Biochemia w ciąży - ZBIORCZY - Strona 27 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Biochemia kosmetyczna

Notka

Biochemia kosmetyczna Interesujesz się biochemią kosmetyczną? Chcesz poznać działanie poszczególnych składników zawartych w kosmetykach oraz ich wpływ na zdrowie. Dołącz do nas.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2013-09-06, 01:14   #781
The light
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2009-04
Lokalizacja: W-wa
Wiadomości: 1 078
Dot.: Biochemia w ciąży - ZBIORCZY

Cytat:
Napisane przez Kanula Pokaż wiadomość
Hej dziewczyny Jestem w 5 miesiącu ciąży i również nie należę do tych szczęściar, którym cera w czasie ciąży się wygładza, poprawia, i wręcz promienieje. Od początku ciąży mam taki wysyp jakiego w życiu nie miałam. Poszłam więc do apteki i poprosiłam o maść cynkową do stosowania punktowego. Podano mi maść cynkową ale z kwasem salicylowym. Spytałam farmaceuty czy w ciąży można ją stosować- powiedział, że generalnie należy unikać kwasu salicylowego ale w takim stężeniu i punktowo można jak najbardziej Więc zakupiłam i używam. Dodatkowo używam Avene Cleanance K i jestem zadowolona z efektów, a wiem, że jest to krem polecany przez dermatologów właśnie w czasie ciąży
ma w skladzie kwas glikolowy- tego nie mozna stosowac w ciazy
The light jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-12-27, 12:22   #782
Kucyk_Truskawkowy
Zakorzenienie
 
Avatar Kucyk_Truskawkowy
 
Zarejestrowany: 2006-10
Wiadomości: 3 566
Dot.: Biochemia w ciąży - ZBIORCZY

Czy są jakieś ciężarówki które zmagają się z trądzikiem?

Mam wysyp jakiego dawno nie miałam. W ciąży odstawiłam złuszczania kwasami (o wysokim stężeniu), retinoidy (atre derm-już w trakcie starań) oraz avene triacneal. Do tego doszły ciążowe hormony i wulkanów zrobiła się cała masa. Zaczełam używać Pharmaceris kwas migdałowy 10% ale mi nie służy. Odstawiłam i zostałam przy Allerco natłuszczającym (mój ulubiony) oraz acnefanie punktowo.
Polecicie coś fajnego? Może coś z kwasami AHA stężenie do 10-15%?Myślę od acne dermie ale zdania są podzielone jeżeli chodzi o bezpieczeństwo w ciąży.

Edytowane przez Kucyk_Truskawkowy
Czas edycji: 2013-12-27 o 12:23
Kucyk_Truskawkowy jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-12-28, 10:39   #783
The light
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2009-04
Lokalizacja: W-wa
Wiadomości: 1 078
Dot.: Biochemia w ciąży - ZBIORCZY

Niestety,u mnie 8 miesiąc i dopiero teraz delikatnie się cera uspokoiła.

Nic nie zrobisz. Zaczęłam teraz stosować krem z kwasem migdałowym ze sklepu zrób sobie krem ale dopiero tydzień stosuje więc za krótko żeby coś powiedzieć.

Natomiast widzę, ze ładnie się goi po maści himalaya antiseptic (ma wyciągi roślinne,aloes). Można kupić ja w aptece za ok 4-6zl.

Raz w tygodniu zaczęłam stosować maseczkę z sody oczyszczonej(łyżeczka), wody (łyżeczka), cytryny (1/2 łyżeczki), kropla olejku z drzewa herbacianego.

Jak masz wrażliwa bardzo skórę to nie dawaj cytryny bo skóra może piec.

Z olejkami w ciąży trzeba uważać ale raz w tygodniu herbaciany na pewno nie zaszkodzi.

Lawenda też jest dobra na regulowanie gospodarki hormonalnej. Może kup coś o zapachu lawendy albo olejkiem skrop jakieś miejsce w domu (ja mam krem do stóp z lawenda ale też nie stosuje codziennie).
Może w szafie na ubrania?
Mam odkurzacz wodny i do niego daje też kilka kropli podczas sprzątania.

Olejki apteczne nie sa tak skoncentrowane jak te ze sklepów biochemicznych.

Glinka ghassoul też pomaga podobno (zamówiłam jeszcze nie stosowałam).

Wysłane z aplikacji mobilnej Wizaz Forum.
The light jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-12-29, 11:57   #784
Kucyk_Truskawkowy
Zakorzenienie
 
Avatar Kucyk_Truskawkowy
 
Zarejestrowany: 2006-10
Wiadomości: 3 566
Dot.: Biochemia w ciąży - ZBIORCZY

Dzięki za rady.

Czytałam że olejek herbaciany można w ciązy stosować codziennie punktowo. Wygrzebałam z szafki i stosuje

Zaopatrze się w tą maść Himalaya.

Oprócz tego myślę o kupieniu maski Lerosett z glinki wulkanicznej. Stosuje się ją dwa razy dziennie (na początku kuracji).

Stosowałam kilkanaście lat temu maseczkę silikol skin (z krzemionki). Bardzo mi pomogła.Niestety ale nie jest juz dostepna. Za to jest polski odpowiednik Silicosan. Bez zastanowienia zamówiłam i niestety ma w składzie triclosan w ciąży zakazany
Z krzemionką znalazłam Balsam krzemowy dr Podbielskiego.Nad tym też się zastanawiam.
Kucyk_Truskawkowy jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-12-31, 12:35   #785
The light
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2009-04
Lokalizacja: W-wa
Wiadomości: 1 078
Dot.: Biochemia w ciąży - ZBIORCZY

Ostatnio na wątku rossmanna dziewczyny pisały o maseczce ,o tej:

https://wizaz.pl/kosmetyki/produkt,6...zaju-cery.html
Wysłane z aplikacji mobilnej Wizaz Forum.

Edytowane przez The light
Czas edycji: 2013-12-31 o 12:36
The light jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-12-31, 13:31   #786
asix86
Wtajemniczenie
 
Avatar asix86
 
Zarejestrowany: 2008-04
Wiadomości: 2 101
Dot.: Biochemia w ciąży - ZBIORCZY

Cytat:
Napisane przez Kucyk_Truskawkowy Pokaż wiadomość
Czy są jakieś ciężarówki które zmagają się z trądzikiem?

Mam wysyp jakiego dawno nie miałam. W ciąży odstawiłam złuszczania kwasami (o wysokim stężeniu), retinoidy (atre derm-już w trakcie starań) oraz avene triacneal. Do tego doszły ciążowe hormony i wulkanów zrobiła się cała masa. Zaczełam używać Pharmaceris kwas migdałowy 10% ale mi nie służy. Odstawiłam i zostałam przy Allerco natłuszczającym (mój ulubiony) oraz acnefanie punktowo.
Polecicie coś fajnego? Może coś z kwasami AHA stężenie do 10-15%?Myślę od acne dermie ale zdania są podzielone jeżeli chodzi o bezpieczeństwo w ciąży.
Ja! Niestety
Używam obecnie OCM do mycia twarzy. Poszukuje olejku z drzewa herbacianego, żeby go sobie dam dodać. Poza tym używam krem Cetaphil, hydrolaty z BU: kocanka i oczar oraz tonik PHA 6% . Miałam też własnoręcznie zrobiony tonik AHA 5% . Co jakiś czas robię sobie maseczkę: sprulina+kwas HA+hydrolat+olej.
Ogólnie jest źle i już nie wiem co używać , nie wiem czy sobie pomagam tym czy szkodzę . Codzienne mycie cery i nakładanie makijażu mineralnego jest dla mnie traumą, bo się co jakiś czas coś mi rozlatuje i wtedy dociskać muszę.

Jestem w 9 tc i zastanawiam się czy będzie lepiej czy coraz gorzej. Czy warto iść do dermatologa? Jak miałam 22 lata to brałam Izotek i myślałam, że już z wiekiem będzie coraz lepiej..
__________________

Edytowane przez asix86
Czas edycji: 2013-12-31 o 13:39
asix86 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-01-01, 13:31   #787
The light
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2009-04
Lokalizacja: W-wa
Wiadomości: 1 078
Dot.: Biochemia w ciąży - ZBIORCZY

Cytat:
Napisane przez asix86 Pokaż wiadomość
Ja! Niestety
Używam obecnie OCM do mycia twarzy. Poszukuje olejku z drzewa herbacianego, żeby go sobie dam dodać. Poza tym używam krem Cetaphil, hydrolaty z BU: kocanka i oczar oraz tonik PHA 6% . Miałam też własnoręcznie zrobiony tonik AHA 5% . Co jakiś czas robię sobie maseczkę: sprulina+kwas HA+hydrolat+olej.
Ogólnie jest źle i już nie wiem co używać , nie wiem czy sobie pomagam tym czy szkodzę . Codzienne mycie cery i nakładanie makijażu mineralnego jest dla mnie traumą, bo się co jakiś czas coś mi rozlatuje i wtedy dociskać muszę.

Jestem w 9 tc i zastanawiam się czy będzie lepiej czy coraz gorzej. Czy warto iść do dermatologa? Jak miałam 22 lata to brałam Izotek i myślałam, że już z wiekiem będzie coraz lepiej..
Odstaw wszystko na ok tydzień i stosuj delikatna pielęgnację.

Niestety tu działają hormony, nic nie zrobisz bo i tak będą gule wychodzić. Ważne, żeby dobrze oczyszczać twarz po makijażu (ocm jest dobry o ile wiesz czy jakiś olej ci nie szkodzi).

Dobry olejek herbaciany ma zsk

Wysłane z aplikacji mobilnej Wizaz Forum.
The light jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2014-01-07, 22:17   #788
nefretete88
Raczkowanie
 
Avatar nefretete88
 
Zarejestrowany: 2005-12
Wiadomości: 105
Dot.: Biochemia w ciąży - ZBIORCZY

W czasie ciąży rzecywiście powinno sieunikać kosmetyków wyszczuplających i antycellulitowych z dużą zawartością kofeiny i wyciągu z kasztanowca. Substancje te pobudzają ukrwienie i podobno mogą być przyczyną żylaków.
Jest jeszcze kilka substancji, których nie powinno się stosować-kwasy owocowe, triclosan...
__________________
Kosmetologia to moje życie

Edytowane przez Lorri
Czas edycji: 2014-01-08 o 10:40
nefretete88 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-01-08, 00:09   #789
The light
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2009-04
Lokalizacja: W-wa
Wiadomości: 1 078
Dot.: Biochemia w ciąży - ZBIORCZY

Cytat:
Napisane przez nefretete88 Pokaż wiadomość
W czasie ciąży rzecywiście powinno sieunikać kosmetyków wyszczuplających i antycellulitowych z dużą zawartością kofeiny i wyciągu z kasztanowca. Substancje te pobudzają ukrwienie i podobno mogą być przyczyną żylaków.
Jest jeszcze kilka substancji, których nie powinno się stosować-kwasy owocowe, triclosan... napisałam o tym, kiedys post na swoim blogu-link poniżej.
W ogóle nie można stosować kosmetyków z kofeina.
A kasztanowiec akurat na naczynka pomaga.

Cellulit w ciąży spowodowany jest hormonami które szaleją i zwykle przechodzi w kilka tygodni po porodzie.

Na pewno warto używać manualnych masażerow z olejami których używamy do pielęgnacji ciała (ja sobie chwalę olej kokosowy w ciąży-skóra jest gładka i nawilżona). Do masowania używam końcówki po balsamie z avonu, o taki:
http://www.google.pl/search?q=avon+a...xruQRduQjXM%3A

Wysłane z aplikacji mobilnej Wizaz Forum.

Edytowane przez The light
Czas edycji: 2014-01-08 o 00:16
The light jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-10-03, 10:31   #790
julia816
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2006-02
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 32
Dot.: Biochemia w ciąży - ZBIORCZY

Farbaą Biokap delicato można nią farbować w ciąży?
Nie zawiera amoniaku i jego pochodnych , PPD, rezorcyny, ale zauważyłam ze w jej składzie występuje tridecyl salicylate, czyli ster kwasy salicylowego.
Czy jednorazowe użycie tej farby może zaszkodzić dziecku?
W pierwszej ciąży farbowałam castingiem i wszystko było oki.
Czekam na expertyze.
Na dole wklejam cały skład farby:

---------- Dopisano o 11:31 ---------- Poprzedni post napisano o 11:00 ----------

Pełny skład Nutricolor Zielonej DELICATO

KREM KOLORYZUJĄCY

SKŁADNIKI: woda, kwas stearynowy, amidy koksowe, aminoetanol, alkohol cetylowy, gliceryna, kwas stearynowy, alkohol stearylowy, kwas askorbinowy, kwas palmitynowy, ditionian sodu, glikol propylenowy, N,N-bis(2-hydroksyetylo)glicynian sodu, nitrylotrioctan trisodu, olej arganowy, tetradekanol, siarczan sodu, 4,4-dimetyloksazolidyna, kwas adypinowy, hydrolizaty proteinowe kiełków pszenicy, hydrolizaty proteinowe soi, hydrolizaty proteinowe owsa, hydrolizaty proteinowe ryżu, kwas 1,2,3-propanotrikarboksylowy, kwas propanowy, 2-hydroksy-, salicylan tridecylu, perfumy/substancja zapachowa, alfa-izometylojonon, limonen, gliceryna, linalol (1,6-oktadien-3-ol, 3,7-dimetyl-). (+/-): 4-aminofenol, Siarczan (p-amoniofenylo)bis(2-hydroksyetylo)amoniowy, 2-METYLO-P-FENYLENODIAMINA, N-(4-aminofenylo)anilina, 1,3-benzenodiol, 4-chloro-, ,3-benzenodiol, 2-metylo-, siarczan bis[etylo(4-hydroksy-o-tolilo) amonu], Siarczan (3-amono-4-metoksyfenylo)(2-hydroksyetylo)amoniowy, 3-AMINOFENOL, 2,4-DIAMINO2-FENOKSYETANOL HCl, 5-amino-o-krezol, 2-amino-6-chloro-4-nitrofenol, Naftaleno-1,5-diol, 4-metylaminofenol, 6-amino-m-krezol, 1-naftol, SIARCZAN BIS(8-HYDROKSYCHINOLINIOWY), 4-Amino-m-krezol, hydroksy-3-nitro-4-(3-hydroksypropyloamino)-benzen.
julia816 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-10-05, 09:50   #791
Ineso
Matka Smoka
 
Avatar Ineso
 
Zarejestrowany: 2007-09
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 11 937
Dot.: Biochemia w ciąży - ZBIORCZY

Od dłuższego już czasu farbowanie włosów czymkolwiek nie jest już uważane jako szkodliwe. Zbyt krótki czas kontaktu+zbyt mała ilość substancji+zbyt rzadki kontakt (o ile nie farbujesz się co tydzień).
Ineso jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2014-10-05, 12:54   #792
julia816
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2006-02
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 32
Dot.: Biochemia w ciąży - ZBIORCZY

Dzieki za odpowiedź, ale jak ten skład biokapu znasz sie na tym? Czy lepsza by była farba sanotint?
A oto i skład sanotint light:
Woda, Cetearyl Alcohol, Ethanolamine, Polysorbate 80, Propylene Glycol, Isopropyl Stearate, Sodium Lauryl Sulfate, Ceteareth-30, Tetrasodium Edta, Parfum, Limonene, Benzyl Salicylate, Sodium Hydrosulfite, Panicum Miliaceum Extract, Olea Europaea Leaf Extract, Vitis Vinifera Extract, Betula Alba Extract, Calcium Pantothenate, Biotin
Może zawierać: (Dotyczy głównie ciemniejszych kolorów)
p-Phenylendiamine, Resorcinol, m-Aminophenol, p-Aminophenol, Hydroquinone, 4-Chlororesorcinol, 1.5 Naphtalenediol, 2-Amino-4-Hydroxyethylaminoanisole-Sulfate,
4-Amino-2-Hydroxytoluene, I-Naphtol, p-Methylaminophenol Sulfate, 2 Methylresorcinol, N-Phenyl-p-Phenylenediamine Sulfate
julia816 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-10-08, 08:50   #793
julia816
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2006-02
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 32
Dot.: Biochemia w ciąży - ZBIORCZY

Hey Dziewczyny,
zastanawiam się czy tu jeszcze ktoś zagląda. Mam nadzieję, że tak )
Mam jeszcze jedno pytanie, czy w ciąży można stosować żle do mycia twarzy Effaclar, ma on on w składzie Zinc PCA - (Zinc Pyrrolidine Carboxylate) - Pirolidynokarboksylan cynku, po za tym nic, co wzbudziło moje podejrzenia.
Czekam na odp.
Co do farby, to już sie zdecydowałam i zakupiłam Sanotint. Myślę, że jednorazowo nie zaszkodzi baby, po drugie polecana jest m.in dla kobiet w ciąży. Nie za bardzo ufam takim zapewnieniom producenta, ale wydaje się być tak farba najbezpieczniejszym wyborem, patrząc na składy innych farb naturalnych.
julia816 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-10-09, 08:15   #794
Sicilia
Zadomowienie
 
Avatar Sicilia
 
Zarejestrowany: 2010-08
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 1 621
Dot.: Biochemia w ciąży - ZBIORCZY

Co do farbowania w ciąży, to ja nie ryzykuję. Akurat zdażyło się tak, że moja ostatnia wizyta u fryzjera była na samym początku ciąży, kiedy jeszcze o tym nie wiedziałam. Teraz już zbliżam się do rozwiązania i nie farbuję włosów w ogóle. A mam kilka siwych Poza tym włosy w ciąży mam tak mocne i zdrowe, że nawet rzadziej je myję niż normalnie (co 3-4 dni, zamiast co drugi dzień, jak to robiłam przed ciążą).
Effaclaru też bym nie stosowała, ani żadnych innych kosmetyków chemicznych specjalnie przeznaczonych na trądzik. Swoją drogą na cerę w ciąży też nie narzekam, na początku było trochę "hormonalnie", ale w drugim trymestrze wszystko się samo uspokoiło.
Polecam artykuł na temat kosmetyków w ciąży: http://www.hellozdrowie.pl/lifestyle...zna-ciezarowka
__________________
Reklama kosmetyków na mnie nie działa, dopiero lista składników

naturalnie proste
Sicilia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-10-30, 12:24   #795
magi874
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2014-10
Wiadomości: 2
Dot.: Biochemia w ciąży - ZBIORCZY

hej Dziewczynki!

Ja się właśnie dowiedziałam, że jestem w 4 tyg ciąży , a jakiś ponad miesiąc temu zakupiłam dwa kremy z LRP Redermic R i Redermic C UV, z którymi baaaardzo się polubiłam. Wiem, że z tym RR będę się musiała pożegnać na jakiś czas, ale jak myślicie ten RC chyba można stosować? (on zapobiega przebarwieniom a w ciąży o nie ponoć łatwo).
Tak samo mam troszkę dylemat co do toniku z BHA 2% i PHA 6%...

Z góry dziękuje za odpowiedzi
magi874 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-10-30, 17:52   #796
patricitka
Raczkowanie
 
Avatar patricitka
 
Zarejestrowany: 2012-02
Wiadomości: 118
Dot.: Biochemia w ciąży - ZBIORCZY

Cytat:
Napisane przez magi874 Pokaż wiadomość
hej Dziewczynki!

Ja się właśnie dowiedziałam, że jestem w 4 tyg ciąży , a jakiś ponad miesiąc temu zakupiłam dwa kremy z LRP Redermic R i Redermic C UV, z którymi baaaardzo się polubiłam. Wiem, że z tym RR będę się musiała pożegnać na jakiś czas, ale jak myślicie ten RC chyba można stosować? (on zapobiega przebarwieniom a w ciąży o nie ponoć łatwo).
Tak samo mam troszkę dylemat co do toniku z BHA 2% i PHA 6%...

Z góry dziękuje za odpowiedzi
W ciąży odstaw retinoidy i kwasy BHA. Tonik PHA i Redermic C możesz stosować.
patricitka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-10-31, 11:35   #797
magi874
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2014-10
Wiadomości: 2
Dot.: Biochemia w ciąży - ZBIORCZY

Piękne dzięki za odpowiedź

Pozdrawiam
magi874 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-11-04, 11:34   #798
Tea80
Raczkowanie
 
Avatar Tea80
 
Zarejestrowany: 2008-11
Wiadomości: 155
Dot.: Biochemia w ciąży - ZBIORCZY

Witam,
Jestem w ciąży w 6 tyg.przed ciążą kupiłam sobie kremy URODA MELISA i teraz nie wiem czy mogę je stosować?Proszę o poradę.
Link do KWC:
https://wizaz.pl/kosmetyki/produkt,6...elikatnej.html

https://wizaz.pl/kosmetyki/produkt,5...elikatnej.html
Tea80 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-11-07, 16:12   #799
Sicilia
Zadomowienie
 
Avatar Sicilia
 
Zarejestrowany: 2010-08
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 1 621
Dot.: Biochemia w ciąży - ZBIORCZY

Cytat:
Napisane przez Tea80 Pokaż wiadomość
Witam,
Jestem w ciąży w 6 tyg.przed ciążą kupiłam sobie kremy URODA MELISA i teraz nie wiem czy mogę je stosować?Proszę o poradę.
Link do KWC:
https://wizaz.pl/kosmetyki/produkt,6...elikatnej.html

https://wizaz.pl/kosmetyki/produkt,5...elikatnej.html
Na Twoim miejscu przeszłabym na kosmetyki ekologiczne i naturalne (najlepiej z certyfikatem ecocert, NaTrue albo BDIH. W pierwszym trymestrze nie polecam malowania paznokci, a przez całą ciążę ostrożnie z farbowaniem włosów (ja zrezygnowałam całkowicie z farbowania w ciąży).
__________________
Reklama kosmetyków na mnie nie działa, dopiero lista składników

naturalnie proste
Sicilia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2015-01-16, 14:33   #800
likaon83
Raczkowanie
 
Avatar likaon83
 
Zarejestrowany: 2010-09
Lokalizacja: Niemcy
Wiadomości: 40
Dot.: Biochemia w ciąży - ZBIORCZY

Witam,
mam pewien problem, ktory mi spedza sen z powiek. Przez kilka miesiecy stosowalam zel Epiduo na twarz. Potem zaszlam w ciaze czego oczywiscie nie wiedzialam i zel ten stosowalam jeszcze do ok. 11 dni po ''trafionej'' owulacji, ale juz nie codziennie, tylko co drugi,trzeci dzien. Potem juz nie siegalam po niego ani razu. Jestem teraz w 9 tc i mam ogromne wyrzuty sumienia. Naczytalam sie wielu rzeczy. Oczywiste jest, ze nie nalezy stosowac retinoidow w ciazy. Strasznie boje sie ewentualnych skutkow Moze znacie jakies najnowsze badania dotyczace adapalenu? Niby ma niska przenikalnosc do krwioobiegu ale ryzyko zawsze istnieje. I jak to jest w pierwszych tygodniach od poczecia.
Bylabym wdzieczna za Wasze opinie, pozdrawiam.
likaon83 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-01-16, 17:36   #801
Ineso
Matka Smoka
 
Avatar Ineso
 
Zarejestrowany: 2007-09
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 11 937
Dot.: Biochemia w ciąży - ZBIORCZY

likaon - żeby trochę Cię pocieszyć to napiszę, że kiedyś bardzo dużo czytałam w necie na temat zagrożeń w tych pierwszych tygodniach i większość źródeł podawała, że zarodek jest wtedy chroniony bo jeszcze nie czerpie tyle z organizmu mamy, tylko odżywiany jest ciałkiem żółtym. Przemawia do mnie ta teza bo przecież to czas kiedy większość kobiet nie zdaje sobie sprawy z ciąży i nie uważa na siebie pod tym kątem. Także głowa do góry - bardziej szkodzisz teraz stresowaniem się
Ineso jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-01-17, 11:31   #802
likaon83
Raczkowanie
 
Avatar likaon83
 
Zarejestrowany: 2010-09
Lokalizacja: Niemcy
Wiadomości: 40
Dot.: Biochemia w ciąży - ZBIORCZY

Ineso dziekuje bardzo za Twoje slowa otuchy Musze uzbroic sie w cierpliwosc mimo, ze latwo nie bedzie. Pozdrawiam
likaon83 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-12-25, 23:14   #803
Agutku
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2015-12
Wiadomości: 1
Dot.: Biochemia w ciąży - ZBIORCZY

Witam Was dziewczyny.

Po przeczytaniu wielu stron wątku, boję się iść do łazienki i cokolwiek nałożyć na skórę

Używam na noc kremu Eucerinu hialurofiller oraz kremu pod oczy tej samej marki i linii. Kwas hialuronowy jest bezpieczny w ciąży, ale chcę się upewnić czy te konkretne kremy również są bezpieczne?
Agutku jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-03-02, 08:36   #804
Agilla23
Raczkowanie
 
Avatar Agilla23
 
Zarejestrowany: 2008-05
Wiadomości: 55
Dot.: Biochemia w ciąży - ZBIORCZY

Witam
Jestem w 7tc, mam suchą skórę...Poradźcie jakie balsamy do ciała mogę używać? Chodzi o takie bez parabenów i jakie mleczka do demakijazu.
Mam serii AA dla atopowców, czy takie w ciąży można?
Formuła mleczka nie zawiera alergenów, parabenów, barwników ani kompozycji zapachowej, aby maksymalnie ograniczyć ryzyko podrażnień.
Gliceryna oraz kwas hialuronowy intensywnie nawilżają skórę, zapobiegając jej przesuszaniu.
Dzięki kojącym właściwościom cucurbityny, alantoiny oraz ekstraktu z lukrecji bogatego w kwas glicyryzynowy mleczko wyjątkowo skutecznie łagodzi podrażnienia i zaczerwienienia, dzięki czemu skóra odzyskuje zdrowy i świeży wygląd.
skład: Aqua, Paraffinum Liquidum, Cetearyl alcohol, Trilaureth-4 phosphate, Glycerin, Allantoin, Glycerhiza Glabra Root extract, Butylene Glycol, Sodium Hyaluronate, Cucurbita Pepo Seed Extract, Cetyl Alcohol, Hydrogenated Polydecene, Carbomer, Sodium hydroxide, Methylisothiazolinone, Phenoxyethanol, Ethylhexylglycerin.
https://www.znamlek.pl/aa-help-cera-atopowa-1439.html
I nawilżający krem z tej serii:
Dzięki obecności skwalanu z oliwek krem uniemożliwia nadmierne odwodnienie skóry poprzez odtworzenie jej warstwy hydrolipidowej.
Olej z ogórecznika lekarskiego zawierający 23% kwasu γ-linolenowego redukuje przeznaskórkową utratę wody i likwiduje uczucie suchości skóry.
Witamina E skutecznie chroni przed działaniem szkodliwych czynników środowiska.
Cucurbityna, hamując syntezę histaminy, skutecznie łagodzi objawy zapalenia.
Alantoina i D-pantenol wspomagają łagodzące działanie krem
Czy ekstrat z lukrecji jest bezpieczny?
__________________
Wewnętrznie: magnez B6, Vitrum D3, Falvit, pestki słonecznika i migdały
Zewnętrznie: przerwa
Agilla23 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-03-02, 12:29   #805
Agilla23
Raczkowanie
 
Avatar Agilla23
 
Zarejestrowany: 2008-05
Wiadomości: 55
Dot.: Biochemia w ciąży - ZBIORCZY

Konkretny skład tego kremu AA dla atopowców:
Aqua, Paraffinum Liquidum, Pentylene Glycol, Glycerin, Di-C12-13 Alkyl Malate, Myristyl Myristate, Arachidyl Alcohol, Cetyl Alkohol, Squalane, Borago Officinalis Seed Oil, Cucurbita Pepo Seed Extract, Panthenol, Sodium Acrylate/Sodium Acryloydimethyl Taurate Copolymer, Isohexadecane, Behenyl Alkohol, Tocopheryl Acetate, Stearic Acid, Dimethicone, Arachidyl Glucoside, Allantoin, Caprylyl Glycol, Carbomer, Acrylates/C10-30 Alkyl Acrylate Crosspolymer, Polysorbate 80.
__________________
Wewnętrznie: magnez B6, Vitrum D3, Falvit, pestki słonecznika i migdały
Zewnętrznie: przerwa
Agilla23 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-03-02, 15:34   #806
Ineso
Matka Smoka
 
Avatar Ineso
 
Zarejestrowany: 2007-09
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 11 937
Dot.: Biochemia w ciąży - ZBIORCZY

Agilla - mnie się żaden z tych składów nie podoba, ze względu na parafinę. W mleczku dodatkowo są szkodliwe konserwanty. Nie używam mleczek do demakijażu, więc nic nie doradzę - ale wybierz najprostszy możliwy skład. Mleczko co prawda zmywasz szybko tonikiem, więc ten skład nie jest aż taki ważny.
Jako balsam polecam bardzo odkryty właśnie przeze mnie Alterra Granat - skład bardzo bogaty, a w użytku jest jak zwykły balsam, świetnie się wchłania. Ma dobre masła w składzie więc będzie też działał lepiej przeciwrozstępowo niż niejeden dedykowany temu krem dla ciężarnych. Jak potrzebujesz większego natłuszczenia to kup oliwkę Hipp albo Babydream extrasensitive albo po prostu naturalny olej i mieszaj w dłoni z balsamem/albo wklepuj po balsamowaniu.
Spokojnej i bezproblemowej ciąży
Ineso jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-03-02, 17:16   #807
Agilla23
Raczkowanie
 
Avatar Agilla23
 
Zarejestrowany: 2008-05
Wiadomości: 55
Dot.: Biochemia w ciąży - ZBIORCZY

Dzięki, własnie jakoś ten skłąd do mnie nie przemawiał
A jakie mleczka najlepiej używać, bezpieczne i delikatne w ciązyh?
Myślałam o tym, chyba lepszy od AA, garniera różany:
Skład: Aqua/Water, Ethylhexyl Palmitate, Glycerin, Cyclopentasiloxane, Triethanolamine, Carbomer, Disodium Cocoamphodiacetate, PEG/PPG-18/18 Dimethicone, Methylparaben, Acrylates/C10-30 Alkyl Acrylate Crosspolymer, Disodium EDTA, Sodium Laureth-8 Sulfate, Sodium Laureth Sulfate, Propylene Glycol, Quaternium-15, Magnesium Laureth-8 Sulfate, Magnesium Laureth Sulfate, Sodium Oleth Sulfate, Rosa Gallica Extract / Rosa Gallica Flower Extract, Magnesium Oleth Sulfate, Parfum/Fragrance
Dobry jest chyba Corine de farme:

Skład: Aqua,Isopropyl,Palmitate, Glycerin, Caprylic/Capric Triglyceride, Sodium Acrylate/Acryloyl Dimethyl Talurate Copolymer, Isohexadecane,Parfum,Sucr ose Myristate, Sucrose Stearate, Polysorbate 80, 1,2-Hexanediol, Caprycyl Glycol,Sorbitol,Sodium Hydroxine, Methylisothiazolinone, Polyaminopropyl Biguanide,Tropolone,Citri c Acid.
Tylko czy ten citric acid można, bo słysząłam, że nie można nic z acid


---------- Dopisano o 17:17 ---------- Poprzedni post napisano o 17:02 ----------

I jeszcze mleczko Nivea do suchej
Aqua, Isopropyl Palmitate, Glycerin, Dicaprylyl Ether, Glyceryl Stearate SE, Cetearyl Alcohol, Glyceryl Glucoside, Tocopheryl Acetate, Nelumbium Speciosum Flower Extract, Panthenol, Sodium Carbomer, Sodium Cetearyl Sulfate, Xanthan Gum, Propylene Glycol, Phenoxyethanol, Methylparaben, Butylphenyl Methylpropional, Geraniol, Alpha-Isomethyl Ionone, Limonene, Citronellol, Eugenol, Benzyl Alcohol, Parfum
I drugi
Aqua, Cetearyl Alcohol, Glycerin, Methylpropanediol, Dicaprylyl Ether, Hydrogenated Vegetable Oil, Argania Spinosa Kernel Oil, Aloe Barbadensis Leaf Juice, Tocopherol, Sodium Cetearyl Sulfate, Citric Acid, Alcohol Denat., Trisodium EDTA, Methylisothiazolinone, Linalool, Limonene, Citronellol, Benzyl Alcohol, Butylphenyl Methylpropional, Alpha-Isomethyl Ionone, Geraniol, Parfum.
Czy ten citric acid należy do kwasów AHA?

---------- Dopisano o 18:16 ---------- Poprzedni post napisano o 17:17 ----------

I krem Sorai przeciwzmarszczkowy kolagen i Argan
Aqua, Ethylhexyl Stearate, Isopropyl Palmitate, Glycerin, Cetearyl Alcohol, Glyceryl Stearate, Macadamia Integrifolia Seed Oil, Glyceryl Stearate Citrate, Butyrospermum Parkii Butter, Tocopheryl Acetate, Allantoin, Argania Spinosa Kernel Oil, Soluble Collagen, Sodium Hyaluronate, Propylene Glycol, Dimethicone, Sodium Polyacrylate, Disodium EDTA, Tetrabutyl Ethylidenebisphenol, Caprylyl Glycol, Sodium Hydroxide, Phenoxyethanol, Methylparaben, Propylparaben, Parfum, Butylphenyl Methylpropional, Linalool, Alpha Isomethyl Ionone, Citronellol, Eugenol.
__________________
Wewnętrznie: magnez B6, Vitrum D3, Falvit, pestki słonecznika i migdały
Zewnętrznie: przerwa
Agilla23 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-03-02, 22:39   #808
Ineso
Matka Smoka
 
Avatar Ineso
 
Zarejestrowany: 2007-09
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 11 937
Dot.: Biochemia w ciąży - ZBIORCZY

Wklejasz składy kosmetyków drogeryjnych - jesteśmy na podforum biochemicznym, tutaj nikt raczej czegoś takiego nie używa i nie będzie Ci analizował dokładnie składu
Ineso jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-03-03, 11:02   #809
navioe
Zakorzenienie
 
Avatar navioe
 
Zarejestrowany: 2013-11
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 3 499
Dot.: Biochemia w ciąży - ZBIORCZY

znajdź sobie bloga srokao i tam masz przeanalizowane składy kosmetyków dla mam i noworodków też. ja na swedzaca skórę polecam smarować się olejkiem babydream dla maluszków, jest też olejek dla mam, ale ma w składzie olej sojowy, co do którego są pewne wątpliwości czy jest bezpieczny w ciąży. z tych drogeryjnych, które wymieniłaś nie wzięła bym niczego.
navioe jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-03-04, 15:00   #810
Agilla23
Raczkowanie
 
Avatar Agilla23
 
Zarejestrowany: 2008-05
Wiadomości: 55
Dot.: Biochemia w ciąży - ZBIORCZY

Dzięki za cierpliwość i za ten blog ;-)
Patrze, ze już w obsesję wpadam, ale z drugiej str ciąża to nie choroba.
Kupiłam dziś w aptece krem Kuracja dermatologiczna AZS Ziaji, skład:
Aqua, Urea,Caprylic/Capric Triglyceride, Glyceryl Stearate, Glycerin, Cetearyl Alkohol, Butyrospermum Parkii (Shea Butter), Polyglyceryl-3 Methylglucose Distearate, Dimethicone, Ceramide 3, Ceramide 6 II, Ceramide 1, Phytosphingosine, Cholesterol, Sodium Lauroyl Lactylate, Carbomer, Xanthan Gum, Maltooligosyl Glucoside, Hydrogenated Starch Hydrolysate, Tocopheryl Acetate, Allantoin, Glyceryl Caprylate, Phenoxyethanol, DMDM Hydantoin, Chlorphenesin.
Czy mocznik i trójglicerydy kwasów tłuszczowych - kaprylowego i kaprynowego są bezpieczne? Niby Pani w patece poleciła ten krem na mego suchara. Jetsem w 7/8 tc
I jeszcze jedno pytanie -kupiłam równiez krem Nivea i Bambino - no to już chyba naprawdę bezpieczne w ciąży.
Dziękuję bardzo z góry za odpowiedź Pozdrawiam!
__________________
Wewnętrznie: magnez B6, Vitrum D3, Falvit, pestki słonecznika i migdały
Zewnętrznie: przerwa
Agilla23 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Biochemia kosmetyczna


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2020-05-28 10:38:36


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 00:22.