężem stwierdziliśmy, że nic nie potrzebujemy, więc za te pieniądze dorzucimy się do szlachetnej paczki.
Na huśtawkę dziadkowie się uparli, więc najprawdopodobniej oni kupią.

- 5 jajek
- 1 szkl. mąki
- 1 szkl. cukru
- łyżeczka proszku do pieczenia

Z białek ubijamy pianę, dodajemy żółtka i cukier, następnie mąkę i proszek do pieczenia. Pieczemy 25 min/ 180 st. C
dziękuje bardzo
Fajny pomysł z losowaniem, musze sprzedać w mojej rodzinie bo u męża to nie wyjdzie
Cytat:
Napisane przez justysd Pokaż wiadomość
Pyszny biszkopt (ilość jak na prodiż)
- 5 jaj
- 1 szkl cukru kryształu
- 1 szkl mąki
- 1 łyżeczka proszku do pieczenia
- 1 łyżeczka octu
- cukier waniliowy
Białka oddzielić od żółtek. Żółtka wymieszać z proszkiem i octem. Białka ubić z cukrami. Dodać żółtka do białek - wymieszać, wsypać mąkę i delikatnie wymieszać.

Polecam! Dla mnie najlepszy biszkopt na świecie - lepszego nie jadłam
Dziękuje. Jutro wypróbuje któryś przepis i dam znać
Cytat:
Napisane przez rozowa1987 Pokaż wiadomość
Macie już prezenty na mikołaja?dla dzieci i swoich mężczyzn?Ja Nie mam jeszcze nic,bo Nie wiem co,kupuje którąś z was chuśtawke? Taką pokojową.
My z mężem to jakiś drbiazg np. mój uwielllllllllllbia wszelkiego rodzaju żelki i gumy rozpuszczalne, więc coś mu kupie, a małemu nic bo zabawek ma już tonę.
Kiedyś zrobiłam dla męża taki ogródek z jego ulubionych słodyczy, aleee był zadowolony

Zrobie też masę kajmakową i będzie biszkopt ze śmietaną i masą
natusiakac21 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-11-30, 19:44   #1262
rozowa1987
Zadomowienie
 
Avatar rozowa1987
 
Zarejestrowany: 2010-06
Wiadomości: 1 706
Dot.: Tu katarek, tam ząbek, mama biega i robi porządek - Mamy maj -czerwiec 2012

Cytat:
Napisane przez justys1358 Pokaż wiadomość
Sliczna. kurde musze i ja w koncu zgrac zdjecia.
ja na samym telefonie mam 900 a na kompie to już straciłam rachube,akurat dawałam na facebooka to i tu wstawiłam
__________________
NASZ ŚLUB UJĘTY NA ZDJECIACH
http://fotoarkadiusz.blogspot.com/20...snia-2010.html
rozowa1987 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-11-30, 19:52   #1263
doris888
Rozeznanie
 
Avatar doris888
 
Zarejestrowany: 2010-02
Lokalizacja: Kielce
Wiadomości: 909
Dot.: Tu katarek, tam ząbek, mama biega i robi porządek - Mamy maj -czerwiec 2012

mam pytanie kupiłam w h&m bluzkę na dziewczynkę 2 letnią rozmiar 92 jest napisane 1,5-2lata... nast rozmiar jaki tam jest to 98-104 , i teraz nie wiem czy nie będzie za mała ten nast rozmiar jest dużo większy... niby nie byłoby problemu bo można wymienić tylko to dla mojej chrześnicy a ona mieszka 80km od nas. nie wiem czy wymieniać czy nie z jednej strony lepiej większe niz za małe ale chciałam na teraz a nie na przyszłość a dzieciak raczej przeciętny- ani mały ani duży myslicie że wymieniać czy nie?
doris888 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-11-30, 19:54   #1264
_agata
Zakorzenienie
 
Avatar _agata
 
Zarejestrowany: 2010-06
Lokalizacja: Civitas Kielcensis
Wiadomości: 4 039
Dot.: Tu katarek, tam ząbek, mama biega i robi porządek - Mamy maj -czerwiec 2012

doris, a nie możesz dać z paragonem?
To sobie wymienią

Ja bym wolała dać większe, bo dostaliśmy jakieś ubranka w prezencie "na styk" i ani razu nie założyliśmy. Będą na wydanie




Ale walnęłam szarlotkę! Brzuch mi zaraz pęknie z przejedzenia!
__________________
Deklinacja
  • celownik (komu? czemu?) -> kobietOM i mężczyznOM
  • narzędnik ((z) kim? (z) czym?) -> (z) kobietĄ i (z) mężczyznĄ

o
_agata jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-11-30, 20:03   #1265
martula007
Raczkowanie
 
Avatar martula007
 
Zarejestrowany: 2010-05
Wiadomości: 456
Dot.: Tu katarek, tam ząbek, mama biega i robi porządek - Mamy maj -czerwiec 2012

Cytat:
Napisane przez Maddy84 Pokaż wiadomość
Jeden ze sposobów taki: http://pieluszkomania.blogspot.com/2...ory-z-azs.html. Tego z wizażu coś namierzyć nie mogę więc napiszę jak u nas to w realu wyglądało.

Generalnie chodzi o to żeby te płatki rozgotować. I tak płatki błyskawiczne wrzucałam do wrzącej wody na 30 minut. Z tego co pamiętam to proporcje wizażowe mówiły o 250g na 2l wody, lecz ze względu na to, że płatki były pakowane po 400g to gotowaliśmy 200g w 2l i też było ok. Robi się z tego paskudnie wyglądająca beżowo brunatna papka. Podobno można przez sitko odsiać płatki ale my wlewaliśmy małej całość i w kąpieli obkładaliśmy ją tym.

2 bardzo ważne rzeczy:
1. woda do takiej kąpieli nie może być za gorąca! Swędzenie wtedy mogłoby się nasilić. Z dwojga złego lepiej chłodniejsza.
2. po kąpieli jeśli wcześniej nie odcedzaliśmy nie można wlewać całości do ubikacji czy wanny bo zatka przepływ!
Dzieki za informacje, na bank bedziemy probowac

Cytat:
Napisane przez _agata Pokaż wiadomość
Maciek owoców nie może wieczorem bo w nocy jak nic będzie mu w brzuchu zalegało i kupsko go obudzi
Haha.. to tak jak u mnie. Tyle ze codziennie Oliwka robi 2-3 kupki, z czego jedna z samego rana, od razu po przebudzeniu. Dzis widac bylo, ze chciala spac, zasnela na 15 min, po czym obudzila sie i zrobila co miala zrobic, a o spaniu juz nie bylo mowy, hehe Ale dzieki temu, ze przyjechala do mnie moja siostra to wziela mloda o 8 rano, a ja spalam do 10-30


Jestem po badaniach w kierunku refluksu, Oliwka byla bardzo grzeczna i z zaciekawienim przygladala sie pani doktor i monitorowi usg, heh. Niestety badania potwiedzily refluks i dodatkowo pani doktor dostrzegla podczas usg jamy brzusznej powiekszone wezly chlonne, ktore z dużym prawdopodobieństwem swiadcza o stanie zapalnym przelyku ( byc moze, ale jeszcze nie wiadomo, okaze sie po dalszej diagnostyce, jest to skutkiem refluksu). Teraz mamy isc do gastroenterologa i on zdecyduje co dalej. Po dzisiejszym usg, ktore robilismy prywatnie bez wiedzy naszej lekarki prowadzacej, pojechalismy do niej po skierowanie do gastro. Chyba sie obrazila, ze podjelismy jakies dzialania poza jej wiedza. Podjelismy taka decyzje bo ciagle twierdzila, ze kazde dziecko rodzi sie z refluksem ( tu sie zgodze, dlatego tez dzieci ulewaja) i w koncu to kiedys minie, tyle ze jak juz Wam pisalam Oliwka wymiotowala i wymiotuje po kazdym posilku lub pare godzin po. Zdarzylo sie jej tez zwymiotowac w trakcie snu... Z jednej strony zla jestem na siebie, ze tak dlugo zwlekalam, ale z drugiej rozmawialismy z wieloma lekarzami i spora wiekszosc nam radzila, zeby poczekac do momentu jak mloda zacznie sama siedziec, ze wtedy duzo dzieci przestaje miec tego typu problemy. Postanowilismy poczekac, nie bylo poprawy i dlatego bedziemy dzialac dalej.


A teraz z dobrych wiesci- nie pamietam czy pisalam, ale Oliwka juz sama siada z pozycji lezacej... najpierw odwraca sie na brzuch, pozniej na czworaka i bach siedzi No i wczoraj po raz pierwszy ( i to mi sie juz srednio podoba) zlapala sie raczkami takiego pudelka na zabawki i wstala na nogi- smiesznie wygladala, jakby tanczyla lambade, a byla taka z siebie dumna, glosno sie smiala i piszczala z radosci, myslalam ze padne ze smiechu

---------- Dopisano o 22:03 ---------- Poprzedni post napisano o 21:59 ----------

Cytat:
Napisane przez _agata Pokaż wiadomość

Ale walnęłam szarlotkę! Brzuch mi zaraz pęknie z przejedzenia!
Ale mi narobilas "smaka"... a ja piekarnika tutaj nie mam...
Cytat:
Napisane przez doris888 Pokaż wiadomość
mam pytanie kupiłam w h&m bluzkę na dziewczynkę 2 letnią rozmiar 92 jest napisane 1,5-2lata... nast rozmiar jaki tam jest to 98-104 , i teraz nie wiem czy nie będzie za mała ten nast rozmiar jest dużo większy... niby nie byłoby problemu bo można wymienić tylko to dla mojej chrześnicy a ona mieszka 80km od nas. nie wiem czy wymieniać czy nie z jednej strony lepiej większe niz za małe ale chciałam na teraz a nie na przyszłość a dzieciak raczej przeciętny- ani mały ani duży myslicie że wymieniać czy nie?
Hmmm... ja mysle, ze lepiej byloby dac wieksze, zawsze dluzej w tym troszke pochodzi

Edytowane przez martula007
Czas edycji: 2012-11-30 o 21:38
martula007 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-11-30, 20:06   #1266
natusiakac21
Raczkowanie
 
Avatar natusiakac21
 
Zarejestrowany: 2010-08
Wiadomości: 436
Dot.: Tu katarek, tam ząbek, mama biega i robi porządek - Mamy maj -czerwiec 2012

Cytat:
Napisane przez rozowa1987 Pokaż wiadomość
moja liwunia
Ślicznotka mała
Jak ładnie sama siedzi w tym krzesełku
natusiakac21 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-11-30, 20:09   #1267
ladybird_1987
Rozeznanie
 
Avatar ladybird_1987
 
Zarejestrowany: 2012-03
Wiadomości: 698
Dot.: Tu katarek, tam ząbek, mama biega i robi porządek - Mamy maj -czerwiec 2012

Cytat:
Napisane przez natusiakac21 Pokaż wiadomość

My z mężem to jakiś drbiazg np. mój uwielllllllllllbia wszelkiego rodzaju żelki i gumy rozpuszczalne, więc coś mu kupie, a małemu nic bo zabawek ma już tonę.
Kiedyś zrobiłam dla męża taki ogródek z jego ulubionych słodyczy, aleee był zadowolony
To bym mogła sobie podać rękę z Twoim mężem. Ja też uwielbiam gumy rozpuszczalne, żelki, pianki itd. Chciałabym kiedyś taką niespodziankę. Może masz jakąś fotkę? Albo nie, bo się oślinię.

Ja robię biszkopt "rzucany". Jak kupiliśmy nowy piekarnik to mi się nie udawał biszkopt- zawsze opadał. No i w necie znalazłam sposób. Zaraz po wyjęciu z piekarnika całą blaszkę rzucam na ziemię z wysokości około 50 cm. Później wstawiam do piekarnika i uchylam drzwiczki. Tak sobie stygnie i nie opada. Biszkopt piekę taki:
5 jajek (jak małe to 6)
1 szklanka cukru
3/4 szklanki mąki pszennej
1/4 szklanki mąki ziemniaczanej
1 łyżeczka proszku do pieczenia
Najpierw ubijam pianę z białek, dodaję cukier, żółtka. Później dodaję suche składniki i delikatnie mieszam. Piekę w 180 stopniach ok 35-40 minut.
Przy następnej okazji spróbuję ten Wasz przepis z octem.

różowa córeczka jest urocza. Bardzo mi się podoba ta koszulka z pierwszej fotki.

My chyba nic nie kupimy Hani na święta. I tak rodzina ją zawali prezentami. Jest już chodzik gawędziarz, moi rodzice chcą kupić huśtawkę. Od mojej siostry "zamówiłam" http://allegro.pl/bright-starts-kolk...797662745.html. Reszta rodzinki też coś sprezentuje- już zapowiadali. Pierwsze dziecko w rodzinie- same rozumiecie. A dla M. kupuję maszynkę elektryczną.
__________________
ladybird_1987 jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2012-11-30, 20:32   #1268
doris888
Rozeznanie
 
Avatar doris888
 
Zarejestrowany: 2010-02
Lokalizacja: Kielce
Wiadomości: 909
Dot.: Tu katarek, tam ząbek, mama biega i robi porządek - Mamy maj -czerwiec 2012

Cytat:
Napisane przez _agata Pokaż wiadomość
doris, a nie możesz dać z paragonem?
To sobie wymienią

Ja bym wolała dać większe, bo dostaliśmy jakieś ubranka w prezencie "na styk" i ani razu nie założyliśmy. Będą na wydanie




Ale walnęłam szarlotkę! Brzuch mi zaraz pęknie z przejedzenia!
raczej pójdę wymienić z paragonem to nic nie da bo oni tam h&m nie mają a 80km wymienić bluzkę to trochę lipa
doris888 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-11-30, 20:49   #1269
natusiakac21
Raczkowanie
 
Avatar natusiakac21
 
Zarejestrowany: 2010-08
Wiadomości: 436
Dot.: Tu katarek, tam ząbek, mama biega i robi porządek - Mamy maj -czerwiec 2012

Cytat:
Napisane przez ladybird_1987 Pokaż wiadomość
To bym mogła sobie podać rękę z Twoim mężem. Ja też uwielbiam gumy rozpuszczalne, żelki, pianki itd. Chciałabym kiedyś taką niespodziankę. Może masz jakąś fotkę? Albo nie, bo się oślinię.

Ja robię biszkopt "rzucany". Jak kupiliśmy nowy piekarnik to mi się nie udawał biszkopt- zawsze opadał. No i w necie znalazłam sposób. Zaraz po wyjęciu z piekarnika całą blaszkę rzucam na ziemię z wysokości około 50 cm. Później wstawiam do piekarnika i uchylam drzwiczki. Tak sobie stygnie i nie opada. Biszkopt piekę taki:
5 jajek (jak małe to 6)
1 szklanka cukru
3/4 szklanki mąki pszennej
1/4 szklanki mąki ziemniaczanej
1 łyżeczka proszku do pieczenia
Najpierw ubijam pianę z białek, dodaję cukier, żółtka. Później dodaję suche składniki i delikatnie mieszam. Piekę w 180 stopniach ok 35-40 minut.
Przy następnej okazji spróbuję ten Wasz przepis z octem.

różowa córeczka jest urocza. Bardzo mi się podoba ta koszulka z pierwszej fotki.

My chyba nic nie kupimy Hani na święta. I tak rodzina ją zawali prezentami. Jest już chodzik gawędziarz, moi rodzice chcą kupić huśtawkę. Od mojej siostry "zamówiłam" http://allegro.pl/bright-starts-kolk...797662745.html. Reszta rodzinki też coś sprezentuje- już zapowiadali. Pierwsze dziecko w rodzinie- same rozumiecie. A dla M. kupuję maszynkę elektryczną.
Niestety nie mam bo to na starej komórce było i jakoś nie zrzuciłam nigdzie, ale ja dość często robie jakieś cuda dla niego więc jak tylko coś zrobię to wrzuce

A wy mówicie o prezentach na Mikołaja czy na święta?bo o Mikolajkach myślałam bo na święta to dla Antosia będziemy mieć od nas stoliczek edukacyjny, a od reszty rodziny całą kupe prezentów.
Na gwiazdkę nie mam pomysłu na męża. Myślalam może o jakimś zestawie liquidów bo one tego e-papierosa pali. Jeszcze nie wiem.

Cytat:
Napisane przez doris888 Pokaż wiadomość
raczej pójdę wymienić z paragonem to nic nie da bo oni tam h&m nie mają a 80km wymienić bluzkę to trochę lipa
A h&m to ma troche zawyżone te ciuchy przynajmniej te najmniejsze bo mamy kilka sztuk i są duże np. wszystkie body Antoś nosi 74/80 a z h&m mamy 62 i są dobre, bluze mamy jeszcze 56. Zmierz może długość rękawków i niech siostra sprawdzi chyba, że to niespodzianka
natusiakac21 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-11-30, 20:54   #1270
ladybird_1987
Rozeznanie
 
Avatar ladybird_1987
 
Zarejestrowany: 2012-03
Wiadomości: 698
Dot.: Tu katarek, tam ząbek, mama biega i robi porządek - Mamy maj -czerwiec 2012

Pisałam o prezentach na święta. O mikołajkach nawet nie pomyślałam.
__________________
ladybird_1987 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-11-30, 21:03   #1271
rinco
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2008-07
Wiadomości: 2 949
Dot.: Tu katarek, tam ząbek, mama biega i robi porządek - Mamy maj -czerwiec 2012

Cytat:
Napisane przez _agata Pokaż wiadomość
U nas to wygląda tak:
- czasami jak Maciek się obudzi ok. 5 to jest cyc
- ok. 8 cyc (jak obudzi się o tej 5 to śpimy dłużej i wtedy cyc np. o 9-10)
- ok. 10.30 owoce
- ok. 11 cyc i drzemka (jak śpimy dłużej to wszystko się przesuwa)
- ok. 12.30 obiad (jarzynowa z mięsem lub rybą, co drugi dzień pół żółtka), czasami dam popić cycem jak nie zje zbyt dużo, idziemy na spacer
- ok. 15 cyc (zależy jak wrócimy ze spaceru)
- ok. 17-17.30 cyc
- ok. 19-19.30 cyc przed spaniem, DUŻO CYCA
No to widzisz, u nas jest całkiem inaczej, bo Seba je 5x na dzień za to duże porcje. I już od jakiegoś czasu mleko ma tylko 2x, a reszta to owoce, zupka i ta nieszczęsna kaszka Dzisiaj już zwątpiłam i dałam mu Bobovitę - pierniczę

Czy kaszki Holle można jeść same bez owoców? Czy są niedobre?

Cytat:
Napisane przez Timii Pokaż wiadomość
no dobra teraz to ja już naprawdę muszę ruszyć dupsko. idę na spacer a potem obiad i pakowanie. jutro pobudka o 3!
neta w PL będę mieć okazjonalnie, może coś uda mi się do Was zajrzeć. póki co życzę Wam drogie foremki wesołych świąt i dużo zdrówka dla Was i dzieciaczków! do napisania w nowym roku!
Heh, to już święta? Przecież dopiero co były
Wesołych Świąt Timii i udanego pobytu w PL


Cytat:
Napisane przez rozowa1987 Pokaż wiadomość
Macie już prezenty na mikołaja?dla dzieci i swoich mężczyzn?Ja Nie mam jeszcze nic,bo Nie wiem co,kupuje którąś z was chuśtawke? Taką pokojową.
Ja kiedyś przy okazji kupiłam jakieś drobiazgi, ale to dosłownie symboliczne. Raczej nie będziemy sobie robić większych prezentów. Jak coś potrzeba to kupujemy na bieżąco.

Seba nauczył się dmuchać i bawi się tym przy jedzeniu
rinco jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2012-11-30, 21:29   #1272
stokroteczka777
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2007-03
Lokalizacja: T.G.
Wiadomości: 2 996
GG do stokroteczka777
Dot.: Tu katarek, tam ząbek, mama biega i robi porządek - Mamy maj -czerwiec 2012

Witam
My po kolejnych badaniach słuchu Paulinki. Stwierdzono niedosłuch umiarkowany. W styczniu kolejne badanie i dobór aparatów. 5 grudnia jedziemy jeszcze do Krakowa na badania.

Poza tym ok, jesteśmy po szczepieniu, Paulinka waży 7200.

JAK MIERZYCIE DZIECIOM WZROST (DŁUGOŚĆ)?? Tak jak dorosłym, czy tak jak w szpitalu od czubka głowy po krzywiznach ciała??

Cytat:
Napisane przez kism Pokaż wiadomość
Nie, myślę, że niekoniecznie Nie wiem nic fachowo na ten temat, ale Maks nigdy nie mówił takich sylab gu, ga, itp., a jak już zaczął mówić w wieku 21 mies., to potem bardzo szybko i ładnie mówił poprawnie.
Kaj też nie gaworzy w ten sposób, raczej jakieś "abubu", "ałeeeeooo" i jakieś takie zbitki samogłosek
Aha, nie wiem jak się to gaworzenie powinno objawiać.


[1=ecd9a68db8379fc22aec146 35aa2645aca7c721b_6070dc9 9c9f91;37818199]Cześć Dziewczyny,

Czasami do Was zaglądam, wrzucajcie częściej zdjęcia swoich pociech, bo chyba coś rzadko się na nie łapię Śliczne są Wasze dzieciaczki

I tak, jestem w ciąży Dzisiaj 6t2d. Bardzo, bardzo się boję, tym bardziej, że jeszcze nie widziałam serduszka. Idę na wizytę 04.12 i mam nadzieję, że wtedy je zobaczę... Poza tym dla mnie już cała ciąża to będzie jeden wielki strach. Termin mam na 20 lipca.
Dziękuję wszystkim za miłe życzenia, tutaj, w innych wątkach, w wiadomościach prywatnych i na facebooku Jesteście niezawodne, czuję, że mam tutaj wielkie wsparcie. W realu powiedzieliśmy niewielu osobom, tylko tym, którym musieliśmy i tym najbardziej zaufanym. Bardzo się boimy, ale jesteśmy dobrej myśli.
Jeszcze raz Wam dziękuję i pozdrawiam [/QUOTE]
Gratuluję i trzymam mocno kciuki

Cytat:
Napisane przez Maloka Pokaż wiadomość
Trzymam bardzo mocno kciuki
Maloka no nareszcie !! jak Twoje maluszki??

Cytat:
Napisane przez kism Pokaż wiadomość
[/COLOR]
Spokojnie, będzie Ci to wybaczone Mi i tak bardzo podoba się Twoje podejście bo ja mam podobnie, że nic nie opuszczam przynajmniej w czytaniu, bo w pisaniu to czasem muszę, bo nie wyrabiam, choć chciałabym każdemu słówko odpisać
Dziękuję

---------- Dopisano o 22:29 ---------- Poprzedni post napisano o 22:03 ----------

Cytat:
Napisane przez Gaabbi Pokaż wiadomość
Jeśli chodzi o ciuszki, to ja pakuję je w worki próżniowe i wynoszę do piwnicy. Mam nadzieję, że się wkrótce przydadzą
No, no, no widzę że są jakieś plany

Cytat:
Napisane przez benka99 Pokaż wiadomość
Dziewczyny mam kilka pytań, które już od jakiegoś czasu chciałam zadać.

1. Czy codziennie myjecie maluchom włosy szamponem? Jakim?
2. Jak podajecie owoce, słoiczki czy np. jabłko które leżało w mieszkaniu (nie w lodówce) to jakoś to podgrzewacie?
3. Czy w trakcie podawania zupki podgrzewacie ją żeby cały czas miała taką samą temp? Czy na początku dajecie ciepłą a pod koniec jedzenia już jest zimna?
4. Czy Wasze dzieci mają piżamki? Czy np. ubieracie je wieczorem po kąpieli i tak "chodzą: ubrane do następnego wieczora?

no chyba tyle, reszte zapomniałam
1, my myjemy średnio co trzy dni. myjemy żelem 2w1 Bubchen
2, słoiczków z owocami w temp pokojowej nie podgrzewamy.
3, zupkę podgrzewamy tylko raz na początku, Paulinka słoik 190ml wciąga w 5min
4, Paulinkowymi piżamkami są pajace, one służą nam tylko i wyłącznie do spania, oprócz jednego takiego cieplutkiego. przebieramy zazwyczaj po pierwszym rannym karmieniu, czasem po drugim



Cytat:
Napisane przez joss Pokaż wiadomość
Witam


Ja zostawiam, bo jeśli mój plan się ziści, to za 1,5 roku bym chciała mieć drugą pociechę
Powodzenia życzę.

Cytat:
Napisane przez kism Pokaż wiadomość


Pewnie w lecie przyszłego roku zacznie się na dobre. Ja bym też chętnie była w tym gronie, gdyby warunki lokalowo-finansowo-zawodowe były odpowiednie
Ja zastanawiam się jak bym sobie z dwójką poradziła a Ty myslisz o trzecim dziecku ? ja nie wiem, ale ja chyba jestem najgorzej zorganizowaną mamą na świecie
__________________
Nasz skarb:
http://www.suwaczki.com/tickers/klz9mg7ydcco6bvx.png

Nasz ślub:
http://s3.suwaczek.com/20100922640113.png

Jesteśmy razem od:
http://s1.suwaczek.com/200706022338.png


"Jest bowiem kilka odmian ciszy; najlepsza jest ta, która zapada z wyboru człowieka, a nie przeciw niemu"
stokroteczka777 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-11-30, 21:38   #1273
justysd
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2008-02
Wiadomości: 1 159
GG do justysd
Dot.: Tu katarek, tam ząbek, mama biega i robi porządek - Mamy maj -czerwiec 2012

Martula to badanie to było zwykłe usg brzuszka? U jakiego specjalisty?
Zastanawiam się czy mojej Niunki nie skontrolować...

Ladybird o "rzucanym" biszkopcie nie słyszałam i jak to?po rzuceniu naprawdę nie opadnie?

---------- Dopisano o 22:38 ---------- Poprzedni post napisano o 22:32 ----------

Stokroteczko ja też sobie nie wyobrażam drugiego malucha. Jeden taki gagatek jak mam wystarczy - nie ogarniam... Albo po prostu nie umiem sie zorganizować. Pożyjemy zobaczymy
I przepraszam ,że może głupio zapytam (nie jestem od początku na bieżąco w odchowalni), ale Twoja Córa pierwsze badanie słuchu miała w porządku i coś Cię po prostu później zaniepokoiło czy już po urodzeniu badanie wykazało niedosłuch?

No i właśnie czy to badanie należy powtórzyć? My badałyśmy się tylko raz jak na razie.
justysd jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-11-30, 21:47   #1274
natusiakac21
Raczkowanie
 
Avatar natusiakac21
 
Zarejestrowany: 2010-08
Wiadomości: 436
Dot.: Tu katarek, tam ząbek, mama biega i robi porządek - Mamy maj -czerwiec 2012

Cytat:
Napisane przez stokroteczka777 Pokaż wiadomość
Witam
My po kolejnych badaniach słuchu Paulinki. Stwierdzono niedosłuch umiarkowany. W styczniu kolejne badanie i dobór aparatów. 5 grudnia jedziemy jeszcze do Krakowa na badania.

Poza tym ok, jesteśmy po szczepieniu, Paulinka waży 7200.

JAK MIERZYCIE DZIECIOM WZROST (DŁUGOŚĆ)?? Tak jak dorosłym, czy tak jak w szpitalu od czubka głowy po krzywiznach ciała??

Ja zastanawiam się jak bym sobie z dwójką poradziła a Ty myslisz o trzecim dziecku ? ja nie wiem, ale ja chyba jestem najgorzej zorganizowaną mamą na świecie
za badanie w krakowie

ja mierze jak dorosłemu tzn. jak leży to przykładam obok centymetr i tak mierze

Ja też nie wyobrażam sobie dwójki dzieci, o trójce nie wspominając!
natusiakac21 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-11-30, 21:58   #1275
Timii
Rozeznanie
 
Avatar Timii
 
Zarejestrowany: 2010-06
Wiadomości: 884
Dot.: Tu katarek, tam ząbek, mama biega i robi porządek - Mamy maj -czerwiec 2012

Cytat:
Napisane przez moniczka1302 Pokaż wiadomość

Timii - no nie żartuj że do nas nie pwadniesz na chwilę no ale... Wesołych Świąt odpoczywajcie w PL


Cytat:
Napisane przez 8ewus8 Pokaż wiadomość
t


Ja mam katar, biorę antybiotyk już 3 dzień, bo śliny nie moglam przełknąć. Myję co chwilę rece, chodze w tej nieszczęsnej masce na twarzy i modlę się żeby Adasia nie zarazić. Narazie nic mu nie jest, ale poprzednim razem zachorował dopiero w 5 dniu mojej choroby, mam nadzieję, że tym razem go to ominie.
zdrówka życzę!

Cytat:
Napisane przez Gaabbi Pokaż wiadomość

Timii, Martusia śliczna Szczęśliwej podróży. Zdrowych i Wesołych Świąt!!!
A środek między Norwegią, a Irlandią i tak wypadnie mniej więcej w centrum Polski więc nic się nie zmienia
dziękujemy!
no też pomyślałam o Polsce zaraz jak tylko wysłałam tego posta

Cytat:
Napisane przez niunia32 Pokaż wiadomość


Wszystkiego dobrego


Cytat:
Napisane przez rinco Pokaż wiadomość


Heh, to już święta? Przecież dopiero co były
Wesołych Świąt Timii i udanego pobytu w PL


no dobra teraz to już naprawdę spadam!
Timii jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-11-30, 22:00   #1276
justysd
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2008-02
Wiadomości: 1 159
GG do justysd
Dot.: Tu katarek, tam ząbek, mama biega i robi porządek - Mamy maj -czerwiec 2012

Moja Nela, za dwa dni skończy 6 mies
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg IMG_2733.jpg (94,5 KB, 64 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg IMG_2725.jpg (121,4 KB, 68 załadowań)
justysd jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-11-30, 22:04   #1277
ladybird_1987
Rozeznanie
 
Avatar ladybird_1987
 
Zarejestrowany: 2012-03
Wiadomości: 698
Dot.: Tu katarek, tam ząbek, mama biega i robi porządek - Mamy maj -czerwiec 2012

Cytat:
Napisane przez justysd Pokaż wiadomość

Ladybird o "rzucanym" biszkopcie nie słyszałam i jak to?po rzuceniu naprawdę nie opadnie?
Nie opada. Jak czasami opowiadałam o tym biszkopcie np. jak ktoś zapytał jak piekę biszkopt to zawsze była taka reakcja:
__________________
ladybird_1987 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-11-30, 22:09   #1278
martula007
Raczkowanie
 
Avatar martula007
 
Zarejestrowany: 2010-05
Wiadomości: 456
Dot.: Tu katarek, tam ząbek, mama biega i robi porządek - Mamy maj -czerwiec 2012

Cytat:
Napisane przez justysd Pokaż wiadomość
Martula to badanie to było zwykłe usg brzuszka? U jakiego specjalisty?
Zastanawiam się czy mojej Niunki nie skontrolować...
Mielismy isc robic badanie do szpitala, ale moj maz przez przypadek sie dowiedzial, ze ( nie wiem czy to jest akcja ogolnopolska czy na Szczecin tylko) jest akcja badania przesiewowego usg jamy brzusznej niemowlat ( w kierunku refluksu jak i badan poszczegolnych narzadow np. nerki, watroba) za darmo, ale ze nie jestesmy tutaj zameldowani, to musielismy isc prywatnie. Badanie bylo w przychodni NZOZ wykonywane przez lekarza spacjaliste radiologii i diagnostyki obrazowej.
Wydaje mi sie, ze najlepiej idz do swojego lekarza pediatry i popros o skierowanie lub niech Ci poleci gdzie zrobic. Na bank mozna zrobic takie badania w szpitalu.
Jesli dobrze pamietam, jak studiowalam, to mialam zajecia w szpitalu w zakladzie medycyny nuklearnej i tam tez robiono badania takim maluchom w kierunku refluksu, ale mysle, ze zwykle usg starczy

I to usg, to takie zwykle usg jamy brzusznej tylko ma dwa etapy. Najpierw jest robione na czczo, pozniej musisz nakarmic dziecie (najlepiej czyms gestym, my dalismy jej kaszke) i znowu usg
A Twoja corcia jaki ma problem, nie wiem czy pisalas, jak tak to przepraszam, ale nie pamietam. Jesli moge tutaj cos Ci doradzic, chociazby dla swojego swietego spokoju i jesli cos Cie niepokoi to sprawdz, usg to badanie nieinwazyjne, wiec nic sie nie dzieje groznego, a zawsze bedziesz spokojniej spala.
martula007 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-11-30, 22:11   #1279
natusiakac21
Raczkowanie
 
Avatar natusiakac21
 
Zarejestrowany: 2010-08
Wiadomości: 436
Dot.: Tu katarek, tam ząbek, mama biega i robi porządek - Mamy maj -czerwiec 2012

Cytat:
Napisane przez justysd Pokaż wiadomość
Moja Nela, za dwa dni skończy 6 mies
jakie ma cudne oczęta!
Cytat:
Napisane przez ladybird_1987 Pokaż wiadomość
Nie opada. Jak czasami opowiadałam o tym biszkopcie np. jak ktoś zapytał jak piekę biszkopt to zawsze była taka reakcja:
Kiedyś coś słyszałam, ale nigdy nie próbowałąm rzucać blachą
natusiakac21 jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2012-11-30, 22:19   #1280
martula007
Raczkowanie
 
Avatar martula007
 
Zarejestrowany: 2010-05
Wiadomości: 456
Dot.: Tu katarek, tam ząbek, mama biega i robi porządek - Mamy maj -czerwiec 2012

ale mamy sliczne dzieciaki na forum, beda lamaly serca ojjj beda

Timii - Marta sliczna, a jak mi sie jej imie podoba, heheh
rozowa- Liwka urocza
justysd- ale ma sliczne oczy ta Twoja cora!
onething - jaki elegancik

nie pamietam juz wiecej, ktora dodawala, ale za kazdym razem jak dodajecie zdjecia ogladam i jestem zachwycona!!
Pokazuje Oliwce, a ta sie cieszy do monitora
martula007 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-11-30, 23:19   #1281
justysd
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2008-02
Wiadomości: 1 159
GG do justysd
Dot.: Tu katarek, tam ząbek, mama biega i robi porządek - Mamy maj -czerwiec 2012

Cytat:
Napisane przez martula007 Pokaż wiadomość
Mielismy isc robic badanie do szpitala, ale moj maz przez przypadek sie dowiedzial, ze ( nie wiem czy to jest akcja ogolnopolska czy na Szczecin tylko) jest akcja badania przesiewowego usg jamy brzusznej niemowlat ( w kierunku refluksu jak i badan poszczegolnych narzadow np. nerki, watroba) za darmo, ale ze nie jestesmy tutaj zameldowani, to musielismy isc prywatnie. Badanie bylo w przychodni NZOZ wykonywane przez lekarza spacjaliste radiologii i diagnostyki obrazowej.
Wydaje mi sie, ze najlepiej idz do swojego lekarza pediatry i popros o skierowanie lub niech Ci poleci gdzie zrobic. Na bank mozna zrobic takie badania w szpitalu.
Jesli dobrze pamietam, jak studiowalam, to mialam zajecia w szpitalu w zakladzie medycyny nuklearnej i tam tez robiono badania takim maluchom w kierunku refluksu, ale mysle, ze zwykle usg starczy

I to usg, to takie zwykle usg jamy brzusznej tylko ma dwa etapy. Najpierw jest robione na czczo, pozniej musisz nakarmic dziecie (najlepiej czyms gestym, my dalismy jej kaszke) i znowu usg
A Twoja corcia jaki ma problem, nie wiem czy pisalas, jak tak to przepraszam, ale nie pamietam. Jesli moge tutaj cos Ci doradzic, chociazby dla swojego swietego spokoju i jesli cos Cie niepokoi to sprawdz, usg to badanie nieinwazyjne, wiec nic sie nie dzieje groznego, a zawsze bedziesz spokojniej spala.
Wspominałam tylko, że ulewa. Podczytywałam Was ale bardzo rzadko pisałam.
Jak zaczęła spadać z wagi mając miesiąc i wylądowaliśmy w szpitalu to zrobili tylko zwykłe USG i niby wszystko było o.k.
Mieszkam na wsi, nie mam w przychodni pediatry (!) tylko lekarza rodzinnego. Na skierowaniu do szpitala rodzinna napisała, że jest podejrzenie refluksu no ale szpital to zbagatelizował... Z resztą tak jak kilku pediatrów u których byliśmy w Lublinie. Każdy uważa że to norma u niemowlaków i może trwać do roku czasu, a nawet dłużej.
Nie mamy nadal swojego stałego, zaufanego pediatry. Może któraś poleci dobrego pediatrę w Lublinie?

Teraz i tak wydaje mi się, że już mniej ulewa... Moim zdaniem to i owszem jest niejadkiem, ale związane jest to z tym, że cały czas jej wraca treść pokarmowa i jedzonko źle jej się kojarzy. Jak jej się uleje w trakcie jedzenia (przy odbiciu " w międzyczasie") to dalej nie chce jeść, pewnie ją boli i piecze... Już 5 mies dodaję do mleka Nutriton a i tak uleje przy odbiciu i nie raz 3 godz po jedzeniu.
Dziś np. po 14tej zjadła dynię z ziemniakami i po wypiciu mleka po 17 tej ulało jej się mleko z dynią...
Widzę trochę poprawę po zmianie mleka. Wcześniej po Bebilonie pepti baaardzo jej się ulewało gigantyczną ilością takiej wody.

Niejednokrotnie też słyszę, że coś jej wraca ale nie wylatuje - za to dostaje czkawki.
Oj dużo by pisać. Ja juz nawet nauczyłam się z tym żyć. Choć łatwo nie jest.
Sama nie wiem co robić dalej. Tak jak piszesz badanie to nie jest inwazyjne i warto spróbować ruszyć w tym kierunku samemu.

Cytat:
Napisane przez natusiakac21 Pokaż wiadomość
jakie ma cudne oczęta!
Dziękuję I potrafi nimi czarować

---------- Dopisano o 00:19 ---------- Poprzedni post napisano o 00:16 ----------

Cytat:
Napisane przez martula007 Pokaż wiadomość
ale mamy sliczne dzieciaki na forum, beda lamaly serca ojjj beda

Timii - Marta sliczna, a jak mi sie jej imie podoba, heheh
rozowa- Liwka urocza
justysd- ale ma sliczne oczy ta Twoja cora!
onething - jaki elegancik

nie pamietam juz wiecej, ktora dodawala, ale za kazdym razem jak dodajecie zdjecia ogladam i jestem zachwycona!!
Pokazuje Oliwce, a ta sie cieszy do monitora
justysd jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-12-01, 08:17   #1282
anulka4771
Wtajemniczenie
 
Avatar anulka4771
 
Zarejestrowany: 2011-08
Lokalizacja: pomorskie
Wiadomości: 2 852
Dot.: Tu katarek, tam ząbek, mama biega i robi porządek - Mamy maj -czerwiec 2012

Cytat:
Napisane przez doris888 Pokaż wiadomość
mam pytanie kupiłam w h&m bluzkę na dziewczynkę 2 letnią rozmiar 92 jest napisane 1,5-2lata... nast rozmiar jaki tam jest to 98-104 , i teraz nie wiem czy nie będzie za mała ten nast rozmiar jest dużo większy... niby nie byłoby problemu bo można wymienić tylko to dla mojej chrześnicy a ona mieszka 80km od nas. nie wiem czy wymieniać czy nie z jednej strony lepiej większe niz za małe ale chciałam na teraz a nie na przyszłość a dzieciak raczej przeciętny- ani mały ani duży myslicie że wymieniać czy nie?
Hmm ja wole dotawac wieksze,wole aby polezało troche w szafce niż mam tego np Filipowi nigdy nie ubrać.Także jak kupuje cos chrześniakowi to kupuję wieksze abym miała pewność że to bedzie nosić,rzadko go wiedzę więc nie wiem jak rośnie itp.
Cytat:
Napisane przez rinco Pokaż wiadomość

Czy kaszki Holle można jeść same bez owoców? Czy są niedobre?


Nie próbowałam
Cytat:
Napisane przez stokroteczka777 Pokaż wiadomość

Ja zastanawiam się jak bym sobie z dwójką poradziła a Ty myslisz o trzecim dziecku ? ja nie wiem, ale ja chyba jestem najgorzej zorganizowaną mamą na świecie
Pomimo tego iż nie jest mi lekko w głębi serca marzy mi sie córa


U nas na razie ok.Szymonek to mały gadułka,co raz lepiej siedzi,niestety dalej nie lubi lerzec na brzuszku pomimo tego że bardzo z nim walcze,kładę go często ale on polezy chwilke i w płacz.od jakiegoś czasu jest na Nestle Sinlac(mam nadzieje go trochę utuczyć),próbował mandarynek a najlepiej smakowały mu wczoraj kanapki z pasztetem Mało mężowi ręki nie odgryzł.
Z filipem mam problemy-chyba bo często skarży się na brzuszekWymiotował we wtorek,wczoraj zadzwonili z przedszkola ze zwymiotował a więc musiałam go zabrać,wieczorem też się skarżył na brzuszek,robi wodniste kupki.W srodę mają obydwoje szczepienie ale czuję ze nie dojdzie ono do skutku,w poniedziałek wybiore się chyba z Filipem do lekarza bo to nie jest normalne aby tak go bolał brzuszek i miał takie rewolucje
Mąż zniósł chemie wysmienicie
__________________
12.11.2009r-żonka

Filipek ur 28.12.2007
Szymonek ur 15.05.2012

Ćwiczę
anulka4771 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-12-01, 11:00   #1283
8ewus8
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2011-10
Wiadomości: 1 389
Dot.: Tu katarek, tam ząbek, mama biega i robi porządek - Mamy maj -czerwiec 2012

Cytat:
Napisane przez stokroteczka777 Pokaż wiadomość
Witam
My po kolejnych badaniach słuchu Paulinki. Stwierdzono niedosłuch umiarkowany. W styczniu kolejne badanie i dobór aparatów. 5 grudnia jedziemy jeszcze do Krakowa na badania.

Poza tym ok, jesteśmy po szczepieniu, Paulinka waży 7200.

JAK MIERZYCIE DZIECIOM WZROST (DŁUGOŚĆ)?? Tak jak dorosłym, czy tak jak w szpitalu od czubka głowy po krzywiznach ciała??


ja gdzieś przeczytałam, że tylko przez pierwszy miesiąc powinno się mierzyć dziecko od środka głowy a potem już normalnie, aczkolwiek u mnie w przychodni cały czas mierzyły go od środka glowy.
Cytat:
Napisane przez justysd Pokaż wiadomość
Moja Nela, za dwa dni skończy 6 mies
śliczna niuńka, powtórzę się, ale oczy ma niesamowite.
Cytat:
Napisane przez anulka4771 Pokaż wiadomość

U nas na razie ok.Szymonek to mały gadułka,co raz lepiej siedzi,niestety dalej nie lubi lerzec na brzuszku pomimo tego że bardzo z nim walcze,kładę go często ale on polezy chwilke i w płacz.od jakiegoś czasu jest na Nestle Sinlac(mam nadzieje go trochę utuczyć),próbował mandarynek a najlepiej smakowały mu wczoraj kanapki z pasztetem Mało mężowi ręki nie odgryzł.
Z filipem mam problemy-chyba bo często skarży się na brzuszekWymiotował we wtorek,wczoraj zadzwonili z przedszkola ze zwymiotował a więc musiałam go zabrać,wieczorem też się skarżył na brzuszek,robi wodniste kupki.W srodę mają obydwoje szczepienie ale czuję ze nie dojdzie ono do skutku,w poniedziałek wybiore się chyba z Filipem do lekarza bo to nie jest normalne aby tak go bolał brzuszek i miał takie rewolucje
Mąż zniósł chemie wysmienicie
dzielny mąż ! zdrówka dla wszystkich życzę, zwłaszcza dla Filipka.


biszkopt też zawsze rzucam o podłogę i odkąd rzucam jeszcze nigdy mi nie opadł a tak to wiecznie były problemy.
8ewus8 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-12-01, 11:22   #1284
Efijy
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2011-01
Wiadomości: 869
Dot.: Tu katarek, tam ząbek, mama biega i robi porządek - Mamy maj -czerwiec 2012

Cytat:
Napisane przez doris888 Pokaż wiadomość
mam pytanie kupiłam w h&m bluzkę na dziewczynkę 2 letnią rozmiar 92 jest napisane 1,5-2lata... nast rozmiar jaki tam jest to 98-104 , i teraz nie wiem czy nie będzie za mała ten nast rozmiar jest dużo większy... niby nie byłoby problemu bo można wymienić tylko to dla mojej chrześnicy a ona mieszka 80km od nas. nie wiem czy wymieniać czy nie z jednej strony lepiej większe niz za małe ale chciałam na teraz a nie na przyszłość a dzieciak raczej przeciętny- ani mały ani duży myslicie że wymieniać czy nie?
Witam!

Ja bym raczej wymieniła bo z za małego to się w ogóle nie pocieszy a tak to później ubierze. Ja się przekonałam na Staśku że opis na ciuszkach nie zawsze się sprawdza fakt wszyscy mówią że Stasiek duży ,ale już jakiś czas nosi kurtkę na której pisze żę jest na 12 miesięcy do 18 także z tymi napisami to trzeba patrzeć z przymrużeniem oka
Efijy jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-12-01, 14:21   #1285
justys1358
Zakorzenienie
 
Avatar justys1358
 
Zarejestrowany: 2007-06
Lokalizacja: świętokrzyskie
Wiadomości: 8 637
GG do justys1358
Dot.: Tu katarek, tam ząbek, mama biega i robi porządek - Mamy maj -czerwiec 2012

Cytat:
Napisane przez martula007 Pokaż wiadomość

A teraz z dobrych wiesci- nie pamietam czy pisalam, ale Oliwka juz sama siada z pozycji lezacej... najpierw odwraca sie na brzuch, pozniej na czworaka i bach siedzi No i wczoraj po raz pierwszy ( i to mi sie juz srednio podoba) zlapala sie raczkami takiego pudelka na zabawki i wstala na nogi- smiesznie wygladala, jakby tanczyla lambade, a byla taka z siebie dumna, glosno sie smiala i piszczala z radosci, myslalam ze padne ze smiechu


Cytat:
Napisane przez justysd Pokaż wiadomość
Moja Nela, za dwa dni skończy 6 mies
Slodka

Maja odkad postawiła krok do przodu na czworaka to ciagle cwiczy a jak sie jej nie uda to sie złosci strasznie Złosnica mała z niej.
justys1358 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-12-01, 15:11   #1286
she_87
Raczkowanie
 
Avatar she_87
 
Zarejestrowany: 2010-05
Lokalizacja: łódzkie
Wiadomości: 145
Dot.: Tu katarek, tam ząbek, mama biega i robi porządek - Mamy maj -czerwiec 2012

Hej,

My dzis byliśmy pierwszy raz na basenie. Były pokazowe zajecia dla niemowlakow.wiec sie wybralismy mielismy 1h jazdy ale było warto nie było chetnych więc mielismy zajęcia indywidualne. Sarunia na początku nie była zadowolona przy zanurzaniu ale pózniej już szczęsliwa i bardzo dzielna. mojemu M tez sie podobalo wiec moze częściej bedziemy chodzic tylko musimy znaleźć cos blizej domu. Jesze były pokazy masażu i zajecia dla kobiet w ciazy cos o chustonoszeniu i pieluchowaniu ale juz nie zostalismy bo czasu nie mielismy .Sarusia po basenie padnieta spała 2h. ja tez zmęczona chyba dzis pójde spać razem z Sara o 20
she_87 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-12-01, 16:05   #1287
natusiakac21
Raczkowanie
 
Avatar natusiakac21
 
Zarejestrowany: 2010-08
Wiadomości: 436
Dot.: Tu katarek, tam ząbek, mama biega i robi porządek - Mamy maj -czerwiec 2012

Witam.
Justysd robiłam biszkopt z twojego przepisu i jest idealny, taki wielki że szok i przepyszny. Proponuje wrzucić na pierwszą stronę.

Zaraz wpadną znajomi i będziemy zajadać się ciastem.

Anulka cieszę się, że mąż dobrze zareagował na chemie. I trzymam kciuki za koniec terapii
Zdrówka dla Filipka.

Coś jeszcze miałam napisać i nie pamiętam

Edytowane przez natusiakac21
Czas edycji: 2012-12-01 o 16:06
natusiakac21 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-12-01, 20:44   #1288
_agata
Zakorzenienie
 
Avatar _agata
 
Zarejestrowany: 2010-06
Lokalizacja: Civitas Kielcensis
Wiadomości: 4 039
Dot.: Tu katarek, tam ząbek, mama biega i robi porządek - Mamy maj -czerwiec 2012

Dziewczynki, chce któraś w Was kupon do Tesco na odzież F&F?
Przy zakupie za min. 50 zło jest 25 zło rabatu



Aha, i na odzież dziecięcą jest 30% rabatu



Kupiłam dzisiaj pajace, o takie dokładnie http://www.ffmoda.com/pl/products/%C...cy/br22608699/.
Piękne są.
Tylko mają jeden feler...
Rozmiar 80, od kołnierzyka do kroku jest jakieś 45 cm, tyle teraz potrzebujemy. A nogawki od kroku do piętki mają jakieś 35 cm Założyłam toto Maćkowi i mogliśmy mu nogi związać Może by się na brzuch nie obracał w nocy...
Muszę oddać
__________________
Deklinacja
  • celownik (komu? czemu?) -> kobietOM i mężczyznOM
  • narzędnik ((z) kim? (z) czym?) -> (z) kobietĄ i (z) mężczyznĄ

o
_agata jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-12-01, 22:00   #1289
Gaabbi
Wtajemniczenie
 
Avatar Gaabbi
 
Zarejestrowany: 2010-03
Lokalizacja: PL
Wiadomości: 2 875
Dot.: Tu katarek, tam ząbek, mama biega i robi porządek - Mamy maj -czerwiec 2012

_agata, no co Ty? My uwielbiamy te pajace Teraz Hania ma 6 par tych pajacy (inne motywy) i jesteśmy mega zadowoleni z nich. Długość nogawek jest w sam raz.
Gaabbi jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-12-01, 22:24   #1290
moniczka1302
Wtajemniczenie
 
Avatar moniczka1302
 
Zarejestrowany: 2007-11
Lokalizacja: PL
Wiadomości: 2 965
Dot.: Tu katarek, tam ząbek, mama biega i robi porządek - Mamy maj -czerwiec 2012

Hej!

Ooooo ja dziś byłam w Tesco, ale dział mody ominęłam, bo się śpieszyliśmy (z tż-em).

Byliśmy w Smyku, oglądalismy wózki spacerowe, bo ten co mam mi nie odpowiada, gondola była super ale spacerówka jest moim zdaniem do bani.
Pani polecała nam Maclarena XLR. Podeszła też do nas jedna młoda mama i też bardzo nam zachwalała ten wózek i sama pokazywała, co i jak się w nim robi.
Pierwsze przemyślenia po oględzinach:
zalety:
*lekki,
*zwrotny (przednia oś),
*rozkładany do pozycji leżącej,
*bardzo fajny daszek, który nada się na upały (folia chroniąca przed promieniowaniem UV) jak i na mrozy i wiatry (folia długa i zakrywająca większośc dziecia)
*podnóżek regulowany.
* szybko się składa - jednym ruchem ręki
*zajmuje niewiele miejsca w bagażniku (na moje oko )

Wady:
* wysoka cena (1500zł)
* wysoko umieszczone rączki, co dla mnie jest problemem bo jestem niska
* 2 rączki do prowadzenia zamiast pałąka (moje odczucia)
* kanciasty wygląd

Kupujecie jakieś spacerówki, czy raczej korzystacie z tych multifunkcyjnych? No ja się trochę zawiodłam na moim, ale i tak planowałąm kupic porządną spacerówkę.

Pamiętam, że Gabbii kiedys pisała o spacerówce - quinny moodd???

A jakie są Wasze typy?

---------- Dopisano o 23:14 ---------- Poprzedni post napisano o 23:11 ----------

Cytat:
Napisane przez _agata Pokaż wiadomość
Dziewczynki, chce któraś w Was kupon do Tesco na odzież F&F?
Przy zakupie za min. 50 zło jest 25 zło rabatu



Aha, i na odzież dziecięcą jest 30% rabatu



Kupiłam dzisiaj pajace, o takie dokładnie http://www.ffmoda.com/pl/products/%C...cy/br22608699/.
Piękne są.
Tylko mają jeden feler...
Rozmiar 80, od kołnierzyka do kroku jest jakieś 45 cm, tyle teraz potrzebujemy. A nogawki od kroku do piętki mają jakieś 35 cm Założyłam toto Maćkowi i mogliśmy mu nogi związać Może by się na brzuch nie obracał w nocy...
Muszę oddać
My też mamy kilka z FF i są git!

Może trafiłaś na jakiś nieudany egzemplarz? Zdarza się...

---------- Dopisano o 23:18 ---------- Poprzedni post napisano o 23:14 ----------

Cytat:
Napisane przez justysd Pokaż wiadomość
Moja Nela, za dwa dni skończy 6 mies
Ale słodkości śliczna jest!!!

---------- Dopisano o 23:19 ---------- Poprzedni post napisano o 23:18 ----------

Cytat:
Napisane przez she_87 Pokaż wiadomość
Hej,

My dzis byliśmy pierwszy raz na basenie. Były pokazowe zajecia dla niemowlakow.wiec sie wybralismy mielismy 1h jazdy ale było warto nie było chetnych więc mielismy zajęcia indywidualne. Sarunia na początku nie była zadowolona przy zanurzaniu ale pózniej już szczęsliwa i bardzo dzielna. mojemu M tez sie podobalo wiec moze częściej bedziemy chodzic tylko musimy znaleźć cos blizej domu. Jesze były pokazy masażu i zajecia dla kobiet w ciazy cos o chustonoszeniu i pieluchowaniu ale juz nie zostalismy bo czasu nie mielismy .Sarusia po basenie padnieta spała 2h. ja tez zmęczona chyba dzis pójde spać razem z Sara o 20
To dobrze, że Sarze się podobało. Moja płakała cały czas, aż zdarła gardło Mieliśmy isc jutro na basen ale ja sama przeziębiona i nie zdążyłam kupic stroju płetwonurka dla mnie No i Hania też jeszcze bierze leki

---------- Dopisano o 23:22 ---------- Poprzedni post napisano o 23:19 ----------

Cytat:
Napisane przez anulka4771 Pokaż wiadomość
Hmm ja wole dotawac wieksze,wole aby polezało troche w szafce niż mam tego np Filipowi nigdy nie ubrać.Także jak kupuje cos chrześniakowi to kupuję wieksze abym miała pewność że to bedzie nosić,rzadko go wiedzę więc nie wiem jak rośnie itp.

Nie próbowałam

Pomimo tego iż nie jest mi lekko w głębi serca marzy mi sie córa


U nas na razie ok.Szymonek to mały gadułka,co raz lepiej siedzi,niestety dalej nie lubi lerzec na brzuszku pomimo tego że bardzo z nim walcze,kładę go często ale on polezy chwilke i w płacz.od jakiegoś czasu jest na Nestle Sinlac(mam nadzieje go trochę utuczyć),próbował mandarynek a najlepiej smakowały mu wczoraj kanapki z pasztetem Mało mężowi ręki nie odgryzł.
Z filipem mam problemy-chyba bo często skarży się na brzuszekWymiotował we wtorek,wczoraj zadzwonili z przedszkola ze zwymiotował a więc musiałam go zabrać,wieczorem też się skarżył na brzuszek,robi wodniste kupki.W srodę mają obydwoje szczepienie ale czuję ze nie dojdzie ono do skutku,w poniedziałek wybiore się chyba z Filipem do lekarza bo to nie jest normalne aby tak go bolał brzuszek i miał takie rewolucje
Mąż zniósł chemie wysmienicie
Super, że mąż dzielnie się trzyma! Oby tak dalej
Za zdrowie Filipka też trzymam kciuki!

---------- Dopisano o 23:24 ---------- Poprzedni post napisano o 23:22 ----------

ALERT! Zaczepiła mnie sąsiadka pieleniarka, że wysypka bostońska dziesiątkuje dzieckiaki i niemowlęta.
__________________
Hania
moniczka1302 jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Odchowalnia - jestem mamą


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 05:35.