Pielęgnacja loków, loczków i fal, niech się kręcą! :) Część XX - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Pielęgnacja włosów i fryzury > Włosy kręcone: pielęgnacja, fryzury, inspiracje

Notka

Włosy kręcone: pielęgnacja, fryzury, inspiracje Forum dla osób z kręconymi włosami. Rozmawiamy o stylizacji i pielęgnacji loków. Wejdź, podziel się doświadczeniem, zadaj pytanie.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2014-04-26, 15:27   #1
Szura6
Przyczajenie
 
Avatar Szura6
 
Zarejestrowany: 2014-04
Wiadomości: 23
Cool

Zniszczone, kręcone włosy


Witajcie, jest to mój pierwszy post. Chciałabym prosić was o pomoc, ponieważ nie mogę sobie poradzić z moimi włosami. Jakieś porady? Może ktoś zna dobrego fryzjera do włosów kręconych w Słupsku?
Oto zdjęcie z dzisiaj:
http://i.imgur.com/KbCRiyj.jpg

Tak więc.. Szampon który stosuję od jakiegoś czasu to Gliss kur czarny dla włosów bardzo zniszczonych lub suchych. Stosowałam maseczkę z gliss kura też dla włosów zniszczonych, ale nie bardzo pomagała. Odżywka, którą nakładałam to Dove dla włosów suchych i puszących się. Ostatnio odkryłam l'biotica Biovax, maska do włosów i zaczęłam ją stosować. Musiałabym chyba je podciąć tylko właśnie nie bardzo się orientuje gdzie jest jakiś dobry fryzjer.. Może jakieś domowe sposoby? ;/
Szura6 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-04-26, 18:18   #2
Sunney
Przyczajenie
 
Avatar Sunney
 
Zarejestrowany: 2011-02
Lokalizacja: Jasło
Wiadomości: 4
Dot.: Zniszczone, kręcone włosy

Polecam Ci siemię lniane na włosy. Potrzeba tylko niewielką ilość - około 3 łyżki ugotować w ok. 4-5 łyżkach wody, odcedzić i taki specyfik nakładać na włosy. Gwarantuję, że działa i fajnie nawilża. Próbowałaś olejowania ?
Sunney jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-04-26, 20:49   #3
Szura6
Przyczajenie
 
Avatar Szura6
 
Zarejestrowany: 2014-04
Wiadomości: 23
Dot.: Zniszczone, kręcone włosy

Nie nie próbowałam. A i dziękuję za radę. Mam to nałożyć na brudne czy czyste włosy?
Szura6 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-04-26, 21:14   #4
bijum
Raczkowanie
 
Avatar bijum
 
Zarejestrowany: 2012-12
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 309
Dot.: Zniszczone, kręcone włosy

Proponuję przede wszystkim przeczytać pigułkę (podwieszona na górze forum), przeszukać wątek o fryzjerach dla kręconowłosych, a wszelkie wątpliwości wyjaśnimy na wątku pielęgnacyjnym. <tu>

Spokojnie, troszkę poczytasz, zmienisz kilka nawyków, dasz sobie trochę czasu i za jakiś czas będziesz się cieszyć pięknymi lokami. Powodzenia!
__________________


Zapiski z życia Włosomaniaczki

58. Moje kosmetyczne dziwactwa i sekrety.




Rozdanie u Bijum!


bijum jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-04-27, 20:38   #5
Joanku
Zadomowienie
 
Avatar Joanku
 
Zarejestrowany: 2013-04
Wiadomości: 1 159
Dot.: Zniszczone, kręcone włosy

No widać, że włosie suchawe i spuszone.
Siemie siemieniem ale ono samo włosów nie naprawi jak nie zaczniesz porządnie o włosy dbać w zakresie odzywek, szamponów, regularnego olejowania. Bijum ma rację. Pigułka a potem wątek pielęgnacyjny i będziemy radzić ;D
__________________
07.2012 Włosowa, hormonalna apokalipsa
06.2013 Walka o lwią grzywę.
20.12.2013 Świadomie dobieram kosmetyki.
Joanku jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-05-01, 15:26   #6
*Basia*
Mod-Śnieżynka
 
Avatar *Basia*
 
Zarejestrowany: 2005-05
Wiadomości: 3 364
Pielęgnacja loków, loczków i fal, niech się kręcą! :) Część XX

Link do XIX części


Pielęgnacja włosowa to nie jest jak zapalić światło i zgasić, to znalezienie optymalnego zestawu produktów zawierających właściwe składniki, to sprawa wybitnie indywidualna i niektórym zajmuje dużo czasu, ale warto.
~Rybiorek~

Przydatne linki dla kręconowłosych:

Lista używanych skrótów i odniesień

Wątek wymiankowy z kosmetykami do loków (na start duńsko-polski) nowość

dla początkujących i dla przypomnienia
FAQ - czyli odpowiedzi na podstawowe pytania
pigułka pielęgnacyjna
tłumaczenia zagranicznych artykułów o lokach i falach, gdzie warto zaglądać po więcej wiedzy. Należy jednak pamiętać, iż artykuły stanowią tłumaczenia różnych punktów widzenia. Komentarze i dyskusje wskazane (najlepiej w wątku o pielęgnacji, by nikt nie przeoczył).

o małych lokasach

o szczegółach pielęgnacji i cięciu
początki kręconowłosych z cg
oleje i olejki do włosów
post z krótka informacją olejową nowość
mycie włosów odżywką
No poo - czyli nowa metoda mycia włosów
codziennik kręconowłosych
samodzielne cieniowanie
cięcie i cieniowanie włosów kręconych

o kosmetykach do włosów
produkty do włosów bez silikonów
analizy, opinie, ciekawostki o kosmetykach dla kręconych
zagraniczne produkty dla kręconowłosych (menu dla tych spoza kraju)
żel lniany - naturalny stylista

przegląd żeli do włosów - BLOG Myszki nowość

produkty kosmetyczne dla ortodoksyjnych CG, czyli BLOG MAŁGOSI

odżywki dostępne zawierające proteiny hydrolizowane - BLOG AJRISZMARTY

wskazówki dla wrażliwców

osiągnięcia kręconowłosych
dziennik regeneracji naturalnych fal i loków
upięcia z kręconych włosów
polecani fryzjerzy z całej Polski - włosy kręcone

lektury kręconowłosych - dzięki linkom tutaj umieszczonych znajdziesz wiele interesujących informacji, filmików, zdjęć i porad - blog Volyovej

Oraz zasady CG w punktach (na podstawie "Curly Girl" Lorraine Massey we własnej interpretacji):
- uważaj na siarczany (suflates, np. SLS, SLES),
- uważaj na silikony
- obchodź sie delikatnie z włosami: nie czesz na sucho, nie susz gorącym nawiewem, nie używaj ręczników
- zwracaj uwagę na to, czy w składzie odżywki/maski znajdują się nawilżacze (np. kwasy tłuszczowe, aloes), proteiny (roślinne), humektanty (np. panthenol, roślinna gliceryna, sorbitol) i/lub emolienty (np. masło shea, oleje roślinne)
- zaprzyjaźnij się z żelem do włosów (ważne by nie zawierał alkoholu oraz mało lub wcale nie miał zapachu)
- nie dotykaj włosów, dopóki całkowicie nie wyschną.

Oraz UWAGA: metodę pielęgnacji należy zawsze dostosowywać do siebie, nigdy siebie do pielęgnacji. Nie jest powiedziane, że to, co służy jednej kręconowłosej, posłuży też innej - to kwestia indywidualna. Dlatego testy i obserwacje to ścieżka obowiązkowa każdej kręconowłosej.
Warto na początku zrezygnować z silikonów i siarczanów, by przekonać się, czy taka dieta służy naszym włosom. Wszystkie wprowadzone później składniki łatwiej będzie sprawdzić i określić jako sprzyjające lub niesprzyjające włosom.

Pielęgnacja to też określone cnoty (jakby to nie brzmiało ):
Kochaj swoje włosy w przeciwnym wypadku nie będziesz dla nich tak delikatna, jak trzeba,
Poznawaj, bo kręcone wymagają wiedzy o nich i ich potrzebach
Pracuj, pielęgnując konsekwentnie i w odpowiedni sposób, nawet gdy wymaga to większych nakładów niż dotychczas
Bądź cierpliwa , ponieważ nie ma natychmiastowych efektów, ale gdy się pojawią, mogą zaskoczyć
Miej odwagę iść pod prąd, gdyż nasze metody (a w zasadzie metoda Lorraine) są dość kontrowersyjne

I... sprawdzaj prognozę pogody! Pielęgnację warto dobrać do pory roku, wilgotności okreslanej punktem rosy i procentową wartością.

Skrót do prognozy pogody z DP (trzeba ustawić swoje miasto)
~Eloe77~
__________________

*Basia* jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-05-01, 15:31   #7
cassie91910
Zadomowienie
 
Avatar cassie91910
 
Zarejestrowany: 2014-04
Lokalizacja: Rzeszów
Wiadomości: 1 476
GG do cassie91910
Dot.: Pielęgnacja loków, loczków i fal, niech się kręcą! :) Część XX

No i chyba teraz nikt mi nie odpowie :P


Wysłane z aplikacji mobilnej Wizaz Forum.
__________________
You are not alone dear loneliness.
cassie91910 jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2014-05-01, 16:01   #8
Joanku
Zadomowienie
 
Avatar Joanku
 
Zarejestrowany: 2013-04
Wiadomości: 1 159
Dot.: Pielęgnacja loków, loczków i fal, niech się kręcą! :) Część XX

Cytat:
Napisane przez cassie91910 Pokaż wiadomość
No i chyba teraz nikt mi nie odpowie :P
Spokojnie, zaraz się wątek rozkręci i pomożemy.

Witajcie dziewczyny w nowej części ;D

Sent from my GT-I9100 using Tapatalk
__________________
07.2012 Włosowa, hormonalna apokalipsa
06.2013 Walka o lwią grzywę.
20.12.2013 Świadomie dobieram kosmetyki.
Joanku jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-05-01, 16:08   #9
Imperfecta
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2010-12
Wiadomości: 37 060
Dot.: Pielęgnacja loków, loczków i fal, niech się kręcą! :) Część XX

Również witam w nowej części
Imperfecta jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-05-01, 16:19   #10
Maliniarka
Zakorzenienie
 
Avatar Maliniarka
 
Zarejestrowany: 2009-05
Lokalizacja: Gdzie diabeł tuli do snu...
Wiadomości: 17 670
Dot.: Pielęgnacja loków, loczków i fal, niech się kręcą! :) Część XX

witam w nowej części, świeży start

to pojadę offtopem, bo trochę nadrobiłam poprzedniej części i nie mogę tego puścić bez komentarza, tym bardziej, że piszesz to na jednym z moich ukochanych wątków, na którym jestem od lat

Joanku, nie w porządku nas opisałaś z pazurkowego
nikt Ci nie napisał, że jesteś tipsiarą, nikt w żaden sposób Cię nie obraził
niektóre pisały, że wolą krótsze i jak nieco podpiłujesz, to będzie szał
jedna osoba sugerowała migdałki, jedna powiedziała, że dla niej są nieestetyczne w takiej długości

a że masz szpony sama napisałaś, więc nie dziw się, że ktoś Ci przytaknął

dziwne, że nie napisałaś, iż wszystkie chwaliłyśmy Cię za piękną płytkę, skórki, gratulowałyśmy zaprzestania obgryzania
ja pisałam dlaczego wg mnie za długie, bo masz bardzo smukłe palce i wg mnie ogólnie paznokcie lepiej wyglądają nieco krótsze przy takich
długich smukłych palcach
jak to nie jest konstruktywna krytyka, to nie wiem, co nią jest
same między sobą też nie zgadzamy się co do kształtu paznokci tej lub tamtej, ale po to jest dyskusja: ja wyrażam swoje zdanie, Ty swoje i niekoniecznie musimy się zgodzić ze sobą

czekałam aż w tej rozmowie pojawi się argument z zazdrością i oczywiście się doczekałam

wg mnie także porównanie tego do wizyty u tamtego koszmarnego fryzjera to jakieś nieporozumienie

w ogóle nie wyobrażam sobie, jak człowiek pracujący w zawodzie, w usługach może pozwolić sobie na takie traktowanie klienta!?
nawet jakby kilentka miała 3 włosy na krzyż w tym jeden siwy i dwa spalone na wiór (co w tym przypadku nie miało oczywiście miejsca), to fryzjer powinien mieć na tyle taktu, żeby powiedzieć to w odpowiednio delikatny sposób, a nie w tak grubiański
do pracy z ludźmi trzeba mieć powołanie, temu panu tego zabrakło, nie wspominając o wiedzy lub jej braku

---------- Dopisano o 17:19 ---------- Poprzedni post napisano o 17:17 ----------

Cytat:
Napisane przez cassie91910 Pokaż wiadomość
No i chyba teraz nikt mi nie odpowie :P
może przeklej tamtą swoją ostatnią wypowiedź tutaj
__________________
bajzel kosmetyczny
NEW -->> Słodki mani z tortem
Hybrydy po raz pierwszy - przedłużanie
Makijaż z Lirene
Peelingi Nacomi
Rajstopki




Edytowane przez Maliniarka
Czas edycji: 2014-05-01 o 16:20
Maliniarka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-05-01, 16:23   #11
Klaudenc
Moderator
 
Avatar Klaudenc
 
Zarejestrowany: 2011-06
Lokalizacja: UK
Wiadomości: 3 203
Dot.: Pielęgnacja loków, loczków i fal, niech się kręcą! :) Część XX

Halo halo
Mnie kryzys dorwał ponownie, muszę jednak olej włączyć w pielęgnację, dziś mnie pokusiło żeby umyć bo mam czas i trzymam olej migdałowy, zobaczymy. Sporo wyleciało. Tak dziś wzięłam parę włosów co wyleciały i są cienkie, wiotkie, wypłowiałe. Normalnie miałam grube, ale to pewnie przez zaniedbanie pielęgnacji+stres+dieta+p roblemy ze spaniem. Cóż, niedługo mam nadzieję że te złe nawyki się mzienią, a pielęgnować będę cierpliwie marzą mi sie włosy do ramion
Klaudenc jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2014-05-01, 16:31   #12
sereniti
Zakorzenienie
 
Avatar sereniti
 
Zarejestrowany: 2007-09
Lokalizacja: zewszad
Wiadomości: 3 365
Dot.: Pielęgnacja loków, loczków i fal, niech się kręcą! :) Część XX

melduje się
ja już nie wiem czemu mi kudły lecą - nie stresuje się specjalnie, dieta i suplementy wzorowe, pielęgnacja nigdy nie była na takim poziomie - chyba starość
sereniti jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-05-01, 16:54   #13
Martek_
Zadomowienie
 
Avatar Martek_
 
Zarejestrowany: 2010-01
Lokalizacja: Sosnowiec
Wiadomości: 1 202
Dot.: Pielęgnacja loków, loczków i fal, niech się kręcą! :) Część XX

Maliniarka faktycznie długa falowana wersja średniawo, ale w prostych jak najbardziej Ci do twarzy Sama zastanawiam się nad zapuszczeniem i noszeniem w prostszej wersji (ciężar i brak warstw), ale jak zaczynają dotykać stanika to ścinam do obojczyków, czego efektem jest rudy, napuszony, podniszczony, falowany pierdzielnik
__________________
Pielęgnacja fal od 01.02.2012.
Martek_ jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-05-01, 17:12   #14
cassie91910
Zadomowienie
 
Avatar cassie91910
 
Zarejestrowany: 2014-04
Lokalizacja: Rzeszów
Wiadomości: 1 476
GG do cassie91910
Dot.: Pielęgnacja loków, loczków i fal, niech się kręcą! :) Część XX

A więc przyklejam jeszcze raz i nie mogę się doczekać odpowiedzi

Cześć dziewczyny Jestem tu nowa i chciałabym się Was spytać czy pomogłybyście mi zdefiniować moje włosy?
Zdjęcie aktualnego stanu włosów znajdziecie w albumie. Od jakiś 3 tygodni zaczęłam o nie dbać. Zastanawiam się, czy udałoby mi się wydobyć z nich piękne loki/fale jak na zdjęciach powyżej I oczywiście je zapuszczam.

Dodam jeszcze, że od wczoraj zamierzam je pielęgnować tylko metodą OMO w taki sposób:

O: olejek HiPP ze słodkimi migdałami /na zmianę z olejkiem arganowym
M: szampon Alterra Morela&Pszenica /lub Babydream
O: maska Biovax pomarańczowa do włosów suchych i zniszczonych /na zmianę z maską Kallos Keratin wymieszaną z Alterrą Granat&Aloes

na koniec serum Biovax A+E trochę na włosy i na końcówki (jakieś 3 porcje wyciskam)

rozczesuję drewnianym grzebieniem z TheBodyShop, czekam aż trochę wyschną, później związuje w kucyk

Włosy mam zamiar myć w ten sposób codziennie ok godziny 12

Czasami mogę je myć tylko odżywką aby odpoczęły
__________________
You are not alone dear loneliness.
cassie91910 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-05-01, 17:15   #15
Maliniarka
Zakorzenienie
 
Avatar Maliniarka
 
Zarejestrowany: 2009-05
Lokalizacja: Gdzie diabeł tuli do snu...
Wiadomości: 17 670
Dot.: Pielęgnacja loków, loczków i fal, niech się kręcą! :) Część XX

Cytat:
Napisane przez Martek_ Pokaż wiadomość
Maliniarka faktycznie długa falowana wersja średniawo, ale w prostych jak najbardziej Ci do twarzy Sama zastanawiam się nad zapuszczeniem i noszeniem w prostszej wersji (ciężar i brak warstw), ale jak zaczynają dotykać stanika to ścinam do obojczyków, czego efektem jest rudy, napuszony, podniszczony, falowany pierdzielnik
na pewno przesadzasz z tym napuszeniem i podniszczeniem

no na razie jest jak jest, ja się nie uważam za prostowłosą od lat i nawet jak nie mam zdefiniowanych fal to widzę, że włosy nie zachowują się jak proste
fali nie oszukasz

czy ktoś jeszcze używa emulcji Glorii do mycia? w codzienniku widziałam, że Kqq, ale to zupełnie inny włos od mojego i nie wiem czy przychlast nie będzie
__________________
bajzel kosmetyczny
NEW -->> Słodki mani z tortem
Hybrydy po raz pierwszy - przedłużanie
Makijaż z Lirene
Peelingi Nacomi
Rajstopki




Edytowane przez Maliniarka
Czas edycji: 2014-05-01 o 17:16
Maliniarka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-05-01, 17:19   #16
Joanku
Zadomowienie
 
Avatar Joanku
 
Zarejestrowany: 2013-04
Wiadomości: 1 159
Dot.: Pielęgnacja loków, loczków i fal, niech się kręcą! :) Część XX

Maliniarka Szkoda, że nie przeczytałas tego z mojej perspektywy. Bo mi się dostało po uszach i mimo rad i docenienia w/w płytki ton wiadomości mnie osobiście zabolał i postanowiłam z wątku zmiatać. Mówię nie chę popeliny siać ale zgadzam się z którąś tam z dziewczyn, która też dostała po tyłku, ze tylko jedna akceptowalna długość na watku, może 3 kształty a niech ktoś ma inne zdanie...
Paznokcie niektórych dziewczyn, które wychwalacie mnie nie podobają się zupełnie a te na 'tak' wy krytykujecie. Stwierdziłam, że nie chcę nic mącić.
Mnie się robiło nieprzyjemnie bardzo, i nie ma co sie pokazywac póki nie będe miała długości takiej jak się tam wymaga czy alceptowalnego kształtu. Co za przyjemność się uzewnętrzniać jak i tak ktoś to skrytykuje...
Widzę że jest tam zwarta ekipa z podobnym gustem z którą nie ma co się spierać... Nie pisałam tu na watku 'ale wredne babska na pazurach' pisałam, że ja się tam poczułam nie miło. Proszę nie róbmy bałaganu już na początku wątku.

Maliniarka Włosy masz przepiękne! Jejuniu jaki błysk
Czyli co CG stosujesz, ale mimo wszystko suszysz na prosto? Dlaczego juz się tak nie falują jak w 'złotym okresie'? Szkoda, to mnie chyba najbardziej frustruje w kreciołach/falach, że tak się treba napracować.
Matko...Ten błysk mnie niesamowicie zachwycił i kolor[!].

Klaudenc Głowa do góry daj znać jak na migdale.
__________________
07.2012 Włosowa, hormonalna apokalipsa
06.2013 Walka o lwią grzywę.
20.12.2013 Świadomie dobieram kosmetyki.
Joanku jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-05-01, 17:22   #17
dzamatasi
Wtajemniczenie
 
Avatar dzamatasi
 
Zarejestrowany: 2010-05
Lokalizacja: Dolny Śląsk
Wiadomości: 2 746
Dot.: Pielęgnacja loków, loczków i fal, niech się kręcą! :) Część XX

O jaki wątek,źe go wcźeśniej nie źauwaźyłam.

Posiadam włosy lokowane mocno, niestety od pewnego cźasu są strasźnie suche, sianowate, o wypadaniu nawet nie wspomnę.

Jakiś cźas temu postanowiłam się źa nie wźiać, nakładałam róźne olejki ,ale źauwaźyłam,źe prźeź nie źacźeły mi włosy roźjaśniać się.. No i prźeź to prźerwałam kuracje. Ciekawi mnie cźy któreś ź Was teź wlosy prźeź olejeki się roźjaśniły?

A tak w ogołe to moźna dołaćźyć?
__________________
WALCZĘ O WŁOSY
dzamatasi jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-05-01, 17:40   #18
Maliniarka
Zakorzenienie
 
Avatar Maliniarka
 
Zarejestrowany: 2009-05
Lokalizacja: Gdzie diabeł tuli do snu...
Wiadomości: 17 670
Dot.: Pielęgnacja loków, loczków i fal, niech się kręcą! :) Część XX

Cytat:
Napisane przez Joanku Pokaż wiadomość
Maliniarka Szkoda, że nie przeczytałas tego z mojej perspektywy. Bo mi się dostało po uszach i mimo rad i docenienia w/w płytki ton wiadomości mnie osobiście zabolał i postanowiłam z wątku zmiatać.

Widzę że jest tam zwarta ekipa z podobnym gustem z którą nie ma co się spierać... Nie pisałam tu na watku 'ale wredne babska na pazurach' pisałam, że ja się tam poczułam nie miło. Proszę nie róbmy bałaganu już na początku wątku.


Maliniarka Włosy masz przepiękne! Jejuniu jaki błysk
Czyli co CG stosujesz, ale mimo wszystko suszysz na prosto? Dlaczego juz się tak nie falują jak w 'złotym okresie'? Szkoda, to mnie chyba najbardziej frustruje w kreciołach/falach, że tak się treba napracować.
Matko...Ten błysk mnie niesamowicie zachwycił i kolor[!].
rozumiem Cię, że mogłaś się źle poczuć, ale nie napisałaś, że chwaliłyśmy, tylko, że Ci się oberwało, to tylko uważam nie w porządku

a zwartą ekipą jesteśmy, ale między sobą też ostro się ścieramy o kształty, a i tak każda robi tak, jak chce - albo posłucha, albo zostanie przy swoim ja temat paznokci już zamykam, pamiętaj tylko, że nikt nie chciał Cię urazić, a wg mnie tak to opisałaś i nie było w tym złośliwości (czasem bywa, jak to u bab, ale nie w Twoim przypadku)


dziękuję a który kolor Ci się podoba, to tam jest kilka różnych
nie stosuję już czystego, restrykcyjnego CG (bo dopuszczam silikony i szampon częściej niż wcześniej), ale nadal wycieram włosy w koszulkę, myję szamponem kubeczkowo no i staram się być delikatna, czytam składy itd.

włosy już tak nie falują, bo pozbyłam się warstw niemal całkiem już i są dużo dłuższe, a przy warstwach falowały najładniej, wszystkie fale jakie pokazywałam są z użyciem żelu i suszone z dyfuzorem, bez wspomagania nie miałam takich efektów
w sumie nie suszę na prosto, po prostu suszę bez niczego, bez stylizacji zwyczajnie suszarką

często wtedy robiłam płukankę lnianą, a potem na to żel sklepowy (np. mrożący)
Cytat:
Napisane przez dzamatasi Pokaż wiadomość
Jakiś cźas temu postanowiłam się źa nie wźiać, nakładałam róźne olejki ,ale źauwaźyłam,źe prźeź nie źacźeły mi włosy roźjaśniać się.. No i prźeź to prźerwałam kuracje. Ciekawi mnie cźy któreś ź Was teź wlosy prźeź olejeki się roźjaśniły?

A tak w ogołe to moźna dołaćźyć?
hej!
rozjaśniać od olejków? naprawdę?
pierwszy raz się z czymś takim spotykam, zazwyczaj to na odwrót się dzieje, ale farbujesz i zmywała Ci się farba i dlatego? bo naturalnie to chyba niemożliwe

---------- Dopisano o 18:40 ---------- Poprzedni post napisano o 18:35 ----------

Cytat:
Napisane przez cassie91910 Pokaż wiadomość
Dodam jeszcze, że od wczoraj zamierzam je pielęgnować tylko metodą OMO w taki sposób:

O: olejek HiPP ze słodkimi migdałami /na zmianę z olejkiem arganowym
M: szampon Alterra Morela&Pszenica /lub Babydream
O: maska Biovax pomarańczowa do włosów suchych i zniszczonych /na zmianę z maską Kallos Keratin wymieszaną z Alterrą Granat&Aloes

na koniec serum Biovax A+E trochę na włosy i na końcówki (jakieś 3 porcje wyciskam)

rozczesuję drewnianym grzebieniem z TheBodyShop, czekam aż trochę wyschną, później związuje w kucyk

Włosy mam zamiar myć w ten sposób codziennie ok godziny 12

Czasami mogę je myć tylko odżywką aby odpoczęły
pielęgnacja wydaje się sensowna wg mnie, próbuj i obserwuj
musisz myć codziennie włosy? 12? ale plan dokładny

pięknie wyglądają na blogu *_* błyszczą super

próbowałaś czesania na mokro z odżywką i jakiejś stylizacji już?
__________________
bajzel kosmetyczny
NEW -->> Słodki mani z tortem
Hybrydy po raz pierwszy - przedłużanie
Makijaż z Lirene
Peelingi Nacomi
Rajstopki




Edytowane przez Maliniarka
Czas edycji: 2014-05-01 o 18:41
Maliniarka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-05-01, 17:44   #19
dzamatasi
Wtajemniczenie
 
Avatar dzamatasi
 
Zarejestrowany: 2010-05
Lokalizacja: Dolny Śląsk
Wiadomości: 2 746
Dot.: Pielęgnacja loków, loczków i fal, niech się kręcą! :) Część XX

Naturalne włosy mam.. PO olejku arganowym to źauwaźyłam i to takimi pasmami , tam gdźie najwięcej jego dawałam
__________________
WALCZĘ O WŁOSY
dzamatasi jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2014-05-01, 17:48   #20
AniccaM
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2012-11
Wiadomości: 23
Dot.: Pielęgnacja loków, loczków i fal, niech się kręcą! :) Część XX

.

Edytowane przez AniccaM
Czas edycji: 2014-05-05 o 06:46
AniccaM jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-05-01, 17:52   #21
Maliniarka
Zakorzenienie
 
Avatar Maliniarka
 
Zarejestrowany: 2009-05
Lokalizacja: Gdzie diabeł tuli do snu...
Wiadomości: 17 670
Dot.: Pielęgnacja loków, loczków i fal, niech się kręcą! :) Część XX

Cytat:
Napisane przez dzamatasi Pokaż wiadomość
Naturalne włosy mam.. PO olejku arganowym to źauwaźyłam i to takimi pasmami , tam gdźie najwięcej jego dawałam
to ja tak chcę

amla i rycynowy przyciemniają

---------- Dopisano o 18:52 ---------- Poprzedni post napisano o 18:49 ----------

Cytat:
Napisane przez AniccaM Pokaż wiadomość
Ojtam, ojtam, pojazd po mnie, zwłaszcza za te słowa, trwał tylko dobę po tym jak sobie poszłam ale przynajmniej zostałam okrzyknięta księżniczką!

Tak sobie przeglądam Wasze zdjęcia i niektórym szczerze zazdraszczam! Ja sobie niedawno zrobiłam trwałą i byłam zachwycona aż do farbowania, które je dość mocno wyprostowało. Pociesza mnie to, że i tak się czesać przez kilka dni (tak, tak - nie rozczesuję ich) nie muszę - pianka i fryzura gotowa
przez osobą, która ledwo co weszła na wątek jak Ty :|
co w sumie nie było na miejscu


tutaj nikogo to nie zdziwi, że nie rozczesujesz to prawidłowo
__________________
bajzel kosmetyczny
NEW -->> Słodki mani z tortem
Hybrydy po raz pierwszy - przedłużanie
Makijaż z Lirene
Peelingi Nacomi
Rajstopki



Maliniarka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-05-01, 17:53   #22
Aziddee
Zadomowienie
 
Avatar Aziddee
 
Zarejestrowany: 2011-02
Lokalizacja: Warsaw
Wiadomości: 1 649
Dot.: Pielęgnacja loków, loczków i fal, niech się kręcą! :) Część XX

Witam tyż
Raczej długo nie wpadnę
__________________
Przed chorym perfekcjonizmem chroni mnie zdrowa doza lenistwa
Aziddee jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-05-01, 17:54   #23
Imperfecta
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2010-12
Wiadomości: 37 060
Dot.: Pielęgnacja loków, loczków i fal, niech się kręcą! :) Część XX

Cytat:
Napisane przez Aziddee Pokaż wiadomość
Witam tyż
Raczej długo nie wpadnę
Czemu?
Imperfecta jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-05-01, 17:59   #24
AniccaM
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2012-11
Wiadomości: 23
Dot.: Pielęgnacja loków, loczków i fal, niech się kręcą! :) Część XX

.

Edytowane przez AniccaM
Czas edycji: 2014-05-05 o 06:47
AniccaM jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-05-01, 18:05   #25
Maliniarka
Zakorzenienie
 
Avatar Maliniarka
 
Zarejestrowany: 2009-05
Lokalizacja: Gdzie diabeł tuli do snu...
Wiadomości: 17 670
Dot.: Pielęgnacja loków, loczków i fal, niech się kręcą! :) Część XX

Cytat:
Napisane przez AniccaM Pokaż wiadomość
To, że prawidłowo, to wiem doskonale, a do tego jakie wygodne Szkoda tylko, że farba trwałą zniszczyła, bo teraz bez pianki są nijakie. Za to z pianką, na szczęście jakby piorun z miotłę strzelił (i to mi się podoba)!
a jakie miałaś włosy przed trwałą?
__________________
bajzel kosmetyczny
NEW -->> Słodki mani z tortem
Hybrydy po raz pierwszy - przedłużanie
Makijaż z Lirene
Peelingi Nacomi
Rajstopki



Maliniarka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-05-01, 18:07   #26
Ishani
Zadomowienie
 
Avatar Ishani
 
Zarejestrowany: 2009-10
Wiadomości: 1 718
Dot.: Pielęgnacja loków, loczków i fal, niech się kręcą! :) Część XX

Dziewczyny w naturze od jakiegoś czasu nie można dorwać odżywki artiste. Co polecacie na jej zastępstwo? Moje włosy uwielbiają proteiny, a nie znam nic innego o takim składzie, niestety dodawanie keratyny z zsk nie daje takiego efektu ;( Będę wdzięczna
Ishani jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-05-01, 18:12   #27
Milena_ 798
Raczkowanie
 
Avatar Milena_ 798
 
Zarejestrowany: 2012-10
Wiadomości: 288
Dot.: Pielęgnacja loków, loczków i fal, niech się kręcą! :) Część XX

witam w nowej czesci
Malina
__________________
PIELĘGNACJA WŁOSÓW OD 1.12.2010
NIE PROSTUJĘ OD 1.07.2011
Moje włosy
Moje stare konto
Milena_ 798 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-05-01, 18:12   #28
AniccaM
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2012-11
Wiadomości: 23
Dot.: Pielęgnacja loków, loczków i fal, niech się kręcą! :) Część XX

.

Edytowane przez AniccaM
Czas edycji: 2014-05-05 o 06:47
AniccaM jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-05-01, 18:32   #29
cassie91910
Zadomowienie
 
Avatar cassie91910
 
Zarejestrowany: 2014-04
Lokalizacja: Rzeszów
Wiadomości: 1 476
GG do cassie91910
Dot.: Pielęgnacja loków, loczków i fal, niech się kręcą! :) Część XX

Cytat:
Napisane przez Maliniarka Pokaż wiadomość

pielęgnacja wydaje się sensowna wg mnie, próbuj i obserwuj
musisz myć codziennie włosy? 12? ale plan dokładny

pięknie wyglądają na blogu *_* błyszczą super

próbowałaś czesania na mokro z odżywką i jakiejś stylizacji już?
Chcę myć je codziennie, aby jak najczęściej dostarczać im nawilżenia i składników odbudowujących (8 lat codziennego prostowania i comiesięczne farbowanie pewnie dało im się we znaki...) a poza tym widzę, że na drugi dzień nie są już☠takie fajne, lejące się tylko robią się bardziej sztywne i suche

Tak, 12 bo wtedy mam 4 godziny wolnego czasu między pracą, także przy okazji będę systematyczna ^^

Jeśli chodzi o miniaturę na zdjęciu blogowym to było przed pielęgnacją i po wyprostowaniu, ale dziękuję (pewnie zasługa silikonów)

Nie próbowałam czesania z odżywką, bo nie mam żadnej (jeszcze) bez spłukiwania, ale planuję☠zaopatrzyć się w serię trzech odżywek z Joanny <3

I stylizacji jeszcze też żadnej nie próbowałam (zbytnio nie wiem od czego zacząć). Jak na razie dużo czytam o siemieniu lnianym i planuję spróbować żelowego glutka
__________________
You are not alone dear loneliness.
cassie91910 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-05-01, 18:38   #30
Maliniarka
Zakorzenienie
 
Avatar Maliniarka
 
Zarejestrowany: 2009-05
Lokalizacja: Gdzie diabeł tuli do snu...
Wiadomości: 17 670
Dot.: Pielęgnacja loków, loczków i fal, niech się kręcą! :) Część XX

Cytat:
Napisane przez Ishani Pokaż wiadomość
Dziewczyny w naturze od jakiegoś czasu nie można dorwać odżywki artiste. Co polecacie na jej zastępstwo? Moje włosy uwielbiają proteiny, a nie znam nic innego o takim składzie, niestety dodawanie keratyny z zsk nie daje takiego efektu ;( Będę wdzięczna
ja polubiłam Kallosa Keratin (mleko i keratyna) KWC!
w sumie to litr maski za 10zł, więc nawet jeśli nie jako proteinowa stricte, to do mieszania też fajna
ale ma dwa silikony, więc niezgodna z CG, daje takie śliskie włosy przy zmywaniu, uwielbiam to uczucie

Skład: Aqua, Cetearyl Alcohol, Cetrimonium Chloride, Citric Acid, Propylene Glycol, Hydrolized Milk Protein, Hydrolized Keratin, Cyclopentasilioxane, Dimenthiconol, Parfum, Benzyl Alcohol, Methylchloroisothiazolino ne, Methylisothiazolinone
Cytat:
Napisane przez Milena_ 798 Pokaż wiadomość
witam w nowej czesci
Malina
hej Milena
Cytat:
Napisane przez AniccaM Pokaż wiadomość
Nie działała na nie nawet lokówka były strasznie przylizane, nie dało się ich podnieść, w pół dnia się przetłuszczały. Są długie i szybko rosną ale ułożenie ich było niemożliwe. Po trwałej (pierwsza w życiu) był szał. Zrobiłam lekką, 10 minutową trwałą, po której zrobiły się naprawdę fajne. Po farbowaniu są dużo mniej fajne, ale jak już wspomniałam, z pianką są bardzo ok.
nigdy nie robiłam trwałej, ale to pewnie porównywalne z farbowaniem jeśli chodzi o "agresję" zabiegu?
__________________
bajzel kosmetyczny
NEW -->> Słodki mani z tortem
Hybrydy po raz pierwszy - przedłużanie
Makijaż z Lirene
Peelingi Nacomi
Rajstopki




Edytowane przez Maliniarka
Czas edycji: 2014-05-01 o 18:39
Maliniarka jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Włosy kręcone: pielęgnacja, fryzury, inspiracje


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-09-22 13:44:33


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 04:28.