Dziennik pielęgnacji skóry twarzy - Strona 3 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Biochemia kosmetyczna

Notka

Biochemia kosmetyczna Interesujesz się biochemią kosmetyczną? Chcesz poznać działanie poszczególnych składników zawartych w kosmetykach oraz ich wpływ na zdrowie. Dołącz do nas.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2012-10-01, 20:07   #61
LadyElfiee
Raczkowanie
 
Avatar LadyElfiee
 
Zarejestrowany: 2010-04
Lokalizacja: Mazury
Wiadomości: 313
Send a message via Skype™ to LadyElfiee
Dot.: Dziennik pielęgnacji skóry twarzy

Dziewczyny a jaką naturalną pielęgnację poleciłybyście mojemu chłopakowi który ma lekki trądzik? Niestety dermatolodzy przepisywali mu antybiotyki, które jak wiadomo przynoszą efekty na miesiąc i znów teraz pojawiło mu się kilka krostek. Myślałam o serum migdałowym albo o toniku mlecznym 8% z BU. Pomocyyyy!!!!

A teraz jeszcze ja
Skóra mieszana, wrażliwa, naczynkowa ale mam też sporo prosaków!

Rano:
-Hydrolat oczarowy.
- Krem na dzień wit.E z TBS ( pod płynny podkład) lub frakcja sojowa ( pod minerały)
- Makijaż. Podkład w zależności od stanu cery. Jak ma cięższy czas tj. sucha z podrażnieniami i suchymi krostami - płynny. A kiedy jest z nią lepiej Lily Lolo Później reszta tj. puder perłowy, róż Lily Lolo, eyeliner, tusz.

Wieczorem:
- Żel Effaclar. Strasznie żałuję, że po olejku z BU dostałam wysypu dziwnego bo wolałam go od żelu LRP.
- Hydrolat oczarowy
- Krem wit. E TBS , czasami olej arganowy lub kiedy jakaś alergia to z wiesiołka

Dwa razy w tygodniu peeling enzymatyczny Ziaja CALMA HCL
LadyElfiee jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-10-01, 21:31   #62
kasiak8812
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2011-11
Wiadomości: 2
Dot.: Dziennik pielęgnacji skóry twarzy

Witam, Was kochane. Mam 26 lat. Jestem tutaj nowa i mam niemały problem. Po urodzeniu dziecka moja cera stała się potwornie wysuszona, uwydatniły mi się poziome zmarszczki na czole i pod oczami. Ogólnie rzecz biorąc tragedia. Byłam u kosmetyczki na mikrodermabrazji, co owszem polepszyło stan mojej cery, jednak nadal pozostawia wiele do życzenia...

Moja pielęgncja wygląda następująco.

Rano:
płyn micelarny AA lub Dax
krem Iwostin intensywnie nawilżający spf 20
podkład LRP Creme Satin do cery suchej
na to tusz i kredka

Wieczorem:
płyn micelarny j.w. lub mydełko Aleppo
Krem Phisogel Stiefel

raz w tygodniu peeling
czasami serum dermogal A+E

Chciałabym zakupić Serum Aurgia Flavo C 8 % lub jakiś preparat z kwasem migdałowym jednak nie wiem co będzie lepsze.

Proszę, poradźcie jaki kosmetyk mógłby poprawić stan mojej cery; czy stosować jakieś suplementy (już nie karmię), kremy pod oczy czy peelingi i sera?

Proszę o konkretne nazwy bo widzę, że działa na tym forum cały sztab profesjonalistek w pielęgnacji

Pozdrawiam serdecznie i czekam z niecierpliwością na Wasze opinie.
kasiak8812 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-10-02, 06:32   #63
LadyElfiee
Raczkowanie
 
Avatar LadyElfiee
 
Zarejestrowany: 2010-04
Lokalizacja: Mazury
Wiadomości: 313
Send a message via Skype™ to LadyElfiee
Dot.: Dziennik pielęgnacji skóry twarzy

Cytat:
Napisane przez kasiak8812 Pokaż wiadomość
Witam, Was kochane. Mam 26 lat. Jestem tutaj nowa i mam niemały problem. Po urodzeniu dziecka moja cera stała się potwornie wysuszona, uwydatniły mi się poziome zmarszczki na czole i pod oczami. Ogólnie rzecz biorąc tragedia. Byłam u kosmetyczki na mikrodermabrazji, co owszem polepszyło stan mojej cery, jednak nadal pozostawia wiele do życzenia...

Moja pielęgncja wygląda następująco.

Rano:
płyn micelarny AA lub Dax
krem Iwostin intensywnie nawilżający spf 20
podkład LRP Creme Satin do cery suchej
na to tusz i kredka

Wieczorem:
płyn micelarny j.w. lub mydełko Aleppo
Krem Phisogel Stiefel

raz w tygodniu peeling
czasami serum dermogal A+E

Chciałabym zakupić Serum Aurgia Flavo C 8 % lub jakiś preparat z kwasem migdałowym jednak nie wiem co będzie lepsze.

Proszę, poradźcie jaki kosmetyk mógłby poprawić stan mojej cery; czy stosować jakieś suplementy (już nie karmię), kremy pod oczy czy peelingi i sera?

Proszę o konkretne nazwy bo widzę, że działa na tym forum cały sztab profesjonalistek w pielęgnacji

Pozdrawiam serdecznie i czekam z niecierpliwością na Wasze opinie.
Do pytania o kwas migdałowy się podłączam
A w kwestii suchości skóry to ja piję od miesiąca olej lniany i super nawilża od wewnątrz i mam wrażenie, że skóra się trochę unormowała
LadyElfiee jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-10-02, 09:34   #64
judge
Zadomowienie
 
Avatar judge
 
Zarejestrowany: 2008-04
Lokalizacja: Częstochowa
Wiadomości: 1 111
Dot.: Dziennik pielęgnacji skóry twarzy

świetny wątek! można się przyłączyć?

Postaram się szczegółowo

Cera:
-mieszana(lekko, nie świeci się całą strefa T w zasadzie najbardziej nos i płatki)
-cera naczynkowa(skłonność do zaczerwienien na polikach)
-wiek 23 lata

Pielęgnacja:
Rano
-hydrolat oczarowy badz z rózy(przemywam płatkiem twarz tonizując ją jednocześnie)
-żel AloeVera Gorvita(wklepuję w twarz) + podkład mineralny Lilly Lolo + psik wodą termalną Uriage podklad uzywany prawie nigdy!(zauwazylam że bez podkladu skóra jest jakaś bardziej sprężysta i wypoczęta)
-pod powieki wmasowuję prosto z lodowki żel z kolagenem i świetlikiem Gorvita

Wieczorem
znów przemywam twarz hydrolatem
-kompleks na naczynka naturalis mieszam z zelem hialurynowym i wklepuję w twarz
LUB
-olejek konopny badz macerat z kasztanowca zmieszany z żelem hialurynowym wmasowuję w twarz
LUB
-wklepuję krem Fitomed krem tradycyjny mieszając go z odrobiną wit C w pudrze(witaminka świetnie ujednolica cere)


Dwa/trzy razy w tygodniu nakładam maseczke z czerwonej glinki Argelitz, zdarzy się maseczka z żelatyny oraz ze względu na porę jesienną rozpoczełam kuracje kw migdałowym w postaci peelingu 15%


..a teraz bicz by się przydał zrezygnowałam z filtrów z uwagi na to że caly dzien wprawdzie i tak jestem w pracy i nie ma mowy o ekspozycji twarzy no i moja sprawdzona Soraya zaczela mi migrwac do oczu i je podrazniac..
__________________
dbam o włosy i skóre - naturalnie )

Edytowane przez judge
Czas edycji: 2012-10-02 o 09:58
judge jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-10-02, 09:52   #65
blackdaisy
Rozeznanie
 
Avatar blackdaisy
 
Zarejestrowany: 2003-05
Lokalizacja: Łódź
Wiadomości: 934
Dot.: Dziennik pielęgnacji skóry twarzy

Dzien dobry, to teraz ja podlacze bo widze, ze mozna tu dostac przydatne rady

Lat 30, cera delikatna, lekko naczynkowa, z tandecja do suchej, zmarszczek nie ma procz mimicznych przy oczach.

Rano:
* tonik Garniera do cery wrazeliwej (obecnie ten, ale uzywam roznych i nie widze duzej roznicy)
*maseczka z Flosleku do cery naczynkowej, cienka wartswa ktora wchlania sie bardzo szybko i po chwilce nakladam krem na dzien Demacos z filtrem 15 do cery naczynkowej
*na to makijaz

Wieczor:
*demakijaz plynem micelarnym Perfecta do cery wrazliwej (uzywam go niezmiennie i jest moim KWC zadne Biodermy go nie pobija)
*myje twarz Cetaphilem z dodatkiem wody- osuszam lekko recznikiem papierowym
*przemywam tym samym tonikiem co rano/lub hydrolatem z kocanki (sie skonczyl)
*na koniec zel hialuronowy wymieszany z Olejkiem Do Twarzy z Koenzymem Q10 z E-Naturalne (Olej z avocado, Olej z orzechów macadamia, Olej shea).

Uzywalam przez dosc dlugo EffeclarK LaRocge Possey w okolice brody bo mam tendencje do wulkanow, ale zauwazylam, ze jakos sie zalagodzily wiec odstawilam.
Raz w tygodniu peeling enzymatyczny z Bromlaina z BU, a teraz z owocow tropikalnych z E-Naturalne i maseczki. Zaczelam tez uzywac bardzo ostroznie Korund z ZSK zeby pozbyc sie delikatnych przebarwnien na brodzie, za wczesnie zeby oceniac efekt.
Na zmiane: Glinka czerwona z Argiletz (ta od dluzszego czasu bo jest swietna) pod nia olejek z kocanki zeby sie lepiej slizgala lub inne do cery naczynkowej, ktore mam w posiadaniu.
Udalo mi sie nareszcie kupic Dermogla A+E wiec one doszly do pielegnacji rowniez.
Do tej pory stosowalam zawsze kremy pod oczy, ale zauwazylam, ze odkad uzywam olejkow jakos ideanie wpasowuja sie w te okolice rowniez i moja cera jest zadowolona.

W kolejce czeka serum Granat i Lemon.

Poza tym pije pokrzywe

Uff i to by bylo na tyle, teraz czekam na Wasze sugestie
blackdaisy jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-10-06, 10:23   #66
zakrecoOona
Zakorzenienie
 
Avatar zakrecoOona
 
Zarejestrowany: 2006-01
Lokalizacja: wschód :)
Wiadomości: 3 854
Dot.: Dziennik pielęgnacji skóry twarzy

Witajcie dziewczyny,

wiek 22, cera trądzikowa z licznymi przebarwieniami po "własnorękich" walkach

Dzień:
- twarz przemywam wodą różaną
- nakładam krem matująco-normalizujący z firmy Jadwiga
- na to nakładam makijaż

Noc:
- zmywam makijaż mleczkiem oczyszczającym z orchideą firmy Alterra
- myję twarz mydłem Alepp 45%
- wycieram twarz ręcznikiem papierowym jednorazowym/ NIE zwykłym
- przemywam twarz wodą różaną
- nakładam serum azelo-oliwkowe z BU
- na świeże niespodzianki papkę trądzikową firmy Jadwiga

Dodatkowo zaczęłam pić dużo wody, na przemian z herbatą Elanda http://www.bangla.babyonline.pl/opin...alosciach-cery. Pomocna mieszanka ziół. Dodatkowo od paru dni za namową pani z apteki używam Visaxinum, jak na razie na plus

Mam pytanie do dziewczyn, które miały do czynienia z tonikiem BHA 10% oraz 2% z BU. Chciałabym zakupić jeden z nich, jednak nie wiem, który da mi bardziej pożądany efekt. Poradzicie coś?
zakrecoOona jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-10-06, 18:40   #67
Adelajda84
Wtajemniczenie
 
Avatar Adelajda84
 
Zarejestrowany: 2011-07
Wiadomości: 2 352
Dot.: Dziennik pielęgnacji skóry twarzy

Cera mieszana z ogromną ilością syfków:
Rano:
-myje twarz żelem z olejkiem z drzewa herbacianego i ogórka
-smaruje twarz kremem z tej samej serii(służy mi jako jedyny)
-jezeli chodzi o makijaż to róż,tusz,cień do powiek i błyszczyk
Wieczorem:
-to samo co rano tylko bez makijażu

-peeling 2-3 razy w tyg
-maseczka podobnie jak peeling
Rozważam zakup efeclaru k może pomoże mi w walce z tradzikiem
__________________
1.06.18 r-dieta od dietetyka czas start!
Waga;ok75 kg/158 cm.
Adelajda84 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2012-10-08, 07:08   #68
_Shiloh_
Wtajemniczenie
 
Avatar _Shiloh_
 
Zarejestrowany: 2012-08
Wiadomości: 2 495
Dot.: Dziennik pielęgnacji skóry twarzy

Cytat:
Napisane przez zakrecoOona Pokaż wiadomość
Mam pytanie do dziewczyn, które miały do czynienia z tonikiem BHA 10% oraz 2% z BU. Chciałabym zakupić jeden z nich, jednak nie wiem, który da mi bardziej pożądany efekt. Poradzicie coś?
Podpinam się do pytania, ja dodatkowo używam kremu z kwasem AHA i Fitynowym, zastanawiam się czy 10% to nie za duże stężenie.
_Shiloh_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-10-08, 13:39   #69
la'Mbria
Zakorzenienie
 
Avatar la'Mbria
 
Zarejestrowany: 2007-07
Lokalizacja: Shmalzberg
Wiadomości: 7 002
Dot.: Dziennik pielęgnacji skóry twarzy

cera prawie 30-letnia ogromne prawie brązowe przebarwienia hormonalne i od nadmiernej expozycji na słońce, oprócz tego tu i ówdzie pozostałości trądziku, na policzkach rozszerzone pory.

rano:
-przemywam skórę płatkiem nasączonym hydrolatem oczarowym (BU),
-cosmelan2 (krem na przebarwienia)
-przed wyjściem- matowię się pudrem bambusowym z BU,
przed ważnym wyjściem- podkład vichy dermablend+ puder bambusowy i kolorówka na oczy

Wieczorem(albo tuż po przyjściu do domu):
-zmywam makijaż i brud olejkiem pomarańczowym z BU,
-nakładam żel HA z dodatkiem oleju arganowego
- przed samym spaniem(na noc)- przemywam twarz wacikiem nasączonym w hydrolacie oczarowym i kładę cosmelan2

do tej pory robiłam jeszcze średnio raz w tygodniu peeling enzymatyczny z BU i raz na 10 dni- mikrodermabrazję z kwasem migdałowym 50% (ale nie smarowałam wtedy cosmelanem)

z mojego doświadczenia- im mniej kosmetyków laduje mi na twarzy- tym mam lepszą cerę (oczywiście bez przesady, jest pewne minimum które trzeba zastosować żeby nie straszyć
__________________
jedyne miejsce gdzie sukces jest wcześniej niż wysiłek, to słownik

jak chłopu zależy, to żeby skały srały, a mury pękały, to znajdzie czas i sposób, żeby się z Tobą skontaktować...
la'Mbria jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-10-09, 12:34   #70
Karo_lina 04
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2012-10
Wiadomości: 11
Dot.: Dziennik pielęgnacji skóry twarzy

Podoba mi sie ten watek, I ja sie dolacze.
Jestem na forum dopiero od paru dni. Widze ze wszystkie jestescie obeznane z szeroka gama kosmetykow. ( hydrolity, olejki, wody termalne)

Moja cera - sucha, troche zepsuta poprzez grzebanie rekoma, ostatnio zmienia mi sie na z problemami zaskornikowymi i rozszerzonymi porami.
Lat 30

Rano:
- myje twarz woda
- nakladam krem - najczesciej Iwostin ( nawilzajacy,/z ceramidami/ ostatnio Pharmaceris na zaczerwieniona skore.
- nakladam fluid Clinique supermoisture, tusz do rzes, czasami kredka do oczu

w ciagu dnia nic

wieczor:
- myje twarz woda czasem z mydlem badz zelowym mleczkiem do twarzy LIPIDIA Iwostinu
- mleczko do twarzy obecnie Garnier Triple Active Comfort (rozowe)
- tonik do twarzy, obecnie Garnier Triple Active Balance (zielony)
- Krem Iwostin z witaminami C+E /badz SebaMed/badz Nivea visage /badz maseczki Dermiki

Troche skromnie, ale jakos tak dopiero zaczelam interesowac sie skora i uroda, nigdy nie lubilam kosmetykow a nawet mleczko i tonik zaczelam uzywac od niedawna, wiec zawsze byly woda z kranu i krem i nigdy nie mialam problemow z cera. od ponad roku im wiecej kosmetykow i makijazu zaczelam uzywac skora sie pogorszyla. Ale duzo przylozyl sie stres i zle odzywianie i ciagly pospiech.
Pozdrawiam
Karo_lina 04 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-10-09, 15:57   #71
anka1892
Zadomowienie
 
Avatar anka1892
 
Zarejestrowany: 2007-07
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 1 582
Dot.: Dziennik pielęgnacji skóry twarzy

interesujący temat napiszę swoją ubogą pielęgnację.
twarz mam bardzo problemową - ŁZS, czasami przesuszona, tłusta w strefie T, rozszerzone pory, czasami jakiś syf w strefie T.


Rano:
-Cetaphil EM bez użycia wody
- tonik Ziaja Bioaloesowy
- Filtr Soraya SPF 30
- "makijaż": korektor, podkład, czasami coś przypudruje, zależnie ile mam czasu to tusz do rzęs

Wieczorem:

-demakijaż wykonuje mleczkiem z biedronki, ale ostatnio mi podpadło, mam ŁZS na powiekach i pod oczami i strasznie szczypie mnie, o wiele lepsze są chusteczki do demakijażu tez z Be Beauty
- mycie tak jak rano czyli Cetaphil + Tonizowanie Ziają
-Acne derm

raz w tygodniu albo częściej przerwa od Acne derm i wtedy nawilżam Avene Cicalfate, ponadto mam jeszcze Dermosan, który stosowałam przed rozpoczęciem kuracji AD.
Miałam jak wszyscy fazę na kosmetyki naturalne i podkłady mineralne, ale chyba za dużo bawienia się i dla mojej chorej cery się nie sprawdziło Cetaphil z polecenia dermatologa i chyba do końca życia przy nim zostanę, chociaż często mnie kuszą jakieś tańsze produkty;p

Myślę, żeby zastąpić nafaszerowany zbędną 'chemią' () Tonik Ziaji sokiem z aloesu (takim z apteki, do picia) rozcieńczyłabym go wodą np. w stosunku 1:1 i przecierała twarz jak tonikiem, myślicie że tak mogę? Może ktoś tak stosuje? Jeśli tak to może ktoś doradzi firmę, bo trochę tego jest (i czy te dodatki - benzoesan sodu, sorbinian potasu mi na cerę nie zaszkodzą :P) Bo hydrolat z aloesu troszkę drogo wychodzi, a miałam kiedyś i mi służył.
anka1892 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2012-10-10, 09:21   #72
Kusum
Zakorzenienie
 
Avatar Kusum
 
Zarejestrowany: 2006-11
Lokalizacja: lbn
Wiadomości: 9 822
Dot.: Dziennik pielęgnacji skóry twarzy

Cytat:
Napisane przez anka1892 Pokaż wiadomość
Myślę, żeby zastąpić nafaszerowany zbędną 'chemią' () Tonik Ziaji sokiem z aloesu (takim z apteki, do picia) rozcieńczyłabym go wodą np. w stosunku 1:1 i przecierała twarz jak tonikiem, myślicie że tak mogę? Może ktoś tak stosuje? Jeśli tak to może ktoś doradzi firmę, bo trochę tego jest (i czy te dodatki - benzoesan sodu, sorbinian potasu mi na cerę nie zaszkodzą :P) Bo hydrolat z aloesu troszkę drogo wychodzi, a miałam kiedyś i mi służył.
A może 10-ktornie stężony aloes mieszany z wodą lub czymś innym? Na pewno wyjdzie taniej.
__________________
"Kiedyś traktowałem ludzi dobrze. Teraz - z wzajemnością" A. Hopkins
Kusum jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-10-10, 17:28   #73
ef54e0a2a1d8c328bd9581b7d386552d742cc4ca
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2008-05
Wiadomości: 3 240
Dot.: Dziennik pielęgnacji skóry twarzy

Treść usunięta
ef54e0a2a1d8c328bd9581b7d386552d742cc4ca jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-10-10, 18:09   #74
anka1892
Zadomowienie
 
Avatar anka1892
 
Zarejestrowany: 2007-07
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 1 582
Dot.: Dziennik pielęgnacji skóry twarzy

Cytat:
Napisane przez ef54e0a2a1d8c328bd9581b7d 386552d742cc4ca Pokaż wiadomość
Treść usunięta
właśnie chciałabym Ziaję zastąpić rozcieńczonym sokiem z aloesu, ale z tego co czytam to może uczulać i bardzo trzeba go rozcieńczać.
Właśnie też myślałam o nawilżaniu, ale boję się coś nakładać na AD, oleje mi nie służą zbytnio....
anka1892 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-10-10, 18:30   #75
ef54e0a2a1d8c328bd9581b7d386552d742cc4ca
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2008-05
Wiadomości: 3 240
Dot.: Dziennik pielęgnacji skóry twarzy

Treść usunięta

Edytowane przez ef54e0a2a1d8c328bd9581b7d386552d742cc4ca
Czas edycji: 2012-10-10 o 18:33
ef54e0a2a1d8c328bd9581b7d386552d742cc4ca jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-10-10, 19:02   #76
anka1892
Zadomowienie
 
Avatar anka1892
 
Zarejestrowany: 2007-07
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 1 582
Dot.: Dziennik pielęgnacji skóry twarzy

Mam termalkę z Avene, ale akurat zostawiłam ją w domu (a jestem na stancji). Ja miałam olej malinowy, mieszałam go z kwasem hial., ale jakoś wszystko zaognia to moje ŁZS. Miałam też frakcje sojową - ta powiem, że była niezła Myślę, że ten krem Avene jest dobrym nawilżaczem (link do KWC -> https://wizaz.pl/kosmetyki/produkt,1...cicalfate.html) i chyba zrobię tak jak piszesz - co drugi dzień AD, co drugi nawilżanie. Aktualnie jestem spłukana, ale jak tylko dostane jakieś stypendium to zainwestuje w jakiś hydrolat
anka1892 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-10-10, 21:47   #77
ef54e0a2a1d8c328bd9581b7d386552d742cc4ca
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2008-05
Wiadomości: 3 240
Dot.: Dziennik pielęgnacji skóry twarzy

Treść usunięta
ef54e0a2a1d8c328bd9581b7d386552d742cc4ca jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-10-11, 21:54   #78
kokokox2
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-01
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 127
Dot.: Dziennik pielęgnacji skóry twarzy

świetny wątek - przyłączę się
cera raczej tłusta, tendencja do zaczerwienień i podrażnień, szerokie pory na policzkach; 35 lat
rano:
hydrolat kocanka (teraz domówiłam zestaw z BU żeby zrobić tonik do naczynkowej)
serum rozjaśniające extra bu
soraya 45 (matuję mixem: puder perłowy, puder diamentowy i skrobia - czasem z dodatkiem glinki żółtej)
maluje oczy i usta
wieczorem:
twarz myję olejkiem herbacianym z BU
tonik aha/bha 10%
serum eliksir winogronowy BU lub jakiż olej (mam arganowy, ryżowy, malinowy) z kw.hialuronowym kwiatowym z BU (myślę o serum z retinolem 0,5%...)

2xtyg - maseczka aspirynowa
zaczęłam piling kw. migdałowym - na razie jeden zabieg za sobą; planuję serię 10 raz w tygodniu; potem zakupię serum z retinolem (bo na razie się zastanawiam) i do kwietnia chce się retinować.
generalnie jestem bardzo zadowolona z efektów tej pielęgnacji - dzięki za BU
kokokox2 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-11-18, 14:18   #79
ef54e0a2a1d8c328bd9581b7d386552d742cc4ca
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2008-05
Wiadomości: 3 240
Dot.: Dziennik pielęgnacji skóry twarzy

Treść usunięta

Edytowane przez ef54e0a2a1d8c328bd9581b7d386552d742cc4ca
Czas edycji: 2012-11-18 o 14:22
ef54e0a2a1d8c328bd9581b7d386552d742cc4ca jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2012-11-18, 14:33   #80
Kretka666
Zakorzenienie
 
Avatar Kretka666
 
Zarejestrowany: 2010-03
Wiadomości: 22 332
Dot.: Dziennik pielęgnacji skóry twarzy

Rano:
- mycie micelem Vichy
- spryskanie termalką LRP
- krem Emolium
- pod oczy krem oliwkowy pod oczy i na powieki Ziaja
- makijaż (kredka do brwi, korektor pod oczy, baza pod cienie, cień do powiek, kredka do oczu, tusz do rzęs, szminka)

Wieczorem:
- zmycie makijażu (oczy) micelem Vichy
- mycie buzi żelem micelarnym BeBeauty
- krem Emolium lub krem specjalny Emolium
- pod oczy krem oliwkowy pod oczy i na powieki Ziaja

1-2 razy w tygodniu:
- oczyszczający pory peeling Avon Clearskin
- na nos maseczka oczyszczająca pory Garnier Czysta Skóra
- potem na całą twarz nawilżająca / odżywcza maseczka (Yves Rocher winogronowa, odżywczo – oczyszczająca lub redukująca zmarszczki Dermo Minerały, Ziaja z glinką, itp.)
__________________
Mydła, oleje, no poo
Kretka666 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Biochemia kosmetyczna


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 07:04.