Produkty do włosów bez silikonów!!! - Strona 88 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Pielęgnacja włosów i fryzury > Pielęgnacja włosów

Notka

Pielęgnacja włosów W tym miejscu rozmawiamy o pielęgnacji włosów. Jeśli twoje włosy są suche, pozbawione blasku lub zniszczone i szukasz sposobu na poprawę sytuacji. Dołącz do nas.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2013-05-16, 20:45   #2611
M4rt3czk4_92
Zakorzenienie
 
Avatar M4rt3czk4_92
 
Zarejestrowany: 2013-05
Wiadomości: 3 064
Dot.: Produkty do włosów bez silikonów!!!

[QUOTE=medzik90;40216975]Dziewczyny a co sądzicie o składzie szamponu seboradin kuracja przeciw przetluszczaniu i wypadaniu włosów? https://wizaz.pl/kosmetyki/produkt,1...wa-wersja.html
Skład: Aqua, Sodium Laureth Sulfate, Cocamide DEA, Glycol Distearate, Cocamidopropyl Betaine, Raphanus Nigra Extract, Matricaria Extract (and) Nettle Extract (and) Balm Mint Extract (and) Coltsfoot Leaf Extract (and) Horsetali Extract (and) Horse Chestnut Extract (and) Rosemary Extract (and) Sage Extract, Lauryl Glucoside, Disodium EDTA, Limonen, Quaternium - 80, Coco Glucoside (and) Glyceryl Oleate (and) Glyceryl Stearate, Panthenol, Pine Oil, Parfum, Metylchloroisothiazolinon e (and) Methylisothiazolinone (and) Phenoxyethanol, Tea Tree Oil, Coriander Oil, Thymol, Sodium Chloride.

Mam włosy cieńkie, pozbawione objetości i niestety szybko przetluszczające, bardzo lubie ten szampon ze wzgledu na to, ze nie obciąza moich wlosow, sa po nim puszyste, jednak mam wrazenie, ze lekko wyusza, dlatego uzywam odzywki, ale juz z silkonem z gliss kura nowosc oil repair, znacie moze jakas dobra odzywke która nie obciąża, moze byc z lekkim siliokonem[/Q

Seboradin na prawdę jest super, używałam go razem z lotionem i szczerze Ci polecam ;-) a odżywkę to Garnier avokado i masło karite;-)
M4rt3czk4_92 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-06-21, 10:40   #2612
nkimi
Raczkowanie
 
Avatar nkimi
 
Zarejestrowany: 2008-07
Wiadomości: 53
Dot.: Produkty do włosów bez silikonów!!!

cześć dziewczyny

ostatnio kupiłam szampon w Biedronce (wtedy nie przejmowałam się żadnymi silikonami i innymi takimi, ale po rozmowie z przyjaciółką spojrzałam na skład). Nazywa się "family splash z awokado" i bardzo się zdziwiłam bo nie dojrzałam tam żadnych silikonów, ale może czegos nie dczytałam wiec bede wdzięczna za ewentulana pomoc w ich zlkalizowaniu

Skład:
aqua, sodium laureth sulfate, cocamide DEA, sodium chloride, glycerin, glycol disterate, laureth-4, cocamidopropl betaine, polyquatemium-7, sodium styrene/acrylates copolymer, citric acid, parfum, hexyl cinnamal, sine adipe lac, persea gratissima oil, retinyl palmitate, tocopheryl acetate, linoleic acid, biotin, bioflavonoids, panthenol, pyridoxine HCL, DMDM hydantoin, methylisothiazolinone, methylchloroisothiazolino ne.

mam nadzieje że nigdzie nie zrobiłam literówki, ale za każda znaleziona serdecznie przepraszam

z góry bardzo dziękuję za pomoc
nkimi jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-06-21, 16:37   #2613
chimay
Zakorzenienie
 
Avatar chimay
 
Zarejestrowany: 2011-11
Lokalizacja: Niemcy
Wiadomości: 25 326
Dot.: Produkty do włosów bez silikonów!!!

Cytat:
Napisane przez nkimi Pokaż wiadomość
cześć dziewczyny

ostatnio kupiłam szampon w Biedronce (wtedy nie przejmowałam się żadnymi silikonami i innymi takimi, ale po rozmowie z przyjaciółką spojrzałam na skład). Nazywa się "family splash z awokado" i bardzo się zdziwiłam bo nie dojrzałam tam żadnych silikonów, ale może czegos nie dczytałam wiec bede wdzięczna za ewentulana pomoc w ich zlkalizowaniu

Skład:
aqua, sodium laureth sulfate, cocamide DEA, sodium chloride, glycerin, glycol disterate, laureth-4, cocamidopropl betaine, polyquatemium-7, sodium styrene/acrylates copolymer, citric acid, parfum, hexyl cinnamal, sine adipe lac, persea gratissima oil, retinyl palmitate, tocopheryl acetate, linoleic acid, biotin, bioflavonoids, panthenol, pyridoxine HCL, DMDM hydantoin, methylisothiazolinone, methylchloroisothiazolino ne.

mam nadzieje że nigdzie nie zrobiłam literówki, ale za każda znaleziona serdecznie przepraszam

z góry bardzo dziękuję za pomoc
Dobrze patrzysz, nie ma w nim silikonów.
chimay jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-07-01, 06:59   #2614
zosiadenisek
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2013-02
Wiadomości: 10
Dot.: Produkty do włosów bez silikonów!!!

witam,
dzięki wam odkryłam na nowo szampony ziołowe. uzywam Barwy, rózna chociaż pokrzywa na moje tłuste, cienkie i farbowane włosy jest najlepsza. wyczytałam u was, że są one mocno oczyszczające. czy można je stosować codziennie? czy raczej sporadycznie? jak ich uzywam włosy są mocno oczyszczone ale mogę za to myć co dwa dni, co jest dużym plusem. odżywkę stosuję garniera avocado a od niedawna phenome. maskę raz w tygodniu antiage organique. jaki szampon polecacie jeszcze?
zosiadenisek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-07-01, 18:30   #2615
chimay
Zakorzenienie
 
Avatar chimay
 
Zarejestrowany: 2011-11
Lokalizacja: Niemcy
Wiadomości: 25 326
Dot.: Produkty do włosów bez silikonów!!!

Cytat:
Napisane przez zosiadenisek Pokaż wiadomość
witam,
dzięki wam odkryłam na nowo szampony ziołowe. uzywam Barwy, rózna chociaż pokrzywa na moje tłuste, cienkie i farbowane włosy jest najlepsza. wyczytałam u was, że są one mocno oczyszczające. czy można je stosować codziennie? czy raczej sporadycznie? jak ich uzywam włosy są mocno oczyszczone ale mogę za to myć co dwa dni, co jest dużym plusem.
To zależy od włosów. Jak im pasuje, to stosujesz codziennie.


Cytat:
Napisane przez zosiadenisek Pokaż wiadomość
odżywkę stosuję garniera avocado a od niedawna phenome. maskę raz w tygodniu antiage organique. jaki szampon polecacie jeszcze?
Ziołowe (ale łagodniejsze) będą szampony Fitomedu. Ewentualnie Green Pharmacy.
chimay jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-07-02, 11:43   #2616
zosiadenisek
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2013-02
Wiadomości: 10
Dot.: Produkty do włosów bez silikonów!!!

dzięki
zosiadenisek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-07-06, 20:00   #2617
wiolafrytka
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2005-09
Wiadomości: 1 052
Dot.: Produkty do włosów bez silikonów!!!

Dziewczyny a co powiecie o RADICAL mgiełka wzmacniająca.
Skład: aqua,alcohol denat, cetrimonium chloride, propylene glycol, equisetum arvense (horsetail) herb extract, camelia sinensis, leaf extract, panthenol, laureth-10, eg-25 paba, inulin, peg-40 hydrogenated castrol oil, phenoxyethanol, ethylhexylglycerin, citric acid, parfum (fragrance), hexyl cinnamal, butylphenyl methlpropional, citronellol
wiolafrytka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2013-07-06, 20:09   #2618
chimay
Zakorzenienie
 
Avatar chimay
 
Zarejestrowany: 2011-11
Lokalizacja: Niemcy
Wiadomości: 25 326
Dot.: Produkty do włosów bez silikonów!!!

Cytat:
Napisane przez wiolafrytka Pokaż wiadomość
Dziewczyny a co powiecie o RADICAL mgiełka wzmacniająca.
Skład: aqua,alcohol denat, cetrimonium chloride, propylene glycol, equisetum arvense (horsetail) herb extract, camelia sinensis, leaf extract, panthenol, laureth-10, eg-25 paba, inulin, peg-40 hydrogenated castrol oil, phenoxyethanol, ethylhexylglycerin, citric acid, parfum (fragrance), hexyl cinnamal, butylphenyl methlpropional, citronellol
Silikonów nie ma, ale ma denaturat i sporo ziół, więc przy częstym stosowaniu może wysuszyć.
chimay jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-07-07, 10:21   #2619
wiolafrytka
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2005-09
Wiadomości: 1 052
Dot.: Produkty do włosów bez silikonów!!!

Cytat:
Napisane przez chimay Pokaż wiadomość
Silikonów nie ma, ale ma denaturat i sporo ziół, więc przy częstym stosowaniu może wysuszyć.
dziękuję
kupiłam na wypadania i wzmocnienie - w opisie piszą że stosować codziennie a moim zamiarem nie było ich wysuszenie tylko nawilżenie
wiolafrytka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-07-07, 11:26   #2620
chimay
Zakorzenienie
 
Avatar chimay
 
Zarejestrowany: 2011-11
Lokalizacja: Niemcy
Wiadomości: 25 326
Dot.: Produkty do włosów bez silikonów!!!

Cytat:
Napisane przez wiolafrytka Pokaż wiadomość
dziękuję
kupiłam na wypadania i wzmocnienie - w opisie piszą że stosować codziennie a moim zamiarem nie było ich wysuszenie tylko nawilżenie
Na wypadanie i wzmocnienie może się przydać, ale do nawilżenia kupiłabym odżywkę. Zioła i denat zdecydowanie temu nie sprzyjają.
chimay jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-07-16, 12:52   #2621
Koorciia
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2008-12
Wiadomości: 8
Dot.: Produkty do włosów bez silikonów!!!

Hej dziewczynki !!!

Od bardzo dawna sledze ten temat i zdecydowałam się już od 2 lat stosować szampony i odzywki bez sylikonów. Mogę powiedzieć, że moje włosy się bardzo wzmocniły stały się grubsze. Ale nie w tym rzecz. Szukam kosmetyków do włosów które jeszcze lepiej poprawiłyby ich kondycje.

Używam szamponu:
https://wizaz.pl/kosmetyki/produkt,5...niszczone.html
Odżywki:
https://wizaz.pl/kosmetyki/produkt,5...niszczone.html
Maski:
https://wizaz.pl/kosmetyki/produkt,5...na-jedwab.html
Olejku: (po kazym umyciu włosów)
http://www.natureko.pl/biovax-ae-ser...do-wlosow-15ml

Raz w miesiącu używam szamponu oczyszczającego z toni&guy

Czy jest coś co mogłabym zmienić??? Tak żeby moje włosy były jeszcze bardziej lśniące? Strasznie ubolewam nad małym wzrostem moich włosów, nie potrafie ich zapuścic.... Co myślicie o słynnym Jantarze?? Zaczęłam łykac tabletki calcium pantothenicum ale jeszcze nie widzę efektów poza tym że moja cera się popsuła.

Bardzo proszę o porady)

Pozdrawiam Aneta )


Koorciia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2013-08-28, 09:16   #2622
stypi_89
Wtajemniczenie
 
Avatar stypi_89
 
Zarejestrowany: 2007-11
Wiadomości: 2 967
Dot.: Produkty do włosów bez silikonów!!!

cześć dziewczyny
co powiecie na temat tego produktu:
http://www.helfy.pl/wlosy/szampony/r...i-mycia-wlosow
??? Miała go już któraś? Jakieś doświadczenia? Polecacie?
stypi_89 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-10-26, 15:23   #2623
paulina1347
Raczkowanie
 
Avatar paulina1347
 
Zarejestrowany: 2012-01
Wiadomości: 149
Dot.: Produkty do włosów bez silikonów!!!

hej mam pytania dotyczące kosmetyków których używam, staram się aby moja pielęgnacja zawierała małe ilości silikonów, ale z racji tego, że jestem początkująca nie jestem pewna czy wybrałam dobre produkty, tzn. stosuje je od jakiegoś czasu i nie widzę, żeby działo się coś złego z włosami, raczej właśnie wszystko na plus, ale chciałabym żeby ktoś napisał mi czy rzeczywiście moja pielęgnacja jest bezsilikonowa, będę wdzięczna

1. szampon do włosów Isana przeciwłupieżowy (na etykiecie napis bez silikonów i parabenów + link z tej strony, że jest on bez silikonów - ok silikonów nie ma, a czy zawiera coś złego w składzie?)
2. odżywka Garnier Oleo repair (zawiera isopropyl alcohol, a czy oprócz tego jeszcze coś niedobrego?)
3. ultralekka odżywka bs z mariona (skład: Aqua, Cyclopentasiloxane, Cetrimonium Chloride, Polyquaternium-70 (and) Dipropylene Glycol, Propylene Glycol, Coceth-7 (and) PPG-1-PEG-9 Lauryl Glycol Ether (and) PEG-40 Hydrogenated Castor Oil, Argania Spinosa Kernel Oil, Phenyltrimethicone, Parfum, Sodium Sulfate, Phenoxyethanol (and) Ethylexylglycerin, Methylisothiazolinone, Benzyl Alcohol, Benzyl Salicylate, Benzyl Cinnamate, CI16255, CI 19140, CI 15985, Citric Acid, Triethanolamine. Tutaj chyba nie ma silikonów?)
4. Jedwab green pharmacy (skład: cyclopentasiloxane, dimeticonol)

czy muszę oczyszczać włosy szamponem np. barwa? bo zastanawiam się czy jeśli używam silikonów w takiej małej ilości też muszę je co jakiś czas oczyścić?

__________________
bez prostownicy od 21.08.2013r.
paulina1347 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-10-27, 16:12   #2624
chimay
Zakorzenienie
 
Avatar chimay
 
Zarejestrowany: 2011-11
Lokalizacja: Niemcy
Wiadomości: 25 326
Dot.: Produkty do włosów bez silikonów!!!

Cytat:
Napisane przez paulina1347 Pokaż wiadomość
hej mam pytania dotyczące kosmetyków których używam, staram się aby moja pielęgnacja zawierała małe ilości silikonów, ale z racji tego, że jestem początkująca nie jestem pewna czy wybrałam dobre produkty, tzn. stosuje je od jakiegoś czasu i nie widzę, żeby działo się coś złego z włosami, raczej właśnie wszystko na plus, ale chciałabym żeby ktoś napisał mi czy rzeczywiście moja pielęgnacja jest bezsilikonowa, będę wdzięczna

1. szampon do włosów Isana przeciwłupieżowy (na etykiecie napis bez silikonów i parabenów + link z tej strony, że jest on bez silikonów - ok silikonów nie ma, a czy zawiera coś złego w składzie?)
2. odżywka Garnier Oleo repair (zawiera isopropyl alcohol, a czy oprócz tego jeszcze coś niedobrego?)
3. ultralekka odżywka bs z mariona (skład: Aqua, Cyclopentasiloxane, Cetrimonium Chloride, Polyquaternium-70 (and) Dipropylene Glycol, Propylene Glycol, Coceth-7 (and) PPG-1-PEG-9 Lauryl Glycol Ether (and) PEG-40 Hydrogenated Castor Oil, Argania Spinosa Kernel Oil, Phenyltrimethicone, Parfum, Sodium Sulfate, Phenoxyethanol (and) Ethylexylglycerin, Methylisothiazolinone, Benzyl Alcohol, Benzyl Salicylate, Benzyl Cinnamate, CI16255, CI 19140, CI 15985, Citric Acid, Triethanolamine. Tutaj chyba nie ma silikonów?)
4. Jedwab green pharmacy (skład: cyclopentasiloxane, dimeticonol)

czy muszę oczyszczać włosy szamponem np. barwa? bo zastanawiam się czy jeśli używam silikonów w takiej małej ilości też muszę je co jakiś czas oczyścić?

Nie jest bezsilikonowa, serum Marion ma silikon lotny Cyclopentasiloxane i Phenyltrimethicone, jedwab dwa silikony.
Co do pytania o złe składniki - wszystko może być złe, zależy dla kogo i w jakiej ilości. Nieodpowiednia może być też cała formuła kosmetyku, nie tylko jeden składnik. Bez testowania takich rzeczy nie da się z góry przewidzieć.
chimay jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-10-27, 16:25   #2625
paulina1347
Raczkowanie
 
Avatar paulina1347
 
Zarejestrowany: 2012-01
Wiadomości: 149
Dot.: Produkty do włosów bez silikonów!!!

dzięki bardzo za odpowiedź w takim razie przydałoby się oczyścić włosy co jakiś czas?
__________________
bez prostownicy od 21.08.2013r.
paulina1347 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-10-27, 17:38   #2626
chimay
Zakorzenienie
 
Avatar chimay
 
Zarejestrowany: 2011-11
Lokalizacja: Niemcy
Wiadomości: 25 326
Dot.: Produkty do włosów bez silikonów!!!

Cytat:
Napisane przez paulina1347 Pokaż wiadomość
dzięki bardzo za odpowiedź w takim razie przydałoby się oczyścić włosy co jakiś czas?
Ta Isana
https://wizaz.pl/kosmetyki/produkt,5...n-shampoo.html
ma SLES, więc nie ma potrzeby używać innego szamponu z tym samym detergentem. Chyba, że Twoje włosy lubią mocne szampony, bo niektóre lubią.
chimay jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-11-02, 21:17   #2627
paulina1347
Raczkowanie
 
Avatar paulina1347
 
Zarejestrowany: 2012-01
Wiadomości: 149
Dot.: Produkty do włosów bez silikonów!!!

Cytat:
Ta Isana
https://wizaz.pl/kosmetyki/produkt,5...n-shampoo.html
ma SLES, więc nie ma potrzeby używać innego szamponu z tym samym detergentem. Chyba, że Twoje włosy lubią mocne szampony, bo niektóre lubią.
kurcze.. pogubiłam się. Wszystkie szampony mają SLS i SLES, tak? no to w końcu które szampony są łagodne a które nie? myślałam, że ta Isana jest łagodnym szamponem bez silikonów, a okazuję się że powinnam używać jej tylko do oczyszczania? szukam szamponu do codziennego mycia, łagodnego, bez silikonów
__________________
bez prostownicy od 21.08.2013r.

Edytowane przez paulina1347
Czas edycji: 2013-11-02 o 21:19
paulina1347 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-11-03, 07:52   #2628
kat123
Zakorzenienie
 
Avatar kat123
 
Zarejestrowany: 2009-06
Lokalizacja: Zachód PL
Wiadomości: 5 479
Dot.: Produkty do włosów bez silikonów!!!

Silikony i sls to zupełnie inne rzeczy. Silikon oblepia włos, sls jest detergentem oczyszczajacym. Są szampony bez silikonow i sls - czyli szampony łagodne. Nie zawiera ich bodajże Babydream dla niemowląt, nie na ich w płynie do mycia ciała i włosów 3w1 Johnson's Baby. Innych nie używałam pod tym kątem wiec nie wiem.

Wysłane z aplikacji mobilnej Wizaz Forum.
__________________
Żona od 08.08.2015

Aparatka od 11.10.2014 (góra).
Dół od 11.04.2015.
kat123 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-11-03, 20:10   #2629
Sol Magda
Rozeznanie
 
Avatar Sol Magda
 
Zarejestrowany: 2006-04
Wiadomości: 654
Dot.: Produkty do włosów bez silikonów!!!

Chciałam się spytać czy w szamponie i odżywce Nivea, Diamond Volume są silikony?
Szampon:
Aqua, Sodium Laureth Sulfate, Cocamido-propyl Betaine, Sodium Chloride, Hydrolyzed Keratin, Diamond Powder, Polyquaternium-10, Guar Hydroxy-propyltrimonium Chloride, PEG-40 Hydrogenated Castor Oil, Glycerin, Citric Acid, Sodium Benzoate, Linalool, Limonene, Parfum.
Odżywka:
Skład: Aqua, Stearyl Alcohol, Cetyl Alcohol, Dimethicone, Stearamidopropyl Dimethylamine, Diamond Powder, Hydrolyzed Keratin, Silicone Quaternium-18, Guar Hydroxypropyltrimonium Chloride, Lactic Acid, Coco Betaine, Trideceth-6, Sodium Chloride, Trideceth-12, C12-15 Pareth-3, Cocamidopropyl Betaine, Citric Acid, Phenoxyethanol, Potassium Sorbate, Ethylhexylglycerin, Linalool, Limonene, Parfum.

Oj przepraszam w odżywce po wstawieniu składu doczytałam silikon. Jest on cieżki, czy raczej lekki?

Edytowane przez Sol Magda
Czas edycji: 2013-11-03 o 20:11
Sol Magda jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2013-11-04, 15:25   #2630
chimay
Zakorzenienie
 
Avatar chimay
 
Zarejestrowany: 2011-11
Lokalizacja: Niemcy
Wiadomości: 25 326
Dot.: Produkty do włosów bez silikonów!!!

Cytat:
Napisane przez paulina1347 Pokaż wiadomość
kurcze.. pogubiłam się. Wszystkie szampony mają SLS i SLES, tak? no to w końcu które szampony są łagodne a które nie? myślałam, że ta Isana jest łagodnym szamponem bez silikonów, a okazuję się że powinnam używać jej tylko do oczyszczania? szukam szamponu do codziennego mycia, łagodnego, bez silikonów
Większość dostępnych powszechnie szamponów ma SLES, rzadko które SLS. Czasem są to inne detergenty podobne do SLES, dzięki czemu producent może napisać, że szampon nie ma SLES - w sumie trudno się dziwić takim praktykom, bo spowodowała je histeryczna nagonka na ten rodzaj detergentów, które większości osób żadnej krzywdy nie robią. To czy szampon jest łagodny czy nie nie zależy od obecności SLESów tylko od tego w jakim stężeniu zostały użyte i jaka jest cała receptura. To czy dla Ciebie Isana jest łagodna powinnaś po prostu czuć na włosach.

Cytat:
Napisane przez Sol Magda Pokaż wiadomość
Chciałam się spytać czy w szamponie i odżywce Nivea, Diamond Volume są silikony?
Szampon:
Aqua, Sodium Laureth Sulfate, Cocamido-propyl Betaine, Sodium Chloride, Hydrolyzed Keratin, Diamond Powder, Polyquaternium-10, Guar Hydroxy-propyltrimonium Chloride, PEG-40 Hydrogenated Castor Oil, Glycerin, Citric Acid, Sodium Benzoate, Linalool, Limonene, Parfum.
Odżywka:
Skład: Aqua, Stearyl Alcohol, Cetyl Alcohol, Dimethicone, Stearamidopropyl Dimethylamine, Diamond Powder, Hydrolyzed Keratin, Silicone Quaternium-18, Guar Hydroxypropyltrimonium Chloride, Lactic Acid, Coco Betaine, Trideceth-6, Sodium Chloride, Trideceth-12, C12-15 Pareth-3, Cocamidopropyl Betaine, Citric Acid, Phenoxyethanol, Potassium Sorbate, Ethylhexylglycerin, Linalool, Limonene, Parfum.

Oj przepraszam w odżywce po wstawieniu składu doczytałam silikon. Jest on cieżki, czy raczej lekki?
Dimethicone nie wymaga SLES do usunięcia.
chimay jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-01-02, 23:47   #2631
Delfinka07
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-01
Wiadomości: 39
Dot.: Produkty do włosów bez silikonów!!!

Witam.

Dziewczyny poleccie mi jakas odzywke do wlosow bez silikonow i najlepiej bez alkoholu na pocztaku chociaz w skladzie.

Uzywam Ziaji, masaka intensywna odbudowa, ale wlosy chyba sie przyzwyczaily, poza tym ma silikon.

Kupilam tez z Bivax, intensywnie regenerujaca maseczka Keratyna + Jedwab. Czy to cos warte, zna sie ktos dobrze na skladzie ?, tak mniej wiecj czy to dobre jest.

Skład: Aqua, Cetyl Acohol, Cetrimonium Chloride, Cetearyl Alcohol (and) Cetareth-20,Glycerin, Prunus Amygdalus Dulcis (Sweet Almond) Oil, Acetyled Lanolin, Silk Amino Acids, Hydrolyzed Silk, Hydrolyzed Keratin, Lawsonia Inermis Extract, Trimethylsilylamodimethic one (and) C11-15 Parth-9, Parfum, Citric Acid, Tithanolamine, Methylisothiazolinone, Phenoxyethanol (and) Ethylhexyglycerin, Benzyl Salicytale, Butyphnyl Methylpropional, Geraniol, Hexyl Cinnamal, Limonene, Linalool, Potassium Sorbate.

I chcilama jakas odzywke, nie maske, dobra wlasnie bez silikonow, zeby ogolnie odzywaiala wlosy ale nie obciazala.
Delfinka07 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-01-03, 15:30   #2632
chimay
Zakorzenienie
 
Avatar chimay
 
Zarejestrowany: 2011-11
Lokalizacja: Niemcy
Wiadomości: 25 326
Dot.: Produkty do włosów bez silikonów!!!

Cytat:
Napisane przez Delfinka07 Pokaż wiadomość
Witam.

Dziewczyny poleccie mi jakas odzywke do wlosow bez silikonow i najlepiej bez alkoholu na pocztaku chociaz w skladzie.
Isana (prostokątne butelki), Alterra, Syoss ma serię bez silikonów, Garnier Awokado i Karite, Garnier Sekrety Prowansji (nie wiem czy wszystkie z tej serii), Alterra, Artiste i dużo innych. Poszukaj ich w tym wątku.

Cytat:
Napisane przez Delfinka07 Pokaż wiadomość
Uzywam Ziaji, masaka intensywna odbudowa, ale wlosy chyba sie przyzwyczaily, poza tym ma silikon.

Kupilam tez z Bivax, intensywnie regenerujaca maseczka Keratyna + Jedwab. Czy to cos warte, zna sie ktos dobrze na skladzie ?, tak mniej wiecj czy to dobre jest.

Skład: Aqua, Cetyl Acohol, Cetrimonium Chloride, Cetearyl Alcohol (and) Cetareth-20,Glycerin, Prunus Amygdalus Dulcis (Sweet Almond) Oil, Acetyled Lanolin, Silk Amino Acids, Hydrolyzed Silk, Hydrolyzed Keratin, Lawsonia Inermis Extract, Trimethylsilylamodimethic one (and) C11-15 Parth-9, Parfum, Citric Acid, Tithanolamine, Methylisothiazolinone, Phenoxyethanol (and) Ethylhexyglycerin, Benzyl Salicytale, Butyphnyl Methylpropional, Geraniol, Hexyl Cinnamal, Limonene, Linalool, Potassium Sorbate.

I chcilama jakas odzywke, nie maske, dobra wlasnie bez silikonow, zeby ogolnie odzywaiala wlosy ale nie obciazala.
Akurat ten Biovax ma silikon, inne nie mają. To jest maska dla włosów lubiących jedwab i keratynę. Nie każde będą ją tolerować.
Odżywka nieobciążająca to np Artiste, ale też dla włosów lubiących keratynę i to najlepiej stosowana w towarzystwie czegoś tłustawego. Co do obciążenia, to zależy od włosów. Np moje są przetłuszczające się, ale taki Biovax z olejami w ogóle ich nie obciąża, a niektórzy na to narzekają. To zależy od tego, jaki masz typ włosa.

Edytowane przez chimay
Czas edycji: 2014-01-03 o 15:33
chimay jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-01-03, 18:19   #2633
Delfinka07
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-01
Wiadomości: 39
Dot.: Produkty do włosów bez silikonów!!!

Chimay ja uzywam olejku kokosowe, ze slodkich migdalow, rycynowego, lnianego, juz tak od roku

Szampony tez staram sie naturalne z Barwy, Farmona, Pharmaceris jakos tak sie pisze, z joanny natura rozne, lubie zmieniac i moje wlosy tez to lubia.

Tylko teraz wlasnie chcialam jeszcze odzywke, ale dzieki bo wiem juz na co patrzec, tyle jest tego ze mozna zwariowac, a tak to napisze na karrtce i bede sobie szukac i probowac.

Z tym biovaxem mnie zmartwilas, kurde mialam wybor jeszcze innej maski z tej firmy ale skusil mnie ten jedwab. Nic zuzyje ja i kupie jakas odzywke zeby na zmiane sobie dawac.
Delfinka07 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-01-03, 18:39   #2634
chimay
Zakorzenienie
 
Avatar chimay
 
Zarejestrowany: 2011-11
Lokalizacja: Niemcy
Wiadomości: 25 326
Dot.: Produkty do włosów bez silikonów!!!

Cytat:
Napisane przez Delfinka07 Pokaż wiadomość
Chimay ja uzywam olejku kokosowe, ze slodkich migdalow, rycynowego, lnianego, juz tak od roku

Szampony tez staram sie naturalne z Barwy, Farmona, Pharmaceris jakos tak sie pisze, z joanny natura rozne, lubie zmieniac i moje wlosy tez to lubia.
Czy wymienione szampony są takie znowu naturalne, to ja bym polemizowała. Tyle, że silikonów nie mają.

Cytat:
Napisane przez Delfinka07 Pokaż wiadomość
Tylko teraz wlasnie chcialam jeszcze odzywke, ale dzieki bo wiem juz na co patrzec, tyle jest tego ze mozna zwariowac, a tak to napisze na karrtce i bede sobie szukac i probowac.

Z tym biovaxem mnie zmartwilas, kurde mialam wybor jeszcze innej maski z tej firmy ale skusil mnie ten jedwab. Nic zuzyje ja i kupie jakas odzywke zeby na zmiane sobie dawac.
Z jedwabiem są np balsam Mrs Potters lub maska Romantic. Mają co prawda Dimethicone Copolyol, ale to silikon zmywalny wodą, oba kosmetyki nadają się nawet do mycia włosów samą odżywką.
chimay jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-01-03, 18:42   #2635
Delfinka07
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-01
Wiadomości: 39
Dot.: Produkty do włosów bez silikonów!!!

A wszystkie te odzywki z Mrs.Porter sa bez silikonow ??

Szampony tez ??
Delfinka07 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-01-03, 18:54   #2636
chimay
Zakorzenienie
 
Avatar chimay
 
Zarejestrowany: 2011-11
Lokalizacja: Niemcy
Wiadomości: 25 326
Dot.: Produkty do włosów bez silikonów!!!

Cytat:
Napisane przez Delfinka07 Pokaż wiadomość
A wszystkie te odzywki z Mrs.Porter sa bez silikonow ??

Szampony tez ??
Balsamy Lotos i kolagen, melisa i witaminy, jedwab i aloes, keratyna i ginkgo biloba mają Dimethicone Copolyol. Szampon aloes i jedwab ma Polyquaternium 7 - substancję filmotwórczą. Nie wiem jak inne z tej serii.

Edytowane przez chimay
Czas edycji: 2014-01-03 o 18:57
chimay jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-01-29, 15:27   #2637
sitriel
Przyczajenie
 
Avatar sitriel
 
Zarejestrowany: 2007-09
Wiadomości: 27
Dot.: Produkty do włosów bez silikonów!!!

Witajcie ;-) Używam produktów bez silikonów już prawie rok i chyba mam kryzys.... fakt, że włosy sprawiają wrażenie ciut mocniejszych (choć za to odbyłam wielką walkę z ich wypadaniem, na szczęście teraz jest już lepiej)... ale chyba po prostu mam już dosyc tego "niesklejonego siana" i nie wiem czy nie darować sobie.... czy po tak długim czasie włosy nie powinny być już lepsze, mniej sianowate? Fakt, że postanowiłam usunąć silikony z kosmetyków do włosów, gdy akurat były dość mocno zniszczone, ale odrosło mi już z 15-20 centymetrów "nowych" włosów i też mam wrażenie że robi się z nich jakieś siano... ;/
Pomyślałam, że to może przez ten SLS, ale
Cytat:
Napisane przez kat123 Pokaż wiadomość
[...] sls jest detergentem oczyszczajacym. Są szampony bez silikonow i sls - czyli szampony łagodne. Nie zawiera ich bodajże Babydream dla niemowląt, nie na ich w płynie do mycia ciała i włosów 3w1 Johnson's Baby. Innych nie używałam pod tym kątem wiec nie wiem.
znacie jeszcze może jakieś inne szampony, w miarę dobrze dostępne bez niego i bez silikonów?
__________________
<ciach_reklama>
sitriel jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-01-29, 17:28   #2638
chimay
Zakorzenienie
 
Avatar chimay
 
Zarejestrowany: 2011-11
Lokalizacja: Niemcy
Wiadomości: 25 326
Dot.: Produkty do włosów bez silikonów!!!

Cytat:
Napisane przez sitriel Pokaż wiadomość
Witajcie ;-) Używam produktów bez silikonów już prawie rok i chyba mam kryzys.... fakt, że włosy sprawiają wrażenie ciut mocniejszych (choć za to odbyłam wielką walkę z ich wypadaniem, na szczęście teraz jest już lepiej)... ale chyba po prostu mam już dosyc tego "niesklejonego siana" i nie wiem czy nie darować sobie.... czy po tak długim czasie włosy nie powinny być już lepsze, mniej sianowate? Fakt, że postanowiłam usunąć silikony z kosmetyków do włosów, gdy akurat były dość mocno zniszczone, ale odrosło mi już z 15-20 centymetrów "nowych" włosów i też mam wrażenie że robi się z nich jakieś siano... ;/
Pomyślałam, że to może przez ten SLS, ale

znacie jeszcze może jakieś inne szampony, w miarę dobrze dostępne bez niego i bez silikonów?
Natura Siberica na przykład, ale z dostępnością bywa różnie. A nie używasz czasem za dużo protein? To może być przyczyną sianowatości włosów, a nie rodzaj detergentów w szamponie.
chimay jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-01-30, 21:37   #2639
sitriel
Przyczajenie
 
Avatar sitriel
 
Zarejestrowany: 2007-09
Wiadomości: 27
Dot.: Produkty do włosów bez silikonów!!!

A po czym to poznać? Jak widnieją w składach? Jeśli po prostu wheat czy soy protein to chyba nie..
__________________
<ciach_reklama>
sitriel jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-01-30, 22:16   #2640
chimay
Zakorzenienie
 
Avatar chimay
 
Zarejestrowany: 2011-11
Lokalizacja: Niemcy
Wiadomości: 25 326
Dot.: Produkty do włosów bez silikonów!!!

Cytat:
Napisane przez sitriel Pokaż wiadomość
A po czym to poznać? Jak widnieją w składach? Jeśli po prostu wheat czy soy protein to chyba nie..
Najczęściej (Hydrolized) Keratin, (Hydrolized) Silk, (Hydrolized) Collagen. Ale też (Hydrolized) Soy Protein, (Hydrolized) Milk Protein, (Hydrolyzed) Wheat Protein.
chimay jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Pielęgnacja włosów


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2018-01-20 09:42:46


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 00:39.