Znamiona, pieprzyki - ZBIORCZY - Strona 30 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Dermatologia

Notka

Dermatologia Forum dla osób, które interesują się dermatologią lub mają problemy ze skórą. Masz trądzik lub atopowe zapalenie skóry? Dołącz do nas, pomóż sobie i innym.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2010-09-25, 13:05   #871
kermitowa
Zadomowienie
 
Avatar kermitowa
 
Zarejestrowany: 2008-12
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 1 376
Dot.: Cos na skorze + zdjecia

Te znamiona powinien obejrzec jak najszybciej dermatolog. Dlatego nie zwlekaj i umow sie na wizyte.
__________________
Nie masz żadnej szansy, ale ją wykorzystaj.
Arthur Schopenhauer
kermitowa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-09-25, 13:08   #872
piekna1995
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-09
Lokalizacja: Katowice
Wiadomości: 66
Dot.: Cos na skorze + zdjecia

Cytat:
Napisane przez kermitowa Pokaż wiadomość
Te znamiona powinien obejrzec jak najszybciej dermatolog. Dlatego nie zwlekaj i umow sie na wizyte.

popieram
__________________




Wiedziałam tylko, że muszę żyć dalej.
Muszę być silna i muszę się uśmiechać.
Bo nikogo nie obchodzi, że posypał mi się świat.
piekna1995 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-09-25, 14:17   #873
camellia10
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-05
Lokalizacja: Łódź
Wiadomości: 59
Dot.: Cos na skorze + zdjecia

gdzie to jest umiejscowione?
camellia10 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-09-25, 16:26   #874
ferguusson
Zakorzenienie
 
Avatar ferguusson
 
Zarejestrowany: 2008-07
Lokalizacja: daleko stad...:(
Wiadomości: 6 020
Dot.: Re: usunąc pieprzyk...

Oczywiscie że idz z tym do lekarza.

Polecam artykuł:
http://www.wizaz.pl/Trends-News/Wyda...Badaj-znamiona
__________________
kocham lata 40te..
suprise!


MAC

exchange
ferguusson jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-10-24, 12:18   #875
00karolina00
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-08
Wiadomości: 135
usuwanie pieprzyka

....
__________________
Biorę się za siebie

Edytowane przez 00karolina00
Czas edycji: 2011-07-14 o 23:50
00karolina00 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-10-24, 12:57   #876
kasiuniandg
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-05
Wiadomości: 2
Dot.: usuwanie pieprzyka

To zależy od rodzaju tego pieprzyka... Jeżeli jest "wystajacy" i ma wyrazne granice to pewnie bedziesz mogla go sobie usunac poprzez wymrazanie. czasami dermatolog moze tez usunac podczas jednej wizyty za pomoca takiego minilasera, trwa to doslownie pare chwil i ma sie spokoj. usuwania chirurgicznego na twarzy osobiscie Ci nie polecam... jakis miesiac temu usuwalam sobie piperzyk na plecach, niby byl maly ale grozny. Zalozono mi (az) 3 szwy, myslalam ze goi sie dobrze, jedank po ich sciagniesciu chcialam cos podniesc i rana mi sie otworzyla... mozliwe ze za szybko usuneli mi szwy, nie wiem, ale nie wyglada to za dobrze;/ wiec z twarza bym nie ryzykowala. najlepiej udaj sie do lekarza i sie go poradz
kasiuniandg jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-10-26, 18:23   #877
Alciaaa
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2009-10
Wiadomości: 542
Dot.: Znamiona, pieprzyki - ZBIORCZY

Mam nadzieję, że ktoś zerknie na ten wątek

Chciałabym usunąć dwa pieprzyki (raz już kiedyś usuwałam, był wypukły, na szyi).
Jeden jest na nodze, trochę powyżej kolana, jest średniej wielkości (średnica 0,5) i jest płaski, lecz wyrastają z niego włoski. Da się go normalnie wyciąć? Normalne szwy będę mieć?
Drugi jest na głowie, tył czaszki, moje włosy go przysłaniają, jest wypukły, więc przy czesaniu się czasem zahaczam, ale przy wycinaniu musiałabym obciąć w tym miejscu włosy (sama już w domu, czy tuż przed wycinaniem lekarz by mi wyciął tyle ile potrzebuje?). Też bym tam dostała szwy? Bo to ciężko by chyba było? I włosy by mi tam już nie rosły, prawda?

I jeszcze takie pytanie: jest jakiś krem na blizny (mój brat miał taki po operacji do smarowania), ale jakoś specjalnie ślad po zszyciu mu nie zszedł. Takie malutkie blizny po pieprzykach zejdą trochę po takim żelu?

Proszę o odpowiedzi I dziękuję z góry.
__________________

Alciaaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2010-10-27, 19:28   #878
Milena13
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2006-01
Wiadomości: 844
GG do Milena13
Dot.: Znamiona, pieprzyki - ZBIORCZY

ten na nodze da sie normlanie wyciać? niby dlaczego miało by sie nie dać? szwy normalnie dostaniesz, pewnie takie które sie rozpuszczają . z tym na głowie trudno powiedziec, na pewno jesli pojdziesz do chirurga to on ci wszystko dokladnie wyjasni
__________________



droga gitaro, przepraszam, ale teraz moje palce Cię nienawidzą.
Milena13 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-10-27, 19:38   #879
Alciaaa
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2009-10
Wiadomości: 542
Dot.: Znamiona, pieprzyki - ZBIORCZY

No z tym jednym na szui byłam u chirurga, ale nie wiem jak się go wycina, bo nie widziałam więc skoro ten płaski jest to myślałam, że będzie trzeba inne nacięcie robić. Dziękuje za odp
__________________

Alciaaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-11-10, 13:07   #880
Knife_Girl
Piekielnie Ubrunetowiona
 
Avatar Knife_Girl
 
Zarejestrowany: 2006-02
Lokalizacja: świętokrzyskie ~> k. tego Miasta Cudów
Wiadomości: 6 824
Dot.: Znamiona, pieprzyki - ZBIORCZY

Witam

Szukam jakiegoś porządnego gabinetu chirurgii plastycznej w Kielcach, Radomiu lub okolicach. Chciałabym usunąć kilka znamion. Najlepiej gdyby była możliwość wykonania tego w ramach funduszu ale jeśli znacie gabinety prywatne, które są godne polecenia, również będę bardzo wdzięczna
__________________
He's mine!

- A ty kto? - Dobra wróżka
- A czemu z siekierą?- A widzisz, jak ty mało wiesz o dobrych wróżkach?

www.miauczykotek.pl
Knife_Girl jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-11-14, 15:20   #881
TO JA 26
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-11
Wiadomości: 1
Dot.: Znamiona, pieprzyki - ZBIORCZY

Witam jestem tu nowa i mam ogromny problem mam na pepku znamie i musze je usunac dermatolog powiedzial ze mam przyjsc za tydzien na usuniecie moj problem tkwi tu ze jestem w ciazy w 5 miesiacu i bardzo sie tego boje a przedewszystkim o moja dzidzie zeby bylo wszystko ok Prosze niech ktos mi cos doradzi na ten temat bo bardzo sie denerwuje!!I nie wiem co mam robic?!
TO JA 26 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2010-12-22, 12:00   #882
anka.d
Wtajemniczenie
 
Avatar anka.d
 
Zarejestrowany: 2005-12
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 2 679
Dot.: Znamiona, pieprzyki - ZBIORCZY

breslau - ta twoja lekarka wnioskujac po nicku to z wroclawia?
to ja poprosze o namiary.

bylam najpierw u dermatologa, a teraz u chirurga w przychodni na Joannitów we Wrocławiu.
u dermatologa: pokazalam pieprzyk, powiedzialam ze byl kiedys mala kropeczka, rowna ze skóra, a teraz jest wystajacy, o nieregularnym kolorze. obejrzala dokladnie przez szklo powiekszajace i powiedziala, ze raczej nie jest to grozny pieprzyk, ale jest w miejscu podatnym na draznienie ubraniem (w pachwinie no i sam fakt, ze sie powiekszyl moze byc niepokojacy i wystawila skierowanie do chirurga.
chirurg z kolei jak zobaczyl ten pieprzyk to popatrzyl na mnie i zapytal ironicznie - chce to pani usuwac? (poczulam sie jakby to byl moj kaprys i przyszlam na operacje plastyczna co najmniej)
wytlumaczylam mu, ze sie niepokoje, bo na calym ciele mam bardzo malo pieprzykow (wlasnie sie poogladalam i policzylam - na calym ciele mam jedynie 8), i wszystkie sa ladne, plaskie, a ten jak na mnie to jest bardzo nietypowy, poza tym powiekszyl sie itd.
chirurg powiedzial, ze nie widzi nic niepokojacego, ale mam przyjsc za miesiac - jesli pieprzyk bedzie bez zmian, nic dziwnego nie bedzie sie z nim dzialo to wymrozi mi go azotem, bo nie ma mnie co ciąc.

teraz juz nie wiem, czy czekac na ten termin u niego czy isc gdzies indziej? (skierowanie wzieli ode mnie w przychodni, wiec nie wiem, czy mam po nie wrocic, czy znowu isc do dermatologa, czy isc prywatnie?)

Edytowane przez anka.d
Czas edycji: 2010-12-22 o 12:03
anka.d jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-12-27, 11:49   #883
Alciaaa
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2009-10
Wiadomości: 542
Dot.: Znamiona, pieprzyki - ZBIORCZY

Skoro jest tu kilka osób to to wykorzystam 3 stycznia jadę do wycięcia (chyba) pieprzyka na głowie. No włosy muszą wyciąć w tym miejscu, ale jak zobaczyłam wpis anka.d o tym wymrażaniu to może tym byłoby u mnie lepiej? Bo jednak szwy na głowie to ciężko i spać i włosy myć Na czym to w ogóle polega?
__________________

Alciaaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-12-27, 21:15   #884
Asiaa90
Zakorzenienie
 
Avatar Asiaa90
 
Zarejestrowany: 2010-09
Lokalizacja: R.
Wiadomości: 5 182
Dot.: Znamiona, pieprzyki - ZBIORCZY

Witajcie
mam taki problem wycinalam kilka pieprzykow na poczatku goiło sie wszystko dobrze a teraz...na plecach male slady niestety na dekolcie mam takie duze czerwone slady do tego boli mnie np. jak dluzej leze na boku (po nocy jak wstaje nie jestem w stanie np. ruszyc do tylu ramionami bo mam uczucie jak bym miala na dekolcie cos sklejone i nagle sie rozrywalo ;/ do tego boli mnie strasznie przy dotykaniu... nie mowiac o tym jak to brzydko wyglada.. nie wiem czy poprostu z przodu jest skora ciensza i dluzej sie goi ? wycinalam z 4-5 tyg. temu wiec powinno sie zagoic jak na plecach a tu nic
__________________
ChomikoManiaczka

31.08.2006
Aparatka:
Góra 23.04.2012
Dół 16.07.2012
24.03.2014 koniec

odwyk
Asiaa90 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-02-12, 22:09   #885
Marien
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2006-08
Wiadomości: 174
Dot.: Znamiona, pieprzyki - ZBIORCZY

Skąd tak w ogóle biorą się te pieprzyki? Od jakiś 3tyg, może miesiąca - półtora wyskakuje mi ich niezliczoną ilość. Nie opalam się, bo wiadomo zima słońca nie ma, do solarium nie chodzę, a one wyskakują codziennie! Nigdy nie miałam z nimi problemu, od dziecka miałam może z kilka nie więcej, a teraz jest ich pełno. Trzy na piersi, siedem na twarzy, na rekach, na brzuchu cztery, na plecach chyba z dziesięć plus dwa naprawdę duże i wypukle.
Przyznam, że jestem tym zdołowana. Nie mogę się opalać ze względu na piegi, a teraz jeszcze przez to. Jaka jest przyczyna pojawiania się tych pieprzyków?
Marien jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-02-18, 13:33   #886
airperfume
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2011-02
Wiadomości: 3
wysyp pieprzyków

witam, mam 26 lat, nie jestem wizażystą, zauważyłem, że przez ostatnie lata na mojej klacie piersiowej pojawiła się spora ilość nowych pieprzyków, na klacie mam ich w sumie 30 różnej wielkości (w tym 2 największe wielkości 4 i 5mm, 2 małe czerwone odstające, 2 brązowe odstające 4 i 2mm)

- czy mam udać się do dermatologa?
- jakie są przyczyny powstawania pieprzyków?
- jaki jest koszt usunięcia pieprzyków w nfz + jaki jest termin oczekiwania na zabieg + jak wygląda zabieg? (chciałbym usunąć te odstające, czerwone i największe)

thx.
airperfume jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-02-18, 17:21   #887
wyszukiwarka
Zadomowienie
 
Avatar wyszukiwarka
 
Zarejestrowany: 2010-03
Wiadomości: 1 644
Dot.: wysyp pieprzyków

Cytat:
Napisane przez airperfume Pokaż wiadomość
- czy mam udać się do dermatologa?
- jakie są przyczyny powstawania pieprzyków?
- jaki jest koszt usunięcia pieprzyków w nfz + jaki jest termin oczekiwania na zabieg + jak wygląda zabieg? (chciałbym usunąć te odstające, czerwone i największe)

thx.
1.Powinieneś. Dermatolog wykluczy czerniaka lub inne choróbska
2.Chodzisz do solarium? Jeśli nie,to wywołały to inne czynniki lub taka twoja uroda.Ja mam tendencję do powstawania pieprzyków (dzięki tato) i muszę smarować się wysokimi filtrami.
3.Na NFZ możesz usunąć za darmo.Musisz udać się do dermatologa i powiedzieć mu ,że martwią cię te pieprzyki.Zapytaj go o wszystko dokładnie.O termin też musisz zapytać,bo wszędzie jest inaczej.
__________________
Filologia germańska-Wir beginnen ...
wyszukiwarka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-02-21, 00:00   #888
201604250941
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2008-10
Wiadomości: 22 811
Dot.: wysyp pieprzyków

Powiem tak- robia za darmo na NFZ, ale robia to nozyczkami ;/ I potem zostaja duze blizny. Prywatnie natomiast robia roznymi metodami, ale prawie nie ma sladu. A tego masz duzo i w widocznym miejscu.
Ja ze swoimi na twarzy ide do chirurga plastyka na przyklad.
201604250941 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-03-16, 16:59   #889
halucynogenna
Raczkowanie
 
Avatar halucynogenna
 
Zarejestrowany: 2011-01
Wiadomości: 389
Dot.: Znamiona, pieprzyki - ZBIORCZY

Mam pytanie, czym się rózni krem z filtrem od blokera? Co lepiej stosowac żeby chronic pieprzyki?Ale nie chciałabym też chodzić blada całe lato...
halucynogenna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2011-03-25, 18:19   #890
Gabriel00
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2011-03
Wiadomości: 1
usuwanie piprzyków

Witam
Na youtube jest wiele filmików dotyczących usuwania pieprzyków u lekarza taką metodą, że wstrzykuje się cos w okolice pieprzyka on puchnie (pęcznieje) następnie ścina się go.
Wie ktoś co to za metoda?
link:
http://www.youtube.com/watch?v=AM7qCaUFms4
Gabriel00 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-03-29, 17:44   #891
himym
Zadomowienie
 
Avatar himym
 
Zarejestrowany: 2011-03
Lokalizacja: Londyn
Wiadomości: 1 178
Dot.: usuwanie pieprzyka

Znieczulenie jest bolesne?
himym jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-03-30, 09:42   #892
plastelinkaa
Raczkowanie
 
Avatar plastelinkaa
 
Zarejestrowany: 2011-03
Wiadomości: 65
Dot.: usuwanie pieprzyka

Hej, z takim pieprzykiem to do dermatologa - niech zbada i zadecyduje, czy trzeba wyciąć i wysłać do badań, czy nie. Nie idź broń boże do żadnej kosmetyczki jak chcesz to mogę Ci polecić dobrego dermatologa (jeśli jesteś z Warszawy). Mnie wyleczył z trądziku, znamionami też wiem, że się zajmuje. No i pracuje w dobrej klinice.
plastelinkaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-03-30, 17:00   #893
renia19941
Rozeznanie
 
Avatar renia19941
 
Zarejestrowany: 2008-11
Wiadomości: 810
Dot.: usuwanie pieprzyka

Witam, wlasnie dzis usuwałam pieprzyki, były na nosie, 2 sztuki wypukłe, średnicy około 4-5 mm. Kosztowało mnie to 100 zł, czyli 50 zł sztuka. Pani w instytucie dermatologii estetycznej zrobiła to laserem. Trwało to około 10 minut, moze mniej. Co do znieczulenia...mimo niego czułam delikatne kłucie ale to łaskotanie w porównaniu np. z robieniem tatuażu. Teraz mam na nosie 2 strupki koloru powiedzmy bursztynowego. Mam tego nie ruszac przez ok 10 dni, nawet twarz myc wacikiem omijajac miejsce zabiegu, nie moczyc, nie drapac. Kiedy strupki odpadną same blizna powinna byc prawie niewidoczna, po jakims czasie zniknie całkiem.
Mam nadzieje, ze komus pomoglam
W razie potrzeby moge podac namiary na pw. (Krakow)
renia19941 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-04-01, 21:25   #894
natalkaa7522
Zakorzenienie
 
Avatar natalkaa7522
 
Zarejestrowany: 2010-08
Lokalizacja: Małopolska
Wiadomości: 20 187
Exclamation Podejrzane pieprzyki.

Przepraszam jeżeli jest już taki wątek. Szukałam w wyszukiwarce i nic.

Zwracam się ze szczególną prośbą o odpowiedź do dziewczyn, które mają dziwne pieprzyki. Nie mówie tu o zwykłych małych pieprzykach, których nie czuć.

Więc ogólnie mam duuużo pieprzyków. Aczkolwiek są to zwykłe. Niestety mam 4 pieprzyki, które są dziwne ! Czyli jeden między piersiami. Jak go dotkne to czuje coś pod nim, taką kulkę jakby, która jest baardzo łatwo wyczuwalna. I każdy to czuje(sprawdzałam czy to nie mój wymysł )

Drugi pieprzyk mam na plecach. Do niedawna myślałam, że to pryszcz dlatego chciałam z nim coś zrobic. Kazałam wczoraj siostrze go obczaić i powiedziała, że to pieprzyk (a w dotyku czuć pod nim coś i wystaje) i żebym go nie ruszała bo coś mi się z niego zrobi.

I mój największy pieprzyk to w okolicach bikini. Meeega wielki pieprzyk! Uwierzcie mi. I to samo, czuć coś pod nim i wystaje.

I jeden nad pępkiem, który ma nierówne brzegi. Czyli czuć go i w dodatku jest dwukolorowy tzn. brzegi jasne a środek ciemny.

Czy któraś z Was miała podobne objawy i co o tym sądzicie? Nie chcę narazie mówić nic tacie, bo on mi odrazu powie, że to od opalania.
__________________
natalkaa7522 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-04-02, 09:28   #895
niczka87
Zakorzenienie
 
Avatar niczka87
 
Zarejestrowany: 2008-12
Wiadomości: 4 654
Dot.: Podejrzane pieprzyki.

Nie rozumiem... zamiast iść do dermatologa,żeby to obejrzał to siedzisz i wątki zakładasz. Skoro coś się dzieje, to się do lekarza idzie, a nie czeka Bóg wie na co.
__________________
Only God can judge me.
niczka87 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-04-02, 22:05   #896
xyolax
Zakorzenienie
 
Avatar xyolax
 
Zarejestrowany: 2009-12
Lokalizacja: PL
Wiadomości: 5 007
Dot.: Podejrzane pieprzyki.

Cytat:
Napisane przez niczka87 Pokaż wiadomość
Nie rozumiem... zamiast iść do dermatologa,żeby to obejrzał to siedzisz i wątki zakładasz. Skoro coś się dzieje, to się do lekarza idzie, a nie czeka Bóg wie na co.
Popieram, idź do dermatologa Lekarz obejrzy i oceni czy jest się czym martwić, nawet jemu sam opis pieprzyków by nie wystarczył
__________________
Peace, love, zumba !
xyolax jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-04-03, 10:10   #897
skimos
Zakorzenienie
 
Avatar skimos
 
Zarejestrowany: 2005-08
Lokalizacja: 3city
Wiadomości: 5 414
Dot.: Podejrzane pieprzyki.

dermatolog i to jak najszybciej!

Szczególnie jeśli masz duże pieprzyki o nieregularnych kształtach.
__________________
Bzium Bzium i Tadam!


skimos jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-04-03, 10:58   #898
tennyo4
Zadomowienie
 
Avatar tennyo4
 
Zarejestrowany: 2008-12
Lokalizacja: Łódź
Wiadomości: 1 571
Dot.: Podejrzane pieprzyki.

Cytat:
Napisane przez natalkaa7522 Pokaż wiadomość
Przepraszam jeżeli jest już taki wątek. Szukałam w wyszukiwarce i nic.

Zwracam się ze szczególną prośbą o odpowiedź do dziewczyn, które mają dziwne pieprzyki. Nie mówie tu o zwykłych małych pieprzykach, których nie czuć.

Więc ogólnie mam duuużo pieprzyków. Aczkolwiek są to zwykłe. Niestety mam 4 pieprzyki, które są dziwne ! Czyli jeden między piersiami. Jak go dotkne to czuje coś pod nim, taką kulkę jakby, która jest baardzo łatwo wyczuwalna. I każdy to czuje(sprawdzałam czy to nie mój wymysł )

Drugi pieprzyk mam na plecach. Do niedawna myślałam, że to pryszcz dlatego chciałam z nim coś zrobic. Kazałam wczoraj siostrze go obczaić i powiedziała, że to pieprzyk (a w dotyku czuć pod nim coś i wystaje) i żebym go nie ruszała bo coś mi się z niego zrobi.

I mój największy pieprzyk to w okolicach bikini. Meeega wielki pieprzyk! Uwierzcie mi. I to samo, czuć coś pod nim i wystaje.

I jeden nad pępkiem, który ma nierówne brzegi. Czyli czuć go i w dodatku jest dwukolorowy tzn. brzegi jasne a środek ciemny.

Czy któraś z Was miała podobne objawy i co o tym sądzicie? Nie chcę narazie mówić nic tacie, bo on mi odrazu powie, że to od opalania.

To jest bzdura, mit i legenda! Czy go ruszasz czy nie masz takie same szanse na to, że zmieni się w czerniaka.


Jest duże ryzyko uzłośliwienia się takich zmian - idź do lekarza biegiem!

I poniekąd słusznie - nadmiar opalania sprzyja rozwojowi nowotworów skóry

Idź do lekarza, skonsultuj zmiany, pousuwaj te, które są najbardziej ryzykowne i już.
I nie czekaj - zaniedbania w tym temacie to niestety często wyrok śmierci.
__________________
Jeśli ludzie koniecznie chcą pouczać innych ludzi, to powinni pamiętać, że inni ludzie też wiedzą to i owo o ludziach.

Terry Pratchett
Maskarada
tennyo4 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-04-03, 12:06   #899
natalkaa7522
Zakorzenienie
 
Avatar natalkaa7522
 
Zarejestrowany: 2010-08
Lokalizacja: Małopolska
Wiadomości: 20 187
Dot.: Podejrzane pieprzyki.

No to jutro zadzwonie i sie umówię na wizytę. Ja się wstrzymywałam z pójściem do lekarza, bo znam mojego tatę. On chcociaż go coś boli, to nie pójdzie do lekarza i uważa, że chodzenie ze wszystkim do lekarza to, że tylko strata czasu, a ogólnie tez jest przewrażliwiony na punkcie mojego opalania i mówi, że będę mieć raka skóry wkońcu.

Więc zobaczymy co wyjdzie z tych pieprzyków.
__________________
natalkaa7522 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-04-03, 15:43   #900
niczka87
Zakorzenienie
 
Avatar niczka87
 
Zarejestrowany: 2008-12
Wiadomości: 4 654
Dot.: Podejrzane pieprzyki.

Opalanie niszczy skórę i tyle w temacie. I do lekarza marsz!
__________________
Only God can judge me.
niczka87 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Dermatologia


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2020-08-07 13:42:02


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 20:48.