niesamowicie świecąca się twarz :( jaki puder TRANSPARENTY? - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Makijaż - pytania do wizażystki

Notka

Makijaż - pytania do wizażystki Miejsce, w którym rozmawiamy o wizażu, stylizacji, kosmetykach kolorowych oraz trendach w makijażu. Masz pytanie? Zadaj je wizażystce.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2012-09-20, 18:45   #1
karolazaw
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2012-08
Wiadomości: 43

niesamowicie świecąca się twarz :( jaki puder TRANSPARENTY?


bez przerwy się świecę! juz nie moge wytrzymac, co lekcje dolsownie bym musiala latac poprawiać buzię pudrem ! używam stay matte rimmela, co raczej pare dni temu nie bylo dobrym wyborem, bo na mnie słabo działa, albo moze ja mam aż tak złą cerę? Pani dermatolog powiedziala, ze na to nic nie poradzę a wiec sie pytam:

jaki polecacie puder TRANSPARENTY matujący polecacie? moze byc nawet płaski mat ! juz nie moge
karolazaw jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-09-20, 20:13   #2
Anellyn
Przyczajenie
 
Avatar Anellyn
 
Zarejestrowany: 2012-06
Wiadomości: 29
Dot.: niesamowicie świecąca się twarz :( jaki puder TRANSPARENTY?

Sypki albo z My Secret albo z Essence ... Polecam. Może pod makijaż zastosuj krem matujący? Słyszałam wiele dobrego o kremie matującym z Perfecty.
__________________
Anellyn jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-09-20, 20:36   #3
Inka_1
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2012-08
Wiadomości: 439
Dot.: niesamowicie świecąca się twarz :( jaki puder TRANSPARENTY?

Czy nie masz przypadkiem przesuszonej skóry? Tłusta ale wysuszona broni się nadmierną produkcją sebum, w tym wypadku pomogłaby zmiana pielęgnacji na bardziej nawilżającą.
Sypki My Secret mam i on bardzo ładnie matuje, ale niestety na krótko.
Inka_1 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-09-20, 20:42   #4
blackberry8
Zakorzenienie
 
Avatar blackberry8
 
Zarejestrowany: 2008-09
Wiadomości: 3 787
Dot.: niesamowicie świecąca się twarz :( jaki puder TRANSPARENTY?

A stosujesz bibułki matujące przed pudrowaniem? Jeśli nie to polecam te z inglota lub beauty formulas (do kupienia w Super-Pharmie i Naturze).
Sposób nakładania pudru też dużo daje, najlepszy według mnie jest ten pokazany TUTAJ od 1:40.
Ja się świeciłam z powodu przesuszonej skóry, tak jak pisze Inka. Bardzo pomógł mi koncentrat nawilżający z Yves Rocher i zmiana kremów z matujących na te nawilżające nie pozostawiające tłustego filtra (na noc cięższe nawilżające, ale nie zapychające).

Edytowane przez blackberry8
Czas edycji: 2012-09-20 o 20:47
blackberry8 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-09-20, 22:15   #5
Wampierz
Zakorzenienie
 
Avatar Wampierz
 
Zarejestrowany: 2011-06
Wiadomości: 4 470
Dot.: niesamowicie świecąca się twarz :( jaki puder TRANSPARENTY?

Przydałoby ci się coś normalizującego i nawilżajacego jednocześnie, bo jak dziewczyny piszą - wysuszanie skóry może wzmóc przetłuszczanie.
Wampierz jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-09-20, 23:49   #6
MissScareAll
Zakorzenienie
 
Avatar MissScareAll
 
Zarejestrowany: 2011-01
Lokalizacja: Wawa i okolice
Wiadomości: 9 778
Dot.: niesamowicie świecąca się twarz :( jaki puder TRANSPARENTY?

Może warto odłożyć trochę kasy i kupić jakiś puder lepszej jakości, np. Blot MACa? Poczytaj opinie o pudrach prasowanych na KWC.
__________________
MissScareAll jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-09-21, 00:09   #7
tigrinha
Zadomowienie
 
Avatar tigrinha
 
Zarejestrowany: 2008-01
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 1 323
Dot.: niesamowicie świecąca się twarz :( jaki puder TRANSPARENTY?

Pudru Ci nie polecę (słyszałam że Kryolan ma dobry, ale nie próbowałam), ale mam inny patent - niezmydlalną frakcję sojową, do kupienia w "mazidłowych" sklepach (naturalis, mazidła, BU) za grosze. Jeśli masz supertłustą cerę to nie zapewni Ci idealnego matu cały dzień, ale bardzo mocno ograniczy przetłuszczanie i nie będziesz potrzebowała jakiegoś superpudru. Do tego bibułki matujące (ja polecam Wibo dostępne w Rossmanach za 4zł) i już. Też mam b. tłustą cerę i po nałożeniu frakcji a potem makijażu po kilku godzinach wystarcza mi 1 bibułka do zmatowienia całej twarzy. Bez frakcji na sam nos idą co najmniej dwie. Warto spróbować, bo naprawdę kosztuje niewiele, a wiele osób ją chwali
tigrinha jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2012-09-21, 13:17   #8
zochawks
Zakorzenienie
 
Avatar zochawks
 
Zarejestrowany: 2010-09
Lokalizacja: Bydgoszcz
Wiadomości: 6 029
Dot.: niesamowicie świecąca się twarz :( jaki puder TRANSPARENTY?

pudry
ELF puder sypki HD
Meteoryty Guerlain ale klasyczne odcienie 01,02,03

podkłady
Estee Lauder DW
Revlon colorstay oil

pielęgnacja
3 kroki clinique (polecam kupić sobie zestawiki w D w cenie 29zł żeby wypróbować czy 3 czy 4 tam są miniatury 3 produktów do stosowania przez 2 tyg).

krem nivea visage matujący
avon solutions z minerałami (fioletowy)

Pamiętaj żeby nie wysuszać nadmiernie cery bo wtedy będzie się jeszcze gorzej przetłuszczała a to błędne koło.
__________________
3.07.2017 Bydgoszcz A.Ś. Polytech replicon txt 110/57/69 330cc

WYMIANA KOSMETYKÓW

zochawks jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-09-21, 15:50   #9
71f1a49ccdda6499050838d6b2ef76d32f6aae36_5f5aaff1a659f
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2009-04
Wiadomości: 5 922
Dot.: niesamowicie świecąca się twarz :( jaki puder TRANSPARENTY?

Musisz nawilżać dobrze skórę, jeśli nie rano to wieczorem.
Kup podkład matujący - najbardziej matujący jaki znam to Revlon Colorstay.
Jeśli chodzi o puder - nie spotkałam niczego, co matuje bardziej niż czysta krzemionka. To jest dosłownie 'siekiera' na błyszczenie Tylko w żadnym wypadku na suchą skórę, zawsze na podkład. No i nie jest droga

Poza pielęgnacją/kolorówką zwracaj uwagę na to,co jesz. Jeśli jest to wysoko przetworzona żywność typu słodycze, fast foody to trzeba ograniczyć, bo powodują niesamowite świecenie. Unikaj też potraw gorących i... ubierania się za ciepło.
71f1a49ccdda6499050838d6b2ef76d32f6aae36_5f5aaff1a659f jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-09-21, 18:50   #10
201607110949
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2006-02
Wiadomości: 16 804
Dot.: niesamowicie świecąca się twarz :( jaki puder TRANSPARENTY?

Cytat:
Napisane przez karolazaw Pokaż wiadomość
bez przerwy się świecę! juz nie moge wytrzymac, co lekcje dolsownie bym musiala latac poprawiać buzię pudrem ! używam stay matte rimmela, co raczej pare dni temu nie bylo dobrym wyborem, bo na mnie słabo działa, albo moze ja mam aż tak złą cerę? Pani dermatolog powiedziala, ze na to nic nie poradzę a wiec sie pytam:

jaki polecacie puder TRANSPARENTY matujący polecacie? moze byc nawet płaski mat ! juz nie moge
wnioskuję, że jesteś nastolatką, więc nie będę strzelała cenami z kosmosu.

- po pierwsze, kup sobie bibułki matujące. Najtańsze jakie widziałam to Lovely (4 zł z hakiem) i Wibo (5 zł z hakiem). Niczym się nie różnią poza opakowaniem, producent ten sam Zanim zabierzesz się za pudrowanie twarzy, przyłóż bibułkę do świecących się miejsc, zbierze ładnie sebum
- zamiast podkładu polecam bardzo lekki krem matujący BB garniera do cery tłustej i mieszanej (ten, co go teraz ostro reklamują). Jest rewelacyjny
- jako puder polecam transparentnego Max Factora (professional loose powder - transulcent)
- do tego oczywiście regularny peeling i nawilżanie skóry
201607110949 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-09-21, 19:12   #11
1567a8b4b76e6b6b1a91e1ef1e7de07d3f6cc549_5d5340f228f13
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2012-09
Wiadomości: 197
Dot.: niesamowicie świecąca się twarz :( jaki puder TRANSPARENTY?

Nie wiem, czy puder matujący Jadwigi można nazwać transparentnym, u mnie bardzo dobrze się sprawdza, a jest bardzo jasny (wręcz biały) i nie nadaje skórze żadnego koloru, więc chyba spełnia Twoje oba wymagania To ten dokładnie: https://wizaz.pl/kosmetyki/produkt,1...adzikowej.html

Edytowane przez 1567a8b4b76e6b6b1a91e1ef1e7de07d3f6cc549_5d5340f228f13
Czas edycji: 2012-09-21 o 19:16
1567a8b4b76e6b6b1a91e1ef1e7de07d3f6cc549_5d5340f228f13 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2012-09-22, 10:17   #12
lalesia
Zakorzenienie
 
Avatar lalesia
 
Zarejestrowany: 2005-02
Lokalizacja: Łódź
Wiadomości: 5 080
GG do lalesia
Dot.: niesamowicie świecąca się twarz :( jaki puder TRANSPARENTY?

Transparentny z Kryolanu powinien być jak znalazł. Zostawia na twarzy absolutny mat na baaaardzo długi czas. Niestety, do mojej suchej cery nie jest najlepszy, bo skóra jest po nim napięta i wysuszona, a dodatkowo taki mat nie wygląda na mnie zbyt zdrowo, ale dla tłustej powinien być idealny
lalesia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-09-22, 14:44   #13
Mastylla
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2005-10
Wiadomości: 142
Dot.: niesamowicie świecąca się twarz :( jaki puder TRANSPARENTY?

Z podkładów ja moge polecic Dream matt mousse z Maybelline. Kupiłam go przypadkiem bo akurat nie było mojego Loreala true match. I wydaje mi sie ze ten jest lepszy. Mam strefę T na wysoki połysk i ten podkład daje rade
Ale oczywiscie podstawa to właściwa pielegnacja.
__________________
http://www.marstrip.pl nasze podróże
Mastylla jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-09-23, 14:52   #14
oldschoolQueen
Raczkowanie
 
Avatar oldschoolQueen
 
Zarejestrowany: 2007-11
Lokalizacja: Hamburg
Wiadomości: 122
Dot.: niesamowicie świecąca się twarz :( jaki puder TRANSPARENTY?

Polecam matującą bazę pod makijaż z sephory, można ją stosować zarówno jako samą bazę przed nałożeniem makijażu, a także używać jej do poprawek w ciągu dnia, bardzo się sprawdza i jest wydajna, nakłada się jej naprawdę kropelkę na "świecące się miejca" na twarzy. Sama mam problem ze strefą T i żaden podkład matujący się u mnie nie sprawdził, bo wysuszał cerę. Najbardziej zadowolona jestem z TrueMatch L'oreala i mogę go polecić z czystym sumieniem. A największym zaskoczeniem okazał się matujący puder w kamieniu MissSporty za 11zł!! To jedyny puder który naprawdę matuje, długo się trzyma i nie wysusza skóry, a próbowałam wielu, i w dodatku inwestowałam w drogie, bo myślałam, że jak dobra cena to dobry produkt.. a tu taka niespodzianka
__________________
She acts like summer and walks like rain.
oldschoolQueen jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-09-24, 11:41   #15
Spinka25
Raczkowanie
 
Avatar Spinka25
 
Zarejestrowany: 2008-05
Wiadomości: 132
Dot.: niesamowicie świecąca się twarz :( jaki puder TRANSPARENTY?

Cytat:
Napisane przez karolazaw Pokaż wiadomość
jaki polecacie puder TRANSPARENTY matujący polecacie? moze byc nawet płaski mat ! juz nie moge
Może spróbuj skrobi ziemniaczanej? (takiej zwykłej, ze sklepu spożywczego).
Tutaj jest wątek o niej: https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=53320
Spinka25 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-09-24, 19:26   #16
ewciaa82
Zakorzenienie
 
Avatar ewciaa82
 
Zarejestrowany: 2009-06
Lokalizacja: Wroclaw
Wiadomości: 6 508
Dot.: niesamowicie świecąca się twarz :( jaki puder TRANSPARENTY?

Kochana, mialam ten sam problem.Skora szalenie tlusta.Nie radzily sobie z nia zadne gornopolkowe pudry matujace (BLOT Mac'a, Pudry Kryolan, fixery itd), bibulki nie zdaly egzaminu a wszelkiej masci psedo matujace pudry to bylo wywalanie kasy w bloto!Uzywalam nawet maki ziemniaczanej wychwalanej na wizazu, bo ponoc tak fantastycznie matuje skore - niestety z moja sobie nie poradzila;(Stosowalam kremy, toniki, zele, peelingi, maski,ktore maja za zadanie uregulowac wydzielanie sebum i o kant tylka je rozbic...Niedawno przerzucilam sie na produkty naturalne (kupuje na ZrobSobieKrem), kupilam korund, maske z glinki czerwonej.Do tego zaczelam uzywac puder bambusowy musze Ci powiedziec,ze nic nigdy tak ladnie nie matowilo mojej skory na tak dlugo.Dawniej w ciagu dnia musialam przypudrowac twarz(srednio nawet co godzine- masakra!!), teraz nie musze tego robic.Skora nie jest wysuszona ale nie przetluszcza sie jak szalona.Zacznij moze od takich produktow, sa tanie, kosztuja naprawde pare zlotych i co najwazniejsze bez zbednej "chemii"

Edytowane przez ewciaa82
Czas edycji: 2012-09-24 o 19:29
ewciaa82 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Makijaż - pytania do wizażystki


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 01:38.