Skórki wokół paznokci - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Paznokcie

Notka

Paznokcie Forum, w którym rozmawiamy o pielęgnacji paznokci. Podyskutujmy o malowaniu, kształcie, stylizacji i dominujących trendach w zdobieniu paznokci.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2012-02-28, 21:42   #1
zapaałka
Zakorzenienie
 
Avatar zapaałka
 
Zarejestrowany: 2007-09
Lokalizacja: Małopolska
Wiadomości: 5 805

Skórki wokół paznokci


Witam Chciałabym się poradzić w jaki sposób dbacie/usuwacie skórki wokół paznokci. Nie chodzi mi tutaj o skórki 'na' płytce, które odsuwamy drewnianym patyczkiem, ale te dookoła paznokcia, czasami suche, czasami twarde a jeszcze kiedy indziej z zadziorkami. W salonach kosmetycznych stosuje się w tym celu frezarkę, którą szybko usuwane jest to, co zbędne i dłonie zyskują wiele na atrakcyjności. Ale jak sobie z tym radzić w domu? Czego używano przed erą frezarek, oprócz metalowych cążek? Stosuję oczywiście kremy, staram się je nawilżać, ale mimo wszystko przydałoby się coś do ich usunięcia
__________________
WYMIANKA: kosmetyki, ubrania, WISHlista.
zapaałka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-02-28, 22:09   #2
anttreee
Raczkowanie
 
Avatar anttreee
 
Zarejestrowany: 2011-03
Wiadomości: 337
Dot.: Skórki wokół paznokci

Nawilżanie, nawilżanie i jeszcze raz nawilżanie. Przede wszystkim oliwa z oliwek, olekek rycynowy, oliwka do paznokci, np. KillyS. Dużo kremu do rąk. Jak coś bd nie tak (zadziory) no to trzeba niestety użyć cążek. a zgrubienia?? Jakiś zwykły zmiękczacz skórek i chwike potrzymać, a później zetrzeć lekko patyczkiem, i proszę, jakie ładne
anttreee jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-02-28, 22:23   #3
zapaałka
Zakorzenienie
 
Avatar zapaałka
 
Zarejestrowany: 2007-09
Lokalizacja: Małopolska
Wiadomości: 5 805
Dot.: Skórki wokół paznokci

Nawilżać nawilżam, mocze w oliwie i używam maści witaminowej, więc od tej strony jest wszystko ok Spróbuję jednak z żelem do skórek, znalazłam też metodę pilniczkową do usuwania skórek, coś ala usuwanie skóry z pięt, tylko skąd wziąć małą tareczkę bądź pilniczek coby przy okazji nie zniszczyć/porysować płytki paznokcia
__________________
WYMIANKA: kosmetyki, ubrania, WISHlista.
zapaałka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-02-29, 11:24   #4
ksenawojowniczka
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2012-02
Wiadomości: 207
Dot.: Skórki wokół paznokci

Ja z frezarkowego manicuru w ogole nie jestem zadowolona, dla mnie się wydaje, że to takie na odwal się.... Co do pielęgnacji w domu to po kąpieli oliwkuję dłonie a później rogiem ręcznika odsuwam i złuszczam skórki, musza być dobrze wymoczone
ksenawojowniczka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-02-29, 13:14   #5
ruda_susie
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-03
Lokalizacja: Trójmiasto i okolice
Wiadomości: 13
Dot.: Skórki wokół paznokci

Ja stosuje metodę poleconą przez dziewczynę z wizażu, niestety nie pamiętam nicka...
Mianowicie najpierw moczę ręce w wodzie z mydłem, żeby zmiękczyć skórki, następnie delikatnie (!!!), ale stanowczo ;P ścieram skórę wokół paznokci drobnym pumeksem, ta to peeling kawowy i krem do rąk. Efekt godny wypróbowania
ruda_susie jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-02-29, 16:51   #6
zapaałka
Zakorzenienie
 
Avatar zapaałka
 
Zarejestrowany: 2007-09
Lokalizacja: Małopolska
Wiadomości: 5 805
Dot.: Skórki wokół paznokci

Cytat:
Napisane przez ruda_susie Pokaż wiadomość
delikatnie (!!!), ale stanowczo ;P ścieram skórę wokół paznokci drobnym pumeksem
nie zahaczasz pumeksem o paznokcie? też o tym myślałam, ale chciałabym znaleźć jakieś mniejszy przyrząd niż kostka pumeksu
__________________
WYMIANKA: kosmetyki, ubrania, WISHlista.
zapaałka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-02-29, 17:15   #7
anttreee
Raczkowanie
 
Avatar anttreee
 
Zarejestrowany: 2011-03
Wiadomości: 337
Dot.: Skórki wokół paznokci

Po pumeksie kiedyś zaczną robić się duże zgrubienia. Nie polecam, bo to zbyt inwazyjna metoda.
anttreee jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2012-03-01, 16:47   #8
Inspire
Kuźnia inspiracji
 
Avatar Inspire
 
Zarejestrowany: 2009-07
Wiadomości: 30 455
Dot.: Skórki wokół paznokci

Zadziory delikatnie obcinam, bo mam tendencję do zrywania ich i krew potem sika...
a co do tego to mnóstwo kremu, próbowałam też olejek rycynowy na skórki i też fajnie działa.
__________________
Recenzuję w KWC
i na rossnecie


WYMIANA
Inspire jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-03-02, 16:53   #9
Jelly Bean
Raczkowanie
 
Avatar Jelly Bean
 
Zarejestrowany: 2008-10
Wiadomości: 436
Dot.: Skórki wokół paznokci

Chciałabym się podczepić, jeśli można, żeby już nie zakładać nowego wątku moim problemem są zaczerwienione skórki i nie mam pojęcia jaka może być tego przyczyna - nie atakuję ich, usuwam je obcinaczem, codziennie używam kremu, ostatnio również oliwki, nie zalewam ich lakierem... kiedyś co prawda obcinałam je wręcz do krwi, ale to było dobre parę lat temu i mam nadzieję, że nie jest to pozostałość po tamtym okresie... najgorsze, że czasem wyglądają naprawdę nieźle, by za chwilę magicznie się zaczerwienić do tego lewa dłoń jest w o wiele lepszej kondycji niż prawa, ale podejrzewam że to od ciągłego klikania myszką... bardzo proszę o pomoc w rozwiązaniu problemu
__________________

Jelly Bean jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-03-03, 14:46   #10
anttreee
Raczkowanie
 
Avatar anttreee
 
Zarejestrowany: 2011-03
Wiadomości: 337
Dot.: Skórki wokół paznokci

Ja powiem tak, nie wiem czy dokładnie mamy taki sam problem, ale ja kiedyś miałam dużo kontaktu z wodą gorącą, proszkiem, szczególnie prawą ręką sprawdzałam temperature wody. Widziałam że skórki, i w ogóle cała skóra wokół paznokci ma takie brązowawe plamy. Teraz gdy wyeliminowałam te czynniki skóra wygląda o wiele lepiej na prawej ręce, a nawet prawie tak samo jak na lewej. Może tez masz jakis detergent, albo coś innego, co często ma kontakt z Twoimi skórkam?
anttreee jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-03-03, 19:22   #11
Jelly Bean
Raczkowanie
 
Avatar Jelly Bean
 
Zarejestrowany: 2008-10
Wiadomości: 436
Dot.: Skórki wokół paznokci

Oj nie, to raczej nie to... właściwie mój kontakt z wodą ogranicza się do mycia rąk, włosów i ciała, nawet płyn do zmywania naczyń i tego typu produkty stosuję sporadycznie. A to raczej nie jest wina balsamu czy szamponu, bo mam ten problem już od jakiegoś czasu, a kosmetyków używałam naprawdę różnych. Ale dziękuję za odpowiedź
__________________

Jelly Bean jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2012-03-04, 11:42   #12
201708160922
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2011-10
Wiadomości: 10 444
Dot.: Skórki wokół paznokci

Fajnie, że tu zajrzałam, bo mam problem z dwulatkiem, bo ciągle obrywa te skórki ( czasem potrafił do krwi). Nie dziwię się, że mu przeszkadza, ale nie miałam pomysłu na to, żeby się nie robiły takie suche i takie twarde.
201708160922 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-03-04, 11:51   #13
trufle
Zadomowienie
 
Avatar trufle
 
Zarejestrowany: 2010-07
Wiadomości: 1 152
Dot.: Skórki wokół paznokci

U mnie za to na środkowym palcu prawej ręki zrobiła się gruba skórka od pisania, po prostu opieram tam długopis. Nie mam pojęcia jak temu zaradzić. Ogólnie od pisania mam trochę krzywy paznokieć i powiększoną z jednej strony kostkę w palcu...
trufle jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-03-04, 13:28   #14
Renatka_2108
Zakorzenienie
 
Avatar Renatka_2108
 
Zarejestrowany: 2006-12
Lokalizacja: Tu i tam ;)
Wiadomości: 7 463
GG do Renatka_2108
Dot.: Skórki wokół paznokci

Cytat:
Napisane przez trufle Pokaż wiadomość
U mnie za to na środkowym palcu prawej ręki zrobiła się gruba skórka od pisania, po prostu opieram tam długopis. Nie mam pojęcia jak temu zaradzić. Ogólnie od pisania mam trochę krzywy paznokieć i powiększoną z jednej strony kostkę w palcu...
Ja mam to samo Jak skonczylam szkole i czeste pisanie to troche sie zmniejszylo ale nadal jest, wyglada to jakbym miala okropnie krzywy palec...

A skorki wokol paznokci to moj odwieczny problem..
__________________
Renatka_2108 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-03-04, 14:25   #15
Inspire
Kuźnia inspiracji
 
Avatar Inspire
 
Zarejestrowany: 2009-07
Wiadomości: 30 455
Dot.: Skórki wokół paznokci

trufle, mam podobnie i chyba nic się z tym nie da zrobić.
__________________
Recenzuję w KWC
i na rossnecie


WYMIANA
Inspire jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-03-04, 14:35   #16
Mitsukki
Naczelny Hipster
 
Avatar Mitsukki
 
Zarejestrowany: 2010-07
Wiadomości: 9 341
Dot.: Skórki wokół paznokci

Też mam zgrubienie od długopisu i ten paznokieć trochę szerszy niż na lewej ręce. Mam też SMSowy kciuk Kciuk od pisania SMSów jest też odrobinę szerszy

JellyBean niestety nie mam pojęcia o co może chodzić Ja bym w ogóle odstawiła obcinacz i skórki nawilżała i usuwała ścierając delikatnie pilniczkiem, może cążki są dla twoich skórek zbyt inwazyjne.
__________________


Cytat:
Napisane przez cava Pokaż wiadomość
Jestem dzieckiem chaosu, tylko chaotyczne działania mają u mnie prawo bytu i nie przyprawiają mnie o zniechęcenie, poczucie bycia niewolnikiem, marazm i łzy w oczach.
Mitsukki jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-03-04, 17:10   #17
anttreee
Raczkowanie
 
Avatar anttreee
 
Zarejestrowany: 2011-03
Wiadomości: 337
Dot.: Skórki wokół paznokci

O jaaaa...myślałam, że tylko ja mam krzywego palucha od pisania, a tu proszę ile nas jest...no niestety nie jest to zbyt przyjemne. Mi dodatkowo po tej stronie co długopis trzymam to paznokieć po brzegu się odsłonił, wiecie o co chodzi, taki wolny brzeg się zrobił, tyle że po boku Jeśli ktoś bd wiedział co z tym zrobić to niech powie.
anttreee jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-03-04, 17:35   #18
Jelly Bean
Raczkowanie
 
Avatar Jelly Bean
 
Zarejestrowany: 2008-10
Wiadomości: 436
Dot.: Skórki wokół paznokci

Cytat:
Napisane przez Mitsukki Pokaż wiadomość
JellyBean niestety nie mam pojęcia o co może chodzić Ja bym w ogóle odstawiła obcinacz i skórki nawilżała i usuwała ścierając delikatnie pilniczkiem, może cążki są dla twoich skórek zbyt inwazyjne.
Oo myślę że nie zaszkodzi spróbować, bo w sumie obcinacza używam już od dłuższego czasu i może w nim leży problem, zawsze to jakiś pomysł na zmianę dziękuję
__________________

Jelly Bean jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-03-04, 19:10   #19
Mitsukki
Naczelny Hipster
 
Avatar Mitsukki
 
Zarejestrowany: 2010-07
Wiadomości: 9 341
Dot.: Skórki wokół paznokci

Cytat:
Napisane przez anttreee Pokaż wiadomość
O jaaaa...myślałam, że tylko ja mam krzywego palucha od pisania, a tu proszę ile nas jest...no niestety nie jest to zbyt przyjemne. Mi dodatkowo po tej stronie co długopis trzymam to paznokieć po brzegu się odsłonił, wiecie o co chodzi, taki wolny brzeg się zrobił, tyle że po boku Jeśli ktoś bd wiedział co z tym zrobić to niech powie.
Mi nie jakoś bardzo, ale też troszeczkę bardziej brzeg paznokcia jest odsłonięty

Cytat:
Napisane przez Jelly Bean Pokaż wiadomość
Oo myślę że nie zaszkodzi spróbować, bo w sumie obcinacza używam już od dłuższego czasu i może w nim leży problem, zawsze to jakiś pomysł na zmianę dziękuję
Mam nadzieję, ze pomoże
__________________


Cytat:
Napisane przez cava Pokaż wiadomość
Jestem dzieckiem chaosu, tylko chaotyczne działania mają u mnie prawo bytu i nie przyprawiają mnie o zniechęcenie, poczucie bycia niewolnikiem, marazm i łzy w oczach.
Mitsukki jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2012-03-06, 17:58   #20
anttreee
Raczkowanie
 
Avatar anttreee
 
Zarejestrowany: 2011-03
Wiadomości: 337
Dot.: Skórki wokół paznokci

Cytat:
Napisane przez Jelly Bean Pokaż wiadomość
Oo myślę że nie zaszkodzi spróbować, bo w sumie obcinacza używam już od dłuższego czasu i może w nim leży problem, zawsze to jakiś pomysł na zmianę dziękuję
Z tym pilniczkiem to też radzę uważać, żebyś nie przedobrzyła, bo będzie boleć i to strasznie
anttreee jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-03-06, 19:36   #21
Weronikapr
Wtajemniczenie
 
Avatar Weronikapr
 
Zarejestrowany: 2008-02
Wiadomości: 2 155
Dot.: Skórki wokół paznokci

Dziewczyny jak dobrze Was czytać

Też mam pamiątkę po szkole na palcu od pisania.... i smsowe skorki - na obu kciukach od wewnętrznej strony mam grube skórki od stukania w telefon z klawiaturą qwerty
Weronikapr jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-03-09, 13:42   #22
Marcepsien
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2012-02
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 79
Dot.: Skórki wokół paznokci

Ja mam straszny problem ze skórkami, jak nigdy nie obgryzałam paznokci tak odkąd pamiętam miałam powygryzane skórki aż do krwi... Teraz już się pilnuję i staram się obcinać a nie gryźć, ale i tak są okropne
Marcepsien jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-03-09, 20:53   #23
madlen345
Zakorzenienie
 
Avatar madlen345
 
Zarejestrowany: 2008-06
Lokalizacja: wonderland
Wiadomości: 4 412
Dot.: Skórki wokół paznokci

widzę, że nie tylko ja mam z tym problem
mam od jakiegoś czasu, pewnie po chorobach i po antybiotykach, ale nie jestem pewna co do tego
Były ok po jednej wizycie u kosmetyczki, po drugiej juz zaczęły się automatycznie zadzierać, tak że jak je usuwałam to aż bolało;/ teraz wcieram w nie olejek rycynowy dwa razy dziennie, ale to nie tylko ten problem, bo paznokcie mi się łamią jak zapałki nie wiem co robić po prostu, przez długi czas miałam piękne dłonie, paznokcie zadbane a teraz żal
madlen345 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-03-10, 08:15   #24
Inspire
Kuźnia inspiracji
 
Avatar Inspire
 
Zarejestrowany: 2009-07
Wiadomości: 30 455
Dot.: Skórki wokół paznokci

to powcieraj też olejek w paznokcie, powinno zadziałać.
__________________
Recenzuję w KWC
i na rossnecie


WYMIANA
Inspire jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-03-10, 09:37   #25
anttreee
Raczkowanie
 
Avatar anttreee
 
Zarejestrowany: 2011-03
Wiadomości: 337
Dot.: Skórki wokół paznokci

Cytat:
Napisane przez madlen345 Pokaż wiadomość
widzę, że nie tylko ja mam z tym problem
mam od jakiegoś czasu, pewnie po chorobach i po antybiotykach, ale nie jestem pewna co do tego
Były ok po jednej wizycie u kosmetyczki, po drugiej juz zaczęły się automatycznie zadzierać, tak że jak je usuwałam to aż bolało;/ teraz wcieram w nie olejek rycynowy dwa razy dziennie, ale to nie tylko ten problem, bo paznokcie mi się łamią jak zapałki nie wiem co robić po prostu, przez długi czas miałam piękne dłonie, paznokcie zadbane a teraz żal
Może idź do dermatologa?? Skoro mówisz, że to chyba po lekach.
anttreee jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-03-11, 08:44   #26
agness86
Zakorzenienie
 
Avatar agness86
 
Zarejestrowany: 2005-12
Lokalizacja: daleko
Wiadomości: 7 787
Dot.: Skórki wokół paznokci

Ja skórki wokół paznokci nawilżam oliwką dla niemowląt Zamaczam w niej patyczek kosmetyczny, smaruję skórki, a później wcieram I tak co wieczór, w ciągu dnia krem do rąk kilka razy i jest ok
__________________



I już

agness86 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-03-15, 21:49   #27
kaliope82
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2012-03
Wiadomości: 16
Dot.: Skórki wokół paznokci

Mam bardzo duży problem ze skórkami, są wysuszone, mają pełno zadziorków i mam odruch ich drapania. Próbuję nawilżać, ale jakoś efekt jest mizerny a jak wykonać samodzielnie w domu zabieg parafinowy na dłonie?
__________________
Konkursy internetowe
kaliope82 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-03-15, 23:13   #28
zapaałka
Zakorzenienie
 
Avatar zapaałka
 
Zarejestrowany: 2007-09
Lokalizacja: Małopolska
Wiadomości: 5 805
Dot.: Skórki wokół paznokci

Cytat:
Napisane przez kaliope82 Pokaż wiadomość
a jak wykonać samodzielnie w domu zabieg parafinowy na dłonie?
Bardzo bardzo łatwo Co prawda różni się on znacznie od zabiegu w salonie, ale zaoszczędzone pieniążki szybko wynagradzają wszelkie niedogodności Ja osobiście przeznaczyłam na ten zabieg jeden garnuszek 0,5l, w którym podgrzewam kawałek parafiny na małym ogniu, aż do czasu jego rozpuszczenia (można też w kąpieli wodnej, ale wtedy trzeba się dłużej bawić), robiąc w tym czasie peeling. Następnie nakładam na dłonie/stopy dużą ilość kremu/maski/balsamu i przykrywam wszystko kilkoma warstwami parafiny. Profesjonalny pędzel do parafiny zastąpiłam starym pędzlem do golenia i choć nie jest to może najlepsza i najwygodniejsza opcja, nie jest też tragicznie Zaparafinowaną kończynę pakuję szybko do woreczka śniadaniowego i owijam grubym ręcznikiem na ok. 15 min, po tym czasie ściągam parafinową rękawiczkę razem z woreczkiem i powtarzam czynność na drugiej łapce. I... gotowe
__________________
WYMIANKA: kosmetyki, ubrania, WISHlista.

Edytowane przez zapaałka
Czas edycji: 2012-03-15 o 23:16
zapaałka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-03-16, 01:58   #29
inkaxx
Rozeznanie
 
Avatar inkaxx
 
Zarejestrowany: 2012-03
Lokalizacja: Coventry, UK
Wiadomości: 883
Dot.: Skórki wokół paznokci

Dziewczyny, żadnego obcinania, krzywdę tylko robicie swoim skórkom! Przede wszystkim nawilżanie, krem po każdym myciu rąk to raz, dwa - preparat do usuwania skórek, albo taki co się nakłada, albo taki co wygląda jak lakier/odżywka - nakładasz na skórki, patyczkiem przejeżdżasz i same odchodzą (wysuszona skóra - nie wiem jak to się po polsku poprawnie nazywa 'dead skin'), no i oczywiście olejek/krem do nawilżania samych skórek. Fajnie też działa po kąpieli ręcznikiem "przejechać"... I tak całkiem poważnie - żadnego mechanicznego usuwania! Skórki grają bardzo ważną rolę w dobrym "samopoczuciu" naszych paznokci.
__________________
"People should have chips implanted in their skulls that explode when they say something stupid." Sheldon Cooper

Bloguję

marcowy wątek wymiankowy
inkaxx jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-03-16, 09:21   #30
Weronikapr
Wtajemniczenie
 
Avatar Weronikapr
 
Zarejestrowany: 2008-02
Wiadomości: 2 155
Dot.: Skórki wokół paznokci

A gdzie się kupuje parafinę?
Weronikapr jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Paznokcie


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 19:09.