Biżuteryjna DG - Strona 82 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Hobby > Rękodzieło: szydełkowanie, biżuteria DIY, makramy i inne > Biżuteria

Notka

Biżuteria Miejsce dla osób, które robią biżuterię. Tutaj możesz zaprezentować własnoręcznie wykonaną biżuterię, obejrzeć prace innych, podzielić się wiedzą.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2012-11-09, 11:21   #2431
MeganArt
Zakorzenienie
 
Avatar MeganArt
 
Zarejestrowany: 2008-12
Lokalizacja: Szczecin
Wiadomości: 3 990
Dot.: Biżuteryjna DG

Cytat:
Napisane przez KarmazynowyKamyk Pokaż wiadomość
Jeśli będziesz sprzedawać na Allegro i w galeriach internetowych to będziesz to robić w sposób ciągły i zorganizowany, a to już jest definicja działalności gospodarczej...
Dziękuję za odpowiedź.

Właśnie o to chodzi, że nie zamierzam sprzedawać nic w sposób ciągły. Na Allegro raz na 2-3 miesiące, zaś w galeriach mam wystawione swoje wyroby, ale też rzadko się coś sprzedaje, więc tutaj (chociażby w moim przypadku) jest różnica między sprzedawać, a sprzedać.
MeganArt jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-11-09, 11:38   #2432
KarmazynowyKamyk
Zakorzenienie
 
Avatar KarmazynowyKamyk
 
Zarejestrowany: 2008-01
Lokalizacja: Dąbrowa Górnicza
Wiadomości: 8 407
GG do KarmazynowyKamyk
Dot.: Biżuteryjna DG

Cytat:
Napisane przez MeganArt Pokaż wiadomość
Dziękuję za odpowiedź.

Właśnie o to chodzi, że nie zamierzam sprzedawać nic w sposób ciągły. Na Allegro raz na 2-3 miesiące, zaś w galeriach mam wystawione swoje wyroby, ale też rzadko się coś sprzedaje, więc tutaj (chociażby w moim przypadku) jest różnica między sprzedawać, a sprzedać.
Ale wiesz, to kwestia interpretacji urzędnika skarbowego... Może stwierdzić, że skoro juz jesteś w tej galerii internetowej, to są przesłanki do tego, zeby to był sposób ciągły, a że jest zorganizowany, to już nie podlega kwestii...
__________________
KarmazynowyKamyk jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-11-09, 11:43   #2433
MeganArt
Zakorzenienie
 
Avatar MeganArt
 
Zarejestrowany: 2008-12
Lokalizacja: Szczecin
Wiadomości: 3 990
Dot.: Biżuteryjna DG

Cytat:
Napisane przez KarmazynowyKamyk Pokaż wiadomość
Ale wiesz, to kwestia interpretacji urzędnika skarbowego... Może stwierdzić, że skoro juz jesteś w tej galerii internetowej, to są przesłanki do tego, zeby to był sposób ciągły, a że jest zorganizowany, to już nie podlega kwestii...
No tak, w sumie masz rację - wszystko zależy od interpretacji...
Cóż, najwyżej zrezygnuję ze sprzedaży w galerii.

Dziękuję!
MeganArt jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-11-09, 11:54   #2434
Kathinna
Zakorzenienie
 
Avatar Kathinna
 
Zarejestrowany: 2010-01
Wiadomości: 21 115
GG do Kathinna
Dot.: Biżuteryjna DG

a te 3 tysiące to są liczone jako cały roczny dochód ze wszyskich źródeł chyba, a nie tylko z tego "dodatkowego" źródła
__________________
Handmade: Wyplatane OpowieściPierniczki: Wypiekane Opowieści
Słodkie wyzwania: Słodka Misja
Kathinna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-11-09, 13:01   #2435
MeganArt
Zakorzenienie
 
Avatar MeganArt
 
Zarejestrowany: 2008-12
Lokalizacja: Szczecin
Wiadomości: 3 990
Dot.: Biżuteryjna DG

Cytat:
Napisane przez Kathinna Pokaż wiadomość
a te 3 tysiące to są liczone jako cały roczny dochód ze wszyskich źródeł chyba, a nie tylko z tego "dodatkowego" źródła
Ale chodzi tutaj chyba o to, że za te 3000zł. nie trzeba płacić podatku. Chociażby ja to w ten sposób rozumiem...
MeganArt jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-11-09, 13:04   #2436
Kathinna
Zakorzenienie
 
Avatar Kathinna
 
Zarejestrowany: 2010-01
Wiadomości: 21 115
GG do Kathinna
Dot.: Biżuteryjna DG

3 tysiące to kwota wolna od podatku, czyli jeśli zarobisz w ciągu roku ze wszystkich źródeł dochodu razem wziętych, właśnie te 3 tysiące to nie musisz płacić od tego podatku.
__________________
Handmade: Wyplatane OpowieściPierniczki: Wypiekane Opowieści
Słodkie wyzwania: Słodka Misja
Kathinna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-11-09, 13:17   #2437
MeganArt
Zakorzenienie
 
Avatar MeganArt
 
Zarejestrowany: 2008-12
Lokalizacja: Szczecin
Wiadomości: 3 990
Dot.: Biżuteryjna DG

Cytat:
Napisane przez Kathinna Pokaż wiadomość
3 tysiące to kwota wolna od podatku, czyli jeśli zarobisz w ciągu roku ze wszystkich źródeł dochodu razem wziętych, właśnie te 3 tysiące to nie musisz płacić od tego podatku.
A załóżmy np. taką sytuację: pracuję + hobbystycznie sprzedaję swoje rękodzieło. Czy wobec tego kwotę, którą zarobię mogę wykazać w zeznaniu rocznym w rubryce INNE?
MeganArt jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2012-11-09, 19:11   #2438
clementinne
Zadomowienie
 
Avatar clementinne
 
Zarejestrowany: 2008-05
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 1 306
Dot.: Biżuteryjna DG

Cytat:
Napisane przez MeganArt Pokaż wiadomość
Właśnie o to chodzi, że nie zamierzam sprzedawać nic w sposób ciągły. Na Allegro raz na 2-3 miesiące, zaś w galeriach mam wystawione swoje wyroby, ale też rzadko się coś sprzedaje, więc tutaj (chociażby w moim przypadku) jest różnica między sprzedawać, a sprzedać.
Tjaa.... To mniej więcej taka sytuacja, jakbyś codziennie rozstawiała straganik na targu, ale sprzedaż była kiepska, bo sprzedawałyby się 1-2 rzeczy miesięcznie, i próbowała tłumaczyć US, że Twoja kiepska sprzedaż oznacza, że sprzedaż nie jest ciągła i zorganizowana... Szczególnie w sytuacji, w której gdy ma się firmę, można nie zarobić ani złotówki, nie sprzedać ani jednej rzeczy, a i tak trzeba zapłacić ZUS za cały miesiąc, nie ma zmiłuj się.

Podsumowując: US rozlicza z zamiarów, a nie z tego, czy Ci sprzedaż wychodzi, czy nie.


Cytat:
Napisane przez MeganArt Pokaż wiadomość
A załóżmy np. taką sytuację: pracuję + hobbystycznie sprzedaję swoje rękodzieło. Czy wobec tego kwotę, którą zarobię mogę wykazać w zeznaniu rocznym w rubryce INNE?
Jeżeli nie sprzedajesz wyrobów z metali szlachetnych - tak.

Btw, nie opłacałoby Ci się tej umowy zlecenia zamienić na własną dg i wystawiać faktury? (czyli: nie zamykać firmy) Pracodawcy odpadnie płacenie za Ciebie podatku i ZUS-u, dostaniesz więcej pieniędzy, składka zdrowotna nie będzie się dublować, a dodatkowo jak doliczysz koszty z biżu, może się okazać, że podatek jest mniejszy. O ile to nie są usługi na 23% VAT. Przeliczałaś to?
clementinne jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-11-10, 08:34   #2439
MeganArt
Zakorzenienie
 
Avatar MeganArt
 
Zarejestrowany: 2008-12
Lokalizacja: Szczecin
Wiadomości: 3 990
Dot.: Biżuteryjna DG

Cytat:
Napisane przez clementinne Pokaż wiadomość
Tjaa.... To mniej więcej taka sytuacja, jakbyś codziennie rozstawiała straganik na targu, ale sprzedaż była kiepska, bo sprzedawałyby się 1-2 rzeczy miesięcznie, i próbowała tłumaczyć US, że Twoja kiepska sprzedaż oznacza, że sprzedaż nie jest ciągła i zorganizowana... Szczególnie w sytuacji, w której gdy ma się firmę, można nie zarobić ani złotówki, nie sprzedać ani jednej rzeczy, a i tak trzeba zapłacić ZUS za cały miesiąc, nie ma zmiłuj się.

Podsumowując: US rozlicza z zamiarów, a nie z tego, czy Ci sprzedaż wychodzi, czy nie.




Jeżeli nie sprzedajesz wyrobów z metali szlachetnych - tak.

Btw, nie opłacałoby Ci się tej umowy zlecenia zamienić na własną dg i wystawiać faktury? (czyli: nie zamykać firmy) Pracodawcy odpadnie płacenie za Ciebie podatku i ZUS-u, dostaniesz więcej pieniędzy, składka zdrowotna nie będzie się dublować, a dodatkowo jak doliczysz koszty z biżu, może się okazać, że podatek jest mniejszy. O ile to nie są usługi na 23% VAT. Przeliczałaś to?
Jasne, masz rację z tymi zamiarami. Wiem, że tak to u nas funkcjonuje


Nie sprzedaję srebra, jest to tylko i wyłącznie biżuteria sztuczna. Czyli mogę rozliczyć się z tego co zarobię w zwykłym PIT za dany rok. Dziękuję za taką informację, bo to oznacza, że nie muszę rezygnować ze sprzedaży, a wszystko będzie legalnie.


Jeśli chodzi o zamianę umowy na DG to nie do końca rozumiem. Nie płacę teraz VAT-u, jestem na ryczałcie, a pracuję na umowę zlecenie (na razie jeszcze jako studentka, ale od nowego roku już normalnie).
MeganArt jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-11-10, 13:20   #2440
lianna
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2006-06
Wiadomości: 226
Dot.: Biżuteryjna DG

Może dodam kilka cytatów z dyskusji , która odbyła się na ten temat na facebooku... może się przydadzą ponieważ dużo osób czyta selektywnie i tylko to co chce usłyszeć i łatwo można kogoś wprowadzić w błąd.

"Sprzedaż okazjonalna – aukcje, festyny, targi …. Jeśli wykonujesz działalność artystyczną osobiście i dokonujesz osobiście sprzedaży swoich prac, to stanowi to odrębne źródło przychodu w podatku dochodowym PIT. Nie musisz od razu zakładać działalności gospodarczej.
Są jednak pewne ograniczenia takiej sprzedaży. Ograniczenia te wynikają z ustawy o podatku dochodowym i przepisów działalności gospodarczej."

---- nikt jednak nie zagłębia się w drugi akapit, a to przecież on jest najważniejszy, ponieważ z ustawy i powszechnej jej interpretacji przez US wynika że jak sprzedajesz po raz drugi to już jest sprzedaż zorganizowana
I o ile...hmm...( moje własne zdanie), jak ktoś wystawi coś na allegro, wśród innych rzeczy, raz na początku roku , później następną rzecz za pół roku, to może jakoś się z tego wytłumaczy
natomiast nie ma tłumaczenia, jak wrzuca od razu kilka rzeczy, za jakiś czas znowu kilka itd.i z tego co słyszałam, że nie przechodzi też udowadnianie że przedmioty leżały ponad 6 miesięcy, bo jeśli były zrobione z zamiarem sprzedaży to jest już DG.
A już sprzedaż przez Galerię ... o czym w ogóle mowa...kto przyjmie interpretacje że jest to sprzedaż okazjonalna?"

"Podstawowym problemem jest tu jednak określenie, kiedy działalność zarobkowa przestaje być okazjonalna, a staje się ciągła i zorganizowana. Praktyka dowodzi, że już dwukrotne wystawienie swoich produktów do sprzedaży może zostać uznane przez służby skarbowe za działalność zarobkowa ciągłą i zorganizowaną."

"Uwaga: należy odróżnić twórczość od produkcji. Osoba, która nabywa materiały i półprodukty w celu ich wykorzystania do wykonania towaru, nie prowadzi działalności artystycznej, ale działalność produkcyjną. Tym samym jej przychód pochodzi nie z działalności artystycznej, lecz produkcji wykonanej w ramach działalności gospodarczej (obowiązek rejestracji działalności gospodarczej)."
" KAŻDA sprzedaż ciągła (czyt. masz produkty wystawione i są one CIĄGLE dostępne w sprzedaży) i zorganizowana (czyt. zamawiasz produkty celem wyprodukowania przedmiotu, wykonujesz przedmiot wg. projektu, fotografujesz, wstawiasz do SWOJEGO SKLEPU w galerii internetowej, robisz rzetelny opis, wyceniasz) ma znamiona DG i powinna być zarejestrowana. US nie będzie nawet słuchał tłumaczenia, że sprzedajesz coś raz na jakiś czas, nie będzie chciał w ogóle słyszeć nawet o tym, że to tylko dorabianie sobie, przywalą mandat (który to mandat zazwyczaj opiewa na kwotę mieszczącą się raczej w pięciocyfrowej liczbie niż niżej, bo będzie zawierał grzywnę oraz zaległe podatki"

"Uściślę ...sprzedaż ciągła to jedno, ale też nie możesz prowadzić marketingu w sposób ciągły.
więc nawet jak w efekcie sprzedasz 1 rzecz w roku, ale w sposób ciągły np. na blogu namawiasz do zakupu i masz napis "Jeżeli podoba Ci się moja biżuteria napisz do mnie" i próbujesz coś sprzedać, to powinnaś mieć DG"

było tego więcej ale skopiowałam meritum
__________________
Sutasz i wire wrapping
lianna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-11-10, 16:52   #2441
skidblandir
Rozeznanie
 
Avatar skidblandir
 
Zarejestrowany: 2005-05
Lokalizacja: Pszczyna
Wiadomości: 865
GG do skidblandir
Dot.: Biżuteryjna DG

I to się powinno przybić jako pierwszy post w tym wątku!
__________________

skidblandir jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2012-11-11, 16:35   #2442
Pepus
Wtajemniczenie
 
Avatar Pepus
 
Zarejestrowany: 2005-07
Lokalizacja: ♥ tam gdzie świeci Słońce ♥
Wiadomości: 2 885
GG do Pepus
Dot.: Biżuteryjna DG

Cytat:
Napisane przez skidblandir Pokaż wiadomość
I to się powinno przybić jako pierwszy post w tym wątku!
Dokładnie! Przepisy powinno się znać jeśli chce się sprzedawać cokolwiek.
__________________

Pepus jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-11-12, 10:34   #2443
Senanque
Raczkowanie
 
Avatar Senanque
 
Zarejestrowany: 2008-02
Wiadomości: 373
Dot.: Biżuteryjna DG

Przykleiłam w pierwszym poście
Senanque jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-11-18, 21:04   #2444
EKOLINA
Rozeznanie
 
Avatar EKOLINA
 
Zarejestrowany: 2010-06
Lokalizacja: Oświęcim
Wiadomości: 610
GG do EKOLINA
Dot.: Biżuteryjna DG

a to jest ta giełda na OSiRze????
EKOLINA jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-11-26, 20:48   #2445
Mira_Cetus
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2005-12
Wiadomości: 8
Dot.: Biżuteryjna DG

Cześć dziewczyny,
zdarzyło się wam, że wasza przesyłka z biżutkami wysłana pocztą zaginęła? Co pisałyście w opisie zawartości przesyłki wypełniając reklamację? Moje "elementy ozdobne" okazały się niewystarczające :/
Mira_Cetus jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-11-26, 23:48   #2446
clementinne
Zadomowienie
 
Avatar clementinne
 
Zarejestrowany: 2008-05
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 1 306
Dot.: Biżuteryjna DG

Cytat:
Napisane przez Mira_Cetus Pokaż wiadomość
Cześć dziewczyny,
zdarzyło się wam, że wasza przesyłka z biżutkami wysłana pocztą zaginęła? Co pisałyście w opisie zawartości przesyłki wypełniając reklamację? Moje "elementy ozdobne" okazały się niewystarczające :/
Kamienie półszlachetne - zawsze przechodzi (tzn. w sumie 2 razy musiałam reklamować). Niezależnie od tego co było w środku (srebro i swary akurat).

Elementy ozdobne to zbyt ogólne, prawda.
Cokolwiek, byle nie używać nazwy "biżuteria", bo będzie cyrk.
clementinne jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-11-27, 06:13   #2447
b8ae395ad20fac79699d786016c1d68a9b01f66e_62eafdf253efe
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2005-10
Wiadomości: 2 770
Dot.: Biżuteryjna DG

Jak napiszesz biżuteria to nie uznają reklamacji
b8ae395ad20fac79699d786016c1d68a9b01f66e_62eafdf253efe jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-11-27, 20:52   #2448
clementinne
Zadomowienie
 
Avatar clementinne
 
Zarejestrowany: 2008-05
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 1 306
Dot.: Biżuteryjna DG

[1=b8ae395ad20fac79699d786 016c1d68a9b01f66e_62eafdf 253efe;37832823]Jak napiszesz biżuteria to nie uznają reklamacji [/QUOTE]

Powinnaś biżuterię wysyłać listem ubezpieczonym (i to może być podstawą odrzucenia reklamacji). Poczta (i nie tylko - większość firm kurierskich też) dostaje histerii na sam dźwięk słowa "biżuteria", i kolczyki za 10zł traktuje tak samo jak te z brylantami za 50 tysięcy. Zatem, lepiej się nie przyznawać co było w środku, jeżeli przesyłka nie była ubezpieczona.

A teraz ciekawostka: jeżeli ubezpieczysz rzeczone kolczyki za 10zł zgodnie z ich wartością na 10zł, dostaniesz 10zł jeżeli zaginą. Jeżeli wyślesz je listem poleconym nieubezpieczonym - dostaniesz nawet 110zł (plus koszty nadania w każdym przypadku). Wnioski?

I moja rada: zawsze pisz maksimum w kwocie odszkodowania jakiej oczekujesz - nie mają tego jak sprawdzić, a jak gubią, to niech płacą za swoje błędy, proste. Nikt nigdy nie dyskutował z kwotą, którą podałam, i zawsze dostawałam max.

Edytowane przez clementinne
Czas edycji: 2012-11-27 o 20:53
clementinne jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-11-27, 21:19   #2449
skidblandir
Rozeznanie
 
Avatar skidblandir
 
Zarejestrowany: 2005-05
Lokalizacja: Pszczyna
Wiadomości: 865
GG do skidblandir
Dot.: Biżuteryjna DG

Ja piszę "zakładka do książki" co za każdym razem było zgodne z prawdą, hehe No i też zawsze sobie śpiewam stówkę albo i więcej (wiadomo, ponad te 110 nie wyjdę). Ale jak widzę, że jeden i ten sam punkt jest czarną dziurą dla moich paczek, to nie ma litości.
__________________

skidblandir jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2012-11-28, 08:19   #2450
b8ae395ad20fac79699d786016c1d68a9b01f66e_62eafdf253efe
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2005-10
Wiadomości: 2 770
Dot.: Biżuteryjna DG

Dzięki Na szczęście jeszcze nigdy mi nie zaginęło nic, ale warto wiedzieć

Moim zdaniem to chore to z tą biżuterią :/ Co ich obchodzi jakim listem wysyłam - zapłaciłam za usługę to mają ją wykonać. Zgubią paczkę i jeszcze mają pretensje
b8ae395ad20fac79699d786016c1d68a9b01f66e_62eafdf253efe jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-11-28, 08:52   #2451
Mira_Cetus
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2005-12
Wiadomości: 8
Dot.: Biżuteryjna DG

clemenntine, skidblandir dzięki za podpowiedzi
mam nadzieję, że tym razem przyjmą moją reklamację bez problemu
nawiasem mówiąc (pisząc), ja też wpisałam maksymalną kwotę odszkodowania - za zagubiony towar + straty moralne
Mira_Cetus jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-12-27, 16:27   #2452
beoneself
Zakorzenienie
 
Avatar beoneself
 
Zarejestrowany: 2005-07
Wiadomości: 9 487
Dot.: Biżuteryjna DG

Melduję, że przeczytałam calutki wątek, 50 stron! Zajęło mi to oczywiście kilka dobrych dni i w głowie mi się teraz kotłuje od tej ilości nowych informacji
Zabieram się powoli za otwieranie własnej firmy, więc wchłaniam wiedzę gdzie się da. Dzięki!
beoneself jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-12-30, 14:41   #2453
skidblandir
Rozeznanie
 
Avatar skidblandir
 
Zarejestrowany: 2005-05
Lokalizacja: Pszczyna
Wiadomości: 865
GG do skidblandir
Dot.: Biżuteryjna DG

Powodzenia
__________________

skidblandir jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-01-07, 20:25   #2454
Admira07
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-12
Wiadomości: 138
Dot.: Biżuteryjna DG

Mam pytanko do dziewczyn, które zajmują się beadingiem. Jak spisałyście koraliki w inwentaryzacji? Na wagę? Na opakowania? Każdy kolor? Każdą wielkość osobno? Każdą paczuszkę ważyłyście, żeby zapisać ile koralików zostało?
Jak to zrobić, żeby się nikt nie przyczepił, a żeby nie zwariować?
Każdy rodzaj, każdy kolor, a nawet ten sam kolor ale w innym sklepie kupiony, ma inną cenę...

...już problem nieaktualny
wszystko poważone i opisane

Edytowane przez Admira07
Czas edycji: 2013-01-11 o 19:04 Powód: żeby nie post pod postem :)
Admira07 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-01-29, 13:44   #2455
Myszka232
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2011-07
Wiadomości: 5
nie mam firmy - co z podatkiem?

Tak jak w tytule: nie mam firmy, ale chce sprzedawać biżuterię przez internet - jakie podatki muszę płacić?

Jak wygląda sprawa z tym na allegro?
I jak to jest w galeriach typu modna.pl , artillo itp z podatkami?

Byłabym wdzięczna za odpowiedz, bo sama się na tym nie znam a nie chce mieć problemów.
Myszka232 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-01-29, 15:15   #2456
Roxy80
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2007-04
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 311
Dot.: nie mam firmy - co z podatkiem?

Cytat:
Napisane przez Myszka232 Pokaż wiadomość
Tak jak w tytule: nie mam firmy, ale chce sprzedawać biżuterię przez internet - jakie podatki muszę płacić?

Jak wygląda sprawa z tym na allegro?
I jak to jest w galeriach typu modna.pl , artillo itp z podatkami?

Byłabym wdzięczna za odpowiedz, bo sama się na tym nie znam a nie chce mieć problemów.
Jeżeli nie chcesz problemów, musisz założyć działalność gospodarczą.
Tu masz wątek na ten temat.

https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=303955
Roxy80 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-01-30, 13:26   #2457
Myszka232
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2011-07
Wiadomości: 5
Dot.: nie mam firmy - co z podatkiem?

Dziękuję
Myszka232 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-02-04, 12:24   #2458
Myszka232
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2011-07
Wiadomości: 5
Dot.: nie mam firmy - co z podatkiem?

Witam ;D Mam jeszcze jedno pytanie, bo przeglądnęłam ten wątek i chciałabym wszystko ogarnąć, bo nie wiem czy dobrze zrozumiałam.
Jestem studentką i nie pracuję, jeżeli swoją biżuterię sprzedaję na allegro to czy obowiązuje mnie te 3 tysiące wolne od podatku (tutaj nie trzeba mieć DG,tak?) ? I czy muszę się rozliczać jakoś z tego?
Myszka232 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-02-04, 14:44   #2459
ResurrectionOfHappiness
Rozeznanie
 
Avatar ResurrectionOfHappiness
 
Zarejestrowany: 2009-02
Wiadomości: 767
Dot.: nie mam firmy - co z podatkiem?

Trzeba mieć DG.
ResurrectionOfHappiness jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-02-07, 10:44   #2460
milvunia83
Zadomowienie
 
Avatar milvunia83
 
Zarejestrowany: 2006-09
Lokalizacja: kujawsko-pomorskie
Wiadomości: 1 583
Dot.: Biżuteryjna DG

Witajcie

Od półtora roku tworzę biżuterię, głownie dla rodziny, przyjaciół i przyjaciół przyjaciół...

Teraz chcę skorzystać z okazji, że instnieje możliwość dostania dofinansowania z PUP i założyć działalność i działać na tym polu już intensywnie.

Czy ktoś może składał wniosek do PUP o dofinansowanie? Bardzo bym chciała zobaczyć jakiś wypełniony wniosek, jak to wygląda. Wiem, że różne są w różnych urzędach... Mógłby ktoś może podesłać? na e-maila? Nie musi być wasz. Szperam w necie i trafiam na jakieś wzory puste z urzędów...


__________________
Amelia nic się nie zmieniła, nadal ucieka w samotność. Lubi stawiać sobie głupie pytania na temat świata lub tego miasta.

W oczekiwaniu na dzidzię....



milvunia83 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Biżuteria


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-26 19:20:35


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 16:56.