Dbanie o włosy a prostownica... - Strona 4 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Pielęgnacja włosów i fryzury > Pielęgnacja włosów

Notka

Pielęgnacja włosów W tym miejscu rozmawiamy o pielęgnacji włosów. Jeśli twoje włosy są suche, pozbawione blasku lub zniszczone i szukasz sposobu na poprawę sytuacji. Dołącz do nas.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2012-12-12, 16:50   #91
mycha272
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2012-11
Wiadomości: 6
Dot.: Dbanie o włosy a prostownica...

ooo tak w 100 procentach sie z Toba zgadzam
mycha272 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-01-03, 21:54   #92
atilav
Rozeznanie
 
Avatar atilav
 
Zarejestrowany: 2010-07
Wiadomości: 603
Dot.: Dbanie o włosy a prostownica...

Ja od 4 lat (już niedługo będzie 5) codziennie prostuje i suszę włosy, a mam je takie jak większość znajomych, który nigdy suszarki czy prostownicy nie widziały

Wiem, wiem, wszędzie na wizażu pojawiają się teksty: silikony to zuo, tak samo jak choćby używanie kilka razy w miesiącu prostownicy.

U mnie stosowanie szamponów bezsilikonowych kompletnie się nie sprawdziło. Różne cuda z nimi robiłam, a i tak miałam taki siano, że nie chce sobie przypominać nawet

Więc dzień w dzień myje włosy szamponem z garniera lub dove.
Moje włosy je uwielbiają, wyglądają 100 razy lepiej niż bo jakiś ziołowych
Do tego odżywki też drogeryjne.
Nie chce mi się stosować jakichkolwiek masek/ olejów czy innych rzeczy, bo u mnie po kilku sesjach z maską gloria, olejkiem kokosowym czy jakimiś wcierkami nie zauważyłam różnicy żadnej
W sierpniu zauważyłam, że zaczęły mi trochę wypadać, przeglądnęłam dokładnie odpowiedni wątek i pewna wizażanka podała mi co powinnam brać
Teraz mam tyle babyhairów, że jestem kompletnie zaskoczona, do tego wyraźnie podrosły i są takie bardziej puszyste
A byłam baaaardzo niesystematyczna, stosowałam się do zaleceń tylko pod koniec sierpnia, cały wrzesień, potem w październiku w ogóle nie, a w listopadzie 3 tygodnie. Od dziś znów zaczynam

Do ochrony przed prostowaniem i suszeniem długo nie stosowałam nic, od jakiegoś czasu tylko spray marion.

Według powszechnego gadania, powinnam mieć 2 włosy na krzyż, a mam bujną czuprynę (odpukać w niemalowane )
Końcówki jedynie muszę podcinać o około 2 cm, co 3 lub 4 miesiące, bo zaczynają po tym czasie nie najlepiej wyglądać.

Więc z tym prostowaniem to wszystko zależy od rodzaju włosa i nie zakładajcie od razu, że jak ktoś prostuje to będzie miał na pewno tragedie na głowie :P

Aaaa i do tego co 1 czy 2 miesiące je farbuje :p
__________________
John Frusciante


Edytowane przez atilav
Czas edycji: 2013-01-03 o 21:55
atilav jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-01-04, 12:52   #93
201607040946
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2009-01
Wiadomości: 20 500
Dot.: Dbanie o włosy a prostownica...

Geny
201607040946 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-01-04, 14:02   #94
kasza80
Rozeznanie
 
Avatar kasza80
 
Zarejestrowany: 2009-01
Wiadomości: 705
Dot.: Dbanie o włosy a prostownica...

Cytat:
Napisane przez Puszyslawa Pokaż wiadomość
Pozwolę sobie wtrącić 3 grosze Długo prostowałam włosy całkiem na sucho i nie używałam żadnych odżywek więc domyślacie się pewnie, jak wyglądały... No nic. Okres siana po odstawieniu prostownicy przetrwałam spinając włosy - jeżeli zostawimy kilka pasm przy twarzy to taka niedbała fryzura wygląda oryginalnie i wysmukla twarz nawet, jeżeli nie są one proste. Poza tym zaplatałam mokre włosy w 2-3 wplatane warkocze od czubka głowy tak, żeby były na całej długości delikatnie pofalowane (proste u góry z mocnymi falami na dole prezentują się średnio). Włosy wyglądają wtedy na zdrowsze, a takie delikatne romantyczne fale pasują każdemu! Zauważyłam, że część moich koleżanek właśnie tak "faluje" włosy i fryzura pasuje im wszystkim. A moje włosy są teraz na tyle zdrowe, że nawet niewyprostowane, tylko przeczesane wyglądają całkiem nieźle. A, że lubię, kiedy są proste zdarza mi się, po dobrym zabezpieczeniu je prostować. Ale raczej nie częściej, niż raz w miesiącu.
Możesz wkleić zdjęciem zaplecionych włosów? Bo nie umiem sobie wyobrazić, a interesuje mnie, jak zrobić takie fale
kasza80 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-01-04, 15:23   #95
Puszyslawa
Rozeznanie
 
Avatar Puszyslawa
 
Zarejestrowany: 2012-11
Wiadomości: 806
Dot.: Dbanie o włosy a prostownica...

Cytat:
Napisane przez kasza80 Pokaż wiadomość
Możesz wkleić zdjęciem zaplecionych włosów? Bo nie umiem sobie wyobrazić, a interesuje mnie, jak zrobić takie fale
Chodzi Ci o same warkocze czy efekt? Zdjęcia plecionki nie wstawię, bo wstyd Zawsze, jak zaplatasz włosy w warkocz, to je wyginasz, a jeżeli zapleciesz mokre, to takie powyginane powinny zostać na jakiś - dłuższy lub krótszy - czas. Takie "warkoczyki" jakie się robi dzieciom, tylko 1-3 ze wszystkich włosów, wtedy nie ma takiej szopy, tylko fale właśnie. Albo od samej góry głowy - wtedy falują się całe, albo od uszu - jak chcesz Wiesz już, o co chodzi?
Puszyslawa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-01-05, 10:12   #96
kasza80
Rozeznanie
 
Avatar kasza80
 
Zarejestrowany: 2009-01
Wiadomości: 705
Dot.: Dbanie o włosy a prostownica...

Cytat:
Napisane przez Puszyslawa Pokaż wiadomość
Chodzi Ci o same warkocze czy efekt? Zdjęcia plecionki nie wstawię, bo wstyd Zawsze, jak zaplatasz włosy w warkocz, to je wyginasz, a jeżeli zapleciesz mokre, to takie powyginane powinny zostać na jakiś - dłuższy lub krótszy - czas. Takie "warkoczyki" jakie się robi dzieciom, tylko 1-3 ze wszystkich włosów, wtedy nie ma takiej szopy, tylko fale właśnie. Albo od samej góry głowy - wtedy falują się całe, albo od uszu - jak chcesz Wiesz już, o co chodzi?
chodzi mi właśnie o same warkocze... Czyli zaplatasz takie "francuzy"? Tylko nie jeden na środku ale trzy? A co robisz z końcówkami?, wiadomo, że końce zostaną proste? Ja kiedyś robiłam kucyk, plotłam warkocz i ten warkocz nakręcałam na papilota - tylko, że taki efekt nie da fal na całych włosach tylko od połowy
kasza80 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-01-05, 14:47   #97
kasza80
Rozeznanie
 
Avatar kasza80
 
Zarejestrowany: 2009-01
Wiadomości: 705
Dot.: Dbanie o włosy a prostownica...

Droga autorko wątku,
Faktycznie, aby uniknąć tych wielu niekorzystnych dla Ciebie odpowiedzi należało inaczej zatytuować wątek, np. jak dbać o włosy przy używaniu prostownicy
Tak, czy siak napiszę Ci trochę o tym jak ja w niewielkim okresie czasu zregenerowalam włosy. Ja mam wlosy długie, do łopatek, zawsze używalam odżywki tylko po to, aby po myciu je rozczesać. To, że miałam puszyste, matowe, chropowate włosy zwalałam na to, że zniszczyłam je pasemkami i prostownicą - pewnie tak było, ale pasemka już dawno ściełam, a prostownicy używałam okazjonalnie, więc wzięłam się za intensywną kurację włosów. Długo do tego dochodzilam co robić i nie będę tego opisywać, napiszę "najlepszą wersję" mojej pielęgnacji. Zacznę od tego, że na długo przed myciem włosów (np. zaraz po przyjściu z pracy/szkoły zraszam włosy wodą i grubo nakładam olejku regenerującego, zwijam włosy w koczek/cobrę, przypinam ją spinkami i nakładm woreczek śniadaniowy, na ktory nakladam grubą frotkę, żeby się trzymał. Po takim koczku można troszkę podmuchać suszarką, żeby podgrzać włosy). Fajnie jest, żeby z takim kompresem chodzić jak najdłużej, np. całą sobotę, czy zrobić to na noc i rano umyć. Zdarzyło mi się, że zrobiłam mój koczek i musialam wyjść z domu, wtedy nałożyłam na woreczkowy koczek apaszkę i super fajnie wygladało i oczywiście nikt nie miał pojęcia co się pod tym kryje ) Po koczku oczywiscie mycie - myję włosy zwykłym szamponem - skrzyp polny z firmy BARWA za 3,50 zł. dobry też jest szampon babydream za 4 zł. Po szamponie nakładam na conajmniej minutę odżywkę do spłukiwania (super jest balsam z pokrzywy z firmy green pharmacy, dostepny w rossmanie za ok6/7 zł. za 300 ml.) Po umyciu nakladam na włosy olejek loreala https://wizaz.pl/kosmetyki/produkt,4...ythic-oil.html , a na koncówki jedwab (dość dużo tego nakładam) https://wizaz.pl/kosmetyki/produkt,1...-infusion.html
Co do olejku do włosów (na koczek) używam tego https://wizaz.pl/kosmetyki/produkt,4...-olejkami.html, ale tylko dlatego, że u mnie nie sprawdzil się jako olejek po umyciu - do rozczesania i nabłyszczania, dlatego kupiłam loreala a tego ładuję w dużej ilości na koczek pod worek. Jak go skończę to więcej go nie kupię.
Do koczku można użyć różnych rzeczy, jeśli masz jakąś odżywkę, która super wygładza i regeneruje to też może być, bardzo dobre recenzje mają odżywki dove, ja na drugi raz kupię ten olejek https://wizaz.pl/kosmetyki/produkt,3...-hair-oil.html. Dobre odżywki są też z WAX dostępne w aptekach. Fajnie jest też czesać włosy szczotką z naturalnym włosiem, ma to jednak minus - włosy się elektryzują.... Acha, super odżywką wygładzającą jest odżywka z matrixa https://wizaz.pl/kosmetyki/produkt,5...nditioner.html, ale wydaje mi się, że takie same efekty daje wspomniana przeze mnie z firmy green pharmacy - a tańsza, więc można więcej jej nałożyć. zauważyłam, że trzeba tych kosmetyków nakładać naprawde dużo, żeby poobklejać te włosy, staja się wtedy gładkie, dociążone, nie puszą się i można cały czas głaskać swoje włosy..... Prostownica też je wtedy ładnie wyprostuje na druty i aż tak nie zniszczy. Może zdrowe nie będą, ale będą sprawiały takie wrażenie
Trzeba być jednak bardzo zdyscyplinowanym, ja robię sobie te zabiegi przed każdym myciem, fajne efekty zauważyłam juz po dwóch tygodniach, a rewelacyjne juz po miesiącu. Acha, co do jedwabiu, ktory nakładam na końcówki, to testowałam z firmy WAX i Biosilk i ten farouk, którego wkleiłam link jest najlepszy.
Ale się rozpisałam, ale może komuś to pomoże, da inspirację.
POWODZENIA przy pielęgnacji

jeszcze chciałam dodać coś na temat mgielek jako termo ochrony. Taka mgiełka musi dobrze wyschnąć, jak spryskasz nią włosy, to są one wilgotne i nie wystarczy troszkę odczekać, jesli tego nie zrobisz spalisz potwornie włosy.....

Edytowane przez kasza80
Czas edycji: 2013-01-05 o 15:26
kasza80 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2013-01-05, 14:49   #98
Bananalama
jestę wieszczę
 
Avatar Bananalama
 
Zarejestrowany: 2010-09
Lokalizacja: z lasu
Wiadomości: 12 580
Dot.: Dbanie o włosy a prostownica...

Nie wiem, czy jest jakaś reguła. Moja kumpela ma piękne włosy, a prostuje bardzo często. Ja nie prostowałam nigdy, a mam bardzo suche włosy
__________________
Dołącz do akcji NA SZCZYT W SZCZYTNYM CELU na Facebooku. Za każdy zdobyty szczyt wpłacamy po 10 zł na ukończenie budowy domu całodobowej opieki dla osób z niepełnosprawnością intelektualną
Dołącz do nas!


*ponieważ jestem nieprzeciętna, nie obchodzą mnie tzw. powinności przeciętnej kobiety
Bananalama jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-01-06, 11:46   #99
Puszyslawa
Rozeznanie
 
Avatar Puszyslawa
 
Zarejestrowany: 2012-11
Wiadomości: 806
Dot.: Dbanie o włosy a prostownica...

Cytat:
Napisane przez kasza80 Pokaż wiadomość
chodzi mi właśnie o same warkocze... Czyli zaplatasz takie "francuzy"? Tylko nie jeden na środku ale trzy? A co robisz z końcówkami?, wiadomo, że końce zostaną proste? Ja kiedyś robiłam kucyk, plotłam warkocz i ten warkocz nakręcałam na papilota - tylko, że taki efekt nie da fal na całych włosach tylko od połowy
Właśnie coś na kształt francuzów, żeby zebrać jak najwięcej włosów. Próbowałam jeden, ale fale były za słabe. Zaplatam włosy od skóry (ale nie za mocno) do samego końca, na końcówkach akurat wypada spięcie gumką i są nawet bardziej pofalowane - okręcam je dookoła i tworzą się falki wygniecione przez gumkę.

Co do mgiełek - mam jedną i jakoś dziwnie wysuszyła mi włosy po spryskaniu. Popatrzyłam na skład - a tam żadnych silikonów (które w czymś takim nawet powinny być) za to alkohol denat. w dużej ilości... Fajne opakowanie ma, przyda się, a zainwestuję chyba w inną.

Edytowane przez Puszyslawa
Czas edycji: 2013-01-06 o 11:56
Puszyslawa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-02-24, 15:02   #100
lowe_krowe
Raczkowanie
 
Avatar lowe_krowe
 
Zarejestrowany: 2012-02
Wiadomości: 115
Dot.: Dbanie o włosy a prostownica...

Kupić suszarko-lokówkę i działać tym, na największej szczotce. Prostownicę wyrzucić, żeby nie kusiła.
Prostowałam 6 lat i z pięknych, długich włosów do pasa zostały mi włosy do ramion, popalone i cienkie.
A miałam DOBRĄ prostownicę.
Od wakacji nie prostuję, chodzę w koku, grzywka spięta. Jak chcę mieć ładne to działam suszarko-lokówką :P zapuszczam od 3 lat, a to co zapuszczałam musiałam od razu ściąć bo końcówki zniszczone dlatego włosy stały w miejscu:P
NIE DA SIĘ MIEĆ ŁADNYCH WŁOSÓW I UŻYWAĆ PROSTOWNICY, raz na miesiąc, dwa okej, nie częściej
lowe_krowe jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-04-28, 07:51   #101
EmaLo
Raczkowanie
 
Avatar EmaLo
 
Zarejestrowany: 2015-07
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 73
Dot.: Dbanie o włosy a prostownica...

Dokładnie, nie ma reguły, bo każda z nas ma inne włosy. Oczywiście kobietom z delikatniejszymi włosami i ich strukturą prostownica narobi więcej szkód...
EmaLo jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2016-04-28, 13:46   #102
phideaux
Wtajemniczenie
 
Avatar phideaux
 
Zarejestrowany: 2010-12
Wiadomości: 2 700
Dot.: Dbanie o włosy a prostownica...

Jak ktoś ma dobre geny, to bardzo długo prostownica i inne włosomaniacze zła mu nie zaszkodzą A taka ja - dwa razy zakręciłam włosy prostownicą na święta i to wystarczyło, żeby połamać i porozdwajać końcówki Masakra, ale są do tego stopnia delikatne, że nawet tyle im wystarczy.

Dlatego zrezygnowałam całkowicie z prostownicy na długości, jedynie czasem grzywkę przeprostowuje, jak się wywija. Ją często podcinam, więc zniszczeń nie ma.
__________________
Wymienię https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=835239 Proszę, odpisuj u mnie
phideaux jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-11-28, 15:42   #103
kachaaa321
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2016-09
Wiadomości: 86
Dot.: Dbanie o włosy a prostownica...

To racja Zależy też jaką masz prostownicę. Jak jest to taniocha z chińczyka to wiadomo, że włosy będą poniszczone. Najlepiej szukac czegoś, co rozpoznaje strukturę włosów i dostosowuje do niej temperaturę. Takie sprzętu normalnie można już dziś kupić w sklepach i włosy się wtedy nie niszczą
kachaaa321 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-12-08, 00:33   #104
SceneQueene
Zakorzenienie
 
Avatar SceneQueene
 
Zarejestrowany: 2009-01
Lokalizacja: kujawsko-pomorskie
Wiadomości: 19 655
Dot.: Dbanie o włosy a prostownica...

Albo piękne i zdrowe włosy albo prostownica, amen.

Jak chcesz mieć proste to idź na keratynowe prostowanie.

Wysłane z mojego LG-H960 przy użyciu Tapatalka
__________________
Każdy problem da się rozwiązać, o ile ma się odpowiednio duży plastikowy worek.

OkiemJulii
FB
Insta
FAQ1 - Jak szybko zapuścić włosy?
FAQ2- dekoloryzacja, kąpiel rozjaśniająca, likwidacja odcieni, numery farb
SceneQueene jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-12-27, 15:24   #105
chwast
Zakorzenienie
 
Avatar chwast
 
Zarejestrowany: 2010-11
Wiadomości: 24 370
Dot.: Dbanie o włosy a prostownica...

Ja często prostuję, ale tylko z przodu u góry, zeby włosy opadały prosto na czoło, bo dziwnie mi się unoszą (jak logo mc Donalda) i ohydnie wtedy wyglądam. Robię tak od lat i żyję, włosy mam ładne.... aczkolwiek powinnam zmienić prostownicę, bo mam jedna od 10 lat
chwast jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-01-02, 13:41   #106
basia0707
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2017-03
Wiadomości: 229
Dot.: Dbanie o włosy a prostownica...

Ja na szczęście zdecydowałam się☠na keratynowe prostowanie włosów w porę☠, teraz włosy są w super kondycji i nie muszę☠ich katować a w zamian za to rosną mi szybko zdrowe
basia0707 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-07-04, 19:56   #107
kachaaa321
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2016-09
Wiadomości: 86
Dot.: Dbanie o włosy a prostownica...

No jednak nie... To nie prostownica niszczy włosy, ale słaba prostownica niszczy włosy. Takie są fakty. Jak kupisz dobry sprzęt to i włosy będą od razu zdrowsze.
kachaaa321 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-07-04, 21:38   #108
chimay
Zakorzenienie
 
Avatar chimay
 
Zarejestrowany: 2011-11
Lokalizacja: Niemcy
Wiadomości: 25 326
Dot.: Dbanie o włosy a prostownica...

Cytat:
Napisane przez kachaaa321 Pokaż wiadomość
No jednak nie... To nie prostownica niszczy włosy, ale słaba prostownica niszczy włosy. Takie są fakty. Jak kupisz dobry sprzęt to i włosy będą od razu zdrowsze.
Jasne, temperatury w przedziale 160-220 stopni to przecież nic takiego.
chimay jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-07-07, 10:31   #109
SceneQueene
Zakorzenienie
 
Avatar SceneQueene
 
Zarejestrowany: 2009-01
Lokalizacja: kujawsko-pomorskie
Wiadomości: 19 655
Dot.: Dbanie o włosy a prostownica...

Cytat:
Napisane przez chimay Pokaż wiadomość
Jasne, temperatury w przedziale 160-220 stopni to przecież nic takiego.
Hahaha, brawo

Wysłane z mojego G3212 przy użyciu Tapatalka
__________________
Każdy problem da się rozwiązać, o ile ma się odpowiednio duży plastikowy worek.

OkiemJulii
FB
Insta
FAQ1 - Jak szybko zapuścić włosy?
FAQ2- dekoloryzacja, kąpiel rozjaśniająca, likwidacja odcieni, numery farb
SceneQueene jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2018-07-10, 14:53   #110
Krystaliczne szczescie
Zadomowienie
 
Avatar Krystaliczne szczescie
 
Zarejestrowany: 2011-11
Wiadomości: 1 051
Dot.: Dbanie o włosy a prostownica...

Cytat:
Napisane przez kachaaa321 Pokaż wiadomość
No jednak nie... To nie prostownica niszczy włosy, ale słaba prostownica niszczy włosy. Takie są fakty. Jak kupisz dobry sprzęt to i włosy będą od razu zdrowsze.
W jaki sposób włosy będą zdrowsze po prostowaniu?
__________________
Cytat:
Napisane przez Narrhien
"Jeśli to jest prawdziwa przyjaciółka to nie masz o co się bać, choćby facet na głowie stawał to ona będzie wierna tobie."
na wizażu od 2009r...
Krystaliczne szczescie jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-07-15, 15:26   #111
DagmaraSW
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2018-07
Wiadomości: 2
Dot.: Dbanie o włosy a prostownica...

Witam,
Jestem w trakcie wybierania nowej prostownicy dla siebie. Moja wczoraj rano stanęła w płomieniach, zwarcie. Mam włosy suche, zniszczone. Wiem, nie powinnam używać prostownicy, ale moje włosy bez niech wyglądają nieciekawie. Bardzo, bardzo proszę Was o pomoc w wyborze między prostownicą parową marki BABYLISS PRO a prostownicą z podczerwienią FOX SAMBA. Będę wdzięczna za każdy komentarz.
Z góry dziękuję i pozdrawiam

Dopiero zarejestrowałam się na tym forum. Nie wiem czy we właściwym miejscu umieściłam swoją prośbę.
DagmaraSW jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Pielęgnacja włosów


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2018-07-15 16:26:10


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 16:05.