Pielęgnacja loków, loczków i fal - XVIII część niech się kręci - Strona 66 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Pielęgnacja włosów i fryzury > Włosy kręcone: pielęgnacja, fryzury, inspiracje

Notka

Włosy kręcone: pielęgnacja, fryzury, inspiracje Forum dla osób z kręconymi włosami. Rozmawiamy o stylizacji i pielęgnacji loków. Wejdź, podziel się doświadczeniem, zadaj pytanie.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2013-10-16, 05:21   #1951
Rudzioch
Raczkowanie
 
Avatar Rudzioch
 
Zarejestrowany: 2007-08
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 110
Dot.: Pielęgnacja loków, loczków i fal - XVIII część niech się kręci

Cytat:
Napisane przez wojownicza ksiezniczka Pokaż wiadomość
Wstawiam zdjęcia z wczoraj, po wczorajszym myciu
i przybliżony fragment zdjęcia, gdzie wygląda tak jakby końcówki zwijały się w serduszko
Widzisz, włosy Cię kochają. Teraz już się nie wyprzesz
Rudzioch jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-10-16, 07:27   #1952
Wizazanka5000
Zakorzenienie
 
Avatar Wizazanka5000
 
Zarejestrowany: 2009-03
Lokalizacja: Podkarpacie
Wiadomości: 6 246
Dot.: Pielęgnacja loków, loczków i fal - XVIII część niech się kręci

Dziewczyny potrzebuje cos do rego na wypadanje wlosow. Wiem ze o roznych spechfikach pisalyscie tu ale nigdy sie nie wczytywalam bo ja nie mam tego problemu chodzi o moja siostre. I najlepiej to cos do lykania bo ona nie lubi poswiecac czasu wlosom,ewentualnie jakas wcierka?
Wizazanka5000 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-10-16, 07:39   #1953
JudytaKas
Zakorzenienie
 
Avatar JudytaKas
 
Zarejestrowany: 2012-05
Lokalizacja: malownicza lubelszczyzna:)
Wiadomości: 3 472
Dot.: Pielęgnacja loków, loczków i fal - XVIII część niech się kręci

Cytat:
Napisane przez Wizazanka5000 Pokaż wiadomość
Dziewczyny potrzebuje cos do rego na wypadanje wlosow. Wiem ze o roznych spechfikach pisalyscie tu ale nigdy sie nie wczytywalam bo ja nie mam tego problemu chodzi o moja siostre. I najlepiej to cos do lykania bo ona nie lubi poswiecac czasu wlosom,ewentualnie jakas wcierka?
Spróbujcie kozieradkę - ja jakiś czas temu borykałam się z wypadającymi włosami i udało mi się uporać z tym problemem właśnie dzięki niej.
Co od suplementów to Vitapil jest dobry

A najlepsza wizyta u specjalisty, który nam coś poradzi, chyba, że to okresowe wypadanie

Ehh po badaniu krwi wyszło, że powróciła mi anemia
__________________
CG- 07.09.2012

"Spraw, aby każdy dzień miał
szansę stać się najpiękniejszym
dniem twojego życia."
JudytaKas jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-10-16, 07:44   #1954
Wizazanka5000
Zakorzenienie
 
Avatar Wizazanka5000
 
Zarejestrowany: 2009-03
Lokalizacja: Podkarpacie
Wiadomości: 6 246
Dot.: Pielęgnacja loków, loczków i fal - XVIII część niech się kręci

Generalnie nie ma z tym problemow takze to chyba chwilowe dzieki za rady powiem jej
Wizazanka5000 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-10-16, 07:45   #1955
JudytaKas
Zakorzenienie
 
Avatar JudytaKas
 
Zarejestrowany: 2012-05
Lokalizacja: malownicza lubelszczyzna:)
Wiadomości: 3 472
Dot.: Pielęgnacja loków, loczków i fal - XVIII część niech się kręci

Cytat:
Napisane przez Wizazanka5000 Pokaż wiadomość
Generalnie nie ma z tym problemow takze to chyba chwilowe dzieki za rady powiem jej
to trzymam kciuki za efekty
__________________
CG- 07.09.2012

"Spraw, aby każdy dzień miał
szansę stać się najpiękniejszym
dniem twojego życia."
JudytaKas jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-10-16, 07:55   #1956
Jessenia
Raczkowanie
 
Avatar Jessenia
 
Zarejestrowany: 2005-10
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 362
GG do Jessenia
Dot.: Pielęgnacja loków, loczków i fal - XVIII część niech się kręci

Od kilku dni moje włosy mają na bogato.
Po pracy dostają maskę (różne, nawet odwazylam się dodać oleju do glorii bodej, inne półprodukty leżą......), potem płukanie, kozieradka z Kawą. Schna do wieczora. Olej na noc prawie codziennie. Rano myje (przeprosilam się z Facelle i nie swędzi mnie łeb, ale najczęściej myje Mrs potters) potem na trochę Garnier AiK albo alterra. Cos bs. Jantar. I jedwab GP w końcówki tylko.
I chyba, chyba znajduje optimum stylizacji.
Najpierw trochę Pianki, mniej niż pileczka pingpongowa, potem ciut (mniej niż orzeszek laskowy) żelu roztartego w dłoniach - ten żel nakładam harmonijkujac.
Wczoraj do końca dnia utrzymały ładne fale.
Plus robią się takie miesiste i fajne


Dobrze jest.
__________________
ja cię w czerwień powiodę w piekło - ból

5, 10, 21.975, 42.135
Jessenia jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-10-16, 09:33   #1957
martaakow
Zakorzenienie
 
Avatar martaakow
 
Zarejestrowany: 2011-01
Wiadomości: 9 549
Dot.: Pielęgnacja loków, loczków i fal - XVIII część niech się kręci

Cytat:
Napisane przez wojownicza ksiezniczka Pokaż wiadomość
Wstawiam zdjęcia z wczoraj, po wczorajszym myciu
i przybliżony fragment zdjęcia, gdzie wygląda tak jakby końcówki zwijały się w serduszko
Pięknie jest.


Cytat:
Napisane przez Jessenia Pokaż wiadomość
I chyba, chyba znajduje optimum stylizacji.
Najpierw trochę Pianki, mniej niż pileczka pingpongowa, potem ciut (mniej niż orzeszek laskowy) żelu roztartego w dłoniach - ten żel nakładam harmonijkujac.
Wczoraj do końca dnia utrzymały ładne fale.
Plus robią się takie miesiste i fajne


Dobrze jest.
Też podobnie robię. Tylko ostatnio bardziej mi pasowało zamiast pianki użyć Bielendy z rzepą. A na to właśnie odrobina Joaśki mrożącej. I też moim włosom to odpowiada. Sama Bielenda niby trzyma mi JUŻ (bo kiedyś nie) skręt do końca dnia, ale to są tylko delikatne falki. Jak za to dodam mrożącej, mocniej się kręcą.
A jakbym samej mrożącej użyła, to byłaby tragedia.

Fajnie, że znajdujesz swoją metodę.
Pochwal się i pokaż zdjęcie.
martaakow jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2013-10-16, 10:10   #1958
Aziddee
Zadomowienie
 
Avatar Aziddee
 
Zarejestrowany: 2011-02
Lokalizacja: Warsaw
Wiadomości: 1 649
Dot.: Pielęgnacja loków, loczków i fal - XVIII część niech się kręci

Cytat:
Napisane przez wojownicza ksiezniczka Pokaż wiadomość
Bo nie jesteś
Jesteś normalną włosomaniaczką
Dobrze, że nie jestem sama

Piękne loczella

Cytat:
Napisane przez DMkAnia Pokaż wiadomość
Nic nie pomoże! Przynajmniej ja nie znam lepszej metody
Poza tym zakupy często tańsze niż terapeuta

Dzisiaj krwawiłam w ramach badań jutro się dowiem czy coś jest nie tak z moim organizmem, a przez to z włosami
__________________
Przed chorym perfekcjonizmem chroni mnie zdrowa doza lenistwa

Edytowane przez Aziddee
Czas edycji: 2013-10-16 o 10:12
Aziddee jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-10-16, 10:48   #1959
wojownicza ksiezniczka
Rozeznanie
 
Avatar wojownicza ksiezniczka
 
Zarejestrowany: 2011-02
Wiadomości: 672
Dot.: Pielęgnacja loków, loczków i fal - XVIII część niech się kręci

Cytat:
Napisane przez Rudzioch Pokaż wiadomość
Widzisz, włosy Cię kochają. Teraz już się nie wyprzesz

Też je kocham, więc się odwdzięczają Jeszcze żeby w ramach tej miłości do mnie urosły to kochałabym je jeszcze mocniej


Cytat:
Napisane przez Wizazanka5000 Pokaż wiadomość
Dziewczyny potrzebuje cos do rego na wypadanje wlosow. Wiem ze o roznych spechfikach pisalyscie tu ale nigdy sie nie wczytywalam bo ja nie mam tego problemu chodzi o moja siostre. I najlepiej to cos do lykania bo ona nie lubi poswiecac czasu wlosom,ewentualnie jakas wcierka?


Na wypadanie jest dobra kozieradka albo sama, albo z kawą, jako wcierka i np Jantar , a wewnętrznie dobra jest pokrzywa ja lubię na słodko więc dodaję miodu, po jakimś czasie zaczyna smakować i można się uzależnić od jej smaku


Cytat:
Napisane przez martaakow Pokaż wiadomość
Pięknie jest.

Dziękuję


Cytat:
Napisane przez Aziddee Pokaż wiadomość
Dobrze, że nie jestem sama
Piękne loczella
Jasne że nie

Dziękuję

---------- Dopisano o 11:48 ---------- Poprzedni post napisano o 11:47 ----------


Edytowane przez wojownicza ksiezniczka
Czas edycji: 2013-10-16 o 10:49
wojownicza ksiezniczka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-10-16, 11:46   #1960
Wizazanka5000
Zakorzenienie
 
Avatar Wizazanka5000
 
Zarejestrowany: 2009-03
Lokalizacja: Podkarpacie
Wiadomości: 6 246
Dot.: Pielęgnacja loków, loczków i fal - XVIII część niech się kręci

Cytat:
Napisane przez wojownicza ksiezniczka Pokaż wiadomość





Na wypadanie jest dobra kozieradka albo sama, albo z kawą, jako wcierka i np Jantar , a wewnętrznie dobra jest pokrzywa ja lubię na słodko więc dodaję miodu, po jakimś czasie zaczyna smakować i można się uzależnić od jej smaku

---------- Dopisano o 11:48 ---------- Poprzedni post napisano o 11:47 ----------

[/COLOR]
Ja sama pije skrzypokrzywe wiec wiem jak to uzaleznia dzieki za rady
Wizazanka5000 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-10-16, 14:00   #1961
Imperfecta
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2010-12
Wiadomości: 37 060
Dot.: Pielęgnacja loków, loczków i fal - XVIII część niech się kręci

Jak tak czytam ile macie kosmetyków do włosów to mi szczena opada ja mam 2 szampony, jedną odżywkę d/s, jedną b/s, jedną maskę i olej
Ale nadrabiam lakierami do paznokci
Imperfecta jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2013-10-16, 14:15   #1962
martaakow
Zakorzenienie
 
Avatar martaakow
 
Zarejestrowany: 2011-01
Wiadomości: 9 549
Dot.: Pielęgnacja loków, loczków i fal - XVIII część niech się kręci

Cytat:
Napisane przez Imperfecta Pokaż wiadomość
Jak tak czytam ile macie kosmetyków do włosów to mi szczena opada ja mam 2 szampony, jedną odżywkę d/s, jedną b/s, jedną maskę i olej
Ale nadrabiam lakierami do paznokci
Ja też często mam tylko tyle. Ostatnio mi się nazbierało, bo testuję sobie jakieś inne odżywki, ale obecnie mam małego bana na zakupy włosowe. Mam 2 szampony, 6 odżywek d/s, 3 b/s i 2 sera. Te d/s muszę wykończyć.
martaakow jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-10-16, 14:16   #1963
FelekBezSzelek
Rozeznanie
 
Avatar FelekBezSzelek
 
Zarejestrowany: 2011-06
Wiadomości: 785
Dot.: Pielęgnacja loków, loczków i fal - XVIII część niech się kręci

Do dziewczyn, które mają tą odżywkę bs z olejami - ile jej nakładacie? Bo wczoraj dałam jej tak mało, a tłuściochy dzisiaj znów są
__________________
Poomoc.pl
FelekBezSzelek jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-10-16, 14:22   #1964
Imperfecta
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2010-12
Wiadomości: 37 060
Dot.: Pielęgnacja loków, loczków i fal - XVIII część niech się kręci

Cytat:
Napisane przez martaakow Pokaż wiadomość
Ja też często mam tylko tyle. Ostatnio mi się nazbierało, bo testuję sobie jakieś inne odżywki, ale obecnie mam małego bana na zakupy włosowe. Mam 2 szampony, 6 odżywek d/s, 3 b/s i 2 sera. Te d/s muszę wykończyć.
a jakie masz odżywki d/s?
Imperfecta jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-10-16, 14:37   #1965
Eloe77
MatkaPrzełożonaCurlitanek
 
Avatar Eloe77
 
Zarejestrowany: 2009-09
Lokalizacja: Wrocław - ESK 2016
Wiadomości: 5 769
Dot.: Pielęgnacja loków, loczków i fal - XVIII część niech się kręci

Dżem dobry

Ja na chwilę, bo coś wlazło w łopatkę i podejrzewam, że to przez wczorajsze nadużywanie myszki Ale przeciez się nikomu poza Wami nie przyznam!

Test obciążeniowy trwa. Dziś było mycie Baleą z morelą i aloesem (w zasadzie ich tam nie ma), Felkowa odżywka i żel z carbomerem. Jeszcze nie odcisnęłam, ale chyba jest ok, szczególnie, ze skóra się uspokoiła po ostatnim myciu zdzieraczem.

Cytat:
Napisane przez martaakow Pokaż wiadomość
No właśnie tylko z ekstraktem.
Tutaj skład (z KWC), ja też bym powiedziała, że lekki:
(...)
Ale widocznie coś miała, co moim włosom odpowiadało, bo były błyszczące, gładziutkie, nic nie fruwało, dociążone mocno też nie były, ale to załatwiałam i tak Hegronem dokładanym na suche włosy.
Miałam najpierw napisać, że to jojoba, ale przecież jest w obu.
Widzę tylko 2 wyjścia:
- jest różnica w stężeniach składników między tymi odżywkami (bo początki są identyczne!)
albo
- ekstrakty robią różnicę, choć w tej ilości teoretycznie nie powinny. W pierwszej jest olej bawełniany (w mieszance) i ekstrakt z brzoskwini, zaś w drugiej dominuje nie kokos, ale esktrakt z migdałów (najcześciej pisze się o proteinach...) i olej migdałowy
Acha - piszesz o porze roku i to też może mieć znaczenie
Cytat:
Hegronem dokładanym na suche włosy. (Swoją drogą ten nowy na razie mi się niezbyt spisuje)
To niedobrze. Ale konkretnie co robi nie tak? Za ciężki?

Cytat:
Napisane przez Rudzioch Pokaż wiadomość
Kto wydał dzisiaj sto złociszy w helfach?(...) Bardzo mi to wszystko było potrzebne, prawda? I tej wersji będę się trzymać.
Ależ nie inaczej! Byłaś może stacjonarnie? bardzo lubiłam tam wpadać, miałam rzut beretem z pracy

Cytat:
Napisane przez wikaa24 Pokaż wiadomość
czy wtedy potem po myciu też ją dawać jako d/s?
Możesz, choć krem zwykle nie ma antystatyków i trudno jest rozczesać włosy. Poza tym możemy narazić się na obciążenia.
Jeśli jednak nie sprawdzisz, nie będziesz wiedziała.

Cytat:
Napisane przez myszka2020 Pokaż wiadomość
Eloe - już mam takie zboczenie, że muszę mieć wszystko równo ułożone
Dobry nawyk nie zboczenie. Też tak mam Muszę trafić po ciemku obudzona z głębokiego snu. Dlatego nie lubię, jak ktoś mi coś przestawia

Cytat:
Napisane przez agatus84 Pokaż wiadomość
Eloe, mój żel to ten zielony, w okrągłym dużym słoiku z Rossmana. Jest przy moich włosach taki sobie średniawy, ale został mi po byłym współlokatorze chyba kupię joannę mrożącą.
Też da inny efekt, bo te Rossmanowskie za silne nie były. Ale nie on powinien odpowiadać za obciążenie.
Cytat:
Czyli co drugi dzień własnorobiony suchy szampon to słaby pomysł? Nie chciałam myć codziennie włosów...
a dlaczego miałabyś je myć codziennie? Skóra - jeśli oczywiście nie ma nadprodukcji sebum - powinna się unormować po jakimś czasie.
Cytat:
Z szamponów na skórę głowy b.dobrze mi robi emolium (na włosy o dziwo też), ale jest dość drogi. Szukam nawilżającego, bezsilikonowego, tańszego odpowiednika.
A co to znaczy: szampon nawilżający?
Podobny, choć słabszy będzie olejek myjący na ciemieniuchę Ziajka produkowany przez Ziaję. Swego czasu często myłam włosy olejkiem Isana pod prysznic (sline myjadło, ale na oleju).
Cytat:
Zdradźcie też, dobre dusze, co to jest test obciążeniowy? Też chcę go zrobić
Tak nazwałam to, co w tej chwili robię, testując nową odżywkę b/s. Chodzi o to, że oczyściłam włosy, nałożyłam odżywkę, poniej tę testowaną b/s i żel. Przyglądałam się zachowaniu włosów. Potem myłam wodą i nałożyłam Bingo z elastyną i kolagenem (cóż, kolagen mnie obciąża), znów tę odżywkę i żel. Obserwowałam włosy. Dziś umyłam Baleą, nałożyłam tę samą b/s i żel.
Czekam do chwili aż będą tak obciążone i pozbawione wigoru, że będę musiała zastosować szampon.
Teraz jestem po 3 myciu i jeszcze nie trzeba Za to drugiego dnia mam nieco klapnięte włosy i puch, a pierwszego dnia jest zwykle idealnie.

Cytat:
Napisane przez niusia Pokaż wiadomość
....skomplikowane prawda?
Owszem, jednak moim zdaniem nie powinnaś była włączać loxonu, który mógł spowodować łupież. Być może to też wina emolium (tylko którego? Który włączyłaś wraz z loxonem?). Rozumiem, ze niepokoiło cię wypadanie włosów i postanowiłaś coś z tym zrobić, ale możliwe, ze problem leży zupełnie gdzie indziej (we wnętrzu organizmu, co zreszta sugerujesz, pisząc o toksynach wynikających z przyjmowania leków) i loxon tylko pogorszył sprawę. Poprawa sytuacji po jego stosowaniu nie musi być jego zasługą. Może być jedynie zbiegiem okoliczności.
Moim zdaniem nie powinno się zaczynać takich wcierek na podrażnionej czy chorej skórze, ale dotrzeć do źródła problemu, popracowac nad organizmem, a potem nad włosami. One są zawsze na końcu i organizm nie będzie ich utrzymywać, jeśli walczy o coś ważniejszego.
Pomyślałabym jednak nad produktem z wyższym stężeniem mocznika.
Cytat:
Jeśli chodzi o diprosalic, wiem ze zależy to od stężenia itd., ale chodzi mi o efekty uboczne typu zaburzenie funkcji mózgu nawet przy miejscowym stosowaniu.
Tego niestety Ci nie powiem, bo to jest pytanie do lekarza. Dobrze by było, gdybyś skonsultowała ten lek z lekarzem, który przepisał Ci poprzednie środki, o których pośrednio wspominasz. To już są leki, porada na forum może tylko zaburzyć Twoje postrzeganie sprawy. Tu naprawdę powinien wypowiedzieć sie lekarz.
Cytat:
Może jednak jakoś zmuszę się do stosowania, ale nie wiem tak naprawdę czy to ma sens na moja przewrazliwioną skóre głowy
Badanie pod kątem grzyba wyszło ujemne.
I dobrze To by oznaczało, że niekoniecznie chodzi o łupież, ale o podraznienie, któe sobie zgotowałaś choćby loxonem.
Skonsultuj diprosalic, jego ewentualne reakcje z pozostałymi środkami i dopero wtedy podejmij decyzję.
Cytat:
Szampon stieprox wysusza nieco, ale łupież jest znaczenie mniejszy po drugim użyciu. W takim razie stosować go dalej czy przestać gdy objawy znikną?
W sposobach stosowania jest, by myć nim na zmianę z innym szamponem. Spróbuj może na teraz myć własnie w ten sposób.
Cytat:
Co do odzywek od dłuższego czasu (z pewnością ponad miesiąc) nie stosuję odżywek d/s. Moja pielęgnacja opiera się tylko na b/s (serum, spray glisskura z olejami, farmona lniana). Niestety ale przy czesaniu włosów na których jest odzywka wypadało mi znacznie więcej włosów, więc zrobiłam odwyk.
Skoro tak, to jest to odpowiedni krok.
Cytat:
Emolium jest dobry dla skóry ale nie dla wyglądu włosów, są strasznie oklapnięte jak po myciu odżywką.
To myj nim tylko skórę, nie włosy.
Cytat:
Niby główny problem - wypadanie ustaje więc nie powinnam się martwić, ale ze skóra nie jest dobrze. Swędzi mnie po wczorajszym myciu stieproxem.
Ponownie: mocznik o stężeniu co najmniej 10%.

Cytat:
Napisane przez agatus84 Pokaż wiadomość
Moim zdaniem, pielęgnacja naturalna (aloes, żel lniany) daje rewelacyjne efekty na włosach wyrastających ze zdrowej skóry. Jeśli obserwujesz objawy choroby skóry (łupież, pieczenie, swędzenie, wypadanie włosów, łuska), powinnaś zawierzyć lekarzowi. To nie przelewki, nie możesz brać od niego leków na receptę, i robić z nich koktajlu naprzemiennie z własnymi pomysłami na pielęgnację, bo tylko sobie zaszkodzisz. Poza tym, pamiętaj że z chorej skóry nie wyrosną nigdy piękne włosy. Może powinnaś przez 3 miesiące odstawić maski, myć głowę szamponem emolium (jeśli włosy są okapnięte- trudno, narazie je związuj). Po użyciu Stieproxu są dobre efekty? Świetnie, stosuj narazie tak, jak zalecił lekarz. To się nazywa compliance
I jak tu się nie podpisać pod tymi słowami?
Cytat:
Napisane przez Aziddee Pokaż wiadomość
Eh, a już pokładałam w nim nadzieje. Jednak zobaczę, może podziała w zupełnie dziwny i tajemniczy sposób Chociaż nakładanie do najprzyjemniejszych nie należy - śmierdzi trochę jak jodyna (?) Dam mu szansę, w końcu padre kupił i powiedział, że to na miesiąc kuracji
Już go masz, to dlaczego miałabys nie spróbować?
Ja tylko piszę, co wynika moim zdaniem ze składu. Działanie może być nadspodziewanie dobre.
A propos tego, co tam było dalej w Twoim poście: daj im teraz odżywkę z miodem. Niech trochę się napiją A zamówione produkty i tak przyjdą

Cytat:
Napisane przez DMkAnia Pokaż wiadomość
Wiem i jeszcze taki termin pewnie będziesz już córeczkę tulić w ramionach
Oby bo już powoli mam dość. Ciężko
Cytat:
Jaka cena
Niestety Ale pamiętajmy, ze sezon dopiero się zaczyna i ceny będą spadać. jednak to są produkty GoreTexowe, warte ceny. Sprawdziłam, bo mam kurtkę. Takiego komfortu jeszcze nie miałam.
Cytat:
Co dobrego upichciłaś?
Zupę dyniową, dorsza w warzywach (dla mnie) i ćwiartki z kurczaka (dla TŻa) z brązowym ryżem i surówką z papryki, selera naciowego i cebuli
Zupę i dorsza mam na dziś, to dla TŻa (sądziłam, że zostanie coś na dziś, w końcu były 2 ćwiartki!) będzie makaron z sosem carbonara (robię banalnie prosty z boczku, śmietany i sera).
__________________
Tote este mizeriă in faţă de eternitate

Dziennik, FAQ, pigułka wiedzy i pielęgnacja - wszystko o kręconych naturalnie włosach!

MÓJ IDEAŁ

Eloe77 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-10-16, 14:38   #1966
martaakow
Zakorzenienie
 
Avatar martaakow
 
Zarejestrowany: 2011-01
Wiadomości: 9 549
Dot.: Pielęgnacja loków, loczków i fal - XVIII część niech się kręci

Cytat:
Napisane przez Imperfecta Pokaż wiadomość
a jakie masz odżywki d/s?
Proteinowe:
Scandic bananowy https://wizaz.pl/kosmetyki/produkt,5...nana-mask.html (uwielbiam!)
Lady Spa arganowa https://wizaz.pl/kosmetyki/produkt,5...rgan-mask.html
Kallos Latte https://wizaz.pl/kosmetyki/produkt,4...k-protein.html

Emolientowe:
Ziaja oliwkowa https://wizaz.pl/kosmetyki/produkt,5...enerujaca.html
Bingo drożdżowa https://wizaz.pl/kosmetyki/produkt,3...y-piwnych.html
Eva Natura migdał i kokos https://wizaz.pl/kosmetyki/produkt,5...a-therapy.html


A właśnie, dzisiaj do Evy Natury dokapałam odrobinę oleju winogronowego i chyba było nieco lepiej, ale głowy (ani włosów) nie dam, bo od razu po wysuszeniu wyszłam na dwór, a tam mgła i mżawka, więc się trochę spuszyły.
martaakow jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-10-16, 14:46   #1967
Rudzioch
Raczkowanie
 
Avatar Rudzioch
 
Zarejestrowany: 2007-08
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 110
Dot.: Pielęgnacja loków, loczków i fal - XVIII część niech się kręci

Cytat:
Napisane przez Eloe77 Pokaż wiadomość
Ależ nie inaczej! Byłaś może stacjonarnie? bardzo lubiłam tam wpadać, miałam rzut beretem z pracy
Byłam stacjonarnie. Do tego na Mikołaja mam z pracy rzut beretem A do tego na Hallera z domu jakieś pięć minut autem, więc też bliziutko. Zaglądam na zmianę raz do jednego raz do drugiego Wczoraj padło na Hallera.
Rudzioch jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-10-16, 14:58   #1968
martaakow
Zakorzenienie
 
Avatar martaakow
 
Zarejestrowany: 2011-01
Wiadomości: 9 549
Dot.: Pielęgnacja loków, loczków i fal - XVIII część niech się kręci

Cytat:
Napisane przez Eloe77 Pokaż wiadomość
Miałam najpierw napisać, że to jojoba, ale przecież jest w obu.
Widzę tylko 2 wyjścia:
- jest różnica w stężeniach składników między tymi odżywkami (bo początki są identyczne!)
Jeśli to cokolwiek zmienia - ich konsystencja jest identyczna, więc nie wygląda, żeby któraś była bardziej rozcieńczona. Ale może jakieś zagęstniki są, nie mam pojęcia, nie znam się na tyle na składach.

Cytat:
Acha - piszesz o porze roku i to też może mieć znaczenie
W tym momencie wydaje mi się, że właśnie o to chodzi.

Cytat:
To niedobrze. Ale konkretnie co robi nie tak? Za ciężki?
Tak, za ciężki, rozcieńczyłam bardziej niż tego starego i mi oblepił odrobinę włosy. Nie chce przez moje psikadło (rozcieńczony) przejść i mnie irytuje, że tak "sika" ten atomizer, zamiast ładnie rozpylać. Teraz rozprowadzam w rękach z wodą tego Hegrona, daję mało, nie jest źle, ale przez to, że nie mogę dać go tyle co wcześniej, nie ma też tak dobrego efektu, bo naprawdę ładnie mi wygładzał włosy i były miękkie po nim.

Cytat:
Też da inny efekt, bo te Rossmanowskie za silne nie były. Ale nie on powinien odpowiadać za obciążenie.
Właśnie... Zastanawiałam się ostatnio nad tymi żelami. Czy są w jakiś sposób podobne do żeli Bielendy, może dałoby się nimi zastąpić tę nieszczęsną Bielendę?
martaakow jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-10-16, 15:09   #1969
Imperfecta
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2010-12
Wiadomości: 37 060
Dot.: Pielęgnacja loków, loczków i fal - XVIII część niech się kręci

Cytat:
Napisane przez martaakow Pokaż wiadomość
Proteinowe:
Scandic bananowy https://wizaz.pl/kosmetyki/produkt,5...nana-mask.html (uwielbiam!)
Lady Spa arganowa https://wizaz.pl/kosmetyki/produkt,5...rgan-mask.html
Kallos Latte https://wizaz.pl/kosmetyki/produkt,4...k-protein.html

Emolientowe:
Ziaja oliwkowa https://wizaz.pl/kosmetyki/produkt,5...enerujaca.html
Bingo drożdżowa https://wizaz.pl/kosmetyki/produkt,3...y-piwnych.html
Eva Natura migdał i kokos https://wizaz.pl/kosmetyki/produkt,5...a-therapy.html


A właśnie, dzisiaj do Evy Natury dokapałam odrobinę oleju winogronowego i chyba było nieco lepiej, ale głowy (ani włosów) nie dam, bo od razu po wysuszeniu wyszłam na dwór, a tam mgła i mżawka, więc się trochę spuszyły.
Dziękuję muszę się zagłębić w to wszystko, co to są te proteinowe itd, bo póki co dla mnie odżywka to odżywka mam zamiar kupić tego Kallosa
Imperfecta jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2013-10-16, 15:11   #1970
Wiolkaa93
Wtajemniczenie
 
Avatar Wiolkaa93
 
Zarejestrowany: 2010-12
Lokalizacja: małopolska
Wiadomości: 2 001
GG do Wiolkaa93
Dot.: Pielęgnacja loków, loczków i fal - XVIII część niech się kręci

Cytat:
Napisane przez martaakow Pokaż wiadomość
Proteinowe:
Scandic bananowy https://wizaz.pl/kosmetyki/produkt,5...nana-mask.html (uwielbiam!)
Gdzie ją można kupić?
Wiolkaa93 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-10-16, 15:27   #1971
martaakow
Zakorzenienie
 
Avatar martaakow
 
Zarejestrowany: 2011-01
Wiadomości: 9 549
Dot.: Pielęgnacja loków, loczków i fal - XVIII część niech się kręci

Cytat:
Napisane przez Imperfecta Pokaż wiadomość
Dziękuję muszę się zagłębić w to wszystko, co to są te proteinowe itd, bo póki co dla mnie odżywka to odżywka mam zamiar kupić tego Kallosa
Proteinowe to te z proteinami, czyli cząsteczkami białkowymi, np. jedwab, keratyna, proteiny mleczne, itd.
Kallos Latte to lekka odżywka, raczej trzeba ją wzbogacać - dodawać oleju lub mieszać z ciężką odżywką. Ma właśnie proteiny mleczne.


Cytat:
Napisane przez Wiolkaa93 Pokaż wiadomość
Gdzie ją można kupić?
Ja miałam z odlewki akurat.
A kupić można w sklepach fryzjerskich (zwykle za kosmiczną cenę, jak większość odżywek) lub na alledrogo, tam są tańsze, ale niestety koszty wysyłki robią swoje...
martaakow jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-10-16, 15:32   #1972
Imperfecta
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2010-12
Wiadomości: 37 060
Dot.: Pielęgnacja loków, loczków i fal - XVIII część niech się kręci

Cytat:
Napisane przez martaakow Pokaż wiadomość
Proteinowe to te z proteinami, czyli cząsteczkami białkowymi, np. jedwab, keratyna, proteiny mleczne, itd.
Kallos Latte to lekka odżywka, raczej trzeba ją wzbogacać - dodawać oleju lub mieszać z ciężką odżywką. Ma właśnie proteiny mleczne.
czyli np z jaką "ciężką" odżywką?

Przepraszam za te wszystkie pytania
Imperfecta jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-10-16, 15:38   #1973
Cornie
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2013-04
Wiadomości: 46
Dot.: Pielęgnacja loków, loczków i fal - XVIII część niech się kręci

Włosy mi się puszą tak bardzo aargh!
Już daję im wszystko, nawet balsam propolisowy, oleje i maske Alterry jako b/s, o olejach i maskach d/s nie wspomne, po prostu oszalały! Już nie wiem co im zaaplikować;<
Cornie jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-10-16, 15:42   #1974
martaakow
Zakorzenienie
 
Avatar martaakow
 
Zarejestrowany: 2011-01
Wiadomości: 9 549
Dot.: Pielęgnacja loków, loczków i fal - XVIII część niech się kręci

Cytat:
Napisane przez Imperfecta Pokaż wiadomość
czyli np z jaką "ciężką" odżywką?

Przepraszam za te wszystkie pytania
Nie masz co przepraszać, każdy na początku dużo pytał.

Ciężka odżywka to np. Garnier Avocado i masło Karite, ogólnie są to odżywki emolientowe, czyli oparte na olejach lub alkoholach tłuszczowych, im ich więcej w odżywce, tym zwykle jest cięższa. Wiadomo, że nie można przesadzać, bo wtedy przyklap i włosy bez życia gwarantowane, ale to najczęściej zdarza się u osób z cienkimi włosami.

---------- Dopisano o 16:42 ---------- Poprzedni post napisano o 16:41 ----------

Cytat:
Napisane przez Cornie Pokaż wiadomość
Włosy mi się puszą tak bardzo aargh!
Już daję im wszystko, nawet balsam propolisowy, oleje i maske Alterry jako b/s, o olejach i maskach d/s nie wspomne, po prostu oszalały! Już nie wiem co im zaaplikować;<
Moje też, ale to przez mglistą pogodę, która jest przez ostatnie dni.
martaakow jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-10-16, 15:51   #1975
Imperfecta
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2010-12
Wiadomości: 37 060
Dot.: Pielęgnacja loków, loczków i fal - XVIII część niech się kręci

Cytat:
Napisane przez martaakow Pokaż wiadomość
Nie masz co przepraszać, każdy na początku dużo pytał.

Ciężka odżywka to np. Garnier Avocado i masło Karite, ogólnie są to odżywki emolientowe, czyli oparte na olejach lub alkoholach tłuszczowych, im ich więcej w odżywce, tym zwykle jest cięższa. Wiadomo, że nie można przesadzać, bo wtedy przyklap i włosy bez życia gwarantowane, ale to najczęściej zdarza się u osób z cienkimi włosami.
Ale mi już tak głupio pytać

Dziękuję! co ja bym bez Was zrobiła lubię jak wszystko jest tak jasno wyjaśnione o jak Ty piszesz bo jak czasami czytam artykuły i blogi gdzie dziewczyny piszą takimi określeniami dziwnymi to nic nie wiem i ja muszę mieć informacje w małych dawkach, bo jak wszystko naraz to mi się wszystko miesza
Imperfecta jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-10-16, 16:29   #1976
fallen_apple
Zakorzenienie
 
Avatar fallen_apple
 
Zarejestrowany: 2007-08
Lokalizacja: Wschód
Wiadomości: 3 186
Dot.: Pielęgnacja loków, loczków i fal - XVIII część niech się kręci

Cytat:
Napisane przez Aziddee Pokaż wiadomość
Kciukam za poprawę
Dziękuję. Widzę, że Ty też byłaś dzisiaj na jakiś badaniach krwi. Robiłaś badania na witaminy , homony czy ogólnie morfologię?

Cytat:
Napisane przez Eloe77 Pokaż wiadomość
Obecnie trwa akcja denko, choć pozwoliłam sobie zakupić Biowax 3 oleje (porażka) i Felkową odżywkę (miłość od pierwszego zastosowania).
Niczego nie stosuję specjalnie regularnie, choć to, co najcześciej nakładam oznaczę literką R.
* szampony i myjadła: Fitomed do suchych, Ziajka olejek myjący na ciemieniuchę R, Facelle Sensitive R, Joanna Naturia makowa (czerwona),
* odżywki d/s: TBS bananowa R, Alterra z aloesem i granatem, Alterra morelkowa, Isana z babasu, Bingo R (została mi z elastyną i jej nie kupię więcej, z ekstraktami roślinnymi i tę kupię podobnie jak ze spiruliną i keratyną oraz z drożdżami), Balea z morelką, Alverde z awokado, Eubiona (juz mam na 1 użycie, ale kupię ponownie), Garnier A&K (co prawda teraz nie mam na półce, ale to tylko kwestia czasu. Bez niej nie ma zimy ), Biowax 3 oleje (ale ten pan wyjeżdża),
* odżywki b/s: wspomniana już Felkowa odżywka R, Tigi LP&P R, Joanna Naturia makowa (czerwona), Kinky-Curly Knot Today, Komaza krem (ale mnie potwornie tłuści, muszę uważać), Balea Profesional pomarańczowa
* stylizatory: żel aloesowy Krautrhof R, KCCC R, żel na carbomerze, Tigi Amplifier (baaardzo rzadko),
* oleje: lniany, sezamowy, arganowy, jojoba, herbaciany (mieszanka), z orzechów włoskich, BDFM, BD (ale nie wiem, czy pójdzie na włosy),
* dodatki: Jantar, ocet jabłkowy, półprodukty (m.in. keratyna, panthenol, HA, ekstrakt z banana, ekstrakt z argininą, kwas mlekowy, więcej grzechów nie pamiętam).
Jak widać dość się już ograniczyłam. Do każdego mycia układam osobny zestaw, nadal tuninguję odżywki, cześciej stosuję szampony. Są też produkty, do których chętnie bym wróciła, ale póki nie zlikwiduje niektórych posiadanych, nie będe inwestować w nowe.
Podobają mi się u Ciebie te odzywki Balea i Alverde. Szkoda, że nie można ich kupić stacjonarnie, bo chętnie bym spróbowała. A żel na carbomerze to co to za żel?

Cytat:
Napisane przez Eloe77 Pokaż wiadomość
Winę mogą ponosić hormony.
Dziękuję za kciuki. Przydadzą się.



Cytat:
Napisane przez Wizazanka5000 Pokaż wiadomość
Dziewczyny potrzebuje cos do rego na wypadanje wlosow. Wiem ze o roznych spechfikach pisalyscie tu ale nigdy sie nie wczytywalam bo ja nie mam tego problemu chodzi o moja siostre. I najlepiej to cos do lykania bo ona nie lubi poswiecac czasu wlosom,ewentualnie jakas wcierka?
Ja polecam wewnętrznie Vitapil lub Hapantoten.

Cytat:
Napisane przez martaakow Pokaż wiadomość
Emolientowe:
Ziaja oliwkowa https://wizaz.pl/kosmetyki/produkt,5...enerujaca.html
Bingo drożdżowa https://wizaz.pl/kosmetyki/produkt,3...y-piwnych.html
Eva Natura migdał i kokos https://wizaz.pl/kosmetyki/produkt,5...a-therapy.html

Marto gdzie kupujesz tą odżywkę ziaji? Nigdzie nie mogę jej znaleźć. :/ Tak samo maski do włosów ziaji. Widziałaś gdzieś?
Dziewczyny tak mnie naszło na wypróbowanie tego żelu bielendy rzepy akurat jak denat dodali. Widujecie więc może jeszcze starą wersję bez alko? Gdzie można ten żel kupić?
__________________
Spicy orange...

Edytowane przez fallen_apple
Czas edycji: 2013-10-16 o 16:33
fallen_apple jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-10-16, 17:08   #1977
201801220933
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2007-04
Wiadomości: 2 690
Dot.: Pielęgnacja loków, loczków i fal - XVIII część niech się kręci

Eloe bardzo Ci dziękuję za cenne porady, zawsze wiele mi rozjaśniają w kwestii moich problemów, z pewnością się do nich zastosuję.

PS. Znacie dobra odżywkę do paznokci bez formaldehydu?
201801220933 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-10-16, 17:11   #1978
martaakow
Zakorzenienie
 
Avatar martaakow
 
Zarejestrowany: 2011-01
Wiadomości: 9 549
Dot.: Pielęgnacja loków, loczków i fal - XVIII część niech się kręci

fallen_apple, odżywkę z Ziai kupiłam w takiej małej drogerii Gabi, poza tym w galeriach handlowych mam stoiska lub całe sklepy Ziai, poszukaj, może też gdzieś jest u Ciebie.
A starych żeli z Bielendy już nie widuję.

Edytowane przez martaakow
Czas edycji: 2013-10-16 o 17:12
martaakow jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-10-16, 17:17   #1979
Rudzioch
Raczkowanie
 
Avatar Rudzioch
 
Zarejestrowany: 2007-08
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 110
Dot.: Pielęgnacja loków, loczków i fal - XVIII część niech się kręci

[QUOTE="niusia";43295694]

PS. Znacie dobra odżywkę do paznokci bez formaldehydu? [/QUOTE]

Ja używam tej [URL="https://wizaz.pl/kosmetyki/produkt,2489,killys-witaminowa-bomba-preparat-do-pielegnacji-paznokci.html"]KLIK[/URL]

Bu, edytor zgłupiał.

Edytowane przez Rudzioch
Czas edycji: 2013-10-16 o 17:19
Rudzioch jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-10-16, 18:49   #1980
scrabble1
Zakorzenienie
 
Avatar scrabble1
 
Zarejestrowany: 2010-08
Wiadomości: 8 121
Dot.: Pielęgnacja loków, loczków i fal - XVIII część niech się kręci

Cytat:
Napisane przez Karen15 Pokaż wiadomość
Aktywne serum na porost włosów Babuszki Agafii
I takie dobre efekty? Opisz potem to w KWC ok? Teraz nie zależy mi na przyroście ale może kiedyś trafię na Twoją opinię i skorzystam

---------- Dopisano o 19:32 ---------- Poprzedni post napisano o 19:30 ----------

Cytat:
Napisane przez myszka2020 Pokaż wiadomość

To ja się pochwalę moimi zbiorami w szafce, to po prawej to odlewki od pewnej kochanej osoby, która ma jeszcze większego fizia kosmetykowego od nas [nie wiedziałam, że będzie ich aż tyle]. Po lewej stylizatory, maski i odżywki ds, oleje. No i jeszcze w łazience mam aktualnie używane 2 odżywki ds, 2 odżywki bs, maskę, szampon i odżywkę do mycia. O matko Ale już przez najbliższe 2 lata nic nie kupię, prawda
Upchała wszystko do szafki a łazienka czyściutka niezłe masz zbiory !

---------- Dopisano o 19:47 ---------- Poprzedni post napisano o 19:32 ----------

Cytat:
Napisane przez DMkAnia Pokaż wiadomość


Jaki, jaki?





Wcierałaś przed myciem? Czym zmywałaś? Mój tż ostatnio się skarży na łupież i wypadanie, a właśnie używa H&S i ma zamiar Nizoral kupić :/ nie wiem czy jakakolwiek rada coś tu pomoże, bo jest leniem, ale warto spróbować
Poprzednio byłam oczarowana pędzelkiem poleconym przez naszą Modzinkę Misiankę a był to ten z zestawu do eyelinera Maybelline, ale wpadłam na filmiki na YT po angielsku, gdzie kobieta prawie przebierała nóżkami za pędzelkiem do eyelinera Bdellium Tools 760.
No więc kupiłam go i jego ciut większego brata 762. Nie dość, że są śliczne, bo z różowej serii z bambusa to rzeczywiście kreska jest idealna, równa i cieniutka jak tylko chcę
Malowałam nimi dopiero 2 razy dlatego jeszcze czas do ostatecznej oceny ale myślę, że zastąpią mi wszystkie inne !

Co do olejku rycynowego na łupież to podgrzewam go na spodku pod kubkiem ciepłej wody, tak jest łatwiejszy, nie taki gęsty w nakładaniu. Potem wcieram w skalp, olejuję włosy innym olejem, trzymam no minimum 30 minut i zmywam albo Barwą z pokrzywy albo "łagodnym szamponem i płynem do kąpieli 2 w 1 " Nivea dla dzieci albo mieszam je po trochu. Skalp się nie przetłuszcza a łupieżu nie ma Robię to jak najczęściej ale tak co 2 max 3 mycie na bank, bo łupież lubi wracać jeśli się zapomnę!
Serio, całe życie na nizoralu czy head&shouldersie, teraz CG mnie zmusiło do zmiany i jestem zachwycona. Tanio, zdrowo i bezproblemowo

---------- Dopisano o 19:49 ---------- Poprzedni post napisano o 19:47 ----------

Cytat:
Napisane przez Imperfecta Pokaż wiadomość
lubię pomagać a wiem jak to jest być bez włosów, może nie bezpośrednio, ale moja mama miała raka no i...
Brawo, na prawdę fajna z Ciebie babka, wiadomo, że za włosy można dostać pieniądze... fajnie robisz
__________________
Pędzlomaniactwo, kosmetykomaniactwo, włosomaniactwo, zaczęło się od 2012 r.
Oby nowe mnie nie dopadło, bo czasu na życie nie wystarczy...

Konkursomaniactwo '15
************************* ********************
"Upadłaś? Wstań, popraw koronę i zasuwaj dalej! "
scrabble1 jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Włosy kręcone: pielęgnacja, fryzury, inspiracje


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-10 09:11:34


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 22:21.