Cera tłusta, mieszana, odwodniona, problematyczna - ZBIORCZY - Strona 79 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Biochemia kosmetyczna

Notka

Biochemia kosmetyczna Interesujesz się biochemią kosmetyczną? Chcesz poznać działanie poszczególnych składników zawartych w kosmetykach oraz ich wpływ na zdrowie. Dołącz do nas.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2009-07-07, 15:19   #2341
RedApple
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2008-10
Lokalizacja: JapkoLandia
Wiadomości: 3 443
Dot.: Cera tłusta, mieszana, odwodniona, problematyczna - ZBIORCZY

Humektan nawilża dobrze? Bo na moją skórę na policzkach nawet maść z wit. A nie działa już
RedApple jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-07-07, 15:24   #2342
Shee'naz
Wtajemniczenie
 
Avatar Shee'naz
 
Zarejestrowany: 2007-04
Lokalizacja: zachodniopomorskie
Wiadomości: 2 138
Dot.: Cera tłusta, mieszana, odwodniona, problematyczna - ZBIORCZY

Narc Humektan to bardzo dobry wybor. My sobie z Paula chwalimy na nasze tradzikowe cery Nie zapycha i bardzo dorbze nawilza- w koncu nawet tluste partie skory tego potrzebuja.
Poza tym polecam do mycia żel Babydream lub Hipp z Rossmana, oba sa z pompka.
Zadnych kosmetykow do tlustej cery w rodzjau, clean&clear czy nivea young.
na dzien jakis lekki krem z filtem. Jesli masz mozliwosc kupienia toniku Fitomed to bierz!
Sa to bsrdzo dobre kosmetyki, ale dosyc ciekzo je dostac w przecietnej aptece.
Shee'naz jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-07-07, 16:21   #2343
illegale
Wtajemniczenie
 
Avatar illegale
 
Zarejestrowany: 2009-02
Lokalizacja: Śląsk
Wiadomości: 2 464
GG do illegale
Dot.: Cera tłusta, mieszana, odwodniona, problematyczna - ZBIORCZY

6paula9 dzięki

Narc to mydełko jest świetne! Działa na moje zaskórniki zamknięte jak i otwarte no i wszelkie niedoskonałości. Niestety wysusza i trzeba dobrze skóre nawilżać i robić przerwy. Mi właśnie teraz przesuszyło skóre bo zbyt długo używałam prawie bez nawilżania. Dobre jest tez na plecy i dekolt
__________________


Cierpisz na Hashimoto, niedoczynność tarczycy zaburzenia odżywiania? Brak Ci energii, nie tolerujesz glutenu, laktozy?
Potrzebujesz motywatora do zmiany sposobu odżywiania?
Zapraszam na:

KONSULTACJE DIETETYCZNE:
http://www.alpacasquare.coml


illegale jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-07-07, 17:23   #2344
Narc
Wtajemniczenie
 
Avatar Narc
 
Zarejestrowany: 2009-05
Lokalizacja: Waw
Wiadomości: 2 189
Dot.: Cera tłusta, mieszana, odwodniona, problematyczna - ZBIORCZY

Co do Fitometu to mam niedaleko zielarnię w której kupiłam odżywkę i szampon. Wtedy o toniki i wody nie pytałam,ale zapytam na pewno Ok,czyli do mycia żel dla dzieci, jako tonik coś z fitometu albo AA young,krem Humektan , kwas borowy i peeling enzymatyczny Czytałam też ,że dobre jako peeling enzymatyczny są kapsułki z anasasa Ortis.
Ja używam tego mydełka,ale ostatnio torchę zaniedbałam,muszę zacząć używać regularnie.Robię tak,że najpierw zmywam makijaż żelem, a potem stosuję to mydło.

A jaki niedrogi filt polecacie? Oczywiście nie zapychający...
Narc jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-07-07, 17:34   #2345
la dra
Raczkowanie
 
Avatar la dra
 
Zarejestrowany: 2008-07
Wiadomości: 333
Dot.: Cera tłusta, mieszana, odwodniona, problematyczna - ZBIORCZY

Cytat:
Napisane przez 6paula9 Pokaż wiadomość
la dra ciezko cos doradzic do cery alergicznej moze lepiej skontaktowac sie z lekarzem i on cos doradzi
ja na grudki stosuje peeling enzymatyczny i smaruje kropelkami z vitC dla dzieci mozesz sprobowac ale raczej na wlasna odpowiedzialnosc pisalam o tym kilka postow wczesniej wiec mozesz zerknac
U dermatologa byłam daaawno temu i pamiętam, że nic specjalnego nie wyniosłam, ale może był jakiś trefny, wiadomo ;], zaciągnę języka ;p - wybiorę się drugi raz do jakiegoś lepszego...
Te kropelki z wit C o których piszesz przypomniały mi jeszcze o takima olejku firmy GAL Dermogal (link do KWC) może macie jakieś doświadczenia z nim? Mam pewne obawy, co do wylewania w ogóle jako takich olejów na trądzikową twarz, bo krąży mi gdzieś nad głową taki mit, że jak tłuste to zapycha...
__________________
*tu znajduje się mądry cytat podnoszący świat na duchu*







Edytowane przez la dra
Czas edycji: 2009-07-07 o 17:38
la dra jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-07-07, 17:35   #2346
mosutatsu
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2008-09
Wiadomości: 777
Dot.: Cera tłusta, mieszana, odwodniona, problematyczna - ZBIORCZY

Cytat:
Napisane przez Narc Pokaż wiadomość
A jaki niedrogi filt polecacie? Oczywiście nie zapychający...
Sławna na forum Lirenka 50+
http://www.wizaz.pl/kosmetyki/produkt.php?produkt=25001

Tanie i w miare lekkie.
__________________
Oficjalny tester La Roche Posay Anthelios
Wmianka:
mazidłowa mineralna różności
mosutatsu jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-07-07, 17:40   #2347
Narc
Wtajemniczenie
 
Avatar Narc
 
Zarejestrowany: 2009-05
Lokalizacja: Waw
Wiadomości: 2 189
Dot.: Cera tłusta, mieszana, odwodniona, problematyczna - ZBIORCZY

Dzięki za wszystkie rady Napiszę na pewno jakie będą efekty,jak już wszystko będę miała.
Narc jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2009-07-07, 17:49   #2348
6paula9
Zadomowienie
 
Avatar 6paula9
 
Zarejestrowany: 2009-06
Lokalizacja: świętokrzyskie
Wiadomości: 1 192
GG do 6paula9
Dot.: Cera tłusta, mieszana, odwodniona, problematyczna - ZBIORCZY

Cytat:
Napisane przez Narc Pokaż wiadomość
Co do Fitometu to mam niedaleko zielarnię w której kupiłam odżywkę i szampon. Wtedy o toniki i wody nie pytałam,ale zapytam na pewno Ok,czyli do mycia żel dla dzieci, jako tonik coś z fitometu albo AA young,krem Humektan , kwas borowy i peeling enzymatyczny Czytałam też ,że dobre jako peeling enzymatyczny są kapsułki z anasasa Ortis.
Ja używam tego mydełka,ale ostatnio torchę zaniedbałam,muszę zacząć używać regularnie.Robię tak,że najpierw zmywam makijaż żelem, a potem stosuję to mydło.

A jaki niedrogi filt polecacie? Oczywiście nie zapychający...
moze lepiej AA help dla skory wrazliwej jest bez alkoholu i jest bardzo lagodny a co do filtra to ja mam Baby dream 50 i sluzy mi dobrze mnie nie zapchal
Cytat:
Napisane przez la dra Pokaż wiadomość
U dermatologa byłam daaawno temu i pamiętam, że nic specjalnego nie wyniosłam, ale może był jakiś trefny, wiadomo ;], zaciągnę języka ;p - wybiorę się drugi raz do jakiegoś lepszego...
Te kropelki z wit C o których piszesz przypomniały mi jeszcze o takima olejku firmy GAL Dermogal (link do KWC) może macie jakieś doświadczenia z nim? Mam pewne obawy, co do wylewania w ogóle jako takich olejów na trądzikową twarz, bo krąży mi gdzieś nad głową taki mit, że jak tłuste to zapycha...
ja tez mam kiepska Pania dermatolog co to tylko "wysuszaniem" leczyla mi buzie za co powinnam jej wygarnac gdybym sie w pore nie opamietala to kto wie co bym miala teraz z twarzy!!! a co do kropelek to jesli wymieszasz troche np z humektanem to nie powinny zapchac nie stosuje sie tego codziennie dlatego wydaje mi ise ze warto sie pokusic i zaryzykowac ciekawy ten olejek o ktorym piszesz musze go wyprobowac
__________________
Miłość to głupota robiona we dwoje
Razem od 23.05.2005


Edytowane przez 6paula9
Czas edycji: 2009-07-07 o 19:48
6paula9 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-07-07, 20:55   #2349
KASSIIA
Raczkowanie
 
Avatar KASSIIA
 
Zarejestrowany: 2006-02
Lokalizacja: ŁÓDŹ
Wiadomości: 86
Dot.: Cera tłusta, mieszana, odwodniona, problematyczna - ZBIORCZY

Słuchajcie Moje Drogie , chciałabym coś sobie zafundować na te ....... wypryski, ale głównie zaskórniaki, góle. Myślałam o toniku z kwasem BHA 2%, z biochemi urody. I tak właśnie się waham, czy latem można i ogólnie czy on coś tu pomoże. Oczywiście używam filtr - lirene, ale z racji, że dużo przebywam na dworzu odstawiłam effaclar k, ROC RETIN-OX w obawie przed jakimiś powikłaniami. Chciałam się czymś ratować przez zanieczyszczoną cerą. Będę bardzo wdzięczna za podpowiedź.
KASSIIA jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-07-07, 21:05   #2350
cloche
Zakorzenienie
 
Avatar cloche
 
Zarejestrowany: 2006-11
Lokalizacja: Monachium
Wiadomości: 8 379
Dot.: Cera tłusta, mieszana, odwodniona, problematyczna - ZBIORCZY

dla zainteresowanych kwestia "odpowiedniej ilosci filtra"
http://www.biochemiaurody.fora.pl/post663.html#663
tutaj bardziej "fachowo" opisane, ile filtra na twarzy byc powinno i - co wg mnie duzo wazniejsze - jak sie ma do ochrony zmniejszona ilosc nalozonego filtra. jesli chodzi o mnie, to pora z czystej ciekawosci zaopatrzyc sie w apteczna miarke z dokladnoscia mililitrowa.
jako ze pomiary tutaj zostaly tylko napomkniete (chodzi o te medyczne, gdzie na cala glowe - razem z wlochata jej czescia - i szyje z karkiem wychodziloby okolo 2,5 ml filtra), tlumaczenie Basi Kwiatkowskiej nie zaspokoily mojej matematycznej duszy. medycy na pewno nie bawili sie w liczenie, mieli specjalny program 3D, ktory im to raz dwa opracowal. dla zainteresowanych polecam dla smiechu - podkreslam DLA SMIECHU - poczytac, jak co niektorzy obliczaja powierzchnie
http://www.laboratoriumurody.pl/foru...tra,t1243.html


---------- Dopisano o 22:05 ---------- Poprzedni post napisano o 22:04 ----------

kassiia - sprobuj najpierw tonik z PHA, tez z biochemii urody BHA zostaw na jesien
cloche jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-07-07, 21:10   #2351
6paula9
Zadomowienie
 
Avatar 6paula9
 
Zarejestrowany: 2009-06
Lokalizacja: świętokrzyskie
Wiadomości: 1 192
GG do 6paula9
Dot.: Cera tłusta, mieszana, odwodniona, problematyczna - ZBIORCZY

Kurcze ja tez niewiem jak tu dobrac odpowiednia ilosc wsmarowuje wycisniety paseczek dlugosci 1,5 cm ale ile tam jest mililitrow to niemam pojecia ale chyba stosuje dobra ilosc bo twarz mam bladziutka
__________________
Miłość to głupota robiona we dwoje
Razem od 23.05.2005

6paula9 jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2009-07-07, 21:13   #2352
KASSIIA
Raczkowanie
 
Avatar KASSIIA
 
Zarejestrowany: 2006-02
Lokalizacja: ŁÓDŹ
Wiadomości: 86
Dot.: Cera tłusta, mieszana, odwodniona, problematyczna - ZBIORCZY

Dziękuję bardzo, niespodziewałam się tak szybkiej odpowiedzi. Rozumiem, z tego co przeczytałam na biochemi urody, że kwasy PHA nie zwiększają wrażliwości skóry na promieniowanie UV. Mam pytanie odnośnie skuteczności....wiem, że dokładnej odpowiedzi nie będzie bo w każdym przypadku może być inaczej, ale w uogólnieniu czy ten tonik radzi sobie z zanieczyszczeniami, ewntualnie drobnymi wypryskami
KASSIIA jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-07-07, 21:43   #2353
cloche
Zakorzenienie
 
Avatar cloche
 
Zarejestrowany: 2006-11
Lokalizacja: Monachium
Wiadomości: 8 379
Dot.: Cera tłusta, mieszana, odwodniona, problematyczna - ZBIORCZY

kassiia, powinien dzialac na zanieczyszczenia, ale tez lagodzaco. mysle, ze na lato nie ma co ryzykowac. a sprobowac warto poczytaj dokladnie na biochemii urody, jakie ma dzialanie. mnie ten tonik przekonuje, nie mam jednak mozliwosci kupienia

paula, co do tego paseczka to trudno powiedziec, ile on ma objetosci, bo grubosc moze byc rozniasta ale mozesz zmierzyc jego srednice i z wzoru na pojemnosc walca policzyc hihi tylko pamietaj, ze do walca bierze sie r = promien, czyli srednica / 2

zakladajac, ze srednica tego wycisnietego "walca" to 4 mm, wychodzi mi 1,885 ml kremu - czyli super. jednak musialabys dokladnie zmierzyc srednice, bo przy 3 mm wychodzi juz okolo 1,06 ml

oczywiscie walec z kremu nie jest idealnie walcowaty, ale na takie zaokraglenia mozemy sobie pozwolic

kurde, juz zeby poszlam umyc, a tu mi sie cos nie zgadza... niech ktos mnie naprawi:

1 litr to 1000 ml
1 litr to tez 1 decymetr szescienny (dm^3)
1 dm^3 to 1000 cm^3 (10*10*10)

czyli wychodziloby, ze 1 cm^3 to jeden mililitr... nie wiem, dlaczego przyjelam, ze to by bylo 10... no ale w takim razie przy srednicy 4mm wychodzi nie 1,885 ml tylko 0,1885 ml.... dopiero przy srednicy 9mm wychodzi porzadna ilosc, okolo 1,7ml, czyli wystarczajaca na twarz i szyje... moj boze, to ja nigdy chyba tyle nie nalozylam! no, ale teraz moge isc spac spokojnie...

Edytowane przez cloche
Czas edycji: 2009-07-07 o 22:14
cloche jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-07-07, 22:32   #2354
honey1012
Wtajemniczenie
 
Avatar honey1012
 
Zarejestrowany: 2008-07
Lokalizacja: Śląsk :)
Wiadomości: 2 772
Dot.: Cera tłusta, mieszana, odwodniona, problematyczna - ZBIORCZY

Witam posiadam cere tłusta i szukam jakiegos dobrego nawizacza (humektan odpada-zapchal mnie) pomyslalam o tym https://wizaz.pl/kosmetyki/produkt,2...enerujacy.html czy ktoras z dziewczyn uzywala? niby pisze ze niezapycha porow ale te maslo shea mnie martwi.

Co do kwasu PHA czytalam gdzies na forum ze nawet jesli sie filtra nieuzywa mozna uzywac na noc ?
__________________
''Dopóki mogę iść o własnych siłach, pójdę tam, gdzie zechcę!''






SZCŚLIWA
honey1012 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-07-07, 22:36   #2355
Shee'naz
Wtajemniczenie
 
Avatar Shee'naz
 
Zarejestrowany: 2007-04
Lokalizacja: zachodniopomorskie
Wiadomości: 2 138
Dot.: Cera tłusta, mieszana, odwodniona, problematyczna - ZBIORCZY

Cytat:
Napisane przez honey1012 Pokaż wiadomość
Witam posiadam cere tłusta i szukam jakiegos dobrego nawizacza (humektan odpada-zapchal mnie) pomyslalam o tym https://wizaz.pl/kosmetyki/produkt,2...enerujacy.html czy ktoras z dziewczyn uzywala? niby pisze ze niezapycha porow ale te maslo shea mnie martwi.

Co do kwasu PHA czytalam gdzies na forum ze nawet jesli sie filtra nieuzywa mozna uzywac na noc ?
masło mzoe zapchac, jest na drugim meijscu w skladzie...
bardziej polecam Ci ten kosmetyk.

Galaretka aloesowa, Forever Living.
kilka dziewczyn pisalo, ze uratowal im cere.
No i relacja cena/pojemnosc przyjemniejsza niz w tym co podalas
Shee'naz jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-07-07, 22:38   #2356
honey1012
Wtajemniczenie
 
Avatar honey1012
 
Zarejestrowany: 2008-07
Lokalizacja: Śląsk :)
Wiadomości: 2 772
Dot.: Cera tłusta, mieszana, odwodniona, problematyczna - ZBIORCZY

Cytat:
Napisane przez Shee'naz Pokaż wiadomość
masło mzoe zapchac, jest na drugim meijscu w skladzie...
bardziej polecam Ci ten kosmetyk.

Galaretka aloesowa, Forever Living.
kilka dziewczyn pisalo, ze uratowal im cere.
No i relacja cena/pojemnosc przyjemniejsza niz w tym co podalas
Ciekawy produkt niewiesz moze czy dostepny w aptekach czy necie?
__________________
''Dopóki mogę iść o własnych siłach, pójdę tam, gdzie zechcę!''






SZCŚLIWA
honey1012 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-07-07, 22:44   #2357
Shee'naz
Wtajemniczenie
 
Avatar Shee'naz
 
Zarejestrowany: 2007-04
Lokalizacja: zachodniopomorskie
Wiadomości: 2 138
Dot.: Cera tłusta, mieszana, odwodniona, problematyczna - ZBIORCZY

Cytat:
Napisane przez honey1012 Pokaż wiadomość
Ciekawy produkt niewiesz moze czy dostepny w aptekach czy necie?
niestety nie w aptekach . Tylko u konsultantow czy dystrybutorow lub na stronie firmy Forever Living:
http://www.aloelife.pl/galaretka-alo...elly-p-97.html
Shee'naz jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-07-07, 22:48   #2358
honey1012
Wtajemniczenie
 
Avatar honey1012
 
Zarejestrowany: 2008-07
Lokalizacja: Śląsk :)
Wiadomości: 2 772
Dot.: Cera tłusta, mieszana, odwodniona, problematyczna - ZBIORCZY

Cytat:
Napisane przez Shee'naz Pokaż wiadomość
niestety nie w aptekach . Tylko u konsultantow czy dystrybutorow lub na stronie firmy Forever Living:
http://www.aloelife.pl/galaretka-alo...elly-p-97.html
Dzieki
__________________
''Dopóki mogę iść o własnych siłach, pójdę tam, gdzie zechcę!''






SZCŚLIWA
honey1012 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-07-07, 22:50   #2359
Shee'naz
Wtajemniczenie
 
Avatar Shee'naz
 
Zarejestrowany: 2007-04
Lokalizacja: zachodniopomorskie
Wiadomości: 2 138
Dot.: Cera tłusta, mieszana, odwodniona, problematyczna - ZBIORCZY

Cytat:
Napisane przez honey1012 Pokaż wiadomość
Dzieki
Hehe, sama sie czaje na wyprobowanie tej galaretki Chociaz mi Humektan odpowiada, wymiesznay jeszcze z żelem HA :
Shee'naz jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2009-07-08, 06:39   #2360
6paula9
Zadomowienie
 
Avatar 6paula9
 
Zarejestrowany: 2009-06
Lokalizacja: świętokrzyskie
Wiadomości: 1 192
GG do 6paula9
Dot.: Cera tłusta, mieszana, odwodniona, problematyczna - ZBIORCZY

Cytat:
Napisane przez cloche Pokaż wiadomość


oczywiscie walec z kremu nie jest idealnie walcowaty, ale na takie zaokraglenia mozemy sobie pozwolic

kurde, juz zeby poszlam umyc, a tu mi sie cos nie zgadza... niech ktos mnie naprawi:

1 litr to 1000 ml
1 litr to tez 1 decymetr szescienny (dm^3)
1 dm^3 to 1000 cm^3 (10*10*10)

czyli wychodziloby, ze 1 cm^3 to jeden mililitr... nie wiem, dlaczego przyjelam, ze to by bylo 10... no ale w takim razie przy srednicy 4mm wychodzi nie 1,885 ml tylko 0,1885 ml.... dopiero przy srednicy 9mm wychodzi porzadna ilosc, okolo 1,7ml, czyli wystarczajaca na twarz i szyje... moj boze, to ja nigdy chyba tyle nie nalozylam! no, ale teraz moge isc spac spokojnie...
o jaaa jakie obliczenia chyba w domu dopiero sie tym zajme sadze ze najlepszym rozwiazaniem bedzie zrobienie grubej maseczki na twarz z filtra
__________________
Miłość to głupota robiona we dwoje
Razem od 23.05.2005


Edytowane przez 6paula9
Czas edycji: 2009-07-08 o 10:38
6paula9 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-07-08, 10:21   #2361
illegale
Wtajemniczenie
 
Avatar illegale
 
Zarejestrowany: 2009-02
Lokalizacja: Śląsk
Wiadomości: 2 464
GG do illegale
Dot.: Cera tłusta, mieszana, odwodniona, problematyczna - ZBIORCZY

Ja co do nawilżania cery kremami mam złe wspomnienia. I humektan, i lekki krem aloesowy i Ziaja Calma HLC i krem Johnsons do mieszanej i oliwka Hipp i wszystkie mnie kurcze zapychaly! No i teraz jak kremy to tylko antybakteryjne. A żeby nawilżyć skóre to używam nawilzajacy maseczek (np. Garniera z miodem akacjowym) bo po krotkim kontakcie ze skora nie zapchaja, albo psikam twarz przez pare dni czystym sokiem z aloesu no i planuje zakup tego Dermogalu
__________________


Cierpisz na Hashimoto, niedoczynność tarczycy zaburzenia odżywiania? Brak Ci energii, nie tolerujesz glutenu, laktozy?
Potrzebujesz motywatora do zmiany sposobu odżywiania?
Zapraszam na:

KONSULTACJE DIETETYCZNE:
http://www.alpacasquare.coml


illegale jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-07-08, 10:36   #2362
6paula9
Zadomowienie
 
Avatar 6paula9
 
Zarejestrowany: 2009-06
Lokalizacja: świętokrzyskie
Wiadomości: 1 192
GG do 6paula9
Dot.: Cera tłusta, mieszana, odwodniona, problematyczna - ZBIORCZY

Cytat:
Napisane przez illegale Pokaż wiadomość
Ja co do nawilżania cery kremami mam złe wspomnienia. I humektan, i lekki krem aloesowy i Ziaja Calma HLC i krem Johnsons do mieszanej i oliwka Hipp i wszystkie mnie kurcze zapychaly! No i teraz jak kremy to tylko antybakteryjne. A żeby nawilżyć skóre to używam nawilzajacy maseczek (np. Garniera z miodem akacjowym) bo po krotkim kontakcie ze skora nie zapchaja, albo psikam twarz przez pare dni czystym sokiem z aloesu no i planuje zakup tego Dermogalu
moim zdaniem to mozesz miec poprostu przesuszono skore specyfikami antybakteryjnumi i sama sie zapycha bo produkuje naturalny natluszcacz ja tak mialam po terapi jaka zafundowala mi dermatolog stosowalam masci kremy zle itp do typowo tradzikowej cery i to bez nawilzania bo Pani doktor stwierdzila ze wysuszanie i nawilzanie mija sie z celm ja juz doprowadzilam skore do wzglednego porzadku juz mam coraz mniej problemow z zapychaniem mnie najbardziej podpasowal humektan ale pamietam ze Tata moj uzywal soku aloesowego i tez byl dobry tyle ze on stosowal oklady z nigo
jak przetestujesz ten Dermogal to prosze o recenzje bo tez mnie korci
__________________
Miłość to głupota robiona we dwoje
Razem od 23.05.2005


Edytowane przez 6paula9
Czas edycji: 2009-07-08 o 10:38
6paula9 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-07-08, 10:38   #2363
RedApple
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2008-10
Lokalizacja: JapkoLandia
Wiadomości: 3 443
Dot.: Cera tłusta, mieszana, odwodniona, problematyczna - ZBIORCZY

Cytat:
Napisane przez illegale Pokaż wiadomość
Ja co do nawilżania cery kremami mam złe wspomnienia. I humektan, i lekki krem aloesowy i Ziaja Calma HLC i krem Johnsons do mieszanej i oliwka Hipp i wszystkie mnie kurcze zapychaly! No i teraz jak kremy to tylko antybakteryjne. A żeby nawilżyć skóre to używam nawilzajacy maseczek (np. Garniera z miodem akacjowym) bo po krotkim kontakcie ze skora nie zapchaja, albo psikam twarz przez pare dni czystym sokiem z aloesu no i planuje zakup tego Dermogalu
Kupujesz go czy jak? Gdzie go można dostać?
Mi się okropnie przesusza skóra na policzkach i dooopa, ostatnio mi nic nie pomaga
RedApple jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-07-08, 10:39   #2364
mosutatsu
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2008-09
Wiadomości: 777
Dot.: Cera tłusta, mieszana, odwodniona, problematyczna - ZBIORCZY

Ja wam powiem, że używam teraz kremu Alantan Plus, który zawiera lanolinę, parafinę ciekłą, polwax - czyli mega zapychacze... (subst. czynne - alantoina i D-pantenol) ale przy stosowaniu Brevoxylu ten krem jest świetny Nie zapycha, nie tłuści, wchłania się szybko i nawet mam wrażenie, że matuje.
__________________
Oficjalny tester La Roche Posay Anthelios
Wmianka:
mazidłowa mineralna różności
mosutatsu jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-07-08, 10:40   #2365
One_LoVe
Zakorzenienie
 
Avatar One_LoVe
 
Zarejestrowany: 2006-09
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 9 754
Dot.: Cera tłusta, mieszana, odwodniona, problematyczna - ZBIORCZY

Cytat:
Napisane przez illegale Pokaż wiadomość
Ja co do nawilżania cery kremami mam złe wspomnienia. I humektan, i lekki krem aloesowy i Ziaja Calma HLC i krem Johnsons do mieszanej i oliwka Hipp i wszystkie mnie kurcze zapychaly! No i teraz jak kremy to tylko antybakteryjne. A żeby nawilżyć skóre to używam nawilzajacy maseczek (np. Garniera z miodem akacjowym) bo po krotkim kontakcie ze skora nie zapchaja, albo psikam twarz przez pare dni czystym sokiem z aloesu no i planuje zakup tego Dermogalu
Mam to samo, wszystko mnie zapycha. A juz najbardziej filtr Lirene. Funduje mi podskorne bolace gule, i teraz "nabylam" jak to dziewczyny mowia kaszki na twarzy (takie podskorne, widoczne pod swiatlo, jasne kropki, ktorych niczym nie moge zwalczyc. )
Illegale jak sie sprawuje buzia przy uzywaniu tylko maseczek nawilzajacych? Te maseczki stosujesz na noc?

Chce zmienic filtr ale nie wiem na jaki. Nie znam sie na skladach i wlasciwie nie wiem co w tym filtrze jest takiego ze wciaz mnie zapycha (nawet po jednorazowym uzyciu!!)
__________________
..że SŁOWA mogą budzić nowy dzień!

Kosmetyki na wymianę:
https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=929016

Edytowane przez One_LoVe
Czas edycji: 2009-07-08 o 10:43
One_LoVe jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-07-08, 10:49   #2366
6paula9
Zadomowienie
 
Avatar 6paula9
 
Zarejestrowany: 2009-06
Lokalizacja: świętokrzyskie
Wiadomości: 1 192
GG do 6paula9
Dot.: Cera tłusta, mieszana, odwodniona, problematyczna - ZBIORCZY

One_LoVe widze ze szukasz humektanu jesli masz w miescie apteke sieci Millenium to jest tam w promocji duza Tubka za niecale 20zl
a co do filtra to mozesz sie pokusic o jakies dziecinne filtry albo o avenke ktora niestety troche kosztuje w millenium jest w zestawie z woda termalna gratis za ok 55zł
a co do kaszki to peeling enzymatyczny i odpowiednie nawilzanie wystarczy zeby znikala powoli
__________________
Miłość to głupota robiona we dwoje
Razem od 23.05.2005


Edytowane przez 6paula9
Czas edycji: 2009-07-08 o 10:51
6paula9 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-07-08, 11:05   #2367
illegale
Wtajemniczenie
 
Avatar illegale
 
Zarejestrowany: 2009-02
Lokalizacja: Śląsk
Wiadomości: 2 464
GG do illegale
Dot.: Cera tłusta, mieszana, odwodniona, problematyczna - ZBIORCZY

6paula9 no ja wiem właśnie, że mam przesuszoną i dlatego ją nawilżam, tylko nie mogę tymi kremami. Pewnie masz racje, jak się wyleczę spróbuje nawilżać normalnie kremami, narazie stoją w szafce i czekają Co do dermogalu to postaram się napisać, mam nadzieję, że go znajdę gdzieś...

RedApple w aptekach, w zielarskich i w zwykłym tesco czy realu powinien być. Ja kupowałam "laboratoria natury, sok z aloesu" a ostatnio kupiłam w tesco "aloes Oleofarm" oba za 20 zł za 500ml. One są do picia, ale ja przelewam do psikacza jakiegoś i używam na twarz, a czasem do włosów

One_LoVe Ja maseczki stosuję wieczorem, skóre jest mniej podrażniona i przy regularnym stosowaniu mniej sucha. Też mnie kremu wlasnie tak zalatwiaja ;/ Ale mam nadzieje, ze jak wylecze ja innymi srodkami jak maseczki i aloes to kremy juz beda "normalnie" dzialaly.
Co do filtry ja uzywam LRP Antheliosa AC SPF30 do cery tlustej o konsystencji fluidu i jest swietny. Wchlania sie jako tako do matu, troche bieli ale mi to nie przeszkadza, przede wszystkim nie zapycha, ladnie pachnie
O, ten -> https://wizaz.pl/kosmetyki/produkt,2...30-ppd-25.html
__________________


Cierpisz na Hashimoto, niedoczynność tarczycy zaburzenia odżywiania? Brak Ci energii, nie tolerujesz glutenu, laktozy?
Potrzebujesz motywatora do zmiany sposobu odżywiania?
Zapraszam na:

KONSULTACJE DIETETYCZNE:
http://www.alpacasquare.coml


illegale jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-07-08, 11:09   #2368
Renatka89
Zakorzenienie
 
Avatar Renatka89
 
Zarejestrowany: 2009-01
Wiadomości: 6 072
Dot.: Cera tłusta, mieszana, odwodniona, problematyczna - ZBIORCZY

Witam się i ja

Moją zmorą są wągry, rozszerzone pory, wszystko mnie zapycha-Nawet ten leciutki humektan.. często pojawiaja sie też wypryski,

Do tej pory najlepiej sprawuje sie w roli nawilżacza kremim Oceanic AA Therapy trądzik krem nawilżajacy na noc i chyba przy nim zostane, ale ja go stosuje na dzien, pod filtr Lirene. (narazie sie sprawuje..)
Ale szukam czegoś na wieczór, coś silnie antybakteryjnego, najlepiej chyba aptecznego? Kończe własnie tubke Iwostin purritin,ale chyba nikłe efekty jednak mi dał, choc początkowo byłam zachwycona.

Co myślicie o deliaktnych kwasach teraz latem, np.Effaclar K?
Renatka89 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-07-08, 11:34   #2369
One_LoVe
Zakorzenienie
 
Avatar One_LoVe
 
Zarejestrowany: 2006-09
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 9 754
Dot.: Cera tłusta, mieszana, odwodniona, problematyczna - ZBIORCZY

Cytat:
Napisane przez illegale Pokaż wiadomość

One_LoVe Ja maseczki stosuję wieczorem, skóre jest mniej podrażniona i przy regularnym stosowaniu mniej sucha. Też mnie kremu wlasnie tak zalatwiaja ;/ Ale mam nadzieje, ze jak wylecze ja innymi srodkami jak maseczki i aloes to kremy juz beda "normalnie" dzialaly.
Co do filtry ja uzywam LRP Antheliosa AC SPF30 do cery tlustej o konsystencji fluidu i jest swietny. Wchlania sie jako tako do matu, troche bieli ale mi to nie przeszkadza, przede wszystkim nie zapycha, ladnie pachnie
O, ten -> https://wizaz.pl/kosmetyki/produkt,2...30-ppd-25.html
I mowisz ze ten filtr Cie nie zapycha? Moze wyprobuje. Jednak bardziej przydalaby mi sie probka, bo szkoda wyrzucac 70 zł na cos, co znowu okaze sie niewypalem.
Dziekuje serdecznie za pomoc.
tez chyba sprobuje z maseczkami, z tym ze uzywam mineralow, wiec potrzebuje jakiejs bazy pod nie, dlatego uzywam tego filtra, ktory mi ewidentnie szkodzi. Takie kolo, niezapychace mineraly plus zapychajacy filtr..

6paula9 a jaki polecasz peeling enzymatyczny? Mam w domu jedynie peelingi z kwasami (migdalowy, salicylowy) i Garnier 3in1.
__________________
..że SŁOWA mogą budzić nowy dzień!

Kosmetyki na wymianę:
https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=929016

Edytowane przez One_LoVe
Czas edycji: 2009-07-08 o 11:50
One_LoVe jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-07-08, 11:49   #2370
6paula9
Zadomowienie
 
Avatar 6paula9
 
Zarejestrowany: 2009-06
Lokalizacja: świętokrzyskie
Wiadomości: 1 192
GG do 6paula9
Dot.: Cera tłusta, mieszana, odwodniona, problematyczna - ZBIORCZY

ja uzywam dax cosmetics gruszkowy z enzymem z papai jest w porzadku ale mam zamiar zamowic bromelinowy z BU jak ten z daxa wykoncze a jest bardzo wydajny wiec pewnie nie predko
__________________
Miłość to głupota robiona we dwoje
Razem od 23.05.2005

6paula9 jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Biochemia kosmetyczna


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 16:00.