Pożegnać TRĄDZIK raz na ZAWSZE - kuracje, pielęgnacja, makijaż. ZBIORCZY! - Strona 29 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Biochemia kosmetyczna

Notka

Biochemia kosmetyczna Interesujesz się biochemią kosmetyczną? Chcesz poznać działanie poszczególnych składników zawartych w kosmetykach oraz ich wpływ na zdrowie. Dołącz do nas.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2008-02-28, 14:54   #841
Rangiz
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2007-10
Wiadomości: 2
Dot.: Pożegnać TRĄDZIK raz na ZAWSZE - kuracje, pielęgnacja, makijaż. ZBIORCZY!

Witam wszystkich mam taki dziwny problem...nigdy u nikogo takiego trądziku nie widzialem...nie mam prawie ani jednego syfka na zewnątrz...lecz jest ich cała masa tak jakby..pod skorą..:/ wygląda to ochydnie,szczegolnie kiedy jestem na dworze...robie sie czerwony i nie wygląda to zbyt ciekawie...spotkal sie ktos z czyms takim? jezeli tak to prosze o jakies porady... nie wiem...kosmetyki,albo cos co moge zrobic samemu Dziękuje
Rangiz jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-02-28, 19:18   #842
berethalia
Raczkowanie
 
Avatar berethalia
 
Zarejestrowany: 2007-08
Lokalizacja: Podlasie
Wiadomości: 484
GG do berethalia
Dot.: Pożegnać TRĄDZIK raz na ZAWSZE - kuracje, pielęgnacja, makijaż. ZBIORCZY!

moze takie czerwone ci sie one robia?
bo ja mialam tak i mi pomogl brevoxyl
__________________
Chcę kupić ci kwiaty,
Zawstydza mnie tylko to, że jesteś chłopcem.
Ale jeżeli nie jesteś dziewczynką,
To nikt nie kupuje ci kwiatów.
berethalia jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-02-29, 17:09   #843
Rangiz
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2007-10
Wiadomości: 2
Dot.: Pożegnać TRĄDZIK raz na ZAWSZE - kuracje, pielęgnacja, makijaż. ZBIORCZY!

hmm...no tak jakby...szczegolnie po wyjsciu na powietrze,policzki i broda nabierają koloru czerwono-pomarańczowego :/ ochydnie to wygląda...i to wygląda jak bym mial cos pod skórą...nic mi na to nie pomaga :/ wyleje na siebie tony kosmetyków,zrobie sie czerwony,skóra wyschnie i nic.../
Rangiz jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-03-02, 16:56   #844
AgiGagi
Raczkowanie
 
Avatar AgiGagi
 
Zarejestrowany: 2007-08
Lokalizacja: okolice Warszawy
Wiadomości: 190
Dot.: Pożegnać TRĄDZIK raz na ZAWSZE - kuracje, pielęgnacja, makijaż. ZBIORCZY!

mam podobnie....byłam u dermatologa i 1.kazała mi iść na oczyszczanie do kosmetyczki(to już jutro...boję się) a po 2.przepisała mi antybiotyk- duac.niby pomaga ale zobaczymy co jeszcze kosmetyczka na to poradzi.
AgiGagi jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-04-26, 14:15   #845
pszczułka
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2007-09
Wiadomości: 37
Dot.: sposoby na czysta cerę - patenty, rady... pomysly tez :)

wogule to najlepiej tego nie uzywaj czegoś co ktoś ci powiedzial najlepiej idz do dermatologa ja uzywam garnier 3 w1 i krem garnier i trohe pomaga więc spróbój
pszczułka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-05-06, 20:32   #846
ruda3d
Zakorzenienie
 
Avatar ruda3d
 
Zarejestrowany: 2006-08
Wiadomości: 5 240
GG do ruda3d
Dot.: Pożegnać TRĄDZIK raz na ZAWSZE - kuracje, pielęgnacja, makijaż. ZBIORCZY!

nie wiem, gdzie zadać to pytanie - ale może właśnie tutaj
czy ktoś namierzył jakiś zestaw witamin, w którym nie było by tej okropnej witaminy B12 - bo ona podobno pogarsza objawy trądzikowej, i odnoszę wrażenie, że tak to właśnie na mnie działa, po stosowaniu rożnych zestawów multi
__________________


ruda3d jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-06-28, 19:41   #847
gagathka
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2008-06
Wiadomości: 2
Exclamation bioderma- tak czy nie?

hello evrybody
pewnie nie jedna osobka z was ma problemy trądzikowe ;/ pisze bo chcialabym sie dowiedziec czy ktos z was stosowal moze preparaty firmy BIODERMA i jak na was to działa? bo zastanawiam sie nad kupnem ;/ tak mnie teraz wysypalo ze nie moge ;((((
pozdrawiam
gagathka jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2008-06-28, 20:11   #848
Elfia4
DOMator
 
Avatar Elfia4
 
Zarejestrowany: 2006-04
Lokalizacja: z nad morza
Wiadomości: 7 151
Dot.: bioderma- tak czy nie?

Ja z serii przeciwtrądzikowej miałam tylko zel do mycia twarzy. Był dobry, ale trochę wysuszał. Pozatym bardzo lubię ich płyn micelarny sensibio H2O, który jest też w wersji do cery trądzikowej, ale w tej wersji nie nadaje sie do demakijażu oczu.
Opinie na temat konkretnych produktów poczytasz na KWC http://www.wizaz.pl/kosmetyki/szukaj...gdzie=produkty
Elfia4 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-07-31, 10:59   #849
lalaith
Zakorzenienie
 
Avatar lalaith
 
Zarejestrowany: 2004-08
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 6 831
Dot.: Pożegnać TRĄDZIK raz na ZAWSZE - kuracje, pielęgnacja, makijaż. ZBIORCZY!

Cytat:
Napisane przez melmire Pokaż wiadomość
Hej Znawczynie i Znawcy
Szukam pomocy w dobraniu zestawu kosmetykow.
Moim najwiekszym problemem sa przebarwienia potradzikowe, ktorych chetnie bym sie pozbyla.
Na twarz stosuje aktualnie Diacneal naprzemiennie z Effeclarem K, i o zgrozo dopiero teraz po przeczytaniu (kawalkow) watku dotarlo do mnie ze przydalyby sie filtry!
Wiec pytanie pierwsze - jaki krem nawilzajacy, lekki z filtrami odpowiednimi do Effeclara nabyc?
Cere mam z gatunku wkurzajacych, zona T tlusta, a jakze, policzki , o ile nie sa czyms posmarowane , suche.
Ostatnio nie wiem dlaczego robia mi sie potworne zaskorniki z boku policzkow , grrr.
Pytanie numer dwa - przebarwienia mam tez na biuscie i dekolcie, podkoszulki nosze pod szyje wiec chyba moge sie obejsc bez filtrow poki co, ale potrzebowalabym czegos silniejszego i moze bardziej ekonomicznego (jesli chodzi o objetosc opakowania). Moge sie luszczyc, jakos to przezyje, byle troche sie stan mojego popiersia poprawil
Bede wdzieczna za wszelkie podpowiedzi najbardziej zalezy mi na miedzynarodowych markach aptecznych, bo chwilowo nie jestem w Polsce.
Jeśli stosujesz retinoidy (diacneal) i kwasy (effaclar) koniecznie musisz używać filtra min 40+. Inaczej za parę lat zobaczysz nieestetyczne przebrwienia na swojej skórze!
Filtr to nie krem nawilżający, więc musisz się zaopatrzyć zarówno w jeden jak i drugi. Filtry stosujemy rano pod makijaż, krem w noce bez retinoidów i kwasów.
Filtry koniecznie fotostabilne, najlepsze Avenki (można na nie stosować wszystkie podkłady i pudry), najletsze LRP (o ile nie zawierają tinosorbów podkłady i pudry bez talku i miki w składzie), najekonomiczniejsze Iwostiny.
Lekkie nawilżające kremy na noc np Humektan, Avene Hydrance Optimale Legere, LRP Hydraphase Legere, LRP Toleriane.
Na dekold i plecy może wypróbuj toniki z AHA i BHA z BU? I nie używaj żadnych zapychających balsamów do ciała, najlepiej lekkie emulsje. Myć najlepiej żelem antytrądzikowym, koniecznie bez SLS w składzie!
lalaith jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-07-31, 11:05   #850
lalaith
Zakorzenienie
 
Avatar lalaith
 
Zarejestrowany: 2004-08
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 6 831
Dot.: Pożegnać TRĄDZIK raz na ZAWSZE - kuracje, pielęgnacja, makijaż. ZBIORCZY!

Cytat:
Napisane przez Rangiz Pokaż wiadomość
Witam wszystkich mam taki dziwny problem...nigdy u nikogo takiego trądziku nie widzialem...nie mam prawie ani jednego syfka na zewnątrz...lecz jest ich cała masa tak jakby..pod skorą..:/ wygląda to ochydnie,szczegolnie kiedy jestem na dworze...robie sie czerwony i nie wygląda to zbyt ciekawie...spotkal sie ktos z czyms takim? jezeli tak to prosze o jakies porady... nie wiem...kosmetyki,albo cos co moge zrobic samemu Dziękuje
Retinoidy. Kwasy. Kompleksowa pielęgnacja oczyszczająca cerę. Suplementy. Zbilansowana dieta i sok z granatu.

Cytat:
Napisane przez ruda3d Pokaż wiadomość
nie wiem, gdzie zadać to pytanie - ale może właśnie tutaj
czy ktoś namierzył jakiś zestaw witamin, w którym nie było by tej okropnej witaminy B12 - bo ona podobno pogarsza objawy trądzikowej, i odnoszę wrażenie, że tak to właśnie na mnie działa, po stosowaniu rożnych zestawów multi
Bzdura. Nie wiem kto Ci takich głupot nagadał ale to mit. Bardziej może zaszkodzić niedobór tej witaminy. Jeśli ona Ci szkodzi to na zasadzie samospełniającego się proroctwa. Siła sugestii,ot co.
lalaith jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-07-31, 11:58   #851
Adora Belle
Raczkowanie
 
Avatar Adora Belle
 
Zarejestrowany: 2008-07
Wiadomości: 169
Dot.: Pożegnać TRĄDZIK raz na ZAWSZE - kuracje, pielęgnacja, makijaż. ZBIORCZY!

Cytat:
Napisane przez lalaith Pokaż wiadomość
Bzdura. Nie wiem kto Ci takich głupot nagadał ale to mit. Bardziej może zaszkodzić niedobór tej witaminy. Jeśli ona Ci szkodzi to na zasadzie samospełniającego się proroctwa. Siła sugestii,ot co.
Niestety nie jest to siła sugestii.
http://www.resmedica.pl/ffxart119910.html
Cytat:
Trądzik pospolity jest zależny od nadmiernej produkcji łoju związanej z przestrojeniem hormonalnym w okresie pokwitania. Może nasilać się lub być wręcz wywołany przez hormony kory nadnerczy (poprzez ich działanie androgenne) oraz niektóre substancje wydzielane częściowo przez gruczoły łojowe, a także preparaty powodujące podrażnienie i nadmierne rogowacenie ich ujść, np.: witamina B12, jod, barbiturany.
W PubMedzie też można trochę znaleźć:
http://www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/1...ubmed_RVDocSum
Cytat:
Department of Dermatology, Bowman Gray School of Medicine, Winston-Salem, North Carolina 27103.
Medications and other exogenous factors are known to be capable of exacerbating acne or precipitating acneiform eruptions. This case illustrates an eruption resembling acne rosacea that was temporally associated with daily ingestion of high-dose B vitamin supplement. The eruption failed to respond to the usual treatment regimens for rosacea, but promptly improved when use of the vitamin supplement was discontinued.
http://www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/1...ubmed_RVDocSum
Cytat:
Deterioration of acne vulgaris or eruption of an acneiform exanthema could be established during treatment with vitamin B6 and/or vitamin B12 in 14 patients. Females were by far the more frequently affected. The appearance of skin symptoms, even outside the age groups typically affected by acne vulgaris is characteristic. The clinical appearance of acneiform exanthema occurring during treatment with vitamin B6 or B12 consists of loosely disseminated small papules or papulopustules on the face (especially on the forehead and chin), on the upper parts of the back and chest and spreading to the upper arm. The pathogensis of the change is not yet certain. The acneiform rash generally fades within a short time after vitamin B6 or vitamin B12 treatment has been stopped.


Ruda3d
- niestety nie wiem jaki zestaw, obawiam się, że raczej zostają Ci pojedyńcze suplementy.
Adora Belle jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2008-07-31, 18:37   #852
włoczykijka
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2006-10
Lokalizacja: ze wsi
Wiadomości: 1 464
Dot.: Pożegnać TRĄDZIK raz na ZAWSZE - kuracje, pielęgnacja, makijaż. ZBIORCZY!

Cytat:
Napisane przez lalaith Pokaż wiadomość
Jeśli stosujesz retinoidy (diacneal) i kwasy (effaclar) koniecznie musisz używać filtra min 40+. Inaczej za parę lat zobaczysz nieestetyczne przebrwienia na swojej skórze!
Filtr to nie krem nawilżający, więc musisz się zaopatrzyć zarówno w jeden jak i drugi. Filtry stosujemy rano pod makijaż, krem w noce bez retinoidów i kwasów.
Filtry koniecznie fotostabilne, najlepsze Avenki (można na nie stosować wszystkie podkłady i pudry), najletsze LRP (o ile nie zawierają tinosorbów podkłady i pudry bez talku i miki w składzie), najekonomiczniejsze Iwostiny.
Lekkie nawilżające kremy na noc np Humektan, Avene Hydrance Optimale Legere, LRP Hydraphase Legere, LRP Toleriane.
Na dekold i plecy może wypróbuj toniki z AHA i BHA z BU? I nie używaj żadnych zapychających balsamów do ciała, najlepiej lekkie emulsje. Myć najlepiej żelem antytrądzikowym, koniecznie bez SLS w składzie!
A co powiesz o filtrach Biodermy?Mam próbkę fitru 40 AKN MAT-i nie wysypało mnie póki co po (3 użyciach co prawda).
PS.A na co pomoże sok z granatu?Ma on jakieś specjalne właściwosci?
__________________
,,Legenda o smoku głosi,żeby nie zaspokajać głodu byle baranem."-Marek Kondrat
włoczykijka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-07-31, 19:30   #853
confession
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-04
Wiadomości: 81
Dot.: Pożegnać TRĄDZIK raz na ZAWSZE - kuracje, pielęgnacja, makijaż. ZBIORCZY!

Witam. Co sądzicie o takim zestawie:

https://wizaz.pl/kosmetyki/produkt,1...ra-wersja.html
https://wizaz.pl/kosmetyki/produkt,1...ra-wersja.html
https://wizaz.pl/kosmetyki/produkt,3...-thermale.html
https://wizaz.pl/kosmetyki/produkt,2...ra-wersja.html
https://wizaz.pl/kosmetyki/produkt,2...cy-na-noc.html
https://wizaz.pl/kosmetyki/produkt,6...ymatyczny.html
https://wizaz.pl/kosmetyki/produkt,1...derm-acne.html

i Benzacne na noc pod krem (czy na?). Wszystko to w walce z trądzikiem.

Tak czytam i myślę, czy może zamiast tych kremów AA nie lepiej kupić Effeclar + filtr Avene 40+. Co o tym sądzicie?
confession jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-07-31, 22:26   #854
włoczykijka
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2006-10
Lokalizacja: ze wsi
Wiadomości: 1 464
Dot.: Pożegnać TRĄDZIK raz na ZAWSZE - kuracje, pielęgnacja, makijaż. ZBIORCZY!

Cytat:
Napisane przez confession Pokaż wiadomość
właśnie mam pytanie :cóż,wg mnie kwasy są lepsze niż kremy AA, poza tym sama miałam krem AA polecany w KWC a mi nie pomógł w ogóle.
PS.i Benzacne stosuje na,punktowe" a nie na całą twarz-parę lat temu tak zrobiłam.Miałam dosłownie WIÓR na twarzy
__________________
,,Legenda o smoku głosi,żeby nie zaspokajać głodu byle baranem."-Marek Kondrat
włoczykijka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-08-01, 07:48   #855
lalaith
Zakorzenienie
 
Avatar lalaith
 
Zarejestrowany: 2004-08
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 6 831
Dot.: Pożegnać TRĄDZIK raz na ZAWSZE - kuracje, pielęgnacja, makijaż. ZBIORCZY!

Adora Belle ja nadal się upieram że jeśli szkodzi to tylko w nadmiarze, a przecież dziewczyna pisze że nie bierze go samodzielnie tylko w preparatach multiwitaminowych w których nie jest go przecież aż tak dużo żeby miał być bezpośrednią przyczyną trądziku!

Cytat:
Napisane przez włoczykijka Pokaż wiadomość
A co powiesz o filtrach Biodermy?Mam próbkę fitru 40 AKN MAT-i nie wysypało mnie póki co po (3 użyciach co prawda).
PS.A na co pomoże sok z granatu?Ma on jakieś specjalne właściwosci?
Sok z granatu to taki detoks dla cery trądzikowej. Ma działanie oczyszczające i zwężające pory.
Co do tej Biodermy, nie znam z autopsji, gdyż jak ognia unikam preparatów w sprayu (jestem soczewkowcem i nie chcę żeby mi się coś dostało na soczewkę, a na oślep pstrykać nie będę), ale jeśli Ci służy to jest ok. Zresztą tak jak mówiłam odpowiedni filtr dla siebie można dobrać jedynie metodą prób i błędów, my tylko możemy polecać, nie zawsze słusznie. Preparaty w sprayu z tego co mi się kojarzy są poza tym bardzo ekonomiczne bo mają duże pojemności, a cena ta sama co mniejsze kremy.

confession myślę że możesz popróbować z tymi kremami, jeśli nie pomoże to na jesień lub zimę wprowadzisz kwasy. Żel do mycia twarzy super, toniku nie znam, peeling ze swej strony polecałabym z bromeliną z BU, termalka też super ale może warto wypróbować też dwa razy tańszą Iwostinu - minerały w niej zawarte mają dobroczynny wpływ na trądzikową cerę, z tego ostatniego preparatu bym zrezygnowała (nie znam go zupełnie) zamiast tego może wprowadź raz w tygodniu maseczkę aspirynową, z glinki, błotka albo ziemi wulkanicznej? albo tak jak sugeruje włoczykijka coś punktowego z apteki na pojedyncze, większe pryszcze np właśnie Benzacne (ani pod ani na krem, stosuj go samodzielnie punktowo a na resztę twarzy krem)?
lalaith jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-08-01, 08:41   #856
confession
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-04
Wiadomości: 81
Dot.: Pożegnać TRĄDZIK raz na ZAWSZE - kuracje, pielęgnacja, makijaż. ZBIORCZY!

Dzięki za odpowiedź. Czy ten peeling, który polecasz to ten: http://www.biochemiaurody.com/sklep/peelbromelain.html ?

Co do wody termalnej to skuszę się jednak na Avene - kwestie finansowe w tym przypadku nie są aż takie istotne.

A co do maseczek, czy masz na myśli taką: http://www.biochemiaurody.com/sklep/maskvolcanic.html ?

Nie chcę poprzestać na jednej maseczce, cały dzień nie wychodzę, a zawsze o 17 (bo wtedy podobno najlepiej się wchłaniają maseczki) jestem w domu... Więc czy możecie polecić jakieś dodatkowe maseczki dostępne do kupienia? Mam chyba jakieś obawy przed robieniem maseczek z aspiryny, bo pewnie coś mi nie wyjdzie (ja mam do tego talent)...
confession jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-08-01, 10:10   #857
lalaith
Zakorzenienie
 
Avatar lalaith
 
Zarejestrowany: 2004-08
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 6 831
Dot.: Pożegnać TRĄDZIK raz na ZAWSZE - kuracje, pielęgnacja, makijaż. ZBIORCZY!

Cytat:
Napisane przez confession Pokaż wiadomość
Dzięki za odpowiedź. Czy ten peeling, który polecasz to ten: http://www.biochemiaurody.com/sklep/peelbromelain.html ?

Co do wody termalnej to skuszę się jednak na Avene - kwestie finansowe w tym przypadku nie są aż takie istotne.

A co do maseczek, czy masz na myśli taką: http://www.biochemiaurody.com/sklep/maskvolcanic.html ?

Nie chcę poprzestać na jednej maseczce, cały dzień nie wychodzę, a zawsze o 17 (bo wtedy podobno najlepiej się wchłaniają maseczki) jestem w domu... Więc czy możecie polecić jakieś dodatkowe maseczki dostępne do kupienia? Mam chyba jakieś obawy przed robieniem maseczek z aspiryny, bo pewnie coś mi nie wyjdzie (ja mam do tego talent)...
Peeling ten, a maseczka niekoniecznie. Polecam glinki Argiletzu i Dermaglinu, przejrzyj KWC. Fajne są też: http://www.wizaz.pl/kosmetyki/produkt.php?produkt=5876
http://www.wizaz.pl/kosmetyki/produkt.php?produkt=3053
http://www.wizaz.pl/kosmetyki/produkt.php?produkt=19038
http://www.wizaz.pl/kosmetyki/produkt.php?produkt=6901
http://www.wizaz.pl/kosmetyki/produkt.php?produkt=7112
Maseczka z aspiryny jest naprawdę banalnie prosta do przygotowania

PS Jeszcze co do kremów AA, sprawdzaj reakcję skóry, jeśli się okaże że Cię zapychają albo skóra się po nich nadmiernie przetłuszcza - odstaw.
lalaith jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-08-01, 12:18   #858
włoczykijka
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2006-10
Lokalizacja: ze wsi
Wiadomości: 1 464
Dot.: Pożegnać TRĄDZIK raz na ZAWSZE - kuracje, pielęgnacja, makijaż. ZBIORCZY!

Cytat:
Napisane przez lalaith Pokaż wiadomość


Sok z granatu to taki detoks dla cery trądzikowej. Ma działanie oczyszczające i zwężające pory.
Co do tej Biodermy, nie znam z autopsji, gdyż jak ognia unikam preparatów w sprayu (jestem soczewkowcem i nie chcę żeby mi się coś dostało na soczewkę, a na oślep pstrykać nie będę), ale jeśli Ci służy to jest ok.
wprowadź raz w tygodniu maseczkę aspirynową, z glinki, błotka albo ziemi wulkanicznej? albo tak jak sugeruje włoczykijka coś punktowego z apteki na pojedyncze, większe pryszcze np właśnie Benzacne (ani pod ani na krem, stosuj go samodzielnie punktowo a na resztę twarzy krem)?
Dzięki lalaith dziś kupię sok z granatu, a co do filtru Biodermy- mój jest bynajmniej w kremie a nie w spray'u !dermatolog mi go poradziła- ( chyba załapała moje błagania- chce kupic filtr ale nie chce wysypu ). ogólnie to ja też mam słaby wzrok ale rodzice powiedzieli że soczewki są za drogie więc nosze w domu okulary. a co do maseczek- aspirynowa nieźle rozjaśnia / błotko czy glinka to wg mnie mają działania uspokojające matujące. maseczki z drożdży wg mnie są też ok, ladniejszą mam po nich cerę za to z cynamonem jakoś się wewnętrznie boję
ps. ja to punktowo np mieszam brevoxyl + troszkę olejku herbacianego(jakby benzacne ci nie pasował) + jakby co olejek herbaciany sie u mnie też sprawdza jako dodatek do żelu do twarzy avene
__________________
,,Legenda o smoku głosi,żeby nie zaspokajać głodu byle baranem."-Marek Kondrat
włoczykijka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-08-01, 15:14   #859
confession
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-04
Wiadomości: 81
Dot.: Pożegnać TRĄDZIK raz na ZAWSZE - kuracje, pielęgnacja, makijaż. ZBIORCZY!

Dużo nie tracisz - soczewek nie wolno nosić z nasilonym trądzikiem, bo można dostać zapalenia spojówek...

A co do Benzacne to nie wiem, czy go używać... A może kiedy, skoro rano krem AA i na noc. Mam nadzieje, że przyjdzie paczka z kosmetykami jutro, bo nie chcę czekać.

A może spróbować Acne Derm? Podobno dobrze działa na przebarwienia potrądzikowe (a mam je - takie sino-czerwone).

Czy kwasy mają jakiś dobry wpływ na takie przebarwienia i blizny (małe dołki?).

Zaopatrzę się Aspirinę Bayera (nie musującą i bez dodatków, tak zalecacie) i porobię sobie te maseczki. Ale skoro są w nim kwasy, to należy używać filtrów. Ale jak ja nie wychodzę na zewnątrz domu, a w mieszkaniu nie tyka mnie ono? To chyba nie muszę?
confession jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2008-08-01, 15:23   #860
dzastina000
Zadomowienie
 
Avatar dzastina000
 
Zarejestrowany: 2006-09
Lokalizacja: ♥♫♥<(*_*)>♥♫♥
Wiadomości: 1 181
Dot.: Pożegnać TRĄDZIK raz na ZAWSZE - kuracje, pielęgnacja, makijaż. ZBIORCZY!

Cytat:
Napisane przez confession Pokaż wiadomość
Dużo nie tracisz - soczewek nie wolno nosić z nasilonym trądzikiem, bo można dostać zapalenia spojówek...

A co do Benzacne to nie wiem, czy go używać... A może kiedy, skoro rano krem AA i na noc. Mam nadzieje, że przyjdzie paczka z kosmetykami jutro, bo nie chcę czekać.

A może spróbować Acne Derm? Podobno dobrze działa na przebarwienia potrądzikowe (a mam je - takie sino-czerwone).

Czy kwasy mają jakiś dobry wpływ na takie przebarwienia i blizny (małe dołki?).
Przepraszam,ale czy jest na to jakies naukowe wytłumaczenie?
To jest jakas bzdura...
miałam nasilony tradzik,własnie koncze kuracje retinoidami doustnymi i w zyciu nie miałam zapalania spojowek... A soczewki nosze od 5 lat.
Zaden dermatolog tez mi o tym nie wspominał...
dzastina000 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-08-01, 15:37   #861
confession
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-04
Wiadomości: 81
Dot.: Pożegnać TRĄDZIK raz na ZAWSZE - kuracje, pielęgnacja, makijaż. ZBIORCZY!

Mi okulistka wspomniała o tym, ale jeżeli twoja nic Ci nie mówiła, to może jest małe prawdopodobieństwo na wystąpienie zapalenia. Ja wole nie ryzykować.
confession jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-08-01, 15:52   #862
dzastina000
Zadomowienie
 
Avatar dzastina000
 
Zarejestrowany: 2006-09
Lokalizacja: ♥♫♥<(*_*)>♥♫♥
Wiadomości: 1 181
Dot.: Pożegnać TRĄDZIK raz na ZAWSZE - kuracje, pielęgnacja, makijaż. ZBIORCZY!

Confession
znalazłam w neci taka wypowiedz:
' Zaostrzone stany trądzikowe rzeczywiście mogą być przeciwwskazaniem do noszenie
soczewek kontaktowych. Wiąże się to ryzykiem infekcji oraz ewentualnym
łojotokowym zapaleniam brzegów powiek. Jeżeli takowego nie stwierdzono i trądzik
jest "delikatny", to przy odpowiedniej higienie i stosowaniu się do zaleceń
specjalisty nie widzę problemu w noszeniu soczewek.'

Ale mysle,ze sa to naprawde bardzo rzadkie przypadki i nie mozna bac sie soczewek...
Twoj lekarz okulista tak Ci doradził ze wzgledu na tradzik?

To ja nie dosc ze miałabym tradzik,to nosiłabym okulary jak denka od butelek( przy mojej wadzie... )
dzastina000 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-08-01, 15:58   #863
lalaith
Zakorzenienie
 
Avatar lalaith
 
Zarejestrowany: 2004-08
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 6 831
Dot.: Pożegnać TRĄDZIK raz na ZAWSZE - kuracje, pielęgnacja, makijaż. ZBIORCZY!

Ja też noszę soczewki od lat i pierwsze słyszę.
lalaith jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-08-01, 16:04   #864
confession
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-04
Wiadomości: 81
Dot.: Pożegnać TRĄDZIK raz na ZAWSZE - kuracje, pielęgnacja, makijaż. ZBIORCZY!

Tak właśnie polecił odstawienie soczewek w razie gdyby trądzik się mocno nasilił (czyli teraz). Narazie mi to nie przeszkadza, bo są wakacje i nie muszę nigdzie wychodzić. Ale co będzie po 1 września? Chyba na tydzień przed nim rzucę się na antybiotyki (po których pewnie po tygodniu mi trądzik wróci - ale to już będzie po pojawieniu się w szkole, zawsze można przecież dostać nagłego napadu grupy ).

I mam jeszcze dodatkowe pytanie (trochę się ich namnożyło :P): czy ta maseczka http://allegro.pl/item409723749_band...drozdzowa.html to ta sama, co tu: http://www.wizaz.pl/kosmetyki/produkt.php?produkt=5876 ? Bo nie mogę znaleźć z tym opakowaniu nigdzie...
confession jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-08-01, 16:08   #865
k0chana
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2007-11
Wiadomości: 471
Dot.: Pożegnać TRĄDZIK raz na ZAWSZE - kuracje, pielęgnacja, makijaż. ZBIORCZY!

Witam

Czy acne derm bedzie dobry na ropne pryszcze i na stany zapalne...?

Jeśli nie, to może ktoś zna jakąś maść (albo płyn) ktory mozna stosowac latem i ktore nie podrazniaja skory (jak wlasnie acne derm) dobra na ropne pryszcze i ogniska zapalne...??
k0chana jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-08-01, 16:10   #866
włoczykijka
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2006-10
Lokalizacja: ze wsi
Wiadomości: 1 464
Dot.: Pożegnać TRĄDZIK raz na ZAWSZE - kuracje, pielęgnacja, makijaż. ZBIORCZY!

Cytat:
Napisane przez confession Pokaż wiadomość
Dużo nie tracisz - soczewek nie wolno nosić z nasilonym trądzikiem, bo można dostać zapalenia spojówek...

A co do Benzacne to nie wiem, czy go używać... A może kiedy, skoro rano krem AA i na noc. Mam nadzieje, że przyjdzie paczka z kosmetykami jutro, bo nie chcę czekać.

A może spróbować Acne Derm? Podobno dobrze działa na przebarwienia potrądzikowe (a mam je - takie sino-czerwone).

Czy kwasy mają jakiś dobry wpływ na takie przebarwienia i blizny (małe dołki?).

Zaopatrzę się Aspirinę Bayera (nie musującą i bez dodatków, tak zalecacie) i porobię sobie te maseczki. Ale skoro są w nim kwasy, to należy używać filtrów. Ale jak ja nie wychodzę na zewnątrz domu, a w mieszkaniu nie tyka mnie ono? To chyba nie muszę?
ja też jestem szczerze zdziwiona że niby soczewki i trądzik to cos złego razem dziwne.
Coż, ja bym uzywala beznacne parę razy w tyg na noc np ja robię tak- daje jakis krem biodermy na calą twarz a Duac/beznacne/brevoxyl(itp) na pojedyczne lub B.MAŁY obszar gdzie szczegolnie mi widac pryszcze albo przebarwienia(to wtedy na przebarwienia daje duac).Mialam AcneDerm-nic mi się nie dał.Ale dla każdego coś innego .Tak ,kwasy mają dobry wplyw bo rozjasniają przebarwienia i ich pochodne ( na logice- co ci sie zrobi jak sobie kwas na gębe polozysz? ano ci sie skora wyzre albo rozjasni- widzialam to na wlasne w oczy w telenoweli więc jesli mamy krem z kwasem to...wiadomo).
PS. Coz, nie wychodzisz na dwor w ogóle? a jak zacznie sie szkola/praca to chyba będziesz musiala? wtedy się przydadzą,zresztą ja bym zaczela uzywac bo skora się przyzwyczai do filtra.
PS2.dziś sprobowalam maseczki z czarnego blotka- dobra jest,skubana
__________________
,,Legenda o smoku głosi,żeby nie zaspokajać głodu byle baranem."-Marek Kondrat
włoczykijka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-08-01, 16:15   #867
włoczykijka
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2006-10
Lokalizacja: ze wsi
Wiadomości: 1 464
Dot.: Pożegnać TRĄDZIK raz na ZAWSZE - kuracje, pielęgnacja, makijaż. ZBIORCZY!

Cytat:
Napisane przez k0chana Pokaż wiadomość
Witam

Czy acne derm bedzie dobry na ropne pryszcze i na stany zapalne...?

Jeśli nie, to może ktoś zna jakąś maść (albo płyn) ktory mozna stosowac latem i ktore nie podrazniaja skory (jak wlasnie acne derm) dobra na ropne pryszcze i ogniska zapalne...??
acne derm....cóz on jest raczej chyba na całą twarz , moze pomoc w trądziku ale bardziej przebarwienia niż kropy
cóz, ja nie rozgraniczam co mam stosowac latem./zima/wiosna/ bo bym ześwirowala z kosmetykami(a raczej ich ilościa)- na lato to aktualnie używam- duac , beznacne na puntkowe, bioderma AKN.
nie wiem czy ci coś z tego podpasuje,ale kto wie (aha, jeszcze bardzo dobra jest maść LOCACID.polecam na tradzik na ramionach itp+zaskorniki)
__________________
,,Legenda o smoku głosi,żeby nie zaspokajać głodu byle baranem."-Marek Kondrat
włoczykijka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-08-01, 16:27   #868
k0chana
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2007-11
Wiadomości: 471
Dot.: Pożegnać TRĄDZIK raz na ZAWSZE - kuracje, pielęgnacja, makijaż. ZBIORCZY!

Cytat:
Napisane przez włoczykijka Pokaż wiadomość
acne derm....cóz on jest raczej chyba na całą twarz , moze pomoc w trądziku ale bardziej przebarwienia niż kropy
cóz, ja nie rozgraniczam co mam stosowac latem./zima/wiosna/ bo bym ześwirowala z kosmetykami(a raczej ich ilościa)- na lato to aktualnie używam- duac , beznacne na puntkowe, bioderma AKN.
nie wiem czy ci coś z tego podpasuje,ale kto wie (aha, jeszcze bardzo dobra jest maść LOCACID.polecam na tradzik na ramionach itp+zaskorniki)

duac i bezacne stosowalam je kiedys pomagaly mi ale wlasnie sadze ze nie sa na lato
glownie chodzi mi o opalanie...nie smarze sie jakos godzinami na sloncu, ale czasem chce wyjsc z przyjaciolmi na basen czy nad jezioro..a po tych masciach skora jest czerwona, schodzi-strach wychodzic na slonce...

czyli sadzisz ze acne derm nie poradzi sobie z ropnnymi pryszczami
to ja nie wiem co mam stosowac...obecnie zmaruje acnemycin-ale juz za dlugo go uzywam...
a o Locacid nie slyszalam...poszukam jakis informacji o nim...ale powiedz mi jeszcze czy po nim tez sie łuszczy skóra....??
k0chana jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-08-01, 16:36   #869
confession
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-04
Wiadomości: 81
Dot.: Pożegnać TRĄDZIK raz na ZAWSZE - kuracje, pielęgnacja, makijaż. ZBIORCZY!

Cytat:
Napisane przez włoczykijka Pokaż wiadomość
ja też jestem szczerze zdziwiona że niby soczewki i trądzik to cos złego razem dziwne.
Coż, ja bym uzywala beznacne parę razy w tyg na noc np ja robię tak- daje jakis krem biodermy na calą twarz a Duac/beznacne/brevoxyl(itp) na pojedyczne lub B.MAŁY obszar gdzie szczegolnie mi widac pryszcze albo przebarwienia(to wtedy na przebarwienia daje duac).Mialam AcneDerm-nic mi się nie dał.Ale dla każdego coś innego .Tak ,kwasy mają dobry wplyw bo rozjasniają przebarwienia i ich pochodne ( na logice- co ci sie zrobi jak sobie kwas na gębe polozysz? ano ci sie skora wyzre albo rozjasni- widzialam to na wlasne w oczy w telenoweli więc jesli mamy krem z kwasem to...wiadomo).
PS. Coz, nie wychodzisz na dwor w ogóle? a jak zacznie sie szkola/praca to chyba będziesz musiala? wtedy się przydadzą,zresztą ja bym zaczela uzywac bo skora się przyzwyczai do filtra.
PS2.dziś sprobowalam maseczki z czarnego blotka- dobra jest,skubana
To może najpierw spróbuję same kremy - ten na noc i na dzień, a potem ewentualnie włączę Benzacne. Te kremy od AA posiadają kwas azelainowy, który podobno na początku od wynalezienia miał zastosowanie w odbarwianiu. Ale nie jest fotouczulający.

Czy mogłabyć dać link do tej maseczki z czarnego błotka - może się skuszę. Narazie czekam na odpowiedź co do tej drożdżowej i chyba ją zamówię + te polecone od tego producenta http://www.fabrykazdrowia.pl/index.p...cer_filter=955 Haha chyba wszystkie kolory glinki zamówię. :P Jak to mówią; tonący brzytwy się chwyta.
confession jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-08-02, 19:13   #870
zuczang
Raczkowanie
 
Avatar zuczang
 
Zarejestrowany: 2008-06
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 307
Dot.: Pożegnać TRĄDZIK raz na ZAWSZE - kuracje, pielęgnacja, makijaż. ZBIORCZY!

Przeczytałam kilka stron i już mi się te nazwy mnożą w oczach
Od jakiś dwóch lat mam problem z trądzikiem na plecach.Aktualnie stosuję zapisany przez dermatologa Zineryt oraz żel punktowy Iwostinu/Vitelle.Plecy szoruję mydłem siarkowym.Mimo to mam nadal nowe krosty i co najgorsze-przebarwienia(kilka także na dekoldzie).Jaką maść stosować na wypryski,a co z kwasami na przebarwienia?Myślałam o Brevoxylu punktowo,ale co do kwasów to nie mam kompletnie pojęcia...
Drugie pytanie:
Wróciłam właśnie znad morza i mam straszliwy wysyp takich podksórnych grudek,małych krostek widocznych pod światło.Zawsze miałam idealnie gładkie czoło,a teraz mam pełno takich krostek,bez widocznego ujścia.Są także na skroniach i tam da się je wycisnąć.Co radzicie?Nie mam zielonego pojęcia co z tym zrobić.Myślałam,czy to nie przez zmianę kosmetyków(nie,stosuję płyn micelarny LRP,krem Atopra od dawna i nic się zlego nie działo nigdy)
Przepraszam,że sama sobie czegoś nie wybiorę,ale już sama nie wiem co z czym,wszystko mi się miesza,a Wy macie taką wiedzę...
zuczang jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Biochemia kosmetyczna


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 21:32.