Koty - część VII - Strona 116 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Hobby > Zwierzęta domowe - wiZOOż

Notka

Zwierzęta domowe - wiZOOż Forum dla miłośników zwierząt domowych. Szukasz porady w temacie psów, kotów, żółwi, chomików itp.? Forum wiZOOż to miejsce dla ciebie.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2013-12-01, 23:07   #3451
mycha9393
Zakorzenienie
 
Avatar mycha9393
 
Zarejestrowany: 2010-03
Lokalizacja: DGL
Wiadomości: 6 228
Dot.: Koty - część VII

Cytat:
Napisane przez Nimfa20 Pokaż wiadomość
Zdjęcia są też w I części wątku

Mam takie, mogą być? Kiedyś też była dziewczyna, która miała białego kota
Ukradne Ci Chama! Jak nic!
Btw czemu Cham?
__________________
cosmetologist
make up artist
lash stylist
kociara
kosmetyko&świecoholiczka

insta


Jesteś odpowiedzialny za to co oswoiłeś..
mycha9393 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-12-02, 04:31   #3452
kraina _chichow
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2012-12
Wiadomości: 677
Dot.: Koty - część VII

Cytat:
Napisane przez esfira Pokaż wiadomość
sucha karma jest zła, bo jest po prostu sucha, kot, który ma problemy z pęcherzem nie powinien jeść suchej karmy (zwłaszcza, jeśli kotka jest grubsza, bo zaraz będzie jeszcze miała problem z zaparciami) . Przewlekły stres i nadwaga to czynniki, które predysponują do rozwoju chorób pęcherza. Jeśli chcesz skutecznie walczyć z chorobą kotki, to trzeba też zadbać o poprawę stosunków między kotkami, czyli o to, żeby obie się czuły bezpieczne. Musicie kontrolować ilość pokarmu zjadanego przez kotkę, 6,5 kg to bardzo dużo dla średniego kota, chyba nie muszę mówić, jaki to ma wpływ na jej zdrowie i samopoczucie.
Stosunki między kotkami są okej, są dni kiedy starsza powarkuje na małą, ale ogólnie jedna za drugą przepada. Co mogę zrobić, żeby czuły się komfortowo i bezpiecznie? Nie zaniedbywać ani jednej ani drugiej, bawić się z nimi, tak? Feliway jest w kontakcie już od długiego czasu.

Póki co zaczyna nieśmiało pogryzać Royala Urinary. Jak mam jej dawkować? Wg rozpiski 70 gram dziennie. Dziękuję za pomoc.
__________________
"Z kłamstwami są same kłopoty. Trzeba smakować każde słowo, zanim je człowiek wypuści z ust... "
kraina _chichow jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-12-02, 04:52   #3453
Nimfa20
Elwirka-Elmirka :D
 
Avatar Nimfa20
 
Zarejestrowany: 2008-09
Lokalizacja: Dolina Pałaców i Ogrodów :)
Wiadomości: 11 216
Dot.: Koty - część VII

Cytat:
Napisane przez ZakkAtak Pokaż wiadomość
Ale fajne ! Jakby zdj. były robione tym samym aparatem to lepiej byłoby widać podobieństwo

Cytat:
Napisane przez czekooczekolada Pokaż wiadomość
Nimfa20
prześliczny kociak

ja Wam przedstawiam mojego Franka jak był mały, Franka z Leonem ( ), i Franka teraz.
Eh za Leośkiem tesknie cholernie..
Dzięki Twój też fajny, kocham rude kociska A co Leonowi się stało?

Cytat:
Napisane przez Regista Pokaż wiadomość
ZakkAtak, ależ piękna ta Twoja lalunia A jaka odważna
Nimfa20, Twoje cudo to też... cudo Łał!

Ja mam dziś kolejne zdjęcie z cyklu: koty i ich miny


Koty są powalające

Cytat:
Napisane przez mycha9393 Pokaż wiadomość
Ukradne Ci Chama! Jak nic!
Btw czemu Cham?
Nie możesz, bo mi zimno będzie

Cham, bo... jest chamski, bezczelny
Nimfa20 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-12-02, 08:49   #3454
Magda_84
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2010-01
Wiadomości: 795
Dot.: Koty - część VII

Hej Dziewczyny wracamy z Gruszką po dłuższej nieobecności, miałyśmy dużo spraw na głowie i nie mogłyśmy pisać na forum, ale troszeczkę Was podczytywałyśmy. A dziś sytuacja nas trochę zmusiła do napisania, bo mamy problem
dziś przy sprzątaniu kuwety zauważyłam krew w kale, oczywiście idę dziś z Gruszką do weta po pracy, ale może któraś z Was może cos napisać, co to może być, może chociaż trochę się uspokoję (albo i nie). Jedyna rzecz która mi się skojarzyła to to, że ostatnio Gruszka zaczęła jeść nowy worek TOTW, ale na razie mieszam jej z applawsem, powoli dosypuję TOTW i na razie więcej jest jeszcze applawsa. Czy to może mieć związek ze zmiana karmy?
poza tym kot wygląda na w pełni zdrowego, je z apetytem, szaleje po mieszkaniu, czyli tak jak zawsze.
Magda_84 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-12-02, 08:55   #3455
Kusum
Zakorzenienie
 
Avatar Kusum
 
Zarejestrowany: 2006-11
Lokalizacja: lbn
Wiadomości: 9 822
Dot.: Koty - część VII

Cytat:
Napisane przez Nimfa20 Pokaż wiadomość
Cham, bo... jest chamski, bezczelny
... bo jest taki piękny, że i tak mu wszystko wybaczysz. Na tzw. piękne oczy
__________________
"Kiedyś traktowałem ludzi dobrze. Teraz - z wzajemnością" A. Hopkins
Kusum jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-12-02, 12:24   #3456
esfira
Zakorzenienie
 
Avatar esfira
 
Zarejestrowany: 2006-02
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 7 003
Dot.: Koty - część VII

Cytat:
Napisane przez kraina _chichow Pokaż wiadomość
Stosunki między kotkami są okej, są dni kiedy starsza powarkuje na małą, ale ogólnie jedna za drugą przepada. Co mogę zrobić, żeby czuły się komfortowo i bezpiecznie? Nie zaniedbywać ani jednej ani drugiej, bawić się z nimi, tak? Feliway jest w kontakcie już od długiego czasu.

Póki co zaczyna nieśmiało pogryzać Royala Urinary. Jak mam jej dawkować? Wg rozpiski 70 gram dziennie. Dziękuję za pomoc.
Feliway, zabawa, odpowiednia ilość kuwet, drapaków, misek, każda kotka musi mieć jakieś bezpieczne schronienie no i rutyna, koty kochają rutynę- czyli karmienie, zabawa, pieszczoty itd wszystko powinno ( w miarę możliwości) być każdego dnia o tej samej porze (kochają rutynę w tym sensie, że chcą wiedzieć, co kiedy nastąpi, a nie, że kochają umierać z nudów )
Karmę Urinary dawkuj tak, jak jest na opakowaniu, jeśli chcesz ją odchudzać, to jest karma Urinary Moderate Calorie no i oczywiście wtedy nic innego do jedzenia

Cytat:
Napisane przez Magda_84 Pokaż wiadomość
Hej Dziewczyny wracamy z Gruszką po dłuższej nieobecności, miałyśmy dużo spraw na głowie i nie mogłyśmy pisać na forum, ale troszeczkę Was podczytywałyśmy. A dziś sytuacja nas trochę zmusiła do napisania, bo mamy problem
dziś przy sprzątaniu kuwety zauważyłam krew w kale, oczywiście idę dziś z Gruszką do weta po pracy, ale może któraś z Was może cos napisać, co to może być, może chociaż trochę się uspokoję (albo i nie). Jedyna rzecz która mi się skojarzyła to to, że ostatnio Gruszka zaczęła jeść nowy worek TOTW, ale na razie mieszam jej z applawsem, powoli dosypuję TOTW i na razie więcej jest jeszcze applawsa. Czy to może mieć związek ze zmiana karmy?
poza tym kot wygląda na w pełni zdrowego, je z apetytem, szaleje po mieszkaniu, czyli tak jak zawsze.
może to reakcja na nową karmę, może jakieś pasożyty, nie ma na razie powodów do paniki
__________________
Wiedzę o świecie czerpię z forum Wizaż

Scandinavian Sleeping & Living
esfira jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-12-02, 14:32   #3457
Sloneczko19_
Raczkowanie
 
Avatar Sloneczko19_
 
Zarejestrowany: 2006-01
Lokalizacja: B-stok :)
Wiadomości: 387
Dot.: Koty - część VII

idzecie jak burza

Regista -- mina " kto zabrał mój papierek?! Oddawać!"
__________________
We wszystkim trzeba umieć uchwycić odpowiedni moment.


http://mi-mundo-subterraneo.blogspot.com/
Sloneczko19_ jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2013-12-02, 14:55   #3458
a79790139dd0658ebd8b23ce8e3846ca00e1de31_65bd8201a8975
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2013-11
Wiadomości: 11 723
Dot.: Koty - część VII

Przepraszam, że dopiero teraz wrzucam fotki mojej Stepki, ale mam problemy z brzuchem i nie wiem czy dzisiaj nie będę musiała się udać na pogotowie. Ale nie o tym.
Zdjęcia niestety stare (przepraszam za kiepską jakość) bo zapomniałam zupełnie o tym jak tż był u mnie na weekend. Mam nadzieję, że moja kocia się wam spodoba bo wasze są cudowne.

Nawet nie wiedziałam, że jest coś takiego jak fontanna dla kotów. Ale jak jesteśmy u moich rodziców to Stepka zamiast pić z miseczki to pije właśnie z fontanny (z tym, że to taka ozdobna fontanna, którą rodzice mają w salonie ).
a79790139dd0658ebd8b23ce8e3846ca00e1de31_65bd8201a8975 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-12-02, 16:00   #3459
Sloneczko19_
Raczkowanie
 
Avatar Sloneczko19_
 
Zarejestrowany: 2006-01
Lokalizacja: B-stok :)
Wiadomości: 387
Dot.: Koty - część VII

[1=a79790139dd0658ebd8b23c e8e3846ca00e1de31_65bd820 1a8975;43982130]Przepraszam, że dopiero teraz wrzucam fotki mojej Stepki, ale mam problemy z brzuchem i nie wiem czy dzisiaj nie będę musiała się udać na pogotowie. Ale nie o tym.
Zdjęcia niestety stare (przepraszam za kiepską jakość) bo zapomniałam zupełnie o tym jak tż był u mnie na weekend. Mam nadzieję, że moja kocia się wam spodoba bo wasze są cudowne.

Nawet nie wiedziałam, że jest coś takiego jak fontanna dla kotów. Ale jak jesteśmy u moich rodziców to Stepka zamiast pić z miseczki to pije właśnie z fontanny (z tym, że to taka ozdobna fontanna, którą rodzice mają w salonie ).[/QUOTE]

pozy ma rewelacyjne.

Mój dawny kot uwiebiał spac z łapkami w góre, tata co wieczór brał na kolana i wyjmował mu bateryjki, a także miał udpodobane dziwne miejsca do spania
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg asas.jpg (89,1 KB, 23 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg 29 08 09 (1).jpg (32,2 KB, 22 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg 28 08 09.jpg (48,1 KB, 20 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg 16 02 2010.jpg (39,6 KB, 22 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg 29 08 09 (4)1.jpg (31,3 KB, 20 załadowań)
__________________
We wszystkim trzeba umieć uchwycić odpowiedni moment.


http://mi-mundo-subterraneo.blogspot.com/
Sloneczko19_ jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-12-02, 17:10   #3460
czekooczekolada
Zakorzenienie
 
Avatar czekooczekolada
 
Zarejestrowany: 2013-07
Wiadomości: 10 058
Dot.: Koty - część VII

Cytat:
Napisane przez Nimfa20 Pokaż wiadomość
Dzięki Twój też fajny, kocham rude kociska A co Leonowi się stało?
samochód go przejechał 6 dni temu
__________________
.

Life doesn't give you people that you want, it gives you the people that you need.
🤍


______________________
czekooczekolada jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-12-02, 17:23   #3461
Sloneczko19_
Raczkowanie
 
Avatar Sloneczko19_
 
Zarejestrowany: 2006-01
Lokalizacja: B-stok :)
Wiadomości: 387
Dot.: Koty - część VII

Cytat:
Napisane przez czekooczekolada Pokaż wiadomość
samochód go przejechał 6 dni temu
wspołczuje , jak byłam mała dziewczynką jakiś cham specjalnie na moich oczach rozjechal moją kotkę, która wychodziła po mnie jak wracałam od kolezanki lub ze szkoly.
__________________
We wszystkim trzeba umieć uchwycić odpowiedni moment.


http://mi-mundo-subterraneo.blogspot.com/
Sloneczko19_ jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2013-12-02, 20:14   #3462
monika_sonia
KOTerator
 
Avatar monika_sonia
 
Zarejestrowany: 2011-01
Wiadomości: 7 344
Dot.: Koty - część VII

Nie wiem, czy tak specjalnie przejechał... Tż ostatnio potrącił kota na drodze szybkiego ruchu, nie wyhamowałby ani on ani kierowca za nim, no i niestety auto musiało iść do klepania.
Mnie się jeszcze na szczęście nie zdażyło, ale nie ma dnia, żeby mi nie wyleciał jakiś pies albo kot na drogę
.
__________________

monika_sonia jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-12-02, 21:14   #3463
kaarooo
Zakorzenienie
 
Avatar kaarooo
 
Zarejestrowany: 2008-11
Lokalizacja: Bdg
Wiadomości: 14 671
Dot.: Koty - część VII

Cytat:
Napisane przez czekooczekolada Pokaż wiadomość
samochód go przejechał 6 dni temu
Przykro mi

Gordi dzisiaj spał pół wieczoru na moich piersiach. A rano mnie budzi do roboty, chciałam pospać jeszcze chociaż z pieć minut, to nie... Łapkami trąca, myzia i dokazuje
__________________
おはよう!
anna mun kaikki kestää!

kaarooo jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-12-02, 21:30   #3464
Malla
Nie depcze krokusów
 
Avatar Malla
 
Zarejestrowany: 2004-08
Wiadomości: 53 233
Dot.: Koty - część VII

Cytat:
Napisane przez ZakkAtak Pokaż wiadomość
1 znak życia od kotki to 24:30 - głośne miauczenie, myślałam, że serce mi pęknie. Zapalam światło a ona liże się w przejściu - w drzwiach. No ale 2 minuty i ucichła.
2 znak zycia nagle się budzę, słyszę miauczenie dosłownie nad uchem, a tu Katyja, swoją głową bardzo mocno wciska się z moje ręce, no to ją głaskam ile wlezie, chwilę potem zmienia właściciela na mojego męża, no i on tez musi ją głaskać. trwa to krótko, po czym kładzie się między nami, wącha długo moje palce i każe mi trzymać swoją łapkę, bo jak zabierałam swoje palce, to wierciła się, a jak trzymałam ją za tylną łapkę, od razu była spokojna.
3 wizyta i tylko miauczenie, trochę chodzenie po mojej głowie, lekkie wtulanie się o 6ej rano
4 wizyta jakoś o 8:00, albo później...
Rewelacja! Gratuluję zostania kocią służbą, hehe

To kolejny biały kot w wątku:
http://drzemykoty.blogspot.com/2013/...zre-kotek.html
Cytat:
Napisane przez czekooczekolada Pokaż wiadomość
ja Wam przedstawiam mojego Franka jak był mały, Franka z Leonem ( ), i Franka teraz.
Eh za Leośkiem tesknie cholernie..
Świetne zdjęcia!
Przykro mi z powodu kotka, niestety takie ryzyko wychodzących...
Cytat:
Napisane przez Regista Pokaż wiadomość
Ja mam dziś kolejne zdjęcie z cyklu: koty i ich miny
Mam pełno podobnych ze wczorajszej wystawy
Cytat:
Napisane przez Sloneczko19_ Pokaż wiadomość
Mój dawny kot uwiebiał spac z łapkami w góre, tata co wieczór brał na kolana i wyjmował mu bateryjki, a także miał udpodobane dziwne miejsca do spania
Jakie zabaweczki!
__________________
- Rób swoje, wiedźminie. Resztą się nie turbuj.
Geralt solennie obiecał sobie nie turbować się.
Malla jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-12-03, 04:12   #3465
Nimfa20
Elwirka-Elmirka :D
 
Avatar Nimfa20
 
Zarejestrowany: 2008-09
Lokalizacja: Dolina Pałaców i Ogrodów :)
Wiadomości: 11 216
Dot.: Koty - część VII

Cytat:
Napisane przez Kusum Pokaż wiadomość
... bo jest taki piękny, że i tak mu wszystko wybaczysz. Na tzw. piękne oczy
Niestety , ale to prawda

Cytat:
Napisane przez czekooczekolada Pokaż wiadomość
samochód go przejechał 6 dni temu
Oj Mojej sąsiadki koty tak ginęły, teraz odpukać- ostatnio żaden nie ginął (w każdym razie w zasięgu wzroku). Ciesze się, że moje jednak nie wychodzą

Cytat:
Napisane przez monika_sonia Pokaż wiadomość
Nie wiem, czy tak specjalnie przejechał... Tż ostatnio potrącił kota na drodze szybkiego ruchu, nie wyhamowałby ani on ani kierowca za nim, no i niestety auto musiało iść do klepania.
Mnie się jeszcze na szczęście nie zdażyło, ale nie ma dnia, żeby mi nie wyleciał jakiś pies albo kot na drogę
.
Wczoraj mówiłam do koleżanki, że zawsze jak z kimś jeżdżę z przodu, to mam wrażenie, że wzdłuż całej ulicy siedzą koty/psy/sarny itp i zaraz któreś wleci pod koła.
Ja się nie nadaję na kierowcę, chociaż wszyscy mnie przekonują, że powinnam zrobić prawo. Jakbym coś potrąciła, to normalnie...
Nimfa20 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-12-03, 06:32   #3466
pl_madzia
Zakorzenienie
 
Avatar pl_madzia
 
Zarejestrowany: 2010-01
Lokalizacja: :)
Wiadomości: 6 601
GG do pl_madzia
Dot.: Koty - część VII

Ostatnio jak dalej jechałam to przy drodze siedziało stado wróbli, i całe poleciało za jednym odważnym nie w tą stronę, czyli pod moje koła. Bardzo nieprzyjemnie jak się jedzie a tu wiesz co ci puka przez ten moment Ale pocieszające że ze stadka około 40-50 szt tylko z 5 leżało na drodze a nic nie miałam pod maską.
__________________
Eryk i Erwin



"Życie trzeba przeżyć tak żeby wstyd było opowiadać, ale przyjemnie wspominać"
pl_madzia jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-12-03, 07:42   #3467
iwona1110
Zadomowienie
 
Avatar iwona1110
 
Zarejestrowany: 2006-11
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 1 550
Dot.: Koty - część VII

Jeżdżę do pracy przez różne wioski. Nie raz mi się zdarzyło że przebiegł mi kot przed maską. Wiosną to normalne. A ile kotów leży przejechanych na poboczu to nie zliczę...
Nawet jak jedziesz 50 na godzinę bo tyle jest w terenie zabudowanym i tyle jadę bo tam dzieci przechodzą na przystanek, to nie jesteś w stanie wyhamować jak Ci coś nagle wbiegnie pod koła.
__________________
"Ludzie, którzy nienawidzą kotów, w swoim następnym życiu wrócą jako myszy."
Faith Resnick

Mój facebook
iwona1110 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-12-03, 07:49   #3468
Kusum
Zakorzenienie
 
Avatar Kusum
 
Zarejestrowany: 2006-11
Lokalizacja: lbn
Wiadomości: 9 822
Dot.: Koty - część VII

Dziewczyny, zaczynam mieć problem z drapaniem w drzwi. Wiem, że się kotom nie podoba jak wychodzę rano do pracy, ale drapanie za mną w drzwi jest niedopuszczalne. Jak je tego oduczyć? Zawiesić drapak przy wyjściu?
__________________
"Kiedyś traktowałem ludzi dobrze. Teraz - z wzajemnością" A. Hopkins
Kusum jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-12-03, 08:55   #3469
Magda_84
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2010-01
Wiadomości: 795
Dot.: Koty - część VII

Cytat:
Napisane przez esfira Pokaż wiadomość

może to reakcja na nową karmę, może jakieś pasożyty, nie ma na razie powodów do paniki
dzięki Esfira rzeczywiście na razie nie ma powodów do paniki, byłysmy u weta, dostała leki i na razie obserwujemy, jak za kilka dni dalej będzie sie powtarzało to wtedy będzie trzeba pójść na jakieś dodatkowe badania. Ale zaaplikowac mojej Gruszce jakiekolwiek lekarstwo to graniczy z cudem

Edytowane przez Magda_84
Czas edycji: 2013-12-03 o 08:56
Magda_84 jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2013-12-03, 15:17   #3470
Sloneczko19_
Raczkowanie
 
Avatar Sloneczko19_
 
Zarejestrowany: 2006-01
Lokalizacja: B-stok :)
Wiadomości: 387
Dot.: Koty - część VII

Cytat:
Napisane przez Kusum Pokaż wiadomość
Dziewczyny, zaczynam mieć problem z drapaniem w drzwi. Wiem, że się kotom nie podoba jak wychodzę rano do pracy, ale drapanie za mną w drzwi jest niedopuszczalne. Jak je tego oduczyć? Zawiesić drapak przy wyjściu?
możesz sprobować z drapakiem albo z taśmą klejącą
__________________
We wszystkim trzeba umieć uchwycić odpowiedni moment.


http://mi-mundo-subterraneo.blogspot.com/
Sloneczko19_ jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-12-03, 15:35   #3471
Suvia
Zakorzenienie
 
Avatar Suvia
 
Zarejestrowany: 2011-02
Lokalizacja: in Terra Mirabili
Wiadomości: 6 560
Dot.: Koty - część VII

Hm, wiecie, ze Feluna waży 3,5 kg

Z dwa lata jej nie ważyłam. Wychodzi na to, że utrzymuje wagę. Ale wlosie ma chyba co raz dłuższe i puchate, bo wygląda jak tocząca się kulka

Na początku nie chciałam uwierzyć, ale rzeczywiście Felut jest lżejszy (tak na czuja) od swoich kuzynek. A one ważą po 4,1 i 4,2
__________________
My whole life is about doing better tomorrow, that's a solid philosophy.

~ Hank Moody
Suvia jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-12-03, 15:49   #3472
daktylek1987
Wtajemniczenie
 
Avatar daktylek1987
 
Zarejestrowany: 2008-04
Wiadomości: 2 668
Dot.: Koty - część VII

Cytat:
Napisane przez Suvia Pokaż wiadomość
Hm, wiecie, ze Feluna waży 3,5 kg

Z dwa lata jej nie ważyłam. Wychodzi na to, że utrzymuje wagę. Ale wlosie ma chyba co raz dłuższe i puchate, bo wygląda jak tocząca się kulka

Na początku nie chciałam uwierzyć, ale rzeczywiście Felut jest lżejszy (tak na czuja) od swoich kuzynek. A one ważą po 4,1 i 4,2
Rzeczywiście wygląda na bardziej "puszystą", na zdjęciach taki puchatek jak Grubcio, a on jest o 1,5 kg cięższy. Niunia waży 4,4 kg, ale w ogóle tego po niej nie widać (w przeciwieństwie do Grubcia, imię nie jest dziełem przypadku ). Z tym, że Niuńka nawet jak była mała, to ważyła więcej niż przeciętny mały kociak z tymi samymi rozmiarami.

Do nas przyszła pierwsza paczka od "Kociego Mikołaja" (puszki CatzFinefood, Grau, GranataPet, myszki, maskotka kociego mikołaja jako gratis), czekamy jeszcze na drugą sponsorowaną przez "babcię" (znaczy moją mamę ).
__________________
"Koty potrafią zranić w jeden sposób - odchodząc."

Edytowane przez daktylek1987
Czas edycji: 2013-12-03 o 15:51
daktylek1987 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-12-03, 16:01   #3473
kaarooo
Zakorzenienie
 
Avatar kaarooo
 
Zarejestrowany: 2008-11
Lokalizacja: Bdg
Wiadomości: 14 671
Dot.: Koty - część VII

Ooo, co to za mikołaj dla kotków?
__________________
おはよう!
anna mun kaikki kestää!

kaarooo jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-12-03, 16:10   #3474
ZakkAtak
Rozeznanie
 
Avatar ZakkAtak
 
Zarejestrowany: 2010-03
Wiadomości: 548
Dot.: Koty - część VII

Cytat:
Napisane przez Malla Pokaż wiadomość
Rewelacja! Gratuluję zostania kocią służbą, hehe

To kolejny biały kot w wątku:
http://drzemykoty.blogspot.com/2013/...zre-kotek.html

!
prerażająca strona i uderzające podobnieństwo do katyi w wyglądzie.
Katya śpi w osobnym pokoju i to na ziemi, rzadko odwiedza parapety, jak wstaję rano, wtedy przychodzi się pomiziać.
W kuwecie poza załatwianiem się, bawi się - wskakując do niej i wyskakując jak oparzona...
Jest boska, ale zbyt idealna, mogłaby zacząć trochę szkudzić
Smakołyki pożera też jak pies, w ogóle bardzo przypomina mi w zachowaniu psa, mój mąż mówi tak samo.
__________________


ZakkAtak jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-12-03, 16:11   #3475
daktylek1987
Wtajemniczenie
 
Avatar daktylek1987
 
Zarejestrowany: 2008-04
Wiadomości: 2 668
Dot.: Koty - część VII

Cytat:
Napisane przez kaarooo Pokaż wiadomość
Ooo, co to za mikołaj dla kotków?
Pańci premia z pracy na grudzień

A maskotka to taka w zoo+ klik
Fajny, taki milutki w dotyku, Mała już do "pokopała"
__________________
"Koty potrafią zranić w jeden sposób - odchodząc."

Edytowane przez daktylek1987
Czas edycji: 2013-12-03 o 16:14
daktylek1987 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-12-03, 16:58   #3476
Malla
Nie depcze krokusów
 
Avatar Malla
 
Zarejestrowany: 2004-08
Wiadomości: 53 233
Dot.: Koty - część VII

Cytat:
Napisane przez Suvia Pokaż wiadomość
Hm, wiecie, ze Feluna waży 3,5 kg
Piękna waga!
Cytat:
Napisane przez ZakkAtak Pokaż wiadomość
Jest boska, ale zbyt idealna, mogłaby zacząć trochę szkudzić
Smakołyki pożera też jak pies, w ogóle bardzo przypomina mi w zachowaniu psa, mój mąż mówi tak samo.
Koty wychowywane w domach są bardzo psie. Miłe, kontaktowe. To bujda, że są niezależne i mają wszystko w nosie.

Kicia jeszcze zacznie szkodzić, moje początki też były grzeczne
__________________
- Rób swoje, wiedźminie. Resztą się nie turbuj.
Geralt solennie obiecał sobie nie turbować się.
Malla jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-12-03, 20:22   #3477
czekooczekolada
Zakorzenienie
 
Avatar czekooczekolada
 
Zarejestrowany: 2013-07
Wiadomości: 10 058
Dot.: Koty - część VII

Cytat:
Napisane przez monika_sonia Pokaż wiadomość
Nie wiem, czy tak specjalnie przejechał... Tż ostatnio potrącił kota na drodze szybkiego ruchu, nie wyhamowałby ani on ani kierowca za nim, no i niestety auto musiało iść do klepania.
Mnie się jeszcze na szczęście nie zdażyło, ale nie ma dnia, żeby mi nie wyleciał jakiś pies albo kot na drogę
.
też licze sie z tym że mógł mu wbiec pod auto. koty raczej nie patrzą " lewo, prawo, lewo" tylko biegną. wiem, że wyhamować jeśli kot wyskoczy nagle, graniczy z cudem :/ on tak po drodze nie chodził, mmusiało go coś spłoszyć.

Cytat:
Napisane przez Sloneczko19_ Pokaż wiadomość
wspołczuje , jak byłam mała dziewczynką jakiś cham specjalnie na moich oczach rozjechal moją kotkę, która wychodziła po mnie jak wracałam od kolezanki lub ze szkoly.
zabiłabym go jakbym dorwała

Cytat:
Napisane przez kaarooo Pokaż wiadomość
Przykro mi
Cytat:
Napisane przez Malla Pokaż wiadomość

Świetne zdjęcia!
Przykro mi z powodu kotka, niestety takie ryzyko wychodzących...


Cytat:
Napisane przez Nimfa20 Pokaż wiadomość
Oj Mojej sąsiadki koty tak ginęły, teraz odpukać- ostatnio żaden nie ginął (w każdym razie w zasięgu wzroku). Ciesze się, że moje jednak nie wychodzą
u mnie też tak jest, koty zyją przecietnie do roku . nie da sie upilnować, nawet wykastrowane kocice przejechało, w jednym tygodniu obie. rok temu :/ a podobno jak wykastrowane - siedzą w domu. mam seniora, ktory ma 7 lat i naprawde nie wiem jakim cudem sie uchował Leon zył rok i miesiąc, dlatego ostatnio do Tż mówiłam " Leona juz auto nie zabije, bo juz jest ponad rok" , i co? chyba mu to wywróżyłam cały czas i tak go mam przed oczami..
__________________
.

Life doesn't give you people that you want, it gives you the people that you need.
🤍


______________________
czekooczekolada jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-12-03, 20:39   #3478
Sloneczko19_
Raczkowanie
 
Avatar Sloneczko19_
 
Zarejestrowany: 2006-01
Lokalizacja: B-stok :)
Wiadomości: 387
Dot.: Koty - część VII

jakis czas temu przezyłam lekki zawał razem z kocicą, ktoś się do nas dobijał do okna w kuchni, myślałam, że mi serce wyskoczy, a kocica się tak zjeżyła, gotowa była pobić intruza.
__________________
We wszystkim trzeba umieć uchwycić odpowiedni moment.


http://mi-mundo-subterraneo.blogspot.com/
Sloneczko19_ jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-12-04, 06:41   #3479
pl_madzia
Zakorzenienie
 
Avatar pl_madzia
 
Zarejestrowany: 2010-01
Lokalizacja: :)
Wiadomości: 6 601
GG do pl_madzia
Dot.: Koty - część VII

Szczerze ale jako że dużo muszę jeździć autem to powiem jedno, jest zasada ze jak coś ci wybiega na trasie a masz prędkość z której nie wyhamujesz i nie jesteś na lotnisku żeby zjechać to trzeba w to wjechać i przełknąć wyrzuty sumienia, ale lepsze to niż drzewo
Jak ktoś ma zwierze które bardzo kocha i nie chce żeby mu się krzywda stała to albo nie wypuszcza, albo wypuszcza pod nadzorem, chyba że mieszka gdzieś w puszczy.

ZakkAtak Ja teraz tez mam pierwszy raz kota. Nasiąknełam jak większosć opiniami że kot przyzwyczaja się do miejsca nie do człowieka, i że są fałszywe. To są opinie chyba tych co szukają wymówki żeby np nie wziąść dla dzieci kotka, lub jakiegoś przybłędy.
Moja kotka jak wracamy do domu to aż widać jak się cieszy, kula się, wkręca głowę, a jak przyjdę z kimś obcym to najpierw podchodzi do mnie, a do obcej osoby podbiega i wącha, a jak taka osoba wyciągnie do niej rękę i chce od razu pogłaskać zanim ta się zapozna z zapachem to będzie ugryziona. Jak jesteśmy np u moich rodziców i idziemy już do domu to ta pierwsza przy drzwiach jak usłyszy że się szykujemy, bo się boi że ją zostawimy
__________________
Eryk i Erwin



"Życie trzeba przeżyć tak żeby wstyd było opowiadać, ale przyjemnie wspominać"

Edytowane przez pl_madzia
Czas edycji: 2013-12-04 o 06:43
pl_madzia jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-12-04, 08:22   #3480
Kusum
Zakorzenienie
 
Avatar Kusum
 
Zarejestrowany: 2006-11
Lokalizacja: lbn
Wiadomości: 9 822
Dot.: Koty - część VII

Ja miałam kiedyś kota, ale ja byłam młoda, kot był kupiony już prawie dorosły. I nie było między nami jakiejś więzi. On miał swoje życie, a ja swoje.
Teraz jest zupełnie inaczej. Moje maluchy były wykarmione butelką. Każdego dnia się o nie troszczyliśmy i jesteśmy z nimi bardzo związani. Widzę, że i one nas kochają. Nikt mi nie powie, że kot jest samotnikiem. To jakaś bzdura. Nasze nie odstępują nas na krok. Cały czas chcą byc blisko. Uwielbiam to spojrzenie, gdy się tulą i mruczą. Kocur jest szczególnie wylewny, czeka tylko aż położę się na kanapie, wtula się pod moja brodę, wywraca na plecki i warczy jak motor
__________________
"Kiedyś traktowałem ludzi dobrze. Teraz - z wzajemnością" A. Hopkins
Kusum jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Zwierzęta domowe - wiZOOż


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-13 09:36:17


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 19:33.