Peptydy w walce ze zmarszczkami - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Biochemia kosmetyczna

Notka

Biochemia kosmetyczna Interesujesz się biochemią kosmetyczną? Chcesz poznać działanie poszczególnych składników zawartych w kosmetykach oraz ich wpływ na zdrowie. Dołącz do nas.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2011-03-29, 21:33   #1
PumkaMarta
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2007-06
Wiadomości: 113

Peptydy w walce ze zmarszczkami


Na amerykanskich forach sporo jest napisane o tym kosmetyku, konkretnie Argireline, ktory dziala jak botoks tylko relaksuje miesnie na kilka godzin, ma postac kremu-zelu, wklepuje sie go w skore. Kolejny srodek to protox 20 ktory dziala tak jak argeline i botox. Czy ktos zna te srodki?

edit:
Mam argeline 20% z serum matrixyl, zakupilam na hiszpanskim ebayu od osoby ktora sama robi kosmetyki i miala 100 procent kilkaset pozytywnych ocen. Zamowilam mala buteleczke 15ml zeby przetestowac, chociaz nie mam zmarszczek tylko drobne bruzdy mimiczne. miala tez keratyne do wlosow i inne sera i pellingi ktora sama wyrabia, przyslala w labolatoryjnych butelkach. Posmarowalam tym twarz tylko w miejscach mimiki i lekko wklepalam. Poczulam lekkie dretwienie potem zaczela mnie glowa bolec, nie wiem czy od tego czy moze od kawy ktora pije codziennie i nie bolala mnie po niej glowa Zaczelam czytac wiec na forach i znalazlam kilka tematow, w jednym z nich kobieta ktora regulranie uzywala przez rok, skora stawala sie napieta i wygladzona, tylko po roku stosowania zrobily sie jej obwisy. Nie wiadomo czy od tego czy nie bo skutki dlugotrwalego stosowania nie sa znane. To byl tylko jeden efekt uboczny, ktory znalazlam na forach, pozostale mowily ze swietnie redukuje zmarszczki mimiczne blokujac nerw jak botox w wersji light.

wikipedia:
Acetyl hexapeptide-3 is a synthetic anti-wrinkle cosmetics ingredient. It is a peptide which is a shortened version of Botulinum toxin (Botox). Acetyl hexapeptide-3 is marketed as Argireline by the Barcelona-based research laboratory Lipotec.[1]

Argireline is used in attempts to decrease the visible effects of aging by reducing the deep wrinkles and lines that occur around the forehead and eyes.[1][2]
Chemically, when applied as a solution to specific areas of the face, Argireline inhibits the reactions that cause muscles to move or contract[1] – for example when forming facial expressions such as smiling or frowning.


Both in vitro (outside a living organism) and in vivo (using a living organism) tests have been carried out on Argireline, but double-blind clinical trials results have not been published.

Argireline has been developed relatively recently and therefore reports on its long-term use have not yet been produced.

Wlasnie nie wiem czy sie bawic w krolika doswiadczalnego nie laduje mi sie strona na forum na ktorym pisala ta kobieta no ale ona uzywala przez rok i dopiero wtedy podobno po tym pojawily sie obwisy, pisala o bardzo dobrym dzialaniu przez ten rok. Nie wiem czy testowac czy nie, nie mam glebokich zmarszczek tylko bruzdy. w sumie przez miesiac moglabym uzyc tylko musialabym robic zdjecia zeby oceniac efekt
ktokolwiek uzywal niech pisze

pozdrawiam

Edytowane przez PumkaMarta
Czas edycji: 2011-03-30 o 02:25
PumkaMarta jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-03-30, 01:06   #2
scarface
Raczkowanie
 
Avatar scarface
 
Zarejestrowany: 2005-05
Wiadomości: 447
Dot.: Protox 20, Argireline Ktos uzywal?

nawet botox nie zadziala jak botox jesli zamiast wstrzykiwania tylko sie nim posmaruje skore :rolleyes
__________________
scarface jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-03-30, 11:16   #3
Kamilanet
BAN stały
 
Avatar Kamilanet
 
Zarejestrowany: 2003-12
Lokalizacja: ★★
Wiadomości: 2 531
GG do Kamilanet Send a message via Skype™ to Kamilanet
Dot.: Protox 20, Argireline Ktos uzywal?

wiele firm ma już w swoim asortymencie kosmetyki z tym składnikiem.
Opisywany jest, że działa jak botox, w zasadzie coś w tym jest - składnik ten najzwyczajniej w świecie rozpręża zmarszczki - "odpręża" skórę.
Nie mam akurat teraz chwili by podać, ale jak będziesz chciała to później mogę to zrobić.
Dodam, że sprezentowałam mamie serum i efekt był. Oczywiście nie jak botox tylko twarz byłą ładnie wygładzona, odprężona po miesięcznej kuracji

Edytowane przez Kamilanet
Czas edycji: 2011-03-30 o 11:24
Kamilanet jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-07-29, 18:17   #4
xsenia35
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-05
Wiadomości: 198
Argireline , heksapeptyd

Czy uzywał ktoś cos takiego? Na BU znalazłam żel hialuronowo-heksapeptydowy, czy to to samo co argieline? Macie jakieś doświadczenia z w/w substancjami?
xsenia35 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-07-30, 00:08   #5
Lorri
Zakorzenienie
 
Avatar Lorri
 
Zarejestrowany: 2008-01
Lokalizacja: Silesia Inferior
Wiadomości: 2 946
Dot.: Argireline , heksapeptyd

Cytat:
Napisane przez xsenia35 Pokaż wiadomość
Czy uzywał ktoś cos takiego? Na BU znalazłam żel hialuronowo-heksapeptydowy, czy to to samo co argieline? Macie jakieś doświadczenia z w/w substancjami?
Nazwa Argireline jest zarezerwowana dla składnika produkowanego przez hiszpańską firmę Lipotec, sprzedawanego w postaci proszku (INCI: Acetyl Hexapeptide-8; wcześniej Acetyl Hexapeptide-3) lub roztworu wodnego (Water, Acetyl Hexapeptide-8). Dane producenta (tutaj coś na kształt tłumaczenia). Przydatne informacje można znaleźć w artykule Preparation and stability of cosmetic formulations with an anti-aging peptide. W prasie naukowej były publikowane wyniki tylko jednego badania sponsorowanego przez Lipotec: A synthetic hexapeptide (Argireline) with antiwrinkle activity.

W zestawie żelu HA z BU znajduje się heksapeptyd od innego producenta - Collaxyl IS (INCI: Water, Butylene Glycol, Hexapeptide-9). Opis na stronie BU. Producent nie wspomina, aby ten heksapeptyd działał na zasadzie rozluźniania mięśni jak argirelina.
Lorri jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-07-30, 22:20   #6
justina1985
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-12
Wiadomości: 336
Dot.: Peptydy w walce ze zmarszczkami

zamiast tych cud na owal polecam facial flex małe urządzenie do ćwiczenia mięśni
kupiłam co prawda za 270 zł ale opłaciło się, twarz lepiej się "trzyma"
justina1985 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-10-08, 14:01   #7
justina1985
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-12
Wiadomości: 336
matrixyl.....gdzie kupić?

W polskich sklepach nie widziałam
Macie sprawdzone namiary gdzie mozna kupic matrixyl 3000?
Wiem, że jest na ebay ale obawiam się o to czy na pewno jest to matrixyl.......
justina1985 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2013-07-28, 15:07   #8
GossipBoy
Raczkowanie
 
Avatar GossipBoy
 
Zarejestrowany: 2011-09
Wiadomości: 52
Exclamation "acetyl hexapeptide 8"- POMOCY!

Witajcie Kochane Wizażanki
Zbliżają się urodziny mojej mamy No i zaczynam się zastanawiać nad prezentem. To już poniekąd tradycja, że dostaje ode mnie zawsze krem przeciwzmarszczkowe- może dziwna, ale ona sama nie potrafi tego wybrać, a ja dzięki wam zawsze kupię jej coś dobrego ^ ^
W tym roku chciałbym jednak już kupić coś bardziej "mocnego", co mogłoby (teoretycznie) mniej lub bardziej wygładzić powstałe zmarszczki, a nie tylko minimalizować ich powstawanie. Przeglądając jakiegoś bloga natrafiłem na opis azjatyckiego kremu firmy It's Skin, o nazwie "Cellotox" ( na początku myślałem, że to coś na cellulit ). Niby zwykły kremik, sporo tam niby tych wszystkich peptydów i składników odżywczych, jednak to co odróżnia ten krem od tych zwykłych to Acetyl Hexapeptide 8, zwany pseudobotuliną, substancja ta ma niby rozkurczyć i rozprasować POWSTAŁE już zmarszczki, odbudować siatkę kolagenu itp. No niby cud, miód, malina.
Czy któraś z was stosowała kosmetyki właśnie na bazie owego składniku?
Czy znacie jakieś jego zamienniki? Inne produkty z nim w składzie?
GossipBoy jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-09-03, 00:58   #9
motylanoga
Raczkowanie
 
Avatar motylanoga
 
Zarejestrowany: 2009-03
Wiadomości: 50
Dot.: Peptydy w walce ze zmarszczkami

O dłuższego czasu szukam jakiś interesujących kosmetyków z peptydami za rozsądną cenę i w sumie przez przypadek trafiłam na sklep który ma kosmetyki z prostymi, ale myślę że dobrymi składami. Nie znam się aż tak na biochemii żeby coś polecać, natomiast dla siebie zamówiłam kilka preparatów z Forever Young. Na wizażu póki co nic nie słychać o tych kosmetykach, a szkoda bo chętnie poznałabym jakąś fachową opinię na temat ich składów. Są tylko recenzje na blogach.

Wracając do sedna to kupiłam taki wynalazek :
Argireline (15%)
Tri-peptide-5 (3%)
Matrixyl 3000 (5%)
Matrixyl Synthe (2%)
Panthenol (2%)
Serum Kwas Hailuronowy

Eliksir Serum z Argireliną, Matrixyl, Tri-Peptydami i Kwasem Hialuronowym.
motylanoga jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-02-21, 12:16   #10
klaszy
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2014-02
Wiadomości: 1
Produkty z Acetyl Hexapeptide-8

Szukam preparatów z Acetyl Hexapeptide-8. Znacie może jakieś godne polecenia?

PS. Mam nadzieje, że umieściłam wątek w dobrej kategorii. Nie znalazłam podobnego na forum, więc mam nadzieję, że się nie powtarzam.
klaszy jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-08-27, 10:21   #11
canivoria
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2013-06
Wiadomości: 57
Dot.: Peptydy w walce ze zmarszczkami

Przepraszam, że "odświeżam".
Z przyjemnością informuję, że jest POLSKA seria z heksapeptydem 3 - Ava Peptide Lift.
Jednakże kosmetyków zArgiraliną jak na lekarstwo. A jak już są to bardzo drogie lub z niewielką ilością substancji.
Są jeszcze oczywiście u nas sera z Argiraliną na forever young. Niestety, tego sera 15 % plus inne peptydy już nie ma

Jeśli ktoś zna jakiś produkt z tymże to prosimy o podzielenie się informacją
canivoria jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2014-08-27, 12:37   #12
patricitka
Raczkowanie
 
Avatar patricitka
 
Zarejestrowany: 2012-02
Wiadomości: 118
Unhappy Dot.: Peptydy w walce ze zmarszczkami

Cytat:
Napisane przez canivoria Pokaż wiadomość
Przepraszam, że "odświeżam".
Z przyjemnością informuję, że jest POLSKA seria z heksapeptydem 3 - Ava Peptide Lift.
Jednakże kosmetyków zArgiraliną jak na lekarstwo. A jak już są to bardzo drogie lub z niewielką ilością substancji.
Są jeszcze oczywiście u nas sera z Argiraliną na forever young. Niestety, tego sera 15 % plus inne peptydy już nie ma

Jeśli ktoś zna jakiś produkt z tymże to prosimy o podzielenie się informacją
Właśnie kończę buteleczkę tego serum z Forever Young: owszem, wydajne: stosowałam 2 x dziennie na czoło, nos i kurze łapki i starczyło na 4 miesiące. Jednak szału nie ma. Zmarszczki mimiczne jak były tak są
patricitka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-11-15, 22:30   #13
Noor
Żandarm na emeryturze
 
Avatar Noor
 
Zarejestrowany: 2003-12
Lokalizacja: Czasem mam wrażenie, że jestem z Marsa ;-)
Wiadomości: 4 045
Dot.: Peptydy w walce ze zmarszczkami

Cytat:
Napisane przez canivoria Pokaż wiadomość
Jeśli ktoś zna jakiś produkt z tymże to prosimy o podzielenie się informacją
Proszszbardzo: https://wizaz.pl/kosmetyki/produkt,7...rgireline.html 7% Acetyl Hexapeptide-8 w środku

Cytat:
Napisane przez Lorri Pokaż wiadomość
W prasie naukowej były publikowane wyniki tylko jednego badania sponsorowanego przez Lipotec: A synthetic hexapeptide (Argireline) with antiwrinkle activity.
No i stężenie użyte w tym badaniu jest dość kosmiczne jak na "przeciętne kremy z peptydami" (że się tak wyrażę)
__________________
Terenówki na front Wsparcie zakupu samochodów dla wojska i do ewakuacji rannych oraz cywilów.

Wsparcie polskich medyków pola walki na ukraińskim froncie: Grupa Damiana Dudy - W międzyczasie i Grupa Rudej - Awangarda

Edytowane przez Noor
Czas edycji: 2015-03-11 o 12:12
Noor jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-11-16, 08:47   #14
chimay
Zakorzenienie
 
Avatar chimay
 
Zarejestrowany: 2011-11
Lokalizacja: Niemcy
Wiadomości: 25 326
Dot.: Peptydy w walce ze zmarszczkami

Cytat:
Napisane przez canivoria Pokaż wiadomość

Jeśli ktoś zna jakiś produkt z tymże to prosimy o podzielenie się informacją
Siquens Prevention oraz Bioliq serum rewitalizujące (ten sam producent).
chimay jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-11-16, 10:47   #15
Noor
Żandarm na emeryturze
 
Avatar Noor
 
Zarejestrowany: 2003-12
Lokalizacja: Czasem mam wrażenie, że jestem z Marsa ;-)
Wiadomości: 4 045
Dot.: Peptydy w walce ze zmarszczkami

Cytat:
Napisane przez chimay Pokaż wiadomość
Siquens Prevention oraz Bioliq serum rewitalizujące (ten sam producent).
Ale tu jest jakiś błąd w składzie, czy tylko ja nie widzę Acetyl Hexapeptide-8? Czy może o jakieś inne serum jeszcze chodzi?
https://wizaz.pl/kosmetyki/produkt,6...alizujace.html
W Siquensach też nie widzę Argireliny
__________________
Terenówki na front Wsparcie zakupu samochodów dla wojska i do ewakuacji rannych oraz cywilów.

Wsparcie polskich medyków pola walki na ukraińskim froncie: Grupa Damiana Dudy - W międzyczasie i Grupa Rudej - Awangarda

Edytowane przez Noor
Czas edycji: 2014-11-16 o 10:54
Noor jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-11-16, 11:13   #16
chimay
Zakorzenienie
 
Avatar chimay
 
Zarejestrowany: 2011-11
Lokalizacja: Niemcy
Wiadomości: 25 326
Dot.: Peptydy w walce ze zmarszczkami

Cytat:
Napisane przez Noor Pokaż wiadomość
Ale tu jest jakiś błąd w składzie, czy tylko ja nie widzę Acetyl Hexapeptide-8? Czy może o jakieś inne serum jeszcze chodzi?
https://wizaz.pl/kosmetyki/produkt,6...alizujace.html
W Siquensach też nie widzę Argireliny
Ach, bo ja z rozpędu nie doczytałam, że chodzi konkretnie o Acetyl Hexapeptide-8 i miałam na myśli peptydy w ogólności.
chimay jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-11-16, 11:17   #17
Noor
Żandarm na emeryturze
 
Avatar Noor
 
Zarejestrowany: 2003-12
Lokalizacja: Czasem mam wrażenie, że jestem z Marsa ;-)
Wiadomości: 4 045
Dot.: Peptydy w walce ze zmarszczkami

Zwracam też uwagę na ten kosmetyk: https://wizaz.pl/kosmetyki/produkt,6...-pod-oczy.html
Zawiera Acetyl Octapeptide-3 - neuropeptyd (podobno) o 30% skuteczniejszy, niż Argirelina i to być może nawet w minimalnym skutecznym stężeniu 5% Oczywiście to, czy zadziała, to zupełnie inna sprawa ...
Wersja na noc też nieźle wygląda, dlatego dodałam ją do KWC: https://wizaz.pl/kosmetyki/produkt,7...em-na-noc.html

Acetyl Octapeptide-3 zawierają również te produkty polskiej Verony (podobno, bo brak składu, no i nie wiadomo ile %)
https://wizaz.pl/kosmetyki/produkt,7...-50-spf-8.html
https://wizaz.pl/kosmetyki/produkt,7...ladzajace.html
oraz ten dużo droższy: https://wizaz.pl/kosmetyki/produkt,5...peptydami.html (5%, ma również Argirelinę)
__________________
Terenówki na front Wsparcie zakupu samochodów dla wojska i do ewakuacji rannych oraz cywilów.

Wsparcie polskich medyków pola walki na ukraińskim froncie: Grupa Damiana Dudy - W międzyczasie i Grupa Rudej - Awangarda

Edytowane przez Noor
Czas edycji: 2015-01-26 o 13:51
Noor jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-06-20, 16:33   #18
babulenka
Rozeznanie
 
Avatar babulenka
 
Zarejestrowany: 2008-08
Wiadomości: 866
Dot.: Peptydy w walce ze zmarszczkami

Witajcie, jesli nadal poszukujecie dobrych kremów z argireliną i z innymi skutecznymi peptydami i opatentowanymi składnikami to polecam serie Natural Lift Bottega Verde / firma Betterware jest dystrybutorem tych włoskich kosmetyków
W seriach pielęgnacyjnych tej Firmy sa takie patenty jak wspomniana juz Argineline, a także m.in. :
- Aquaphyline stymulujący synteze akwaporyn / białka tworzące siec "wodociagów" w skórze, rozprowadzajacych wode i nawadniających skóre od wewnatrz, im jest ich więcej tym skóra jest mlodsza i lepiej nawilżona - za odkrycie ich Nobel 2003/,
- Beautyfeye - innowacyjny składnik do korekty powieki górnej,
- Alpaflor Gigawhite - aktywny kompleks z 7 alpejskich roslin leczniczych - dla kuracji rozjasniającej przebarwienia skóry włącznie z hormonalnymi,
- Pluridefence - dipeptyd,
- Gatuline Radiance - dotlenia rozswietla, ujednolica koloryt skory , efekt widoczny
w 30 min od aplikacji
- kompleks PGG5 - stabilizuje kolagen, naprawia uszkodzenia w tkance łącznej
- Cuore di Miele - serce miodu
plus około 300 innych aktywnych składników.

Warto spróbowac, ceny nie zabijają a mozna polowac na czeste promocje

Edytowane przez babulenka
Czas edycji: 2015-06-20 o 16:35
babulenka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-06-21, 11:09   #19
Noor
Żandarm na emeryturze
 
Avatar Noor
 
Zarejestrowany: 2003-12
Lokalizacja: Czasem mam wrażenie, że jestem z Marsa ;-)
Wiadomości: 4 045
Dot.: Peptydy w walce ze zmarszczkami

No ale nie osłabiaj mnie Skład kremu do twarzy tej firmy z argireliną - góra 1% chyba, że coś zmienili z nowym wzorem opakowania, ale krem pod oczy w nowym opakowaniu ma to samo ...
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg bv.jpg (62,2 KB, 6 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg bv-occhi.jpg (113,2 KB, 14 załadowań)
__________________
Terenówki na front Wsparcie zakupu samochodów dla wojska i do ewakuacji rannych oraz cywilów.

Wsparcie polskich medyków pola walki na ukraińskim froncie: Grupa Damiana Dudy - W międzyczasie i Grupa Rudej - Awangarda

Edytowane przez Noor
Czas edycji: 2015-06-21 o 11:48
Noor jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2015-06-21, 12:45   #20
babulenka
Rozeznanie
 
Avatar babulenka
 
Zarejestrowany: 2008-08
Wiadomości: 866
Dot.: Peptydy w walce ze zmarszczkami

Ponoc dodają tyle, aby było dlugofalowo bezpiecznie
babulenka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-06-21, 12:57   #21
Noor
Żandarm na emeryturze
 
Avatar Noor
 
Zarejestrowany: 2003-12
Lokalizacja: Czasem mam wrażenie, że jestem z Marsa ;-)
Wiadomości: 4 045
Dot.: Peptydy w walce ze zmarszczkami

Cytat:
Napisane przez babulenka Pokaż wiadomość
Ponoc dodają tyle, aby było dlugofalowo bezpiecznie
To im się uda Szkoda tylko, że ze skutecznością będzie kiepsko.
Z peptydami test ten problem, że przenikają słabo...
__________________
Terenówki na front Wsparcie zakupu samochodów dla wojska i do ewakuacji rannych oraz cywilów.

Wsparcie polskich medyków pola walki na ukraińskim froncie: Grupa Damiana Dudy - W międzyczasie i Grupa Rudej - Awangarda

Edytowane przez Noor
Czas edycji: 2015-06-21 o 12:59
Noor jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-06-21, 14:09   #22
201605090958
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2010-07
Wiadomości: 5 833
Dot.: Peptydy w walce ze zmarszczkami

Cytat:
Napisane przez babulenka Pokaż wiadomość
Ponoc dodają tyle, aby było dlugofalowo bezpiecznie
Przecież i tak, żeby zadziałało musi być długotrwałe użycie więc nie rozumiem argumentu...
201605090958 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-06-22, 09:05   #23
babulenka
Rozeznanie
 
Avatar babulenka
 
Zarejestrowany: 2008-08
Wiadomości: 866
Dot.: Peptydy w walce ze zmarszczkami

Kochani, podzieliłam się informacją o kremach, które zawierają interesujący was składnik i składniki aktywne inne, równie ciekawe. Ja nie wiem, jakie są zawartości % tych składników w kremach, wiem natomiast, bo uzywam od długiego czasu- że dobrze swoją rolę spełniają. I nie oczekujcie proszę, że będę tu zaciekle bronic tej marki i namawiac na zakup, nie mam takiego ani zamiaru, ani interesu.

Pozdrawiam serdecznie
babulenka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Biochemia kosmetyczna


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2015-06-22 10:05:29


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 03:03.