Farby FRYZJERSKIE w domu, czyli w poszukiwaniu wymarzonego koloru :) - Strona 35 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Pielęgnacja włosów i fryzury

Notka

Pielęgnacja włosów i fryzury Podyskutuj o pielęgnacji włosów kręconych, prostych, farbowanych, blond. Sprawdź modne fryzury: cięcia, koloryzacje, fryzury na ślub, wesele, Komunię, Sylwestra.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2012-01-16, 15:13   #1021
truskawkowawiosna
Zakorzenienie
 
Avatar truskawkowawiosna
 
Zarejestrowany: 2006-03
Wiadomości: 9 384
Dot.: Farby FRYZJERSKIE w domu, czyli w poszukiwaniu wymarzonego koloru :)

Cytat:
Napisane przez Melina Pokaż wiadomość
Jeśli odrost jest ciemniejszy niż farba, która wybrałaś, to wodą 3% na pewno go nie rozjaśnisz, bo to stężenie służy do przyciemniania, ewentualnie farbowania ton w ton. Możesz natomiast, jeśli włosy po długości będą zbyt jasne, następnym razem nałożyć farbę z oksy 3% na długość i z 6% na odrost, wtedy nie będziesz bez potrzeby wysuszać włosów wysokim stężeniem Powodzenia
no nie wiem podobno 3% rozjasnia 1-2 tony, typowo do rozjasniania sa mocniejsze stezenia, ale ostatnio uzylam farby z poziomu 9 z woda 3%, calosc mi sie rozjasnila o 1 poziom łacznie z odrostem na poziomie bliskiemu 8, kolor wyszedl jednolity, bardzo ladny (nawet moj chlopak zauwazyl, ze ma jasniejsze wlosy, a on zwykle takich rzeczy nie rejestruje). przyznaje, ze bylam lekko zaskoczona, bo tez wszedzie czytalam to co napisalas (ze w praktyce 3% nie rozjasni), no ale moze w przypadku naturalnych blondynek taka 3% tez moze dac oczekiwany efekt

Edytowane przez truskawkowawiosna
Czas edycji: 2012-01-16 o 15:14
truskawkowawiosna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-01-16, 15:25   #1022
201709121022
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2010-03
Wiadomości: 477
Dot.: Farby FRYZJERSKIE w domu, czyli w poszukiwaniu wymarzonego koloru :)

Cytat:
Napisane przez truskawkowawiosna Pokaż wiadomość
no nie wiem podobno 3% rozjasnia 1-2 tony, typowo do rozjasniania sa mocniejsze stezenia, ale ostatnio uzylam farby z poziomu 9 z woda 3%, calosc mi sie rozjasnila o 1 poziom łacznie z odrostem na poziomie bliskiemu 8, kolor wyszedl jednolity, bardzo ladny (nawet moj chlopak zauwazyl, ze ma jasniejsze wlosy, a on zwykle takich rzeczy nie rejestruje). przyznaje, ze bylam lekko zaskoczona, bo tez wszedzie czytalam to co napisalas (ze w praktyce 3% nie rozjasni), no ale moze w przypadku naturalnych blondynek taka 3% tez moze dac oczekiwany efekt
Nigdy nie spotkałam się z opinią, żeby oksydant 3% rozjaśniał, a już na pewno nie o 2 tony, o ile jest używany w połączeniu z farbą, a nie rozjaśniaczem. Ale to co piszę opieram na swojej wiedzy i własnych doświadczeniach, ktoś może mieć inne, a Autorka pytania sama podejmie decyzję. Ja uważam, że jeśli użyje wody 3% na jasną długość i ciemny odrost to nie uzyska równomiernego koloru.
201709121022 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-01-16, 15:53   #1023
truskawkowawiosna
Zakorzenienie
 
Avatar truskawkowawiosna
 
Zarejestrowany: 2006-03
Wiadomości: 9 384
Dot.: Farby FRYZJERSKIE w domu, czyli w poszukiwaniu wymarzonego koloru :)

Cytat:
Napisane przez Melina Pokaż wiadomość
Nigdy nie spotkałam się z opinią, żeby oksydant 3% rozjaśniał, a już na pewno nie o 2 tony, o ile jest używany w połączeniu z farbą, a nie rozjaśniaczem. Ale to co piszę opieram na swojej wiedzy i własnych doświadczeniach, ktoś może mieć inne, a Autorka pytania sama podejmie decyzję. Ja uważam, że jeśli użyje wody 3% na jasną długość i ciemny odrost to nie uzyska równomiernego koloru.
ja fryzjerem nie jestem, tylko specem z pokrewnej branzy, ale nie wydaje mi sie, zebym sobie to uroiła, rozjasnienie wlosow zauwazyli inni

uzylam tej farby http://www.fryzomania.pl/renee-blanc...ala-100ml.html

uzylam 9D+3%, nie przetrzymywalam, liczylam na ładne odswiezenie koloru, po poprzednich doswiadczeniach z bardzo ciemna 8-mką na 3% doszlam do wniosku, ze taka 9-tka bedzie ok.

wlosy jednak ulegly calosciowemu rozjasnieniu, nieznacznemu, ale jednak, łacznie z odrostem

a w ulotce byly instrukcje
Cytat:
Farbę należy mieszać z oxydantem 3, 6, 9 lub 12%. Wybór emulsji utleniającej zależy od ilości siwych włosów, naturalnego koloru oraz pożądanej intensywności rozjaśnienia.
3% koloryzacja ton w ton, 30 minut
6% rozjaśnienie o 1/2 -1 tonu, 30 minut
9% rozjaśnienie o 1-2 tony, 30 minut
12% rozjaśnienie o 2-3 tony, 30 minut
za to w ulotce farby Milaton 3d jest taka informacja: 3% moc rozjasnienia 1 ton, 6% 2, 9% 3, 12% 4

tylko pytanie: co to znaczy ciemny odrost? moj odznaczal sie na tle jasniejszych wlosow, ale generalnie nie byl ciemny strasznie- poziom 8 to nadal dosc jasny kolor. po zwyklej farbie bez rozjasniacza + wodzie 3% rozjasnil sie zdecydowanie i na pewno nie jest to urojenie kolor na calosci wyszedl jednolity i zdrowo wygladajacy.

nie wiem, moze ja jestem jakims wyjatkiem od reguly, ale moje wlosy nigdy nie byly szczegolnie podatne na farbowanie, raczej slabo chwytaly kolor

a to, ze fryzjerzy wolą w przypadku blondow uzyc 6% i wiecej to sie nie dziwie, ja na swoje wlosy juz nigdy nie bede ładowac wiekszego stezenia niz 3%, bo sprawdzilam i nie potrzebuje go

a farbe Milaton 3D moge bardzo polecic, jestem zachwycona, tania jak barszcz, kolor 8.3 wyszedl przesliczny, taki ciasteczkowo-cynamonowo-karmelowy blond mieniący sie w sloncu, wlosy w swietnej kondycji. za tubke 125 ml (1:1) zaplacila jakos 14 zl

Edytowane przez truskawkowawiosna
Czas edycji: 2012-01-16 o 15:55
truskawkowawiosna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-01-16, 16:16   #1024
basienka00
Raczkowanie
 
Avatar basienka00
 
Zarejestrowany: 2005-06
Lokalizacja: Nakło Śląskie
Wiadomości: 118
Dot.: Farby FRYZJERSKIE w domu, czyli w poszukiwaniu wymarzonego koloru :)

Szczerze to już sama nie wiem, którego użyć hehe Powiem tak odrost ciemniejszy u mnie, to zdecydowanie ciemny brąz, bo takie mam naturalne włosy, poziom 6 może, a może i ciemniejszy, nie jestem specjalistą w dziedzinie oceniania poziomu koloru zależy mi właśnie na jednolitym kolorze, bo te odrosty to na kilometr widać :P
basienka00 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-01-16, 16:20   #1025
truskawkowawiosna
Zakorzenienie
 
Avatar truskawkowawiosna
 
Zarejestrowany: 2006-03
Wiadomości: 9 384
Dot.: Farby FRYZJERSKIE w domu, czyli w poszukiwaniu wymarzonego koloru :)

Cytat:
Napisane przez basienka00 Pokaż wiadomość
Szczerze to już sama nie wiem, którego użyć hehe Powiem tak odrost ciemniejszy u mnie, to zdecydowanie ciemny brąz, bo takie mam naturalne włosy, poziom 6 może, a może i ciemniejszy, nie jestem specjalistą w dziedzinie oceniania poziomu koloru zależy mi właśnie na jednolitym kolorze, bo te odrosty to na kilometr widać :P
po zdjeciu myslalam, ze jestes naturalna blondynką, masz delikatna urode w takim razie ta 6% to minimum
truskawkowawiosna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-01-16, 16:24   #1026
basienka00
Raczkowanie
 
Avatar basienka00
 
Zarejestrowany: 2005-06
Lokalizacja: Nakło Śląskie
Wiadomości: 118
Dot.: Farby FRYZJERSKIE w domu, czyli w poszukiwaniu wymarzonego koloru :)

Cytat:
Napisane przez truskawkowawiosna Pokaż wiadomość
po zdjeciu myslalam, ze jestes naturalna blondynką, masz delikatna urode w takim razie ta 6% to minimum
Większość moich znajomych też nie wie, że naturalnie mam takie ciemne włosy, zwłaszcza, że należę do bladych twarzy i dlatego lepiej czuje się w jaśniejszych odcieniach.

A powiedzcie mi jeszcze, czy mogę liczyć na delikatnie przyciemnienie tych jasnych włosów z 6% wodą, czy ona dodatkowo je rozjaśni, bo wolałabym, żeby już jaśniejsze nie były.
basienka00 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-01-16, 16:27   #1027
Clemence
Zakorzenienie
 
Avatar Clemence
 
Zarejestrowany: 2008-01
Lokalizacja: Thessaloniki! Greece
Wiadomości: 5 383
Dot.: Farby FRYZJERSKIE w domu, czyli w poszukiwaniu wymarzonego koloru :)

W załączniku mam kolor który chciałabym uzyskać.
Chodzi mi o brąz który połyskuje złotem
i wpada w rudy.
Może ktoś zna dobrą farbę?Ostatnio kupywałam
avonu techniques kolor 7,40 i nawet mi się
podoba,z tym ,że fajnie byłoby jeszcze trochę
pogłębić ten kolor
Może ktoś zna piankę czy coś podobnego?chciałabym
takową wypróbować.
I dodam jeszcze,że mam ciemne włosy,na pewno
nie czarne,ale mocno brązowe ! pomocy :P
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg addon.jpg (15,7 KB, 15 załadowań)
__________________
>
and I'm like... and I'm like... and I'm like...


'But know this...I'm only judged by one Power, and I serve HIM.. !

<3
Clemence jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2012-01-16, 16:28   #1028
truskawkowawiosna
Zakorzenienie
 
Avatar truskawkowawiosna
 
Zarejestrowany: 2006-03
Wiadomości: 9 384
Dot.: Farby FRYZJERSKIE w domu, czyli w poszukiwaniu wymarzonego koloru :)

moim zdaniem powinny sie delikatnie przyciemnic tak jak chcialas
truskawkowawiosna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-01-16, 16:33   #1029
basienka00
Raczkowanie
 
Avatar basienka00
 
Zarejestrowany: 2005-06
Lokalizacja: Nakło Śląskie
Wiadomości: 118
Dot.: Farby FRYZJERSKIE w domu, czyli w poszukiwaniu wymarzonego koloru :)

Cytat:
Napisane przez truskawkowawiosna Pokaż wiadomość
moim zdaniem powinny sie delikatnie przyciemnic tak jak chcialas
Hmm, obyś miała rację , teraz czekam tylko na dostawę i efektami zamierzam się pochwalić
dzięki za pomoc
basienka00 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-01-16, 17:17   #1030
WhiteGyaru
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2011-12
Wiadomości: 147
Dot.: Farby FRYZJERSKIE w domu, czyli w poszukiwaniu wymarzonego koloru :)

To chyba odpowiednie miejsce na tego typu pytania, więc spróbuję...

Jestem po dekoloryzacji (minęło już parę miesięcy) i trzykrotnym farbowaniu w salonie. Obecnie moje włosy są w trzech odcieniach:

1) Tuż przy przedziałku odrost - ciemny, zimny blond poziom (najprawdopodobniej) 7
2) Za przedziałkiem pasmo ok. 2-3cm beżowego blondu (jaśniejszy od odrostu, lekko ciepły)
3) Następnie mam spory odcinek jasnego, żółtawego blondu
4) Końcówki są ciemniejsze i bardziej żółte

Jednym słowem: fryzjer zrobił mi miszmasz na głowie.

Używałam przez pewien czas szamponu fioletowego Joanny i kolory stały się bardziej łagodne oraz mniej żółte.

Blond okazał się jednak w moim przypadku niewypałem. Myślałam o dalszym rozjaśnianiu i uzyskaniu koloru bardzo jasnego perłowego/popielatego blondu, ale chyba z tego zrezygnuję.

Myślę nad powrotem do naturalnego koloru lub ewentualnie ciut jaśniejszego, ale bez kombinacji.


Wklejam mój obecny kolor (w naturalnym świetle jest bardziej żółty) i palety.

Czy Matrix zdoła pokryć to równomiernie i czy nie będzie przebijać mi np. zieleń, gdy położę 100% zimny blond na obecne żółtko?

Myślałam o kolorach:
- z palety naturalnych (6N, 7N, 8N)
- z palety popieli (6A, 7A)
- z palety fioletowych popieli (7AV, 8AV)

Ewentualnie brałam pod uwagę Mocha, ale one są już lekko ciepłe:
- z palety mocha (7M, 8M)

Na szarym końcu zostawiam jasne odcienie na które się chyba jednak nie odważę:
- z palety super rozjaśniających blondów (11A)
- z palety popielatych (9A)
- z palety fioletowych popieli (10AV)

Mogę bez obaw kłaść Matrix na głowę? Lepiej wybrać ciemniejsze kolory, czy to nie ma znaczenia i jasne też dobrze pokryją włos (obecna żółć nie będzie przebijać)?
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg blondd.jpg (24,8 KB, 16 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg paleta.jpg (39,3 KB, 19 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg mocha.jpg (24,4 KB, 21 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg BLONDE.jpg (8,7 KB, 2 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg BLONDE2.jpg (28,9 KB, 13 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg Mocha2.jpg (61,5 KB, 18 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg N-A.jpg (32,4 KB, 5 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg N-A-AV.jpg (23,3 KB, 12 załadowań)
__________________
Grafik amator
WhiteGyaru jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-01-16, 17:24   #1031
201709121022
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2010-03
Wiadomości: 477
Dot.: Farby FRYZJERSKIE w domu, czyli w poszukiwaniu wymarzonego koloru :)

truskawkowawiosna Ja wcale nie negują, że włosy Ci się rozjaśniły (poziom 9 sam w sobie jest kolorem jasnym, co też ma znaczenie), ani tym bardziej nie sugeruję Ci żadnych zaburzeń percepcji Również nie jestem ani fryzjerem, ani miłośniczką używania oksydantów o stężeniach wyższych niż dyktuje to potrzeba. Po prostu producent Kolestonu twierdzi, że farba z 6% rozjaśnia o jeden ton, 3% nie zaleca w ogóle, a skoro odrost jest ciemny to moim zdaniem lepiej za pierwszym razem spróbować z 6%, tyle

Clemence w tym wątku wypowiada się często użytkowniczka kathy, odwiedź jej bloga, tam jest osobny wpis poświęcony temu, jak uzyskać prezentowany przez Ciebie kolor, swego czasu bardzo dużo dziewczyn o niego pytało
201709121022 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2012-01-16, 19:58   #1032
ejzii
Rozeznanie
 
Avatar ejzii
 
Zarejestrowany: 2010-12
Wiadomości: 949
Dot.: Farby FRYZJERSKIE w domu, czyli w poszukiwaniu wymarzonego koloru :)

czy ktos farbowal farba Loreal Plomienna miedz? prosiłabym o recenzje albo zdjecia
__________________
Aparatka - góra: 28.04.2011; dół: 02.06.2011
WŁOSOMANIACZKA.
`bo gdy kochamy zawsze pragniemy być lepsi niż jesteśmy..

ejzii jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-01-16, 20:30   #1033
sante
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2010-03
Wiadomości: 2 359
Dot.: Farby FRYZJERSKIE w domu, czyli w poszukiwaniu wymarzonego koloru :)

robiłam ostatnio kąpiel rozjaśniającą i w tym celu udałam się do hurtowni fryzjerskiej po wode utlenioną,oczywiście pomyślałam o 3%(na moją logikę mało niszczy włosy)pani z hurtowni oświadczyła mi że 3% służy do przyciemnienia lub tonowania.Poleciła mi 6 lub 9%
sante jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-01-16, 22:01   #1034
201709121022
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2010-03
Wiadomości: 477
Dot.: Farby FRYZJERSKIE w domu, czyli w poszukiwaniu wymarzonego koloru :)

Cytat:
Napisane przez sante Pokaż wiadomość
robiłam ostatnio kąpiel rozjaśniającą i w tym celu udałam się do hurtowni fryzjerskiej po wode utlenioną,oczywiście pomyślałam o 3%(na moją logikę mało niszczy włosy)pani z hurtowni oświadczyła mi że 3% służy do przyciemnienia lub tonowania.Poleciła mi 6 lub 9%
Trochę bullshit pani z hurtowni zapodała. 3% służy do przyciemniania i tonowania kiedy farbujemy włosy, ergo używamy farby. Kiedy w grę wchodzi rozjaśniacz każde stężenie może być dobre, w zależności co chcemy uzyskać. Mam koleżankę, która od lat rozjaśnia włosy do bardzo jasnego blondu z pomocą rozjaśniacza i oksydantu 3% (tutaj manipuluje się czasem trzymania mieszanki na włosach). A wracając do tematu do delikatnego rozjaśnienia mogłaś użyć 3%, ja tak robiłam rozjasniając włosy o jakieś pół tonu, ze średniego brązu do nieco jasniejszego, orzechowego. Jesli jednak chodziło o mocniejsze rozjaśnienie to rzeczywiście potrzeba wyższego stężenia, bo robiąc kąpiel dodajemy też wodę, odżywkę, itd... więc osłabiamy stężenie i działanie rozjaśniacza.
201709121022 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-01-17, 12:19   #1035
magnolia113
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-06
Lokalizacja: Białystok
Wiadomości: 373
Dot.: Farby FRYZJERSKIE w domu, czyli w poszukiwaniu wymarzonego koloru :)

Nie wiem czy mogę się włączyć do dyskusji?

Na moich włosach po każdej farbie drogeryjnej pojawiał się rudy. Dosłownie każdej! Więc w końcu wybrałam się do fryzjera. Koloryzację miałam robioną chyba L'orealem, niestety nie znam koloru. Był to jakiś jasny brąz, zimny (na palecie w brązach po lewej ;D). Bardzo mi się podoba, słyszałam opinie, że mam taki miodowy brązik na głowie. Ale niedługo pojawią się odrosty, a ja nie chcę znowu wydać 100zł...
W temacie farb, szczególnie tych profesjonalnych, jestem kompletnie zielona i nie wiem jak wybierać odcień... Poprzednia fryzjerka polecała mi CHI Ionic bez amoniaku, podobno są łagodne i idealne dla młodych dziewczyn. Jednak nie wiem w jakich odcieniach mam wybierać i ile % kupić żeby wyszedł mi brąz, a nie rudy
Potraficie coś doradzić? Nie jestem specjalistką i nie wiem jak opisać moje włosy, żeby ktoś mi pomógł.
magnolia113 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-01-17, 12:28   #1036
Moni@
Zakorzenienie
 
Avatar Moni@
 
Zarejestrowany: 2004-07
Lokalizacja: z krainy Królowej Baśni :P
Wiadomości: 3 093
Dot.: Farby FRYZJERSKIE w domu, czyli w poszukiwaniu wymarzonego koloru :)

Cytat:
Napisane przez truskawkowawiosna Pokaż wiadomość
no nie wiem podobno 3% rozjasnia 1-2 tony,
słuchaj Meliny bo to znawca 3% to koloryzacja ton w ton a nawet w moim przypadku efekt przyciemnienia
Moni@ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-01-17, 12:32   #1037
WhiteGyaru
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2011-12
Wiadomości: 147
Dot.: Farby FRYZJERSKIE w domu, czyli w poszukiwaniu wymarzonego koloru :)

Pomoże ktoś? Muszę się pofarbować przed czwartkiem i jestem w totalnej rozterce.

Skrócę moją poprzednią wypowiedź.

Najważniejsza sprawa dla mnie to to, czy jak położę farbę Matrix w kolorze zimny naturalny blond lub zimny popielaty/popielaty z fioletem, to mój "żółtek" zostanie ładnie pokryty i nie będzie żadnych prześwitów żółtych lub zielonych.

1 zdjęcie mój obecny kolor (w rzeczywistości jest bardziej żółty)
2 farba którą prawdopodobnie wybiorę

I jeszcze jedna kwestia: farby Matrix farbują na taki kolor, jak na próbkach, czy mają tendencję do bycia bardziej ciemnymi (jak to ze sklepowymi zwykłymi farbami bywało - nakładam brąz, a wychodzi mi czerń).
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg blondd.jpg (24,8 KB, 5 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg farbyy.jpg (9,3 KB, 19 załadowań)
__________________
Grafik amator

Edytowane przez WhiteGyaru
Czas edycji: 2012-01-17 o 12:33
WhiteGyaru jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-01-17, 13:22   #1038
Clemence
Zakorzenienie
 
Avatar Clemence
 
Zarejestrowany: 2008-01
Lokalizacja: Thessaloniki! Greece
Wiadomości: 5 383
Dot.: Farby FRYZJERSKIE w domu, czyli w poszukiwaniu wymarzonego koloru :)

Cytat:
Napisane przez Melina Pokaż wiadomość
truskawkowawiosna Ja wcale nie negują, że włosy Ci się rozjaśniły (poziom 9 sam w sobie jest kolorem jasnym, co też ma znaczenie), ani tym bardziej nie sugeruję Ci żadnych zaburzeń percepcji Również nie jestem ani fryzjerem, ani miłośniczką używania oksydantów o stężeniach wyższych niż dyktuje to potrzeba. Po prostu producent Kolestonu twierdzi, że farba z 6% rozjaśnia o jeden ton, 3% nie zaleca w ogóle, a skoro odrost jest ciemny to moim zdaniem lepiej za pierwszym razem spróbować z 6%, tyle

Clemence w tym wątku wypowiada się często użytkowniczka kathy, odwiedź jej bloga, tam jest osobny wpis poświęcony temu, jak uzyskać prezentowany przez Ciebie kolor, swego czasu bardzo dużo dziewczyn o niego pytało
DZIEKUJE CI ;D dopytam jeszcze- chodzi o kathy 579 tak ? i jej blog na koncie wizazowym?
__________________
>
and I'm like... and I'm like... and I'm like...


'But know this...I'm only judged by one Power, and I serve HIM.. !

<3
Clemence jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-01-18, 13:04   #1039
Joskelyn
Zadomowienie
 
Avatar Joskelyn
 
Zarejestrowany: 2005-12
Lokalizacja: Bydgoszcz
Wiadomości: 1 688
Dot.: Farby FRYZJERSKIE w domu, czyli w poszukiwaniu wymarzonego koloru :)

Cytat:
Napisane przez Moni@ Pokaż wiadomość
słuchaj Meliny bo to znawca 3% to koloryzacja ton w ton a nawet w moim przypadku efekt przyciemnienia
U mnie jakby te niskie rozjasnicze 2,7% czy 3% uzyte z farbką na poziomie 9 lekko jakby odrost rozjasnialy - a przynajmniej tak go jakos tonowaly, ze nie odstawal od calosci.

U mnie poki co wciaz na glowie Artego 900 (na zdjeciu), ktory fajnie sie spiera, bo nie zrobil sie zolty ani bialy ani nic. Za dwa tygodnie farbuje odrost, nie wiem tylko, czy pozostac, przy tym odcieniu, czy isc w 903 czy w 10,3. Te odcienie 900 (z serii super blond - domniemuje, ze są bardziej rozjasniajace niz zwykle blondy?) wychodza mi na niskiej wodzie - 7,5%; zastanawiam sie, czy 10,3 wyjdzie na 9%, czy musialabym 12% uzyc? Oczywiscie na odrost.
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg PALETA artego - 1.jpg (101,9 KB, 21 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg PALETA artego - 3.jpg (98,2 KB, 17 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg sty 2012 (2).jpg (49,6 KB, 36 załadowań)
__________________


Perfumowe szaleństwo

Filmowy blog
Perfumowy blog

Szukam koreczka do Aury Loewe 80 ml!
Joskelyn jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2012-01-18, 13:41   #1040
inga_iga
Raczkowanie
 
Avatar inga_iga
 
Zarejestrowany: 2005-07
Wiadomości: 449
Dot.: Farby FRYZJERSKIE w domu, czyli w poszukiwaniu wymarzonego koloru :)

i ja mam pytanie. Każda farba wychodzi mi na włosach rudawo. Ostatnie farbowanie Majblondem 9,11 to totalna porażka włosy są już nie rudawe, a rude(po 3 myciach od farbowania). Moje włosy są na poziomie 8, użyłam tym razem wodę 9%, bo myślałam ze te rudości są efektem zbyt słabej wody( wcześniej używałam 6%). Już nie wiem co zle robie. Jedyna farba a raczej toner , który mnie nie zawiódł to richesse de diacolor z Loreala 9.11 ale to dość ciemny blond, wg mnie to raczej 8 bo jest bardzo zbliżony do mojego naturalnego koloru. Poradzie która farba na poziomie 9,10 wyjdzie popielato, bez tych #$% rudości.
inga_iga jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-01-18, 16:34   #1041
guacamole
Wtajemniczenie
 
Avatar guacamole
 
Zarejestrowany: 2010-05
Lokalizacja: wichrowe bagna
Wiadomości: 2 007
Dot.: Farby FRYZJERSKIE w domu, czyli w poszukiwaniu wymarzonego koloru :)

Hej!
Orientujecie sie, gdzie stacjonarnie moge kupic produktyu Artego w Warszawie?
Potrzebuje 'My Color Reflex' - taki zel, co mocno odswieza kolor, a u siebie za granica tego znalezc nie moge.
guacamole jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-01-18, 16:45   #1042
swan999
Zakorzenienie
 
Avatar swan999
 
Zarejestrowany: 2009-12
Wiadomości: 3 156
Dot.: Farby FRYZJERSKIE w domu, czyli w poszukiwaniu wymarzonego koloru :)

Cześć dziewczyny

Mam takie pytanie: czy któraś z Was używała farby Imperity? Zaciekawiły mnie czerwienie ale nic nie wiem o tej farbie, więc trochę boję się testować. Jeśli ktoś miał z nią jakąkolwiek styczność proszę o opinie

Edytowane przez swan999
Czas edycji: 2012-01-18 o 16:48
swan999 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-01-18, 17:05   #1043
kathy579
Zakorzenienie
 
Avatar kathy579
 
Zarejestrowany: 2009-04
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 3 923
GG do kathy579
Dot.: Farby FRYZJERSKIE w domu, czyli w poszukiwaniu wymarzonego koloru :)

Cytat:
Napisane przez guacamole Pokaż wiadomość
Hej!
Orientujecie sie, gdzie stacjonarnie moge kupic produktyu Artego w Warszawie?
Potrzebuje 'My Color Reflex' - taki zel, co mocno odswieza kolor, a u siebie za granica tego znalezc nie moge.
hurtownie Polwell

---------- Dopisano o 18:05 ---------- Poprzedni post napisano o 17:47 ----------

Cytat:
Napisane przez Vila1987 Pokaż wiadomość
Kathy, może Ty byś mi troszkę jeszcze doradziła?
Zaczęła bym od oceny stanu włosów, jeśli włos jest suchy i porowaty i do tego cienki każda farba będzie się wypłukiwała natychmiast.
Tu przydała by się prepigmentacja, zerknij do mojego blogu.
Jeśli pytasz o Loreal'a to powiem ci że jedyne co mi się podoba w tych farbach to bogata gama kolorystyczna, poza tym masakrycznie wysusza włosy a kolor z farbowania na farbowanie jest coraz gorszy, efekt po jakiś 5 farbowaniach.
Na twoim miejscu podcięła bym włosy, mocno odżywiała, zrobiła prepigmentacje, na odrost wybrała bym wodę 6% plus farbę permanentną natomiast po długości na włosach blond stosowałabym jedynie tonery typu Colorance, czy Touch, lub Tone - ja tak właśnie robię i odkąd tak robię mam równy kolor na całej czuprynie.
Farbowanie tonerem jest niezmiernie proste, jak mycie szamponem a kolor co miesiąc jest ładniejszy i pełniejszy.

Włosy już raz farbowane po długości nie muszą być poddawane po raz kolejny farbowaniu permanentnemu, jedyne co trzeba zrobić to wzmocnić kolor do tego idealnie służą tonery. Więc jeśli nie chcecie mieć wysuszonego spłowiałego siana, to do dzieła - oczywiście mowa o długowłosych paniach, bo te które mają krótkie i tak ścinają co miesiąc zniszczone końce.
__________________
H A I R


...and I will wear him
In my heart's core, ay, in my heart of heart
As i do thee...





Rudy Blog...szybka pomoc fryzjerska
kathy579 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-01-18, 21:14   #1044
wiki124
Rozeznanie
 
Avatar wiki124
 
Zarejestrowany: 2007-01
Lokalizacja: Heaven :)
Wiadomości: 897
Dot.: Farby FRYZJERSKIE w domu, czyli w poszukiwaniu wymarzonego koloru :)

Podjęłam decyzję. Kupiłam 8.03 z kolestonu. Z ciemnego brązu chce rozjaśnic o 2--3 tony. Zobaczymy co z tego wyjdzie. Gdyby któraś z was była zainteresowana efektami przed i po to piszcie . Po weekendzie moge wstawic zdjęcia.
__________________
55-54-53-52-51-50

http://twoflyingflowers.blogspot.com/ - Blog
http://www.uniteddogs.com/stopkillingdogs/#signform - ratujmy pieski!
wiki124 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-01-18, 21:37   #1045
jessica855
Zakorzenienie
 
Avatar jessica855
 
Zarejestrowany: 2007-03
Wiadomości: 8 445
Dot.: Farby FRYZJERSKIE w domu, czyli w poszukiwaniu wymarzonego koloru :)

dziewczyny jaki to kolor? bakłażan?
http://blog.botkier.com/wp-content/u...1132535771.jpg

jessica855 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-01-18, 22:27   #1046
Skyrim
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2011-09
Wiadomości: 98
Dot.: Farby FRYZJERSKIE w domu, czyli w poszukiwaniu wymarzonego koloru :)

Cytat:
Napisane przez kathy579 Pokaż wiadomość
hurtownie Polwell

---------- Dopisano o 18:05 ---------- Poprzedni post napisano o 17:47 ----------



Zaczęła bym od oceny stanu włosów, jeśli włos jest suchy i porowaty i do tego cienki każda farba będzie się wypłukiwała natychmiast.
Tu przydała by się prepigmentacja, zerknij do mojego blogu.
Jeśli pytasz o Loreal'a to powiem ci że jedyne co mi się podoba w tych farbach to bogata gama kolorystyczna, poza tym masakrycznie wysusza włosy a kolor z farbowania na farbowanie jest coraz gorszy, efekt po jakiś 5 farbowaniach.
Na twoim miejscu podcięła bym włosy, mocno odżywiała, zrobiła prepigmentacje, na odrost wybrała bym wodę 6% plus farbę permanentną natomiast po długości na włosach blond stosowałabym jedynie tonery typu Colorance, czy Touch, lub Tone - ja tak właśnie robię i odkąd tak robię mam równy kolor na całej czuprynie.
Farbowanie tonerem jest niezmiernie proste, jak mycie szamponem a kolor co miesiąc jest ładniejszy i pełniejszy.

Włosy już raz farbowane po długości nie muszą być poddawane po raz kolejny farbowaniu permanentnemu, jedyne co trzeba zrobić to wzmocnić kolor do tego idealnie służą tonery. Więc jeśli nie chcecie mieć wysuszonego spłowiałego siana, to do dzieła - oczywiście mowa o długowłosych paniach, bo te które mają krótkie i tak ścinają co miesiąc zniszczone końce.
Czy możesz powiedzieć coś więcej o tych tonerach? są to normalne farby tylko bez szkodliwych substancji czy jak? - jeśli nie chcesz na stronie możesz mi wysłać prywatnie wiadomość
Skyrim jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-01-19, 07:33   #1047
kathy579
Zakorzenienie
 
Avatar kathy579
 
Zarejestrowany: 2009-04
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 3 923
GG do kathy579
Dot.: Farby FRYZJERSKIE w domu, czyli w poszukiwaniu wymarzonego koloru :)

Cytat:
Napisane przez Skyrim Pokaż wiadomość
Czy możesz powiedzieć coś więcej o tych tonerach? są to normalne farby tylko bez szkodliwych substancji czy jak? - jeśli nie chcesz na stronie możesz mi wysłać prywatnie wiadomość
Są to farby w wersji ,,light,, czyli bez moniaku oraz często innych szkodliwych składników w składzie często mają dużo substancji kondycjonujących. Nie rozchylają tak mocno łuski jak farby permanentne:


Color Touch:

https://wizaz.pl/kosmetyki/produkt,2...ouch-plus.html

i Tone Vitality's:
https://wizaz.pl/kosmetyki/produkt,3...itys-tone.html

Goldwell Colorance:
https://wizaz.pl/kosmetyki/produkt,4...colorance.html

Matrix ColorSync:
https://wizaz.pl/kosmetyki/produkt,3...colorsync.html



Naprawdę warto
__________________
H A I R


...and I will wear him
In my heart's core, ay, in my heart of heart
As i do thee...





Rudy Blog...szybka pomoc fryzjerska

Edytowane przez kathy579
Czas edycji: 2012-01-19 o 07:39
kathy579 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-01-19, 08:17   #1048
goldika
Zakorzenienie
 
Avatar goldika
 
Zarejestrowany: 2007-05
Lokalizacja: Wielkopolska
Wiadomości: 14 974
Dot.: Farby FRYZJERSKIE w domu, czyli w poszukiwaniu wymarzonego koloru :)

Kathy a czy tonery mozna uzyc na wlosach po dekoloryzacji?
Jeszcze nie wiem co mi z niej wyjdzie ale pytam.

Czy po dekoloryzacji powinnam wyroznac kolor farba zwykla, a potem dopiero tonery?
goldika jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-01-19, 08:28   #1049
kathy579
Zakorzenienie
 
Avatar kathy579
 
Zarejestrowany: 2009-04
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 3 923
GG do kathy579
Dot.: Farby FRYZJERSKIE w domu, czyli w poszukiwaniu wymarzonego koloru :)

Cytat:
Napisane przez goldika Pokaż wiadomość
Kathy a czy tonery mozna uzyc na wlosach po dekoloryzacji?
Jeszcze nie wiem co mi z niej wyjdzie ale pytam.

Czy po dekoloryzacji powinnam wyroznac kolor farba zwykla, a potem dopiero tonery?
jak najbardziej właśnie polecane szczególnie po dekoloryzacji ale może szybko się wypłukiwać tak jak zresztą farba (zależy od włosów) ale nie zniszczy włosów i zabieg można powtórzyć nawet po 10 dniach.
__________________
H A I R


...and I will wear him
In my heart's core, ay, in my heart of heart
As i do thee...





Rudy Blog...szybka pomoc fryzjerska
kathy579 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-01-19, 08:33   #1050
goldika
Zakorzenienie
 
Avatar goldika
 
Zarejestrowany: 2007-05
Lokalizacja: Wielkopolska
Wiadomości: 14 974
Dot.: Farby FRYZJERSKIE w domu, czyli w poszukiwaniu wymarzonego koloru :)

Cytat:
Napisane przez kathy579 Pokaż wiadomość
jak najbardziej właśnie polecane szczególnie po dekoloryzacji ale może szybko się wypłukiwać tak jak zresztą farba (zależy od włosów) ale nie zniszczy włosów i zabieg można powtórzyć nawet po 10 dniach.
ooo to swietnie!
chyna na ta vitalitys sie zdecyduje bo bardzo lubilam ich trwale farby.

Tylko po dekoloryzacji ponoc farby wychodza ciemniej wiec powinnam wziac farbe o ton jasniejsza niz efekt jaki chce uzyskac?
goldika jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Pielęgnacja włosów i fryzury


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2020-08-03 14:12:05


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 10:23.