Wszystko, co chcecie wiedzieć, a nie macie kogo zapytać cz. 37 - Strona 19 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Forum plotkowe

Notka

Forum plotkowe Zapraszamy do plotkowania. Na forum plotkowym nie musisz się trzymać tematyki urodowej. Tutaj porozmawiasz o wszystkim co cię interesuje, denerwuje i zadziwia.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2016-12-14, 21:08   #541
invisible_01
Zakorzeniona
 
Avatar invisible_01
 
Zarejestrowany: 2010-02
Wiadomości: 23 947
Dot.: Wszystko, co chcecie wiedzieć, a nie macie kogo zapytać cz. 37

Pytam już drugi raz, ale nadzieja umiera ostatnia Dowiedziałam się już, że ubrania z jedwabiu się gniotą, ale czy te z dodatkiem innych materiałów również? Skład sukienki to: 62 % jedwab naturalny, 35% poliester, 3% spandex. Czy dodatek poliestru sprawi, że sukienka nie będzie jednak wymagała dokładnego prasowania? Może się łudzę, ale napaliłam się na sukienkę jak szczerbaty na suchary, niestety nienawidzę prasować.
invisible_01 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-12-14, 21:23   #542
assiuci
Zakorzenienie
 
Avatar assiuci
 
Zarejestrowany: 2015-03
Lokalizacja: Polska
Wiadomości: 3 503
Dot.: gdzie nowy watek "wszystko co chcecie wiedziec?"

[1=b3e038722b79d57d9174818 9c48a0d4b42934a7c_612ac00 51d267;68627356]Pytałam ale serio nie stać mnie na radio na 2 diny a serio to powiedział, żebym mu nic nie kupowała bo on ma wszystko i nic mu nie potrzeba oprócz tak absurdalnie drogich rzeczy typu radio 2din, alufelgi itd xD[/QUOTE]

Haha no to nieźle dobrze że mój był łaskawy w tym roku i nie puści mnie z torbami a jakiś portfel skórzany? Klucze do samochodu, perfumy, zestaw głośnomówiący, skaner vag? Ja zawsze też mam problem co kupić ale mój tż woli ostatnio praktyczne prezenty i w granicach rozsądku na szczęście!
Cytat:
Napisane przez Hiiroko Pokaż wiadomość
Nie wiem, jak to prawnie wyglada, ale moim zdaniem, jesli jakas bardzo wazna wlasciwosc przedmiotu zostala zatajona lub wprowadzono w blad, to transakcja jest niewazna, zwlaszcza, jesli zatajono taka wiadomosc, ktora sprawilaby, ze nie kupilabys tego przedmiotu.
Poliester i bawelne po dotyku latwo odroznic, pod poliestrowa posciela nie da sie spac :/ ; ja bym sie z kasjerka w ogole nie wyklocala, tylko od razu do kierownika szla.
Chyba nie do mnie
Cytat:
Napisane przez anianutella Pokaż wiadomość
Hej. Podpowiedzcie proszę, kupiłam dzisiaj w zwykłym sklepie z firanami komplet pościeli za 65zł. Na opakowaniu 100% bawełny, pytałam sprzedawczyni- taak czysta bawełna. W domu po otwarciu i wymacaniu... czysty poliester. Nawet spaliłam kilka nitek- stopiły się na plastik. Czy moge tą pościel oddać? Jest szansa że zwrócą mi pieniądze ? Na samą myśl że mam sie z nią kłócić i udowadniac ze to poliester aż mi się odechciewa....
assiuci jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-12-14, 21:33   #543
Renatka_2108
Zakorzenienie
 
Avatar Renatka_2108
 
Zarejestrowany: 2006-12
Lokalizacja: Tu i tam ;)
Wiadomości: 7 463
GG do Renatka_2108
Dot.: Wszystko, co chcecie wiedzieć, a nie macie kogo zapytać cz. 37

Cytat:
Napisane przez Vivienne Pokaż wiadomość
Ja właśnie.kupilam TZowi pod choinkę tę.

Przepraszam za brak linka, ale nie wiem jak skopiowac z appki allegro inaczej niz na messengera czy fb

Załącznik 6796571
[1=b3e038722b79d57d9174818 9c48a0d4b42934a7c_612ac00 51d267;68627356]Pytałam ale serio nie stać mnie na radio na 2 diny a serio to powiedział, żebym mu nic nie kupowała bo on ma wszystko i nic mu nie potrzeba oprócz tak absurdalnie drogich rzeczy typu radio 2din, alufelgi itd xD

---------- Dopisano o 21:10 ---------- Poprzedni post napisano o 21:09 ----------



Też polecam coś z philipsa... może nie konkretny model ale polecam ogólnie bo maszynki mają spoko [/QUOTE]

Dziekuje

więc celuje w Philipsa w takim razie.
Pomysłu nie mam innego lepszego niz skarpetki więc maszynka będzie myslę aż naddto

własnie w strone Philipsa celowałam ale żeby nie było "wielofunkcyjne" tzn z trymerem. Ale chyba ta od vivienne bedzie ok Dzieki raz jeszcze
__________________
Renatka_2108 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-12-14, 21:43   #544
b3e038722b79d57d91748189c48a0d4b42934a7c_612ac0051d267
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2009-09
Wiadomości: 50 575
Dot.: gdzie nowy watek "wszystko co chcecie wiedziec?"

Cytat:
Napisane przez assiuci Pokaż wiadomość
Haha no to nieźle dobrze że mój był łaskawy w tym roku i nie puści mnie z torbami a jakiś portfel skórzany? Klucze do samochodu, perfumy, zestaw głośnomówiący, skaner vag? Ja zawsze też mam problem co kupić ale mój tż woli ostatnio praktyczne prezenty i w granicach rozsądku na szczęście!
Portfel już mu kupowałam jakiś czas temu ale skórzany więc jeszcze się nieźle trzyma mogłam kupić chiński to bym problemu nie miała bo już by był rozwalony
Klucze, śrubokręty, wiertarki, wkrętarki, szlifierki i inne upy rzepy ma.
Perfumy to dla mnie tak "na odwal się".
Zestaw głośnomówiący ma - nawet 2.
Skaner vag to ciekawy pomysł - musiałam wuguglować co to w ogóle jest jak nie znajdę tańszego pomysłu to może wezmę to. A taki za 119zł z allegro to będzie okej czy jednak jakiś droższy mam wybierać? On ma passata b5 z 2001r. Bo mój zakres cenowy ustaliłam na ok 50-70zł w tym roku (spłacam laptopa nowego więc mi się trochę ograniczył fundusz).

Założyłam wątek na prezentowym,żeby przybliżyć osobę mojego TŻ-a, ale tylko jedna osoba odpisała

Edytowane przez b3e038722b79d57d91748189c48a0d4b42934a7c_612ac0051d267
Czas edycji: 2016-12-14 o 21:46
b3e038722b79d57d91748189c48a0d4b42934a7c_612ac0051d267 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-12-14, 21:54   #545
assiuci
Zakorzenienie
 
Avatar assiuci
 
Zarejestrowany: 2015-03
Lokalizacja: Polska
Wiadomości: 3 503
Dot.: gdzie nowy watek "wszystko co chcecie wiedziec?"

[1=b3e038722b79d57d9174818 9c48a0d4b42934a7c_612ac00 51d267;68631006]Portfel już mu kupowałam jakiś czas temu ale skórzany więc jeszcze się nieźle trzyma mogłam kupić chiński to bym problemu nie miała bo już by był rozwalony
Klucze, śrubokręty, wiertarki, wkrętarki, szlifierki i inne upy rzepy ma.
Perfumy to dla mnie tak "na odwal się".
Zestaw głośnomówiący ma - nawet 2.
Skaner vag to ciekawy pomysł - musiałam wuguglować co to w ogóle jest jak nie znajdę tańszego pomysłu to może wezmę to. A taki za 119zł z allegro to będzie okej czy jednak jakiś droższy mam wybierać? On ma passata b5 z 2001r. Bo mój zakres cenowy ustaliłam na ok 50-70zł w tym roku (spłacam laptopa nowego więc mi się trochę ograniczył fundusz).

Założyłam wątek na prezentowym,żeby przybliżyć osobę mojego TŻ-a, ale tylko jedna osoba odpisała [/QUOTE]
Jak mój miał takiego paszczura to kupiłam mu na allegro za ok 150zl z przesyłką ale to było ze 2 lub 3 lata temu więc możliwe że ceny mogły spaść
Najgorzej doradzić jak się kogoś nie zna i nie wie co lubi.. może coś jeszcze ktoś ci podpowie na prezentowym
A no i mój z tego skanera był bardzo zadowolony, tylko trzeba patrzeć na aukcji czy akurat do takiego samochodu dany skaner będzie ok. I czy twój tż lubi takie rzeczy?

Edytowane przez assiuci
Czas edycji: 2016-12-14 o 21:56
assiuci jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-12-14, 22:04   #546
lianeska
Zakorzenienie
 
Avatar lianeska
 
Zarejestrowany: 2005-12
Wiadomości: 13 930
Dot.: gdzie nowy watek "wszystko co chcecie wiedziec?"

dziewczyny gdzie w grudniu jechać nad morze?by można było coś dobrego zjeść/obejrzeć
__________________

ℒℴѵℯ ..
lianeska jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-12-14, 22:06   #547
Jall
Zadomowienie
 
Avatar Jall
 
Zarejestrowany: 2014-02
Wiadomości: 1 542
Dot.: gdzie nowy watek "wszystko co chcecie wiedziec?"

Gdzie kupię w miarę dobry miód, konfiturę, syrop do herbaty? Najlepiej w ładnych słoiczkach, bo to na prezent Lidl ma coś wartego uwagi? Albo Aldi, Piotr i Paweł? Albo inny?
__________________

Kamil ma glejaka.
https://www.siepomaga.pl/kamil

11.12 stracił swoją szansę
Jall jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2016-12-14, 22:15   #548
b3e038722b79d57d91748189c48a0d4b42934a7c_612ac0051d267
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2009-09
Wiadomości: 50 575
Dot.: gdzie nowy watek "wszystko co chcecie wiedziec?"

Cytat:
Napisane przez assiuci Pokaż wiadomość
Jak mój miał takiego paszczura to kupiłam mu na allegro za ok 150zl z przesyłką ale to było ze 2 lub 3 lata temu więc możliwe że ceny mogły spaść
Najgorzej doradzić jak się kogoś nie zna i nie wie co lubi.. może coś jeszcze ktoś ci podpowie na prezentowym
A no i mój z tego skanera był bardzo zadowolony, tylko trzeba patrzeć na aukcji czy akurat do takiego samochodu dany skaner będzie ok. I czy twój tż lubi takie rzeczy?
Tak chyba byłby zadowolony z takiego skanera Zamiast latać i szukać w książce serwisowej czy po necie to by miał jak na tacy co dany kod błędu oznacza czy co to znaczy na wyświetlaczu bo niemiecki to nie nasz język obcy
Ogólnie on sobie sam naprawia samochód ile jest w stanie sam zrobić - oddaje samochód tylko na rozrząd czy coś w ten deseń. Sam sobie potrafi zdemontować jakieś elementy i to naprawić. Ogólnie nie boi się demontażu i naprawy - ja to bym się bała, że jak rozkręcę to nie poskręcam i zostanie mi jeszcze trochę części na budowę domu czy coś

Lubi jeszcze wędkarstwo ale dopiero co mu kupiłam mnóstwo rzeczy z tym związanych (jak go teraz pytałam co by chciał dostać to mi o pontonie za 1500zł szepnął )

On specjalnie mi mówi takie drogie rzeczy, żebym mu nic nie kupiła, ale mi głupio tak nic nie kupić bo bardzo mi pomógł teraz z tym moim laptopem
b3e038722b79d57d91748189c48a0d4b42934a7c_612ac0051d267 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-12-14, 22:29   #549
Yersinia_p
Nudziara
 
Avatar Yersinia_p
 
Zarejestrowany: 2015-11
Wiadomości: 57 149
Dot.: gdzie nowy watek "wszystko co chcecie wiedziec?"

Gdzie kupie, a przynajmniej powacham, stacjonarnie swieczki, woski i inne cuda Kringle Candle?
__________________

Yersinia_p jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-12-14, 22:51   #550
assiuci
Zakorzenienie
 
Avatar assiuci
 
Zarejestrowany: 2015-03
Lokalizacja: Polska
Wiadomości: 3 503
Dot.: gdzie nowy watek "wszystko co chcecie wiedziec?"

[1=b3e038722b79d57d9174818 9c48a0d4b42934a7c_612ac00 51d267;68632081]Tak chyba byłby zadowolony z takiego skanera Zamiast latać i szukać w książce serwisowej czy po necie to by miał jak na tacy co dany kod błędu oznacza czy co to znaczy na wyświetlaczu bo niemiecki to nie nasz język obcy
Ogólnie on sobie sam naprawia samochód ile jest w stanie sam zrobić - oddaje samochód tylko na rozrząd czy coś w ten deseń. Sam sobie potrafi zdemontować jakieś elementy i to naprawić. Ogólnie nie boi się demontażu i naprawy - ja to bym się bała, że jak rozkręcę to nie poskręcam i zostanie mi jeszcze trochę części na budowę domu czy coś

Lubi jeszcze wędkarstwo ale dopiero co mu kupiłam mnóstwo rzeczy z tym związanych (jak go teraz pytałam co by chciał dostać to mi o pontonie za 1500zł szepnął )

On specjalnie mi mówi takie drogie rzeczy, żebym mu nic nie kupiła, ale mi głupio tak nic nie kupić bo bardzo mi pomógł teraz z tym moim laptopem
[/QUOTE]
Hahaha dobry jest cwaniaczek akurat skaner tż miał wsio po polsku. Jak znajdę gdzieś taki sam to wyśle ci linka. Mój tak samo lubi grzebać i tylko poważniejsze naprawy zleca mechanikom a ja taka zdolna jak ty jestem nie wiem co wedkarzowi można kupić... Może gadżet jakiś czy coś związanego z rybami?
Jak pali papierosy to może jakaś zapalniczkę benzynową z grawerem? Albo piersiówkę? Myślę że za te pieniądze też coś z grawerem by było

---------- Dopisano o 23:51 ---------- Poprzedni post napisano o 23:50 ----------

Cytat:
Napisane przez Yersinia_p Pokaż wiadomość
Gdzie kupie, a przynajmniej powacham, stacjonarnie swieczki, woski i inne cuda Kringle Candle?
U mnie w galerii jest wyspa z takimi cudami
assiuci jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-12-14, 23:24   #551
sheryl
szeryfcio
 
Avatar sheryl
 
Zarejestrowany: 2007-06
Lokalizacja: waw
Wiadomości: 12 072
Dot.: Wszystko, co chcecie wiedzieć, a nie macie kogo zapytać cz. 37

Cytat:
Napisane przez CzasKomety Pokaż wiadomość
Zupełnie zapomniałam o jego istnieniu. Nie używałam go, ale miałam "skolejkowany". Dziękuję bardzo! Zajdę dziś do apteki. Zobaczymy, czy pomoże.
Mnie Pilarix nie pomógł. Pomógł natomiast depilator ipl, bo włosy przestały odrastać , tzn. odrasta ich mniej i rzadziej. A tyle lat się cholibka męczyłam i żadne kremy, peelingi nie pomagały.
sheryl jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2016-12-15, 00:29   #552
laisla
Zakorzenienie
 
Avatar laisla
 
Zarejestrowany: 2010-01
Wiadomości: 21 825
Dot.: Wszystko, co chcecie wiedzieć, a nie macie kogo zapytać cz. 37

Cytat:
Napisane przez khloe Pokaż wiadomość
jaka biżuteria pasuje do takiej sukienki ze zdobieniem? sukienka ma kolor beżowy.
Ona jest tak bogato zdobiona, że wręcz nic już więcej nie trzeba Ewentualnie jakieś maleńkie kolczyki lub spinka na włosach o ile coś takiego nosisz.

---------- Dopisano o 01:29 ---------- Poprzedni post napisano o 01:25 ----------

Cytat:
Napisane przez Jall Pokaż wiadomość
Gdzie kupię w miarę dobry miód, konfiturę, syrop do herbaty? Najlepiej w ładnych słoiczkach, bo to na prezent Lidl ma coś wartego uwagi? Albo Aldi, Piotr i Paweł? Albo inny?
W lidlu teraz mają jakieś limitowane oferty świąteczne, takie ładniej pakowane, ale miodu to raczej nie, ewentualnie konfitura. W Piotrze i Pawle coś pewnie byś wyszukała. U nas w galerii jest taki mały sklepik z herbatami na wagę i tam są różne syropy ładnie pakowane, z dodatkami owoców, przypraw itp. Może macie takie punkty u siebie?
laisla jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-12-15, 02:33   #553
201708160922
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2011-10
Wiadomości: 10 444
Dot.: Wszystko, co chcecie wiedzieć, a nie macie kogo zapytać cz. 37

Cytat:
Napisane przez sheryl Pokaż wiadomość
Mnie Pilarix nie pomógł. Pomógł natomiast depilator ipl, bo włosy przestały odrastać , tzn. odrasta ich mniej i rzadziej. A tyle lat się cholibka męczyłam i żadne kremy, peelingi nie pomagały.
Rozważam IPL, ale tu jeszcze dochodzi sprawa ciągłych uszkodzeń skóry i to niekoniecznie ma związek z depilacją. Nawiasem mówiąc, paznokciami krótkimi tak bardzo, że bardziej się nie da też można się drapać do krwi.

A Pilarix to ma być krem czy balsam? Dopiero wieczorem zauważyłam, że są dwa produkty.
201708160922 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-12-15, 04:10   #554
anianutella
Raczkowanie
 
Avatar anianutella
 
Zarejestrowany: 2010-10
Wiadomości: 458
Dot.: gdzie nowy watek "wszystko co chcecie wiedziec?"

Cytat:
Napisane przez Hiiroko Pokaż wiadomość
Nie wiem, jak to prawnie wyglada, ale moim zdaniem, jesli jakas bardzo wazna wlasciwosc przedmiotu zostala zatajona lub wprowadzono w blad, to transakcja jest niewazna, zwlaszcza, jesli zatajono taka wiadomosc, ktora sprawilaby, ze nie kupilabys tego przedmiotu.
Poliester i bawelne po dotyku latwo odroznic, pod poliestrowa posciela nie da sie spac :/ ; ja bym sie z kasjerka w ogole nie wyklocala, tylko od razu do kierownika szla.
No właśnie wiemy wszyscy jak to jest w sieciówkach, oddajesz towar nie musisz się tłumaczyć, a ja to kupiłam w takim zwykłym sklepie z firanami. Pewnie sama właścicielka tam sprzedaje
__________________
Jeśli nie dziś to kiedy

Ludzie dzielą się na tych, którzy kochają koty i na tych pokrzywdzonych przez los.
Oscar Wilde
anianutella jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-12-15, 05:28   #555
mairi
Wtajemniczenie
 
Avatar mairi
 
Zarejestrowany: 2009-03
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 2 075
Dot.: Wszystko, co chcecie wiedzieć, a nie macie kogo zapytać cz. 37

Cytat:
Napisane przez onomatopejka Pokaż wiadomość

[/COLOR]Dziewczyny, może dziwne pytanie, ale zmieniacie stanik na siłowni? Zauważyłam, że u większości dziewczyn na siłowni nie widać przy odsłoniętych z tyłu bluzkach ramiączek od stanika. Ćwiczycie bez czy w jakimś specjalnym typie?

Ja mam z H&M sportowy, zmieniam zawsze bo się przepaca więc po treningu jest do prania


Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
Friday I'm in love
mairi jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-12-15, 06:56   #556
Dagunia
Komplikatorka
 
Avatar Dagunia
 
Zarejestrowany: 2009-04
Wiadomości: 20 300
Dot.: Wszystko, co chcecie wiedzieć, a nie macie kogo zapytać cz. 37

Cytat:
Napisane przez samotny_t Pokaż wiadomość
Autentycznie denerwują mnie takie rzeczy Jak to "podarowała", przecież przepisy to przepisy.


No tak, status bezrobotnego uratowany, do pracy iść nie trzeba, dużo czasu jest, to można sobie porobić trochę selfie ze "sławnym ryjkiem pieska"
W urzędzie też pracują ludzie Jak widziałam, że ktoś na serio zapomniał/nie mógł przyjść to czasami odpuszczałam wykreślenie.
__________________
"Sens zdarzeń pojawia się z opóźnieniem. Trzeba tylko przeczekać. To co dziś jest czystym cierpieniem, po czasie okazuje się przedsionkiem szczęścia i mądrości".
Dagunia jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-12-15, 07:06   #557
wika82
Zakorzenienie
 
Avatar wika82
 
Zarejestrowany: 2009-04
Wiadomości: 16 184
Dot.: Wszystko, co chcecie wiedzieć, a nie macie kogo zapytać cz. 37

Cytat:
Napisane przez Dagunia Pokaż wiadomość
W urzędzie też pracują ludzie Jak widziałam, że ktoś na serio zapomniał/nie mógł przyjść to czasami odpuszczałam wykreślenie.
Ciekawe skąd wiedziałaś, że ktoś na serio zapomniał/nie mógł przyjść.

Na Twoim miejscu nie pisałabym o tym publicznie.
__________________
najważniejsze w życiu jest być zdrowym, mieć zdrowego małżonka, zdrowe dziecko, zdrowych rodziców, zdrowe rodzeństwo. wszystko inne jest kwestią chęci i siły, niekiedy szczęścia...
wika82 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-12-15, 07:14   #558
763509f5cf445a4c28cec956de73c62121becc29
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2016-10
Wiadomości: 1 252
Dot.: Wszystko, co chcecie wiedzieć, a nie macie kogo zapytać cz. 37

Cytat:
Napisane przez wika82 Pokaż wiadomość
Ciekawe skąd wiedziałaś, że ktoś na serio zapomniał/nie mógł przyjść.

Na Twoim miejscu nie pisałabym o tym publicznie.
Zgadzam się. Pieniądze dać, a potem ładne oczka "nie mogłem przyjś... Mhm
763509f5cf445a4c28cec956de73c62121becc29 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-12-15, 07:20   #559
samotny_t
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2014-06
Wiadomości: 3 244
Dot.: Wszystko, co chcecie wiedzieć, a nie macie kogo zapytać cz. 37

Cytat:
Napisane przez Dagunia Pokaż wiadomość
W urzędzie też pracują ludzie Jak widziałam, że ktoś na serio zapomniał/nie mógł przyjść to czasami odpuszczałam wykreślenie.
Serio mnie to szokuje. Abstrahując od tego że narazalas Polskę na straty (choćby leczenie takiego, co pracy nie ma, a o przyjściu zapomina - po tym od razu widać podejście do byciu na bezrobociu i szukania nowej), to nie bałaś/boisz się jakiejś kontroli? Przecież w dokumentach jasno widać, że nie stawił się bez usprawiedliwienia, a nie został skreślony.

Nawet nieumyślne (par. 3) niedopełnienie obowiązków jest karalne:
Cytat:
Kodeks Karny, Art. 231.

§ 1. Funkcjonariusz publiczny, który, przekraczając swoje uprawnienia lub nie dopełniając obowiązków, działa na szkodę interesu publicznego lub prywatnego, podlega karze pozbawienia wolności do lat 3.

§ 2. Jeżeli sprawca dopuszcza się czynu określonego w § 1 w celu osiągnięcia korzyści majątkowej lub osobistej, podlega karze pozbawienia wolności od roku do lat 10.

§ 3. Jeżeli sprawca czynu określonego w § 1 działa nieumyślnie i wyrządza istotną szkodę, podlega grzywnie, karze ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności do lat 2.
samotny_t jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2016-12-15, 07:22   #560
wika82
Zakorzenienie
 
Avatar wika82
 
Zarejestrowany: 2009-04
Wiadomości: 16 184
Dot.: Wszystko, co chcecie wiedzieć, a nie macie kogo zapytać cz. 37

Cytat:
Napisane przez samotny_t Pokaż wiadomość
Serio mnie to szokuje. Abstrahując od tego że narazalas Polskę na straty (choćby leczenie takiego, co pracy nie ma, a o przyjściu zapomina - po tym od razu widać podejście do byciu na bezrobociu i szukania nowej), to nie bałaś/boisz się jakiejś kontroli? Przecież w dokumentach jasno widać, że nie stawił się bez usprawiedliwienia, a nie został skreślony.

Nawet nieumyślne (par. 3) niedopełnienie obowiązków jest karalne:
Nie, no pewnie powiedziała co ma napisać w usprawiedliwieniu itp.
__________________
najważniejsze w życiu jest być zdrowym, mieć zdrowego małżonka, zdrowe dziecko, zdrowych rodziców, zdrowe rodzeństwo. wszystko inne jest kwestią chęci i siły, niekiedy szczęścia...
wika82 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-12-15, 08:39   #561
lianeska
Zakorzenienie
 
Avatar lianeska
 
Zarejestrowany: 2005-12
Wiadomości: 13 930
Dot.: Wszystko, co chcecie wiedzieć, a nie macie kogo zapytać cz. 37

Cytat:
Napisane przez Dagunia Pokaż wiadomość
W urzędzie też pracują ludzie Jak widziałam, że ktoś na serio zapomniał/nie mógł przyjść to czasami odpuszczałam wykreślenie.
ja jak byłam zapisana i się spóźniłam dzień( wtedy przeprowadzałam się więc nie zdążyłam dojechać) musiałam nieźle się nagimnastykować, pisać do dyrektorki jakieś pismo wyjaśniające i świecić oczami
a ona nie spóźniła się dzień ..
ale może od miasta zależy
__________________

ℒℴѵℯ ..

Edytowane przez lianeska
Czas edycji: 2016-12-15 o 08:41
lianeska jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-12-15, 08:53   #562
kejtiCe
Zakorzenienie
 
Avatar kejtiCe
 
Zarejestrowany: 2013-06
Lokalizacja: Wielkopolska
Wiadomości: 12 833
Dot.: gdzie nowy watek "wszystko co chcecie wiedziec?"

Dużo zależy od pośrednika pracy. Wielu jest takich, że pomagają ludziom napisać usprawiedliwienia, kombinują z jakimiś oświadczeniami. A tak naprawdę to jest mega słabe, ponieważ ludzie rejestrując się nawet nie czytają informacji, która podpisują!
__________________
K & M
27.02.2013
K & M & W
22.06.2015
kejtiCe jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-12-15, 09:01   #563
ecd9a68db8379fc22aec14635aa2645aca7c721b_6070dc99c9f91
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2010-07
Wiadomości: 52 423
Dot.: Wszystko, co chcecie wiedzieć, a nie macie kogo zapytać cz. 37

U mnie w PUPie by to nie przeszło w życiu. Jak byłam kiedyś zarejestrowana (ale nie dla zasiłku), zaproponowano mi jakieś szkolenie, na które nie dojechałam i od razu mnie wykreślili.
ecd9a68db8379fc22aec14635aa2645aca7c721b_6070dc99c9f91 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-12-15, 09:05   #564
Dagunia
Komplikatorka
 
Avatar Dagunia
 
Zarejestrowany: 2009-04
Wiadomości: 20 300
Dot.: gdzie nowy watek "wszystko co chcecie wiedziec?"

Cytat:
Napisane przez wika82 Pokaż wiadomość
Ciekawe skąd wiedziałaś, że ktoś na serio zapomniał/nie mógł przyjść.

Na Twoim miejscu nie pisałabym o tym publicznie.
Cytat:
Napisane przez Hiiroko Pokaż wiadomość
Zgadzam się. Pieniądze dać, a potem ładne oczka "nie mogłem przyjś... Mhm
Cytat:
Napisane przez samotny_t Pokaż wiadomość
Serio mnie to szokuje. Abstrahując od tego że narazalas Polskę na straty (choćby leczenie takiego, co pracy nie ma, a o przyjściu zapomina - po tym od razu widać podejście do byciu na bezrobociu i szukania nowej), to nie bałaś/boisz się jakiejś kontroli? Przecież w dokumentach jasno widać, że nie stawił się bez usprawiedliwienia, a nie został skreślony.

Nawet nieumyślne (par. 3) niedopełnienie obowiązków jest karalne:
Cytat:
Napisane przez lianeska Pokaż wiadomość
ja jak byłam zapisana i się spóźniłam dzień( wtedy przeprowadzałam się więc nie zdążyłam dojechać) musiałam nieźle się nagimnastykować, pisać do dyrektorki jakieś pismo wyjaśniające i świecić oczami
a ona nie spóźniła się dzień ..
ale może od miasta zależy
Cytat:
Napisane przez kejtiCe Pokaż wiadomość
Dużo zależy od pośrednika pracy. Wielu jest takich, że pomagają ludziom napisać usprawiedliwienia, kombinują z jakimiś oświadczeniami. A tak naprawdę to jest mega słabe, ponieważ ludzie rejestrując się nawet nie czytają informacji, która podpisują!
Spokojnie
1. Nie każdy zarejestrowany bezrobotny pobiera zasiłek/chodzi na zwolnienia. Takie rzeczy sprawdzało się poprzez 2 kliknięcia. Inaczej traktowało się osoby pobierające zasiłek, a inaczej "zwykłych" bezrobotnych.
2. Nie urodziłam się wczoraj i naprawdę było widać kiedy ktoś zapomniał i ze strachem w oczach przychodzi i prosi, a kiedy nie przyszedł bo pracuje na czarno i szef mu nie pozwolił się urwać na pół godziny.
3. Nie, kontroli się nie bałam

---------- Dopisano o 10:05 ---------- Poprzedni post napisano o 10:04 ----------

[1=ecd9a68db8379fc22aec146 35aa2645aca7c721b_6070dc9 9c9f91;68640256]U mnie w PUPie by to nie przeszło w życiu. Jak byłam kiedyś zarejestrowana (ale nie dla zasiłku), zaproponowano mi jakieś szkolenie, na które nie dojechałam i od razu mnie wykreślili.[/QUOTE]

To jest akurat normalne Nie mówimy o takich sytuacjach, a o "zwykłych" wizytach zgłaszających gotowość do pracy
__________________
"Sens zdarzeń pojawia się z opóźnieniem. Trzeba tylko przeczekać. To co dziś jest czystym cierpieniem, po czasie okazuje się przedsionkiem szczęścia i mądrości".
Dagunia jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-12-15, 09:15   #565
lianeska
Zakorzenienie
 
Avatar lianeska
 
Zarejestrowany: 2005-12
Wiadomości: 13 930
Dot.: Wszystko, co chcecie wiedzieć, a nie macie kogo zapytać cz. 37

Cytat:
Napisane przez Dagunia Pokaż wiadomość
Spokojnie
1. Nie każdy zarejestrowany bezrobotny pobiera zasiłek/chodzi na zwolnienia. Takie rzeczy sprawdzało się poprzez 2 kliknięcia. Inaczej traktowało się osoby pobierające zasiłek, a inaczej "zwykłych" bezrobotnych.
2. Nie urodziłam się wczoraj i naprawdę było widać kiedy ktoś zapomniał i ze strachem w oczach przychodzi i prosi, a kiedy nie przyszedł bo pracuje na czarno i szef mu nie pozwolił się urwać na pół godziny.
3. Nie, kontroli się nie bałam

---------- Dopisano o 10:05 ---------- Poprzedni post napisano o 10:04 ----------



To jest akurat normalne Nie mówimy o takich sytuacjach, a o "zwykłych" wizytach zgłaszających gotowość do pracy
miałam zwykła wizytę, nic nie pobierałam a jak pisałam wyżej i tak musiałam pisać pismo i miałam pogawędkę z dyrektorką wyjaśniającą. Jeszcze przy mnie pączka wpierniczała
__________________

ℒℴѵℯ ..

Edytowane przez lianeska
Czas edycji: 2016-12-15 o 09:19
lianeska jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-12-15, 09:23   #566
kejtiCe
Zakorzenienie
 
Avatar kejtiCe
 
Zarejestrowany: 2013-06
Lokalizacja: Wielkopolska
Wiadomości: 12 833
Dot.: gdzie nowy watek "wszystko co chcecie wiedziec?"

Cytat:
Napisane przez Dagunia Pokaż wiadomość
Spokojnie
1. Nie każdy zarejestrowany bezrobotny pobiera zasiłek/chodzi na zwolnienia. Takie rzeczy sprawdzało się poprzez 2 kliknięcia. Inaczej traktowało się osoby pobierające zasiłek, a inaczej "zwykłych" bezrobotnych.
2. Nie urodziłam się wczoraj i naprawdę było widać kiedy ktoś zapomniał i ze strachem w oczach przychodzi i prosi, a kiedy nie przyszedł bo pracuje na czarno i szef mu nie pozwolił się urwać na pół godziny.
3. Nie, kontroli się nie bałam

---------- Dopisano o 10:05 ---------- Poprzedni post napisano o 10:04 ----------



To jest akurat normalne Nie mówimy o takich sytuacjach, a o "zwykłych" wizytach zgłaszających gotowość do pracy
Nic mi do tego co robisz w pracy i nie oceniam Twojego postępowania, jednak nienawidzę takiej pobłażliwości. Bezrobotny domaga się swoich praw, a zupełnie zapomina o obowiązkach. Za spóźnienie powinna być kara i tyle. Następnym razem może datę wizyty napisze sobie na czole i będzie pamiętał.
__________________
K & M
27.02.2013
K & M & W
22.06.2015
kejtiCe jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-12-15, 09:36   #567
Luxanna
Zadomowienie
 
Avatar Luxanna
 
Zarejestrowany: 2014-09
Lokalizacja: z miasta
Wiadomości: 1 257
Dot.: gdzie nowy watek "wszystko co chcecie wiedziec?"

Cytat:
Napisane przez lianeska Pokaż wiadomość
dziewczyny gdzie w grudniu jechać nad morze?by można było coś dobrego zjeść/obejrzeć

Ja tam polecam Gdańsk jako mieszkanka tego cudownego miasta, może i trąbi powietrzem, ale klimat jest + ładny jarmark bożonarodzeniowy A jedzenie dobre się zawsze znajdzie.
__________________
"Zbyt wiele w życiu widziałem, żeby nie wiedzieć, że kobiece przeczucia bywają cenniejsze niż wnioski analityka."
Luxanna jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-12-15, 09:59   #568
Keket
Zakorzenienie
 
Avatar Keket
 
Zarejestrowany: 2011-03
Wiadomości: 3 878
Dot.: gdzie nowy watek "wszystko co chcecie wiedziec?"

Gdzie kupię taki pojemnik na koktajle, jak na zdjęciu? 1481795981754.jpg

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________

Keket jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-12-15, 10:13   #569
Dagunia
Komplikatorka
 
Avatar Dagunia
 
Zarejestrowany: 2009-04
Wiadomości: 20 300
Dot.: gdzie nowy watek "wszystko co chcecie wiedziec?"

Cytat:
Napisane przez kejtiCe Pokaż wiadomość
Nic mi do tego co robisz w pracy i nie oceniam Twojego postępowania, jednak nienawidzę takiej pobłażliwości. Bezrobotny domaga się swoich praw, a zupełnie zapomina o obowiązkach. Za spóźnienie powinna być kara i tyle. Następnym razem może datę wizyty napisze sobie na czole i będzie pamiętał.
Już dawno tam nie pracuje

Skoro tak podchodzisz do tego to co byś zrobiła jak by przyszedł pan z płaczem, że on miał wizytę mieć parę dni temu ale całkowicie zapomniał, bo zmarła mu żona i nie myślał o tak przyziemnych sprawach jak urząd pracy ? Akt zgonu przyniósł oczywiście. Rozumiem, że powinien dostać karę ?
__________________
"Sens zdarzeń pojawia się z opóźnieniem. Trzeba tylko przeczekać. To co dziś jest czystym cierpieniem, po czasie okazuje się przedsionkiem szczęścia i mądrości".
Dagunia jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-12-15, 10:20   #570
kejtiCe
Zakorzenienie
 
Avatar kejtiCe
 
Zarejestrowany: 2013-06
Lokalizacja: Wielkopolska
Wiadomości: 12 833
Dot.: gdzie nowy watek "wszystko co chcecie wiedziec?"

Cytat:
Napisane przez Dagunia Pokaż wiadomość
Już dawno tam nie pracuje

Skoro tak podchodzisz do tego to co byś zrobiła jak by przyszedł pan z płaczem, że on miał wizytę mieć parę dni temu ale całkowicie zapomniał, bo zmarła mu żona i nie myślał o tak przyziemnych sprawach jak urząd pracy ? Akt zgonu przyniósł oczywiście. Rozumiem, że powinien dostać karę ?
W tym przypadku przecież nie ma złamania przepisów, ponieważ pan ma usprawiedliwienie.
Ja mówię o sytuacji, że ktoś zapomina, bo ma to po prostu gdzieś.
__________________
K & M
27.02.2013
K & M & W
22.06.2015
kejtiCe jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Forum plotkowe


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2017-02-26 21:53:35


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 23:04.