Problem: goście ze strony męża - Strona 2 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Forum ślubne > Jeszcze przed ślubem

Notka

Jeszcze przed ślubem Na tym forum rozmawiamy o tym co powinno zadziać się jeszcze przed ślubem, czyli o wieczorku panieńskim, prezentach.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2007-10-02, 17:53   #31
SoNeRa
Zakorzenienie
 
Avatar SoNeRa
 
Zarejestrowany: 2007-06
Lokalizacja: Anglia
Wiadomości: 3 797
Dot.: Problem: goście ze strony męża

jak nie da sie nic zrobic to trudno przeciez i tak wezmiesz slub
__________________
Nawet w najskrytszych marzeniach nie śniliśmy, że będziecie tacy cudowni ...
Bliźniaki - Tymuś i Szymuś są już z nami od 17 marca 2009
SoNeRa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-10-03, 08:44   #32
Elfir
Zakorzenienie
 
Avatar Elfir
 
Zarejestrowany: 2006-07
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 14 836
Dot.: Problem: goście ze strony męża

nie mam takiej sytuacji, ale moj TZ chce zaprosic tylko 15 osob a ja mam juz ponad 30 na liscie. Wiec dysproporcje beda.
Ale nie mialabym nic przeciwko, gdyby nie chcial nikogo zaprosic. Nie przeszkadzaloby m, ze impreza jest jednostronnie rodzinna.
Moja rodzina jest dosc zaborcza, jesli chodzi o wchlanianie nowych czlonkow :d
Elfir jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-10-03, 11:30   #33
Justys12
Raczkowanie
 
Avatar Justys12
 
Zarejestrowany: 2006-07
Wiadomości: 66
Dot.: Problem: goście ze strony męża

to jesteś w komfortowej sytuacji. moja rodzina-przynajmniej rodzice są inni w tej kwestii i z wielką przyjemnością poznali bycałą rodzinę TZ. ja tez nie mam chyba nic przeciwko temu aby TŻ nie zapraszał gości (mam tu na myśli ciocie, wujków, dziatków - ale rodzice uważam że powinni być) ale moi rodzice tak naciskają ze wywieraja na mnie presje, jak to tak może być że z mojej strony tyle osób a z jego nikt.
__________________
tylko miłość potrafi zatrzymać czas.....
Justys12 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-10-03, 12:48   #34
gosia__
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2006-12
Wiadomości: 54
Dot.: Problem: goście ze strony męża

Witampozwolicie że sie wtrące?ja mimo że już jestem po ślubie miałam podobny problem,który właściwie rozwiązali rodzice-wyglądało to tak że z mojej str.było 25osób a męża ok50, liste gości układaliśmy z rodzicami bo oni finansowali impreze i oni głównie decydowali których krewnych zaprosić,a my których naszych przyjaciółkoszty stałe(sala,orkiestra,kuch arka..)były dzielone na pół a jedzenie,alkohol,napoje wedle zaproszonych gości.Mimo sporej dysproporcji gości wesele było bardzo udanePozdrawiam i życze powodzenia
gosia__ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-10-03, 14:29   #35
Justys12
Raczkowanie
 
Avatar Justys12
 
Zarejestrowany: 2006-07
Wiadomości: 66
Dot.: Problem: goście ze strony męża

u mnie jest troche inaczej. moja rodzina jest taka ze pomoze mi w zorganizowaniu wesela i najprawdopodobniej oni by pokryli czesc kosztów z tym zwiazanych ale jezeli chodzi o mojego TZ to on musi sobie sam na wszystko zapracowac, wiec wiadomo ze wieksze koszty bym poniosla ja.
__________________
tylko miłość potrafi zatrzymać czas.....
Justys12 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-10-03, 21:06   #36
come fly with me
Raczkowanie
 
Avatar come fly with me
 
Zarejestrowany: 2005-08
Wiadomości: 461
Dot.: Problem: goście ze strony męża

Owszem, zgadzam się, takie "dysproporcyjne" wesele to żaden koszmar! nie jest tylko takie całkiem "normalne", przecietne wesele kojarzy mi sie bowiem z zapoznawaniem obu rodzin, i właściwie jedyną dobrą ku temu okolicznością, a tak moje wesele stanie się po prostu kolejną okazją do spotkania dla mojej rodziny... :/ ja przyznam się szczerze że coraz bardziej skłaniam się ku opcji zminimalizowania listy gości do najbliższych członków rodziny i rozszerzenia o przyjaciół moich i TŻta. Myślę że tak będzie wygodniej dla obu stron.
__________________

come fly with me jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-10-04, 08:15   #37
Justys12
Raczkowanie
 
Avatar Justys12
 
Zarejestrowany: 2006-07
Wiadomości: 66
Dot.: Problem: goście ze strony męża

takie rozwiązanie jest bardzo fajne tylko u mnie wyszystko jest na niekorzyść bo nie mam az tylu przyjaciół którymi mogłabym zastąpic ciotki i wujków
__________________
tylko miłość potrafi zatrzymać czas.....
Justys12 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2007-10-04, 11:38   #38
come fly with me
Raczkowanie
 
Avatar come fly with me
 
Zarejestrowany: 2005-08
Wiadomości: 461
Dot.: Problem: goście ze strony męża

ehh no u mnie też tłumów nie będzie, ale myślę że atmosfera może być nawet przyjemniejsza jesli będziemy te chwile dzielić z ludzmi których naprawdę lubimy, a nie z ciotkami i wujkami których zapraszamy bo tak wypada.. mam tylko nadzieje że takie postępowanie nie zakończy się "fochem" ze strony tej dalszej rodziny..
__________________

come fly with me jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-10-04, 13:23   #39
Justys12
Raczkowanie
 
Avatar Justys12
 
Zarejestrowany: 2006-07
Wiadomości: 66
Dot.: Problem: goście ze strony męża

myslę że rodziny powinny rozumiec postepowanie młodych, u mnie w rodzinie były takie przypadki kiedy młodzi prosili tylko bliskich - ciotki i wujków - już bez ich dzieci...nie iwem jaka była reakcja rodziny ale dla mnie to jest uzasadnione
__________________
tylko miłość potrafi zatrzymać czas.....
Justys12 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-06-16, 10:13   #40
nielegalna86
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2006-01
Wiadomości: 5
Smile Dot.: Problem: goście ze strony męża

Cytat:
Napisane przez Justys12 Pokaż wiadomość
Witam serdecznie wszystkie kobietki. co byście zrobiły na moim miejscu??planujemy ślub, ponieważ moja rodzina jest bardzo duża z liczbą gości ograniczam sie tylko do wujków i ciotek oraz kuzynostwa, które są na ich utrzymaniu i tak wyszło z 50 osób, ale mój TZ stwierdził że poza świadkiem nie chce nikogo. Faktycznie ma dużą rodzinę ale nie chce nikogo widzieć, ani rodziców ani rodzeństwa bo będzie się tylko z tego powodu denerwował, nie przyznaje się do nich - skomplikowana sytuacja rodzinna. powiedzcie mi jak mam sobie wyobrazać samo błogosławieństwo, tylko moich rodziców??jak sie bede czuła jadać do teściów i mówiać im że.... no właśnie co???jak to będzie wygladało z mojej strony tyle gości a z jego strony nikt. a może powinniśmy zrobić bardzo skromne przyjęcie???sama nie wiem

hmm.. moim skromnym zdaniem - uszanowałabym wolę Twojego narzeczonego, bo jeśli nie chce swoich rodziców na swoim ślubie to musi mieć ku temu ważne powody, porozmawiaj z Nim na spokojnie, czy jest tego pewnie, bo ślub bierze się raz w życiu i czy nie będzie potem żałował, że ich nie było. Nie możesz na Nim nic wymusić, bo to musi być Jego przemyślana decyzja, jeśli będzie jej pewien to po prostu to zaakceptuj. I nie przejmuj się tym co ktoś będzie myślał, bo to ma być Wasz dzień a nie kogoś.
nielegalna86 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Jeszcze przed ślubem


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 06:09.