Uczenie się chińskiego - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Szkoła i edukacja

Notka

Szkoła i edukacja Szkoła i edukacja, to forum dla osób, które chcą się uczyć. Tu dowiesz się wszystkiego o szkołach, uczelniach, kursach. Na forum NIE odrabiamy prac domowych!

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2013-05-26, 20:05   #1
czis21
Raczkowanie
 
Avatar czis21
 
Zarejestrowany: 2012-05
Lokalizacja: Rumia
Wiadomości: 30
GG do czis21
Talking

Uczenie się chińskiego


Cześć Kochane,

Chciałabym zapytać się ogółu czy warto uczyc się chińskiego? Czy któraś ma większe, paroletnie doświadczenie w nauce tego języka? Jest to moja chwilowa "zajawka", aczkolwiek bardzo interesuję się kulturą azjatycką, więc pewnie szybko nie zrezygnuję z tego pomysłu. Uczyłam się już japońskiego, ale średnio mi się przypodobał. Z chińskim mam trochę inaczej.

Orientujecie się, gdzie można pobrać lekcje tego języka w okolicach Trójmiasta? Nie wiem czy akurat konkretnie szkoły językowe, ale może jakieś prywatne lekcje? Wiem też, że wiąże się to z ogromnymi kosztami, ale może warto inwestować w siebie
Pozdrawiam
czis21 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-05-27, 10:21   #2
Ashlee_
Zadomowienie
 
Avatar Ashlee_
 
Zarejestrowany: 2006-05
Lokalizacja: Katowice
Wiadomości: 1 174
Dot.: Uczenie się chińskiego

uczyć się warto, ale prawda jest taka, że to ciężki język, żeby się go nauczyc potrzebujesz zajec minimum 2x w tygodniu, najlepiej 3 lub 4. chinska gramatyka jest o niebo latwiejsza od japonskiej, ale jest wiecej znakow i tony, wiec przygotuj się na kilka lat cięzkiej i systematycznej pracy. moi znajomi po 4 latach nauki w uniwersytecie i rocznym pobycie w chinach mówią bardzo dobrze po chinsku, wiec jest to wykonalne. powodzenia
__________________
never mind... anyway...

雪が歌う夜に君を憶うよ
凍りついたこの部屋で
憧れた未来を待ち望むように
孤独を生きて…






Ashlee_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-05-27, 17:17   #3
Japanication
Zadomowienie
 
Avatar Japanication
 
Zarejestrowany: 2013-05
Lokalizacja: Gdzie Petru tam i ja
Wiadomości: 1 369
Dot.: Uczenie się chińskiego

Możesz pobierać od native speakera, ale to jest dość droga impreza, zostaje też kurs językowy ( ale tam nastawiasz się na grupę, grupa się wyłamuje - i po kursie ).

Poza tym zależy o który chiński Ci chodzi...jest północny i południowy - różnice są bardzo duże.

Jeżeli chodzi o kulturę azjatycką - Japonia ma ciekawszą, ale to moja prywatna opinia.
__________________
Początkujący specjalista ds. bazodanowych, aczkolwiek porad w tym zakresie udzielam tylko na forach tematycznych pod innym nickiem, ew. na pw.
Japanication jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-05-27, 19:13   #4
aneta1o1o
Rozeznanie
 
Avatar aneta1o1o
 
Zarejestrowany: 2013-02
Lokalizacja: lubelskie.
Wiadomości: 508
Dot.: Uczenie się chińskiego

nie wiem nic o języku a kultura też jakoś na bakier ale coraz częściej sie słyszy, że chiński to język przyszłości także może się akurat przyda
aneta1o1o jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-05-27, 20:07   #5
Japanication
Zadomowienie
 
Avatar Japanication
 
Zarejestrowany: 2013-05
Lokalizacja: Gdzie Petru tam i ja
Wiadomości: 1 369
Dot.: Uczenie się chińskiego

Cytat:
Napisane przez aneta1o1o Pokaż wiadomość
nie wiem nic o języku a kultura też jakoś na bakier ale coraz częściej sie słyszy, że chiński to język przyszłości także może się akurat przyda
Jako ekonomista - zaprzeczam.
__________________
Początkujący specjalista ds. bazodanowych, aczkolwiek porad w tym zakresie udzielam tylko na forach tematycznych pod innym nickiem, ew. na pw.
Japanication jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-05-28, 10:09   #6
aneta1o1o
Rozeznanie
 
Avatar aneta1o1o
 
Zarejestrowany: 2013-02
Lokalizacja: lubelskie.
Wiadomości: 508
Dot.: Uczenie się chińskiego

mówię co słyszałam ale nie jestem w stanie tego niczym poprzeć
jako ekonomista odradzałeś mi także logistykę.... także widocznie wiesz co mówisz
aneta1o1o jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-05-28, 10:48   #7
Japanication
Zadomowienie
 
Avatar Japanication
 
Zarejestrowany: 2013-05
Lokalizacja: Gdzie Petru tam i ja
Wiadomości: 1 369
Dot.: Uczenie się chińskiego

Cytat:
Napisane przez aneta1o1o Pokaż wiadomość
mówię co słyszałam ale nie jestem w stanie tego niczym poprzeć
jako ekonomista odradzałeś mi także logistykę.... także widocznie wiesz co mówisz
Może nie tyle odradzam, co stwierdzam, że tam jest tak jak na prawie - ludzie napierają na kierunek i to się odbija na rynku - coraz ciężej z lepszą robotą.
Dlatego jak już logistyka, to raczej uczelnie na północy - np. AMS, masz dodatkowe opcje typu transport morski itd, czego nie ma w reszcie kraju ( z tego co wiem ).
__________________
Początkujący specjalista ds. bazodanowych, aczkolwiek porad w tym zakresie udzielam tylko na forach tematycznych pod innym nickiem, ew. na pw.
Japanication jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2013-05-28, 20:24   #8
dziewczynkazaparatami
Raczkowanie
 
Avatar dziewczynkazaparatami
 
Zarejestrowany: 2012-11
Wiadomości: 77
Dot.: Uczenie się chińskiego

Cytat:
Napisane przez czis21 Pokaż wiadomość
Cześć Kochane,

Chciałabym zapytać się ogółu czy warto uczyc się chińskiego? Czy któraś ma większe, paroletnie doświadczenie w nauce tego języka? Jest to moja chwilowa "zajawka", aczkolwiek bardzo interesuję się kulturą azjatycką, więc pewnie szybko nie zrezygnuję z tego pomysłu. Uczyłam się już japońskiego, ale średnio mi się przypodobał. Z chińskim mam trochę inaczej.

Orientujecie się, gdzie można pobrać lekcje tego języka w okolicach Trójmiasta? Nie wiem czy akurat konkretnie szkoły językowe, ale może jakieś prywatne lekcje? Wiem też, że wiąże się to z ogromnymi kosztami, ale może warto inwestować w siebie
Pozdrawiam
Warto! Wprawdzie większośc Chińczyków posługuje się sprawnie angielskim, ale sam język to nie wszystko. Liczy się też kultura i zwyczaje. Nie pomiń tego podczas nauki.

Imo, chiński przydaje się, już nie tylko jako egzotyczny język, ale jako przepustka do przygody życia. Prawie każde stypendium do państwa środka wymaga właśnie znajomości chińskiego. Stypendia, granty, wymiana międzynarodowa. 4 moich znajomych z Wyższej Szkoły Europejskiej w Krakowie wróciła z Chin i bez języka ani rusz! Tak samo twierdzi koleżanka z Instytutu Konfucjusza, łącznie przesiedziała tam dwa lata i dalej ją ciągnie.

Gdy patrzę na te moje koleżanki ze studiów dociera jedno - chiński to nie tylko nauka języka, a sposób na siebie
__________________
67 kg -cel-> 55kg
dziewczynkazaparatami jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-05-29, 05:46   #9
Ashlee_
Zadomowienie
 
Avatar Ashlee_
 
Zarejestrowany: 2006-05
Lokalizacja: Katowice
Wiadomości: 1 174
Dot.: Uczenie się chińskiego

Cytat:
Napisane przez dziewczynkazaparatami Pokaż wiadomość
Warto! Wprawdzie większośc Chińczyków posługuje się sprawnie angielskim, ale sam język to nie wszystko. Liczy się też kultura i zwyczaje. Nie pomiń tego podczas nauki.

Imo, chiński przydaje się, już nie tylko jako egzotyczny język, ale jako przepustka do przygody życia. Prawie każde stypendium do państwa środka wymaga właśnie znajomości chińskiego. Stypendia, granty, wymiana międzynarodowa. 4 moich znajomych z Wyższej Szkoły Europejskiej w Krakowie wróciła z Chin i bez języka ani rusz! Tak samo twierdzi koleżanka z Instytutu Konfucjusza, łącznie przesiedziała tam dwa lata i dalej ją ciągnie.

Gdy patrzę na te moje koleżanki ze studiów dociera jedno - chiński to nie tylko nauka języka, a sposób na siebie
tak, to jest prawda. Chinczycy oferuja duzo fajnych stypendiow i ode mnie ze studiow kazdy kto uczyl sie chinskiego [studia dalekowschodnie na UJ] wyjechal do Chin przynajmniej raz. z japonskim nie bylo i nie jest tak rozowo niestety.
__________________
never mind... anyway...

雪が歌う夜に君を憶うよ
凍りついたこの部屋で
憧れた未来を待ち望むように
孤独を生きて…






Ashlee_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-05-29, 06:13   #10
czis21
Raczkowanie
 
Avatar czis21
 
Zarejestrowany: 2012-05
Lokalizacja: Rumia
Wiadomości: 30
GG do czis21
Talking Dot.: Uczenie się chińskiego

Bardzo mnie cieszy to, co słyszę. A chiński nie traktuje jako "przepustka na awans", bo za bardzo mi się nie przyda. Staram sie o studia na weterynarii. Aczkolwiek, dla mnie to świetna odskocznia dla zwykłego chodzenia do szkoły i z powrotem - tak sądzę.

Ale czy ja, taki przyszły studencik weterynarii, może się starac o stypendium czy wymianę DO CHIN? Jakoś... średnio to widzę
czis21 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-05-29, 11:51   #11
Ashlee_
Zadomowienie
 
Avatar Ashlee_
 
Zarejestrowany: 2006-05
Lokalizacja: Katowice
Wiadomości: 1 174
Dot.: Uczenie się chińskiego

znajac jezyk - podejrzewam ze tak. sa stypendia rządowe, na nauke jezyka
__________________
never mind... anyway...

雪が歌う夜に君を憶うよ
凍りついたこの部屋で
憧れた未来を待ち望むように
孤独を生きて…






Ashlee_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2013-06-02, 01:43   #12
asdfgh0
Przyczajenie
 
Avatar asdfgh0
 
Zarejestrowany: 2013-06
Wiadomości: 14
Dot.: Uczenie się chińskiego

mój kolega, który jest Chińczykiem wychowanym w Polsce, udziela takich lekcji - co prawda głównie dzieciom bo sam nie jest jeszcze na aż tak zaawansowanym poziomie- ale na brak chętnych nie narzeka. Koszty też z tego co wiem są w sumie podobne do kosztów zajęć z innych języków obcych.

Jedyne co... to moim zdaniem to przyszłościowy ale naprawdę kosmicznie trudny język
asdfgh0 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-06-02, 07:20   #13
Japanication
Zadomowienie
 
Avatar Japanication
 
Zarejestrowany: 2013-05
Lokalizacja: Gdzie Petru tam i ja
Wiadomości: 1 369
Dot.: Uczenie się chińskiego

Cytat:
Ale czy ja, taki przyszły studencik weterynarii, może się starac o stypendium czy wymianę DO CHIN? Jakoś... średnio to widzę
Właśnie do Chin jest łatwo pojechać, więc raczej tak.
Jest to całkowite przeciwieństwo Japonii pod tym względem.
__________________
Początkujący specjalista ds. bazodanowych, aczkolwiek porad w tym zakresie udzielam tylko na forach tematycznych pod innym nickiem, ew. na pw.
Japanication jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-06-06, 18:43   #14
czis21
Raczkowanie
 
Avatar czis21
 
Zarejestrowany: 2012-05
Lokalizacja: Rumia
Wiadomości: 30
GG do czis21
Talking Dot.: Uczenie się chińskiego

Cytat:
Napisane przez asdfgh0 Pokaż wiadomość
mój kolega, który jest Chińczykiem wychowanym w Polsce, udziela takich lekcji - co prawda głównie dzieciom bo sam nie jest jeszcze na aż tak zaawansowanym poziomie- ale na brak chętnych nie narzeka. Koszty też z tego co wiem są w sumie podobne do kosztów zajęć z innych języków obcych.
Pytanie gdzie ten Twój kolega mieszka? Bo mam w miare ograniczone możliwości, jeszcze doliczając dojazdy i cenę lekcji. Ale powiem, że brzmi świetnie i byłabym wdzięczna za info od Ciebie

Poza tym, powiedzie jak to wygląda z tym wyjazdem do Chin na stypendium? Nie jestem w temacie. Czy każda, każda uczelnia ma taką możliwość wymiany? Na jakiej zasadzie to wygląda? Ew. Szwecja wchodzi w grę, także...
czis21 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-06-07, 01:18   #15
asdfgh0
Przyczajenie
 
Avatar asdfgh0
 
Zarejestrowany: 2013-06
Wiadomości: 14
Dot.: Uczenie się chińskiego

Cytat:
Napisane przez czis21 Pokaż wiadomość
Pytanie gdzie ten Twój kolega mieszka? Bo mam w miare ograniczone możliwości, jeszcze doliczając dojazdy i cenę lekcji. Ale powiem, że brzmi świetnie i byłabym wdzięczna za info od Ciebie
Mogę Ci na nie odpowiedzieć pewnie dopiero za jakiś miesiąc
bo jeszcze nie wiadomo gdzie wyląduje ( wyniki rekrutacji na studia )
asdfgh0 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-06-07, 02:44   #16
Sikorka0204
Zakorzenienie
 
Avatar Sikorka0204
 
Zarejestrowany: 2007-03
Wiadomości: 6 491
Dot.: Uczenie się chińskiego

Cytat:
Napisane przez dziewczynkazaparatami Pokaż wiadomość
Warto! Wprawdzie większośc Chińczyków posługuje się sprawnie angielskim, ale sam język to nie wszystko.
Hmm zawsze zastanawiałam się skąd się wzięło to przekonanie Mieszkam w Szanghaju i owszem w ścisłym centrum spora część osób mówi po angielsku ale np. 7km od centrum jest tragedia z dogadaniem się nawet w hotelu (oczywiście mam tu na myśli hotele do 3* bo wyżej to wiadomo, że mus). Teoretycznie uczą się oni angielskiego w szkole ale mimo to, niektórzy nie potrafią nawet wskazać gdzie jest najbliższy sklep...

Na stypendium z tego co wiem łatwo wyjechać ale z wizą pracowniczą jest znacznie gorzej
Ja niestety pomimo, że tu mieszkam umiem tylko podstawowe zwroty. Trzeba mieć naprawdę dobry słuch, żeby zrozumieć różnicę w wymowie
Z pewnością opanowanie tego języka jest wykonalne ale czeka Cię masa pracy
__________________
31/40
Sikorka0204 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-06-07, 14:57   #17
czis21
Raczkowanie
 
Avatar czis21
 
Zarejestrowany: 2012-05
Lokalizacja: Rumia
Wiadomości: 30
GG do czis21
Talking Dot.: Uczenie się chińskiego

Cytat:
Napisane przez asdfgh0 Pokaż wiadomość
Mogę Ci na nie odpowiedzieć pewnie dopiero za jakiś miesiąc
bo jeszcze nie wiadomo gdzie wyląduje ( wyniki rekrutacji na studia )
Nie ma problemu. Obyśmy obie nie pozapominały ;>

Wiem, wiem, że to trudna inwestycja w siebie. Ale jak ktoś chce - to wszystko da radę Nie wiem, czy na mojej uczelni będą jakieś stypendialne wyjazdy. Czy to zależy od kierunku studiów? Bo czy ja wiem czy weterynaria miałaby potrzebę wysyłac kogoś do Azji na stypendium?
czis21 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-06-07, 21:11   #18
Ashlee_
Zadomowienie
 
Avatar Ashlee_
 
Zarejestrowany: 2006-05
Lokalizacja: Katowice
Wiadomości: 1 174
Dot.: Uczenie się chińskiego

oprocz stypendiow uczelnianych, sa jeszcze stypendia rządowe, a Chiny oferują około 30 miejsc rocznie
__________________
never mind... anyway...

雪が歌う夜に君を憶うよ
凍りついたこの部屋で
憧れた未来を待ち望むように
孤独を生きて…






Ashlee_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-06-08, 08:58   #19
czis21
Raczkowanie
 
Avatar czis21
 
Zarejestrowany: 2012-05
Lokalizacja: Rumia
Wiadomości: 30
GG do czis21
Talking Dot.: Uczenie się chińskiego

Cytat:
Napisane przez Ashlee_ Pokaż wiadomość
oprocz stypendiow uczelnianych, sa jeszcze stypendia rządowe, a Chiny oferują około 30 miejsc rocznie
O, to świetna wskazówka. Jak będę mogła się o nie starac? Gdzie się zgłosic itp?
czis21 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2013-06-08, 09:09   #20
saane
Zakorzenienie
 
Avatar saane
 
Zarejestrowany: 2011-12
Lokalizacja: śląskie
Wiadomości: 4 036
Odp: Uczenie się chińskiego

O tak, nauka chińskiego to świetny pomysł Zwłaszcza, że Cię on interesuje. Ja sama mam nadzieję niedługo zacząć uczyć się chińskiego, przeczytałam już kilka książek o Chinach i nadal nie mam dość

Wysłane z aplikacji mobilnej Wizaz Forum.
__________________

Nie odkładaj niczego na później!...

...bo później też Ci się nie będzie chciało


130/1000
saane jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-06-10, 17:30   #21
dziewczynkazaparatami
Raczkowanie
 
Avatar dziewczynkazaparatami
 
Zarejestrowany: 2012-11
Wiadomości: 77
Dot.: Uczenie się chińskiego

A ja dla zainteresowanych mam dobrą wiadomość. Wyższa Szkoła Europejska podpisała umowę z 3 uczelniami chińskimi, w ramach których nasi studenci będą mogli bezpłatnie spędzić semestr studiów w jednej z partnerskich uczelni i vice versa. Very nice
__________________
67 kg -cel-> 55kg
dziewczynkazaparatami jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-09-29, 15:53   #22
Basia_Malinowska
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2013-07
Wiadomości: 35
Dot.: Uczenie się chińskiego

Chiński jest wyzwaniem, ale które wg mnie warto podjąć, szczególnie, że ten język jest coraz popularniejszy i mile widziany wśród pracodawców Ja też już się uczę chińskiego w szkole na Kabatach i bardzo mnie cieszą każde zajęcia, bo poznaje tam nie tylko język, ale i kulturę tego kraju.
__________________
https://wizaz.pl/Mikroreklama
Basia_Malinowska jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Szkoła i edukacja


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 21:36.