ile pieniędzy wypada dać koleżance na ślub? - Strona 9 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Forum ślubne

Notka

Forum ślubne Forum ślubne - zanim staniecie na ślubnym kobiercu, możecie tutaj podyskutować na tematy jak: suknie, stroje dla świadków, wybór wizażystki i fryzjerki itd.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2016-02-29, 16:58   #241
CarycaKatarzynaI
Zawsze łakoma.
 
Avatar CarycaKatarzynaI
 
Zarejestrowany: 2014-12
Wiadomości: 1 072
Dot.: ile pieniędzy wypada dać koleżance na ślub?

Cytat:
Napisane przez kasienka129 Pokaż wiadomość
A nie myslalas o rzeczowym prezencie?

Wysłane z mojego LG-D280 przy użyciu Tapatalka
Prezent odpada, bo na zaproszeniu napisali, że preferują pieniądze.

Cytat:
Napisane przez awgusta Pokaż wiadomość
wg mnie 400 zł spokojnie wystarczy.
Właśnie myślałam o takiej sumie + wino czy tam czekoladki. Tylko nie wiem czy to nie jest za mało na świadkową. Nigdy nie byłam w takiej roli, dlatego mam taki dylemat.
__________________
W moim magicznym ogrodzie wszystko jest zaczarowane.
CarycaKatarzynaI jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-02-29, 17:02   #242
awgusta
Та еще штучка ^^
 
Avatar awgusta
 
Zarejestrowany: 2009-12
Lokalizacja: To tu to tam (:
Wiadomości: 2 405
Dot.: ile pieniędzy wypada dać koleżance na ślub?

Ja od swojej swiadkowej dostałam reczniku ładnie ułozone w 3 pietrowy tort i 100 zł. Nie zastanawiam sie, czy to duzo czy mało. Najwazniejsze, ze dała radę przyjść. Była z mężem.

---------- Dopisano o 18:02 ---------- Poprzedni post napisano o 17:58 ----------

Cytat:
Napisane przez CarycaKatarzynaI Pokaż wiadomość
Prezent odpada, bo na zaproszeniu napisali, że preferują pieniądze.


Właśnie myślałam o takiej sumie + wino czy tam czekoladki. Tylko nie wiem czy to nie jest za mało na świadkową. Nigdy nie byłam w takiej roli, dlatego mam taki dylemat.
Nie, nie za mało, uwierz mi. Swiadek na slubie mojej siostry nie dał nic
pewnie uznał, ze i tak wyswiadczył duza przysługę i był z nimi w tym dniu. Spoko, nie kasa sie tu liczy.
ps W kwietniu mamy zaproszenie na slub od pary, ktora dała nam w prezencie 200 zł. Jak myslicie, mamy im sie odwdzieczyć tym samym?
__________________
Не строю в душе из себя недотрогу и честно добавлю, характер-не мед. Вчера черный кот уступил мне дорогу и сплюнув три раза поперся в обход!
awgusta jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-02-29, 17:02   #243
CarycaKatarzynaI
Zawsze łakoma.
 
Avatar CarycaKatarzynaI
 
Zarejestrowany: 2014-12
Wiadomości: 1 072
Dot.: ile pieniędzy wypada dać koleżance na ślub?

Cytat:
Napisane przez awgusta Pokaż wiadomość
Ja od swojej swiadkowej dostałam reczniku ładnie ułozone w 3 pietrowy tort i 100 zł. Nie zastanawiam sie, czy to duzo czy mało. Najwazniejsze, ze dała radę przyjść. Była z mężem.
Dzięki za zainteresowanie moim pytaniem. I tak trochę na to wesele wydam, bo sukienka, makijaż, włosy. Chyba masz rację z kwotą 400 zł

Cytat:
Napisane przez awgusta Pokaż wiadomość
Nie, nie za mało, uwierz mi. Swiadek na slubie mojej siostry nie dał nic
pewnie uznał, ze i tak wyswiadczył duza przysługę i był z nimi w tym dniu. Spoko, nie kasa sie tu liczy.
ps W kwietniu mamy zaproszenie na slub od pary, ktora dała nam w prezencie 200 zł. Jak myslicie, mamy im sie odwdzieczyć tym samym?
Wiadomo, że kasa się nie liczy. Ale wiadomo coś do tej koperty trzeba dać. A nie chcę się jej pytać wprost ile wydaje za parę. Gdybym świadka znała to byśmy ustalili, że dajemy po tyle samo i byłoby po kłopocie. Druga sprawa jaka mnie jeszcze zastanawia to właśnie z PM byłyśmy kiedyś na weselu koleżanki dwudniowym i jako goście daliśmy po 400zł za parę. Czyli to 400zł jako świadkowa to odpowiednia suma.
Co do Twojego pytania to dałabym 200zł. Po co więcej :P
__________________
W moim magicznym ogrodzie wszystko jest zaczarowane.

Edytowane przez CarycaKatarzynaI
Czas edycji: 2016-02-29 o 17:11
CarycaKatarzynaI jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-02-29, 17:05   #244
awgusta
Та еще штучка ^^
 
Avatar awgusta
 
Zarejestrowany: 2009-12
Lokalizacja: To tu to tam (:
Wiadomości: 2 405
Dot.: ile pieniędzy wypada dać koleżance na ślub?

Cytat:
Napisane przez CarycaKatarzynaI Pokaż wiadomość
Dzięki za zainteresowanie moim pytaniem. I tak trochę na to wesele wydam, bo sukienka, makijaż, włosy. Chyba masz rację z kwotą 400 zł
Pewnie i nic sie nie martw. Miałam własne wesele, wiem ile ludzie dają w kopercie. a niektorzy potrafia nie przyjsc, mimo, ze kilka dni przed slubem wszystko grało, a pozniej ani be ani me zycie.
__________________
Не строю в душе из себя недотрогу и честно добавлю, характер-не мед. Вчера черный кот уступил мне дорогу и сплюнув три раза поперся в обход!
awgusta jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-02-29, 17:44   #245
201801191006
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2010-07
Wiadomości: 13 252
Dot.: ile pieniędzy wypada dać koleżance na ślub?

400zł optymalnie
201801191006 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-03-01, 14:57   #246
violka_o
Raczkowanie
 
Avatar violka_o
 
Zarejestrowany: 2015-05
Lokalizacja: Chorzów
Wiadomości: 107
Dot.: ile pieniędzy wypada dać koleżance na ślub?

Myslę, że 300 zł powinno wystarczyć
__________________
Cieszcie się każdym dniem
violka_o jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-04-25, 14:29   #247
201703240903
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2013-08
Wiadomości: 2 897
Dot.: ile pieniędzy wypada dać koleżance na ślub?

Ja wydałam na ostatnie wesele około 300 zł. Młodzi na zaproszeniu zaznaczyli, że chcieliby dostać wino i książki, więc kupiliśmy z TŻ jedno z lepszych win, 5 książek i mnóstwo słodyczy. Mam nadzieję, że prezent się spodobał. Wiem, że 300 zł to nie jest dużo, ale niedawno straciłam pracę.
201703240903 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2016-04-26, 11:48   #248
joanstark
Rozeznanie
 
Avatar joanstark
 
Zarejestrowany: 2012-02
Lokalizacja: Śląsk
Wiadomości: 684
Dot.: ile pieniędzy wypada dać koleżance na ślub?

Ja przeważnie daję 400-500zł + jakieś wino zamiast kwiatków. Ostatnio miałam ślub i dostawaliśmy od 300zł do nawet 800zł od znajomych, więc to wszystko zależy. Na 100% PM się nie obrazi, jak wrzucisz mniej, w końcu to nie o pieniądze tu chodzi!
__________________
142 - 2015
115 - 2016
125 - 2017
125 - 2018
13 - 2019

LC

Kanał książkowy na YT: Thejoanstark
joanstark jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-04-28, 16:54   #249
oliwkaa92
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2016-04
Wiadomości: 18
Dot.: ile pieniędzy wypada dać koleżance na ślub?

Ja przeważnie daję 500 zł
__________________
https://wizaz.pl/Mikroreklama
oliwkaa92 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-04-28, 18:48   #250
Antosia1993
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2016-03
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 103
Dot.: ile pieniędzy wypada dać koleżance na ślub?

Jak dla koleżanki to 300-400 od pary, więcej uważam że to za dużo. Wiadomo jeszcze wino czy czekoladki. A czasem ludzie dają niepodpisane koperty, a w kopercie nic ;p To już jest chamskie zagranie.
Antosia1993 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-04-28, 19:43   #251
AnnLady
Zakorzenienie
 
Avatar AnnLady
 
Zarejestrowany: 2013-12
Lokalizacja: miasto
Wiadomości: 11 928
Dot.: ile pieniędzy wypada dać koleżance na ślub?

Cytat:
Napisane przez FeelingLost Pokaż wiadomość
Ja wydałam na ostatnie wesele około 300 zł. Młodzi na zaproszeniu zaznaczyli, że chcieliby dostać wino i książki, więc kupiliśmy z TŻ jedno z lepszych win, 5 książek i mnóstwo słodyczy. Mam nadzieję, że prezent się spodobał. Wiem, że 300 zł to nie jest dużo, ale niedawno straciłam pracę.
Tak myślę, że młodzi pisząc że chcą kiążki i wino mieli je na myśli zamiast kwiatów a nie jako główny prezent

Wysłane z mojego SM-G531F przy użyciu Tapatalka
AnnLady jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2016-04-29, 21:33   #252
michalinaa89
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2016-04
Wiadomości: 2
Dot.: ile pieniędzy wypada dać koleżance na ślub?

najlepiej tyle ile możesz - nam - ja i mój przyszły - udało nam się zaoszczędzić 500zł
michalinaa89 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-05-04, 12:39   #253
Dlady94
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2015-08
Lokalizacja: Mój świat
Wiadomości: 60
Dot.: ile pieniędzy wypada dać koleżance na ślub?

Co można dać starszej siostrze ?
Dlady94 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-05-04, 13:05   #254
mmagduszka
Rozeznanie
 
Avatar mmagduszka
 
Zarejestrowany: 2015-08
Wiadomości: 917
Dot.: ile pieniędzy wypada dać koleżance na ślub?

Cytat:
Napisane przez Dlady94 Pokaż wiadomość
Co można dać starszej siostrze ?
To zalezy w jakim Ty sama jestes wieku i czy pracujesz Jeśli sama na siebie zarabiasz - to możesz spokojnie dać pieniądze. Jeśli pieniądze do Ciebie nie przemawiają - może jakiś fajny voucher do SPA? My kupujemy taki prezent na wesele chrzesnej mojego TŻ, bo PM jest dobrze po 40 i jest zamożna, więc nie chcemy jej dawać pieniędzy. Chociaż jak tak wstępnie patrzyłam to taki voucher, to 400-500 PLN minimum (bo chcemy wykupić im też nocleg, posiłki i jakieś fajne zabiegi do wyboru). Ale jeśli studiujesz/nie pracujesz to myślę, że jakiś niewielki prezent rzeczowy za te 100-200 PLN wystarczy..
__________________
20.08.2016

Edytowane przez mmagduszka
Czas edycji: 2016-05-04 o 13:07
mmagduszka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-05-04, 15:10   #255
sQuaara
Zakorzenienie
 
Avatar sQuaara
 
Zarejestrowany: 2009-06
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 34 671
Dot.: ile pieniędzy wypada dać koleżance na ślub?

ja od mlodszego brata dostalam zestaw wazonow
rozmawialismy prawie rok co moze podarowac eby nam zostalo na lata...to nie takie rposte i uznalam ze wazon, ale nie krysztal z grawerem dostalismy naprawde spoko, ktore nawet puste swietnie sie nadaja jako ozdoba na komode w korytarzu
do tego komplet super recznikow (po4szt. 3roznych rozmiarow, mieciutkie, takie jak do spa) + zestaw sztuccow

niby 'oklepane' ale wprowadzilismy sie do nowego domu po slubie i nic z tych rzeczy nie mielismy wiadomo jakies 'kawalerskie/panienskie' reczniki jeszcze od rodziow na studia otrzymane mielismy a teraz mamy takie fajniutkie )
__________________
mał(a)żonka

Edytowane przez sQuaara
Czas edycji: 2016-05-04 o 15:13
sQuaara jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-05-04, 19:39   #256
201607040940
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2013-09
Wiadomości: 6 562
Dot.: ile pieniędzy wypada dać koleżance na ślub?

Cytat:
Napisane przez Dlady94 Pokaż wiadomość
Co można dać starszej siostrze
czas, wsparcie, troskę.Jeżeli mieszkasz w pobliżu - wielokrotnie przeczołgaj sie z nią po salonach ślubnych, jeżeli potrafisz - zrób dekoracje, degustuj wina, szukaj promocji ....wspomagaj, pomagaj i wspieraj. Jeżeli mieszkasz daleko: kup książkę Księdza Kaczkowskiego "życie na petardzie"i dopisz fajną dedykację..... Daj kasę jeżeli masz. Jeżeli nie masz to daj fają kartkę fajną książkę....
201607040940 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-05-04, 21:18   #257
cherry1988
Raczkowanie
 
Avatar cherry1988
 
Zarejestrowany: 2009-03
Lokalizacja: śląsk
Wiadomości: 356
Dot.: ile pieniędzy wypada dać koleżance na ślub?

Cytat:
Napisane przez Dlady94 Pokaż wiadomość
Co można dać starszej siostrze ?
Ja swojej (choć młodszej) podarowałam zestaw sztućców z Gerlacha. Fajny spory komplet w walizce. Jednak jeśli nie zarabiasz lub masz niską pensję, to podaruj coś w miarę swoich możliwości
__________________
'88


13.10.2013r.

06.12.2014r.

13.08.2016r.
cherry1988 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-05-10, 09:17   #258
Hiyori
Zadomowienie
 
Avatar Hiyori
 
Zarejestrowany: 2009-08
Wiadomości: 1 656
Dot.: ile pieniędzy wypada dać koleżance na ślub?

To chyba zależy do kogo się idzie. Teraz będziemy szli do znajomej z pracy, dalekiej znajomej bym powiedziała, trochę się zdziwiłam, ale wiem, że każdy zaprasza trochę więcej gości "na wszelki wypadek", więc czemu nie. A, że sama biorę ślub kościelny w to lato to rozumiem Dajemy im 400 zł, żeby tylko za talerze się zwróciło Dobrej koleżance albo rodzinie dałabym więcej, chyba żebym nie miała, a dla znajomych i to dalszych moim zdaniem wystarczy.
Prezentów nie uznaję, zawsze się młodym bardziej pieniądze przydadzą.
__________________

Edytowane przez Hiyori
Czas edycji: 2016-05-10 o 09:19
Hiyori jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-05-10, 11:11   #259
AnnLady
Zakorzenienie
 
Avatar AnnLady
 
Zarejestrowany: 2013-12
Lokalizacja: miasto
Wiadomości: 11 928
Dot.: ile pieniędzy wypada dać koleżance na ślub?

Cytat:
Napisane przez Hiyori Pokaż wiadomość
To chyba zależy do kogo się idzie. Teraz będziemy szli do znajomej z pracy, dalekiej znajomej bym powiedziała, trochę się zdziwiłam, ale wiem, że każdy zaprasza trochę więcej gości "na wszelki wypadek", więc czemu nie. A, że sama biorę ślub kościelny w to lato to rozumiem Dajemy im 400 zł, żeby tylko za talerze się zwróciło Dobrej koleżance albo rodzinie dałabym więcej, chyba żebym nie miała, a dla znajomych i to dalszych moim zdaniem wystarczy.
Prezentów nie uznaję, zawsze się młodym bardziej pieniądze przydadzą.
Teraz prezenty to chyba są rzadkością. Co innego taki uzgodniony z młodymi, coś co potrzebują i chcą. Pieniądze wydadzą na to co będzie im potrzebne. A kolejny komplet szklanek wylàduje w szafce jako zbieracz kurzu.
AnnLady jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2016-05-10, 12:24   #260
21kasia21
Work, work, work
 
Avatar 21kasia21
 
Zarejestrowany: 2010-05
Wiadomości: 3 247
Dot.: ile pieniędzy wypada dać koleżance na ślub?

Cytat:
Napisane przez Hiyori Pokaż wiadomość
To chyba zależy do kogo się idzie. Teraz będziemy szli do znajomej z pracy, dalekiej znajomej bym powiedziała, trochę się zdziwiłam, ale wiem, że każdy zaprasza trochę więcej gości "na wszelki wypadek", więc czemu nie. A, że sama biorę ślub kościelny w to lato to rozumiem Dajemy im 400 zł, żeby tylko za talerze się zwróciło Dobrej koleżance albo rodzinie dałabym więcej, chyba żebym nie miała, a dla znajomych i to dalszych moim zdaniem wystarczy.
Prezentów nie uznaję, zawsze się młodym bardziej pieniądze przydadzą.
Co masz na myśli pisząc "na wszelki wypadek"?
Wiele osób zaprasza tylko takie osoby, z którymi chce przeżyć ten dzień, z którymi ma kontakt, nie zważając na zasadę "tego trzeba zaprosić, bo to rodzina" (to nic, że nie widzieliśmy się 20 lat) albo "u niego byłam/em, to on też u mnie musi być".
Raczej słowo każdy jest na wyrost
__________________
"...są w życiu chwile, w których trzeba podjąć ryzyko i dać się ponieść szaleństwu."
mikroREKLAMA
*** Szukasz oryginalnego prezentu na ślub, urodziny, rocznicę, komunię albo chrzciny? ***
Projektowanie i realizacja indywidualnych zamówień: prezentów rocznicowych, podziękowań dla gości, figurek na tort, kolczyków, magnesów itp.

Ta reklama pokazywana jest pod 3 247 postami tego użytkownika na forum. Jak założyć taką reklamę? (klik!)
21kasia21 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-05-10, 12:40   #261
201803300917
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2010-06
Wiadomości: 3 074
Dot.: ile pieniędzy wypada dać koleżance na ślub?

Cytat:
Napisane przez AnnLady Pokaż wiadomość
Teraz prezenty to chyba są rzadkością. Co innego taki uzgodniony z młodymi, coś co potrzebują i chcą. Pieniądze wydadzą na to co będzie im potrzebne. A kolejny komplet szklanek wylĂ☠duje w szafce jako zbieracz kurzu.
coż ,mi się w tym ,,sezonie" szykują 2 wesela i planuje dac prezenty. dla mnie kasa jest ok jako prezent od babci, ciotki etc ale czułabym się dziwnie dając kasę koleżance czy dostając ja od niej jakiejkolwiek okazji. A prezent to nie musi byc oklepany komplet szklanek czy żelazko, zamierzam wymyślić coś fajnego i z pomysłem

Edytowane przez 201803300917
Czas edycji: 2016-05-10 o 12:41
201803300917 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-05-10, 14:05   #262
Hiyori
Zadomowienie
 
Avatar Hiyori
 
Zarejestrowany: 2009-08
Wiadomości: 1 656
Dot.: ile pieniędzy wypada dać koleżance na ślub?

Cytat:
Napisane przez 21kasia21 Pokaż wiadomość
Co masz na myśli pisząc "na wszelki wypadek"?
Wiele osób zaprasza tylko takie osoby, z którymi chce przeżyć ten dzień, z którymi ma kontakt, nie zważając na zasadę "tego trzeba zaprosić, bo to rodzina" (to nic, że nie widzieliśmy się 20 lat) albo "u niego byłam/em, to on też u mnie musi być".
Raczej słowo każdy jest na wyrost
Wiesz co teraz czytam to i myślę, że masz rację, z tym, że na wyrost. Trochę się już nasłucham od koleżanek, że mam zaprosić na wszelki wypadek więcej gości, bo dużo osób nie przychodzi, nie lubią wesel, nie mają kasy, itp. Pamiętam w zeszłym roku wesele najlepszej koleżanki, jak ona się stresowała, że mało gości przyjdzie. Wiesz sala na 300 osób, jak to będzie wyglądać, itp Ja jestem empatyczna i się wczuwam, ktoś mnie potrzebuję to przybywam Zawsze przyjdę chyba, że nie mogę, nawet jak dawno nie widziałam Ale, np. moim zdaniem ludziom z pracy to się daje tylko zaproszenie na ślub, chyba, że ma się naprawdę dobry kontakt. Stąd moje zdziwienie. Nie wiem może się nie znam, wcześniej miałam tylko małą imprezę, jedną dla najbliższej rodziny i drugą dla przyjaciół, jakoś nikt się nie obrażał.
__________________
Hiyori jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-05-10, 14:19   #263
AnnLady
Zakorzenienie
 
Avatar AnnLady
 
Zarejestrowany: 2013-12
Lokalizacja: miasto
Wiadomości: 11 928
Dot.: ile pieniędzy wypada dać koleżance na ślub?

Cytat:
Napisane przez maconha89 Pokaż wiadomość
coż ,mi się w tym ,,sezonie" szykują 2 wesela i planuje dac prezenty. dla mnie kasa jest ok jako prezent od babci, ciotki etc ale czułabym się dziwnie dając kasę koleżance czy dostając ja od niej jakiejkolwiek okazji. A prezent to nie musi byc oklepany komplet szklanek czy żelazko, zamierzam wymyślić coś fajnego i z pomysłem
Ja daję kasę niezależnie od stopnia zażyłości czy pokrewieństwa. Zresztą w moim otoczeniu jest to standardem.
Ja też wole dostać kasę i wydaf jà zgodnie ze swoimi potrzebami i gustami
AnnLady jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-05-10, 14:31   #264
cranberry juice
ctrl alt delete
 
Avatar cranberry juice
 
Zarejestrowany: 2013-05
Lokalizacja: San Escobar
Wiadomości: 4 826
Dot.: ile pieniędzy wypada dać koleżance na ślub?

Cytat:
Napisane przez Hiyori Pokaż wiadomość
Pamiętam w zeszłym roku wesele najlepszej koleżanki, jak ona się stresowała, że mało gości przyjdzie. Wiesz sala na 300 osób, jak to będzie wyglądać, itp
Mnie się to zapraszanie "na wszelki wypadek" kojarzy własnie z tym, że na sali jest minumum gości, więc i tak trzeba będzie zapłacić - więc już lepiej zaprosić te kilka osób więcej, żeby w razie odmów zapłacone miejsca się nie zmarnowały.

Nie mnie oceniać, wybór miejsc na wesele nie urywa, więc IMHO nic dziwnego, że młodzi biorą salę odrobinę za dużą. Dużo mniejszy cyrk niż sala odrobinę za mała

---

Też nei widze absolutnie nic dziwnego w dawaniu kasy koleżankom Żebym jeszcze miała jakieś wystrzałowe pomysły na te prezenty... Ale to się akurat rzadko zdarza, tym bardziej jak prezent ma być dla dwóch osób.
cranberry juice jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-05-10, 19:54   #265
21kasia21
Work, work, work
 
Avatar 21kasia21
 
Zarejestrowany: 2010-05
Wiadomości: 3 247
Dot.: ile pieniędzy wypada dać koleżance na ślub?

Cytat:
Napisane przez Hiyori Pokaż wiadomość
Wiesz co teraz czytam to i myślę, że masz rację, z tym, że na wyrost. Trochę się już nasłucham od koleżanek, że mam zaprosić na wszelki wypadek więcej gości, bo dużo osób nie przychodzi, nie lubią wesel, nie mają kasy, itp. Pamiętam w zeszłym roku wesele najlepszej koleżanki, jak ona się stresowała, że mało gości przyjdzie. Wiesz sala na 300 osób, jak to będzie wyglądać, itp Ja jestem empatyczna i się wczuwam, ktoś mnie potrzebuję to przybywam Zawsze przyjdę chyba, że nie mogę, nawet jak dawno nie widziałam Ale, np. moim zdaniem ludziom z pracy to się daje tylko zaproszenie na ślub, chyba, że ma się naprawdę dobry kontakt. Stąd moje zdziwienie. Nie wiem może się nie znam, wcześniej miałam tylko małą imprezę, jedną dla najbliższej rodziny i drugą dla przyjaciół, jakoś nikt się nie obrażał.
Tak jeszcze wtrącę kilka zdań, bo temat o zapraszaniu gości jest już w tym dziale.

Ogólnie wszystko zależy, co kto lubi i na co kogo stać.

Tylko teraz trzeba rozgraniczyć kilka kwestii.
Przede wszystkim czy robisz wesele dla gości i po to, aby zapełnić salę, bo trochę pusto będzie, jak z 300 zaproszonych będzie tylko 200 (ogólnie to największe wesele na jakim byłam miało ok 150 ludzi, a o jakim słyszałam to ok 250 ludzi, z tym, że rodzina dosyć znana w okolicy i wszyscy biznesmeni z rodzicami na wesele córki pana biznesmena zaproszeni być musieli...).

U mnie jest tak i z tego, co wiem nie tylko w moich okolicach, że do tygodnia przed weselem podajesz ostateczną ilość osób i za taką ilość płacisz, ale wiem, że to różnie wygląda... Tak samo z potwierdzeniem przybycia- zazwyczaj jest termin podany, więc każdy powinien się określić czy da radę przyjechać czy nie. Co innego kilka osób, które jest w awaryjnej sytuacji, podjęło pracę i może nie dostać urlopu, czy mieszka za granicą (u mnie urlop na bieżący rok podaje się do końca stycznia). Co innego osób, który mówią, że będą, a się nie zjawiają- tacy też się zdarzają i wtedy miejsce stoi puste...

Oczywistym jest fakt, że jacyś tam goście odmówią przybycia, rzadko się zdarza, że wszyscy zaproszeni się zjawią. Osobiście nie zapraszałabym kogokolwiek popadnie, aby tylko sala nie była pusta i aby zapchać miejsce. I tak samo nie chciałabym przeżyć tego dnia z osobami, których wcale nie znam, a widziałam x lat temu, ale trzeba je zaprosić, bo to rodzina i wypada. Są jakieś granice wszystkiego- tym bardziej, że to Twój/Wasz dzień, a nie kogokolwiek innego.

Na szczęście powyższe kwestie i dylematy już za mną.

I tak wracając do tematu- kwestia dawania pieniędzy (ile ich dać) też jest sporna.U mnie przyjęło się, że daje się tyle i warty jest talerzyk.
Chociaż ostatnio byliśmy na weselu z poprawinami, gdzie jedzenie było tragiczne, bo po pierwsze było go za mało, po drugie było zimne i średni wybór czegokolwiek. Niestety było to pierwsze wesele (a byłam na bardzo wielu), z którego wróciłam głodna
I jak się okazało młodzi płacili prawie 300zł/osobę na dwa dni...
__________________
"...są w życiu chwile, w których trzeba podjąć ryzyko i dać się ponieść szaleństwu."
mikroREKLAMA
*** Szukasz oryginalnego prezentu na ślub, urodziny, rocznicę, komunię albo chrzciny? ***
Projektowanie i realizacja indywidualnych zamówień: prezentów rocznicowych, podziękowań dla gości, figurek na tort, kolczyków, magnesów itp.

Ta reklama pokazywana jest pod 3 247 postami tego użytkownika na forum. Jak założyć taką reklamę? (klik!)
21kasia21 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-05-16, 10:22   #266
Hiyori
Zadomowienie
 
Avatar Hiyori
 
Zarejestrowany: 2009-08
Wiadomości: 1 656
Dot.: ile pieniędzy wypada dać koleżance na ślub?

Tu akurat wiedziałam ile płacą, znam salę. Ale ogólnie u mnie tak samo. A ten talerz w moich okolicach to zwykle 170-200 zł, bez poprawin.
__________________
Hiyori jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-07-21, 08:33   #267
Kornellis
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2016-02
Wiadomości: 289
Dot.: ile pieniędzy wypada dać koleżance na ślub?

Mam pewien problem, gdyż moja połówka ma znajomego z którym w chwili obecnej słabo utrzymują kontakt, ale kiedyś byli nierozłączni.
Oczywiście zamiast kwiatów mają być procenty, a w prezencie pieniążki.


Ile teraz się daję?
__________________
"Marzenia się nie spełniają. Marzenia się spełnia"

Dwukierunkowa studentka po przejściach
Kornellis jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-07-27, 12:46   #268
konwalia39
Wtajemniczenie
 
Avatar konwalia39
 
Zarejestrowany: 2011-03
Wiadomości: 2 170
Dot.: ile pieniędzy wypada dać koleżance na ślub?

Cytat:
Napisane przez Kornellis Pokaż wiadomość

Ile teraz się daję?
Powiem na własnym przykładzie że różnie. Od koleżanki która przyszła z partnerem dostaliśmy 500zł a od siostry męża która przyszła ze swoją rodziną(ona,jej maz i dwojka dzieci) dostaliśmy w kopercie 150zł. Wiadmo że tu nie chodzi o pieniądze ale tu mnie akurat zaskoczyli bo koleżance i jej partnerowi sie nie przelewa i wiem że długo odkładała natomiast siostra męża żyje raczej na wysokim poziomie. Ale ciesze się że wszyscy przyszli i nie mam zamiaru nikomu wytykać kto ile dał Najważniejsze że wszyscy dobrze się bawiliśmy.
konwalia39 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-07-27, 13:04   #269
awgusta
Та еще штучка ^^
 
Avatar awgusta
 
Zarejestrowany: 2009-12
Lokalizacja: To tu to tam (:
Wiadomości: 2 405
Dot.: ile pieniędzy wypada dać koleżance na ślub?

Cytat:
Napisane przez konwalia39 Pokaż wiadomość
Powiem na własnym przykładzie że różnie. Od koleżanki która przyszła z partnerem dostaliśmy 500zł a od siostry męża która przyszła ze swoją rodziną(ona,jej maz i dwojka dzieci) dostaliśmy w kopercie 150zł. Wiadmo że tu nie chodzi o pieniądze ale tu mnie akurat zaskoczyli bo koleżance i jej partnerowi sie nie przelewa i wiem że długo odkładała natomiast siostra męża żyje raczej na wysokim poziomie. Ale ciesze się że wszyscy przyszli i nie mam zamiaru nikomu wytykać kto ile dał Najważniejsze że wszyscy dobrze się bawiliśmy.
A to nie bylo tak,ze siostra po prostu oddala tyle ile sama dostala od brata na swoim slubie?

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
Не строю в душе из себя недотрогу и честно добавлю, характер-не мед. Вчера черный кот уступил мне дорогу и сплюнув три раза поперся в обход!
awgusta jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-07-27, 13:08   #270
visionAM
Zakorzenienie
 
Avatar visionAM
 
Zarejestrowany: 2009-05
Wiadomości: 32 059
Dot.: ile pieniędzy wypada dać koleżance na ślub?

A skąd taki pomysł?
visionAM jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Forum ślubne


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2016-08-24 09:25:50


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 11:30.