podskórne grudki:( - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Dermatologia

Notka

Dermatologia Forum dla osób, które interesują się dermatologią lub mają problemy ze skórą. Masz trądzik lub atopowe zapalenie skóry? Dołącz do nas, pomóż sobie i innym.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2008-01-03, 22:58   #1
sasza21
Raczkowanie
 
Avatar sasza21
 
Zarejestrowany: 2006-04
Wiadomości: 160

podskórne grudki:(


Witam wszystkich. Prosze o rade na moj problem...Otóż mam cere mieszana i raz na m-ac robia mi sie na brodzie takie podskórne grudy(guzki)ktore nie daja sie nawet wycisnacjak zejda mi, po dlugim zreszta czasie, to mam ładna buzke(brode,bo tylko tam sie one pojawiaja),ale jak mnie wysypie to kilka grudek na raz.Help me
sasza21 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-01-04, 12:10   #2
Jeannie_jk
Rozeznanie
 
Avatar Jeannie_jk
 
Zarejestrowany: 2006-01
Wiadomości: 766
GG do Jeannie_jk
Dot.: podskórne grudki:(

Mam niestety taki sam problem....tylko ze ja mam na jednym policzku z 5 takich grudek a na drugim zrobiła mi sie grudka wielkosci 1,5cm....najlepiej wybierz sie do dermatologa ktora przepisze tobie jakas masc ..mi dała Aknemycin no ale jak narazie duzych efektow nie ma ...a z ta grudka 1,5cm to kazali mi isc do chiruga wyciac ale sie nie zgodzilam to dostalam: antybiotyk, Davercin (dosc łagodny zel), i masz robiona na zamowienie (jak sie nie myle masc cynkowa)...a po jakim czasie schodza u ciebie te grudki same???
__________________
Nikt za Ciebie nie umrze, wiec niech nikt nie mowi Ci jak zyc!

Lepiej grzeszyć i żałować, niż żałować, że się nigdy nie grzeszyło


Wymianka
https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=731834
Jeannie_jk jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-01-04, 12:20   #3
domi7ks
Zakorzenienie
 
Avatar domi7ks
 
Zarejestrowany: 2007-03
Wiadomości: 16 173
Dot.: podskórne grudki:(

Cytat:
Napisane przez sasza21 Pokaż wiadomość
Witam wszystkich. Prosze o rade na moj problem...Otóż mam cere mieszana i raz na m-ac robia mi sie na brodzie takie podskórne grudy(guzki)ktore nie daja sie nawet wycisnacjak zejda mi, po dlugim zreszta czasie, to mam ładna buzke(brode,bo tylko tam sie one pojawiaja),ale jak mnie wysypie to kilka grudek na raz.Help me
dołaczam się do pytania
w dodatku teraz na policzkach zrobily mi się podskórne drugki i nie moge tego wyleczyć
__________________
pierwszy Skarb- 22.12.2009
drugi Skarb-8.12.2011

domi7ks jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-01-04, 12:57   #4
corka_rosy
Wtajemniczenie
 
Avatar corka_rosy
 
Zarejestrowany: 2005-12
Lokalizacja: dom-niedom
Wiadomości: 2 500
Dot.: podskórne grudki:(

Ja używałam hydrolatu neroli i efekty zauważyłam już po tygodniu! Skóra stała się naprawdę gładka, grudki zniknęły. Rewelacja.
Niestety, u mnie to, czy grudki pojawiają się, gdy zmieniam wodę, a że dość często się przemieszczam, to i tak ciągle są. Hydrolat radzi sobie z nimi, ale gdy przez dłuższy czas jestem w jednym miejscu (nie zmieniam wody)
__________________
zgodnie z planem, zgodnie z logika, zgodnie z ogólnie przyjętymi zasadami,
zgodnie z Biblią, Koranem, Torą i komiksami


21.04.2013.
corka_rosy jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-01-04, 12:59   #5
L_V
Zakorzenienie
 
Avatar L_V
 
Zarejestrowany: 2005-11
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 12 249
Dot.: podskórne grudki:(

Cytat:
Napisane przez corka_rosy Pokaż wiadomość
Ja używałam hydrolatu neroli i efekty zauważyłam już po tygodniu! Skóra stała się naprawdę gładka, grudki zniknęły. Rewelacja.
Niestety, u mnie to, czy grudki pojawiają się, gdy zmieniam wodę, a że dość często się przemieszczam, to i tak ciągle są. Hydrolat radzi sobie z nimi, ale gdy przez dłuższy czas jestem w jednym miejscu (nie zmieniam wody)
Nie wiem czy sam hydrolat poradzi sobie z podskórnymi grudkami (zaskórniki zamknięte). Optowałabym raczej za jakiś specyfikiem z kwasem AHA lub BHA.
L_V jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-01-04, 15:17   #6
sasza21
Raczkowanie
 
Avatar sasza21
 
Zarejestrowany: 2006-04
Wiadomości: 160
Dot.: podskórne grudki:(

mnie te grudki schodza po jakims tygodniu, uzywam masci Acnefan i grudki sie goja ale jak napisalam az przez tydz czasu. I za kilka dni w te samo miejsce wychodza nowe Juz mam ich dosc, niewiem co juz stosowac by zniknely na zawsze.dzis zastosuje sobie parówke oczyszczajaca a pozniej maseczke drozdzowa...ale to i tak nic nie da Wolalabym juz zwykłe pryszcze ktore dadza sie wycisnac i znikaja po ilku dniach a nie jakies grudy
sasza21 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-01-04, 18:15   #7
corka_rosy
Wtajemniczenie
 
Avatar corka_rosy
 
Zarejestrowany: 2005-12
Lokalizacja: dom-niedom
Wiadomości: 2 500
Dot.: podskórne grudki:(

Cytat:
Napisane przez L_V Pokaż wiadomość
Nie wiem czy sam hydrolat poradzi sobie z podskórnymi grudkami (zaskórniki zamknięte). Optowałabym raczej za jakiś specyfikiem z kwasem AHA lub BHA.
Mi pomaga, pod warunkiem, że nie zmieniam wody.
__________________
zgodnie z planem, zgodnie z logika, zgodnie z ogólnie przyjętymi zasadami,
zgodnie z Biblią, Koranem, Torą i komiksami


21.04.2013.
corka_rosy jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2008-01-04, 22:43   #8
sasza21
Raczkowanie
 
Avatar sasza21
 
Zarejestrowany: 2006-04
Wiadomości: 160
Dot.: podskórne grudki:(

a co to jest ten hydrolat, ile kosztuje?
sasza21 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-01-05, 08:46   #9
corka_rosy
Wtajemniczenie
 
Avatar corka_rosy
 
Zarejestrowany: 2005-12
Lokalizacja: dom-niedom
Wiadomości: 2 500
Dot.: podskórne grudki:(

Zobacz tu: http://mazidla.com/index.php?option=...=208&Itemid=10
Jest taniutki - 3,60 za 50 ml
__________________
zgodnie z planem, zgodnie z logika, zgodnie z ogólnie przyjętymi zasadami,
zgodnie z Biblią, Koranem, Torą i komiksami


21.04.2013.
corka_rosy jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-01-05, 14:44   #10
sasza21
Raczkowanie
 
Avatar sasza21
 
Zarejestrowany: 2006-04
Wiadomości: 160
Dot.: podskórne grudki:(

dziekuje za info Rozumiem , ze mozna go nabyć w aptece?
sasza21 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-01-05, 15:06   #11
corka_rosy
Wtajemniczenie
 
Avatar corka_rosy
 
Zarejestrowany: 2005-12
Lokalizacja: dom-niedom
Wiadomości: 2 500
Dot.: podskórne grudki:(

ten link, który ci podałam jest do sklepu, w którym ja zawsze kupuje hydrolaty. Nie wiem, czy można go kupić w zwykłej aptece, ale raczej nie.
__________________
zgodnie z planem, zgodnie z logika, zgodnie z ogólnie przyjętymi zasadami,
zgodnie z Biblią, Koranem, Torą i komiksami


21.04.2013.
corka_rosy jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2008-01-07, 14:07   #12
apiosik11
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2008-01
Lokalizacja: Włocławek
Wiadomości: 10
GG do apiosik11
Dot.: podskórne grudki:(

Cytat:
Napisane przez sasza21 Pokaż wiadomość
Witam wszystkich. Prosze o rade na moj problem...Otóż mam cere mieszana i raz na m-ac robia mi sie na brodzie takie podskórne grudy(guzki)ktore nie daja sie nawet wycisnacjak zejda mi, po dlugim zreszta czasie, to mam ładna buzke(brode,bo tylko tam sie one pojawiaja),ale jak mnie wysypie to kilka grudek na raz.Help me
Widzę, że mamy ten sam problem. Ja po swoich przygodach z tymi grudkami, poszlam w końcu do dermatolga ,bo nie mogłam już dłuzej patrzeć na to świństwo. Pani dermatolog powiedziała mi że taki zmiany robią czasem w pewnym wieku a mam 22 lata, wiec jest to chyba problem osób które okres dojrzewania maja za soba. Przepisała mi 2 leki differin i zinert stosuje je pare dni ale musze pzznac ze widze poprawe.Owe grudki poschodziły w końcu! Z domowych i tanich srodkow polecam masc cynkowa w aptece ok. 3zł,wysusza i zmniejsza te krostki, wydają się one mniej czerwone. Trzeba probowac wszystkiego, az w koncu znajdzie sie odpowiednia rzecz dla siebie.
__________________
Ania
apiosik11 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-01-07, 22:26   #13
sasza21
Raczkowanie
 
Avatar sasza21
 
Zarejestrowany: 2006-04
Wiadomości: 160
Dot.: podskórne grudki:(

o i mamy po tyle samo latJa tez chyba sie przejde do dermatologa,bo juz mam tych grudek dosc-strasznie to wygladajakies 2 lata temu mialam tez problem z pryszczami na brodzie,ale zeszly mi, bo zaczelam brac tabletki anty. A teraz znowu mnie dopadly...moze to od wachan hormonalnych???
sasza21 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-01-14, 07:08   #14
apiosik11
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2008-01
Lokalizacja: Włocławek
Wiadomości: 10
GG do apiosik11
Dot.: podskórne grudki:(

Być może, najlepej doradzi Ci lekarz. Ja obecnie jestem na leczeniu Differinem i Zinerytem, widać poprawę o niebo, niedługi idę jeszcze do endokrynologa zrobić badania , może za dużo mam jakiegoś hormonu? Mam nadzieję, że Tobie lekarz również doradzi coś skutecznego
Pozdrawiam
__________________
Ania
apiosik11 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-01-17, 22:55   #15
sasza21
Raczkowanie
 
Avatar sasza21
 
Zarejestrowany: 2006-04
Wiadomości: 160
Dot.: podskórne grudki:(

Cytat:
Napisane przez apiosik11 Pokaż wiadomość
Być może, najlepej doradzi Ci lekarz. Ja obecnie jestem na leczeniu Differinem i Zinerytem, widać poprawę o niebo, niedługi idę jeszcze do endokrynologa zrobić badania , może za dużo mam jakiegoś hormonu? Mam nadzieję, że Tobie lekarz również doradzi coś skutecznego
Pozdrawiam
Używam Differin`u od tygodnia i dla mnie on jest zbawienn.Po grudkach ani śladuFakt,wyskakuja pojedyncze pryszcze ale to nic w porownaniu z tymi moimi grudami.Jeszcze troche i sie od nich uwolniePryszcze strzezcie się
sasza21 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-01-18, 19:33   #16
pigheadedmonkey
Raczkowanie
 
Avatar pigheadedmonkey
 
Zarejestrowany: 2007-09
Wiadomości: 91
Dot.: podskórne grudki:(

U mnie tez się pojawiły i to w trakcie leczenia ,teraz nie mam zapalnych "problemów" ,tylko wlasnie takie...O dziwo pomaga mi sebium AKN, tzn sądze ,że to to, bo nagle po jakims czasie używania tego zdałam sobie sprawę ,że jest ich znacznie mniej...Szkoda tylko ,że na dekolcie tez się pojawiły i za nic nie chca zniknąć...Niedługo zamierzam poddac się mikrodermabrazji i mam nadzieje ,że pomoże....
pigheadedmonkey jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-01-18, 20:09   #17
maddzia007
Zakorzenienie
 
Avatar maddzia007
 
Zarejestrowany: 2007-10
Lokalizacja: internet
Wiadomości: 3 491
Dot.: podskórne grudki:(

A czy ten zineryt i differin są na recepte?
I ile one kosztują?
maddzia007 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-01-19, 20:29   #18
sasza21
Raczkowanie
 
Avatar sasza21
 
Zarejestrowany: 2006-04
Wiadomości: 160
Dot.: podskórne grudki:(

Differin jest na recepte i kosztuje 43zł.Drogi ale warto
sasza21 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-02-02, 16:00   #19
asik86
Raczkowanie
 
Avatar asik86
 
Zarejestrowany: 2005-12
Lokalizacja: Earth
Wiadomości: 120
Dot.: podskórne grudki:(

Zineryt też jest na receptę kosztuje od 38 do 45 zł.
asik86 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2008-02-23, 10:45   #20
domi7ks
Zakorzenienie
 
Avatar domi7ks
 
Zarejestrowany: 2007-03
Wiadomości: 16 173
Dot.: podskórne grudki:(

Cytat:
Napisane przez sasza21 Pokaż wiadomość
Differin jest na recepte i kosztuje 43zł.Drogi ale warto

tę maść dostałam od koleżanki, ponieważ również miała ten problem cera jak aksamit, polecam bo bardzo warto już po kilku dniach cera mi sie naprawiła i wszystkie badziewia poznikały
__________________
pierwszy Skarb- 22.12.2009
drugi Skarb-8.12.2011

domi7ks jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-02-24, 14:20   #21
Wikingos
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2006-02
Wiadomości: 25
Dot.: podskórne grudki:(

Kurde ja tez mam takie grudki, pojawiaja sie mniej wiecej 2 razy w miesiacu, duze, czasem bolą, okropne, Stosowałam zineryt, potem davercin, jakies maści, chyba juz wszystko, potem zabralam sie za hormonalne tabletki antykoncepcyjne, ktore biore juz pol roku. na dobra sprawe nic nie pomoglo, grudki sa dalej, moze ciut mniej, ale nadal jest to okropne i uciazliwe. Juz sama nie wiem co mam robic. Nie mam normalnego tradziku, tylko te grudki raz na jakis czas, no i z raz w miesiacu okropne bolace pryszcze, wielki, po ktorych zostają blizny. Moze ktos ma podobny probleM? bo juz stracilam nadzieje. aha antybiotyki tez bralam, pomagają na jakies 2 tygodnie :/
Wikingos jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-02-24, 14:25   #22
domi7ks
Zakorzenienie
 
Avatar domi7ks
 
Zarejestrowany: 2007-03
Wiadomości: 16 173
Dot.: podskórne grudki:(

Cytat:
Napisane przez Wikingos Pokaż wiadomość
Kurde ja tez mam takie grudki, pojawiaja sie mniej wiecej 2 razy w miesiacu, duze, czasem bolą, okropne, Stosowałam zineryt, potem davercin, jakies maści, chyba juz wszystko, potem zabralam sie za hormonalne tabletki antykoncepcyjne, ktore biore juz pol roku. na dobra sprawe nic nie pomoglo, grudki sa dalej, moze ciut mniej, ale nadal jest to okropne i uciazliwe. Juz sama nie wiem co mam robic. Nie mam normalnego tradziku, tylko te grudki raz na jakis czas, no i z raz w miesiacu okropne bolace pryszcze, wielki, po ktorych zostają blizny. Moze ktos ma podobny probleM? bo juz stracilam nadzieje. aha antybiotyki tez bralam, pomagają na jakies 2 tygodnie :/

U mnie takie grudki i gule zrobiły sie jakies 3 miesiace temu, z tym, ze były non stop, a ostatnimi czasy bardzo sie nasilily. Policzki mialam caly czas w czerwonych paskudnych plamach, z których ciagle wychodzila ropa. Nie wiem do tej pory, skad takie badziewia potrafia sie zrobic na twarzy, ale podejrzewam, ze mial na to wplyw jakis kosmetyk. Z racji tego, zle kolezanka miala ( jak ja odwiedzilam), wczensiej to samo, ustapiła mi właśnie differin i dopiero dzieki tej maści naprawila mi sie cera
__________________
pierwszy Skarb- 22.12.2009
drugi Skarb-8.12.2011

domi7ks jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-02-26, 12:43   #23
owieczka05
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2008-02
Wiadomości: 4
Dot.: podskórne grudki:(

Witam
Ja co prawda mam więcej latek (chociaż nie wiem ile maja pozostali forumowicze) ale też borykam się z takimi grudkami pod skórnymi. Najwięcej mam ich na brodzie i kilka koło ust i strasznie szpecą mi twarz w moim wieku już dawno nie powinnam ich mieć a tu jednak proszę wszystkiego można sie spodziewać!
Niestety nie wolno ich wyciskać to największy błąd tylko czasem rączki mnie swędzą żeby coś porobić przy tym i niestety zostają blizny bardzo brzydkie. Mam jeszcze jasną cerę i wygląda to jeszcze gorzej bez podkładu nie wychodzę na dwór nawet.
Brałam już antybiotyk biseptol ale pomógł tylko na troszkę niestety myje twarz żelami smaruje maściami i nie schodzi nic ;( już jestem powoli załamana ;(
A dermatolog ściągnął ze mnie kupę kasy za wizytę i nic ;(
POMOCY!!!
owieczka05 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-02-26, 20:58   #24
dagmarka1986
Raczkowanie
 
Avatar dagmarka1986
 
Zarejestrowany: 2007-04
Wiadomości: 48
Dot.: podskórne grudki:(

Też mam 22 lata i od prawie 5 się próbuję wyleczyć... Brałam różne antybiotyki, stosowałam różne maści i żele niestety z krótkotrwałymi efektami. Ropnych wyprysków już nie mam tyle co kiedyś, ale teraz właśnie częściej zaczęły mi wychodzić podskórne grudki, bardzo bolą i utrzymują się dosyć długo. Aktualnie biorę Tetracyclinum i od paru dni stosuje Isotrexin. Niewielka poprawę widać. Wcześniej używałam Aknemycin (działał gorzej). Podobno oba te leki wysuszają buzie... moją nie... Wysusza ją natomiast woda, wiec do mycia buzi używam tylko żelu, który mogę stosować bez wody. Dodam, że nie używam żadnych podkładów, pudrów ani nic takiego. Regularnie chodzę do dermatologa. A i tak nie mogę pozbyć sie trądziku... i już przestałam wierzyć, że to mi się uda... Nie wiem już co robić...
dagmarka1986 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-02-27, 16:30   #25
skitek 13
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-02
Wiadomości: 47
Dot.: podskórne grudki:(

Ja stosowałam zarówno Differin, jak i Zineryt(osobno), ale nie pomogło, a tylko wysuszyło skórę.
Mam od paru lat zaskórniki zamknięte i nic poza doświadczoną kosmetyczką nie jest w stanie ich usunąć. Teraz robię oczyszczanie i mikrodermabrazję, a w międzyczasie chodzę na eksfoliację i jakąś poprawę widzę, ale ogólnie to moja zmora. Zastanawiam się nad przyczyną tego typu problemów? Jeśli któraś przechodziła przez to samo może potrafi coś podpowiedzieć. Sama nie wiem jaką pielęgnacje powinnam stosować, nikt nie potrafi doradzić? Wszystko robię na zasadzi prób i błędów. Jeśli potraficie doradzić będę wdzięczna.
skitek 13 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-03-09, 16:45   #26
SweetDreams93
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-03
Lokalizacja: Gliwice
Wiadomości: 244
Dot.: podskórne grudki:(

heh ja mam takie grudki na nosie, zazwyczaj własnie 1 na miesiac czy jakos tak reszta buzi pokryta jest zwykłym tradzikiem, do wyleczenia. tylko moj nos wyglada jak po apokalipsie. nie wiem, co z tym robic.. :P eh..
miejscowo stosuje tormentiol --> to na te grudki.. 'wyciaga' je spod skory. (fe) i tak niestety niewiele to daje

ciezkie zycie nastolatki ;P
SweetDreams93 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-03-30, 10:46   #27
donnie darko
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2008-03
Wiadomości: 12
Dot.: podskórne grudki:(

Witam.Ja nie mam już trądziku jako takiego,ale pozostałości po nim.Miałem 3 syfy na policzku takie większe i one wyszły,ale zostały po nich takie podskórne grudki właśnie.Są lekko zaczerwienione,ale od ponad 3 miesięcy tam siedzą i nei wyłażą.Miałem już peelingi i mikrodermabrazje.Stosuję Skinoren.Czy ktoś z Was ma pomysł co z tym zrobić?Pozdrawiam.
donnie darko jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Dermatologia


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 22:27.