Ludzkie zachowania i poglądy, które dziwią. Część 7 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Forum plotkowe

Notka

Forum plotkowe Zapraszamy do plotkowania. Na forum plotkowym nie musisz się trzymać tematyki urodowej. Tutaj porozmawiasz o wszystkim co cię interesuje, denerwuje i zadziwia.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2012-12-20, 20:08   #1
gazowane lody
Zakorzenienie
 
Avatar gazowane lody
 
Zarejestrowany: 2012-07
Wiadomości: 5 297
Red face

Ludzkie zachowania i poglądy, które dziwią. Część 7


Kontynuacja wątku:
https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=651731
__________________
pisze się:
wg - według
wgl - w ogóle

Udowodniłam samej sobie, że się da!
75kg-62,5
kg


Takie tam przemyślenia
gazowane lody jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-12-20, 20:12   #2
Ruby Invicta
Zadomowienie
 
Avatar Ruby Invicta
 
Zarejestrowany: 2012-09
Wiadomości: 1 139
Dot.: Ludzkie zachowania i poglądy, które dziwią. Część 7

Cytuję z poprzedniej części:

Cytat:
Napisane przez crystalmethod Pokaż wiadomość
Ta, bo przecież jestem stronnicza i mam klapki na oczach
Z tego, co pamiętam, dyskusja dotyczyła raczej tego, że "baby" bywają spowalniaczami ruchu drogowego, a nie, że powodują wypadki śmiertelne na drogach (bo niby jak ).
Oficjalnie dostajesz ode mnie odznakę młodego wykręcacza kota ogonem
__________________
Blog 6 kątów - o budżetowym przemetamorfozowaniu brzydkiego pokoju w ładny

Ostatni notek: Pięć kątów i jeden róg
Ruby Invicta jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-12-20, 20:18   #3
201604190949
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2007-06
Wiadomości: 7 274
Dot.: Ludzkie zachowania i poglądy, które dziwią. Część 7

Cytat:
Napisane przez Ruby Invicta Pokaż wiadomość
Cytuję z poprzedniej części:



Oficjalnie dostajesz ode mnie odznakę młodego wykręcacza kota ogonem
Tró. Mogę jej wyskrobać z ziemniaka.
201604190949 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-12-20, 20:22   #4
crystalmethod
Raczkowanie
 
Avatar crystalmethod
 
Zarejestrowany: 2012-07
Wiadomości: 379
Dot.: Ludzkie zachowania i poglądy, które dziwią. Część 7

Cytat:
Napisane przez WhiteCherry Pokaż wiadomość

autostrady spoko - z nikim nie wejdziesz w czołówkę, cofać nie można, zawracać też nie, ludzi nie ma.
natomiast takiego rozwiązania nie widzę w miastach
poza tym co z tego, że odpowiadasz za swoje czyny - trafi się idiota, który będzie miał w doopie bezpieczeństwo, a cała reszta musi cierpieć? to ja już wolę ograniczenia, które przynajmniej w jakimś stopniu hamują ciągoty do szybkiej jazdy (mandaty, fotoradary).
Mam w tej kwestii takie idealistyczne podejście, tzn. chciałabym, żeby każdy miał zakodowane w głowie, żeby jeździć rozważnie, nierealne, wiem

Cytat:
Napisane przez Phoce Pokaż wiadomość
...trochę mnie wcięło.
Przecież na takiej zasadzie można by w ogóle zlikwidować jakiekolwiek przepisy, bo ludzie sobie z nich nic nie robią
To byłby raj na ziemi Jest gdzieś takie państwo? Jeśli tak, to jutro się przeprowadzam

Cytat:
Napisane przez Ruby Invicta Pokaż wiadomość
Cytuję z poprzedniej części:
Oficjalnie dostajesz ode mnie odznakę młodego wykręcacza kota ogonem
Haha
Może trochę namieszałam, ale nie celowo
crystalmethod jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-12-20, 21:04   #5
201604181004
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2011-01
Wiadomości: 47 595
Dot.: Ludzkie zachowania i poglądy, które dziwią. Część 7

Tak, pan bulwa dla ciebie ;p
201604181004 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-12-20, 21:37   #6
ciri15
Ekspert od Dupy Strony
 
Avatar ciri15
 
Zarejestrowany: 2009-03
Wiadomości: 20 778
Dot.: Ludzkie zachowania i poglądy, które dziwią. Część 7

Nowy wątek, a wy mi nie mówicie
__________________
Jak na św. Hieronima jest deszcz albo go ni ma, to na św. Szczepana pada albo nie pada.

ciri15 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-12-20, 22:09   #7
Linaewen
Zakorzenienie
 
Avatar Linaewen
 
Zarejestrowany: 2009-06
Wiadomości: 7 017
Dot.: Ludzkie zachowania i poglądy, które dziwią. Część 7

Wklejam:
Cytat:
Napisane przez Ruby Invicta Pokaż wiadomość
Przykro się czyta, kiedy takie (i wcześniejsze podobne) rzeczy są pisane przez kobiety. Nie ma to jak samemu wmawiać sobie stereotyp "baby za kierownicą", co zaparkować nie umie, jedzie widząc tylko to co ma przed sobą, nie używa lusterek i panikuje na widok pieszego albo skrzyżowania... I co najważniejsze - jest zawalidrogą, bo nie jedzie 120km/h w zabudowanym.

Ja przez kilka lat posiadania prawa jazdy widziałam wielu młodych mężczyzn jeżdżących po prostu niebezpiecznie czy wręcz bezmyślnie - wyprzedzających na podwójnej ciągłej w dodatku na oblodzonej jezdni, pchających się na chama na czołówkę przy zwężeniu drogi (większość jednego pasa zajęte przez remont chodnika), wymuszających pierwszeństwo, przekraczających kilkukrotnie dozwoloną prędkość w zabudowanym, olewających to, że na środku pasów koło szkoły stoi osoba przeprowadzająca dzieci przez ulicę z ogromnym znakiem STOP w ręce, trąbiących na stojące przed nimi na czerwonym świetle samochody (! ), niedawno jakiś kretyn wszedł w zakręt na lewym pasie praktycznie prosto na czołówkę... Natomiast najwięcej kultury jazdy zauważyłam właśnie u młodych kobiet i zawodowych kierowców TIRów czy busów. To jak to jest w końcu?


A co do tych nieszczęsnych pieszych - jasne, że przy przejściach dla pieszych albo w pobliżu szkół np. trzeba szczególnie uważać, ale na drodze zdarzają się sytuacje, w których po prostu praktycznie zostaje liczyć na cud i szczęście. A głupoty pieszych też się już naoglądałam, niedawno wleciała mi praktycznie prosto pod koła (nie na przejściu) dziewczynka na oko 11-12 letnia, która się rozglądała w obie strony czy nic nie jedzie i wskoczyła na drogę mimo, że patrzyła w moją stronę i widziała, że jadę. Widziałam pijanego faceta poubieranego na czarno i idącego w nocy środkiem pasa zjazdowego do supermarketu. Pierwszy raz hamowałam z piskiem opon jak mi się zatoczył pod koła identyczny jak powyższy i również w nocy. Jak się połapał to odskoczył mi sprzed maski praktycznie pod koła TIRa jadącego z drugiej strony. Widać faktycznie głupi ma szczęście, bo nikomu z wyżej wymienionych nic się nie stało.
Ja znam dwóch młodych kierowców-mój TŻ i jego brat. TŻtowi ufam, jako kierowcy. Jeździ w miarę spokojnie, nie miał wypadku mimo kilku stresujących sytuacji. Brat TŻta skasował już 2 samochody, a jak jadę z nim jako pasażer to przypominam sobie wiele zapomnianych modlitw... Zwłaszcza, jak jeździmy razem po górach...
__________________
"Uroczyście nie zobowiązuję się do regularnych porządków, prowadzenia kalendarza, niejedzenia słodyczy, byciu skrupulatnym w podejmowanych czynności oraz gaszeniu światła w łazience - to się nigdy nie udało, więc w końcu dorosłam do nie oszukiwania samej siebie."
za: whitepointeshoes
Linaewen jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2012-12-20, 22:44   #8
kobietasukcesu
zawsze mam racje
 
Avatar kobietasukcesu
 
Zarejestrowany: 2010-10
Lokalizacja: Upper East Side
Wiadomości: 10 952
Dot.: Ludzkie zachowania i poglądy, które dziwią. Część 7

Napisane przez Phoce
Co to znaczy? fajnie, że ktoś odpowiada za swoje czyny, szkoda, że przy okazji może zginąć przy tym spora liczba osób..
tylko tak mocno pilnują odległości pomiędzy autami (tak mi chociaż mówił ktoś mieszkający w Niemczech, osobiście jeszcze nie byłam)

Co do statystyk: procentowo więcej jest wypadków powodowanych przez mężczyzn bo nadal jeśli jedzie więcej osób w aucie to zwykle prowadzi mężczyzna.

I kobiety też moim zdaniem stwarzają zagrożenia- może aż tak agresywnie nie wyprzedzają (zwykle, bo są wyjątki) ale robią sporo błędów, które mogłyby się źle skończyć gdyby spotkały drugą równie nierozgarniętą osobę.
Jakie to błędy? Zmiana pasa bez włączenia kierunkowskazu, cofanie bez spojrzenia czy aby na pewno cofać można itp (tak, wiem, że mężczyźni też tak robią)
Albo boją się włączyć do ruchu, jadą, jadą aż się ten 'pas rozbiegowy' skończy i w końcu na ostatnią chwilę wskakują tuż przed maskę.
Właśnie często widzi się styl- 'boję się, boję, a na koniec robię coś nieprzewidywalnego'

Ruby Invicta: u mnie znowu kierowcy autobusów to jeżdzą jak w gta, jakby chcieli zebrać punkty za zniszczenia Że o tramwajarzach się nie wypowiem.
Zależy jak się trafi, można źle trafić ileś razy i mieć złą opinię o właśnie kierowcach busów i autobusów czy kobietach za kierownicą.

Cytat:
Napisane przez Ruby Invicta
Art. 177 kodeksu karnego:


Na oko wynika z tego, że w 2010 roku wypadki drogowe spowodowało około 8,83% mężczyzn posiadających prawo jazdy i około 2,91% kobiet posiadających prawo jazdy. Ale Ty i tak sobie zobaczysz co chcesz przecież, więc ta dyskusja nie ma sensu


Tylko, że nie wiem jak wy ale większość mężczyzn, którzy są mi znani i posiadają prawo jazdy jeżdzą regularnie, a wśród kobiet większość ma t prawko i sobie leży, jeżdzą okazyjnie- albo ich nie stać na to jeżdzenie autem codzienne, a jak jadą z kimś to wolą żeby kto inny prowadził itd
__________________
Janusze reklamy



“You can’t make people love you, but you can make them fear you.” Blair Waldorf

<3 <3 <3
kobietasukcesu jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-12-20, 23:01   #9
crystalmethod
Raczkowanie
 
Avatar crystalmethod
 
Zarejestrowany: 2012-07
Wiadomości: 379
Dot.: Ludzkie zachowania i poglądy, które dziwią. Część 7

Cytat:
Napisane przez drabineczka Pokaż wiadomość
Tak, pan bulwa dla ciebie ;p
Wyślijcie mi, będę go dumnie nosić na piersi
crystalmethod jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-12-20, 23:04   #10
paulinka1128
Zadomowienie
 
Avatar paulinka1128
 
Zarejestrowany: 2006-04
Lokalizacja: Trento
Wiadomości: 1 467
Dot.: Ludzkie zachowania i poglądy, które dziwią. Część 7

Chyba dwa dni temu ktos wstawil filmk z wiglii w Radomiu
http://www.memowisko.com/2012/12/wig...ytra-baba.html

Ciekawa jestem czy ta pani zaluje teraz swojej chciwosci?? Teraz w sumie w calej polsce jest ropoznawalna
__________________
www.wloskiedolomity.blogspot.it
Blog fotograficzno-podrozniczy
paulinka1128 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-12-20, 23:05   #11
IzzieSt
Zakorzenienie
 
Avatar IzzieSt
 
Zarejestrowany: 2012-08
Wiadomości: 8 763
Dot.: Ludzkie zachowania i poglądy, które dziwią. Część 7

Ja zostałam dziś 'opieprzona' w autobusie mpk. Jest zima, temperatury ujemne, ludzie w rękawiczkach, a w niektórych autobusach otwieranie drzwi od wewnątrz jest możliwe tylko jeśli dotkniemy palcem tego 'przycisku'. Przez rękawiczkę już nie zadziała, bo to jest wrażliwe na ciepło palca coś tam coś tam. I dzisiaj babka nie mogła otworzyć drzwi, bo naciskała w rękawiczkach i poprosiła kierowcę głośno aby jej drzwi otworzył, ale zanim zaczęła to mówić, to ja pomogłam i nacisnęłam. Pan kierowca na to: "może by tak rękawiczki zdjąć! a pani która pomogła niech się tak nie wyrywa na przyszłość z tą pomocą, tylko uświadomi pasażerów, że rękawiczki trzeba ściągać, bo z tego pomagania więcej szkody niż pożytku". Mnie wryło, nic nie odpowiedziałam. Przepraszam bardzo, ale nie moim obowiązkiem jest uświadamianie ludzi jak mają jeździć autobusami

Edytowane przez IzzieSt
Czas edycji: 2012-12-20 o 23:06
IzzieSt jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2012-12-20, 23:08   #12
201604200942
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2008-08
Wiadomości: 19 651
Dot.: Ludzkie zachowania i poglądy, które dziwią. Część 7

Cytat:
Napisane przez paulinka1128 Pokaż wiadomość
Chyba dwa dni temu ktos wstawil filmk z wiglii w Radomiu
http://www.memowisko.com/2012/12/wig...ytra-baba.html

Ciekawa jestem czy ta pani zaluje teraz swojej chciwosci?? Teraz w sumie w calej polsce jest ropoznawalna
a myślisz, że ta pani albo jej znajome wchodzą na kwejka?
201604200942 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-12-20, 23:15   #13
crystalmethod
Raczkowanie
 
Avatar crystalmethod
 
Zarejestrowany: 2012-07
Wiadomości: 379
Dot.: Ludzkie zachowania i poglądy, które dziwią. Część 7

Cytat:
Napisane przez SamaraMorganx Pokaż wiadomość
a myślisz, że ta pani albo jej znajome wchodzą na kwejka?
nie trzeba w ogóle wchodzić do internetu, żeby się dowiedzieć. "Chytra baba" jest na każdym portalu, na pewno ktoś młodszy z jej rodziny ją rozpoznał i powiadomił. A jeśli nie, to prędzej czy później i tak się dowie, przez pocztę pantoflową, od kuzynki sąsiada sąsiadów itp.
crystalmethod jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-12-20, 23:22   #14
201604200942
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2008-08
Wiadomości: 19 651
Dot.: Ludzkie zachowania i poglądy, które dziwią. Część 7

Cytat:
Napisane przez crystalmethod Pokaż wiadomość
nie trzeba w ogóle wchodzić do internetu, żeby się dowiedzieć. "Chytra baba" jest na każdym portalu, na pewno ktoś młodszy z jej rodziny ją rozpoznał i powiadomił. A jeśli nie, to prędzej czy później i tak się dowie, przez pocztę pantoflową, od kuzynki sąsiada sąsiadów itp.
oby TVN nie chciał zrobić z niej gwiazdy
201604200942 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-12-20, 23:28   #15
crystalmethod
Raczkowanie
 
Avatar crystalmethod
 
Zarejestrowany: 2012-07
Wiadomości: 379
Dot.: Ludzkie zachowania i poglądy, które dziwią. Część 7

Cytat:
Napisane przez SamaraMorganx Pokaż wiadomość
oby TVN nie chciał zrobić z niej gwiazdy
W ogóle by mnie to nie zdziwiło
crystalmethod jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-12-20, 23:29   #16
ciri15
Ekspert od Dupy Strony
 
Avatar ciri15
 
Zarejestrowany: 2009-03
Wiadomości: 20 778
Dot.: Ludzkie zachowania i poglądy, które dziwią. Część 7

Cytat:
Napisane przez crystalmethod Pokaż wiadomość
nie trzeba w ogóle wchodzić do internetu, żeby się dowiedzieć. "Chytra baba" jest na każdym portalu, na pewno ktoś młodszy z jej rodziny ją rozpoznał i powiadomił. A jeśli nie, to prędzej czy później i tak się dowie, przez pocztę pantoflową, od kuzynki sąsiada sąsiadów itp.
Dzieci, koledzy dzieci...
__________________
Jak na św. Hieronima jest deszcz albo go ni ma, to na św. Szczepana pada albo nie pada.

ciri15 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-12-20, 23:43   #17
crystalmethod
Raczkowanie
 
Avatar crystalmethod
 
Zarejestrowany: 2012-07
Wiadomości: 379
Dot.: Ludzkie zachowania i poglądy, które dziwią. Część 7

Cytat:
Napisane przez ciri15 Pokaż wiadomość
Dzieci, koledzy dzieci...
No właśnie

Teraz miesiącami nie będzie schodzić z okładek magazynów, dziennikarze będą przeprowadzać z nią wywiady (a, i jeszcze obowiązkowo sesja w plenerze), a psychologowie i socjolodzy prowadzić publiczne rozkminy nad stanem mentalnym i ekonomicznym polskiego społeczeństwa
crystalmethod jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-12-21, 00:32   #18
claudiiin
Zadomowienie
 
Avatar claudiiin
 
Zarejestrowany: 2009-07
Lokalizacja: Pzń
Wiadomości: 1 005
Dot.: Ludzkie zachowania i poglądy, które dziwią. Część 7

A jak sesja w plenerze to tylko w bikini i na koniu

Co do tych Niemiec to nie wszedzie jest na autostradach bez ograniczen predkosci. Ale faktem jest, ze przewaznie mozna sobie zapieprzac wedle uznania, niestety na terenie zabudowanym juz nie jest tak wesolo i podobno nawet od przekroczenia predkosci o ledwie 10km/h mozemy miec problem Raz wjechalam w moim miescie o 1:30 w nocy na szybka trase, dwa czy trzy pasy w kazdym kierunku przedzielone barierka, ograniczenie do 70km/h, a ze bylo totalnie pusto ze wzgledu na pore, warunki pogodowe ok, a mi i znajomym sie spieszylo to sobie spokojnie jechalam tak 90km/h i nagle rozblyslo skads czerwone swiatlo, jakby czerwony flesz, i teraz sie obawiam, ze cykneli mi fote, doslownie 3 minuty od wyjazdu z domu Tak przy okazji slyszalyscie moze cos o tego typu fotoradarach czy co to tam moglo byc?

Jeszcze w temacie kierowcow to dziwi mnie, ze jak zaczyna padac snieg i ludzie sila rzeczy zwalniaja na drogach to jest wysyp na facebooku poirytowanych statusow w stylu "k***a ludzie jak sie boicie jezdzic zima to zamiast sie toczyc w zolwim tempie wypad do autobusow!!!!!!", powodzenia im zycze skoro nie widza potrzeby zredukowania predkosci w takich warunkach...
__________________
Yesterday is History, Today is a Gift, Tomorrow is Mystery

CG i olejowanie od listopada 2011 + walka z wypadaniem, zapuszczanie grzywy, powrót do naturalek...
claudiiin jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-12-21, 05:27   #19
Ruby Invicta
Zadomowienie
 
Avatar Ruby Invicta
 
Zarejestrowany: 2012-09
Wiadomości: 1 139
Dot.: Ludzkie zachowania i poglądy, które dziwią. Część 7

Cytat:
Napisane przez Linaewen Pokaż wiadomość
Wklejam:

Ja znam dwóch młodych kierowców-mój TŻ i jego brat. TŻtowi ufam, jako kierowcy. Jeździ w miarę spokojnie, nie miał wypadku mimo kilku stresujących sytuacji. Brat TŻta skasował już 2 samochody, a jak jadę z nim jako pasażer to przypominam sobie wiele zapomnianych modlitw... Zwłaszcza, jak jeździmy razem po górach...
Ale ja nie twierdzę, że kobiety jeżdżą rewelacyjnie, a faceci beznadziejnie. Według mnie po prostu nie ma reguły. Mój TŻ też jeździ bezpiecznie akurat

Cytat:
Napisane przez kobietasukcesu Pokaż wiadomość
Co do statystyk: procentowo więcej jest wypadków powodowanych przez mężczyzn bo nadal jeśli jedzie więcej osób w aucie to zwykle prowadzi mężczyzna.

I kobiety też moim zdaniem stwarzają zagrożenia- może aż tak agresywnie nie wyprzedzają (zwykle, bo są wyjątki) ale robią sporo błędów, które mogłyby się źle skończyć gdyby spotkały drugą równie nierozgarniętą osobę.
Jakie to błędy? Zmiana pasa bez włączenia kierunkowskazu, cofanie bez spojrzenia czy aby na pewno cofać można itp (tak, wiem, że mężczyźni też tak robią)
Albo boją się włączyć do ruchu, jadą, jadą aż się ten 'pas rozbiegowy' skończy i w końcu na ostatnią chwilę wskakują tuż przed maskę.
Właśnie często widzi się styl- 'boję się, boję, a na koniec robię coś nieprzewidywalnego'

Ruby Invicta: u mnie znowu kierowcy autobusów to jeżdzą jak w gta, jakby chcieli zebrać punkty za zniszczenia Że o tramwajarzach się nie wypowiem.
Zależy jak się trafi, można źle trafić ileś razy i mieć złą opinię o właśnie kierowcach busów i autobusów czy kobietach za kierownicą.

Tylko, że nie wiem jak wy ale większość mężczyzn, którzy są mi znani i posiadają prawo jazdy jeżdzą regularnie, a wśród kobiet większość ma t prawko i sobie leży, jeżdzą okazyjnie- albo ich nie stać na to jeżdzenie autem codzienne, a jak jadą z kimś to wolą żeby kto inny prowadził itd
Dlatego pisałam, że nie lubię statystyk, wkleiłam bo ktoś czuł potrzebę ich zobaczenia Akurat teraz wydaje mi się, że wiele młodych kobiet, które robią prawo jazdy, jeździ regularnie, a z tego co czytałam to bodajże do 30 roku życia jest mniej-więcej tyle samo kobiet kierowców co mężczyzn. I różnice w statystykach pewnie wynikają z tego, co mówisz, więc jakby to dokładnie policzyć to pewnie wyszłoby, że płeć po prostu nie ma znaczenia, bo i kobiety i mężczyźni powodują tych wypadków tyle samo i do tego cały czas zmierzam

Piszesz o tych wszystkich błędach, ale mężczyźni robią dokładnie to samo, więc nie widzę potrzeby powoływania się na stereotyp "baby za kierownicą" Wydawałoby się, że świat idzie do przodu i ludzie odchodzą już od przekonania "wszystko jej wina, bo jest kobietą"... A tak to potem kobiety dają sobie wmawiać, że są gorszymi kierowcami i same z siebie puszczą tego faceta za kierownicę jeżeli jadą razem.

A co do kierowców autobusów to akurat wiem, bo sporo jeździłam komunikacją miejską w liceum
__________________
Blog 6 kątów - o budżetowym przemetamorfozowaniu brzydkiego pokoju w ładny

Ostatni notek: Pięć kątów i jeden róg
Ruby Invicta jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2012-12-21, 06:53   #20
Kadin_
Zadomowienie
 
Avatar Kadin_
 
Zarejestrowany: 2012-06
Wiadomości: 1 510
Dot.: Ludzkie zachowania i poglądy, które dziwią. Część 7

Nieogarniam ludzi, którzy wczoraj przez neta zamawiali prezenty świąteczne.
Rozumiem, że są ludzie zapracowani, ale czekać na ostatnią chwilę z prezentem dla żony, rodziców to dla mnie porażka. Tymbardziej że owy mężczyzna spędza z 5 godz przed kompem w pracy na przeglądaniu allegro, joemonstera itp.
__________________
Kadin_ jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-12-21, 08:20   #21
isabelka00
Wtajemniczenie
 
Avatar isabelka00
 
Zarejestrowany: 2012-03
Wiadomości: 2 037
Dot.: Ludzkie zachowania i poglądy, które dziwią. Część 7

Cytat:
Napisane przez Kadin_ Pokaż wiadomość
Nieogarniam ludzi, którzy wczoraj przez neta zamawiali prezenty świąteczne.
Rozumiem, że są ludzie zapracowani, ale czekać na ostatnią chwilę z prezentem dla żony, rodziców to dla mnie porażka. Tymbardziej że owy mężczyzna spędza z 5 godz przed kompem w pracy na przeglądaniu allegro, joemonstera itp.
ja zamawiałam prezent w środę ( 12.12.) i jeszcze nie ma paczki
__________________
Życie jest łatwiejsze niż się Nam się wydaję. Wystarczy godzić się z tym, co jest nie do przyjęcia, obywać się bez tego co niezbędne i znosić rzeczy nie do zniesienia.
isabelka00 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-12-21, 08:30   #22
af6a7928a10f2efb7030debf852af0b1c87659cc
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2006-04
Wiadomości: 11 173
Dot.: Ludzkie zachowania i poglądy, które dziwią. Część 7

Cytat:
Napisane przez isabelka00 Pokaż wiadomość
ja zamawiałam prezent w środę ( 12.12.) i jeszcze nie ma paczki
a ja w zeszły piątek i nawet nie raczyli wysłać. jestem wściekła, bo później zamawiałam z innego sklepu i normalnie zdążyło dojść :/
af6a7928a10f2efb7030debf852af0b1c87659cc jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-12-21, 08:39   #23
201604200942
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2008-08
Wiadomości: 19 651
Dot.: Ludzkie zachowania i poglądy, które dziwią. Część 7

ja zamówiłam na początku grudnia i dodałam, że czekam na szybką realizację dostawy, bo to ma być prezent a i tak czekałam ponad tydzień.
201604200942 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-12-21, 08:46   #24
new_me
Zadomowienie
 
Avatar new_me
 
Zarejestrowany: 2012-01
Wiadomości: 1 906
Dot.: Ludzkie zachowania i poglądy, które dziwią. Część 7

dziwia mnie ludzie, ktorzy przez prawie caly rok nazywaja siebie ateistami, a gdy przychodza swieta, nagle: wigilia, oplatek, pasterka, ogolnie mowiac super rodzinno-chrzescijanskie swieta; czy ty;lp mnie to dziwi?
__________________
"I can deal with a lot but i can't deal with stupid"


new_me jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-12-21, 09:11   #25
isabelka00
Wtajemniczenie
 
Avatar isabelka00
 
Zarejestrowany: 2012-03
Wiadomości: 2 037
Dot.: Ludzkie zachowania i poglądy, które dziwią. Część 7

Cytat:
Napisane przez new_me Pokaż wiadomość
dziwia mnie ludzie, ktorzy przez prawie caly rok nazywaja siebie ateistami, a gdy przychodza swieta, nagle: wigilia, oplatek, pasterka, ogolnie mowiac super rodzinno-chrzescijanskie swieta; czy ty;lp mnie to dziwi?
nie
podobnie jest ze ślubami kościelnymi, Panna Młoda chce założyć białą suknie to i na katolicki ślub się godzi
__________________
Życie jest łatwiejsze niż się Nam się wydaję. Wystarczy godzić się z tym, co jest nie do przyjęcia, obywać się bez tego co niezbędne i znosić rzeczy nie do zniesienia.
isabelka00 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-12-21, 09:18   #26
Suivi
Zadomowienie
 
Avatar Suivi
 
Zarejestrowany: 2012-12
Wiadomości: 1 350
Dot.: Ludzkie zachowania i poglądy, które dziwią. Część 7

Cytat:
Napisane przez new_me Pokaż wiadomość
dziwia mnie ludzie, ktorzy przez prawie caly rok nazywaja siebie ateistami, a gdy przychodza swieta, nagle: wigilia, oplatek, pasterka, ogolnie mowiac super rodzinno-chrzescijanskie swieta; czy ty;lp mnie to dziwi?
Dziwi mnie Jednak niektórzy przesadzają i uważają, że ateista nie ma prawa nawet do ubierania choinki czy zjedzenia kolacji z rodziną...
Suivi jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-12-21, 09:24   #27
paulinka1128
Zadomowienie
 
Avatar paulinka1128
 
Zarejestrowany: 2006-04
Lokalizacja: Trento
Wiadomości: 1 467
Dot.: Ludzkie zachowania i poglądy, które dziwią. Część 7

Cytat:
Napisane przez new_me Pokaż wiadomość
dziwia mnie ludzie, ktorzy przez prawie caly rok nazywaja siebie ateistami, a gdy przychodza swieta, nagle: wigilia, oplatek, pasterka, ogolnie mowiac super rodzinno-chrzescijanskie swieta; czy ty;lp mnie to dziwi?
To znaczy jak ateista ma rodzine wierzaca to nie moze dzielic sie oplatkiem czy isc na pasterke?
Wiekszosc ateistow robi to by spedzic poprostu czas z bliskimi ale nie jest to dla nich jakies religijne wydarzenie.
Ja tam nie widze w tym nic dziwnego
__________________
www.wloskiedolomity.blogspot.it
Blog fotograficzno-podrozniczy
paulinka1128 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-12-21, 09:27   #28
mary_poppins
sissy that walk
 
Avatar mary_poppins
 
Zarejestrowany: 2010-08
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 10 670
Dot.: Ludzkie zachowania i poglądy, które dziwią. Część 7

Dla każdego święta mają inne znaczenie Dla niektórych to przeżycie religijne, dla mnie bardziej kwestia tradycji. Ale chodzenia na pasterkę nie rozumiem u ateistów, to fakt. Ale i nie znam żadnego, który by chodził. Nie dziwi mnie np. połamanie się opłatkiem jako znak pojednania z bliskimi i pokoju, ale już modlitwy wypowiadane ten raz w roku - owszem.
__________________
Cytat:
Napisane przez dombro
Nie chcę być niedelikatna, ale wymyślasz problemy z dupy.
mary_poppins jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-12-21, 09:38   #29
Madziaq
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-07
Wiadomości: 89
Dot.: Ludzkie zachowania i poglądy, które dziwią. Część 7

Ja jestem taką osobą Święta traktuje jak tradycję. Z tym, że nie modlę się ani nie idę do kościoła.
Jednak brania ślubu kościelnego ani chrzczenia dziecka w przypadku ateistów już nie rozumiem.
Madziaq jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-12-21, 10:02   #30
Suvia
Zakorzenienie
 
Avatar Suvia
 
Zarejestrowany: 2011-02
Lokalizacja: in Terra Mirabili
Wiadomości: 6 560
Dot.: Ludzkie zachowania i poglądy, które dziwią. Część 7

Cytat:
Napisane przez new_me Pokaż wiadomość
dziwia mnie ludzie, ktorzy przez prawie caly rok nazywaja siebie ateistami, a gdy przychodza swieta, nagle: wigilia, oplatek, pasterka, ogolnie mowiac super rodzinno-chrzescijanskie swieta; czy ty;lp mnie to dziwi?
Chodzenia na pasterki nie rozumiem, ale cala reszta - dla mnie wigilia to po prostu fajny rodzinny obiad. Dzielenia się opłatkiem w najbliższym kręgu nie praktykujemy, ale na wigilii u teściów siostry - podzieliłam się. To jest dla mnie tylko miły gest, jakoś nie widziałam sensu w deklaracji - to wy się dzielcie, a ja postoje z boku, bo jestem ę ą ateistką.
__________________
My whole life is about doing better tomorrow, that's a solid philosophy.

~ Hank Moody
Suvia jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Forum plotkowe


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 01:06.