Produkty do włosów bez silikonów!!! - Strona 36 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Pielęgnacja włosów i fryzury > Pielęgnacja włosów

Notka

Pielęgnacja włosów W tym miejscu rozmawiamy o pielęgnacji włosów. Jeśli twoje włosy są suche, pozbawione blasku lub zniszczone i szukasz sposobu na poprawę sytuacji. Dołącz do nas.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2010-07-06, 09:42   #1051
natalczak
Zadomowienie
 
Avatar natalczak
 
Zarejestrowany: 2006-12
Lokalizacja: Trójmiasto
Wiadomości: 1 184
Dot.: Produkty do włosów bez silikonów!!!

Cytat:
Napisane przez H567 Pokaż wiadomość
wybacz, lecz sklad sie prezentuje tak:
"Więc podaję skład:
Aqua, alcohol, glyceryl citrate/lactate/linoleate/oleate, cetearyl alcohol, oryza germ oil,".
co widzisz na drugim miejscu, tuz po "Aqua"? mialam na mysli ten drugi skladnik.

Faktycznie, moja wina
Wybacz, byla pozna pora i jakos mi umknal ten alkohol.
natalczak jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-07-06, 09:48   #1052
Rybiorek
Zakorzenienie
 
Avatar Rybiorek
 
Zarejestrowany: 2010-01
Lokalizacja: Częstochowa
Wiadomości: 7 537
Dot.: Produkty do włosów bez silikonów!!!

Cytat:
Napisane przez bernadka20 Pokaż wiadomość
Rybiorek może faktycznie raz na tydzień mogłabym stosować taki szampon ?
Bo ja myłam nim co 2 dzień (ja tak w ogole zawsze myję)...Szorstkie miałam i niemiłosiernie przesuszone....no jak nie moje włosy i sztywne..;/
Ja stosuje raz na tydzien zeby zrobic oczyszczenie, czasami uzywam kosmetykow z polyquaternium, najczesciej 10,11,7 oraz amodimethicone i dimethicone, sa najczesciej daleko w skladzie ale jednak, wiec raz na tydzien szampon dobrze oczyszczajacy (I Naturia sprawdza sie w tym) i potem intensywna maska, obecnie lecze wloski po farbowaniu wiec klade napierw rekonstruktor na 10m a potem maske z masla shea lub z tucumy, oczyszczenie powoduje ze maski dzialaja efektywniej, mozesz sprobowac, w ciagu tygodnia jakis lagodny szamponik a raz na tydzien joanna (mozesz nawet raz na 2 tygodnie)
__________________
Fotograf wizerunkowy/biznesowy, portretowy i ślubny
Miłośniczka psiaków, kawy i naleśników
Moja praca i pasja
Blog fotografa
Poza pracą fotografa
Rybiorek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-07-06, 12:01   #1053
i_lonka
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-04
Lokalizacja: nie ta bajka
Wiadomości: 331
Dot.: Produkty do włosów bez silikonów!!!

Dziękuje za ten wątek. Odstawiałam silikony, a kondycja moich włosów już po pierwszym zastosowaniu szamponu bez silikonów (Malwa- Czarna rzepa) i zastosowaniu odżywki też bez silikonów (fitomed), tak jak radziły dziewczyny, ulegała znacznej poprawie. Włosy się nie przetłuszczają, błyszczą naturalnie, skalp mnie nie swędzi. Nie każdy musi podzielać moją opinię na temat silikonów, ale dla mnie to złoooo, teraz widzę, że to co piszecie o silikonach to prawda, a zawsze zastanawiałam się, czemu szampony tak negatywnie wpływają na moje włosy. Dodam, że nie mam już łupieżu, którego nabawiłam się po garnierze.
pozdrawiam.
i_lonka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-07-06, 12:28   #1054
Magdalenka22
Raczkowanie
 
Avatar Magdalenka22
 
Zarejestrowany: 2006-03
Wiadomości: 413
Dot.: Produkty do włosów bez silikonów!!!

Dziewczyny czy w tym szamponiku Venita Aloe Vera znajduja sie silikony,wedlug mnie nie jesli dobrze spostrzeglam,dlatego prosze o opnie

Sklad: Aqua,sodium laurenth sulfate ,cocamide dea , polyquaternium-7,aloe barbadenisis leaf extracte, sodium chloride, citric acid,metyhylchloroisothia zolinone ,parfum

---------- Dopisano o 13:28 ---------- Poprzedni post napisano o 13:16 ----------

Szamponik Max Herbal

Sklad:Aqua,SLS,sodium chloride, cocamidopropyl betaine, disodium laureth sulfosuccinate, chamomilla recutita, passiflora incarnata,
aloe barbadensis, hydrolyzed wheat protein, methylchloroisothiazolino ne, methyliosothiazolinone, parfum, citric acid , limonene , ci 19140
Magdalenka22 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-07-06, 13:43   #1055
syrenka
Wtajemniczenie
 
Avatar syrenka
 
Zarejestrowany: 2006-01
Wiadomości: 2 907
Dot.: Produkty do włosów bez silikonów!!!

Cytat:
Napisane przez Magdalenka22 Pokaż wiadomość
Dziewczyny czy w tym szamponiku Venita Aloe Vera znajduja sie silikony,wedlug mnie nie jesli dobrze spostrzeglam,dlatego prosze o opnie

Sklad: Aqua,sodium laurenth sulfate ,cocamide dea , polyquaternium-7,aloe barbadenisis leaf extracte, sodium chloride, citric acid,metyhylchloroisothia zolinone ,parfum

---------- Dopisano o 13:28 ---------- Poprzedni post napisano o 13:16 ----------

Szamponik Max Herbal

Sklad:Aqua,SLS,sodium chloride, cocamidopropyl betaine, disodium laureth sulfosuccinate, chamomilla recutita, passiflora incarnata,
aloe barbadensis, hydrolyzed wheat protein, methylchloroisothiazolino ne, methyliosothiazolinone, parfum, citric acid , limonene , ci 19140
nie mają silikonów
syrenka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-07-06, 13:50   #1056
bernadka20
Wtajemniczenie
 
Avatar bernadka20
 
Zarejestrowany: 2010-02
Lokalizacja: Dębica / Aleksandrów Kujawski
Wiadomości: 2 722
Dot.: Produkty do włosów bez silikonów!!!

Rybiorek.
Dziękuje za poradę. Kupię ten szampon z Joanny, ale będę używać raz na 2 tygodnie.
)
__________________
Narzeczona 11.10.2013
Dbam o włosy
Mój typ-2C. Od końca lipca 2010 dbam o swoje loczki !!
Stop suszarce od końca czerwca 2010
Kantorzyca/Kantorka Zakonu Curlitanek
Masz naturalne, kręcone włosy?Zajrzyj koniecznie: FaQ, Pigułka
bernadka20 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-07-06, 14:41   #1057
Rybiorek
Zakorzenienie
 
Avatar Rybiorek
 
Zarejestrowany: 2010-01
Lokalizacja: Częstochowa
Wiadomości: 7 537
Dot.: Produkty do włosów bez silikonów!!!

Cytat:
Napisane przez bernadka20 Pokaż wiadomość
Rybiorek.
Dziękuje za poradę. Kupię ten szampon z Joanny, ale będę używać raz na 2 tygodnie.
)
daj potem znac
__________________
Fotograf wizerunkowy/biznesowy, portretowy i ślubny
Miłośniczka psiaków, kawy i naleśników
Moja praca i pasja
Blog fotografa
Poza pracą fotografa
Rybiorek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2010-07-07, 10:02   #1058
Magdalenka22
Raczkowanie
 
Avatar Magdalenka22
 
Zarejestrowany: 2006-03
Wiadomości: 413
Dot.: Produkty do włosów bez silikonów!!!

Cytat:
Napisane przez syrenka Pokaż wiadomość
nie mają silikonów
Dziekuje
Magdalenka22 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-07-07, 10:06   #1059
syrenka
Wtajemniczenie
 
Avatar syrenka
 
Zarejestrowany: 2006-01
Wiadomości: 2 907
Dot.: Produkty do włosów bez silikonów!!!

Cytat:
Napisane przez Magdalenka22 Pokaż wiadomość
Dziekuje
ale jeden z szamponów ma polyquaternium (PQ), który też się może po jakimś czasie nadbudować więc od czasu do czasu warto zastosować szamponem bez silikonów i bez PQ
syrenka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-07-07, 10:27   #1060
Magdalenka22
Raczkowanie
 
Avatar Magdalenka22
 
Zarejestrowany: 2006-03
Wiadomości: 413
Dot.: Produkty do włosów bez silikonów!!!

Cytat:
Napisane przez syrenka Pokaż wiadomość
ale jeden z szamponów ma polyquaternium (PQ), który też się może po jakimś czasie nadbudować więc od czasu do czasu warto zastosować szamponem bez silikonów i bez PQ
Syrenka,ktory z nich ma PQ?
Magdalenka22 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-07-07, 10:27   #1061
syrenka
Wtajemniczenie
 
Avatar syrenka
 
Zarejestrowany: 2006-01
Wiadomości: 2 907
Dot.: Produkty do włosów bez silikonów!!!

Cytat:
Napisane przez Magdalenka22 Pokaż wiadomość
Syrenka,ktory z nich ma PQ?
Venita Aloe Vera
syrenka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2010-07-07, 10:29   #1062
Magdalenka22
Raczkowanie
 
Avatar Magdalenka22
 
Zarejestrowany: 2006-03
Wiadomości: 413
Dot.: Produkty do włosów bez silikonów!!!

Dostrzeglam , ze Venita ma PQ
Co powoduje negatywnego PQ?
Magdalenka22 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-07-07, 10:36   #1063
syrenka
Wtajemniczenie
 
Avatar syrenka
 
Zarejestrowany: 2006-01
Wiadomości: 2 907
Dot.: Produkty do włosów bez silikonów!!!

Cytat:
Napisane przez Magdalenka22 Pokaż wiadomość
Dostrzeglam , ze Venita ma PQ
Co powoduje negatywnego PQ?
Polyquaternia to kationowe antystatyki, które wygładzają, uzupełniają ubytki, niwelują elektryzowanie i na tym polu działają bardzo skutecznie m.in dzięki swojemu ładunkowi (PQ ma ładunek pozytywny, włos negatywny, jedno przyciąga drugie), ale to też powoduje, że może wystąpić trudność z ich usunięciem.
syrenka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-07-07, 10:55   #1064
Magdalenka22
Raczkowanie
 
Avatar Magdalenka22
 
Zarejestrowany: 2006-03
Wiadomości: 413
Dot.: Produkty do włosów bez silikonów!!!

Cytat:
Napisane przez syrenka Pokaż wiadomość
Polyquaternia to kationowe antystatyki, które wygładzają, uzupełniają ubytki, niwelują elektryzowanie i na tym polu działają bardzo skutecznie m.in dzięki swojemu ładunkowi (PQ ma ładunek pozytywny, włos negatywny, jedno przyciąga drugie), ale to też powoduje, że może wystąpić trudność z ich usunięciem.
Magdalenka22 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-07-13, 19:13   #1065
kolciag
Zakorzenienie
 
Avatar kolciag
 
Zarejestrowany: 2008-08
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 9 743
GG do kolciag
Dot.: Produkty do włosów bez silikonów!!!

Po pierwsze dzięki za wątek bo jest mega przydatny !!

Po drugie, Avon właśnie wypuszcza nową linię Advanced Techniques (odnowiąną) i jak własnie patrzę na skład to porażka Już ta aktualna była nafaszerowana a teraz jeszcze gorzej będzie Na pierwszym miejscu, jeszcze przed wodą cyclopentasiloxane, a zaraz za wodą następna masa silikonów: dimethicone, trimethylsiloxyphenyl dimethicone i cała reszta kawalerii

Zawsze lubiłam ich produkty, ale jakoś szamponów nigdy nie używałam i teraz się bardzo z tego cieszę... i na pewno już nigdy używać ich nie będę

Dobrze, że moje ukochane szampony z L'oreal Proffesionel są wolne od tych najgorszych
__________________
kolciag jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-07-13, 19:25   #1066
bernadka20
Wtajemniczenie
 
Avatar bernadka20
 
Zarejestrowany: 2010-02
Lokalizacja: Dębica / Aleksandrów Kujawski
Wiadomości: 2 722
Dot.: Produkty do włosów bez silikonów!!!

Rybiorek
No fakt nie odpisałam na ostatni Twój post, ale uzylam szamponu Joanny do włosów farbowanych ( przypomniałam sobie o tym, ze moja mama go uzywa) z 4 dni temu i nie wysuszyl mi. Takze spokojnie do oczyszczania skóry głowy co 2 tygodnie na pewno da jakies efekty.
))
__________________
Narzeczona 11.10.2013
Dbam o włosy
Mój typ-2C. Od końca lipca 2010 dbam o swoje loczki !!
Stop suszarce od końca czerwca 2010
Kantorzyca/Kantorka Zakonu Curlitanek
Masz naturalne, kręcone włosy?Zajrzyj koniecznie: FaQ, Pigułka
bernadka20 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-07-15, 15:58   #1067
iwona200
Zakorzenienie
 
Avatar iwona200
 
Zarejestrowany: 2004-06
Wiadomości: 14 498
Dot.: Produkty do włosów bez silikonów!!!

Dziewczyny czy widzicie silikony w tych produktach?

CHI Keratin mist, mgiełka do włosów

Skład: Rosewater, Dicetyldimonium Chloride, Cocodimonium Hydroxypropyl Silk Amino Acids, Acetamine MEA (and) Lactamide MEA
Hydrolyzed Wheat Protein, Hydroxypropyl Polysiloxane, Lauryl Pyrrolidone, Panthenol, Propylene Glycol, Diazolidinyl Urea, Methylparaben, Propylparaben, Methylchloroisothiazolino ne (and) Methylisothiazolinone, Nettle, Chamomile Extract, Algae, Aloe Vera, Lavender Extract, Rosemary Extract, Parfum, Yellow 5, Red 33, Zinc Oxide, Titanium Oxide, Titanium Dioxide, Mica, Boron Nitride Powder.

(tu widze na pewno jeden, ale rozpuszczalny w wodzie wiec chyba niegroźny, co? )

CHI Silk Infusion, jedwab do włosów

Skład: Cyclomethicone, Dimethicone, C-1215 Alkyl Benzoate, Panthenol, Ethyl Ester of Hydrolyzed Silk, Phenoxyethanol, Parfum, D&C Yellow 11, D&C Red 17, Zinc Oxide, Titanium Dioxide, Mica, Boron Nitride Powder

Edytowane przez iwona200
Czas edycji: 2010-07-15 o 19:09
iwona200 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-07-18, 13:11   #1068
tokiohotelik
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2008-07
Lokalizacja: Łódź
Wiadomości: 10
Dot.: Produkty do włosów bez silikonów!!!

Kompletnie nie znam się na tych składach wiec może którejś z was uda sie mi pomóc
Moje włosy straaasznie zniszczylam farbowaniem , ostatnio kupiłam maskę pantine pro-v krem odbudowywujący , ma podobno nawilżać i odżywać suche i zniszczone włosy.
Myślicie że sprawdzi się w tej roli?

Skład : Aqua , Stearyl Alcohol , Behentrimonium Chloride , Bis-Aminopropyl Dimethicone , Cetyl Alcohol , Isopropyl Alcohol , Benzyl Alcohol , Parfum , Disodium EDTA , Penthenyl Ethyl Ether , Panthenol , Lysine HCL , Hexyl Cinnamal , Benzyl Salicylate ,Butylphenyl Methylpropional , Methyl Tyrosinate HCL , Sodium Hydoxide , Histidine , Magnesium Nitrate , Methylchloroisothiazolino ne ,Magnesium Chloride , Methyliosthiazolinone.

Jezuu ;d co za nazwy , ale chyba wszystko dobrze napisalam.
tokiohotelik jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-07-18, 14:09   #1069
syrenka
Wtajemniczenie
 
Avatar syrenka
 
Zarejestrowany: 2006-01
Wiadomości: 2 907
Dot.: Produkty do włosów bez silikonów!!!

Cytat:
Napisane przez iwona200 Pokaż wiadomość
Dziewczyny czy widzicie silikony w tych produktach?

CHI Keratin mist, mgiełka do włosów

Skład: Rosewater, Dicetyldimonium Chloride, Cocodimonium Hydroxypropyl Silk Amino Acids, Acetamine MEA (and) Lactamide MEA
Hydrolyzed Wheat Protein, Hydroxypropyl Polysiloxane, Lauryl Pyrrolidone, Panthenol, Propylene Glycol, Diazolidinyl Urea, Methylparaben, Propylparaben, Methylchloroisothiazolino ne (and) Methylisothiazolinone, Nettle, Chamomile Extract, Algae, Aloe Vera, Lavender Extract, Rosemary Extract, Parfum, Yellow 5, Red 33, Zinc Oxide, Titanium Oxide, Titanium Dioxide, Mica, Boron Nitride Powder.

(tu widze na pewno jeden, ale rozpuszczalny w wodzie wiec chyba niegroźny, co? )

CHI Silk Infusion, jedwab do włosów

Skład: Cyclomethicone, Dimethicone, C-1215 Alkyl Benzoate, Panthenol, Ethyl Ester of Hydrolyzed Silk, Phenoxyethanol, Parfum, D&C Yellow 11, D&C Red 17, Zinc Oxide, Titanium Dioxide, Mica, Boron Nitride Powder
co do pierwszej nie jestem pewna, w drugim produkcie, pierwsze dwa składniki to silikony



Cytat:
Napisane przez tokiohotelik Pokaż wiadomość
Kompletnie nie znam się na tych składach wiec może którejś z was uda sie mi pomóc
Moje włosy straaasznie zniszczylam farbowaniem , ostatnio kupiłam maskę pantine pro-v krem odbudowywujący , ma podobno nawilżać i odżywać suche i zniszczone włosy.
Myślicie że sprawdzi się w tej roli?

Skład : Aqua , Stearyl Alcohol , Behentrimonium Chloride , Bis-Aminopropyl Dimethicone , Cetyl Alcohol , Isopropyl Alcohol , Benzyl Alcohol , Parfum , Disodium EDTA , Penthenyl Ethyl Ether , Panthenol , Lysine HCL , Hexyl Cinnamal , Benzyl Salicylate ,Butylphenyl Methylpropional , Methyl Tyrosinate HCL , Sodium Hydoxide , Histidine , Magnesium Nitrate , Methylchloroisothiazolino ne ,Magnesium Chloride , Methyliosthiazolinone.

Jezuu ;d co za nazwy , ale chyba wszystko dobrze napisalam.
ma jeden silikon;

jeśli masz włosy zniszczone zetknij je trochę, poczytaj o olejach, poleciłabym też produkty z proteinami (gotowe maski lub półprodukty kosmetyczne); odżywki silikonowe wizualnie, prowizorycznie poprawią wygląd włosa, w jakimś stopniu zapobiegną uszkodzeniom mechanicznym
syrenka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2010-07-19, 09:50   #1070
Charlotte95
Wtajemniczenie
 
Avatar Charlotte95
 
Zarejestrowany: 2010-01
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 2 206
Dot.: Produkty do włosów bez silikonów!!!

https://wizaz.pl/kosmetyki/produkt-2...sie-wlosow.htm
Czy w tej odżywce ukrywa się jeszcze jakiś silikon poza amodimethicone? (który w 1-szym poście jest opisany jako fajny silikon, dlatego zastanawiam się, czy jej nie wypróbować)
Charlotte95 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-07-20, 14:55   #1071
Eweninka
Raczkowanie
 
Avatar Eweninka
 
Zarejestrowany: 2009-02
Wiadomości: 122
Dot.: Produkty do włosów bez silikonów!!!

Mam ogromną prośbę. Proszę o odpowiedź, czy w tym składzie są gdzieś silikony?

Aqua, Cetearyl Alcohol, Glycerin, Distearoylethyl Hydroxyethylmonium Methosulfate, Panthenol, Datem, Ceteareth-20, Laureth-3, Parfum, Dipropylene Glycol, Methylparaben, Hydroxypropyl Guar Hydroxypropyltrimonium Chloride, Propylparaben, Silicone Quaternium-18, Bisamino Peg/Ppg-41/3 Aminoethyl Pg-Propyl Dimethicone, Bambusa Vulgaris Extract, Olea Europaea Oil, Trideceth-12, Trideceth-6, 2-Bromo-2-Nitropropane-1,3-Diol, Sodium Hydroxide
Eweninka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-07-22, 11:55   #1072
Eloe77
MatkaPrzełożonaCurlitanek
 
Avatar Eloe77
 
Zarejestrowany: 2009-09
Lokalizacja: Wrocław - ESK 2016
Wiadomości: 5 769
Dot.: Produkty do włosów bez silikonów!!!

Cytat:
Napisane przez Eweninka Pokaż wiadomość
Mam ogromną prośbę. Proszę o odpowiedź, czy w tym składzie są gdzieś silikony?

Aqua, Cetearyl Alcohol, Glycerin, Distearoylethyl Hydroxyethylmonium Methosulfate, Panthenol, Datem, Ceteareth-20, Laureth-3, Parfum, Dipropylene Glycol, Methylparaben, Hydroxypropyl Guar Hydroxypropyltrimonium Chloride, Propylparaben, Silicone Quaternium-18, Bisamino Peg/Ppg-41/3 Aminoethyl Pg-Propyl Dimethicone, Bambusa Vulgaris Extract, Olea Europaea Oil, Trideceth-12, Trideceth-6, 2-Bromo-2-Nitropropane-1,3-Diol, Sodium Hydroxide
z tym, że ten pierwszy na silikon może nie wyglądać. Działa jednak na tej samej zasadzie.
Datem również może się nabudowywać.
__________________
Tote este mizeriă in faţă de eternitate

Dziennik, FAQ, pigułka wiedzy i pielęgnacja - wszystko o kręconych naturalnie włosach!

MÓJ IDEAŁ

Eloe77 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-07-22, 14:26   #1073
Charlotte95
Wtajemniczenie
 
Avatar Charlotte95
 
Zarejestrowany: 2010-01
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 2 206
Dot.: Produkty do włosów bez silikonów!!!

Czy mogę się skromnie przypomnieć?
Charlotte95 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-07-22, 14:34   #1074
syrenka
Wtajemniczenie
 
Avatar syrenka
 
Zarejestrowany: 2006-01
Wiadomości: 2 907
Dot.: Produkty do włosów bez silikonów!!!

Cytat:
Napisane przez Charlotte95 Pokaż wiadomość
https://wizaz.pl/kosmetyki/produkt-2...sie-wlosow.htm
Czy w tej odżywce ukrywa się jeszcze jakiś silikon poza amodimethicone? (który w 1-szym poście jest opisany jako fajny silikon, dlatego zastanawiam się, czy jej nie wypróbować)
moim zdaniem nie ma
syrenka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-07-23, 07:25   #1075
Eweninka
Raczkowanie
 
Avatar Eweninka
 
Zarejestrowany: 2009-02
Wiadomości: 122
Dot.: Produkty do włosów bez silikonów!!!

Cytat:
Napisane przez Eloe77 Pokaż wiadomość
z tym, że ten pierwszy na silikon może nie wyglądać. Działa jednak na tej samej zasadzie.
Datem również może się nabudowywać.

Dziękuję za odpowiedź.
Eweninka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-07-24, 12:21   #1076
Heidiiiiiii7
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-02
Wiadomości: 12
czy w skłądzie tej maseczki znajdują się ciężkozmywalne silikony?

Skład: Aqua, C12-13 Alkyl Lactate, Polyquaternium-37, Aesculus Hippocastanum, Theobroma Cacao, Panthenol, Oryzanol, Benzophenone-4, Polyquaternium-4, Aluminum Starch Octenylsuccinate, Laureth-4, Hydroxyethylcellulose, Propylene Glycol Dicaprylate/Dicaprate, Mica, PPG-1 Trideceth-6, Cetrimonium Chloride, Propylene Glycol, C10-12 Alkane/Cycloalkane, Glycerin, Sorbitan Oleate, Sodium Citrate, Lactic Acid, Glucose, PEG-40 Hydrogenated Castor Oil, Trideceth-9, Alumina, Triethanolamine, Sodium Benzoate, DMDM Hydantoin, Parfum, CI 77491, CI 77499, CI 77891 (1.08.2007.)
z góry dziękuje za odpowiedź .
Heidiiiiiii7 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-07-24, 18:17   #1077
iwona200
Zakorzenienie
 
Avatar iwona200
 
Zarejestrowany: 2004-06
Wiadomości: 14 498
Dot.: Produkty do włosów bez silikonów!!!

Wax Latte:
Aqua, Cetyl Alcohol, Cetrimonium Chloride,Cetearyl Alcohol (and) Cetearteh-20 , Hydrolized milk protein (and) Lactose, amodimethicone, Isopropyl myristate, Prunus Amygdalus Dulcis (Sweet Almond) Oil, Acetylated Lanolin, Lawsonia Inermis Extract, Cinnamomum Zeylanicum Extract, Mel (Honey) Extract, Guar hydroxypropyltrimonium Chloride, Methylparaben, propylparaben, Parfum, Benzyl Alcohol (and) Methychloroisothiazolinon e (and) Methylisothiazolinone, Citric Acid, triethanolamine, Hexyl Cinnamal.

Romantic:
Aqua, Cetearyl Alcohol, Cetrimonium Chloride, Isopropyl Myristate, Dimethicone Copolyol, Panthenol, Hydrolyzed Silk, Parfum, Isopropyl Alcohol, 2-Bromo-2-Nitropropane-1,3-Diol, Citric Acid, Hexyl Cinnamal, Benzyl Salicylate, Hydroxyisohexyl 3-Cyclohexene Carboxaldehyde

czy te maski maja silikony?
iwona200 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-07-24, 18:34   #1078
12b24d2a455c078f5629813f5df538e108ef39c5_6556ae3ede293
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2010-02
Wiadomości: 9 850
Dot.: Produkty do włosów bez silikonów!!!

Cytat:
Napisane przez iwona200 Pokaż wiadomość
Wax Latte:
Aqua, Cetyl Alcohol, Cetrimonium Chloride,Cetearyl Alcohol (and) Cetearteh-20 , Hydrolized milk protein (and) Lactose, amodimethicone, Isopropyl myristate, Prunus Amygdalus Dulcis (Sweet Almond) Oil, Acetylated Lanolin, Lawsonia Inermis Extract, Cinnamomum Zeylanicum Extract, Mel (Honey) Extract, Guar hydroxypropyltrimonium Chloride, Methylparaben, propylparaben, Parfum, Benzyl Alcohol (and) Methychloroisothiazolinon e (and) Methylisothiazolinone, Citric Acid, triethanolamine, Hexyl Cinnamal.

Romantic:
Aqua, Cetearyl Alcohol, Cetrimonium Chloride, Isopropyl Myristate, Dimethicone Copolyol, Panthenol, Hydrolyzed Silk, Parfum, Isopropyl Alcohol, 2-Bromo-2-Nitropropane-1,3-Diol, Citric Acid, Hexyl Cinnamal, Benzyl Salicylate, Hydroxyisohexyl 3-Cyclohexene Carboxaldehyde

czy te maski maja silikony?
w wax latte jest amodimethicone- z tego co pamietam to usuwalny za pomoca lagodnych myjadel (prosze o poprawe, jesli sie myle ) ale dosc wysoko w skladzie, co moze oznaczac ze jest go sporo

w romantic jest Dimethicone Copolyol- rozpuszczlany w wodzie
12b24d2a455c078f5629813f5df538e108ef39c5_6556ae3ede293 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-07-24, 22:08   #1079
Katia1993
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2008-06
Wiadomości: 2
GG do Katia1993
Dot.: Produkty do włosów bez silikonów!!!

cześć wszystkim śledzę ten wątek od początku w poszukiwaniu jakiejś dobrej odżywki do włosów.
i znalazłam coś takiego:
https://wizaz.pl/kosmetyki/produkt-1...-wypadania.htm

oto skład:
Skład: aqua, cetyl alcohol, cetearyl alcohol, stearalkonium chloride, peg-20 stearate, cetrimonium chloride, isipropyl alcohol, peg-40 hydrogenated castrol oil, polyquaternium-28, rosmarinus officinalis extract, equisetum arvense extract, propylene glycol, alcohol denat, panthenol, triethanolamine, parfum, hexyl cinnamal, dmdm hydantoin, methylchloroisothiazolino le, methylisothiazolinole.

i mam pytanko, czy ten skład jest korzystny? wydaje mi się, że nie ma silikonów...
Katia1993 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-07-27, 10:53   #1080
i_lonka
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-04
Lokalizacja: nie ta bajka
Wiadomości: 331
Dot.: Produkty do włosów bez silikonów!!!

Proszę o pomoc. Jeszcze kilka postów wyżej pisałam, jak dobrze wyglądają moje włosy po odstawieniu silikonów, że nie mam już problemów ze skalpem. Tak też jest ale... Zauważyłam, że odkąd nie używam szamponu Garniera Fructis (on był z silikonem) i przerzuciłam się na Czarną Rzepę z Malwy, a potem na szampon Biały Jeleń, moje włosy zaczęły masakrycznie wypadać, co ciekawe tylko podczas mycia. Nie wiem, czemu tak się dzieje, czy to możliwe, że spowodowane jest to odstawieniem silikonów?
i_lonka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Pielęgnacja włosów


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2018-01-20 09:42:46


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 20:58.