Nasze codzienne jadłospisy, część XIII - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Dietetyka

Notka

Dietetyka Miejsce dla osób, które są na diecie. Rozmawiamy o zdrowym odżywianiu. Uwaga! Wyznacznikiem jest kaloryczność dobowa diet - muszą one mieć ponad 1000 kcal.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2010-12-16, 10:52   #1
iza_wiosenna
Zakorzenienie
 
Avatar iza_wiosenna
 
Zarejestrowany: 2006-11
Wiadomości: 11 917
GG do iza_wiosenna

Nasze codzienne jadłospisy, część XIII


witam Wszystkich w nowej odsłonie wątku
mimo, że odsłona trzynasta, na pewno będzie szczęśliwa, wolna od ed i pełna życzliwych komentarzy oraz konstruktywnej krytyki. Zadbamy o to, prawda?

Linki do poprzednich wątków:
Link do części I: http://www.wizaz.pl/forum/showthread.php?t=107931
Link do części II: http://www.wizaz.pl/forum/showthread.php?t=196313
Link do części III: http://www.wizaz.pl/forum/showthread.php?t=215124
Link do części IV: http://www.wizaz.pl/forum/showthread.php?t=234267
Link do części V: http://www.wizaz.pl/forum/showthread.php?t=251188
Link do części VI: http://www.wizaz.pl/forum/showthread.php?t=272647
Link do części VII: https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=304089
Link do części VIII: https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=336565
Link do części IX: https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=360100
Link do części X: http://www.wizaz.pl/forum/showthread.php?t=385812
Link do części XI: https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=412847
Link do części XII: https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=455202


Cytat:
W związku z niedawnym zamieszaniem w sprawie podziału tego wątku (pomysł upadł) mam do Was prośbę: zaznaczajcie naprawdę wyraźnie, czy to U (utrzymanie), P(przytycie) czy R(redukcja) Literka może być kolorowa, pogrubiona, powiększona - o, tak R
Cytat:
Zamieszczamy tylko i wyłącznie całodniowe jadłospisy, a nie posty z poszczególnymi, pojedynczymi posiłkami.


Proszę również nie zaczynać tematów związanych z ED, Anoreksją, Bulimią, itp. w tym wątku. Od tego jest "Krzywe Zwierciadło".



Podstawowe informacje:

Źródła białka: mięso, ryby, wędliny, twarogi, sery (np. żółte), serki (np. wiejskie, naturalne homogenizowane), jaja, odżywki białkowe, nabiał (mleko, maślanki, jogurty – aczkolwiek mają małą zawartość białka).

Źródła NNKT: oliwa z oliwek, tłuste ryby, avocado, orzechy włoskie, pistacjowe, nerkowca, laskowe, arachidowe, migdały, sezam, słonecznik, siemię lniane, mak, pestki dyni.

Źródła węglowodanów złożonych: pieczywo żytnie/razowe, makaron razowy, ryż brązowy (naturalny), kasza gryczana, jęczmienna, płatki owsiane, żytnie, itp. – ogólnie produkty zbożowe, mało przetworzone.

Źródła węglowodanów prostych: jasne pieczywo i makarony, słodycze, jogurty owocowe, cukier, owoce (fruktoza), mleko i pochodne (laktoza), itp.

Rośliny strączkowe: groch, soczewica, ciecierzyca, fasola, soja, bób.


Prawidłowa kompozycja pełnowartościowego posiłku:
Białko + węglowodany + warzywa
lub
Białko + tłuszcze + warzywa

Na redukcji staramy się unikać połączenia węglowodanów z tłuszczami.
Nie zapominajmy o regularnych posiłkach oraz aktywności fizycznej.


Wątki podwieszone: Pamiętajcie, że zdrowa redukcyjna dieta nie polega na niejedzeniu i dlatego proszę, by szczególnie nowe użytkowniczki poczytały trochę wątki podwieszone, prześledziły poprawne jadłospisy odchudzających się wizażanek i wyciągnęły wnioski
Mimo próśb niewiele osób to robi,więc ponawiam apel: zaznaczajcie przy jadłospisie czy jecie mięso,czy nie - ułatwi nam to ocenianie i oszczędzi kilku bezsensownych rad typu "zjedz pierś z kurczaka",oraz opisujcie posiłki okołotreningowe, gdyż są szczególnie ważne.

na koniec: o ED, wyrzutach sumienia, niskich wagach, groźbach szpitala, strachu przed jedzeniem dyskutujemy na forum "W Krzywym Zwierciadle Odchudzania"! https://wizaz.pl/forum/forumdisplay.php?f=102

jadłospisy o kaloryczności niższej niż 1000 kcal lub pełnych westchnień na temat "ogromnej" ilości jedzenia czy zdradzających komentarzami chorobowe myślenie, nie umieszczone na KZ, będę przenosić tu: https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=399103

proszę, zaoszczędźcie mi pracy ;-)

dopisane 16.12.2010:

Z dniem dzisiejszym wprowadzam obostrzenie zasad tematu "Nasze codzienne jadłospisy". Jako że bezwzględny zakaz zamieszczania tutaj chorobowych postów jest łamany, KAŻDY taki post będzie karany najpierw słownym ostrzeżeniem, a w przypadku recydywistów (a jest tu takich sporo:/), OD RAZU punktami karnymi!!!


_________________________ ____

tym miłym akcentem konczę swój monolog, witam Was serdecznie i życzę miłego wypowiadania się tutaj oraz jeszcze przyjemniejszej lektury,

Iza.
__________________
uśmiech pięknie zagrany.



sometimes i feel like screaming
iza_wiosenna jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-12-16, 11:14   #2
Sunday Rose
Zakorzenienie
 
Avatar Sunday Rose
 
Zarejestrowany: 2008-12
Wiadomości: 3 988
Dot.: Nasze codzienne jadłospisy, część XIII

To może ja zacznę ze swoim nieśmiałym R
śniadanie: owsianka (4 łyżki płatków owsianych, 1 łyżka otrąb, 2 łyżki crunchy natural bez cukru, szklanka mleka 2%, garstka rodzynek i łyżka domowego dżemu porzeczkowego)
II śniadanie: podłużna ciemna bułka z ziarnami posmarowana serkiem Fresek (biedronkowy odpowiednik Bielucha), polędwicą sopocką i pomidorem, ok. 45 minut później duża pomarańcza
obiad: pół woreczka brązowego ryżu z chili con carne (pierś z kurczaka, pomidory, czerwona fasola, cebula, czosnek, papryka)
podwieczorek: 2 kostki czekolady gorzkiej, kefir naturalny (zazwyczaj jadam małe podwieczorki, bo tak mi wypada w ciągu dnia, że jadłabym kolację 3 godziny po obiedzie
kolacja: pół makreli, 2 duże ogórki kiszone

proszę o ocenę i wskazówki
__________________
w Twych ramionach jest wszystko, co chciałam zawsze mieć..
Sunday Rose jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-12-16, 11:53   #3
daphne81
Wtajemniczenie
 
Avatar daphne81
 
Zarejestrowany: 2004-07
Wiadomości: 2 331
GG do daphne81
Dot.: Nasze codzienne jadłospisy, część XIII

Moje wczorajsze R

ś - bułka razowa z ziarnem słonecznika i siemieniem lnianym z twarożkiem ze szczypiorkiem, każda połówka z 2 plastrami polędwicy, kubek zielonej herbaty

2 ś - pół jogurtu pitnego bakomy z ziarnami zbóż

o - z 5 kawałków mintaja w jajku i mące na odrobinie oleju, kasza gryczana z oliwa z oliwek i paskiem twarogu, gotowana marchewka, kalafior i brokuł, kubek herbaty na trawienie

p - filiżanka jogurtu naturalnego z cynamonem, jabłkiem, słonecznikiem i mielonym siemieniem lnianym kubek zielonej herbaty

k - jajecznica na odrobinie masła i pomidor

Czy jeżeli nie mogę zjeść więcej niż pół jogurtu/ 4-5 łyżek owsianki po 3 godzinach od sniadania to ma wmuszać to w siebie na siłę ??
__________________
12 luty 2008
narodziny mojej cudownej córeczki Sashy


daphne81 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-12-16, 12:24   #4
Aniap23
Zadomowienie
 
Avatar Aniap23
 
Zarejestrowany: 2010-08
Wiadomości: 1 564
Dot.: Nasze codzienne jadłospisy, część XIII

Witam i oto moje dzisiejsze R:

7:00 Grahamka z serkiem Pilos z ananasem + kawa z mlekiem

11:00 Płatki owsiane (4 łychy) + owoce suszone i orzechy (2 łychy) + herbata zielona

13:20 1 ciasteczko

14:00 2 mandarynki, banan

17:30 Uszka z mięsem (bardzo duże 10 szt) + barszcz czerwony, potem kalafior na parze

19:00 Jabłko

20:00 Parówka z krąmą razowca posmarowanym almette śmietankowym.

Do tego oczywiście herbata zielona i czerwona i woda.
Aniap23 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-12-16, 12:27   #5
flamme
Rozeznanie
 
Avatar flamme
 
Zarejestrowany: 2010-04
Wiadomości: 847
Dot.: Nasze codzienne jadłospisy, część XIII

Cytat:
Napisane przez Sunday Rose Pokaż wiadomość
To może ja zacznę ze swoim nieśmiałym R
śniadanie: owsianka (4 łyżki płatków owsianych, 1 łyżka otrąb, 2 łyżki crunchy natural bez cukru, szklanka mleka 2%, garstka rodzynek i łyżka domowego dżemu porzeczkowego) crunchy, dżem i rodzynki na R to tak średnio, ale oczywiście możesz sobie pozwolić raz kiedyś na śniadanko ;] Zamiast dżemu lepszy byłby jakiś owocek. Troszkę tu mało białka
II śniadanie: podłużna ciemna bułka z ziarnami posmarowana serkiem Fresek (biedronkowy odpowiednik Bielucha), polędwicą sopocką i pomidorem, ok. 45 minut później duża pomarańcza bardzo ładnie
obiad: pół woreczka brązowego ryżu z chili con carne (pierś z kurczaka, pomidory, czerwona fasola, cebula, czosnek, papryka) tu też super
podwieczorek: 2 kostki czekolady gorzkiej, kefir naturalny (zazwyczaj jadam małe podwieczorki, bo tak mi wypada w ciągu dnia, że jadłabym kolację 3 godziny po obiedzie tutaj niewiele białeczka. Gorzka czeko i to w ilości dwóch kostek może zostać. Zamiast kefiru dałabym twarożek czy serek
kolacja: pół makreli, 2 duże ogórki kiszone ok

proszę o ocenę i wskazówki
J.w.

Cytat:
Napisane przez daphne81 Pokaż wiadomość
Moje wczorajsze R

ś - bułka razowa z ziarnem słonecznika i siemieniem lnianym z twarożkiem ze szczypiorkiem, każda połówka z 2 plastrami polędwicy, kubek zielonej herbaty jeśli bułka duża i twarożku sporo, to bardzo fajnie

2 ś - pół jogurtu pitnego bakomy z ziarnami zbóż tutaj mało. Na R staramy się unikać jogurtów smakowych.

o - z 5 kawałków mintaja w jajku i mące na odrobinie oleju, kasza gryczana z oliwa z oliwek i paskiem twarogu, gotowana marchewka, kalafior i brokuł, kubek herbaty na trawienie co prawda łączysz tł z ww, ale jeśli nie będzie Ci to utrudniać chudnięcia, to ok

p - filiżanka jogurtu naturalnego z cynamonem, jabłkiem, słonecznikiem i mielonym siemieniem lnianym kubek zielonej herbaty j.w. --> tł. + ww. Zamiast jogurtu proponuję coś bogatszego w białko. Owoce lepiej jeść w pierwszej części dnia, choć nie muszą akurat o tej porze wcale utrudniać chudnięcia

k - jajecznica na odrobinie masła i pomidor ok

Czy jeżeli nie mogę zjeść więcej niż pół jogurtu/ 4-5 łyżek owsianki po 3 godzinach od sniadania to ma wmuszać to w siebie na siłę ??bez sensu wmuszać coś, przecież jedzenie ma być również przyjemnością. Choć to śniadanko, które jesz nie jest specjalnie obfite, to normalne, że raz potrzebujemy więcej, raz mniej.
flamme jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-12-16, 12:48   #6
Sunday Rose
Zakorzenienie
 
Avatar Sunday Rose
 
Zarejestrowany: 2008-12
Wiadomości: 3 988
Dot.: Nasze codzienne jadłospisy, część XIII

Bardzo dziękuję za odpowiedź co do crunchy - jest dokładnie takie, jak to, które jest dozwolone w temacie 'czy mogę to zjeść na redukcji' - pełnoziarniste i bez cukru, no ale postaram się je wyeliminować co do dżemu to zjedzenie go rano w owsiance pomaga mi zapanować nad 'głodem słodyczowym' no ale też postaram się ograniczyć: ) zamienię kefir na serek wiejski dzięki jeszcze raz
__________________
w Twych ramionach jest wszystko, co chciałam zawsze mieć..
Sunday Rose jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-12-16, 12:54   #7
daphne81
Wtajemniczenie
 
Avatar daphne81
 
Zarejestrowany: 2004-07
Wiadomości: 2 331
GG do daphne81
Dot.: Nasze codzienne jadłospisy, część XIII

flamme tzn., że mam nie dodawać węglowodanów do obiadu?? prosze napisz co nie tak z obiadem. A co jogurtów smakowych to niestety jedyne co moę wciągnąć na drugie śniadanie w pośmiechu czy na spacerze z dzieckiem a czystego twarogu wręcz nie cierpię No i podwieczorek - mam zawsze ochotę na cos słodkiego i nie mam pojęcia co mogłabym zjeść - najlepiej gdyby to była owsianka lub jakieś płatki na mleku...
__________________
12 luty 2008
narodziny mojej cudownej córeczki Sashy


daphne81 jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2010-12-16, 13:02   #8
Ewelajna140
Zadomowienie
 
Avatar Ewelajna140
 
Zarejestrowany: 2007-03
Wiadomości: 1 445
Dot.: Nasze codzienne jadłospisy, część XIII

u mnie dzisiaj dziwnie, bo ostatni dzień przed powrotem do domu więc jem co jest w lodówce, zakupów nie opłaca się już robić :P

UTRZYMANIE

śniadanie: paczka delicji, kawa <wiem, że to nie jest normalny posiłek>

II śniadanie: serek homogenizowany naturalny + duża garść mieszanki orzechowo -żurawinowej + jabłko + kawa

Obiad: dwa jajka sadzone + przyprawy + dwie kromki chleba żytniego + masło roślinne + pomidorki koktajlowe + herbata

Podwieczorek: filet z mintaja + warzywa na patelnie + troch masła roślinnego + przyprawy + herbata

Kolacja: serek homogenizowany ponownie + pomarańcza + herbata
__________________
Instagram
Ewelajna140 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-12-16, 13:06   #9
arivolla
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-12
Wiadomości: 25
Dot.: Nasze codzienne jadłospisy, część XIII

moje wczorajsze P:

I śniadanie:
płatki nestle frutina z mlekiem sojowym i rodzynkami
1 kromka razowego ze śliwką z twarogiem
1 kromka razowego ze śliwką z polędwica z indyka
1 kromka pszennego z serkiem Tartare ziołowym
pomidor, kawałek ogórka zielonego, 1/4 papryki, rzodkiewki, sałata
mandarynka
chleb posmarowany masłem

II śniadanie
deser sojowy Apro Soya
pomarańcza, sałatka brokułowo-porowa z dorszem

Obiad
barszcz czerwony
1/3 woreczka ryżu dzikiego, smażony kotlet mielony w panierce, bukiet jarzyn na parze, sałata, szparagi konserwowe
Po: marchew, 2 kiwi

Podwieczorek
szarlotka z migdałami i orzechami laskowymi

Kolacja
1 kromka razowego ze śliwką z polędwicą z indyka
1 kromka razowego ze śliwką ze szprotkami w pomidorach
1 kromka pszennego podzielona na pół:
- z tuńczykiem
- z pasztetem sojowym
miska kapusty kwaszonej,
sałata, 1/4 papryki, pomidor, ogórek kwaszony, rzodkiewki
po:
plaster ananasa, plaster melona, pół pomarańczy, jabłko, garść bakalii

Będę wdzięczna za komentarze
arivolla jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-12-16, 13:25   #10
misia332
Zakorzenienie
 
Avatar misia332
 
Zarejestrowany: 2008-07
Lokalizacja: Śląsk
Wiadomości: 10 955
Dot.: Nasze codzienne jadłospisy, część XIII

Moje chorobowe R, mam anginę i ledwo co przełykam

Ś: serek wiejski lekki z bananem i dwoma łyżkami otrąb

2 Ś: 2 cukierki truflowe

O: omlet z jednego jajka ze szpinakiem i szynką bez tłuszczu, dwie kromki razowca, ogórki i papryka konserwowa (po 2 sztuki), 2 paski czekolady mlecznej

P: pomarańcza

K: feta z ziołami
__________________
Ślub 6 lipiec 2013
Kornel 24 październik 2013
Antoni 8 stycznia 2015


http://onaiich3.blogspot.com.es/

Edytowane przez misia332
Czas edycji: 2010-12-16 o 13:40
misia332 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-12-16, 13:51   #11
morphine88
Zadomowienie
 
Avatar morphine88
 
Zarejestrowany: 2009-11
Lokalizacja: Polska; stolica Dolnego Śląska.
Wiadomości: 1 892
Dot.: Nasze codzienne jadłospisy, część XIII

Melduję się.
Jako, że mój ostatni jadłospis pozostał w poprzedniej części (nie)zauważony, to ponownie wklejam go tutaj.

U:
- 2 podwójne tosty (4 - lekkie, jak tostowe - kromki graham) z serem żółtym 12% (2 plastry), szynką drobiową, ogórkiem, pieczarkami i keczupem; 3 mandarynki
- 2 małe (ale takie ' ubite ' - ze 100g będzie) rogaliki z makiem
- 2 mandarynki (na lekcji pod ławką )
- garść orzechów włoskich, jabłko
- 3 nieduże ziemniaki pokrojone w paski, maźnięte oliwką i wrzucone do piekarnika (czyli frytki w zdrowszej wersji ), jajo sadzone & szklanka kefiru
- 3 mandarynki
- śledź w zalewie octowej (nie mylić z rolmopsami ; by mama) - nie wiem dokładnie ile, ale będzie chyba jeden gruby filet. Mama pokroiła w cienkie paski, których wzięłam kilka sztuk .
- grahamka podzielona na 3 części: każda z dżemem ananasowo-marakujowo-mangowym ; marchewka na surowo

mandarynkowo.

i jak?
__________________


`I like living on the edge
and seeing what's on the other side!
Steven Tyler
morphine88 jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2010-12-16, 13:58   #12
Tynusia
Zakorzenienie
 
Avatar Tynusia
 
Zarejestrowany: 2010-01
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 4 731
Dot.: Nasze codzienne jadłospisy, część XIII

sub.
__________________
Francja/ Chorwacja/ Egipt/ Grecja
Bułgaria /Hiszpania

Kreta/ Agia Pelagia or 2013 ? Lloret
Tynusia jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-12-16, 14:29   #13
SweetCherry87
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2010-08
Lokalizacja: Olkusz/Krk
Wiadomości: 21 255
GG do SweetCherry87
Dot.: Nasze codzienne jadłospisy, część XIII

subskrybuję
SweetCherry87 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-12-16, 14:57   #14
mademoiselle88
Raczkowanie
 
Avatar mademoiselle88
 
Zarejestrowany: 2009-08
Lokalizacja: Copenhagen
Wiadomości: 103
Dot.: Nasze codzienne jadłospisy, część XIII

Wegetariańskie, mam nadzieje że poprawione stresowe Uuuuuu....
jem chyba za trzech ;(

śn. 3 łyżki owsianych, z 1/2szkl.mleka ryżowego, plus orzechy, sliwki, morele....

potem jabłko, mandarynka

ob.3 pierogi z serem, kotlet warzywny z jog, nat, plus mała pakora ( placek z mąki ciecierzycowej, smażony na głąbokim tłuszczu)

1/2 tortili z 3 pakorami, i białym serem

teraz...2 kanapki wasa, 3 krakersy do sera z uwaga 3 rodzajami pleśniowego sera ....niebieski, zielony i biały dużo było tego sera...wiem pewnie to śmieszni brzmi..ale nie pamiętam nazw........


i jak.....chyba nie powinnam tak póżno jeść ;(
__________________

Ośmieliłem się nie zabijać. Nieśmiali nazwali mnie zielonym faszystą.



Walczę o każdy nowyhttps://static.wizaz.pl/forum/images/nowe/editor/menupop.gif dzień !!!
mademoiselle88 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-12-16, 15:03   #15
morphine88
Zadomowienie
 
Avatar morphine88
 
Zarejestrowany: 2009-11
Lokalizacja: Polska; stolica Dolnego Śląska.
Wiadomości: 1 892
Dot.: Nasze codzienne jadłospisy, część XIII

mademoiselle88, czytałaś moją odpowiedź na Twój jadłospis w jeszcze poprzedniej części wątku?
__________________


`I like living on the edge
and seeing what's on the other side!
Steven Tyler
morphine88 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-12-16, 15:09   #16
Annie1441
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2006-06
Wiadomości: 2 579
Dot.: Nasze codzienne jadłospisy, część XIII

Cytat:
Napisane przez mademoiselle88 Pokaż wiadomość
Wegetariańskie, mam nadzieje że poprawione stresowe Uuuuuu....
jem chyba za trzech ;(

śn. 3 łyżki owsianych, z 1/2szkl.mleka ryżowego, plus orzechy, sliwki, morele....

potem jabłko, mandarynka

ob.3 pierogi z serem, kotlet warzywny z jog, nat, plus mała pakora ( placek z mąki ciecierzycowej, smażony na głąbokim tłuszczu)

1/2 tortili z 3 pakorami, i białym serem

teraz...2 kanapki wasa, 3 krakersy do sera z uwaga 3 rodzajami pleśniowego sera ....niebieski, zielony i biały dużo było tego sera...wiem pewnie to śmieszni brzmi..ale nie pamiętam nazw........


i jak.....chyba nie powinnam tak póżno jeść ;(
musisz miec fajne zycie, skoro to sa Twoje problemy
Annie1441 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-12-16, 16:17   #17
orzeszek01
Zakorzenienie
 
Avatar orzeszek01
 
Zarejestrowany: 2007-02
Wiadomości: 9 753
Dot.: Nasze codzienne jadłospisy, część XIII

Cytat:
Napisane przez mademoiselle88 Pokaż wiadomość
Wegetariańskie, mam nadzieje że poprawione stresowe Uuuuuu....
jem chyba za trzech ;(

śn. 3 łyżki owsianych, z 1/2szkl.mleka ryżowego, plus orzechy, sliwki, morele....

potem jabłko, mandarynka

ob.3 pierogi z serem, kotlet warzywny z jog, nat, plus mała pakora ( placek z mąki ciecierzycowej, smażony na głąbokim tłuszczu)

1/2 tortili z 3 pakorami, i białym serem

teraz...2 kanapki wasa, 3 krakersy do sera z uwaga 3 rodzajami pleśniowego sera ....niebieski, zielony i biały dużo było tego sera...wiem pewnie to śmieszni brzmi..ale nie pamiętam nazw........


i jak.....chyba nie powinnam tak póżno jeść ;(
za 3???? no co Ty !!chyba za 10 ,nie za trzech
__________________
Yesterday I was sad
Today I am happy
Yesterday I had a problem
Today I still have a problem
But today I changed the way I look at it

orzeszek01 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-12-16, 16:24   #18
wasp2
Raczkowanie
 
Avatar wasp2
 
Zarejestrowany: 2010-09
Wiadomości: 111
Dot.: Nasze codzienne jadłospisy, część XIII

R

ś: (350kcal) owsianka(4 łyżki płatków owsianych, serek wiejski, 3 mandarynki, cynamon).
IIś: (150kcal) placki otrębowe (2szt) z wędliną drobiową (2 plastry), pomidor,papryka.
O: (350kcal) gotowana pierś z kurczaka 150g, 1/2 opakowania warzyw na patelnię, 5 łyżek kaszy gryczanej.
P: (200kcal) serek wiejski, 2 łyżki płatków migdałowych, cynamon.
K: (200 kcal) 2 jajka na twardo, sałatka z pomidorów z cebulką.
__________________
Kiedy nie miałam już nic do stracenia, dostałam wszystko. Kiedy o sobie zapomniałam, odnalazłam samą siebie. Kiedy poznałam upokorzenie i całkowitą uległość, stałam się wolna.
wasp2 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-12-16, 16:38   #19
olik187
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2010-08
Lokalizacja: kraków
Wiadomości: 914
Dot.: Nasze codzienne jadłospisy, część XIII

Cytat:
Napisane przez morphine88 Pokaż wiadomość
Melduję się.
Jako, że mój ostatni jadłospis pozostał w poprzedniej części (nie)zauważony, to ponownie wklejam go tutaj.

U:
- 2 podwójne tosty (4 - lekkie, jak tostowe - kromki graham) z serem żółtym 12% (2 plastry), szynką drobiową, ogórkiem, pieczarkami i keczupem; 3 mandarynki
- 2 małe (ale takie ' ubite ' - ze 100g będzie) rogaliki z makiem
- 2 mandarynki (na lekcji pod ławką )
- garść orzechów włoskich, jabłko
- 3 nieduże ziemniaki pokrojone w paski, maźnięte oliwką i wrzucone do piekarnika (czyli frytki w zdrowszej wersji ), jajo sadzone & szklanka kefiru
- 3 mandarynki
- śledź w zalewie octowej (nie mylić z rolmopsami ; by mama) - nie wiem dokładnie ile, ale będzie chyba jeden gruby filet. Mama pokroiła w cienkie paski, których wzięłam kilka sztuk .
- grahamka podzielona na 3 części: każda z dżemem ananasowo-marakujowo-mangowym ; marchewka na surowo

mandarynkowo.

i jak?

wg mnie Zrobiłas ogromny postep oby tak dalej
olik187 jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2010-12-16, 17:09   #20
iza_wiosenna
Zakorzenienie
 
Avatar iza_wiosenna
 
Zarejestrowany: 2006-11
Wiadomości: 11 917
GG do iza_wiosenna
Dot.: Nasze codzienne jadłospisy, część XIII

Cytat:
Napisane przez mademoiselle88 Pokaż wiadomość
Wegetariańskie, mam nadzieje że poprawione stresowe Uuuuuu....
jem chyba za trzech ;(

śn. 3 łyżki owsianych, z 1/2szkl.mleka ryżowego, plus orzechy, sliwki, morele....

potem jabłko, mandarynka

ob.3 pierogi z serem, kotlet warzywny z jog, nat, plus mała pakora ( placek z mąki ciecierzycowej, smażony na głąbokim tłuszczu)

1/2 tortili z 3 pakorami, i białym serem

teraz...2 kanapki wasa, 3 krakersy do sera z uwaga 3 rodzajami pleśniowego sera ....niebieski, zielony i biały dużo było tego sera...wiem pewnie to śmieszni brzmi..ale nie pamiętam nazw........


i jak.....chyba nie powinnam tak póżno jeść ;(
a teraz przeczytaj dokładnie pierwszy post w tym temacie i się do niego dostosuj proszę.
okej?
__________________
uśmiech pięknie zagrany.



sometimes i feel like screaming
iza_wiosenna jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-12-16, 17:13   #21
EmiQx
Raczkowanie
 
Avatar EmiQx
 
Zarejestrowany: 2010-05
Wiadomości: 63
Dot.: Nasze codzienne jadłospisy, część XIII

Jak powinien wyglądać mój jadłospis,jeżeli mam przytyć w 2 miesiące 2 kg?
EmiQx jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-12-16, 17:22   #22
twinsy21
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-11
Lokalizacja: Barbados
Wiadomości: 467
Dot.: Nasze codzienne jadłospisy, część XIII

sub.
__________________
Okres naturalny u jednej od czerwca, u drugiej od wrzesnia

Leczenie euthyroxem.

" I jeśli to nie jest grzech, napij się, a będzie tak jak chcesz!"
twinsy21 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-12-16, 17:55   #23
Tynusia
Zakorzenienie
 
Avatar Tynusia
 
Zarejestrowany: 2010-01
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 4 731
Dot.: Nasze codzienne jadłospisy, część XIII

Dąże powolutku do normalnego zdrowego U :

a tymczasem chorobowe przeziębieniowe w strone U :

śniadanie:
jajecznica z 2 jajek na oliwie + 1 kromka żytniego chleba z margaryną(masła mama zapomniała kupić)

śniadanie 2:
pomarańczko
jogurt naturalny 175g danon kawałeczek kaki pare truskaw zblenderowane z daktylem i trochę musli

obiad: (dosyć późno)
duża pierś z kuraka na oliwie z czosnkiem i kawałkiem papryki(mama robiła więc nie wiem ile dokładnie oliwy itp) kawał brokuła i kalafiora i jeszcze troche fasoli żółtej

kolacja: (teraz zjadłam)
przełamuje się do węgli (HURA)
1 x szklanka makaronu razowego rurki ze szpinakiem podsmażone na oliwce pycha

Ps. Musze zacząć dodawać wszystko powolutku i dodawać nnkt bo być może uda mi się odzyskać naturalnie @
Jestem chora i za bardzo nie mam apetytu aczkolwiek staram się.
Mam nadzieje , że te dziewczyny , które pamiętają moje jadło to chyba jest poprawa
podwieczorek zazwyczaj mam ale nie mogłam nic wcisnąć po obiedzie.
__________________
Francja/ Chorwacja/ Egipt/ Grecja
Bułgaria /Hiszpania

Kreta/ Agia Pelagia or 2013 ? Lloret

Edytowane przez Tynusia
Czas edycji: 2010-12-16 o 17:57
Tynusia jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-12-16, 18:05   #24
iza_wiosenna
Zakorzenienie
 
Avatar iza_wiosenna
 
Zarejestrowany: 2006-11
Wiadomości: 11 917
GG do iza_wiosenna
Dot.: Nasze codzienne jadłospisy, część XIII

Cytat:
Napisane przez Tynusia Pokaż wiadomość
Dąże powolutku do normalnego zdrowego U :

a tymczasem chorobowe przeziębieniowe w strone U :

śniadanie:
jajecznica z 2 jajek na oliwie + 1 kromka żytniego chleba z margaryną(masła mama zapomniała kupić)

śniadanie 2:
pomarańczko
jogurt naturalny 175g danon kawałeczek kaki pare truskaw zblenderowane z daktylem i trochę musli

obiad: (dosyć późno)
duża pierś z kuraka na oliwie z czosnkiem i kawałkiem papryki(mama robiła więc nie wiem ile dokładnie oliwy itp) kawał brokuła i kalafiora i jeszcze troche fasoli żółtej

kolacja: (teraz zjadłam)
przełamuje się do węgli (HURA)
1 x szklanka makaronu razowego rurki ze szpinakiem podsmażone na oliwce pycha

Ps. Musze zacząć dodawać wszystko powolutku i dodawać nnkt bo być może uda mi się odzyskać naturalnie @
Jestem chora i za bardzo nie mam apetytu aczkolwiek staram się.
Mam nadzieje , że te dziewczyny , które pamiętają moje jadło to chyba jest poprawa
podwieczorek zazwyczaj mam ale nie mogłam nic wcisnąć po obiedzie.
masz normalne bmi czy niedowagę?
bo wiesz, że Ci będzie ciężko odzyskać okres ze zbyt niską wagą?
__________________
uśmiech pięknie zagrany.



sometimes i feel like screaming
iza_wiosenna jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-12-16, 18:11   #25
Anianiani
Raczkowanie
 
Avatar Anianiani
 
Zarejestrowany: 2009-07
Wiadomości: 271
Dot.: Nasze codzienne jadłospisy, część XIII

U:

Tylko trzy posiłki bo byłam cały dzień w pracy.

I. Serek wiejski z garścią migdałów i cynamonem, kromka razowca z masłem;
Kawa z mlekiem, kinder czekoladka.
II. Tortilla z grillowanym tuńczykiem i warzywami, ogrom surówki z marchwi.
III. Kajzerka z masłem, szynką i serem pleśniowym + pomidor ze szczypiorkiem.
Kieliszek wina czerwonego, pół Mikołaja czekoladowego.

Bardzo źle? Nie mam czasu, żeby jeść pięć razy dziennie...
__________________

...a ta pustka, ta pustka, ta pustka?!
to najpewniej głód.
w źrenicy tak pełnej żywej mgły
nie ma nic...
Anianiani jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-12-16, 18:18   #26
Irish lady 28
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2009-05
Wiadomości: 1 358
Dot.: Nasze codzienne jadłospisy, część XIII

U
  1. jajko na miękko, spora kromka orkisza z szynką chudą, pomidorem, 3 łychy sałatki jarzynowej
  2. 1/2 makreli wędzonej
  3. banan, kilka garści pistacji
  4. pierś kurczaka smażona na oleju ryżowym, 400g warzyw na patelnię z chili



please....jak to wygląda??????????????
Irish lady 28 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-12-16, 18:21   #27
dominika405
Zadomowienie
 
Avatar dominika405
 
Zarejestrowany: 2010-07
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 1 357
Dot.: Nasze codzienne jadłospisy, część XIII

Moje U

I.
-200g jogurtu naturalnego,trochę różnych płatków (czekoladowe, cynamonowe, musli, ciasteczkowe),garść orzechów laskowych
-2 kromki razowca z ziarnami słonecznika/z masłem,kawałkiem piersi z kurczaka+ łyżeczka dżemu z owoców leśnych na to/z masłem orzechowym

II.szkoła:
-Bułka grahamka,duża,z masłem,polędwicą z indyka,sałatą,cykorią,ogó rkiem i rzodkiewką.
-Jabłko,2 mandarynki

III.u TŻ'ta:
-Kawał murzynka z kruszonką+sok karotka(kubek)

IV.
-Pierogi z truskawkami,sztuk 7(takich na pół dłoni),szklanka barszczu czerwonego+pieróg z mięsem
kompot z wiśni

V.
-Gorąca czekolada na mleku sojowym,3 oscypki podsmażone na patelni teflonowej+łyżka żurawiny

VI.
-Jajecznica z 2 jaj z podwójnymi żółtkami z pomidorem,papryką na maśle,chleb razowym z oliwkami +masło,sałatka z sałaty lodowej,oliwek,pomidorów koktajlowych,skropiona oliwą.


Mam nietolerancje laktozy i jedyny produkt nabiałowy jaki na razie został przetestowany i jaki względnie toleruje to jogurt naturalny Danona.
__________________

loading...


7/11
dominika405 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-12-16, 18:29   #28
morphine88
Zadomowienie
 
Avatar morphine88
 
Zarejestrowany: 2009-11
Lokalizacja: Polska; stolica Dolnego Śląska.
Wiadomości: 1 892
Dot.: Nasze codzienne jadłospisy, część XIII

Cytat:
Napisane przez olik187 Pokaż wiadomość
wg mnie Zrobiłas ogromny postep oby tak dalej
dziękuję

dzisiejsze U:
I. 4 kromki (tego jakby tostowego) grahamu:
- 2 z pasztetem drobiowym (grubo)
- 2 z paprykarzem (też grubo)
małe mandarynki - sztuk 3
II. 2 mandarynki
III. (po pół godzinie) średnia grahamka z ramą, jajkiem, szynką i ogórkiem
IV. garść orzechów włoskich, jabłko
V. 3 średnie ziemniaki maźnięte oliwką i zapieczone w piekarniku na wzór frytek, jajko sadzone na kapce oliwy, szklanka kefiru (mama namówiła na powtórkę obiadu z wczoraj )
VI. kubek barszczu białego z torebki a la instant (czyli nie te gorące kubki knorra etc. Babcia zrobiła do ziemniaków, ale nie chciałam )
VII. (po pół godzinie) ok. 1/3 - 1/2 makreli wędzonej
VIII. wpadnie mała grahamka z szynką, ogórkiem i keczupem oraz 4 uduszone pieczarki jakoś tak naszła mnie ochota.

jakoś tak dzisiaj wyszło 8 posiłków, jeśli brać pod uwagę wszystkie przekąski
i jak?
__________________


`I like living on the edge
and seeing what's on the other side!
Steven Tyler

Edytowane przez morphine88
Czas edycji: 2010-12-16 o 18:32
morphine88 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-12-16, 18:39   #29
ioannah
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-02
Lokalizacja: wawa/gdansk
Wiadomości: 178
Dot.: Nasze codzienne jadłospisy, część XIII

juz to pisalam, ale wedlug mnie zarabiscie, gratuluje, bo zrobilas ogromny postep. mysle, ze to niejako odzwierciedla takze poprawe w Twoim mysleniu i zyciu
ioannah jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-12-16, 18:41   #30
paszka016
Raczkowanie
 
Avatar paszka016
 
Zarejestrowany: 2009-02
Lokalizacja: Oborniki Śląskie
Wiadomości: 399
Dot.: Nasze codzienne jadłospisy, część XIII

sub.
__________________
"żyjemy nie tak jak chcemy,ale tak jak potrafimy"

21.06.2009 - Ten jedyny <3

38-39-40-41-42-43-44-45-46-47-48-49-50-51-52
paszka016 jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Dietetyka


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 05:21.