Czy SLS'y bardzo niszczą włosy? - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Pielęgnacja włosów i fryzury > Pielęgnacja włosów

Notka

Pielęgnacja włosów W tym miejscu rozmawiamy o pielęgnacji włosów. Jeśli twoje włosy są suche, pozbawione blasku lub zniszczone i szukasz sposobu na poprawę sytuacji. Dołącz do nas.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2012-05-03, 18:47   #1
Rick
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2011-12
Wiadomości: 137

Czy SLS'y bardzo niszczą włosy?


Czy jeśli mam szampon(Seboradin) z SLSem, to powinienem czym prędzej go zmieniać. Czy jeśli go lubię to mogę przy nim pozostać?
Rick jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-05-03, 19:01   #2
Faxu
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2011-10
Wiadomości: 796
Dot.: Czy SLS'y bardzo niszczą włosy?

SLS może (nie musi) podrażniać i wysuszać. Jeśli nic ci się nie dzieje to nie ma powodu do zmieniania szamponu.


Ja też lubię szampony Seboradin =)
Faxu jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-05-03, 19:02   #3
jeanettex3
Raczkowanie
 
Avatar jeanettex3
 
Zarejestrowany: 2008-06
Lokalizacja: Łódź
Wiadomości: 232
Dot.: Czy SLS'y bardzo niszczą włosy?

Wydaje mi się, że jeśli nie wysusza Ci włosów to możesz spokojnie stosować
jeśli się sprawdza
__________________
Nie używam prostownicy od 1.09.2011r.
jeanettex3 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-05-03, 19:03   #4
Inspire
Kuźnia inspiracji
 
Avatar Inspire
 
Zarejestrowany: 2009-07
Wiadomości: 30 455
Dot.: Czy SLS'y bardzo niszczą włosy?

To zalezy, czego jeszcze uzywasz na włosy i jak na to reagujesz.
Jeżeli ten szampon Ci służy, to chyba nie ma sensu go zmieniac.
__________________
Recenzuję w KWC
i na rossnecie


WYMIANA
Inspire jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-05-03, 21:10   #5
caskada
Zakorzenienie
 
Avatar caskada
 
Zarejestrowany: 2010-03
Lokalizacja: BXL
Wiadomości: 9 124
Dot.: Czy SLS'y bardzo niszczą włosy?

w zaleznosci od wlosow i skory glowy
__________________
dlugosc 74 /cel 80 cm
blond przyciemniony(7wn)
caskada jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-05-05, 10:36   #6
Ilta
Zadomowienie
 
Avatar Ilta
 
Zarejestrowany: 2011-05
Wiadomości: 1 972
Dot.: Czy SLS'y bardzo niszczą włosy?

Chciałam kupić Pantene pro-v aqua light. Używałam go będąc na wyjeździe od innej osoby. Pierwszy raz od bardzo dawna miałam śliczne, błyszczące włosy, lekkie i uniesione od nasady. Co lepsze - zawsze po myciu mam kręcone włosy, które tracą skręt jak tylko potraktuje je suszarką czy chociażby szczotką do włosów (wtedy falują chaotycznie). Po umyciu tym szamponem i pozostawieniu na głowie (nie suszyłam i nie czesałam aż do wyschnięcia) miałam masę błyszczących loczków

A potem weszłam na Wizaż i znalazłam wątek o tym szamponie, gdzie przez 3 strony wieszają na nim psy, że ma silikon, że mi zniszczy włosy a jak teraz nie widać zniszczenia, to zobaczę go po odstawieniu szamponu.

W tym samym czasie w "Twoim Stylu" (nr. majowy) na stronie poświęconej kosmetykom jest duży artykuł o tym, że niepotrzebnie demonizuje się silikony.

I komu tu wierzyć oraz na jakiej podstawie ?

Myłam do tej pory włosy różnymi szamponami. Od pewnego czasu kupuje wszystko z Ziaji, więc kupiłam i szampon, ale mam tragedię na głowie. Szampon ma skład pro-eko (bez silikonu i reszty) a ja mam na głowie anty-siano. W najlepszym wypadku ciężkie, matowe włosy. Ich odżywki nie pomagają. Więc poddałam się i szukam czegoś innego.
Ilta jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-05-05, 13:38   #7
Lasd
Raczkowanie
 
Avatar Lasd
 
Zarejestrowany: 2010-01
Wiadomości: 188
Dot.: Czy SLS'y bardzo niszczą włosy?

Mi osobiście SLS nie szkodzą. Ciagle szukam odpowiedniego szamponu i jesli taki znajde a bd mial SLS to nie skresle go. Kazdy ma inną skóre głowy i każdemu co innego pasuje. Ciagle jestem na opracowywaniu wlasnej pielęgnacji wlosów. Tak samo jak z silikonami, znam ludzi, którzy bez nich nie potrafia się obejść i im służą, a także takich, którzy wolą bardziej naturalną pielęgnacje^^
Trzeba wszystko robic z glową!
__________________
: )

Edytowane przez Lasd
Czas edycji: 2012-05-05 o 13:40
Lasd jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2012-05-05, 14:55   #8
caskada
Zakorzenienie
 
Avatar caskada
 
Zarejestrowany: 2010-03
Lokalizacja: BXL
Wiadomości: 9 124
Dot.: Czy SLS'y bardzo niszczą włosy?

Cytat:
Napisane przez Ilta Pokaż wiadomość
Chciałam kupić Pantene pro-v aqua light. Używałam go będąc na wyjeździe od innej osoby. Pierwszy raz od bardzo dawna miałam śliczne, błyszczące włosy, lekkie i uniesione od nasady. Co lepsze - zawsze po myciu mam kręcone włosy, które tracą skręt jak tylko potraktuje je suszarką czy chociażby szczotką do włosów (wtedy falują chaotycznie). Po umyciu tym szamponem i pozostawieniu na głowie (nie suszyłam i nie czesałam aż do wyschnięcia) miałam masę błyszczących loczków

A potem weszłam na Wizaż i znalazłam wątek o tym szamponie, gdzie przez 3 strony wieszają na nim psy, że ma silikon, że mi zniszczy włosy a jak teraz nie widać zniszczenia, to zobaczę go po odstawieniu szamponu.

W tym samym czasie w "Twoim Stylu" (nr. majowy) na stronie poświęconej kosmetykom jest duży artykuł o tym, że niepotrzebnie demonizuje się silikony.

I komu tu wierzyć oraz na jakiej podstawie ?

Myłam do tej pory włosy różnymi szamponami. Od pewnego czasu kupuje wszystko z Ziaji, więc kupiłam i szampon, ale mam tragedię na głowie. Szampon ma skład pro-eko (bez silikonu i reszty) a ja mam na głowie anty-siano. W najlepszym wypadku ciężkie, matowe włosy. Ich odżywki nie pomagają. Więc poddałam się i szukam czegoś innego.
nie czytaj nigdzie , a patrz jak twoje wlosy zachowuja sie po danym szamponie czy odzywce moze sie okazac ze ci sluza silikonowe a innym nie , pamietaj ze kazda z nas ma inne wlosy i nie potrzebnie zrobiony zostal na wizazu jakis smieszny podzial ze "silikony i slsy to bee" TO NIEPRAWDA produkty takie istnieja cale zycie i jakos nikt od nich lysy nie zostal , a wrecz przeciwnie od tych roznych wymyslow wiele osob ma problemy z wlosami
najlepszym wyjsciem byloby uzywanie lagodnego szamponu delikatnego + do tego odzywka ktora sluzy twoim wlosom i moze byc silikonowa wszystko w zaleznosci jakie masz wlosy a widze z opisu ze krecone wiec tym bardziej potrzebuja nawilzenia i jesli masz farbowane albo rozjasniane bez silikonow sie nie obejdzie w odzywce
__________________
dlugosc 74 /cel 80 cm
blond przyciemniony(7wn)
caskada jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-05-05, 17:06   #9
Ilta
Zadomowienie
 
Avatar Ilta
 
Zarejestrowany: 2011-05
Wiadomości: 1 972
Dot.: Czy SLS'y bardzo niszczą włosy?

Farbowane pod naturalny odcień raz w roku - ostatnio w grudniu.
Z kształtem..hmmm....są dziwne Jak je umyje a potem wysuszę suszarką (taką zwykłą, bez bajerów) a potem przejadę zwykłą szczotką - to falują w różne strony świata, ale są względnie proste.
A jak po umyciu je zostawie - to są kręcone i schną na kręcone, ale wystarczy przejechać szczotką, żeby rozprostowały się do falowanych

Uśredniając - falujące

Czy kojarzycie może jakieś rzetelne materiały o tych silikonach ? Artykuły, wywiady itp ? I te o szkodliwości i te o nie-szkodliwości. Chciałabym sobie wyrobić zdanie, ale na jakiejś podstawie naukowej, jakkolwiek i Wasze opinie walnie się do niego przyczyniają
Ilta jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-05-06, 09:18   #10
18d73f41c1c01aef8fdf04b5e3282c14752c25f5_62181c6d1d29a
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2006-08
Wiadomości: 22 549
Dot.: Czy SLS'y bardzo niszczą włosy?

Same sles czy sls nie niszczą włosów, tylko mogą podrażniać skórę głowy. To mocne detergenty i wiele osób ma po nich problemy. Stosowanie AŻ takich środków do oczyszczania włosów po prostu nie jest potrzebne i stąd wieszanie psów na nich.
Jeśli chodzi o silikony, to nigdzie nie widziałam, żeby ktoś posądzał je o niszczenie włosów. Problem z nimi jest taki, że ich nadmiar łatwo osadza się na włosach i powoduje nieciekawy wygląd.
18d73f41c1c01aef8fdf04b5e3282c14752c25f5_62181c6d1d29a jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-05-06, 12:44   #11
Ilta
Zadomowienie
 
Avatar Ilta
 
Zarejestrowany: 2011-05
Wiadomości: 1 972
Dot.: Czy SLS'y bardzo niszczą włosy?

Dziwne...u mnie wyglądały już tylko lepiej. No ale kupię szampon, będę go używać dłużej i zobaczymy.

Z innej beczki - Syoss wypuścił szampon bez silikonów. Ktoś stosował i widział efekty ?
Ilta jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2012-05-06, 12:53   #12
truskawkowawiosna
Zakorzenienie
 
Avatar truskawkowawiosna
 
Zarejestrowany: 2006-03
Wiadomości: 9 384
Dot.: Czy SLS'y bardzo niszczą włosy?

Cytat:
Napisane przez Ilta Pokaż wiadomość
Chciałam kupić Pantene pro-v aqua light. Używałam go będąc na wyjeździe od innej osoby. Pierwszy raz od bardzo dawna miałam śliczne, błyszczące włosy, lekkie i uniesione od nasady. Co lepsze - zawsze po myciu mam kręcone włosy, które tracą skręt jak tylko potraktuje je suszarką czy chociażby szczotką do włosów (wtedy falują chaotycznie). Po umyciu tym szamponem i pozostawieniu na głowie (nie suszyłam i nie czesałam aż do wyschnięcia) miałam masę błyszczących loczków

A potem weszłam na Wizaż i znalazłam wątek o tym szamponie, gdzie przez 3 strony wieszają na nim psy, że ma silikon, że mi zniszczy włosy a jak teraz nie widać zniszczenia, to zobaczę go po odstawieniu szamponu.

W tym samym czasie w "Twoim Stylu" (nr. majowy) na stronie poświęconej kosmetykom jest duży artykuł o tym, że niepotrzebnie demonizuje się silikony.

I komu tu wierzyć oraz na jakiej podstawie ?

Myłam do tej pory włosy różnymi szamponami. Od pewnego czasu kupuje wszystko z Ziaji, więc kupiłam i szampon, ale mam tragedię na głowie. Szampon ma skład pro-eko (bez silikonu i reszty) a ja mam na głowie anty-siano. W najlepszym wypadku ciężkie, matowe włosy. Ich odżywki nie pomagają. Więc poddałam się i szukam czegoś innego.
chodzi o ten szampon? https://wizaz.pl/kosmetyki/produkt,3...ra-wersja.html

przeciez on nie ma silikonow w skladzie

dam Ci radę od siebie: wszelkie wizazowe analizy na podstawie skladu traktuj troche z przymruzeniem oka sam wykaz skladnikow nie mowi za wiele jezeli nie jestes jakims technologiem i nie pracujesz przy produkcji. konkretne skladniki maja swoje cechy, ale liczy sie tez obecnosc innych skladnikow (np. jedne łagodza drazniace dzialanie innych), stezenie, pH, postac itd.

a SLS/SLES moze szkodzic, ale nie musi, mi wieksze szkody wyszkodzily niektore niby delikatne szamponiki

Edytowane przez truskawkowawiosna
Czas edycji: 2012-05-06 o 12:54
truskawkowawiosna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-05-06, 13:42   #13
Ilta
Zadomowienie
 
Avatar Ilta
 
Zarejestrowany: 2011-05
Wiadomości: 1 972
Dot.: Czy SLS'y bardzo niszczą włosy?

Cytat:
Napisane przez truskawkowawiosna Pokaż wiadomość
chodzi o ten szampon? https://wizaz.pl/kosmetyki/produkt,3...ra-wersja.html

przeciez on nie ma silikonow w skladzie

dam Ci radę od siebie: wszelkie wizazowe analizy na podstawie skladu traktuj troche z przymruzeniem oka
Zacznę, bo teraz powiem Ci skąd mi się wzięło, że tam jest silikon

Wszystko ruszyło od tego cytatu:

https://wizaz.pl/forum/showthread.ph...9#post21780589

Cytat:
Pantene ma złe opinie, bo w swoim składzie ma bardzo dużo silikonów i różnej chemii Mimo że włosy mogą wyglądać na zdrowe itp. to po odstawieniu tych odżywek i szamponów dostrzeże się jak one zniszczyły włosy.
bo potem każdy pisał już tylko o silikonach w składzie SZAMPONÓW tej marki w związku z czym cały temat, który miał być poświęcony temu rodzajowi, zakręcił się wokół szkodliwości tego składnika.

Nie trudno więc było uznać, że jest on także i w tym produkcie

Jest to tak klasyczna pomyłka i wprowadzenie w błąd konsumenta, że sama z siebie się śmieje

Ale jedno jest faktem - dużo osób źle tam pisze o tym szamponie a u mnie to naprawdę pierwszy od dawna, który "zrobił mi" ładne włosy. Może wszedł w interakcje ze składnikami spreju GlissKura ?

Nie wiem, ale kupuje i testuje Może nawet zdjęcie wrzucę włosów po moim obecnym szamponie z Ziaji i po tym

--------------------
Po przejrzeniu akrtykułu do którego link wrzuciłaś
--------------------

A czekaj, moment...Ale on ma w składzie:

Sodium Laureth Sulfate

w skrócie SLS

A to nie silikon czasami ?

Edytowane przez Ilta
Czas edycji: 2012-05-06 o 13:44
Ilta jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-05-06, 17:51   #14
Faxu
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2011-10
Wiadomości: 796
Dot.: Czy SLS'y bardzo niszczą włosy?

Cytat:
Napisane przez Ilta Pokaż wiadomość

A czekaj, moment...Ale on ma w składzie:

Sodium Laureth Sulfate

w skrócie SLS

A to nie silikon czasami ?

Nie, to jest detergent.
Faxu jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-05-07, 07:47   #15
Ilta
Zadomowienie
 
Avatar Ilta
 
Zarejestrowany: 2011-05
Wiadomości: 1 972
Dot.: Czy SLS'y bardzo niszczą włosy?

No to została mi 1/3 szamponu starego - jak zużyję to kupię ten i porobię fotki żeby pokazac różnicę
Ilta jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-05-07, 22:27   #16
izus_86
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2010-08
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 3 958
Dot.: Czy SLS'y bardzo niszczą włosy?

Jak chodzi o silikony, to normalne, że włosy lepiej wyglądają po szamponach z nim, niż bez nich, bo tak naprawdę po zmyciu silikonów z włosów widzimy w jakim stanie one są tak naprawdę
Ja nie uważam ani SLeSów, ani silikonów za zło
Co prawda na co dzień używam delikatnych szamponów, ale po te z SLeSami też sięgam. Co do silikonów, to stosuję szampony i odżywki d/s bez nich, bo inaczej mam obciążone włoski, natomiast nie wyobrażam sobie, aby po myciu nie nałożyć czegoś z silikonami, bo tylko wtedy czuję, że moje włoski są chronione przed uszkodzeniami mechanicznymi i nie rozdwajają się
__________________
16.09.11 - pielęgnacja bezsilikonowa
29.09.11 - oleje
25.01.12 - ścięcie
1.04.12 - Seboradin
12.04.12 - Eclipta



11.01.12 - kwasy i naturalna pielęgnacja twarzy

Moje włosy
izus_86 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-05-07, 22:37   #17
truskawkowawiosna
Zakorzenienie
 
Avatar truskawkowawiosna
 
Zarejestrowany: 2006-03
Wiadomości: 9 384
Dot.: Czy SLS'y bardzo niszczą włosy?

Ilta, moim zdaniem analiza skladu i opinie innych pomagają przy takim wstepnym odrzuceniu wiekszosci szamponow(przeciez wszystkich nie przetestujemy). jak Ci sluzyl tamten szampon, to nie przejmuj sie opiniami wez jeszcze pod uwage, ze czasem jest tak, ze szampon jest fajny do czasu, najlepiej zrobic dluzsza przerwe, a potem znow do niego wrocic.

Izus, moje po szamponie z silikonami wygladaja obrzydliwie posklejane, MATOWE, po prostu fuj. za to po odzywkach z silikonami calkiem fajnie, zalezy tez jaki silikon maja z mojego osobistego doswiadczenia wynika, ze dlugie wlosy podatne na uszkodzenia najbardziej lubia odzywki z czyms silikonowym(ochrona przed uszkodzeniami mechanicznymi) i typowo odzywczym. ostatnio odkrylam te odzywkę https://wizaz.pl/kosmetyki/produkt,4...ra-wersja.html zawsze unikalam dimethicone w odzywkach do splukiwania, ale postanowilam wyprobowac, jestem zachwycona
truskawkowawiosna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-05-07, 22:43   #18
izus_86
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2010-08
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 3 958
Dot.: Czy SLS'y bardzo niszczą włosy?

Cytat:
Napisane przez truskawkowawiosna Pokaż wiadomość
Izus, moje po szamponie z silikonami wygladaja obrzydliwie posklejane, MATOWE, po prostu fuj. za to po odzywkach z silikonami calkiem fajnie, zalezy tez jaki silikon maja z mojego osobistego doswiadczenia wynika, ze dlugie wlosy podatne na uszkodzenia najbardziej lubia odzywki z czyms silikonowym(ochrona przed uszkodzeniami mechanicznymi) i typowo odzywczym. ostatnio odkrylam te odzywkę https://wizaz.pl/kosmetyki/produkt,4...ra-wersja.html zawsze unikalam dimethicone w odzywkach do splukiwania, ale postanowilam wyprobowac, jestem zachwycona
Moje niestety po silikonach głównie w szamponach są strasznie obciążone i szybko się przetłuszczają, mimo regularnego oczyszczania włosków
Ja stosuję spray z Schaumy z dimethicone https://wizaz.pl/kosmetyki/produkt,4...lukiwania.html i póki co jestem zadowolona Ma fajny skład, dodatkowo masło shea, które jest naturalnym filtrem, no i nie obciąża mnie .
Co do Nivea, to szczerze się przyznam, że jeszcze nigdy nie miałam z tej firmy odżywki i ostatnio się nad nimi zastanawiałam, więc pewnie przetestuję Jeden silikon (w sumie dwa są) w odżywce mi nie zaszkodzi, a może dodatkowo uchroni włoski teraz jak będzie lato
__________________
16.09.11 - pielęgnacja bezsilikonowa
29.09.11 - oleje
25.01.12 - ścięcie
1.04.12 - Seboradin
12.04.12 - Eclipta



11.01.12 - kwasy i naturalna pielęgnacja twarzy

Moje włosy

Edytowane przez izus_86
Czas edycji: 2012-05-07 o 22:44
izus_86 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-05-07, 22:51   #19
truskawkowawiosna
Zakorzenienie
 
Avatar truskawkowawiosna
 
Zarejestrowany: 2006-03
Wiadomości: 9 384
Dot.: Czy SLS'y bardzo niszczą włosy?

Cytat:
Napisane przez izus_86 Pokaż wiadomość
Moje niestety po silikonach głównie w szamponach są strasznie obciążone i szybko się przetłuszczają, mimo regularnego oczyszczania włosków
Ja stosuję spray z Schaumy z dimethicone https://wizaz.pl/kosmetyki/produkt,4...lukiwania.html i póki co jestem zadowolona Ma fajny skład, dodatkowo masło shea, które jest naturalnym filtrem, no i nie obciąża mnie .
Co do Nivea, to szczerze się przyznam, że jeszcze nigdy nie miałam z tej firmy odżywki i ostatnio się nad nimi zastanawiałam, więc pewnie przetestuję Jeden silikon (w sumie dwa są) w odżywce mi nie zaszkodzi, a może dodatkowo uchroni włoski teraz jak będzie lato
ten spray pachnie tak jak reszta z serii? zapach jest mega, ale pamietam, ze balsam do splukiwania straszliwie obciazal

ja do tej Nivea podchodzilam bardzo sceptycznie, kilka lat temu Nivea mialy inne, bezsilikonowe sklady, nowe podobno robily smalec, z tą nic sie u mnie strasznego nie dzieje

jakbys kiedys szukala bardzo dobrej, ale nie obciazajacej maski to polecam https://wizaz.pl/kosmetyki/produkt,3...lume-mask.html chyba w zyciu lepszej nie mialam, niestety wlosy szybko sie przyzwyczajaja, stosowalam ją rowniez jako odzywke (trzymalam krotko)
truskawkowawiosna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2012-05-07, 22:57   #20
izus_86
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2010-08
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 3 958
Dot.: Czy SLS'y bardzo niszczą włosy?

Cytat:
Napisane przez truskawkowawiosna Pokaż wiadomość
ten spray pachnie tak jak reszta z serii? zapach jest mega, ale pamietam, ze balsam do splukiwania straszliwie obciazal

ja do tej Nivea podchodzilam bardzo sceptycznie, kilka lat temu Nivea mialy inne, bezsilikonowe sklady, nowe podobno robily smalec, z tą nic sie u mnie strasznego nie dzieje

jakbys kiedys szukala bardzo dobrej, ale nie obciazajacej maski to polecam https://wizaz.pl/kosmetyki/produkt,3...lume-mask.html chyba w zyciu lepszej nie mialam, niestety wlosy szybko sie przyzwyczajaja, stosowalam ją rowniez jako odzywke (trzymalam krotko)
Nie wiem jak reszta serii, ale ta Schauma pachnie pięknie, tak kakaowo z nutką kokosową Mi nie obciąża włosków, a np. czarny Gliss Kur potrafił mnie obciążyć

Wypróbują tą Nivea, może akurat się sprawdzi, a jak nie to moja mama będzie miała kolejną odzywkę w prezencie

Tą maskę kiedyś miałam, ale niestety mnie obciążała Chociaż wtedy jeszcze stosowałam wszystko jak leci


Aha ja od siebie mogę polecić jedną naprawdę bardzo fajną odżywkę, jak dotąd moją ulubioną https://wizaz.pl/kosmetyki/produkt,3...ra-wersja.html
Ma naprawdę fajny skład, nie ma silikonów, a efekty są bardzo fajne


Troszkę offtop zrobiłyśmy
__________________
16.09.11 - pielęgnacja bezsilikonowa
29.09.11 - oleje
25.01.12 - ścięcie
1.04.12 - Seboradin
12.04.12 - Eclipta



11.01.12 - kwasy i naturalna pielęgnacja twarzy

Moje włosy

Edytowane przez izus_86
Czas edycji: 2012-05-07 o 23:08
izus_86 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-05-13, 09:43   #21
defuckto
Raczkowanie
 
Avatar defuckto
 
Zarejestrowany: 2007-07
Lokalizacja: Piekary Śląskie
Wiadomości: 149
Dot.: Czy SLS'y bardzo niszczą włosy?

Ilta Twoje włosy wyglądały gorzej gdy odstawiłaś silikonowe szampony, bo zniknęła warstwa silikonów, która je otaczała i ukazały się Twoje własne naturalne włosy. Niestety taka jest smutna prawda, że silikony dają złudne wrażenie pięknych włosów, a pod ich warstewką nasze włosy są często sianowate, suche i ogólnie niezbyt ładne.
Ogólnie silikony nie są złe, ale trzeba obserwować swoje włosy. Ja na początku odstawiłam całkowicie wszelkie silikony, intensywnie olejowałam i odżywiałam kłaki, żeby były zdrowe i gładkie same z siebie. Teraz gdy moje włosy są zdrowe używam lekkich silikonów do zabezpieczenia końcówek.

Jeżeli chodzi o SLS to mnie akurat nie podrażnia ale zauważyłam, że wysusza mi końcówki. Dlatego na co dzień używam szamponu bez tego składnika, ale stosuję go raz 1-2 tygodnie.
__________________

21.06.2011 - aparatka (góra)
11.10.2011 - dół

Zapuszczam i dbam o włosy

jaki piękny jest ten świat.. tylko czarne, białe..

Edytowane przez defuckto
Czas edycji: 2012-05-13 o 09:44
defuckto jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-05-13, 13:13   #22
Ilta
Zadomowienie
 
Avatar Ilta
 
Zarejestrowany: 2011-05
Wiadomości: 1 972
Dot.: Czy SLS'y bardzo niszczą włosy?

Nie jestem pewna czy tak było, bo ciężko mi to ocenić. Przez dłuższy czas używałam szamponów Fructis, ale zaczęłam farbowac włosy i przestały wystarczać. Zaczęłam więc myć szamponami GlissKura. Nie wiem czy one miały silikony. Po nich przestawiłam się na Syoss a skończyłam na Ziaji.
Jeśli by było jak piszesz, to przed Ziają wszystkie wymienione szampony musiałyby mieć silikony.

Inna sprawa że od 2 lat włosy farbowałam tylko raz do roku, żeby wzmocnić ich kolor, więc ta część włosów która była intensywnie farbowana jest od brody w dół a do brody są te włosy, które już oszczędzałam. I prawdą jest, że te od brody w dół są w stanie nieciekawym, ale po szamponie z Ziaji bez silikonów i te do brody miałam suchawe i matowe. Skąd by się to wzięło, skoro o nie dbam, odżywiam i nie farbuję często ?

A żeby nie odbiec daleko od mojego pytania - tak czy siak kupiłam ten szampon, będę nim dziś myła, silikonów w składzie nie ma a włosy wyglądają po nim pięknie Więc hmmm.... Może jednak nie dobrałam dobrze szamponu ? Mnie generalnie nie podchodzą jak do tej pory wszystkie kupione produkty z Ziaji do włosów. I widzę po recenzjach, że wiele osób ma podobną opinię - firma znakomita, ale z włosami sobie nie radzą póki co

Edytowane przez Ilta
Czas edycji: 2012-05-13 o 13:16
Ilta jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-05-13, 13:25   #23
werka89
Zakorzenienie
 
Avatar werka89
 
Zarejestrowany: 2008-07
Wiadomości: 30 775
Dot.: Czy SLS'y bardzo niszczą włosy?

Treść usunięta

Edytowane przez werka89
Czas edycji: 2012-05-13 o 13:27
werka89 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-05-13, 14:00   #24
izus_86
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2010-08
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 3 958
Dot.: Czy SLS'y bardzo niszczą włosy?

Ilta prawie wszystkie Gliss Kury i Frictisy mają silikony
Dopiero od jakiegoś czasu te firmy wprowadzają produkty bez nich


No i to nic dziwnego, że nawet te włoski od góry, niefarbowane są po oczyszczających szamponach w gorszym stanie, niż po silikonowych.
Silikony przysłoniły Ci Twoje włoski, tzn. ich faktyczny stan

To, że starasz się o nie dbać nie oznacza, że one będą w stanie idealnym. Wszystko zależy od danych kosmetyków i odpowiedniego doboru do potrzeb swoich włosków
__________________
16.09.11 - pielęgnacja bezsilikonowa
29.09.11 - oleje
25.01.12 - ścięcie
1.04.12 - Seboradin
12.04.12 - Eclipta



11.01.12 - kwasy i naturalna pielęgnacja twarzy

Moje włosy
izus_86 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-05-13, 14:10   #25
werka89
Zakorzenienie
 
Avatar werka89
 
Zarejestrowany: 2008-07
Wiadomości: 30 775
Dot.: Czy SLS'y bardzo niszczą włosy?

Treść usunięta
werka89 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-05-13, 15:26   #26
izus_86
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2010-08
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 3 958
Dot.: Czy SLS'y bardzo niszczą włosy?

Cytat:
Napisane przez werka89 Pokaż wiadomość
Treść usunięta
Ja szampony z SLeSAMI stosuję raz na jakiś czas w celu oczyszczenia włosków, a na co dzień używam delikatnych szamponów, bo one pomagają mi na przetłuszczanie
Co pielęgnacji włosków, to od tego są odżywki, oleje, półprodukty itp.

A jak chodzi o silikony, to ja po odstawieniu miałam sianko na głowie, ale po pewnym czasie wszystko wróciło do normy, a nawet jest lepiej, bo przynajmniej wiem, że moje włoski są zdrowe, a nie wyglądają tak dzięki silikonom
__________________
16.09.11 - pielęgnacja bezsilikonowa
29.09.11 - oleje
25.01.12 - ścięcie
1.04.12 - Seboradin
12.04.12 - Eclipta



11.01.12 - kwasy i naturalna pielęgnacja twarzy

Moje włosy

Edytowane przez izus_86
Czas edycji: 2012-05-13 o 15:29
izus_86 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-05-13, 15:58   #27
Ilta
Zadomowienie
 
Avatar Ilta
 
Zarejestrowany: 2011-05
Wiadomości: 1 972
Dot.: Czy SLS'y bardzo niszczą włosy?

To podsumujmy i to chronologicznie.

Miałam kiedyś same z siebie - gęste, błyszczące i zdrowe włosy myte czym popadnie, póki w wieku 14 lat nie stwierdziłam, że fiolet na głowie to doskonały pomysł, a potem każdy inny kolor
Zwykle farbowałam 3x do roku, czasem robiłam 1-1,5 roku przerwy.
Wszystkim - szamponetkami, farbami do użycia w domu i profesjonalnymi u fryzjera.
Część włosów wypadła mi w wyniku choroby i nie odrosła, część pewnie od tego.

Obecnie, 10 lat później, zafarbowałam włosy raz w grudniu 2010, drugi raz w grudniu 2011 i planuje teraz wyjątkowo, z okazji wesela, zafarbować wcześniej - w maju 2012 a potem zobaczymy, bo będę miała jedno pasmo bardzo jasne na głowie i je trzeba będzie odnawiać co jakiś czas. Może mi się nie zechce i wyrównam.

Przez te 10 lat używałam najczęściej szamponów z silikonami, przez co nie widziałam, że włosy mogły być w ruinacji.

Po tych 10 zaczęłam stosować na pewno szampon bez silikonu i wyszło, że mam mniej więcej dobre włosy do połowy twarzy a dalej jest wielkie BLE.

I teraz dochodzimy do miejsca gdzie się nieco gubię:

a)silikony nie szkodzą, tylko UKRYWAJĄ prawdziwy stan włosów,
b)szampony z Ziaji (czyt.bez silikonu w składzie) z kolei robią na głowie U MNIE siano, co może być albo przez złe dobranie szamponu samo w sobie (może mi Ziaja po prostu nie służy), albo przez to, że widać jakie mam naprawdę włosy,
c)Pantene pro-v o którym mowa robi mi włosy, jak na szamponach z silikonem ale silikonów w składzie nie ma, tylko detergenty wokół których są kontrowersje.

Wobec tego, jeśli Pantene robi mi fajne włosy a GlissKur Ultimate Repair jeszcze to poprawia, to nie ma przeciwwskazań, żebym ich używała, bo nie ukrywają mojego stanu włosów (bo nie mają silikonów) tylko wygląda na to, że są dopasowane do moich potrzeb i stąd taki ładny efekt.

Dobrze rozumiem ?

Edytowane przez Ilta
Czas edycji: 2012-05-13 o 16:01
Ilta jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Pielęgnacja włosów


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 07:58.