Ocena pielęgnacji początkujących z filtrami, kwasami i generalnie biochemią - Strona 160 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Biochemia kosmetyczna

Notka

Biochemia kosmetyczna Interesujesz się biochemią kosmetyczną? Chcesz poznać działanie poszczególnych składników zawartych w kosmetykach oraz ich wpływ na zdrowie. Dołącz do nas.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2013-08-04, 11:43   #4771
pijana_wiatrem
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2013-08
Wiadomości: 513
Dot.: Ocena pielęgnacji początkujących z filtrami, kwasami i generalnie biochemią

CERA: Mieszana, z meega tłustym nosem, praktycznie co godzinę mogłabym myć twarz, aż mi okulary z niego spływają. Od czasu do czasu jakieś większe pryszcze, dużo zaskórników (choć już części się pozbyłam)

PIELĘGNACJA:
Mycie twarzy/demakijaż: olejek myjący z bu (chcę zrobic teraz olej winogronowy z SLP)
Tonik:Hydrolat różany (boosko pachnie), ale chciałabym coś mocniejszego(tylko co?)
Filtr: brak Zbyt sie boję tej tłustości i zapuchania przy mojej skórze, a wydać 50 złotych na krem, którego nie zużyję... Hmm.. jako młodą matkę mnie na to nie stać. Może powinnam? tylko co?
Nawilżanie (wieczorem):
kwas hialuronowy wymieszany z olejkiem z krokosza
Na dzień: olejek konopny (myśle o ukręceniu jakiegoś kremu na bazie kremowej lub bazie samoemulgującej z ZSK, ale kompletnie się na tym nie znam. Czasem nakładam kosmetyki mineralne
Raz na jakiś czas:
- korund wymieszany z olejkiem myjącym


Cel: Opanowanie tłuszczenia nosa i pozbycie się do końca zaskórników



Pomożecie cos z tym zrobić?
pijana_wiatrem jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-08-04, 13:10   #4772
zywieczdroj
Zakorzenienie
 
Avatar zywieczdroj
 
Zarejestrowany: 2011-06
Wiadomości: 11 439
Dot.: Ocena pielęgnacji początkujących z filtrami, kwasami i generalnie biochemią

Kochane, mam problem z cerą. Ciągłe wypryski i wągry oraz przebarwienia. Wydaje mi się, że pielęgnację mam ok, ale mogę się mylić. Pomożecie?

Rano:
mydło Royal Arabian Night
hydrolat z róży bułgarskiej ZSK
Kwas HA + olej z pachnotki

Makijaż: minerały Annabelle Minerals + puder Jadwiga

Wieczorem:
mydło Royal Arabian Night
hydrolat z róży bułgarskiej ZSK
serum lemon + kwas HA + ekstrakt przeciwtrądzikowy na zmianę z Acne Dermem

punktowo: Acnefan
raz/dwa w tygodniu: peeling enzymatyczny lub korund + maseczka z glinki białej i spirulina

Co jest nie tak?
zywieczdroj jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-08-20, 10:56   #4773
Ligiya
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2009-08
Wiadomości: 204
Kwas salicylowy plus inne kosmetyki

Od dawna stosuję tonik 2% kwasu salicylowego, nie łuszczę się po nim.
Czy mogę jednocześnie używać acnedermu (20% kwasu azelainowego) albo serum 1% palmitynianu retinylu ze zróbsobiekrem/czegoś wybielającego typu kwas kojowy, glukozyd ketonu malinowego? Nie chcę rezygnować z tego toniku bo mi służy a chciałabym dołożyć do pielęgnacji twarzy jedno z dwóch powyższych.

I jeszcze jedno pytanie- czy jeśli mogę jednocześnie stosować i tonik i acnederm to po peelingu kwasowym mam standardowo odczekać tydzień, nawilżyć porządnie skórę i znowu zacząć używać obu preparatów czy w związku z tym że będą dwa tak silnie działające mam je wprowadzać po jednym i w dłuższym odstępie?
Ligiya jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-08-22, 09:09   #4774
margitta
Zakorzenienie
 
Avatar margitta
 
Zarejestrowany: 2004-12
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 7 482
Dot.: Ocena pielęgnacji początkujących z filtrami, kwasami i generalnie biochemią

Bardzo proszę o ocenę, gdyż znowu coś jest u mnie nie tak i muszę wymienić połowę kosmetyków (o tragedię obwiniam miesiąc używania kremu Mizona Snail Recovery i olej arganowy(!) )


Cera (tragiczna ): bardzo wrażliwa, naczynkowa, trądzikowa, mieszana, alergiczna

jak to wygląda teraz:

rano:
woda z kwiatu pomarańczy (naczynka!)
krem AA Eco Łagodzący z rokitnikiem (jedyny co mi krzywdy nie robi, ale pozytywów też brak)
SVR Ecran Teint SPF50

wieczorem:
olejek do mycia Ziaja Ulga
tonik z BU z kwasem PHA 6% (jedyne co mi pomaga w tym zestawie)
[tonik na zmianę z maseczką z glinki różowej lub maseczką Ziaja z glinką szarą]
znowu krem AA Eco Łagodzący

raz na kilka dni mycie mydłem Savon Noir Neroli

Efekt: już rano czerwone policzki, na szczęście niespodzianki powoli się uspakajają po koszmarze z olejem arganowym, ale wciąż cera strasznie nierówna w dotyku i rozszerzone pory

Plan: Zamiana kremu na: i tu właśnie problem, bo wiele rzeczy mnie uczula Wymyśliłam na razie Krem z Jonami Srebra do ceru suchej i wrażliwej Pervoe Reshenie i krem Laidbare krem przeciw niedoskonałościom "SPOT THE DIFFERENCE" (brak na KWC). A może macie jakieś inne pomysły?
__________________
Bo reszta nie jest milczeniem, ale należy do nas
Boję się ludzi bez poczucia humoru
margitta jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-08-22, 12:34   #4775
201605090958
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2010-07
Wiadomości: 5 833
Dot.: Ocena pielęgnacji początkujących z filtrami, kwasami i generalnie biochemią

Cytat:
Napisane przez margitta Pokaż wiadomość
Bardzo proszę o ocenę, gdyż znowu coś jest u mnie nie tak i muszę wymienić połowę kosmetyków (o tragedię obwiniam miesiąc używania kremu Mizona Snail Recovery i olej arganowy(!) )


Cera (tragiczna ): bardzo wrażliwa, naczynkowa, trądzikowa, mieszana, alergiczna

jak to wygląda teraz:

rano:
woda z kwiatu pomarańczy (naczynka!)
krem AA Eco Łagodzący z rokitnikiem (jedyny co mi krzywdy nie robi, ale pozytywów też brak)
SVR Ecran Teint SPF50

wieczorem:
olejek do mycia Ziaja Ulga
tonik z BU z kwasem PHA 6% (jedyne co mi pomaga w tym zestawie)
[tonik na zmianę z maseczką z glinki różowej lub maseczką Ziaja z glinką szarą]
znowu krem AA Eco Łagodzący

raz na kilka dni mycie mydłem Savon Noir Neroli

Efekt: już rano czerwone policzki, na szczęście niespodzianki powoli się uspakajają po koszmarze z olejem arganowym, ale wciąż cera strasznie nierówna w dotyku i rozszerzone pory

Plan: Zamiana kremu na: i tu właśnie problem, bo wiele rzeczy mnie uczula Wymyśliłam na razie Krem z Jonami Srebra do ceru suchej i wrażliwej Pervoe Reshenie i krem Laidbare krem przeciw niedoskonałościom "SPOT THE DIFFERENCE" (brak na KWC). A może macie jakieś inne pomysły?
Parę rzeczy mnie tu niepokoi chociażby olejek ziaji i częste używanie glinek. Najpierw się dopytam z jakiej firmy są glinki i z jakiej był argan. Bo że Mizon Cię podrażnil to nie dziwota, sama mialam zamawiać ale po przeczytaniu skladu odpuścilam, ale argan? I jeszcze ile masz lat i jaką masz dkórę, bo to że naczynkową już wiem
201605090958 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-08-22, 12:53   #4776
margitta
Zakorzenienie
 
Avatar margitta
 
Zarejestrowany: 2004-12
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 7 482
Dot.: Ocena pielęgnacji początkujących z filtrami, kwasami i generalnie biochemią

Cytat:
Napisane przez danusiaes Pokaż wiadomość
Parę rzeczy mnie tu niepokoi chociażby olejek ziaji i częste używanie glinek. Najpierw się dopytam z jakiej firmy są glinki i z jakiej był argan. Bo że Mizon Cię podrażnil to nie dziwota, sama mialam zamawiać ale po przeczytaniu skladu odpuścilam, ale argan? I jeszcze ile masz lat i jaką masz dkórę, bo to że naczynkową już wiem
dziękuję za odpowiedź

Skóra: bardzo wrażliwa, cienka, mieszana, rozszerzone pory na policzkach i nosie, nierówna, czoło i broda z wiecznymi problemami, a do tego piegi
Co ciekawe boki policzków i górna część czoła - zupełnie bezproblemowa, zwykła cera.

olejek z Ziaji to słabizna, ale ciągle testuję coś nowego i jest źle. Ostatnio używałam codziennie mydła Savon Noir i cera fatalna. Czekam na olejek myjący z BU, on mi lepiej służył. Glinek używam Argiletz lub maseczkę Ziaji z szara glinką w takiej saszetce. Glinkę spryskuję zawsze wodą termalną.
olej arganowy jest firmy EFAS. Argan spowodował kaszkę na czole, świecenie i podrażnił naczynka. Mam 26 lat, więc kurcze mogłoby być choć trochę lepiej!
__________________
Bo reszta nie jest milczeniem, ale należy do nas
Boję się ludzi bez poczucia humoru
margitta jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-08-22, 20:23   #4777
201605090958
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2010-07
Wiadomości: 5 833
Dot.: Ocena pielęgnacji początkujących z filtrami, kwasami i generalnie biochemią

Cytat:
Napisane przez margitta Pokaż wiadomość
dziękuję za odpowiedź

Skóra: bardzo wrażliwa, cienka, mieszana, rozszerzone pory na policzkach i nosie, nierówna, czoło i broda z wiecznymi problemami, a do tego piegi
Co ciekawe boki policzków i górna część czoła - zupełnie bezproblemowa, zwykła cera.

olejek z Ziaji to słabizna, ale ciągle testuję coś nowego i jest źle. Ostatnio używałam codziennie mydła Savon Noir i cera fatalna. Czekam na olejek myjący z BU, on mi lepiej służył. Glinek używam Argiletz lub maseczkę Ziaji z szara glinką w takiej saszetce. Glinkę spryskuję zawsze wodą termalną.
olej arganowy jest firmy EFAS. Argan spowodował kaszkę na czole, świecenie i podrażnił naczynka. Mam 26 lat, więc kurcze mogłoby być choć trochę lepiej!
Przyczyny
Wychodzi na to, ze mogly CIę podraznic i glinka szara i olejek ziaji. Nie masz czystego Savon Noir więc calkiem możliwe że masz problemy po Neroli. Argan jest świetnej firmy. Za często używalaś wysuszajacych glinek.
Najpierw detoks-czyli z kremow zostaw AA i filtr dobre i niesamowicie delikatne są tez Helpy dostępne w Rossmanie mozesz dokupic półtłusty wbrew pozorom jest bardzo delikatny i ładnie odbudowuje skórę, twarz myj platkami owsianymi-garsc platkow zaciskasz w pięść gorą wlewasz wodę jak się rozmiękczą to myjesz tym twarz. Jesli nakladasz makijaz to najpierw delikatny Micel https://wizaz.pl/kosmetyki/produkt,4...-i-twarzy.html Jesli lubisz zmywac twarz wodą niezły jest też jako alternatywa dla płatków https://wizaz.pl/kosmetyki/produkt,4...a-atopowa.html Proponuję Helpa na dzień, wieczorem micel i platki. I tak przez jakiś tydzień. Jeśli skóra się uspokoi po tygodniu wprowadzasz po jednym w każdym tygodniu z dotychczas używanych produktów. Co do glinek-szara zawiera kaolin więc nie mozna jej stosowac za czesto-sama stosuję raz na miesiąc. Argiletz pamiętam jako koszmar z wcześniejszych lat na tyle przekonujący ze do nich nie wroce.
A co do pielegnacji przy naczynkach docelowej to niech sie wypowiedza inne Wizazanki-nie znam sie na tym wiem tylko ze pomaga witamina C ale na to masz czas jak uspokoisz skore

Edytowane przez 201605090958
Czas edycji: 2013-08-22 o 20:24
201605090958 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2013-08-22, 20:55   #4778
margitta
Zakorzenienie
 
Avatar margitta
 
Zarejestrowany: 2004-12
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 7 482
Dot.: Ocena pielęgnacji początkujących z filtrami, kwasami i generalnie biochemią

Cytat:
Napisane przez danusiaes Pokaż wiadomość
Przyczyny
Wychodzi na to, ze mogly CIę podraznic i glinka szara i olejek ziaji. Nie masz czystego Savon Noir więc calkiem możliwe że masz problemy po Neroli. Argan jest świetnej firmy. Za często używalaś wysuszajacych glinek.
Najpierw detoks-czyli z kremow zostaw AA i filtr dobre i niesamowicie delikatne są tez Helpy dostępne w Rossmanie mozesz dokupic półtłusty wbrew pozorom jest bardzo delikatny i ładnie odbudowuje skórę, twarz myj platkami owsianymi-garsc platkow zaciskasz w pięść gorą wlewasz wodę jak się rozmiękczą to myjesz tym twarz. Jesli nakladasz makijaz to najpierw delikatny Micel https://wizaz.pl/kosmetyki/produkt,4...-i-twarzy.html Jesli lubisz zmywac twarz wodą niezły jest też jako alternatywa dla płatków https://wizaz.pl/kosmetyki/produkt,4...a-atopowa.html Proponuję Helpa na dzień, wieczorem micel i platki. I tak przez jakiś tydzień. Jeśli skóra się uspokoi po tygodniu wprowadzasz po jednym w każdym tygodniu z dotychczas używanych produktów. Co do glinek-szara zawiera kaolin więc nie mozna jej stosowac za czesto-sama stosuję raz na miesiąc. Argiletz pamiętam jako koszmar z wcześniejszych lat na tyle przekonujący ze do nich nie wroce.
A co do pielegnacji przy naczynkach docelowej to niech sie wypowiedza inne Wizazanki-nie znam sie na tym wiem tylko ze pomaga witamina C ale na to masz czas jak uspokoisz skore

dzięki, nie wiedziałam, że można myć twarz płatkami owsianymi, na pewno skorzystam! Może faktycznie za często te glinki, ale i tak wyglądam teraz lepiej niż po Mizonie ślimakowym Co do witaminy C to mam Serum Lemon z BU, ale cała twarz mnie po tym swędzi nie wiedzieć czemu.
__________________
Bo reszta nie jest milczeniem, ale należy do nas
Boję się ludzi bez poczucia humoru
margitta jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-08-22, 21:26   #4779
201605090958
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2010-07
Wiadomości: 5 833
Dot.: Ocena pielęgnacji początkujących z filtrami, kwasami i generalnie biochemią

Cytat:
Napisane przez margitta Pokaż wiadomość
dzięki, nie wiedziałam, że można myć twarz płatkami owsianymi, na pewno skorzystam! Może faktycznie za często te glinki, ale i tak wyglądam teraz lepiej niż po Mizonie ślimakowym Co do witaminy C to mam Serum Lemon z BU, ale cała twarz mnie po tym swędzi nie wiedzieć czemu.
Ale w Lemonie nie ma witaminy C, jest natomiast kwas salicylowy, który może dać popalic. Dlatego zazwyczaj dziewczyny z tłustą grubą skórą są z niego zadowolone, a im cieńsza skóra tym zadowolenie spada. Wogole patrząc po skadzie to tam z wyjątkiem pleju z pietruszki i slonecznikowego wszystko może podrażnić.
201605090958 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-08-22, 21:46   #4780
margitta
Zakorzenienie
 
Avatar margitta
 
Zarejestrowany: 2004-12
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 7 482
Dot.: Ocena pielęgnacji początkujących z filtrami, kwasami i generalnie biochemią

Cytat:
Napisane przez danusiaes Pokaż wiadomość
Ale w Lemonie nie ma witaminy C, jest natomiast kwas salicylowy, który może dać popalic. Dlatego zazwyczaj dziewczyny z tłustą grubą skórą są z niego zadowolone, a im cieńsza skóra tym zadowolenie spada. Wogole patrząc po skadzie to tam z wyjątkiem pleju z pietruszki i slonecznikowego wszystko może podrażnić.
rzeczywiście... i oczywiście producent zachwala, że jest idealne "do cery zanieczyszczonej, z wypryskami trądzikowymi, śladami po wypryskach, zarówno suchej, łuszczącej się, wrażliwej, dojrzałej i naczynkowej". Na szczęście już nie używam od dwóch miesięcy...

W takim razie muszę wypróbować witaminę C.
A co myślisz o używaniu czystego kwasu hialuronowego zamiast kremu nawilżającego na noc? Czy to kiepski pomysł? Ja już się boję czegokolwiek - albo coś zapcha albo podrażni.
__________________
Bo reszta nie jest milczeniem, ale należy do nas
Boję się ludzi bez poczucia humoru
margitta jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-08-22, 21:57   #4781
201605090958
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2010-07
Wiadomości: 5 833
Dot.: Ocena pielęgnacji początkujących z filtrami, kwasami i generalnie biochemią

Cytat:
Napisane przez margitta Pokaż wiadomość
rzeczywiście... i oczywiście producent zachwala, że jest idealne "do cery zanieczyszczonej, z wypryskami trądzikowymi, śladami po wypryskach, zarówno suchej, łuszczącej się, wrażliwej, dojrzałej i naczynkowej". Na szczęście już nie używam od dwóch miesięcy...

W takim razie muszę wypróbować witaminę C.
A co myślisz o używaniu czystego kwasu hialuronowego zamiast kremu nawilżającego na noc? Czy to kiepski pomysł? Ja już się boję czegokolwiek - albo coś zapcha albo podrażni.
Ja z tych na których się nie sprawdził. Natomiast uwielbiam oleje, choć argan nie jest moim ulubionym. Argan lubię na ciało
201605090958 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2013-08-23, 12:05   #4782
seven77
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2013-06
Wiadomości: 19
Dot.: Ocena pielęgnacji początkujących z filtrami, kwasami i generalnie biochemią

Przepraszam, że wpycham się tutaj ze swoim wątkiem z Dermatologii, ale wahałam się, czy nie lepiej umieścić go na biochemii.
Bardzo proszę o pomoc KLIK
seven77 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-08-23, 13:08   #4783
201605090958
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2010-07
Wiadomości: 5 833
Dot.: Ocena pielęgnacji początkujących z filtrami, kwasami i generalnie biochemią

Cytat:
Napisane przez seven77 Pokaż wiadomość
Przepraszam, że wpycham się tutaj ze swoim wątkiem z Dermatologii, ale wahałam się, czy nie lepiej umieścić go na biochemii.
Bardzo proszę o pomoc KLIK
Odpisałam
201605090958 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-08-24, 16:11   #4784
tambourinist
Rozeznanie
 
Avatar tambourinist
 
Zarejestrowany: 2013-03
Wiadomości: 628
Dot.: Ocena pielęgnacji początkujących z filtrami, kwasami i generalnie biochemią

[wizaż usuwa bez żadnego wytłumaczenia negatywne (ale sprawiedliwe) recenzje, więc ja usuwam swoje wpisy na wizażu]

Edytowane przez tambourinist
Czas edycji: 2013-11-21 o 18:32
tambourinist jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-08-24, 16:43   #4785
zywieczdroj
Zakorzenienie
 
Avatar zywieczdroj
 
Zarejestrowany: 2011-06
Wiadomości: 11 439
Dot.: Ocena pielęgnacji początkujących z filtrami, kwasami i generalnie biochemią

Cytat:
Napisane przez zywieczdroj Pokaż wiadomość
Kochane, mam problem z cerą. Ciągłe wypryski i wągry oraz przebarwienia. Wydaje mi się, że pielęgnację mam ok, ale mogę się mylić. Pomożecie?

Rano:
mydło Royal Arabian Night
hydrolat z róży bułgarskiej ZSK
Kwas HA + olej z pachnotki

Makijaż: minerały Annabelle Minerals + puder Jadwiga

Wieczorem:
mydło Royal Arabian Night
hydrolat z róży bułgarskiej ZSK
serum lemon + kwas HA + ekstrakt przeciwtrądzikowy na zmianę z Acne Dermem

punktowo: Acnefan
raz/dwa w tygodniu: peeling enzymatyczny lub korund + maseczka z glinki białej i spirulina

Co jest nie tak?
Przypominam się
zywieczdroj jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-09-22, 09:06   #4786
annakarenina123
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2012-02
Wiadomości: 129
Dot.: Ocena pielęgnacji początkujących z filtrami, kwasami i generalnie biochemią

Hej dziewczyny! Chcialabym o ocene mojej totalnie poczatkujacej pielegnacji.
Raczej nigdy nie mialam problemow z cera (odpukac!), jestem niewiele po 20 i chcialabym juz zaczac prewencje jezeli chodzi o zmarszczki. Wlasnie fakt, ze nie mam jakichs duzych problemow mnie rozleniwia i w przyszlosci bede plakac

Cera: normalna w strone suchej. Mam troche zaskornikow na nosie, jest tez bardzo wrazliwa i slonna do podraznien, ale poza tym nie mam przebarwien, rozszerzonych porow, wypryski raz na pol roku.

Rano: Przemywam tonikiem rozanym alverde, krem avene hydrance legere spf 20, krem pod oczy flosleku z blawatkiem i swietlikiem.

Wieczorem: Myje twarz pianka z jedwabiem alverde, krem pod oczy flosleku z blawatkiem i swietlikiem.

Raz w tygodniu peeling gruboziarnisty lirene (fioletowy) i maseczka z zielona glinka ziaji.

Nie opalam sie na solariu czy sloncu, ale dosc czesto stosuje samoopalacza firmy Saint-Tropez.

I... to by bylo na tyle. uwazacie ze filtr avene jest wystarczajacy (raczej nie przebywam duzo na zewnatrz) czy krem avene spf 20 na te zimne i ciemne miesiace powinien wystarczyc? Co moglabym dodac? Jakis tresciwszy krem pod oczy? Tak jak mowie u mnie ta pielegnacja teraz sie sprawdza, czasami moze skora jest odrobine przesuszona, ale obawiam sie ze taki ''minimalizm'' odbije sie na niej w przyszlosci.
annakarenina123 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-09-22, 09:26   #4787
ama4
High Quality Since 2007
 
Avatar ama4
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: wild wild south
Wiadomości: 4 268
Dot.: Ocena pielęgnacji początkujących z filtrami, kwasami i generalnie biochemią

Jak dla mnie możesz coś dodać z witaminą C na przykład
__________________
Cytat:
Napisane przez sztojabudu
Życie jest nieprzewidywalne, ale pojęcie uczciwości jest niezmienne.
Cytat:
Napisane przez normalnyFacet
Desperacja prowadzi tylko do masochizmu
ama4 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-09-22, 10:22   #4788
annakarenina123
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2012-02
Wiadomości: 129
Dot.: Ocena pielęgnacji początkujących z filtrami, kwasami i generalnie biochemią

Pod oczy czy na cala twarz?

Zastanawia mnie to czy nie jest to blad, ze nie nakladam niczego na noc?
Kiedys slyszalam ze dobrze jest dac skorze 'odpoczac' ale nie wiem czy to nie jest farmazon? U mnie to dziala, ale tak jak mowie, ja za duzych problemow ze skora nie mam i nie wiem czy to jest dobre myslenie
annakarenina123 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-09-22, 11:20   #4789
Ligiya
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2009-08
Wiadomości: 204
Dot.: Ocena pielęgnacji początkujących z filtrami, kwasami i generalnie biochemią

Dziewczyny chciałam zapytać w jakim najkrótszym odstępie czasowym mogę zrobić kolejny peeling. Zwykle robiłam serię sześciu co 2 tygodnie ale kilka dni temu zrobiłam salicyl na oleju, zaszczypało lekko przy nakładaniu ale w ogóle nic nie zadziałało tym razem. Chciałam teraz zrobić salicyl na spirytusie bo może tamten jest już za słaby dla mnie i nie wiem ile odczekać, czy mogę już teraz po 5 dniach.
Ligiya jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2013-09-22, 13:13   #4790
ama4
High Quality Since 2007
 
Avatar ama4
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: wild wild south
Wiadomości: 4 268
Dot.: Ocena pielęgnacji początkujących z filtrami, kwasami i generalnie biochemią

Cytat:
Napisane przez annakarenina123 Pokaż wiadomość
Pod oczy czy na cala twarz?

Zastanawia mnie to czy nie jest to blad, ze nie nakladam niczego na noc?
Kiedys slyszalam ze dobrze jest dac skorze 'odpoczac' ale nie wiem czy to nie jest farmazon? U mnie to dziala, ale tak jak mowie, ja za duzych problemow ze skora nie mam i nie wiem czy to jest dobre myslenie
Na twarz. Odpocząć to może bardziej od kosmetyków kolorowych a nie od tego, co może skórę nawilżyć, wspomóc, zregenerować...
__________________
Cytat:
Napisane przez sztojabudu
Życie jest nieprzewidywalne, ale pojęcie uczciwości jest niezmienne.
Cytat:
Napisane przez normalnyFacet
Desperacja prowadzi tylko do masochizmu
ama4 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-09-27, 11:17   #4791
Nati02
Zakorzenienie
 
Avatar Nati02
 
Zarejestrowany: 2005-08
Wiadomości: 8 320
Dot.: Ocena pielęgnacji początkujących z filtrami, kwasami i generalnie biochemią

Cześć,

jak kiedyś byłam na bieżąco z biochemią tak teraz wszystko wyleciało mi z głowy i pojawiły się problemy

Od jakiegoś czasu moje plecy pokrywają ropne brzydactwa (zaznaczam, że okres dojrzewania mam za sobą ). Myślałam, że może od słońca, ale niestety jak słońca nie ma to sytuacja się nasila.

Mówiłam: jeden, dwa, nie problem. Zasuszą się i będzie dobrze. Ale niestety nie jest. Pojawia się ich coraz więcej, a plecy zaczynają przypominać szachownicę przebarwień i nowych brzydactw.

Moim priorytetem jest usunięcie tych przebarwień i oczywiście zapobieganie powstawaniu nowych potworów.

Dotychczas używałam tylko kwas migdałowy i salicylowy (15-20%). Niestety łuszczenia brak.
Wymyśliłam żeby ukręcić tonik 2%salicylowy, 8% mlekowy i stosować dziennie, a raz w tygodniu 30% salicylowy albo mlekowy 15%.

Jak uważacie czy taki plan będzie dobry? Może coś lepszego?
__________________
Życie to ciągłe ryzyko.
Nati02 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-10-03, 23:24   #4792
annakarenina123
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2012-02
Wiadomości: 129
Dot.: Ocena pielęgnacji początkujących z filtrami, kwasami i generalnie biochemią

Cytat:
Napisane przez annakarenina123 Pokaż wiadomość
Hej dziewczyny! Chcialabym o ocene mojej totalnie poczatkujacej pielegnacji.
Raczej nigdy nie mialam problemow z cera (odpukac!), jestem niewiele po 20 i chcialabym juz zaczac prewencje jezeli chodzi o zmarszczki. Wlasnie fakt, ze nie mam jakichs duzych problemow mnie rozleniwia i w przyszlosci bede plakac

Cera: normalna w strone suchej. Mam troche zaskornikow na nosie, jest tez bardzo wrazliwa i slonna do podraznien, ale poza tym nie mam przebarwien, rozszerzonych porow, wypryski raz na pol roku.

Rano: Przemywam tonikiem rozanym alverde, krem avene hydrance legere spf 20, krem pod oczy flosleku z blawatkiem i swietlikiem.

Wieczorem: Myje twarz pianka z jedwabiem alverde, krem pod oczy flosleku z blawatkiem i swietlikiem.

Raz w tygodniu peeling gruboziarnisty lirene (fioletowy) i maseczka z zielona glinka ziaji.

Nie opalam sie na solariu czy sloncu, ale dosc czesto stosuje samoopalacza firmy Saint-Tropez.

I... to by bylo na tyle. uwazacie ze filtr avene jest wystarczajacy (raczej nie przebywam duzo na zewnatrz) czy krem avene spf 20 na te zimne i ciemne miesiace powinien wystarczyc? Co moglabym dodac? Jakis tresciwszy krem pod oczy? Tak jak mowie u mnie ta pielegnacja teraz sie sprawdza, czasami moze skora jest odrobine przesuszona, ale obawiam sie ze taki ''minimalizm'' odbije sie na niej w przyszlosci.
Dziewczyny, a co myslicie zeby na noc dodac ten krem:
Pai Chamomile & Rosehip Sensitive Skin Cream


Ingredients:

aqua, prunus armeniaca kernel oil* (apricot kernel oil), simmondsia chinensis seed oil* (jojoba oil), carthamus tinctorius seed oil* (thistle oil), cetearyl alcohol (coconut-derived emulsifier), glycerin* (from vegetable source), rosa canina seed extract* (CO2 rosehip seed extract), butyrospermum parkii butter* (shea butter), cetearyl glucoside (corn-derived emulsifier), leptospermum scoparium leaf oil (manuka oil), sodium levulinate (corn extract), mixed tocopherols (natural vitamin e), chamomilla recutita extract* (CO2 chamomile extract), lavandula officinalis flower oil* (lavender oil), sodium anisate (basil extract), pelargonium graveolens oil* (rose geranium oil), lactic acid (derived from sugar beet), glyceryl stearate citrate (from sustainable palm oil), sodium lauroyl lactylate (from coconut oil)


Myslalam sobie ze moze bylby fajnym dodatkiem, co do witaminy C chetnie, tylko obawiam sie podraznien. Moze to byloby lepszym rozwiazaniem?
annakarenina123 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-10-21, 12:39   #4793
kmjk
Raczkowanie
 
Avatar kmjk
 
Zarejestrowany: 2013-10
Lokalizacja: BP
Wiadomości: 282
Dot.: Ocena pielęgnacji początkujących z filtrami, kwasami i generalnie biochemią

Witam wszystkie Panie i każdą z osobna
jestem całkowitym świeżakiem jeśli chodzi o Wizaż i ogólnie o biochemię mam cerę mieszaną z niedoskonałościami w strefie T, dodatkowo między brwiami często wyciskałam czarne kropeczki, więc teraz przez cały czas jest w tym miejscu zaczerwieniona. przez długi-długi czas moja pielęgnacja ograniczała się do jakiegoś żelu do mycia twarzy (a jeśli miał w nazwie „antybakteryjny” to byłam strasznie z siebie dumna! „oczywiście że dbam o cerę. przecież używam żelu ANTYBAKTERYJNEGO”. tak, wiem... ), raz na jakiś czas peeling oczywiście drogeryjny, no i krem – długi czas używałam zwykłego Nivea soft, do momentu gdy moja kosmetyczka zmyła mi głowę za jej radą kupiłam apteczny krem, który owszem, pomógł, ale nie na tyle żebym była zachwycona. ok 3 msc temu doznałam objawienia i przerzuciłam się na naturalną pielęgnację
rano: tonik Orientany, olejek Orientany + kwas HA, podkład mineralny AM
wieczorem: demakijaż płynem micelarnym + mydełko Aleppo z czerwoną glinką, tonik, olejek ze słodkich migdałów + kwas HA
raz w tygodniu robię peeling ze skały wulkanicznej z olejkiem ze słodkich migdałów i odrobiną arganowego, po tym spirulina, po całym zabiegu olejek + kwas HA
to oczywiście nie koniec poszukiwań, znając siebie to zaraz coś wymyślę i będę dalej testować, ale już teraz muszę powiedzieć że moja buzia dawno nie wyglądała tak dobrze
no i wymyśliłam... już bliżej do 30 niż dalej, więc pora zacząć działać zwłaszcza że zbliża się zima i trzeba buzię zabezpieczyć przed naszymi polskimi mrozami. planuję zrobić bogatsze serum i teraz mam do Was takie pytanie: czy w jednym serum mogę połączyć dwa antyoksydanty - niacynamid i koenzym Q10? może któraś z Was coś takiego ukręciła?
chciałabym jeszcze zapytać czy jeśli dopadnie mnie leń i połączę w jednej buteleczce mój olejek z Orientany (którego nie przechowuje się w lodówce) z kwasem HA (który przechowuje się w lodówce) to mam dodać do niego konserwant?
będę wdzięczna za wszystkie rady i wskazówki na początku mojej biochemicznej drogi
kmjk jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-11-11, 20:05   #4794
LeeMinHo
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2012-12
Lokalizacja: Wro
Wiadomości: 44
Dot.: Ocena pielęgnacji początkujących z filtrami, kwasami i generalnie biochemią

Witam ^_^
Chciałabym się dowiedzieć co bardziej doświadczone niż ja dziewczyny sądzą o mojej pielęgnacji. Wielkie dzięki za wszystkie rady i opinie!

Cera: mieszana, trądzikowa (obecnie można powiedzieć że trądzik zaleczony), trochę przebarwień pozapalnych, trądzik występował właściwie wyłącznie na policzkach, zaskórnikowy (tak mi się wydaje)

Rano:
OCM (30% olejek rycynowy, 70% olej słonecznikowy)
Serum rozjaśniające z BU
Filtr SPF 50+ Ziaja matujący
BB krem Skin79 Orange SPF 50+

Demakijaż:
OCM (jak rano)

Wieczorem:
Atrederm 0.05%

Czasami:
dermaroller 0.5 mm, na to
Serum rozjaśniające z BU
Krem ochronny antyoksydacyjny z BU


Cel: skóra bez niedoskonałości i przebarwień, zwężenie porów, rozjaśnienie cery
LeeMinHo jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-11-13, 15:50   #4795
Agnieszka987
Zakorzenienie
 
Avatar Agnieszka987
 
Zarejestrowany: 2010-05
Wiadomości: 5 143
Dot.: Ocena pielęgnacji początkujących z filtrami, kwasami i generalnie biochemią

LeeMinHo OCM może trwale rozszerzyć pory, więc ja zamieniłabym po prostu na olejek myjący.
Agnieszka987 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-11-13, 16:25   #4796
201605090958
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2010-07
Wiadomości: 5 833
Dot.: Ocena pielęgnacji początkujących z filtrami, kwasami i generalnie biochemią

Cytat:
Napisane przez Agnieszka987 Pokaż wiadomość
LeeMinHo OCM może trwale rozszerzyć pory, więc ja zamieniłabym po prostu na olejek myjący.
Jeśli już to rozszerzenie naczynek, anie porów...
LeeMinHo
jeśli wieczorem tylko Atrederm to ja jestem na nie, tak samo jestem na nie z łączeniem Atre i dermarolleru czy jakimkolwiek serum. Atre powoduje ostrą wylinkę i jakikolwiek składnik poza preparatami ochraniającymi naprawdę daje się w kość. I zdumiewa mnie w ogóle Twoje podejście do Atre. Naprawdę jest w Twojej stałej cowieczornej pielęgnacji?
201605090958 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-11-13, 17:06   #4797
tambourinist
Rozeznanie
 
Avatar tambourinist
 
Zarejestrowany: 2013-03
Wiadomości: 628
Dot.: Ocena pielęgnacji początkujących z filtrami, kwasami i generalnie biochemią

Cytat:
Napisane przez danusiaes Pokaż wiadomość
Jeśli już to rozszerzenie naczynek, anie porów...
LeeMinHo
jeśli wieczorem tylko Atrederm to ja jestem na nie, tak samo jestem na nie z łączeniem Atre i dermarolleru czy jakimkolwiek serum. Atre powoduje ostrą wylinkę i jakikolwiek składnik poza preparatami ochraniającymi naprawdę daje się w kość. I zdumiewa mnie w ogóle Twoje podejście do Atre. Naprawdę jest w Twojej stałej cowieczornej pielęgnacji?
niektóre cery szybko się przyzwyczają do atre. sama po dwóch miesiącach stosowałam już nie tylko co noc, ale często i dwa razy dziennie i żadnej wylinki już nie było. po rolce też używałam i dopiero wtedy wywołałam wylinkę na brodzie - i tylko na niej.
tambourinist jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-11-13, 17:34   #4798
201605090958
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2010-07
Wiadomości: 5 833
Dot.: Ocena pielęgnacji początkujących z filtrami, kwasami i generalnie biochemią

Cytat:
Napisane przez tambourinist Pokaż wiadomość
niektóre cery szybko się przyzwyczają do atre. sama po dwóch miesiącach stosowałam już nie tylko co noc, ale często i dwa razy dziennie i żadnej wylinki już nie było. po rolce też używałam i dopiero wtedy wywołałam wylinkę na brodzie - i tylko na niej.
mnie atre przeraziło po przeczytaniu tego, ale oczywiście każdy wie, co mu służy http://kosmostolog.blogspot.com/2012...skornikow.html
201605090958 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-11-13, 18:24   #4799
tambourinist
Rozeznanie
 
Avatar tambourinist
 
Zarejestrowany: 2013-03
Wiadomości: 628
Dot.: Ocena pielęgnacji początkujących z filtrami, kwasami i generalnie biochemią

Cytat:
Napisane przez danusiaes Pokaż wiadomość
mnie atre przeraziło po przeczytaniu tego, ale oczywiście każdy wie, co mu służy http://kosmostolog.blogspot.com/2012...skornikow.html
ona chyba to napisała na samym początku kuracji. ja też tak miałam - poparzenie i wielkie przerażenie. ale skóra bardzo szybko się przyzwyczaja, tak jak piszę w końcowym okresie kuracji pozostając w domu przez cały dzień stosowałam kilkukrotnie w ciągu dnia (stężenie 0.05) i nic się nie działo. teraz idę na dniach do dermatologa i poproszę o zmianę kuracji, bo mojej cery tretinoina już nie rusza, nie wiem w jakim stężeniu musiałabym ją na siebie wylać, żeby zacząć się łuszczyć.

Edytowane przez tambourinist
Czas edycji: 2013-11-13 o 18:25
tambourinist jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-11-13, 18:26   #4800
LeeMinHo
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2012-12
Lokalizacja: Wro
Wiadomości: 44
Dot.: Ocena pielęgnacji początkujących z filtrami, kwasami i generalnie biochemią

Cytat:
Napisane przez danusiaes Pokaż wiadomość
Jeśli już to rozszerzenie naczynek, anie porów...
LeeMinHo
jeśli wieczorem tylko Atrederm to ja jestem na nie, tak samo jestem na nie z łączeniem Atre i dermarolleru czy jakimkolwiek serum. Atre powoduje ostrą wylinkę i jakikolwiek składnik poza preparatami ochraniającymi naprawdę daje się w kość. I zdumiewa mnie w ogóle Twoje podejście do Atre. Naprawdę jest w Twojej stałej cowieczornej pielęgnacji?
Z naczynkami problemu nie mam, a OCM jako jedyne dobrze oczyszcza moją skórę =)
Co do Atre - jestem baaaaaaardzo gruboskórna i aktualnie na mojej skórze niemal nie powoduje reakcji poza łuszczeniem, swego czasu stosowałam nawet 2 razy dziennie i skóra nawet nie była zaczerwieniona. Jestem już tak przyzwyczajona do Atre, że nawet dermaroller powoduje jedynie kilkunastominutowe zaczerwienienie, na następny dzień nie ma śladu po jakimkolwiek podrażnieniu. Taka natura słoniowej skóry XD
Na prawdę jest w mojej stałej cowieczornej pielęgnacji, nie żartuję
LeeMinHo jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Biochemia kosmetyczna


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2016-04-25 19:31:19


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 22:52.